Rijnoord krijgt deel van verliezen terug Flats in Hillegom gaan 3 ton kosten Vrijwilligers helpen bij grote schoonmaak Naar verwachting meer dan 1V2 miljoen Keukenhof gewoon op 30 maart open Alphen wil banden met Sodea niet verbreken WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 LEIDEN/REGIO PAGINA 19 Katwijker dronken voor rechter KATWIJK/DEN HAAG - Kat wijker Van K. stond gisteren, beschonken en wel, terecht voor de rechtbank in Den Haag. Hij werd van een aantal diefstalletjes verdacht, die hij tussen mei en september van het vorige jaar had gepleegd. Het betrof onder meer dief stal van zes zilveren armban den, enkele kratten bier, kroppen sla, sinaasappelen en een fles jenever. Verder had hij geweigerd een café in Katwijk te verlaten toen hem dat door de eigenaar te ver staan was gegeven. Toen de eigenaar de politie wilde bel len, trok Van K. het snoer uit de telefoon. Aan zijn omvangrijke dossier had officier van justitie mr. Blok een door de Katwijkse politie opgesteld overzicht toegevoegd, van wat Van K. in 1978 allemaal had uitge spookt. Dat vermeldde nog een groot aantal zaken die nu niet ten laste waren gelegd. Rechtbankpresident Kootte typeerde het geheel met de woorden: "Het is allemaal niet spectaculair, maar u bent wel stomvervelend daar in Katwijk hè?". Hij wees Van K. erop dat er ook nog een voorwaardelijke ter beschik king stelling van de regering ligt. Van K. zelf zei: "Ik word er ziek van, van al die toestanden. Jullie halen steeds allerlei oude zaken erbij. Ik wil op nieuw beginnen. Ik heb in ok tober een huis van de ge meente gekregen, dat is m'n begin. Ik ben er erg blij mee, en ben sinds oktober niet meer in aanraking met de po litie geweest". De officier van justitie had andere gegevens. En de rechter geloofde ook niet zo in dat nieuwe begin, temeer omdat Van K. duide lijk oncler invloed op de rechtzitting verscheen. De advocaat van Van K. mr. Muller, zei dat zijn cliënt dan misschien niet helemaal uit handen van de politie was gebleven de laatste tijd, maar dat er toch zeker een einde is gekomen aan de waterval van strafbare feiten .van vroeger. Hij vroeg de rechter met klem de tbr nog niet ten uitvoer te leggen. Muilen "Aan een dwangmatige verpleging zal mijn cliënt niets hebben. Het zou ook korte termijn plan ning zijn: dan zijn we een tijdje van hem af. De samen leving zal er geen baat bij hebben, en Van K. zelf ook niet. De advocaat zou liever een voorwaardelijke straf met toezicht van het Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs zien. De officier van justitie eiste vier weken ge vangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. TENNIS - In de eindronde van het toernooi om het officieuze we reldkampioenschap tennis voor jeugdploegen hebben de Neder landse meisjes gisteravond de eerste wedstrijd tegen Zweden met 2-1 verloren. TENNIS - De Zweed Björn Borg is in de eerste ronde van het tennis toernooi in Rancho Mirage (Cali- fornië) verrassend uitgeschakeld door de Amerikaan Bruce Man- ston, die met 6-7,7-5,6-1 de winst greep. ZWEMMEN - Edward Maasdijk van De Zijl/LGB uit Leiden is ge selecteerd voor de Nederlandse zwemploeg-die van 23 t/m 25 fe bruari in Bremen gaat deelnemen aan internationale wedstrijden. Drie- en tweekamerwoningen boven kantoor HILLEGOM - De 24 flatge bouwen die tezamen met een kantoorgebouw op de hoek van de Weerlaan- Weeresteinstraat zullen worden gebouwd gaan ze ker zo'n 300.000 