Financiële ruimte Warmond zeer gering "Het kind leert door tv-kijken een model van mensenhaat" Warmond worstelt met groot verkeersprobleem ILe/tfse agenda "Een simpel gebouwtje is al meer dan genoeg" rn WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 WARMOND - Als er op de thema avond "Fietsen in Warmond" dife gisteravond gehouden werd één ding duidelijk is geworden, dan is het wel dat de gemeente War mond worstelt met een groot verkeersprobleem waarvoor de oplossing nog gevonden moet worden. Tijdens de gisteravond gehouden discussie, georganiseerd door Progressief Warïhond, sprak de afdelingsvoorzitter van Veilig Verkeer Nederland, De Vlam, zelfs van een wanhopige situatie. De Vlam zei met name moede loos te zyn geworden door de gang van zaken rond het vast stellen van een verkeersnota. Of binnen afzienbare tijd een deel van de verkeersnota wordt ge realiseerd, is volgens De Vlam zeer de vraag. "De problemen groeien Warmond boven het hoofd. We moeten misschien streven naar een grotere gemeen te die met meer geld en deskun digen achter de hand de proble men wel aankan." Dat plan kreeg echter weinig steun. In meerder heid was men van mening dat Warmond als zelfstandige ge meente de problemen moet en kan aanpakken. Knelpunt Als één van de grootste knelpunten in het verkêer wordt de Oranje Nassaulaan gezien. Deze weg vormt voor fietsers een uiterst gevaarlijke route. Al vele jaren wordt gedacht overeen oplossing maar die lijkt ook nu nog niet in zicht Wel passeerde gisteravond weer een aantal suggesties de re- CDA-raadslid Van Leeuwen pleitte voor een serieus onderzoek naar de mogelijkheden voor fietspa den door de nieuw te bouwen wijk Lommerlust. Bovendien zag Van Leeuwen een gedeeltelijke oplossing in de aanleg van een fietspad langs de Schiphollijn in de richting Leiden. Voor fietsers zou daardoor een goede verbin ding ontstaan met het Leidse sta tion. Ook mevrouw Hajonides (VVD) toonde zich een voorstan der van deze fietsroutes. Fietspa den langs d^ Oranje Nassaulaan wees zij met kracht van de hand. Zij voorzag langdurige onteige ningsprocedures die niet zouden leiden tot een wezenlijke oplos sing van de problematiek. Het belemmeren van het doorgaande verkeer is volgens mevrouw Ha jonides de enig juiste oplossing. Met vele andere aanwezigen drong zij aan op een spoedige verbreding van de Haarlemmer trekvaart, waarvan het door gaande verkeer dan gebruik moet gaan maken. Timmermann (Progressief War mond) vond fietspaden langs de Oranje Nassaulaan wel aan vaardbaar. Maar dat mag niet be tekenen dat de auto meer ruimte krijgt, aldus Timmerman. Zfjn partijgenoot Marks ging door op die gedachte en stelde dat met een geringe verbreding van de weg, waardoor de bomen kunnen blijven staan, toch een scheiding kan worden aangebracht tussen auto's en fietsen. Die scheiding kan men aangeven door gebruik te maken van verschillende soor ten verharding, bijvoorbeeld as falt en klinkers. Maar ook tegen dit plan werden bedenkingen geuit. Van Kuijen beweerde dat de dparte stroken slechts een schijnbare veiligheid voor de fietser opleveren. Met betrekking tot het openbaar vervoer merkte Van Kuijen op dat Warmond zich sterk moet maken voor een parkeerhalte aan de Schiphollijn bij de Warmon- derdam. "Er. moet een duidelijk alternatief komen voor het woon werkverkeer," was de mening Van Kuijen. Het valt te overwe gen, aldus Van Kuijen, om na aanleg van die parkeerhalte lijn 50 van de NZH niet langer door Warmond te leiden. Een frequent rijdende buurtbus zou dan de verbinding kunnen vormen tus sen Leiden station en de par keerhalte aan de Warmonder- dam, waar ook bus 50 een halte zou moeten krijgen. WARMOND - "De financiële ruimte voor de gemeente Warmond zal zeer gering zijn, zowel nu als in de toekomst. Daar staat tegenover dat de voorzieningen op een zeer redelijk peil zijn gebracht" aldus melden burgemeester en wethouders van Warmond in de aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting voor 1979. De Warmondse begro ting kan ook dit jaar weer sluitend blijven met name om dat teruggevallen kan worden op de winsten ontstaan door de zandwinning. Volgens de laatste berekeningen ligt deze netto winst voor het to tale zandwinningsproject rond de 4 miljoen gulden. Omdat de exploitatie-opzet nog eens her