Oude garde van FC Twente zit op de wip Volleybalsters van RVV al bijna zeker van titel Leidse biljartstrijd naar boeiende finale Vultink blijft op moyenne ver achter Ceulemans Stemming in Oranje sprintploeg is nu onder nul ZATERDAG 17 FEBRUARI 1979 LEIDEN - In dc eerste klasse van de volleybalcompetitie leverden de heren van SKC een prima prestatie door in Katwijk Blok '77 met 1-3 te verslaan. Koploper Orion behaalde een regelmatige overwinning op het Alphense Ridderveld. Het sterke Orion-blok was een te groot obstakel voor de korte smashes van Ridderveld (15-6, 15-8). In de derde set draaide de Orion aanval op volle toeren, 15-4. DAC stuitte in de eerste set op een erg rustig spelend Orion 2, dat verrassend met 11 -15 de eerste set won. In de tweede set ging het tot 8-8 gelijk op. totdat twee misver standen aan Orion-zijde de con centratie verstoorden en directe oorzaak van het set-verlies van Orion (15-8). In de derdeen vierde set ging DAC bovendien het tempo verhogen, en terwijl Orion meer fouten maakte, lukte bij DAC alles hetgeen de 15-8, 15-6 winst verklaart. DAC klom door deze 3-1 zege een plaats op de ranglijst. Leython en WVC vochten traditio- neel een spannend duel uit. Mis sers en spectaculair volleybal wisselden elkaar in versneld tempo af. Leython won de eerste set: 15-13, maar zag vervolgens door een 8-15 zege van WVC de stand op 1-1 komen. Daarna overdonderde Leython zijn te genstander met een 15-3. In de vierde set waren de rollen weer omgedraaid en kon Leyton geen vuist maken om WVC o.l.v. Henk van Rijssen te weerstaan: 8-15. De 2-2 deling was een juiste uitslag. In de broerderstrijd tussen Gem/K 3 en 4 werd er geknokt om de puntjes. Gem/K3 nam een 10-4 voorsprong maar zag toch de winst naarGem/K4 gaan 11-15. In de tweede set kwam het derde team weer met 11-7 voor, via 14-14* werd het 16-14 voor Gem/K 3, dat in de volgende set via 15-11 een 2-1 voorsprong nam. In de laatste set had Gem/K 3 zijn kruit ver schoten en won Gem/K 4 gemak kelijk met 6-15, waarmee de 2-2 als uitslag op het scorebord kwam. Bij de dames was het belangrijkste treffen de strijd tussen koploper RVV en de nummer 2 van de ranglijst Orion, dat 3 punten ach ter stond. RVV startte goed; bouwde een 5-0 voorsprong op maar zag bij 7-6 Orion dichtbij komen. Daarna stroomde RW in één ruk door naar de 15-6. In de tweede set volgde een ander beeld. RW miste elke controle en werd naar een 4-15 set-verlies gespeeld. In de derde set beheer ste RVV het geheel: 15-8. Ook in de vierde set zette de ploeg goed door (15-12), en pakte een 3-1 overwinning. De voorsprong van RVV bedraagt nu vijf punten en de ploeg is praktisch kampioen. Leyton 4 en 5 ontmoetten elkaar in een rechtstreekse confrontatie. Aanvankelijk leek Leyton 5 de strijd te beheersen (2-9), maar het meer geroutineerde Leyton 4 liep punt voor punt in en eindigde met winst: 15-9. De tweede set verloor Leython 5 met 15-12. Met enthousiasme als voornaamste wapen werd Leython 4 in de na volgende set tegemoet getreden hetgeen een 12-15 zege opleverde. Ook de vierde set ging na veel spanning naar Leython 5. Uitslag 2-2. S'70 wist in een tamme wed strijd LUSV 2 onder de duim te houden. Via 11-15, 15-11 en 11-15 nam S'70 een 1-2 voorsprong, die vervolgens in de vierde set door een 5-15 setzege in een 1-3 zege kon worden omgezet. Door dit resultaat nestelde