HOLLANDIA MAAKT NIEUW SCHUIFDAK KIES UW AUTO VW litis Innocenti Suzuki coup/e Polonez Honda Prelnde Mazda's Corona Liftback Datsun Oherry BMW M-l WOENSDAG 7 FEBRUARI 1979 PAGINA 29 BL Nederland (de nieuwe naam van British Leyland Nederland) heeft de invoer van de in Italië gebouwde lnnocenti's hervat. Er zit veel techniek van de mini in, maar het is er beslist geen. Het gaat om drie typen: de 90 L (1000 cc,) de 120 L (1275 cc) en de De Torna so (1275 cc opgevoerd Ze hebben een koetswerk van Ber- tone gekregen. Naast de Mini dus de Innocenti, in prijzen van f. 11.190 tot 14360. De top ligt van 135-148 km per Volkswagen litis is de naam van de onlangs uitgebrachte terreinwa gen voor de levering aan het Duit se leger. Binnenkort komt ook de civiele versie op de markt. Op de RAI staat daarvan het eerste model. Motorvermogen 75 pk. Topsnelheid 130 km. Kan stijgin gen tot 77 procent overwinnen. Alle versnellingen kunnen met vierwielaandrijving worden ge reden, de voorwielaandrijving is bij gebruik op de normale weg uit te schakelen. Over de prijs is nog niets bekend. Weer een nieuw Japans merk. Al thans waar het auto's betreft. In de motorwereld bekend genoeg: Suzuki. Komt nu met een kleine, maar om te zien leuke Suzuki Coupé GX. Met een een liter motor van 48;7. Ge plaatst tussen de achterwielen. Aandrijving op de achterwielen. Onafhankelijke wielophanging rondom. Met tandheugelbestu- rina. Natuurlijk met een zeer volledige uitrusting. Maar met op de ach terbank alleen ruimte voor een kind. Prijs f 11.495,-. De Polonez, een splinternieuw pro- dukt van de Poolse Personen Auto Fabriek (FSO). Ontworpen in overleg met Fiat. Englebert in Voorschoten voert deze ongeveer f 15.000.- kostende wa gen in, die nu een 1500 cc motor heeft, welke 82 pk vermogen kan leveren. In de komende jaren komen daar nog 1600,1800 en 2000 cc motoren bij. De fabriek heeft voor 1983 ook nog een dieselmotor op het pro gramma staan. Honda breidt met de Prelude, een tweedeurs coupé, het aanbod uit. De wagen wordt op de RAI voor het eerst in Europa getoond. De importeur heeft de prijs nog niet bekend gemaakt. Een 1600 cc motor, voorunelaan- drijving, vijf versnellingen, schijfremmen voor, trommels achter, gescheiden remcircuit en een zeer uitgebreid waarschu wingssysteem voor grotere vei ligheid. Mazda komt met maar liefst twee primeurs op de RAI: een nieuwe middenklasser de Mazda 626) en een sportwagen met rotatiemotor (de RX-7). Die sportwagen van dertig mille is al op verscheidene autotentoonstellingen in Europa te zien geweest. Een top van tegen de 200 km. per uur. een accelera tie van 0-100 km. per uur in 10 seconden benzineverbruik 1 op 7. Alleen Mazda doet nu nog in rota- tiemotbren. De 626 gaat de 616 vervangendie na acht jaar trouwe dienst op stal wordt gezet. De nieuwe 626 doet erg Europees aan. Bij de vormge ving is duidelijk rekening gehou den met de smaak in deze con treien. Men kan kiezen uit een 1600 cc of 2 liter, een sedan of een coupé, een vier-, vijfversnellings of automatische bak. De goed koopste sedan kost f 16.395. De 2 liter coupé met automaat komt op 191/2 mille_. Importeur De Binckhorst. mikt op een verkoop van 10.000 stuks dit jaar. Voor de autoliefhebber een altijd (riest gezicht. Het snijden vt een levensgroot gat in het dak van de wagen. Het is sieeds we verrassend te zien hoe slap dat stukje metaal boven ons hoofd i ,,'s Morgens brengen, 's avonds halen". Dat is de filosofie geworden van de Carrosserie- en Schuifda- kenfabriek Vermeulen-Hol- landia BV te Haarlem, de grootste (250 man personeel) in ons latid, met een omzet van ruim 20.000 schuifdaken per jaar. Uit dat idee ontstond vier jaar geleden het Sky-Sightschuif- dak. Geprefabriceerd kon zo'n schuifdak er binnen één dag in worden gemonteerd. Maar thans heeft Vermeulen dit type van ,,'s morgens-'s avonds" sterk verbeterd. De Sky Sight steekt nu iets boven het dak uit. De ding, de Streamline, tegreerd met het dak, dus geen enkele luchtweerstand. Com pleet afgeleverd