gulden per stuk kosten. Dat is op te maken uit de woorden van mr. R. Hendriks, die direc teur is bij Kats Bouwgroep b.v. dat is gevestigd aan de Locatelli- kade in Amsterdam. Hij kan weliswaar nog geen exacte prij zen noemen, maar zegt dat de prijzen wel in de buurt van de drie ton komen te liggen. Kats Bouwgroep heeft grond en ge bouwen overgenomen van Safe Rekencentrum b.v. die een jaar geleden in onderhandeling ging met het gemeentebestuur van Hillegom. Een aantal bedrijven aan de Weerlaan heeft bijgedra gen aan de reconstructie van die weg. Daarvoor was grondruil en grondverkoop noodzakelijk. Ook Kats Bouwgroep b.v. heeft .vol gens directeur Hendriks grote sommen geld op tafel moeten leggen voor de reconstructie van de Weerlaan. Die kosten moeten worden gedekt door het projekt dat de bouwgroep op het si uk grond op de hoek van de Weer laan en de Weeresteinstraat wil verwerkelijken. Volgens directeur R. Hendriks krijgen Hillegommei s gedurende een aantal maanden een bepaalde voorkeurspositie. Daama zullen de flats aan derden worden ver kocht. Toestemming Tijdens de vorige week gehouden gemeenteraadsvergadering heeft de gemeenteraad toestemming gegeven voor een wijziging van het bestemmingsplan "Horst ten Daal". De bouw van het kantoor gebouw met daarboven <24 flats was niet helemaal in overeen stemming met de bepalingen in het plan voordat gebied. Daarom moest de raad een wijziging goedkeuren. Aanvankelijk zou Een maquette van het kantoorgebouw met daarboven 24 flats. het gebouw worden opgetrokken uit vier verdiepingen, maar daar aan is er nu een toegevoegd. De bouw van de flatwoningen is waarschijnlijk van weinig bete kenis voor de Hillegommers. Ing. C. Smits, loco-burgemeester van Hillegom, verwacht toch dat een enkele Hillegwnmer of oud-Hil- legommer zich zo'n flat zal aan schaffen. Volgens Smits zijn in het verleden een aantal inwoners van Hillegom naar omliggende gemeenten getrokken omdat ze daar wel een wat sjiekere flat konden huren of kopen. De kan toorruimte onder de flatwonin gen zal worden verhuurd of wor den verkocht aan andere bedrij ven. Kats Bouwgroep bouwt het kantoor niet voor eigen gebruik. Directeur mr. Hendriks verwacht halverwege dit jaar met de bouw te kunnen beginnen. De bouw vergt ongeveer 15 maanden. Kats Bouwgroep is een groep van bouwbedrijven uit het hele land. De groep is genoemd naar Kats Bouwbedrijf uit Leeuwarden. Verder zit onder meer het bouw bedrijf Thunnissen uit Heemste de in de groep. Hendriks ver wacht dat dit bedrijf de kantoor ruimte met flatwoningen zal Er worden waarschijnlijk 2 of 3 vierkamerwoningen gebouwd. Het merendeel van de flat bestaat uit driekamerwoningen, terwijl nog in onderzoek is of er ook een aantal tweekamerwoningen zul len worden gebouwd. Bovenop het pand komt een zogenaamd terrashuis: W. v.d. Meij ALPHEN AAN DEN RIJN - Het ziet er naar uit, dat de gemeente Alphen aan den Rijn heel wat meer zal terug krijgen van de op het ziekenhuis Rijnoord geleden verlie zen dan ooit werd gedacht. Het Centraal Orgaan Ziekenhuista rieven (COZ), dat de tarieven van alle Nederlandse ziekenhuizen bepaalt, heeft toestemming ge geven vooreen nieuwe verhoging van de tarieven, om zo tussen 1972 en 1978 geleden verliezen gedeeltelijk goed te maken. Al eerder waren de tarieven opge trokken om het verlies over 1978 glad te poetsen. Wethouder J.J. Goedhart en de chef van de afdeling financiën G.H.H. van Kesteren wilden zich