S'70 zich in de middenmoot en bleef LUSV 2 in de degradatie-zorgen. VCO en NOVO 2 speelden een leuke wed strijd tegen elkaar. NOVO 2 won verdiend met 1-3. VCL boekte in Voorschoten een verdiende 0-3 zegen op een tegenvallend Gem K 4. NOVO 3 won de uitwedstrijd tegen DAC met 0-3 en bleef daarmee derde op de ranglijst. GER RENES. Volgens de kapitaalrekening, op genomen in het in 1977 gelan ceerde geheime driejarenplan van FC Twente, hadden aan het einde van het seizoen 1977-'78 drie spelers vervangen moeten worden, die op dat moment 29 jaar of ouder waren, terwijl vol gens datzelfde driejarenplan aan het einde van dit seizoen nog eens drie spelers om die reden zouden moeten verdwijnen. Weliswaar werd daar toen al bij aangete kend, dat betwijfeld moest wor den of de vervanging van Epi Drost, Cees van lerssel, Niels Overweg, Kick van der Vall, Theo Pahlplatz en in feite ook Ab Grit- ter - al was daar twee jaar geleden nog niet zozeer sprake van - zo snel gerealiseerd kon worden, maar zo langzamerhand ziet het er toch naar uit, dat FC Twente de destijds ontvouwde plannen toch enigszins kan verwezenlij ken. Of dit aan het einde van deze com petitie al zal lukken, moet uiter aard worden afgewacht. Feit is in elk geval wel, dat de contracten van het sextet „oudgedienden", dat jarenlang het gezicht van FC Twente heeft bepaald, aan het einde van dit seizoen aflopen (Drost, Van lerssel en Van der Vall hebben zelfs recht op een vrije transfer), terwijl FC Twente juist door de transfers van Piet Wildschut en Frans Thijssen plotseling wat meer armslag heeft gekregen om het noodza kelijk geworden verjongingspro ces te versnellen. De eerste schreden op weg naar een verjongd FC Twente (Strijdveen, Otto, Lindsted en Zondervan) zijn inmiddels gezet. De tweede en derde stap - het aantrekken van nog meer jongere direct in zetbare spelers en het afdanken van de hele oude garde - moet nog volgen. De vraag rijst alleen of FC Twente deze weg der gelei delijkheid zal blijven bewande len of kiest voor een rigoureuze opruiming. EERSTE STAP NAAR VERJONGING GEZET ENSCHEDE (GPD) - Aan het begin van dit seizoen zag het ernaar uit, dat Epi Drost aan zijn laatste jaar in dienst van FC Twente zou beginnen. Tijdens het internationale voet- Epi Drost: in toekomst assistent van Kohn baltoernooi in Groenlo bijvoorbeeld demonstreerde de kleine ausputzer in de formatie van Spitz Kohn zelfs een dermate zwakke vorm, dat het einde van zijn sportieve carrière nabij leek. Verdedigend maakte de 33-jarige terriër van weleer weliswaar nog steeds een zeer gedegen indruk, in aanvallend opzicht echter begon de voormalige Wageninger steeds grotere mankementen te vertonen. Nou was het voeden van de aanval de laatste tijd nooit het sterkste punt in het spel van Epi Drost geweest, maar zijn schoten van uit de tweede lijn en zijn passes over lange afstand tilden hem mét zijn verdedigende capacitei ten toch nog altijd boven het ge middelde uit. Toen evenwel ook die laatste on derdelen in zijn speeltrant plot seling leken opgedroogd, lag het voor de hand, dat oefenmeester Spitz Kohn naar een alternatief ging zoeken. Een alternatief, dat aanvankelijk leek gevonden in de even oude Cees van lerssel. Mm of meer afgedankt als vleugel verdediger, maar zo te zien nog altijd behept met een grotere brok conditie dan Epi Drost, die vooralsnog steeds