Bollenboeren delen machinepark: "Werk plezieriger" eidse agenda WATERBEDRIJF IN| WARMOND: 52 MILLE TEKORT Trekvaartweg moet nu maar definitief dicht voor auto's .ftizq/fK WASSENAAR - "Onze samenwerking is een economische noodzaak geweest De samenwerking heeft tot doel de onkosten zo gering mogelijk te houden". Dit zegt de heer G. van der Marei uit Wassenaar, secreta ris/penningmeester van de Maatschap Werktuigen Kombinatie Wassenaar, waarin zes zelfstandige bloem bollenkwekers door een gezamenlijk machinepark een vrij unieke samenwerking hebben opgebouwd. Meer dan drie jaar geleden is deze Maatschap met in totaal 9 leden, verspreid over 6 bedrijven, opge richt. Het idee van een dergelijke samenwerking is echter al veel eerder van de grond gekomen, noodgedwongen, zoals Van der Marei aangeeft: "De kosten wer den te hoog ten opzichte van de opbrengsten. Op de loonkosten kon toen bezuinigd worden met het aanschaffen van machines. Maar op de duur werden deze machines te duur om die als en keling er op na te houden". Boerenorganisatie Zo'n 18 jaar geleden gingen er on der de Wassenaarse bloembol lenkwekers danook voor het eerst geluiden op tot een even tuele samenwerking. Als voor beeld diende de boerenorganisa tie, waar al een bepaalde vorm van hulpverlening aan de "colle ga's" een gewoonte geworden Van een grote groep bollenkwekers bleven er 12 over die wel iets za gen in het samen aanschaffen van machines en het gebruik daar van. Binnen de grote groep was al eerder een samenwerking ont staan waar het ging om het ziek of arbeidsongeschikt worden van een collega. De doorzetters hielden vergaderin gen, die uitmondden in een stu dieclub. Er werd contact opge nomen met de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst in Lisse en de twaalf bedrijven werden door middeTvan een enquête doorge licht. Zo werd onder meer nage gaan hoeveei land de verschil lende deelnemers hadden, hoe de financiële toestand van het be drijf was enzovoort. Enorm hoog "Uit dit onderzoek bleek dat het verschil in onkosten van de ver schillende bedrijven enorm hoog was", zegt J.A. Hoogstraten, voorzitter van de Maatschap. De vraag kwam toen op: wie wil ver der praten over samenwerken? Zes hadden uiteindelijk de moed om mee te doen. Er was écht moed voor nodig om samen te werken", vertelt werkverdeler en organisator C. Berbee, die zich elke week bezighoudt met de verdeling van de arbeid over de machines en de mensen. "Voorop stond dat iedereen indivi dueel zou blijven werken met zijn bedrijf. Maar er ontstond een gro te openheid. Alle kneepjes van het vak die we eerder ervaren hadden werden uitgewisseld" al dus Hoogstraten. De eigen ma chines werden allemaal opge kocht door de Maatschap. Het materieel dat dubbel was werd afgestoten en in gezamenlijk overleg werd het nieuwste van het nieuwste aangeschaft. Ieder een betaalt nu mee aan het ma chine park. Samenwerking bij elkaar. De werkverdeler vraagt dan wat de komende week gedaan moet worden. Door een samenwerking met machines ontstond ook een samenwerking in arbeid. Op die manier wordt er toch heel wat plezieriger gewerkt dan vroeger", zegt Van der Marei. Door de betere verdeling van de Arbeid zijn er nu ook praktisch geen onrendabele uren meer. Van der Marei vertelt nog dat het vakmanschap nu ook beter ver deeld kan worden. Zo volgen een paar mensen een lascursus om de machines te onderhouden. "Dat hoeven we nu niet allemaal te leren. Ook zijn er bij die geen tijd hebben of a-technisch zijn. Ma chinereparatie wordt gedaan door anderen. Zelflossen ze dan bijvoorbeeld administratief werk op. Zoiets