gisteren niet wagen aan een voor spelling over de hoogte van het bedrag, dat zal terugvloeien in de gemeentelijke kas. Van Kesteren wilde niet verder gaan dan te zeg gen: "Ik dacht toch wel meer dan de helft". Dat zou dan een bedrag zijn van méér dan anderhalf mil joen gulden. Van 1972 tot en met 1977 legde Alphen ruim 2,9 mil joen gulden toe op het zieken huis, met een record in 1977 van 1,6 miljoen gulden, hetgeen twee keer zoveel was als het jaar er- Verhoging Het COZ heeft pas zéér onlangs in gestemd met een nieuwe verho ging van de verpleegprijzen in het ziekenhuis Rijnoord om de verliezen over de jaren 1972 tot 1977 "in te halen". De details staan nog niet uitgewerkt op pa pier, maar volgens wethouder J.J. Goedhart mag gerekend worden op een bedrag van onge veer 8,80 per ligdag per persoon over een periode van vyf jaar. Daarbij is uitdrukkelijk bepaald, dat dit zogenaamde compensa tiebedrag door het ziekenhuis moet worden doorbetaald aan de gemeente, omdat die de destijds geleden verliezen voor zijn reke ning nam. Eind vorig jaar kon al mededeling worden gedaan-over een eerste tegemoetkoming van het COZ inzake de Alphense problemen. Toen werd toegestemd in een verhoging van de verpleegprijzen van zeven gulden per persoon per ligdag van 1 oktober 1978 tot 1 maart 1980. Die verhoging moest het over 1978 te verwachten ver lies van 779.000.- goeddeels goedmaken. Over dit verlies was nogal wal beroering ontstaan, omdat het bedbezettingspercen- tage over 1978 83,5 procent was. Volgens het COZ waren de tarie ven van Rijnoord erop berekend, dat quitte gespeeld werd bij een bedbezetting van 82 proent. Inhaalactie Dat het COZ dan ook over de brug kwam werd toen uitgelegd als een bewijs, dat in de voorafgaan de jaren een te lage verpleegprijs was opgelegd aan het ziekenhuis. Het feit, dat men nu een nieuwe inhaalactie mag uitvoeren, lijkt die stelling te bewijzen. Bij al die meevallers komt dan bovendien nog een nabetaling van het zie kenfonds in Alphen aan den Rijn. Dat ziekenfonds betwistte een vordering van het ziekenhuis van 296.000,-. In hoogste instanties is inmiddels uitgemaakt, dat het fonds dit bedrag moet betalen aan het ziekenhuis. Het gaf alles bij elkaar Goedhart LISSE - Ondanks de winterse weersom standigheden van de laatste tijd zal Keu kenhof normaal op 30 maart zijn poor ten voor het publiek openen. Een woord voerder van Keu kenhof liet desge vraagd weten dat "alles" al de grond in was gegaan voor de vorstperiode zijn in trede deed in ons land. "Alles ligt on der'het turfmolm" we hebben totaal geen problemen, zo als altijd regelt de natuur zich zelf, dus het komt wel goed". Aldus de woord voerder van Keu kenhof die er wel aan toe voegde dat het natuurlijk niet tot 30 maart blijven "Maar daar geloof ik niet in", zo zei hij. Regio-gemeenten krijgen hun zin niet ALPHEN AAN DEN RIJN - De negen gemeenten uit de Aar- en Veen- streek benoorden Alphen aan den Rijn hoeven er niet op te hopen, dat Alphen aan den Rijn zijn banden met de kabeltelevisie-stichting Sodea zal verbreden. Als de negen gemeenten en Alphen aan den Rijn zonder Sodea zouden doorgaan, dan zou televisie-kijken voor de Alphenaar namelijk veel duurder worden en dat wil het Alphense gemeentebestuur zijn ingezetenen niet aan doen. Dat kwam gisteravond in elk geval duidelijk naar voren op de vergadering van de commissie algemene zaken. Wethouder J.J. Goedhart: "Als aan sluiting van Aarlanderveen