vaker achterin bleef hangen en nog maar zelden verraste met zijn inmiddels over bekende lange rushes. Hoe het daarna ook zij: Epi Drost bleef gehandhaafd als laatste man, Cees van lerssel werd door Bert Strijdveen definitief naar de re servebank verwezen en heel langzaam hervond Epi Drost daarna zijn oude vorm met als sportief hoogtepunt voorlopig de competitiewedstrijd tegen Ajax, een duel waarin hij Ruud Krol duidelijk naar de kroon stak. Vormstijging Wat de reden is van zijn vormstij ging valt moeilijk te achterhalen. Feit is in elk geval, dat hij door zijn sterke spel vlak voor de win- terpauze, zijn ophanden lijkende afscheid nog een jaartje uit wil stellen. De kans, dat Epi Drost daarna nog langer bij FC Twente blijft, moet momenteel ook niet Schaatsstrijd op Kageqjlassen OUDE WETERING - Het bestuur van het Hollands Merendistrict organiseert morgen ijs en weder dienende ter gelegenheid van haar 40-jarig beslaan een wed strijd en toertocht schaatsen op de Kagerplassen. De afstanden zijn 35 en 60 km voor de toertoch ten. De wedstrijden worden met prikklokken gereden zodat er in dividueel gestart kan worden. Het vertrekpunt is op het Ven- nemeerte Oud Ade. Starttijd tus sen 10.00 en 13.00 uur. De sluiting van de stempelposten is om 16.30 uur. Inlichtingen telefoon 01712-8220. uitgesloten worden geacht. Het bestuur van FC Twente namelijk overweegt op het ogenblik om Drost in de toekomst te betrek ken bij de begeleiding van jeugd spelers. De mogelijkheid dat Drost dan over een paar jaar as sistent van Kohn wordt, is daar naast zeer goed denkbaar, omdat de verantwoordelijke mensen bij FC Twente van mening zijn, dat hij over de juiste eigenschappen beschikt. Voorwaarde daarbij is dan echter wel, dat Drost zich weet te verze keren van het B-diploma. Hij is nu namelijk alleen nog maar in het bezit van een D-licentie. Een oefenbewijs, waarmee hij gerech tigd is als trainer op te treden van de zaterdagclub Sportclub De nekamp, dat voorheen overigens werd getraind door zijn ploeg- makker Theo Pahlplatz. Over diezelfde Theo Pahlplatz, die binnenkort 32 wordt, valt trou wens een bijna gelijkluidend verhaal te maken. Want ook, ^ijn actieve rol leek een half jaar gele den vrijwel uitgespeeld. Tenmis- te bij FC Twente, dat ten slotte toch nog tot een akkoord kwam met de laatste echte Twentenaar in de hoofdmacht van Spitz Kohn, die al rekening had ge houden met het feit, dat Pahl platz zich voortaan in het shirt van SC Heracles zou hullen. De Almelose eerste-divisionist zou met hem erbij overigens onge twijfeld d^ beschikking hebben gekregen óver een geroutineerde spelverdeler. Een taak, die hij bij FC Twente tot op heden nooit helemaal heeft kunnen of willen vervullen. Want met alle waarde-, ring voor zijn technische kwali-l teiten kan toch worden gesteld,- dat de Denekamper de grote be lofte van zo'n jaar of dertien gele-, den nooit helemaal heeft ingeJ lost. De voormalige vedette van' Quick'20 reikte weliswaar der tien keer naar een plaats in het Nederlands elftal, maar hij is toch nooit dié voetballer geworden, die velen in hem zagen. Tot die conclusie is Pahlplatz ken nelijk zelf ook gekomen tijdens de weken dat hij bij FC Twente op de bank zat. Want hoe valt het anders te verklaren dat hij greti ger dan ooit terugkeerde in de formatie van Spitz Kohn, die de wedergeboorte van de thans in