Twee winnaressen in Voorschoten Tony Parker moet buigen voor superieure Collins PROVINCIALE TURNKAMPIOENSCHAPPEN Leiden Lions sluit seizoen waardig af Hans van Helden krijgt weer een kans Trotters weer gemakkelijk langs Taveno Taekwondoka's Leiden boeken succes in titelgevecht MAANDAG 19 FEBRUARI 1979 PAGINA 11 SPORT SPORT SPORT VOORSCHOTEN - Dankzij een iets beter uitgevoerde vrije oefening, mocht ook de Rotterdamse Marian de Kok zich turnkampioene van de provincie Zuid-Holland noemen. Op dat laatste onderdeel wist zij zich nog net naast Sylvia Dullemeyer van het Waddinxveense TOOS te werken, die tot dan een lichte voorsprong had op de Rotterdamse. Samen met dit tweetal plaatsten zich bij de zaterdag in Voorscho ten gehouden provinciale kam pioenschappen nog zeven dames voor de binnenkort te houden voorwedstrijden voor het natio naal kampioenschap wedstrijd- turnen (het KNGV maakt een onderscheid tussen het wed- strijdturnen en het zogenaamde topturnen, waarvoor veel meer trainingsarbeid wordt verzet). Onduidelijk Omdat de dames zaterdag in twee groepen van veertien waren ver deeld, was tot het laatste moment onduidelijk, wie zich uiteindelijk zouden kwalificeren. De strijd in groep A, waarin Marian de Kok en Sylvia Dullemeyer elkaar zo keurig in evenwicht hielden, was daarbij verreweg het interes santst. Op het eerste onderdeel, het paardspringen, hoefden de twee elkaar niets toe te geven. Beiden scoorden met een pun tenwaardering van 8.95 het hoogst van alle achtentwintig deelneemsters. Op de brug met ongelijke leggers, toonde de Waddinxveense zich wat meer bedreven. Na een knappe uitvoe ring viel haar niet alleen een luid applaus van de goed gevulde tri bunes ten deel, maar ook het hoogste puntental (7.90) Daarmee bleef ze haar rivale uit de Maasstad net de baas. Voor de oe fening op de evenwichtsbalk, waar de dames duidelijk de grootste moeite mee hadden (slechts weinigen hielden zich de hele oefening staande), kregen Dullmeyer en De Kok weer exact dezelfde waardering: 8.30. Het laatste onderdeel, de vrije oefe ning, bracht het puntental van de twee dames, zoals gezegd, toch weer in balans. De 8.20 voor Ma rian de Kok en 8.05 voor Sylvia Dullemeyer deed hen beiden op een winnend eindtotaal van 33.20 uitkomen. Vijfde LISSE - De sportschool 'Leiden' is op de Noord/Zuidhollandse kampioenschappen 'Taekwon do' goed voor de dag gekomen. Tijdens deze titelstrijd, die in Lis- se werd gehouden, sleepten de discipelen van coach Aad van der Luit en trainer Gerard van den Berg acht hoofdprijzen in de wacht. Bij de junioren tot 58 kilogram 'vocht' Paul de Nobel zich naar de titel, terwijl Hans Go (in de ge wichtsklasse tot 63 kg), Carlos Pique (tot 68 kg) en Jaap Dool (tot 74 kg) eveneens weinig ontzag voor de concurrentie toonden. De junioren Wim Hillebrand en Jos Stuijfzand maakten het Leidse succes compleet, nu die tae- kwondo-ka's in hun categorie (respectievelijk tot 58 en boven 74 kilogram) tweede plaatsen voor zich opeisten. Bij" de senioren was de suprematie van de Van den Berg-équipe zo mogelijk nog sprekender. Met grote overmacht legden Ruud van Oyen (gewichtsklasse tot 63 kg), Ton van Berkel (ge wichtsklasse tot 58 kg.), Ronald van den Oord (tot 80 kg.) en Ge rard van den Berg (tot 74 kg.) de rest van het deelnemersveld vol ledig hun wil op. Voeg daarbij dat Fred Otto en Mi chel Dubbeldeman zich, in de ca- tegoriën tot 58 en 68 kilogram de titel 'vice-kampioen' aanmaten en het is verklaard dat de overige deelnemers op deze Noord/ Zuidhollandse kampioenschap pen er in feite maar bekaaid van afkwamen. Iets, waar overigens ook trainer Gerard v. d. Berg te voren niet van had durven dro- Zei de Leidse trainer "Deze presta ties overtroffen al onze verwach tingen. De resultaten, die de jon gens nu hebben geboekt, bieden ons de nodige perspectieven op een goede uitslag tijdens de Ne derlandse en Open Nederlandse kampioenschappen, die over twee maanden zullen worden ge houden". 