en Zwammerdam ons wat meer zou gaan kosten, is dat een andere zaak. Dat zijn per slot van rekening delen van onze gemeente. Maar verder willen we niet gaan. We vinden alles goed en wel, maar het mag Alphen niets kosten". Geluiden die door de in de commissie zitting hebbende gemeenteraadsleden niet werden tegenge sproken, integendeel. De negen regio-gemeenten zullen dus in geen geval hun zin krijgen waar het gaat om de verbreking van het contract tussen de gemeente Alphen aan den Rijn en de woningbouwvereniging, de partners in de stichting Sodea. Die stichting zal nu alleen z'n statuten zodanig wijzigen, dat regio-gemeenten ook bij Sodea terecht kunnen, maar dan wel op dezelf de manier als Koudekerk aan den Rijn. Die gemeente koopt het signaal en de technische kennis van Sodea, maar beheert zelf het binnenge meentelijke kabelnet en alles wat erbij komt. Het enige waar nog overvalt te praten is de instelling van een economische en technische adviesraad, waarin alle gemeenten die signaal betrekken van Sodea zitting zouden kunnen hebben. Wethouder Goedhart verge leek een dergelijk advies-orgaan met een soortgelijke praatclub bij het streekenergiebedrijf Rijnland. De wethouder gaf overigens toe, dat een dergelijke raad geen beslissingen dwingend zal kunnen beïnvloeden. "Dan zou het bestuur terecht zeggen, dan kunnen wij wel naar huis gaan". Op uitnodiging van de negen gemeenten zal wethouder Goedhart eind deze maand nog een bespreking met de negen voeren. Meer dan het hierboven genoemde zal hij niet kunnen aanbieden. MAN NA AAN RIJDING OVERLEDEN LISSE - De 7(Tjarige E. van Pijpen uit Lisse is gistermiddag overle den aan zijn verwondingen na te zijn aangereden door een vrachtwagen. De 76-jarige man stak ondanks het claxoneren van de vrachtwagenbestuurder de VOORHOUT - In de nieuw bouw van huize St.. Agnes, het bejaardencentrum in Voor hout zijn dertig vrijwilligers begonnen met de schoonmaak van de nieuw opgeleverde vleugel. Gewapend met sop lappen, luiwagens en emmers water trekken de dames elke dag het gebouw binnen om de nieuwbouwsporen uit te wis- De vrijwilligers bestaan voor een g root deel uit leden van de volksdansgroep die elke week haar dansmiddagen houdt in St. Agnes. Op een van die middagen heeft de directrice van Agnes Zr.Jacobia de hulp gevraagd bij de schoonmaak waarop de dames spontaan reageerden. Voor een snee brood doe je veel", vertelde één van de dames doelend op de koffiepauzes, ivaarbij di verse versnaperingen worden uitgereikt. Een andere vrijwilligster liet weten dat ze op 11-jarige leef tijd nog heeft geholpen met het schoonmaken van het vorige huis na de bouw. Als overblij ver moest ze dagelijks mee helpen bij de schoonmaak, zo herinnert zij zich. Naar alle waarschijnlijkheid zal de laatste week van maart de verhuizing naar het nieu we pand plaats vinden. Drie dames van de groep vrijwilligers die deze dagen de handen uit de mouwen steken om nieuwbouw van het bejaardencentrum St. Agnes fris en rein te krijgen.. overleden RIJNSBURG - Recruteringsser- geant van het Leger des Heils, af deling Leiden, W. A. van der Meij, is op 58-jarige leeftijd overleden. Van der Meij, die in Rijnsburg woonde, overleed aan de gevol gen van een hersenbloeding. In Leiden en omgeving was Van der Meij een graag geziene per soon. Hij begeleidde mensen die tot het Leger toetraden. Vaak ging hij ook op bezoek bij gevan genen en was de vertrouwen spersoon voor