is niet mogelijk als je zelfstandig werk" zegt H. Topper, eveneens deelnemer aan de Maatschap en commissaris van deze instelling. Uren verdeeld De uren worden onderling ver deeld, maar officieel blijft elk be drijf zelfstandig functioneren ("het mag niet één bedrijf wor den") met name op het gebied van verkoop en aflevering. Door dit unicum in het bollenbe- drijf kunnen de onkosten be perkt worden en er kan altijd met de nieuwste machines gewerkt worden. "Daar staat tegenover datje uiteraard een heleboel zelf standigheid moet prijsgeven, iets waardoor zes van de twaalf be drijven van het eerste uur afvie len" aldus Hoogstraten. Bij het werkoverleg dat elke vrijdag gevoerd wordt schijnt altijd een grote eensgezindheid te bestaan over de verdeling van het werk. Mochten er meningsverschillen zijn ("en die komen ook bij ons wel eens voor") dan is er nog al tijd de persoon van een neutrale Deelnemers aan de Maatschap bij e de centrale reparatieplaats. voorzitter, Hoogstraten, die geen economische bindingen met de bollenkwekers heeft en daardoor een onpartijdige positie zegt in te kunnen nemen. Kostenbesparend "Door de samenwerking hopen wij het prijsverschil ook op te heffen. Naast het samen aanschaffen van de machines wordt nu ook al ge zamenlijk ingekocht (onder an dere afdekmateriaal en kunst mest)" zegt Hoogstraten namens de bollenkwekers. Werkverdeler Berbee denkt aan een nog stevigere samenwerking in de nabije toekomst. "Er be staat een mogelijkheid een cen traal verwerkingspunt van bloembollen te creëren. Momen teel werken we nog op zes ver schillende punten. Een centrale verwerking is zeker kostenbe sparend". De oppervlakte van een bedrijf speelt nauwelijks een rol om toe te treden tot de Maatschap, die wel in de jaren van haar bestaan van 22 hectare tot 30 hectare to tale oppervlakte is uitgegroeid. Machine-ring "Wij staan verder erg positief te genover de nieuwe machine-ring in de bollenstreek. Wij zijn er zelfs lid van geworden en we zouden het toejuichen als het hele bollenvak goedkoper zou kunnen werken", aldus Hoog straten. CHARLES LENNARTZ DINK BINNENDIJK i gedeelte van hun gezamenlijk betaalde materiee.dat opgeslagen staat i WARMOND - "Evenals in 1978 verwachten wij geen rooskleurig beeld van de financiële positie van het ge meentelijk waterleidingbedrijf. Aldus burgemeester en wethouders van de gemeente Warmond bij de presentatie van hun gemeente-begroting voor dit jaar. Deze begro ting vertoont een tekort van 52.773 gulden over dit jaar voor het waterleidingbedrijf Afgelopen jaar bedroeg dit tekort 62.822 gulden. OEGSTGEEST - "De kogel moet nu maar door de kerk: de Haar- lemmertrekvaartweg in Oegstgeest moet permanent voor alle autoverkeer worden afgesloten". Aldus het Oegstgeester raadslid Kohlbeck (PvdA) over de brief van acht scholen in het Leidse Houtkwartier (aan Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland), waarin de scholen om totale auto- afslui ting vragen. De scholen willen dit, omdat voor de leerlingen uit de bollenstreek, die dagelijks per fiets of bromfiets over de Haarlemmertrekvaartweg rijden, de weg te gevaarlijk is. Ook de ongeveer een halfjaar geleden ingestelde tijdelijke afsluiting van de weg voor auto's (rond de begin- en sluitingstijden van de scholen) heeft volgens hen geen verbetering gebracht. Sluiproutes In een extra vergadering van de raadscommissie voor verkeer in Oegstgeest bogen de leden zich gistermiddag over het probleem welk advies hierover aan de gemeenteraad moest worden uitge bracht. "Want welk alternatief kunnen wij de verkeersstroom na afsluiting van deze