4 viel met een resultaat van 30.10 net buiten de prijzen. De drie ver tegenwoordigsters van het orga niserende Avanti uit Voorscho ten kwamen er nauwelijks aan te pas. Loes Steinebach moest een valpartij van de brug (waarde ring: 5.85) bekopen met een matig eindtotaal van 28.95. Corinne Henzen en Erna van Gent be landden respectievelijk 26.30 en 26.70 helemaal in de achterhoede. De andere groep werd beheerst door de turnsters van het Slie- drechtse SSS. Marjolein Zondag werd met 32.30 uiteindelijk der de, terwijl Yvonne den Boer en Hanneke de Jager (31.20) gezus- terlijk de zesde plaats deelden. Inge Peters van Sparta Leiderdorp kon in groep B geen rol van bete kenis spelen. Zij bleef steken op een puntentotaal van 28.60. De negen dames (aanvankelijk zou den dat er slechts acht zijn, maar de achtste plaats werd door twee turnsters gedeeld), die zich kwa lificeerden zijn: Marian de Kok en Joyce de Haan (KVR-Rotter- dam), Sylvia Dullemeyer en Ma rieke van Veen (TOOS-Waddinx- veen), Marjolein Zondag. Yvonne den Boer en Hanneke de Jager (SSS-Sliedrecht), Miranda Ver meer (Donar-Den Haag) en Mar leen de Korver(DVO-Dordrecht). Bij de jeugdturnsters (tot 16 jaar) die zaterdag ook het provinciaal kampioenschap betwistten, werd Evelien Pelt van KDO uit Krim pen a/d IJssel winnares. De tweede plaats was voor Vivian Kolders (SSS), terwijl Jolanda van der Meer (KVR) derde werd. BARTJUNGMAN ggm mmj— Yvonne den Boer. die als zesde eindigde, bezig op de evenwichtsbalk. met 8,40 de hoogste puntenwaardering kreeg. In deze groep plaatste ook een an dere turnster van TOOS, Marieke van Veen, zich voor de voorwed strijden. Na een evenwichtige se rie kwam zij uit op 31.50, wat haar een vijfde plaats opleverde. Ellen de Vogel - ook van TOOS - Paul Domm-team houdt Amsterdam op 5-5 AMSTERDAM - Menken/Leiden Lions heeft zaterdagavond zijn eerstejaars-optreden in de hoog ste ijshockeydivisie op verdien stelijke wijze besloten, nu het Paul Domm-team in de Jaap Edenhal De Bisschop/Amster dam op 5-5 hield. Leiden Lions had het Amsterdam se karwei van meet af aan ener giek aangepakt. Na 5.32 minuten wees Paul Domm Ted Meyer de weg naar de openingstreffer en één minuut later vond Kiri Anton na assists van Meyer en Ivan Ko- canda de 0-2. Amsterdam, dat zich al had gekwa lificeerd voor de Play Offs ver legde na die treffer het spel, drong Leiden wat meer in eigen stellingen terug en in de dertien de minuut tekende Guus Bakker na voorbereidend werk van Jerry Schaffer en Ejay Queen 1-2 aan. De hoofdstedelingen raakten na die goal op toeren, wat werd onder streept met de gelijkmakende treffer van Tjakko de Vos, die een combinatie tussen Chuck Hui- zinga en Philip Kuivenhoven simpel afrondde. In de tweede periode ontspon zich evenwel een totaal ander spel- beeld. Leiden Lions legde in dat tussenpart de brigade van bondscoach Hans Westberg vol ledig zijn wil op, zodat de Sleutel stadbewoners door toedoen van John van Sloun en Dan Cuomo in alle rust op een 2-4 voorsprong konden aansturen. In het laatste bedrijf kwam Leiden Lions via Frank Dobbelaar zelfs op 2-5. Dat doelpunt echter gaf Amsterdam de inspiratie om zich op te maken voor een desperate inhaalpoging, die zowaar nog ge stalte kreeg in treffers van Jerry Schaffer, de speciaal voor de Play Off-competitie aangetrokken Amerikaan Mike Richardson en Ron Berteling. Overigens'heeft het bestuur van Leiden Lions vrijwel alle basis spelers voor de komende ijshoc- keyjaargang al vastgelegd. Voor zitter Pim van Halem: „Paul Domm zal dus ook het volgend seizoen als speler/coach optre den, terwijl Dave Mathewson, Dan Cuomo, Ed Nienhuis en Ted Meyer eveneerïs zullen terugke ren. Slechts vier Nederlandse spelers komen niet langer voor een verbintenis met ons in aan merking. De namen van die ijs hockeyers kan ik nu nog niet vrijgeven, omdat ik die spelers pas vanavond van