zien zal worden in verband met wijzigingen rond de zandwinning is de verwachting in Warmond dat er nog een voordeliger bedrag uit zal rollen. Door het beperkte budget van de gemeente is er weinig of geen mogelijkheid voor het doen van investeringen. Van de projecten die nog resteren willen B en W de meest urgente zo snel mogelijk uitvoeren, "dit zonder het even wicht van de begroting te versto ren." Daarvoor moet zoals gezegd wel een deel van de winst die uit de zandwinning naar voren komt gebruikt worden. De winstver wachting heeft zich in het afgelo pen jaar volgens B en W "gunstig ontwikkeld". keergelegenheid in het gebied Beatrixlaan/Marijkestraat/He- renweg, dat volgens de verkeers nota noet worden uitgevoerd, staat op de tweede plaats geno teerd op het plaatselijke verlang lijstje. Er is al een plan opgesteld voor de herinrichting van het - daar gelegen plantsoen. De par keergelegenheid die aan de Ma- rijkestraat gepland is, moet de Herenweg nabij de sportvelden gaan ontlasten. Spéelveld Verder zijn in het plan een ^speel veld en een afschermende be planting langs de Herenwegzijde/ Beatrixlaan opgenomen. De kos ten daarvan worden op 35.870 gulden geraamd. B en W zeggen voorstander te zijn van een meerjarenbegroting, die als be langrijk middel voor het bepalen van het beleid gezien moet wor den, maar dat voor het opstellen daarvan de tijd ontbreekt. Koudenhoorn De voorzièningen voor het eiland Koudenhoorn zullen op de totale winst in mindering gebracht worden. Het ligt in de bedoeling in het plan in elk geval een brug, paden, een bootjeshaven en een visplaats aan te brengen. Het bedrag dat na realisatie daar- WARMOND - Oud-tweede-kamer- "Dorpstraat geen tweede Lange Voort' i overblijft kan in de andere urgente projecten gest#cen wor den: verfraaiing van de Dorps straat, het laatste stokje van de riolering in de Orcrilje Nassau laan, het saneringsplan Ter Leede inclusief de voormalige drukkerij van Elburg en de twee de fase van de kleedaccommoda tie in Overbos. Daarmee wordt tegemoet gekomen aan een aantal in het beleids- en collegeprogramma '78-'82 ge noemde punten. B en W laten nog weten dat in dit kader'ook voor de brug in plan Zuid, de verkeersno ta en de straatverlichting aanzet ten gegeven zijn. Voor de eerste prioriteit, de recon structie van de Dorpsstraat, is zo als bekend subsidie aangevraagd bij het ministerie van economi sche zaken. De aanleg van par- lid Cees van Kuijen (PPR) maakt zich ernstige zorgen over het herinrichtingsplan voor de War mondse Dorpsstraat. Hij vreest dat het karakter van deze straat zal worden aangetast door een "modieuze uitvoering met ge wassen grindtegels, plantenbak ken en sjieke lantaarns". Tijdens een discussieavond in Warmond waarschuwde Van Kuijen ervoor om van de Dorpsstraat geen "tweede Lange Voort" te maken. Van het zoveel mogelijk handha ven van het typische dorpskarak ter zou de middenstand profite ren omdat er een groeiende be hoefte bestaat aan "kleinschalig opgezette winkelstraten". Van Kuijen speelde zelfs even met de gedachte om een actiegroep "Be houdt de Dorpsstraat" in het le ven te roepen. LEIDERDORP - "Een vo gelopvangcentrum hoeft echt niet zo'n uitgebreid gebouw te zijn. Ik wil al leen erg graag dat er bin nen Leiderdorp zoiets ge realiseerd kan worden. Uit de woorden van wethou der Meerburg heb ik be grepen dat de gemeente niet onwelwillend tegen over dit idee staat". Aan het woord is mevrouw Besjes die onlangs een brief heeft ge schreven naar de Burgemeester en Wethouders van Leiderdorp. Met deze brief heeft zij een^gxsle aanzet willen geven om te komen tot een permanent vogelopvang centrum. "Ik heb het heel voorzichtig en netjes gevraagd. Het is een zuiver Leiderdorpse aangelegenheid omdat het hier nog steeds een "groen dorp" is met veel watef- en weidevogels^ Juist deze bees ten hebben hulp nodig in strenge winters. De stadsvogels krijgen zo her en der nog wel genoeg brood te pakken. Opvangmogelijkheid De heer Bloemendaal uit Leider dorp is een van de eersten ge weest dié zelf een opvangmoge lijkheid heeft gecreëerd. Voor dat doel heeft hij spontaan een van zijn kassen ontruimd. Maar ja, hij heeft een druk bedrijf én kan dit niet altijd blijven doen. Tot het voorjaar kan hij de nu door kou bevangen vogels houden. Overi gens doet