weg bieden," vroeg Kakebeeke (CDA)zich af. "Er is namelijk een groot gevaar voor overbelasting van de Presi dent Kennedylaan, de Dorpsstraat en de Oranjelaan als sluiprou tes", voor zag hij. Verkeerstellingen van de gemeente hebben uitgewezen er dagelijks zo'n vierduizend auto's per dag over de Haarlemmertrekvaartweg rijden. De zaterdag en de zondag vormen de uitschieters in het verkeers aanbod op deze weg. Hetgeen voor Reilingh (VVD) en Witte (D'66) reden was het voorstel van de scholen tot totale afsluiting van de weg voor auto's te ondersteunen, maar in de weekeinden vrij gebruik van de weg toe te laten. "We moeten wel oppassen dat we dat vele weekeindenverkeer niet door Oegstgeest zelf krijgen", aldus Reilingh. Hij pleitte er dan ook voor om het raads- advies voor afsluiting met plannen voor verkeersontlastende maatregelen voor de woonwijken te begeleiden. „Maar met tijde lijke afsluiting maken we de situatie alleen maar onduidelijker", reageerde Kohlbeck, die daarbij verwees naar de huidige situatie op de weg. "Omdat veel automobilisten zich hieraan niet storen en omdat dat voor fietsers dan des te gevaarlijker is." Voorzitter wethouder Thorn vatte de discussie daarop samen en zei dat het grootste deel van de commissie voor permanente afslui ting van de weg is. De bedoeling is dat de gemeenteraad volgende week donderdag dit advies onderschrijft en daarmee de brief van de Leidse Houtscholen aan het provinciaal bestuur ondersteunt. Met het ministerie van Economi sche Zaken is de gemeente in overleg getreden over een even tuele verhoging van diverse ta rieven bóven het toegestane per centage. Dit zou dan wel staps gewijs moeten gebeuren. De gemeenteraad zal binnenkort een voorstel van B en W te be handelen krijgen waarin wordt ingegaan op een overname van het gemeentelijk waterleiding bedrijf door de Leid^ Duinwater Maatschappij. Deze overname behoort tot de mo gelijkheden omdat het huidige zelfstandige waterleidingbedrijf een gering draagvlak heeft en omdat in de toekomst een steeds grotere concentratie van drink- watervoorzieningsbedrijven plaatsvindt. Informatiehoek Wat de verbreding van de Groote Sloot een gedeelte van de War- monder Leede betreft denken B en W dat het werk voor de bouw vakvakantie klaar is. De open stelling van de Groote Sloot voor motorvaartuigen zal in principe plaatsvinden op de dag waarop met de bouw van een brug over de Leede wordt begonnen. Het aangebrachte riet en de overige begroeiing moet eerst tijd heb ben zich te ontwikkelen. Op het gebied van voorlichting willen B en W een verbetering aanbrengen door in het ver nieuwde gemeentehuis een in formatiehoek in te richten. Het gemeentehuis op bepaalde avonden openstellen voor infor matie is niet mogelijk in verband met het personeelstekort. Dit te kort levert een achterstand in werkzaamheden op (waardoor ondermeer deze begroting nu pas uitgegeven kon worden). "Deze achterstand wordt mede veroor zaakt door het grote aantal vaca tures waarmee kleine gemeenten te kampen hebben", aldus B en W. Het verloop van gemeenteper- soneel bedraagt volgens een lan delijk onderzoek in kleine ge meenten 12.5 procent Met name de vervulling van hogere functies levert problemen op vanwege in gekorte salarisschalen en de ge ringe promotie-mogelijkheden. Dit opvullen van vacatures kan naar de mening 'an B en W ge zocht worden in alternatieve aanbiedingen, zoals het beschik baar stellen van woonruimte. "Op het gebied van huisvesting van het personeel is al grote vooruitgang geboekt door de verhuizing naar de woningen be horende bij St-Liduina", zo wordt gezegd. Naast