een en ander op de hoogte zal stellen". Frank Dobbelaar: maker van vijfde Lions-goal. GRONINGEN (GPD) - Hans van Helden is er aan het eind van het seizoen dan toch nog in geslaagd door te dringen tot een belangrijke interna tionale wedstrijd. Bonds coach Egbert van 't Oever heeft Van Helden voorgedra gen als deelnemer aan de wedstrijden om de wereldbe ker, die het komende week einde in Alkmaar worden ge houden. Daar starten voor Nederland ook de vijf kern ploegleden Van der Duim, Kleine, Schalij, Kramer en Vriend. Van 't Oever stelde de ploeg voor Alkmaar samen na de wedstrijden om de Gruno- bokaal op de Groninger kunstijsbaan. In principe mag Nederland met slechts vier rijders deelnemen aan de wedstrijden om de wereldbe ker, maar de bondscoach verwacht geen problemen bij zijn streven twee man extra op het ijs te brengen. „Nee, dat zal wel lukken. In Oslo en Oerebroe kwamen Noorwe gen en Zweden als organise rende landen ook met grotere ploegen dan vier". Van 't Oever kon na de wed strijden in Groningen overi gens ook moeilijk meer om Van Helden heen. De in het verleden vaak rebellerende schaatser heeft dit seizoen nauwelijks in negatieve zin van zich doen spreken en klasseerde zich in de door Hilbert van der Duim gewon nen strijd om de Gruno-bo- kaal als vierde. Piet Kleine en Frits Schalij eindigden nog voor Van Helden, die echter op alle afstanden Yep Kramer en de bedroevend zwak voor de dag komende Klaas Vriend verre overtrof. Kra mer en Vriend hielden het na drie afstanden zelfs voor ge zien en lieten met toestem ming van hun coach de tien kilometer schieten. Naast de terugval van Kramer en Vriend toonden de wed strijden in Groningen een herstel bij Van der Duim en Kleine, terwijl ook Schalij een redelijk toernooi reed. De Nederlandse kampioen bleef deze keer keurig op de been en was veruit de sterkste. Hij won de 500 meter in 40.3 se conden en werd zaterdag avond tweede op de 5000 me ter in 7.35,0. Piet Kleine won deze afstand in 7.29,8, maar hij trof duidelijk betere om standigheden dan Van der Duim. Gisteren ontmoetten de rijders aanzienlijk gunstiger condi ties dan zaterdagavond en dat leverde twee nieuwe baanre cords op. Eerst won Hilbert van der Duim de 1500 meter in 2.02,9 (oud record Van Hel den 2.03.5) en vervolgens leg de dezelfde rijder de 10.000 meter het snelst af. Zijn 15.27,5 geldt eveneens als baanrecord. De 15.31,1 van Piet Kleine in de eerste rit mocht daarom slechts korte tijd als zodanig worden ge kwalificeerd. Tot gisteren was de Drent baan recordhouder met 15.33,5. LEIDEN - Het duel tussen Parker Leiden en Flamin go's werd om verschillen de redenen met interesse tegemoet gezien en van daar waarschijnlijk dat nog een behoorlijk aantal mensen de moeite had ge nomen om op het late zon dagavonduur naar de Vijf Meihal te komen. Het ging niet zozeer om wie er zou zegevieren, want dat weer aan kracht winnende Leiden met die eer zou gaan strijken stond ei genlijk al bijvoorbaat vast.- Wel iswaar is het team van Jan Jan broers, mede door het aanwerven van een geldschieter, de laatste tijd tot behoorlijk presteren in staat, maar tegen de veel bredere selectie van Blom konden de Haai lemmers inderdaad niet op, want het werd 96-84. Nee, er wa ren wat andere aspecten die het treffen het predikaat 'interessant' moesten geven. De hernieuwde kennismaking met Emill Hagens by voorbeeld: de guard die Leiden de rug toekeer de, omdat hij geen bijzit wilde spelen voor Mitchell Plaat. Lie ver dan een lucratief maar rustig verblijf bij. de landskampioen koos hij voor een spelbepalende rol bij het minder rijk bedeelde Flamingo's waar hij inmiddels al wat aardige dingen heeft laten zien. Gisteren evenwel kon de in ternational bepaald niet impone- Hij was nerveus, dat lag voor de hand, want zo 'gladjes' is zijn ver trek nou ook weer niet gelopen. Maar bovendien werden zijn ver richtingen door zijn oude ploeg maten met