overwinning op Real Madrid Barcelona boekt belangrijke Opening WK'82 in Barcelona AJAX: STROP VAN 'N HALF MILJOEN AZ verslaat in oefenwedstrijd Fortuna (3-1) Petescu tekent toch bij IVÏetorRevu79 Herstelde Geels scoort drie doelpunten MAANDAG 19 FEBRUARI 1979 BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft zaterdagavond een uitermate belangrijke overwinning behaald. De zege met 2-0 op Real Madrid betekende niet alleen dat de Catala nen het altijd extra geladen duel in hun voordeel beslis ten, maar bracht tevens wat rust in de gelederen van de club, die moeilijke dagen doormaakt. op naam van Pirrung. De score had nog hoger kunnen zyn als in de 66ste minuut Geye geen straf schop had gemist. Geye trof de paal. De bal belandde via het houtwerk in de handen van doelman Nigbur. Gedurende de gehele wedstrijd kreeg het kans loze Hertha slechts één behoor lijke kans. Blechschmidt schoot in, maar Hellström redde knap. De hoop op behoud in de Bundesli- ga daalden voor Darmstadt tot het nulpunt door een nederlaag op eigen veld (0-1) tegen lands kampioen FC Köln. Overigens speelde de ploeg van Weisweiler niet zo sterk. In negentig minuten kwamen er slechts twee kansen. Neumann benutte de tweede tien minuten voor het einde. Een blunder van doelman Rudolf ging eraan vooraf. Darmstadt was gevaarlijker, maar strandde bij voortduring op de uitblinkende Keulse doelman Schumacher. Een van de wrijfpunten is de zaak Nee.skens. De Nederlandse in ternational kon geen overeen stemming bereiken met het be stuur van de club-over een nieuw contract. Tot nu toe waren daar geen mededelingen over gedaan, maar Neeskens zelf verbrak het zwijgen door aan de vooravond van de wedstrijd tegen Real Ma drid, in een verklaring aan de pers uiteen te zetten dat en waar om hij weggaat. De onderhande lingen zijn volgens hem stukge lopen op de duur van de verbin tenis: Barcelona bood één jaar, Neeskens wilde drie. Een com promis bleek onhaalbaar. Spreekkoren Het publiek in Nou Camp had de Nederlander graag zien blijven: zaterdagavond klonken negentig minuten lang spreekkoren met de naam van Neeskens. Zijn ver trek wordt geweten aan voorzit ter Nur.ez, die zijn populariteit nog verder zag dalen omdat hij toestemming weigerde voor een t.v.-uitzending van het duel, hoewel het stadion reeds lang te voren was uitverkocht. Trainer Lucien Müller gaf de problemen bij de Catalaanse club aardig weer, toen hem werd gevraagd of hij niets voor Neeskens kon doen: "Hoe kan ik mij nu inzetten over contractverlenging van spelers, als ér iedere dag wordt gepraat over mijn ontslag". Barcelona startte bijzonder ner veus. Real, zeven punten voor, kreeg daardoor in de beginfase de beste kansen. De Deen Jensen miste echter in de eerste minuten tot twee maal toe. In de tiende minuut kopte Martinez Real op voorsprong, maar de treffer werd geannuleerd wegens buitenspel. In dezelfde minuut werd aan de andexe kant Carrasco onderuit gehaald, een strafschop bleef echter uit. De verlossing voor Barcelona kwam pas zeven mi nuten na rust. De La Cruz lan ceerde Martinez op links, die per fect Krankl bediende. De Oosten rijker kopte onhoudbaar in. Van af dat moment was het wed strijdbeeld volkomen gewijzigd. Real Madrid stortte in en Barce lona ging stormlopen. Acht mi nuten na de openingstreffer viel de beslissing. Een vrije trap op links van uitblinker Heredia Werd door Asansi knap ingekopt: 2-0. Duitsland In de Bundesliga gingen slechts twee wedstrijden door. Kaisers-, lautern versloeg op eigen veld Hertha BSC met 3-0 en verste vigde daarmee de leidende posi tie op de ranglijst. De voorsprong op VFB Stuttgart, dat niet speel de, bedraagt nu drie punten. Kaiserslautern verspeelde dit sei zoen op eigen veld nog geen en kel punt. Hertha BSC kon ook niet voor de primeur zorgen. De 3-0 was dik verdiend. Ruim 15.000 toeschouwers zagen Klaus Topmöller het eerste doelpunt (zijn elfde dit seizoen) scoren. Na precies een uur maakte veteraan Meier er 2-0 van. Het derde doel punt kwam in de laatste minuut Engeland Op een vrijwel onbespeelbaar veld heeft Southampton weinig moei te