Denekamp woonachtige Olden- zaler met genoegen gadesloeg en na de transfer van Muhren en Thijssen voorlopig nog niet om hem heen lijkt te kunnen. De goede vorm van een voetballer in de herfst van zijn carrière kan evenwel ook met de dag verande ren in een vormcrisis. Dat weet ook Spitz Kohn, met Willem de Vries als meest sprekend voor beeld in zijn achterhoofd. Daar om bijvoorbeeld ligt het voor de hand, dat hij zijn advies over een contractverlenging voor Pahl platz zal laten afhangen van de prestaties tijdens de laatste wed strijden van dit seizoen. Wanneer die dan ook gespeeld zullen wor den. Tegen die tijd zal Kohn trouwens ook een eindoordeel moeten hebben gevormd over twee ande re oudgedienden, Kick van der Vall en Niels Overweg. Want ook hun langjarige verbintenis met FC Twente loopt zoals gezegd aan het eind van dit seizoen af. Ten aanzien van Niels Overweg zal Kohn overigens niet zovéél be denktijd nodig hebben, omdat enerzijds de lange voorstopper nog steeds voor zijn taak bere kend lijkt en anderzijds het moeilijk zal zijn om een volwaar dige niet te dure vervanger van zijn niveau te vinden voor die vaak onderschatte taak. Boven dien komt daar dan nog bij, dat Niels Overweg gezien zijn leeftijd (bijna 31) nog maar een geringe transferwaarde voor FC Twente bezit. Iets wat in zekere zin na tuurlijk ook van toepassing is op Ab Gritter en Theo Pahlplatz, die evenals Kick van der Vall en Niels Overweg ook nog op een andere wijze maatschappelijk aan deze regio verbonden zijn ge raakt. Niet dat dit laatste bepalend zal zijn tijdens de komende contractbe sprekingen, maar het geeft wel ongeveer de verhouding aan tus sen FC Twente en een fiks aantal oudgedienden in de selectie van Spitz Kohn. Die verhouding na melijk wordt voor een belangrijk deel mede bepaald door de privè- belangen, ontstaan door de lang jarige contracten. Hetgeen nog eens wordt onderstreept door Kick van der Vall als hij zegt: „Aan weggaan uit Twente denk ik niet. Ik woon er inmiddels elf jaar. Heb in die tijd een zaak op gebouwd en ik ben niet van plan die op te geven". Toch is Kick van der Vall net als Ab Gritter, in te genstelling tot Epi Drost, Pahl platz en Overweg tot op heden aan een minder sterk seizoen be zig dan te doen gebruikelijk. Het is best mogelijk, dat het wegval len van Arnold Muhren hier voor een groot deel debet aan is, maar dat zou tegelijkertijd ook een on derschatting betekenen van de kwaliteiten van zijn vervanger Heini Otto, die volgend seizoen wel eens twee nieuwe spelers naast zich op het middenveld zou kunnen krijgen als ook Pahlplatz onverhoopt terugvalt. Toegegeven, het klinkt allemaal wat suggestief, maar met datzelf de probleem worstelt Spitz Kohn, vooral na de verkoop van Frans Thijssen. Aan de ene kant namelijk heeft hij de kans (lees: geld) om het verjongingsproces voort te zetten, terwijl hij tegelij kertijd weet, dat hij de routine niet in één keer overboord kan zetten. Tenminste, als hij met FC Twente een vooraanstaande rol in het nationale en het interna tionale voetbal wil blijven spelen. Omdat wat dit laatste betreft hierover pas de laatste maanden van de competitie wat meer dui delijkheid ontfetaat, ligt het voor de hand, dat FC Twente eerst af wacht hoe de oude garde zich de komende maanden presen teert. Oriënteren Deze opstelling biedt overigens ook nog voordelen. Want