Bloemendaal alles zelfs ook het voederen van de vogels bij de plassen. Nieuwe slachtof fertjes moet hij dan vaak weer Bosjes die zelf meer tijd heeft om een permanent opvangcentrum op poten te zetten. Zij is secretaris van de dierenbe scherming afdeling Leiderdorp. "Maar het idee is afkomstig van Bloemendaal. Los van de dieren bescherming wil ik kijken of het lukt. Op de eerste plaats gaat het om een stukje grond dat aan het water ligt. Zoals ik al zei is dat vooral om de watervogels goed te kunnen helpen. De plannen voor de Houtkamp zouden een goede gelegenheid zijn om bij de te gra ven waterplas een gebouwtje neer te zetten. Pat kan its heel eenvoudigs zijn. Iets waarin een beheerder bij een kacheltje de vogels in de gaten kan houden. We hebben in Leiderdorp een goede dierenarts plus enkele le den van de vogelwacht. Van die vereniging is in onze gemeente echter nog geen afdeling. Dierenvriend Mevrouw Besjes vertelt hoe zij op die manier zelf een paar eendjes heeft kunneii redden van een wisse dood. "Een tijdje terug kwamen er kinderen bij mij aan de deur die twee eendjes brach ten. Die waren er slecht aan toe. De een was bijna bevroren en de ander was gewond. De mpeder eend had het beestje dood willen pikken. Mijn man en ik hebben ze op washandjes gelegd met daar onder een verwarmingselement. Ze hebben het allebei gehaald. Zo zie je maar hoe sneller je hulp kan geven hoe beter het is". Jonge eendjes moeten ook leren Met behulp van een omgekeerd schoteltje in een badkuip is dat uiteindelijk ge lukt. "Misschien vindt u het wel over dreven maar mijn man en ik zyn zelfs 's nachts om de paar uur naar de beestjes wezen kijken. Dat de mensen mijn adres weten komt denk ik doordat ik elk jaar de collecte voor de dierenbe scherming regel. Ze komen dan bij me thuis om collectebussen af te halen", zegt mevrouw Besjes, trotse bezitter van een hond en drie katten. Gijs, één van haar katten heeft zij meegenomen na dat deze als heel jong katje vlak r haar ogen uit een auto werd Bejaardenhuis gekoppeld aan bibliotheek en muziekschool woensdag Mevrouw Besjes met een van haar katten die uit een auto werd gegooid. Leiderdorpse wil permanent vogelopvangcentrum LEIDERDORP - Het bouw van het Leiderdorpse be jaardencentrum "De Dillenburg" zal hoogstwaarschijnlijk gekop peld worden aan de te bouwen streekmuziekschool en de biblio theek. Wethouder mevrouw Gehner deelde -dit gisteravond mee in de vergadering van de commissie maatschappelijk wel zijn. "Ik heb begrepen van het bestuur van "De Dillenburg" dat deze niet onwelwillend tegenover de integratie staan van het bejaar denhuis in het muziekschool- en bibliotheekgebouw. Op die ma nier kunnen diverse ruimtes ge zamenlijk worden gebruikt. Dat zelfde hebben we ook voor ogen gehad toen we de bouw van de muziekschool gelijk met 1 de bibliotheek wilden uitvoeren." aldus de wethouder die met deze nieuwe gegevens nog wel wat problemen voorzag. Gehner wees de commissieleden érop dat de totale uitvoering van de gebouwen hierdoor misschien vertraagd wordt "maar we willen in november starten met de bouw. Eind van deze maand we ten we zo'n beetje de indeling van het gebouw. Dat geldt met name voor het vloeroppervlak van de bibliotheek en de streekmuziek school". Het gezamenlijk gebruik van de ruimten met het bejaardencen trum is mogelijk in de vorm van een biljartzaal of toneelruimte. Het bejaardencentrum heeft op dit moment namenlijk een eigen bibliotheek. In het nieuwe ge bouw zou dit dan niet meer nodig zyn." Lezers schrijven Tandartsmisère Vrijwel alle tandartsen in Leiden werken niet meer voor zieken fondsen, waarschijnlijk om fi nanciële redenen. Ook onze tandarts is hiermee in 1977 ge stopt. Het zal in veel Nederlandse steden wel niet beter zijn. Noodgedwongen moesten wij dus particulier patiënt worden. Vijf door mij opgebelde tandartsen weigerden ons in te schrijven, maar "gelukkig" konden wij als zodanig bij onze oude tandarts blijven. Sindsdien zijn zowel mijn vrouw als ik aan gedeeltelijke kunstge bitten toe hetgeen ons tot nu toe ongeveer f 1600,-heeft gekost, tot voordeel van zowel "de tandarts als het ziekenfonds, welke laatste immers geen particuliere reke ning vergoedt. Toch zou het mijns inziens billijk zijn als het ziekenfonds het ge deelte dat anders aan de tandarts zou moeten worden betaald aan de patiënt vergoede aangezien de ziekenfondspremie toch inclu sief tandartsbehandeling is. Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 21 uur. Troef, "Meidengroep, 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijtijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volks-, dansen, 20 uur. 1 Breehuys, scholierensportcafé 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Visser 't Hooft lyceum, lezing door prof. Chr. Ouderenverbond, 15 u_. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. centrale antenne beheer, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. verkeer, donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140886. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, iy-zu uur. ArchitektenwinkelHooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, N. Jansen, Burggravenlaan 65- Leiden Vroeger kwam ik ook al met zieke vogels in m'n schort thuis. Mijn vader wist veel van dieren. Ik heb- eigenlijk nooit anders geweten dan goed te zijn voor dieren. Iets wat je ook kunt overdrijven", voegt zij er meteen aan toe. "Ik was eens bij iemand die haar hond ter ere van een verjaardag een gebakje gaf. Toen ik mijn hond daarvan niets wilde geven was ze nog beledigd ook. Nee, een huisdier moet geen hoofdper soon worden in een gezin", meent mevrouw Besjes. "Zelf weet ik nog niet hoe de ge meente een vogelopvangcen trum binnen de bestaande plan nen wil inpassen. Lukt het niet dan kunnen we via de dierenbe scherming iets proberen te be reiken. Een oplossing zou dan ge zocht moeten worden in een soort dependance van het asiel aan de Besjeslaan. Lukt dat ook niet dan weet ik nog genoeg mensen die zouden willen helpen bij de reali sering van zo'n vogelopvangcen trum in Leiderdorp". ROEL ZAADNOORDIJK De Wassenaarse Vrouwen Raad organiseert morgenavond een in formatieavond met het oog op de komende verkiezingen voor het Europese parlement. Mevrouw B. Groensmit-van der Kalle, oud lid van de Tweede Kamer voor het CDA zal spreken over "De so ciale positie van de 'vrouw in de verschillende lidstaten van de Europese Gemeenschap". De avond vangt om 20.00 uur aan, en wordt gehouden in het N.P.B.-gebouw aan de Lange Kerkdam te Wassenaar. LEIDEN - In verband met de slechte weersomstandigheden gaat de lezing die Prof. Dr. J. Verkuyl vanavond zou houden in de aula van de Visser 't Hooft scholengemeenschap aan de Ka- gerstraat in Leiden niet door. De lezing, die handelt over de bete kenis van het onderwijs in ont wikkelingslanden, is verschoven naar woensdag 7 maart. ^.i Advies Centrum, vr. van 14-16 t tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, speel avond Go-club, voorstelling Leids Filmhuis, aardewerken, 20 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond Philatelica, 19.30 uur. LAK-Theater, LAK-Cinepia, "Baron von Munchhausen," 20 en 22.30 uur. Gesprekscentrum, lezing over Tjerk Vermaning, 20 uur. Stadhuis, gecombineerde cie. vergade ring over nieuwbouwgebieden, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. finan cien, belasting en planning, 20 uur. APOTHEKEN De atfond-, nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 9 tot 16 Februari door apotheek Doeza, Doezastraat 31, Leiden, tel. 071-121313 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Totzat. 13 uur Voorschotense Apotheek Leidseweg 66, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met openbaar vervoer naar de apo theek te komen kan men uitsl. voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, ■jebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidscentrum Berkenkade ma t/m dond. 14-15 uur, tel. 410131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -T. Miedema, Kagerplein307, Sassenheim, tel. 02522-10542 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21. aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Professor Bladergroen in Leiderdorp: LEIDERDORP - "Neder land heeft geen aandacht voor de behoeften van het kind. Er is een duidelijke onwil ruimte te scheppen, zelfs daar waar die moge lijk is. Op een grasveldje- mogen de kinderen niet spelen omdat het gras zo mooi gemaaid is". Woorden opgetekend uit de mond van professor mevrouw Blader- groen die gisteravond tijdens een ouderavond van de Willem de' Zwijgerschool in