Vrijdagavond gaan we naar Rijnsburg Bij de Leidse Spaarbank verliest u geen dag rente s 'IN DEHOFTUIN' kamer van Bromsnor deen post-pakhuis... Xlf'ï/' „Kegen" van kaarten voor Lou Geels i". WINKELCENTRUM RIJNSBURG Want bij de Leidse Spaarbank geldt al jaren voor alle spaar- vormen en de bankgiro-rekening, de dagelijkse renteberekening. Dat betekent dat u rente krijgt over elke volle dag dat het geld op de rekening staat. De rente gaat direkt in op de dag na storting en eindigt op de dag van opname. Zodoende verliest u geen dag rente. En zo hoort 't ook. LEIDSE SPAARBANK PAGINA 4 VARIA DONDERDAG 8 FEBRUARI 1979 door Sjak Jansen Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. rw* Kamer 520 B op de vijfde verdieping van het Leidse Diaconessenhuis begint steeds meer het aanzien van een pakhuis te krijgen, in plaats van het vertrek waarin de zieke Roe- lofarendsveense acteur Lou Geels thans verblijft. De heer Uljee van het Leidse Diaconesse dagelijkse dikke stapel post voor Lou Geels. Er kaarten voor "Brom", dat Uljee er bijna eer heeft Zo langzamerhand puilt het er uit van de stapels brieven en kaar ten, de fruitmanden en de fles sen vruchtensap. Bromsnor zegt het allemaal geweldig te vinden. "Joh, die man van de interne dienst. Uljee heet-ie hè? Nou, die zei laatst: „Lou, aan die post voor jou heb ik een halve dag taak! Leuk, niet? Een joviale vent hoor, die Uljee". „Alsof Lou Geels de duivel op zijn staart trapt, komt Uljee er met zijn postkarretje aanrijden. Diens gezicht is grotendeels verscholen achter de lading post, die ook de ze keer op kamer 520 B dient te worden afgeleverd. Uljee, die de kamer onderhand blindelings weet te vinden, pakt de pak ketjes, komt zachtjes binnen en roept: "Zo Lou, weer allemaal voor .jou. Een stuk of 700 schat ik". Waarmee het aantal kaarten en brieven is gegroeid naar 4200. "Hoef je niet op te schrijven hoor, want morgen klopt er niets meer van", zegt Lou. "Ik heb blijkbaar zoveel trouwe fans dat de regen van kaarten en groeten niet op houdt. Zoals dinsdag, toen kreeg ik er ineens 2000 tegelijk. Alleen jammer dat ik ze een ander moet laten lezen, want zelf ben ik er niet capabel toe. Dat is veel te vermoeiend". Herman Emmink Uit de verse vracht post tovert Ul jee een kaart van Herman Em mink voor de dag en laat deze aan Lou zien. "Wat aardig", zegt de laatste, "mijn vrouw vertelde dat Herman me zondag via de radio beterschap heeft gewenst. Vind ik hartverwarmend. De hebben blijkbaar enorm neringen aan me. Oudere die schrijven het te betreuren dat ze mij niet meer op de buis zien. Ik ben per slot ook 27 jaar in die huiskamer geweest. Ja, zo'n 19 jaar, inclusief de herhalingen dan, met Swiebertje. Een kleine vijfjaar met 'Stadhuis op stelten' en daar tussendoor in wat andere programma's. Was toen een veel gevraagd acteur, moetje weten". Het praten valt Lou Geels zwaar. Hij verkeert de laatste dagen ten gevolge van een aandoening aan zijn longen in acute ademnood. Vanzelfsprekend dat hij tussen het babbelen door pauzes houdt. Soms afgewisseld met gehoest, waarbij het binnen handbereik liggende spuugbekertje wordt aangewend ("Kijk, daar gaat weer een stukje van mijn leven"). i kaarten met de beste wensen, sommige fans sturen ook complete werk- i de befaamde televisie-veldwachter. Drie generaties Bromsnor wijst naar de stapels post en mijmert dat er heel wat brieven tussen zitten van oudere mensen, die schrijven dat zowel zij als hun kinderen en klein kinderen erg van hem genoten hebben. "Van die drie genera ties, dat klopt want Joop Dode- rer en ik zijn de enigen die van het begin tot het einde van de serie trouw hebben meege speeld. Joop is gisteren trou wens op bezoek geweest. We zijn in al die jaren trouwe vrienden gebleven". Veilige gordel Over een paar weken hoopt de in Rotterdam geboren acteur 71 jaar te worden. Of hij die verjaardag thuis of in het ziekenhuis zal vie ren is nog niet te zeggen. Vast staat wel dat Geels het enorm naar zijn zin heeft in het