intus sen kan FC Twente zich rustig orienteren op de transfermarkt, terwijl de routiniers zich juist ex tra zullen inspannen om nog een contract voor een jaar uit de wacht te slepen! „Bovendien", zegt manager Ton van Dalen, „kunnen we niet onbeperkt ver jongen. In de eerste plaats niet vanwege een stuk routine, dat we dan overboord zouden gooien, en in de tweede plaats niet omdat dit te veel geld zou kosten. Want de indruk mag dan misschien wor den gewekt, dat we plotseling een heleboel geld ter beschikking hebben om te verjongen, maar Travesaro door griep geveld ROTTERDAM (ANP) - Het ge vecht om de Europese titel half- zwaargewicht tussen de boksers Rudy Koopmans en de Italiaan Aldo Traversaro is verschoven naar 7 maart. De partij zou op 21 februari in het sportpaleis "Ahoy" te Rotterdam worden gebokst. De manager van Traver saro het gisteren telefonisch ech ter weten dat Traversaro door griep is geveld. Ook de andere partijen voor het boksgala zijn uitgesteld tot 7 maart. De toegangskaarten, die voor 21 februari gekocht zijn, blijven geldig. dat is toch echt niet zo. Kijk, het belangrijkste verschil met voor gaande jaren is nu, dat we de grenzen waarbinnen we kunnen onderhandelen met spelers van de huidige kern wat duidelijker hebben afgebakend. Voorheen was het namelijk zo, dat we bij de contractbesprekingen altijd re kening moesten houden met een of meer spelers die weg wilden. Dat is dus nu gelukkig niet meer zo, zodat we alle voor- en nadelen in alle rust kunnen afwegen". Aldus Ton van Dalen, die een tus sentijdse versterking niet hele maal wil uitsluiten. „Maar dan alleen wanneer het een erg voor delige mogelijkheid is". Programma in eerste divisie gehandhaafd ZEIST (ANP) - Het oorspronkelij ke voetbalprogramma voor de eerste divisie, dat voor het carna valsweekeinde 24 en 25 februari) is vastgesteld, is normaal ge handhaafd. Pas in de loop van de volgende week zal beslist worden of de omstandigheden het spelen van wedstrijden zullen toelaten. Het programma van de eerste di visie ziet er dan als volgt uit: Heracles-Heerenveen, de Graaf- schap-FC Dordrecht, SW-Ex- celsior, SC Amersfoort-FC Gro ningen, •Veendam-Wageningen, Willem II-FC Vlaardingen, FC Den Bosch-Eindhoven, SC Cambuur-Telstar, FC Amster dam-Helmond Sport. Het gemeentebestuur van Veen- dam heeft voorgesteld de subsi die aan de eerste divisieclub Vecndam voor het seizoen 1981/82 vast te stellen op 75.000 gulden, hetgeen een handhaving betekent van de reeds drie jaar bestaande subsidie. Tevens heeft het college laten weten dat in dit standpunt geen wijziging zal ko men indien wordt overgegaan tot invoering van shirtreclame. LEIDEN - De Leidse biljartcompe- titie belooft voor wat betreft de eerste klasse een boeiende finale te krijgen. Met nog vier ronden voor de boeg hebben Between en de Carambole nu evenveel pun ten, nl. 74, beiden uit 14 duels. De Carambole kon de achterstand ongedaan maken omdat Between één keer vrij had. Landzicht heeft het juiste scoringsritme ook weer te pakken en is met 66 uit 14 nog niet kansloos. Uitslagen eerste klasse: 't Zuid 1-Landzicht 1 2-6; Between 1-UVS 1 8-0; Caram bole 1-Vriendschap 1 6-2; Ca rambole 1-UVS 1 6-2; Vriend schap 1-Landzicht 1 1-7; 't Zuid 1-Rijnstreek 1 4-4. Bij het Wapen van Voorschoten 1 en De Carambole 2 begint in de tweede klasse de puntenmachine wat te