Leiderdorp een lezing hield getiteld "de televisie- en het lagere schoolkind" in een propvolle gymzaal van deze school. Mevrouw Bladergroen is tot dit jaar hoogleraar Opvoed kunde van het Afwijkende kind in Groningen geweest. "Juist het bewegen van kinderen is zo belangrijk" had zij aan het be gin van de lezing al laten weten. "En ruimte is in onze huidige bouwstructuren niet meer aan wezig. Kinderen halen het speel goed uit de kast, bekijken het en zetten het daarna weer in de kast want het moet weer opgeruimd worden. Er is geen ruimte en er is een opruimingsneurose Lichaam "Op die manier wordt het kind geen bewegingskans gegeven. Dit terwijl beweging de basis voor het denken in ruimte en tijd is. Het spelen op straat is bijna niet meer mogelijk en ook verder is men vergelen dat de mens nog een lichaam heeft. In school mag het kind geen lichaam hebben. Ze moeten zitten, de hersenen moeten op schooi zitten. Het li- - chaam moet met hun j.>x c* aan de kapstok hangen" aldus professor Bladergroen, die zitting heeft in het nationale comité voor het jaar van het kind. Onderzoeken naar het besteden van vrije tijd door kinderen heb ben uitgewezen dat 50% van de kinderen in Nederland tussen het van school komen en het naar bed gaan televisie kijken. 30% vindt briefjes voor boodschap pen of de afwas doen als ze thuis komen en slechts 0.5% doet spel letjes, sport of is expressief bezig. Dit is minimaal. En d at terwijl crea tief bezig zijn juist de basis is van de hele cultuur". Door het ont- bréken van ruimte, het in flats wonen, het lawaai, de snelheid van het verkeer en de televisie neemt volgens professor Blader groen het aantal kinderen met leerstoornissen toe. "Onderzoek in de jaren zeventig heeft uitge wezen dat er maar liefst 44% "be dreigde" kinderen zijn, die leer stoornissen hebben. De taal- en bewégingsarmoede neemt steeds meer toe". "Door het kind voor de tv te plaat sen ontnemen we het juist datge ne waardoor het zich ontwikke len moet. Kinderen raken daar door gefrustreerd. Er ontstaat agressie, die zich gaat uiten in jeugdcriminaliteit in de puber: teit. Ze hebben nooit geleerd hun agressiviteit te kanaliseren". Zij wees daarbij op een onderzoek onder kleuterklassen in Amster dam gehouder waarvan een groep kleuters geweldadige tele visiefilms kreeg voorgeschoteld. Deze kinderen bleken achteraf meer gespannen te zijn dan de groep die geen geweld op de tv gezien had. Ook bleek de agressi viteit onder de gespannen kinde ren gróter te zijn. Uit het onderzoek is verder duide lijk geworden dat kinderen nau welijks wat van de beweging op het scherm kunnen onthouden of begrijpen. Pas op 12-jarige leef tijd wordt de beweging gezien zoals bij volwassenen. "Het is ccn ernstig misverstand tussen vol wassenen en kinderen, dat de volwassene denkt dat het kind ziet wat wij zien. Het enige wat bij kinderen doordringt van het kij ken naar de televisie is de agres sie van het geluid". Professor Bladergroen waar schuwt ervoor dat het egoïsme van volwassenen hoogtij viert en dat het tv-kyken zo programma tisch is dat het kinderen wordt opgedrongen. "En waarom moet ik misdaad via de tv in mijn huis kamer accepteren. Het kind leert door de tv van meet af aan een model van mensenhaat". Mevrouw Bladergroen benadert ook de instelling peuterspeelzaal erg kritisch: "De peuterspeelzaal is geen natuurlijk milieu voor het kind. Het kind zoekt niet de mas sa, maar een* enkel speelkame raadje. Ze spelen daar vaak met d ingen waarvan ze niet weten wat het is. En de taal leren ze ook niet, die leren ze van de moeder en niet van de speelkameraadjes die pre cies dezelfde woordenschat heb ben als zij." Onderzoeken gedaan met apen hebben schokkende resultaten opgeleverd. Door het tv-kijken schijnen de hersentjes gefor ceerd te raken. Bij de aapjes werd een hersenbeschadiging gecon stateerd. "Het is een somber ver haal, maar u kunt beter gewaar schuwd worden" zo zei professor Bladergroen tegen de talrijke ou ders. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219 Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leideh. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest: Hans Sonders 071- 155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711- 10390. Wassenaar. Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2