de herinrichting van de Dorpsstraat, waarvoor gewacht wordt op een financiële toezeg ging van. het rijk, streven B en W ernaar de middenstandsvootzie- ningen op peil te houden. "Door de middenstand dienen op dit punt evenzeer de nodige activi teiten te worden ontplooid". Rietkragen Onder het kopje "milieubeheer" wordt gemeld dat onderzocht wordt of een nieuwe actie tot het schoonmaken van rietkragen en oevers kan worden georgani seerd. Het aanstellen van een mi lieurechercheur is financieel niet mogelijk. B en W zegt zich met kracht te blij ven inzetten voor de "dringend noodzakelijke" ontsluiting van de Zweilandpolder. Na misluk king van het overleg met de ge meente Alkemade daarover heb ben B en W zich nu gewend tot Gedeputeerde Staten. Op de doorgaande verkeersroute zullen de betonnen lichtmasten vervangen worden door stalen lichtmasten. Van de overige we gen worden de betonnen en gie tijzeren lichtmasten vervangen door aluminium straatlantaarns. De kosten hiervan worden ge schat op 127.500 gulden. B en W verwachten dat er binnen de financiële mogelijkheden van de begroting toch nog ruimte ge vonden kan worden voor werk zaamheden verbonden aan de opstelling van het bestemmings plan Bebouwde Kom". Ook denkt men in de eerste helft van dit jaar het ontwerp bestem mingsplan Koudenhoorn te vol tooien. Verder zal de nodige aan dacht besteed worden aan de verdere voorbereiding van het bestemmingsplan Oranje Na- ssaulaan. Een planningsschema van de werkzaamheden in dit jaar zal nog verschijnen. In 1978 zijn verder geen woningen aan bewoning onttrokken. Wel kwamen 26 bejaardenwoningen bij "Huize St. Liduina" beschik baar en 57 woningen aan de Gan- zenwei. Het totaal aantal wonin- De Van Wassenaarstraat in Warmond. Onderzocht wordt of vanuit deze straat een tunnel onder het spoor aangelegd kan worden. wordt het op 147.899 gulden ge raamd. De toename voor het kleuteronderwijs bedraagt 17.417 gulden en die voor het lager on- gen kwam daarmee op 1441. Bin nenkort hoopt men van het mi nisterie toezegging te krijgen voor de 31 nieuwbouw-woningen in de Warmundastraat. De toe wijzing van vervangende woon ruimte aan de bewoners van die straat zorgde voor vertraging. Inmiddels is er voor alle bewo ners woonruimte gevonden. Spoorlijn Tussen de gemeentebesturen van Sassenheim, Voorhout en War mond en de Nederlandse Spoor wegen vinden op dit ogenblik ge sprekken plaats over het aanleg gen van een parkeerhalte bij de Warmonderdam langs de Schip- holspoorlijn. Naar de mogelijk heid van aanleg en financiering van een tunnel voor voetgangers en fietsers onder de spoorlijn in de nabijheid van de Van Wasse naarstraat is een onderzoek gaande. Het aantal leerlingen van de in Warmond gevestigde scholen is ook in het afgelopen jaar weer fors afgenomen. In totaal met 61. Het onderwijstekort bedroeg vo rig jaar 119.058 gulden en dit jaar Subsidie voor Kinderopvang LEIDERDORP - De Leiderdorpse Stichting Kinderopvang krijgt nog voor dit jaar een subsidie. Door het afnemende aantal leer lingen die de stichting tussen de middag in het gebouw "Sjelter" laat overblijven zijn de kosten te hoog geworden. Zo hoog dat de stichting inmiddels schulden heeft bij de bank. Wethouder me vrouw Gehner deelde<mee dat dit jaar in elk geval wordt doorge gaan. "Met de subsidie kan de schuld eveneens betaald wor den". Zij constateerde nog dat slechts één openbare school in Leiderdorp een overblijfmoge lijkheid had. "We moeten bekijken of er in de toekomst ook op de andere openbare scholen een overblijf- gelegenheid voor de leerlingen gerealiseerd kan worden. Het zal zeker