gehad met een ongeïnspireerd Everton. De 3-0 overwinning die Southampton behaalde was vol komen verdiend. Peach, Baker en Boyer scoorden. Na afloop was de manager van Everton, Gordon Lee, zeer verbolgen. "Dit veld was onbespeelbaar. Het is een wonder dat niet vele spelers met ernstige verwondingen van het veld zjjn gedragen. We zullen de bond rapporteren, dat scheids rechter Downey een grote fout heeft gemaakt door het veld goed te keuren". België Leider Beveren heeft ook op de 20ste speeldag van de Belgische competitie geen misstap begaan. La Louvière werd in eigen huis met 2-4 aan banden gelegd. An- derlecht behield de aansluiting door in een doelpuntrijke ont moeting Kortrijk met 7-2 te ver pletteren. Op het volledig ondergesneeuwde veld van La Louvière nam Beve ren al na twee minuten de leiding door Schonberger, die een straf schop onberispelijk inschoot. Dertien minuten later moest Jean-Marie Pfaff de eerste tegen treffer sinds 26 november toe staan. Op slag van rust maakte Albert er 1-2 van na een fraaie driehoekscombinatie. Na de pau ze kwam La Louvière weer op Herstelde Ruud Geels: gelijke hoogte door Thordarson alvorens de koploper definitief toesloeg met doelpunteh van Al- bert en veteraan Janssens. Anderlecht keek binnen zes minu ten op eigen veld tegen een ach terstand van 0-2 aan. De oud-An- derlechtspeler Van Poucke scoorde tweemaal voor Kortrijk uit identieke situaties. Het her stel van Anderlecht was meer dan fraai. Er volgden zeven treffers, twee voor de rust- en vijf er na. Topscorer werd Ruud Geels, die na zijn blessure voor het eerst weer meespeelde en drie maal het >oor drie Anderlecht-doélpunten net vond, de overige doelpunten kwamen op-naam van Van Coeck (2), Van der Eist en Vercauteren. Peter Houtman scoorde in Brugge zijn eerste doelpunt voor de ge lijknamige club. Het was een be langrijke treffer, want de ex- Feyen oorder egaliseerde tien minuten voor tijd de stand (1-2) in de wedstrijd tegen Waterschei. Jan Boskamp speelde een hoofdrol in Antweipen in het duel van RWDM tegen Antwerp. Zij het in negatieve zin, want een blunder van de Nederlander betekende de nederlaag (1-0) van zijn ploeg. BARCELONA (ANP) - De ope ningsceremonie van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal in 1982 zal plaatsvinden in het Nou Camp-stadion in Barcelona. De voorzitter van het organi satiecomité, Raimundo Sa- porta, heeft dit zaterdag be- "De openingsceremonie van het WK is even belangrijk als de finale", verklaarde Sa- porta, die eraan toevoegde dat de eerste wedstrijd van het toernooi in Catalonië ge speeld zal worden en dat de eindstrijd plaatsvindt in Madrid. Verder zei Saporta dat het re noveren van de stadions ge middeld bijna twee miljoen gulden gaat kosten en dat er in geen geval nieuwe sta dions zullen worden ge bouwd. 0££OS£/PS- /9£CHT£/? Z/£T OsrOOK: onthult, ontbloot, ontspant Wil Hartog: Het gaat zo verschrikkelijk hard, daar word ik zelf bang van. Alissa bij Henk Vink: Geweldig, zo'n machine onder je Crossfenomeen Joel Robert: Veel roken, veel vrouwen, zo min mogelijk slapen. Wereldkampioen Roberts: Ze krijgen me niet makkelijk meer van deze troon af. Sprintfanaat Rob Jansen Als een steen uit een katapult word je afgeschoten. Speedway-veteraan Piet Seur: Zandvoort: Een zwanezang v Env d'Or - Gerard Rond en Gerrit Wolsink - De Karsmakers - Het snelle motorleven - Het race-circu - Vakantietips - Motoreiland Man De Schotse trial-zesdaagse - De i de motorsport? tb.v. Nat. Puzzelactie \j,Het Gehandicapte Kind" Door wegvallen toernooi Real AMSTERDAM (GPD) - Penningmeester Ton Brandsteder van Ajax schat dat zijn club door het wegvallen van het toernooi van Real Madrid een strop heeft van ongeveer een half miljoen gulden. „We waren erg blij met het initiatief van Real Madrid. We hadden gehoopt dat de wedstrijden in dit toernooi voor ons een compensatie zouden vormen voor het feit dat Ajax zo snel is uitgeschakeld in het UEFA-Cuptoernooi. Officieel hebben wij nog niet gehoord dat Real van de vriendschappelijke wedstrijden heeft afgezien, maar afgaande op de berichten in de pers