haperen. Desalniettemin gaan beide teams met resp. 82 en 81 punten uit 16 nog veilig aan kop. Uitslagen: De Heul 1-Ca- rambole 2 3-5; TOP 1-Rijnegom 1 6-2; Wapen van V. 1-De Waag 1 2-6; Morspoort 1-De Heul 1 2-6; Carambole 2-TOG 1 2-6; Wapen van V. 1-De Heul 1 5-3; Rijnegom 1-TOG 1 4-4. In de derde klasse klopte Cleyn Duin 1 Landzicht 3 met 6-2, daarmee een voorafgaand gelijk spel goedmakend. Ook Land zicht 3 liet nog een remise note ren cn wel tegen de clubgenoten van Landzicht 2. Landzicht 3 is nog steeds eerste met 75 uit 16, Clevn Duin 1 is nu met 72 uit 15 zeer nabij. De uitslagen: Land zicht 3-Landzicht 2 4-4; Between 2-Cleyn Duin 1 4-4; Rijnegom 2- Wachtje 1 6-2; Cleyn Duin 1- Landzicht 3 6-2; Between 2-Rij- negom 2 8-0; Landzicht 2- Wachtje 1 6-2. De uitslagen in de andere klassen waren als volgt: Vijfde klasse: Carambole 4-Spijkerbak 1 6-2; Cleyn Duin 2-De Waag 3 5-3; Landzicht 5-TOP 2 2-6; DOS 2-'t Zuid 2 6-2. Vierde klasse: Land zicht 4-DOB 1 4-4; Rijnegom 3- Carambo!e34-4; De Waag 2-TOG 2 4-4; DOS 1-Vriendschap 2 4-4. Zesde klasse: DOS 3-TOP 3 8-0; Vriendschap 3-Between 3 6-2; DOB 2-Rijnstreek 2 8-0; Zwaan tje 2-Landzicht 6 6-2; De Waag 4-Morskwartier 1 0-8. Zevende klasse: Wapen van V. 2-Spoortje 1 6-2; Cleyn Duin 3-Carambole 5 8-0; VOP 2-TOG 3 2-6. Achtste klasse: De Waag 5-Carambole 6 4-4; De Heul 3-UVS 3 2-6; 't Zuid 3-Spoortje 2 4-4. Negende klasse: Verkerk 1-Vriendschap 4 0-8; Morskwartier 2-Between 4 6-2. MOLLERUSA (ANP) - Hans Vul tink heeft gistermiddag in de Spaanse plaats Mollerusa zijn derde partij voor het biljarttoer- nooi om de wereldtitel bandsto ten gewonnen. Hij versloeg de Spanjaard Eduardo Brufeau in 26 beurten. Voorts won de Span jaard Javier Arenaza een mara thonpartij in 51 beurten van de Argentijn Oswaldo,Berardi. De verrassing van de derde ronde was de nederlaag van Francis Connesson tegen Ludo Dielis. De Belg was goed gemotiveerd. Connesson daarentegen was vooral in het begin van de partij volledig van slag. Daardoor keek hij na tien beurten al tegen een achterstand van bijna 100 caram boles aan, een verschil dat hij niet meer noemenswaardig kon ver kleinen. Dp de ranglijst passeerde Dielis Connesson, door zijn veel betere gemiddelde. Het aantal spelers dat ongeslagen bleef werd terug gebracht tot twee. Vultink ligt echter op moyenne een straat lengte achter op Ceulemans, een gelijke situatie als zich voordeed in Emmeloord tijdens het laatste EK. De Belgische vedette speel de tegen Kobayashi de beste par tij van het toernooi tot nu (twaalf beurten) en heeft nu het vorste lijke gemiddelde van 13.95 bijna het dubbele van dat van Vultink. Het duel tegen Brufeau werd voor de Nederlander een trai ningspartijtje, hoewel hij het te gen het eind voor de derde ach tereenvolgende keer moeilijk met zichzelf kreeg. De Grollenaar ging erg vlot van start en scoorde via series van 48 en 25 in zeven beurten 95 punten. Hij ging ook daarna zeer regelmatig door, tot de eindstreep nabij was. In de 17de beurt kwam Vultink op 192. Toen ging het echter volledig mis. Voor de laatste acht caram boles moest hij negen keer naar de tafel, het allerlaatste punt vergde zelfs vier pogingen. Daarmee miste hij de kans zijn moyenne op te vijzelen. ADVERTENTIE lichtreklame nogewoerd 177 leiden 071-13 40 01,071-13 49 64 INZELL (GPD)- Even dreigend als het loodgrijze wolkendek dat de