argusogen gevolgd waardoor hij bijzonder weinig ruimte kreeg. En tenslotte hield Jan broers hem bijna net zoveel aan de kant als Blom dat placht te doen. Dat laatste vooral moet voor hem niet leuk zijn geweest. Op het programma stond verder ook nog het onderlinge duel tus sen de erkende grootheid Arthur Collins en de coming-man Tonv Parker, een speler die in korte tijd grote faam heeft gemaakt in het Nederlandse basketbalwereldje. Parker is nog niet zo lang hier. maar wordt nu al gezien als één van de beste Amerikanen die ooit is overgekomen. Hij is razend snel, zeer balvaardig en scoort aan de lopende band. Tegen Am stelveen kwam hij zelfs tot 63 punten. A C. Collins, speler van het jaar. houdt er niet van als een ander dan hij de show wil stelen en zeer geconcentreerd begon hij dan ook het voetstuk waar Tony Parker nu al op geplaatst is onder diens benen weg te zagen. In de eerste helft verdedigde hij hem uitstekend (Parker, die nogal wat loopfouten maakte, kwam niet verder dan 10 punten) in de twee de rondgang liet Collins de teu gels wat vieren om zich geheel aan het scoren te wijden.'Collins - Parker: 1-0 dus. De hoop dat er ook nog een aardige competitie zou worden uitge vochten tussen de centers Was hington en Armstrong vervloog snel want binnen een mum van tijd liep de veel te gretige Leidse Amerikaan tegen vier persoon lijke fouten op. Armstrong kon daarom een paar keer spectacu lair uithalen, maar erg veel zoden zette dat niet aan de dijk. Na een ruststand van 44-39 namelijk stelde Leiden, even geagiteerd door het nukkige optreden van arbiter Van Essen, snel orde op zaken waarbij vooral Jim Woud stra en'Sid Bruinsma zich lieten gelden. Dit duo toonde geen en kel ontzag voor de lange armen van Armstrong, die verder weinig of niets kon uitrichten tegen de fabuleuze effectballen die de gre tige Collins via het bord in het net liet knallen. Heel snel liep de sco re dan ook op via 48-45 naar 59-45 en 75-58. De overwinning was een definitief feit en hoewel Leiden toch be paald niet kon terugkijken op een vlekkeloze pot lijkt de impasse waarin de ploeg een tijdlang ver keerde voorbij Met name Arthur Collins en Sid Bruinsma zijn weer in hun goede doen en dat biedt perspectief voor de laatste ruk op weg naar de finale. Dan moet de machine weer op volle toeren draaien. Scores Leiden: Collins 37, Woudstra 19, Bruinsma 18, Kip 10, Plaat 6, Oostveen 4, Van Rooden 2. Scores Flamingo's: Parker 28, Armstrong 18, Koster 13. AD VAN KAAM LEIDEN - Nijssen Trotters heeft opnieuw bewezen, dat de ploeg in de rayon-hoofdklasse terecht de eerste plaats inneemt. In een eenzijdige wedstrijd won de Leidse ploeg met 98-63 van Taveno. Van een echte strijd is nimmer sprake geweest, want binnen een mum van tijd keek de middenmoter al tegen een 22-3 achterstand aan. De Leidenaars experimenteerden vervolgens met een paar nieuwe systemen, Taveno evenwel geen kans gevend om de mar ge te verkleinen. Met ruim verschil bracht de Leidse ploeg ten slotte dit duel op zijn naam. Benjamin Ruysenaars werd topsco rer met 18 punten. In dezelfde klasse verloor Luba ternauwernood van het veel hoger geklasseerde DAS. De Leidse ploeg moest het doen zonder steunpilaar Eric Ross, maar speelde desondanks een aardige par tij. Met 67-66 trok men evenwel aan het kortste eind. De dames van Parker Leiden kwamen erg goed voor de dag in de uitwedstrijd tegen De Germaan. Ondanks het gemis van de geblesseerde Marlies Bosman werd een 56-49 overwinning be haald. Lange tijd zag het er naar uit, dat het verschil veel groter zou uitvallen, maar tegen het einde van de wedstrijd moesten de Leidse dames nogal wat punten prijsgeven. De goede weg lijkt nu definitief gevonden te zijn. LISC had in de eerste divisie geen kind aan Brutus. De studenten versloegen in de Katwijkse sporthal Cleijn Duin hun tegenstan der met maar liefst 118—69.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11