Diaco nessenhuis. „De dagen kom ik makkelijk door. In mijn conditie lig ik de hele dag te doezelen en dan vliegt de tijd voorbij. En ik word erg goed ver zorgd. De verpleegsters en dok toren zijn erg aardig voor me. Je moet het eigenlijk zo zeggen: Ik voel me hier omringd door een veilige gordel van geneeskrach ten. Daar ben ik enorm blij mee. Deze mensen doen goed werk, hoor. Van de buitenkant lijkt het allemaal zo leuk, maar hoe vaak moeten deze mensen wel niet met een brok in de keel tegen patiën ten zeggen dat er geen hoop meer is. Dat is zwaar, geloof me". Vereenzelviging Misschien doelt Geels op het feit dat de doktoren hem verteld hebben dat hij het toneelspelen voortaan wel kan vergeten. De optredens als Bromsnor zijn dan ook geannuleerd. Heeft Lou Geels het nooit verve lend gevonden dat hij met de fi guur Bromsnor werd vereenzel vigd? "Nee hoor, zeker niet als je bedenkt tot wat voor een reus achtige omvang de populariteit van die figuur is uitgegroeid. Ik mag me zelfs een collega van de rijkspolitiemensen noemen. Zij hebben mij erelid gemaakt van hun personeelsvereniging. Ik mag ook ritjes maken in die witte Porsches". Lou Geels heeft overigens wel een vermoeden hoe dat onuitwisbare image van Bromsnor aan hem is blijven hangen. "Dat komt omdat de namen van acteurs in de serie Swiebertje pas m beeld kwamen nadat de aflevering ten einde was. Bij programma's waar de af kondiging aan het begin over het scherm ging, had je dat niet zo". Volkstoneel Ondanks zijn populariteit heeft Lou Geels nimmer van die poes pas gehouden. Van de privileges die bekende Nederlanders schij nen te hebben, heeft Geels nooit zo geprofiteerd. Komt misschien wel omdat hij ontsproten is uit het vaderlandse volkstoneel. "Nee, ik heb nooit op de toneel school gezeten. Ach, dat was niets voor mij. Daar leer je Sha kespeare en Vondel en dat doet me schrikken. Ik vind het onna tuurlijk. Je moet gewoon niet vies zijn van hard werken. En gewoon blijven. Ik heb liever dat ze "Ha die Brommetje" tegen me zeggen dan 'Dag meneer Broms- Spaarduiten "Waarom ik na mijn 65-ste doorge gaan ben met werken? Had ik dan van louter en alleen mijn AOW moeten rondkomen? Kan toch niet? Ik ben geen artiest die met één liedje een ton verdient. Goed, ik heb wel altijd een goed belegde boterham kunnen ver dienen, maar spaarduiten waren er niet bij. Tenminste niet bij een acteur als ik. Er gaat zoveel naar de belasting. Maar begrijp me goed, daar hoor je mij niet over klagen. Het is ook in mijn vak niets anders dan de handen uit de mouwen steken. Tja, en nu ik niet meer de planken op mag, kan ik het rustig aan doen". Aldus Lou Geels. Zijn snor siert hem nog steeds. Gezellig overdekt winkelen in winkelcentrum 'In deHoftuin', in het hartje van Rijnsburg. 'Welkom' zeggen de gastvrije winkeliers! Winkelen in het knusse centrum van Rijnsburg, winkelen in winkelcentrum 'In de Hoftuin' betekent: zonder probleem slagen voor al uw inkopen. Winkelcentrum 'In de Hoftuin' heeft immers zo veel te bieden! Alle wel of niet alledaagse boodschappen, in 'In de Hoftuin' vindt u ze. Net zo gemakkelijk als parkeerruimte: het grote (gratis) parkeerterrein ligt om de hoek op één minuut afstand en biedt plaats aan honderden auto's. Maak van uw vrije zaterdag een écht vrije zaterdag: Kom vrijdagavond alvast winkelen in winkelcentrum 'In de Hoftuin' in Rijnsburg. Wedden dat dat een goeie gewoonte wordt? Anjelierenstraat-Vliet Noordzijde, Rijnsburg Groot parkeerterrein op 1 minuut afstand. Vrijdagavond kijk-koopavond. Dit vindt u in 'In de Hoftuin': radio/tv/witgoed, juwelier, tapijt/woningtextiel, dames-/heren-/kindermode, huishoudelijke artikelen en speelgoed, opticien, drogisterij/parfumerie, luxe huishoudelijke artikelen/kadoshop, slijterij/delikatessen, schoenen, muziekinstrumenten, slagerij, grammofoonplaten/radio/tv, boekhandel, groenten en fruit, supermarkt. Ik deel uitmakend van de Nutsspaarbank te 's-Gravenhage

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4