Alpentoppen rond Inzeil gisteren omhulde was de stemming in de Nederlandse schaatssprintploeg. Er heerste een nerveuze, uiterst explosieve sfeer in het gezel schap van coach Henk Gemser. Deze werd niet in de eerste plaats veroorzaakt door het naderende toernooi om de wereldtitel, maar het al enige tijd sluimerende conflict tussen de rijders en hun coach heeft de gemoederen danig in beweging gebracht. Erg krampachtig hebben alle betrok kenen geprobeerd een uitbar sting vlak voor het titeltoernooi t£ verijdelen. Zo ook de twee voudige Nederlandse kampioen Miel Govaert, die zegt „We heb ben zeer bewust afgesproken nu de problemen even te vergeten en eerst de WK te rijden". Toch is de 23-jarige Amersfoorter er de man niet naar om de hete brij te ontzien. Op details wil hij liever niet ingaan, maar zijn mening over zijn coach is duidelijk: „Als trainer vind ik'Henk Gemser echt uitstekend. Ik zou in Nederland geen betere weten, maar als be geleider is hij duidelijk minder. Er is ontzettend moeilijk met hem te praten. Toch weet ik ook een heleboel positieve dingen over Henk Gemser te vertellen. Hij heeft me steeds gesteund toen ik eerst niet goed reed en er van buitenaf veel kritiek op mij was. Sommigen vonden dat ik maar uit de ploeg geschopt moest wor den, maar Gemser nam mij steeds in bescherming". De kritiek op Henk Gemser is al gemeen, maar het hevigst bij de afgevallen Sies Uilkema, die be slist niet meer onder hem wil rij den, en Miel Govaert, momenteel veruit dc beste Nederlandse sprinter. Govaert: „Na de Ne derlandse kampioenschappen zag ik de bui al helemaal hangen toen Jos Valentijn toch nog een kans kreeg om zich voor de WK te kwalificeren. Daarom heb ik op een avond met Henk Gemser een gesprek gehad in Amsterdam. Alle dingen die me dwars zaten heb ik verteld, hoewel ik niet weet of ik daar wel goed aan heb gedaan. Twee dagen later hadden we met de hele ploeg een bijeen komst in Amersfoort, maar we zijn toen niet tot een oplossing gekomen. Toch ben ik meege gaan naar Davos, omdat ik anders mezelf ermee gehad zou hebben, want als individu ben je kans loos". De sprinters blijken merkwaardig genoeg niet èèn front te hebben gemaakt tegen hun coach. Ieder een heeft zijn eigen bezwaren, die natuurlijk mede te maken heb ben met de persoonlijke teleur stellingen over wat er tot dusver is bereikt. Govaert: „Je stapt gemakkelijker over bezwaren en ergernissen heen als je hard rijdt, dat is uiter aard waar. Maar een groep be staat er niet bij ons. We zitten met het probleem dat er in Nederland een heel jaar door wordt geselec teerd en je bent tenslotte met een individuele sport bezig. Er kan daarom maar moeilijk een een heid ontstaan, maar zodra er een definitieve ploeg is moetje elkaar stimuleren en als team optreden, vind ik. Dat gebeurt niet". Er is èèn voorval geweest waarbij wel èèn lijn werd getrokken. Go vaert: „Iedereen was er op tegen dat Haitske Valentijn en Ina Steenbruggen mee zouden gaan naar Davos. Het leek ons niet juist dat Haitske en Jos samen in de ploeg werden opgenomen en dat is onder druk van ons niet doorgegaan. Voor het overige heerst het principe: met het probleem van een ander kan ik niet zitten. Daarom heb ik hier in Inzeil oogkleppen voorgedaan. Zolang ze mijn bed maar niet af breken vind ik het allemaal best".

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13