ga ik ervan uit dat we ons wat dat betreft geen illusies meer hoeven te maken". •k Jan Peters maakte gisteren tegen Helmond Sport zijn debuut voor Feyenoord. In het sneeuwballet is doelman De hem hier te vlug af. Hier en daar toch voetbal SITTARD (ANP) - AZ'67 heeft featerdag in Sittard een oe fenwedstrijd tegen Fortuna SC, de koploper in de eerste divisie, met 3-1 gewonnen. Bij rust had de ploeg van Kessler de leiding met 1-0 door een doelpunt in de 25ste minuut van Kist uit een straf schop. In de 63ste minuut maakte Kist er 0-2 van. Wets- els zorgde voor het Limburg se doelpunt een kwartier voor tijd, terwijl Peters drie minu ten voor het laatste fluitsig naal het klasseverschil dui delijker uitdrukte in de score. Scheidsrechter op het uitste kend bespeelbare veld in Sit tard was Klinkers. Er waren 1000 toeschouwers. Ajax en Wageningen wonnen dit weekeinde van de hoofd klasser Limburgia. Wagenin gen deed dat merkwaardig genoeg gemakkelijker dan Ajax. De eerste-divisieclub won met 3-0, de koploper in de eredivisie met 4-3. FC VW heeft zaterdag een oe fenwedstrijd tegen de ama teurclub RFC in Roermond met 5-2 gewonnen. Niet meer dan 100 toeschouwers zagen Krieger, Hilkes (2) en Jansen (2) voor VW scoren en Wee- res beide doelpunten voor de thuisclub maken. De eerste divisievereniging Eindhoven heeft zaterdag middag in een vriendschap pelijke wedstrijdje ama teurclub Budel m& 1-7 ver slagen. Voor Eindhoven scoorden Schapendonk (2), Soers, Bloemers, Van Berlo, Jacobs en Van der Vleut. Feyenoord heeft, met Jan Pe ters voor het eerst in de spits, gisteren een oefenwedstrijd tegen Helmond Sport met 2-0 gewonnen. De doelpunten waren Van de Korput en de Wert (eigen doel). Er waren 1700 toeschouwers. Roda JC heeft gistermiddag in Kerkrade met 1-2 verloren van de Bundesligaclub For tuna Düsseldorf. Thomas Allofs opende in de 17de mi- •nuut de score. Eén minuut la ter maakte De Jong gelijk. Na een half uur in de tweede helft werd het 1-2, opnieuw door Allofs. Er waren 1500 toe schouwers. In Maastricht boekte MW een zege van 11-0. op de vierde klasser Leonidas. Bij rust was het 6-0. Kowalik scoorde zes doelpunten, Van Marwijk twee, Lacroix twee en Essers één. Gisteren verloor MW met 1-2 van Sparta. Bij rust leidde de Maastrichtse club nog met 1-0 door een treffer van Mulkens. In de 68ste en 83ste minuut zorgde Van Sta veren voor de Sparta-winst. 1000 toeschouwers. Polen, ingedeeld in de poule met Nederland, in de voor ronden van het Europees kampioenschap voor landen teams heeft gisteren in een vriendschappelijke wedstrijd in Tunis Tunesië met 0-2 ver slagen. Oganda scoorde in de tweede helft twee keer. ROTTERDAM (GPD) - Mircea Pe tescu blijft nog een jaar in dienst by Sparta. De Roemeen verbbnd zich vlak voor het weekend voor nog een seizoen aan de Rotter damse eredivisieclub, nadat het bestuur van Sparta de Oosteuro- pese trainer eerder in de week de verzekering had gegeven dat Mi chel Valke niet zal worden ver kocht. Dat laatste was een eis van Petescu. Een andere trainer, Theo Lase- roms, blijft eveneens nog een jaar werkzaam in de Rijnmond. Lase- roms, die aanbiedingen had uit België en recentelijk werd ge polst om by NAC de ontslagen Hans Doijee op te volgen, gaat zijn vierde seizoen in bij de eer- stedivisieclub FC Vlaardingen. Rinus Israël, de bijna 37-jarige oud collega van Laseroms, heeft in principe overeenstemming be reikt om nog een jaar te spelen voor de eredivisieclub PEC Zwolle. Israël wil zich alvorens zyn handtekening te zetten ech ter eerst medisch laten keuren. De Engelse eerste divisieclub Wol verhampton Wanderers heeft, volgens de "Daily Mirroi", een bod gedaan op de Franse voetba linternational Michel Platini, die nu nog voor het Franse Nancy uitkomt. Vólgens het Engelse dagblad is er door Wolvei'hamp- ton een bedrag van 400.000 pond (ongeveer 1,6 miljoen gulden) ge boden. De onderhandelingen met het bestuur van de Franse eerstedivisievereniging zouden reeds in een ver gevorderd sta dium zijn. Wolverhampton ver keert in degradatiegevaar.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 10