voor welk ty pe dan ook - men heeft ruim een dozijn verschillende „daklijsten" - ligt de prijs net beneden de duizend gul den. Voor wie bouwt Vermeulen zul ke schuifdaken? Directeur Vermeulen zegt zelf: „Ik weet het niet precies .maar ik dach t voor mensen die gewoonweg erg vrij in de auto willen zit ten, die dat „buiten" niet kunnen missen. De reden om een schuifdak te wensen ligt in het emotionele vlak". Op de RAI toont hij de primeur, maar intussen zijn er al uit Duitsland orders binnen ge komen voor zo'n 2000 stuks. Bij Vermeulen dachten ze. dat dit schuifdak - waarbij het hele autodak een vinyllaag krijgt - het gaat winnen van alle conventionele, omdat de montage daarvan een weekje auto-missen kost en vrij duur is. Niettemin levert Hollandia toch nog zeven types (o.a. de twee genoemde) open daken, variërend in prijs van f67830 (nog net niet het Sun- roof-glazen hef dak) tot f2950. Verzwakking van het dak door die montage? Integendeel het raam van dat schuifdak is oersterk en verstevigt het dakprofiel, aldus Vermeu len. eulen heeft het dak da, chuifdak is aangebracht, namelijk oersterk. Met het nieuwe schuifdak i voor lief nemen. De organisatoren van de te openen personenauto-RAI kunnen zich vergenoegd de handen wrijven. Zelden zullen zij zich voor een tentoonstelling hebben in gespannen waarop zoveel nieuwtjes naar voren wor den gebracht als op deze show. Nu valt over de waarde daar van te discussieren. Althans over de waarde voor de con sument. Want RAI of geen RAI, de laatste tien jaar heeft die zijn grootste ver trouwen toch aan een oude vertrouwde als General Mo tors gegeven. Daar kon geen leuke primeur of charmante noviteit wat aan verande- Maar het is in elk geval voor de mannen achter deze kolossa le etalage van de autowereld leuk om te weten dat de au towereld hun werk hogelijk waardeert en de tentoonstel ling in Amsterdam belang rijk genoeg vindt om er nieuwtjes te lanceren. Zodat we op deze pagina een hele batterij nieuwe (auto) gezichten in stelling hebben kunnen brengen. We kunnen ons echter voor stellen dat de RAI-bezoeker na afloop van zijn rondslen tering door al die bomen het bos volledig is kwijtgeraakt. Geen nood, er zijn genoeg boekjes in de winkel waarin men nog eens kan naslaan wat er allemaal op de RAI te Dezer dagen hebben wij de eer ste voor dit jaar alweer op het bureau gekregen. Kies uw auto 1979. Het had een slogan voor deze RAI kunnen zijn. Het is echter het auto jaarboek van de KNAC dat door Elsevier wordt uitge geven. Met alle automodel len met foto's bijzonderhe den en prijzen erin vermeld. Voor zover de samenstellers de stroom nieuwtjes hebben kunnen bijsloffen.... De Datsun 120 A Cherry is voor de tweede keer vernieuwd sinds de introductie van het merk Datsun in Nederland, nu twaalf jaar ge leden. De nieuwe Cherry wordt leverbaar in vijf uitvoeringen: drie- en vijfdeurs, koets, coupé en sta tionswagen. Motoren van één maal 1000 cc en viermaal 1200 cc. Prijzen van f 11.750 tot f 14.995 voor de coupé. Afgebeeld is de 1200 SGL van f 13.890. Op de lijst van Europese primeurs staat ook de Corona 1800 Liftback GL van Toyota. Weer zo'n fraai gestroomlijnd model. Met van binnen een rijke stoffering. Ook het instrumentenpaneel is ver nieuwd. De wagen heeft een nieuwe 1800 cc motor gekregen. De ophanging is door middel van schroefveren voor en ach ter. Alles is gedaan om het geluidsniveau binnen de per ken te houden. De prijs is nog niet opgegeven. BMW M-leen auto van 159.000 gulden. De autosport heeft model gestaan voor deze enkele jaren min of meer als showmodel uitge brachte wagen. Niet het gewone gebruik. De motor-in het midden geplaatst- levert 277 pk bij 6500 toeren per minuut. Het is een zes cilinder lijnmotor met vier kleppen per cilinder, twee bovenliggende nokkenassen drijven de motor aan door middel van een dubbele rollenketting Het frame bestaat uit buizen, de carrosserie is van kunststof. Voor en achter schijfremmen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 29