een zaak worden die bij het openbaar onderwijs gaat spelen". derwijs 11.423 gulden. Wildzang De Pluimvee- en vogelsportver eniging "Wassenaar" houdt morgenavond om 20.00 uur een ledenvergadering in het Jeroen- huis in de Kerkstraat te Wasse naar. Na de behandeling van en kele huishoudelijke zaken, zoals het toetreden van een 11-tal nieuwe leden, zal de heer Piet van Vliet een lezing houden over "wildzang". Scholieren in Koffieconcert Warmond naar (dans)concert WARMOND - Het gewestelijk or kest voor Zuid-Holland geeft sa men met de Scapino Dansaca- demie volgende week woensdag een schoolconcert/dansproject voor leerlingen van de vijfde en zesde klas in Warmond. De uit voering wordt om 11.00 uur gege ven in sportzaal Klimop aan de Endepoellaan in Warmond. Als introductie van muziek en dans op basisscholen houdt het ge westelijk orkest samen met de Scapino Dansacademie zich in Warmond bezig met het onder werp "dier in de muziek en dans". Aan de hand van de hoofdper soon in het gespeelde verhaal zullen de jeugdige toeschouwers en luisteraars ontmoetingen met dieren hebben en tezamen met hen op zoek gaan naar het in strument dat in karakteristiek het meest overeenkomt met deze dieren. Zo zullen een aantal as pecten van dans en muziek op gebracht worden. Muzikale voorbeelden te over waarin de combinatie van mu ziek en dier naar voren treden: gedeelten uit het "Carnaval des animaux" van Camille Saint Saëns, maar«ook muziek waarin het orkestinstrumentarium duchtig aangesproken wordt, zo als de Suite II van Igor Strawins- ky, de Can-Can uit La Vie Pari- sienne van Jaques Offenbach en zelfs de Onvoltooide van Franz Schubert, waarbij de schijnwer per wordt gericht op de lage strij kers van het orkest (celli en bas sen). Tot slot voeren alle mede werkers en publiek een jazz dans uit van Ruud Bos. Dirigent/coör dinator is Arie van Beek en de presentatie is in handen van Jan Polak. In het Cultureel Centrum, Prinses Marijkelaan 4, Voorschoten wordt a.s. zondag om 12.00 uur een koffieconcert gegeven. Het concert wordt verzorgd door een harp- en fluitduo, bestaande uit Erika Waardenburg en Dieks Visser. Zij zijn als duo al ver scheidene malen voor de radio te horen geweest. Weefkunst Van 16 februari tot 9 maart orga niseert de weefkring Leiden en Omstreken in de expositieruim te van de bibliotheek, Wijn gaardenlaan 4 in Voorschoten, een expositie omtrent allerlei zaken op het gebied van de weefkunst. Dagelijks zullen le den van de weefkring demon straties aan het weefgetouw ge ven en zonodig vragen beant woorden. De tentoonstelling is geopend tijdens de openingsu ren van de bibliotheek. Toneel (1) Zaterdagavond zal de toneelgroep Voorschoten een opvoering ge ven van het toneelspel "Een hete zomeravond" van Ted Willis onder regie van Thijs van Toorn. Het probleem van de rassendis criminatie wordt hierin aan de orde gesteld. Het toneelstuk begint om 20.00 uur, plaats van handeling is het Cultureel Centrum, Prinses Ma rijkelaan 4, te Voorschoten. Toneel (2) De Oegstgeester Toneelvereni ging "de Grunerie" geeft zater dagavond een opvoering van het spel "Het meisje met de rode strik". Na jarenlang kluchten te hebben gespeeld, heeft de to neelvereniging ditmaal voor een iets ernstiger spel gekozen. De voorstelling vangt om 20.00 uur aan, en vindt plaats in zaal Vliethof, achter café Centraal te Rijnsburg. Turnfestijn DONDKRDAG 15 FKBRUARI 19711 Toneel (3) Het maanhatertheater uit Zoe- terwoude geeft zaterdag in „Ons Huis" te Zoeterwoude om 20.30 uur een voorstelling. Er zal een muzikaal schouwspel worden opgevoerd. De naam van het stuk is "Paella voor de doden". Folk-avond De projectgroep „Moeilijk Moei lijk" uit Voorschoten organi seert zaterdagavond in de Lin dehoeve een mime-folk avond. Vanaf 20.30 uur zijn er een zestal optredens, waaronder folkzan- ger Jan Duindam van wie on langs de LP "Thoughts" uit kwam. Avanti, de turnvereniging uit Voorschoten, is zaterdag gast vrouw van een groots turnfes tijn. De wedstri jdtop van de vier turnkringen in Zuid-Holland komt naar sporthal "De Vliet- horst", t.w. turnkring Leidsen- hage, de Rotterdamse turnbond, Dordrecht en omstreken en Gouda en omstreken. Sporthal "Dé Vliethorst" in Voorschoten gaat zaterdag om 11.30 uur open. donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140886. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo- zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, speel avond Go-club, voorstelling Leids Filmhuis, aardewerken, 20 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond Philatelica, 19.30 uur. LAK-Theater, LAK-Cinema, "Baron von Munchhausen," 20 en 22.30 uur. v Gesprekscentrum, lezing over Tjerk Vermaning, 20 uur. Stadhuis, gecombineerde cie. vergade ring over nieuwbouwgebieden, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. finan cien, belasting en planning, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 9 tot 16 Februari door apotheek Doeza, Doezastraat31, Leiden, tel. 071-121313 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loeve^tein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tot zat. 13 uur Voorschotense Apotheek Leidseweg 66, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met openbaar vervoer naar de apo theek te komen kan men uitsl. voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidscentrum Berkenkade ma t/m dond. 14-15 uur, tel. 410131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -T. Miedema, Kagerplein307, Sassenheim, tel. 02522-10542 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.D0 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Buréau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier. Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Burgerlijke stand GEBOORTEN - Peter zv M.J. Beurkens en L. Buimer (Zoeterwoude): Thomas zv H.F. Dirksmeier en A.M.C. Schreuder (Leiden): Anne dv D. de Kreuk en C'. Schoenmaker (Leiden); Patrick zv H.J. van der Pluym en C.T. Badenbroek (Leiderdorp): Stanley zv F.W.H -Piket en J.F. Beens (Leiden); Sophie dv J.L. Bui- se en E.G.M. Maessen (Leiderdorp); Na- tasja dv D. van den Burg en L H. Sierag (Leiden). Lilian dv E.G. Pot en D.S. Ou dakker (Leiderdorp); Emma dv W.K. Batteljee en K.J.T. Sistermans (Leiden); Pieter zv J. de Jong en R.A. Evers (Lei den); Marien zv J. Maat en L. Arnoldi (Leiden); Barto zv P.P. Nollen en J 13. Dijcks (Zoeterwoude); David zv G.F. Meijering en J.M.A. Jacobs (Leiderdorp; P.J. Dekker (Leiderdorp) e Fluit (Leiderdorp); D.PM. de Bruijn (Leiderdorp) en A.M. van derTuuk (Lei derdorp);. HUWELIJKEN - DP Kuijvenhoven (Leiderdorp) en Y. Bavelaar (Leider dorp); P.N.C. Heijnen (Gouda) en L. Ba- velaar (Leiderdorp). OVERLIJDEN-C. Ammerlaan (82 jaar) gehuwd met N. Overdevest (Zoeter woude): W.J.P. de Vries (81 jaar) gehuwd geweest met G. Bakkum Leiden); J.A. van Veggel (67 jaar) gehuwd met C.D. Kok (Leiden); C.M. van den Berg (83 jaar) (Leiden). Onderwijswinkel LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING T 'tgave: Leidsch Dagblad B.V. H .ofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. 7aterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 J aarabonnement per post232,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2