velen die met problemen te kampen hadden. Vier jaar is hij werkzaam geweest als recruteringssergeant. Daar voor was hij actief als heilsoldaat. Vooral achter de schermen heeft Van der Meij veel werk voor het Leger des Heils verricht. Twee jaar en drie maanden hechtenis geëist NOORDWIJKERHOUT DEN HAAG - Drie maanden hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid hoorde de 24-ja- rige P. uit Noordwijkerhout gis teren voor de Haagse rechtbank tegen zich eisen. Hij veroorzaakte op 14 mei vorig jaar op de Goow- eg in Noordwijk een verkeerson geluk waarbij een vrouw om het leven kwam en haar man en twee kinderen zwaar gewond werden. Het ongeluk gebeurde op het ge deelte van de Gooweg waar deze drie rijstroken heeft bij de split sing met de Northgodreef. Ko mend vanuit Katwijk stond de Peugeot van het slachtoffer voorgesorteerd om linksaf de Northgodreef in te slaan. Uit te genovergestelde richting kwam P. in zijn Chevrolet Camaro (met acht cilinder motor) met een snelheid die hoger lag dan de toe gestane tachtig kilometer per uur. Zelf zegt hij dat hij negentig reed, getuigenverklaringen spre ken van negentig tot honderd tien. P. had voorrang, maar dacht: "Die man ziet me niet. Hij had zijn richtingaanwijzer op links staan, en begon al op te rij den. Op dat moment dacht ik dat ik juist handelde door naar links uit te wijken en krachtig te rem men. Maar toen ging die ander weer terug naar rechts." P. vloog er bovenop. De andere au to werd dertig meter weggeslin gerd, kwam tegen een lantaarn paal terecht en schoof daarna nog vier meter door. De vrouw was bijna op slag dood, de man en kinderen werden zeer zwaar ge wond. De man kan zich nog altijd niets meer herinneren van het gebeurde. Getuigen hebben verklaard dat P. en zijn broer, die achter hem reed, ook voor het ongeluk al zeer on voorzichtig en hard reden. Ze haalden verschillende auto's in, terwijl er veel tegenliggend ver keer was. Officier van justitie Blok kon zich niet aan de indruk onttrekken dat ze een wedstrijdje aan het houden waren, en dat P. gezien het type auto waarin hij reed, en gezien eerdere veroor delingen, graag hard rijdt. Getuigenverklaringen zeggen ook dat de Peugeot nog niet aan het oprijden was. en niet uit het voor- sorteervak is geweest. Dat alles overwegende kwam de officier van justitie tot zijn bovenge noemde eis. Mr. Beerlings, de advocaat van P., was van mening dat het enige wat bewezen kan worden is dat P. te hard heeft gereden. Omdat dat hem niet ten laste is gelegd, vroeg mr. Beerlings vrijspraak. De uit spraak is over veertien dagen. Wethouder Goedhart Toekomst ziekenhuis heel wat rooskleuriger". redenen om op te merken, dat bet er met het ziekenhuis heel wat rooskleuriger voor staat dan in het nabije verleden. De wethou der houdt er overigens rekening mee, dat er elk jaar enkele tonnen zullen moeten worden toegelegd op het ziekenhuis Rijnoord. "Er zijn nu eenmaal bepaalde zaken die van het COZ niet mogen wor den meegenomen in de bereke ning van de verpleegprijs. Bij voorbeeld de renteverliezen op het uitkopen van praktijken. Maar ik verwacht toch niet meer de grote tekorten van de afgelo pen jaren", aldus Goedhart. weg over. De bestuurder van de vrachtwagen kon de man niet meer ontwijken. De in een be jaardencentrum van Lisse woon achtige man overleed kort na de aanrijding in het Diaconessen Ziekenhuis in Heemstede.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19