Brief naar burgemeester: „Geef ons laan voor skateboard" BURGEMEESTER „NAAR WENS" IN HILLEGOM -wnimfHffl* Eis van twee weken cel in zaak 'Radio Rijnsburg' „Werkgelegenheid Rubora staat voorop Trio speelt in Alphense kerk Wespennest ontdekt op vliering huis ATLETIEK- PLOEGEN GROEIEN GESTAAG IN REGIO ALPHEN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1979 ALPHEN AAN DEN RIJN - René van Amsterdam en Roland Ederveen (allebei 13), zijn aardig bedreven op de schaatsplank. Het liefst zouden ze dan ook willen dat er in Alphen een echte skating-baan kwam. Daar zouden ze dan naar hartelust hun hobby kun nen beoefenen. Zonder bang te hoeven zijn voor de politie, want alle open bare wegen (ook wooner ven) zijn nog altijd taboe voor de schaatsplank. Niet zo lang geleden schreef het tweetal dan ook een brief naar Alphens burgemeester Gallas. Daarin vroegen ze om zo'n skate board baan .Want,zo schreven zij er zijn in Alphen genoeg oude fa briekshallen of loodsen. En bo vendien, voeren René en Roland aan, zo hou je de skateboarders i van de straat. Die straat is voorlopig vrijwel de enige plaats waar de jeugd met een schaatsplank terecht kan. De dichtstbijzijnde echte skatebaan is in Reeuwijk. Maar daarvoor moeten de skateboarders met twee bussen reizen. René en Ro land zoeken het daarom noodge dwongen maar wat dichter bij huis. Helling In een hoekje van hun hofje aan de Aarkade hebben zij zelf in de kerstvakantie een bescheiden schaatshelling getimmerd. Maar het tweetal wil meer. De twee, al- RIJNSBURG - De procureur-generaal, mr. J.H. Berg- sma, heeft bij het Amsterdamse Gerechtshof een ge vangenisstraf geëist van twee weken tegen een 26-ja- rige bloemenkweker uit Rijnsburg. De bloemen- kweker, BS, stond in hoger beroep terecht voor het overtreden van de telegraaf- en telefoonwet. Hij zou op 26 december met een klandestiene zender, "Radio Rijnsburg", hebben uitgezonden. Op deze dag had de PTT-opsporingsdienst bij een peiling de ze zender onderschept. Bij nader onderzoek bleek de zendapparatuur opgeslagen in een afgesloten kamer in het huis van S. Hij verklaarde zelf dat weekeinde bij zijn verloofde te hebben doorgebracht en zei niets met de apparatuur, die in beslag werd genomen, te maken te hebben. Zijn vrienden zouden de zender daar eventueel hebben kunnen neerzetten. De Rijnsburger bleek al acht keer eerder met de justitie in aanraking te zijn geweest voor het overtreden van de telegraaf- en telefoonwet. "We werken met een groepje jongens samen in Rijnsburg en doen ook wel aan piraterij, maar van deze zender wist ik niets af'. Zijn vrienden wisten waar de sleutel van de betref fende kamer lag. De politierechter in Den Haag had S eerder tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken en een geldboete van 500 veroordeeld. S was tegen deze uitspraak in hoger beroep gegaan bij het Gerechts hof in Den Haag, die hem tot een zwaardere straf veroordeelde; twee weken onvoorwaardelijk. De Hoge Raad, waarbij de Rijnsburger in cassatie ging, verwees de zaak tenslotte weer terug naar het Ge rechtshof, ditmaal van Amsterdam. Volgens de Hoge Raad zou het Hof in Den Haag onvoldoende gerea geerd hebben op het verweer van S. De procureur generaal bij het Amsterdamse Gerechts hof vond echter dat het verweer van de bloemen kweker twijfelachtig was. Hij geloofde dat de appa ratuur wel degelijk van hem was en dat hij hiermee ook heeft uitgezonden. De procureur stelde het Hof eenzelfde straf voor als het Hof in Den Haag, name lijk twee weken gevangenisstraf. Het Hof zal over twee weken uitspraak doen. KUUDEKERK AAN DEN RIJN - Wanneer een projectontwikkelaar het terrein van het in financiële moeilijkheden verkerende bouwbedrijf Ru bora wil overnemen, zal deze tevens de werkgelegenheid van de 17 werknemers van Rubora moeten garanderen. Dat is de opvatting van burgemeester G. Swaan van Koudekerk aan den Rijn. Zoals deze krant vorige week al meldde heeft Rubora een schuld bij de belastingen en het GAK van ongeveer 400.000. Oorspronkelijk hadden deze instellingen Rubora tot afgelopen maandag de tijd gegeven om de schulden alsnog te voldoen. De termijn die dus verstreken is, is echter verlengd. Het bedrijf stelt inmiddels koortsachtig pogingen in het werk om een kandidaat voor een eventuele overname te vinden. Ook projectontwik kelaars zouden in de terreinen geïnteresseerd zijn om er woningen neer te zetten. Volgens burgemeester Swaan kan hier eventueel alleen sprake van zijn, wanneer het bedrijf elders in Koudekerk wordt voortgezet. Distriktsbestuurder G. Grooten van de Federatie Bouwbonden FNV zei dat directeur Kegel de werknemers van Rubora heeft aangeraden om maar alvast naar ander werk uit te kijken. Directeur Kegel weigerde gisteren overigens opnieuw elk commentaar te geven op de zaak. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het befaamde Phemios Trio verzorgt morgenavond een concert in de Oudshoornsekerk. Het trio, met Else Krieg (viool), Herman Brau- ne (klarinet) en Jan Gruithuyzen (piano), werd in 1973 gevormd. Na enige tijd intensief te hebben gestudeerd gaf het ensemble met veel succes verschillende concer tenOp het repertoire staan onder andere werken van Mozart, Bar- tok, Stravinsky en Khatchatu- In de Oudshoornsekerk opent het trio met Suite van Darius Mil- haud, gevolgd door Mozarts „Ke- gelstatt" Trio KV 498. Na de pau ze brengt het Phemios Trio uit Acht Stücke op. 83 van Max Bruch andante, allegro con moto en andante con moto. Het pro gramma wordt afgesloten met Contrasts van Bela Bartok. -De uitvoering van het Phemios Trio begint om 20.15 uur. Die behelzen de bouw van een houten baan van multiplex, wat vorm betreft vergelijkbaar met een half-open (groot) riool. Aan materiaal gaat dat een kleine f150 kostenleert een prijsopgaaf van een plaatselijke houthande laar. ge meentelijke skatebaan er niet zo één-twee-drie is. De burgemeester schreef het tweetal dat hij aan de directeur van openbare werken had gevraagd de mogelijkheden voor een skatebaan te bekijken. Maar ik denk niet dat het zo een voudig zal zijn om aan jullie ver zoek te voldoenliet de burgerva der al op voorhand weten. Hoop René van Amsterdam en Roland Ederveen hebben hun hoop nu dan ook gevestigd op particulie ren. die misschien een ruimte hebben waar zij hun eigen, be scheiden skatebaan kunnen bou wen. Al blijft een echte grote ska tebaan van polyester het uitein delijke ideaal. Zo'n baan bestaat al in Reeuwijk. Maar de f 10.000 die met de aanleg daarvan waren gemoeid, is voor scholieren veel te hoog gegrepen. De Alphense politie is wel voor stander van een echte skatebaan. Daarmee is volgens inspecteur J. Molenaar van politie de' ver keersveiligheid zeker gediend. "Dan zijn ze van de straat af'. WOUBRUGGE - Zonder het zelf te weten heeft de familie Van Tienho ven in de Dr. Lothlaan in Woubrugge onder dak geboden aan een grote zwerm wespen. De geel-zwarte insecten hadden tussen de bal ken op de nauwelijks gebruikte vliering een kolossaal nest ge bouwd. Noch de familie Van Tienho ven, noch de buren hebben echt last gehad van de onge node inwonenden. Wel was het tijdens de zomermaanden opgevallen, dat er nogal veel wespen rondvlogen. Nie mand vermoedde echter dat de dieren in huis hun onder komen hadden gemaakt. Gistermorgen werd het wes pennest verwijderd door de dienst gemeentewerken, na dat het de dag ervoor bij toe val was ontdekt. Veel problemen leverde dat niet op, omdat de zwerm al voor de winter was uitgevlogen. Naar schatting zal het nest onderdak hebben geboden aan ruim 2000 wespen. Helemaal ongevaarlijk is zo'n wespennest in huis overigens niet. In Alphen werkte zich eens een zwerm dwars door een dakbeschot, met'als ge volg, dat het nest in een slaapkamer tuimelde. Omdat daar niemand was liep dat al lemaal goed af. Het voorkomen van wespen nesten in woningen is niet buitengewoon bijzonder. De dieren bouwen hun nest meestal in de grond, maar hun belangstelling gaat ook uit naar rustige zolders en spouwmuren van woningen. Voor het nest in Woubrugge heeft de familie Van Tienho ven inmiddels een nuttige be stemming gevonden. Het nest een Woubrugse woning. werd in tweeën gesneden en de helften gaan naar de beide lagere scholen in het dorp, zodat de jeugd kan aan schouwen hoe kunstig zo'n verblijfplaats in elkaar zit. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense atletiekvereniging AAV'36 is momenteel veruit de grootste vereniging van de afde ling Gouda. In het jaarverslag van he' afdelingsbestuur telt AAV'36 nu 706 leden. Het laatste jaar heeft een stijging van 20 percent (118 leden) te zien gegeven. Ook het Boskoopse A V'47 heeft een aanzienlijke ledenwinst geboekt, namelijk van 40 procent. Het to taal bij deze club is nu op 172 ge komen. Vorig jaar was dat nog 122. Antilope uit Waddinxveen is van 69 naar 79 leden gegaan. Door het wegvallen van de Bode- graafse atletiekclub Nurmi (94 leden) is de stijging van het totale ledenbestand van de afdeling be perkt gebleven tot 130, waardoor nu het aantal van 2245 is bereikt. Over de laatste tien jaar gezien betekent dat een verdubbeling van het aantal atleten in deze re gio. Jit het jaarverslag blijkt verder dat er in 1978 120 nieuwe records, waaronder 18 evenaringen, ge vestigd werden. AAV'36 nam daarvan bijna de helft voor z'n rekening. Marjan Goedhart, Mai- ke Persoons en Janet Gel derblom waren daarbij het suc cesvolst. De mees-te bestaande records date ren nu van het begin der zeventi ger jaren. Eén record uit 1946 staat echter nog keurig overeind. De 7.09 meter, die A. Leeuwen hoek (AAV'36) op 10 augustus 1946 by het verspringen behaal- Vrijdag 17 februari vindt in hotel Neuf in Boskoop de jaarlijkse af delingsvergadering plaats. Aan vang: 19.45 uur. HILLEGOM - Hillegom krijgt de burgemeester die het wenst: een katholieke liberaal. Met de benoeming van drs. J. Hermans (37) uit Limburg, getrouwd, vader van twee zoons en lid van de WD, is de commissaris van de koningin, Maarten Vrolijk, volledig tegemoet gekomen aan de wensen van de gemeenteraad. Deze had met na druk om een dergelijke figuur gevraagd. Drs. Hermans verklaarde zeer ver rast te zijn door de talrijke tele foontjes die hij gisteren al vanuit het bollendorp had ontvangen. Ook heeft hij inmiddels contact gehad met het gemeentebestuur. De nieuwe eerste burger, thans burgemeester van het dorpje Hulsberg in Zuid-Limburg, kent Hillegom overigens nog maar oppervlakkig. Hij zal binnenkort met zijn vrouw en twee kinderen, Joris (7) en Max (4) naar zijn nieuwe werkgebied reizen om de eerste contacten te leggen. In zijn sas Hillegoms waarnemend burge meester Smits is duidelijk in zijn sas met de benoeming van Her mans. Bovendien is hij blij het zelf nu wat rustiger aan te kunnen gaan doen. Smits had als CDA-er natuurlijk liever een christen democraatzien komen, maar kan zich met de komst van de gelovi ge liberaal ook gemakkelijk ver enigen. "Ik hoop dat het een flin ke vent is", zegt hij. "Want die hebben we hier nodig". Verder denkt de waarnemend-bur gemeester dat vooral de Partij van de Arbeid erg blij zal zijn met de WD-burgervader. "De socia listen hebben om een liberaal ge vraagd. Hun harte wens is dus in vervulling gegaan. Progressieven die om een liberaal vragen, blijft voor mij een heel bijzondere ge dachte. Ik ben benieuwd hoe de kiezers zullen reageren Van Niekerk Drs. Hermans volgt burgemeester Van Niekerk op, die vorig jaar vanwege zijn slechte gezondheid vervroegd ontslag nam. Van Nie kerk was de laatste jaren party loos. Van huis uit is hij jarenlang KVP-er geweest. Over de politieke verhoudingen in zijn nieuwe gemeente kon Her mans vertellen dat hij daar zeker te maken krijgt met CDA-ers, omdat de bevolgking voor onge- De nieuwe burgemeester van Hillegom, drs. J. Hermans (37), met zijn nu nog in Zuid-Limburg wonende gezin. veer zestig procent katholiek is en twintig procent gereformeerd- hervormd. "Het is min of meer een katholieke enclave in dit ge bied". De nieuwe burgemeester zegt Hil legom een "prachtige gemeente te vinden De laatste weken is hij er al eens met zijn vrouw "op ver kenning" geweest. "Ook de om geving spreekt me erg aan". Draai vinden Hermans gelooft dat hij als zuider ling zijn draai wel zal vinden in de bollenstreek. "Natuurlijk is de mijnstreek in tal van opzichten een heel ander gebied, maar ik heb nogal wat afgezworven in mijn leven. De middelbare schooltijd bracht ik door in de Achterhoek, in Tilburg heb ik ge studeerd". Drs. Hermans is vier jaar burge meester van Hulsberg geweest. Hij is lid van de WD, maar als zodanig verder niet actief in de politiek. Wat Hulsberg betreft: het dorpje ligt in de driehoek Maastricht, Heerlen, Hoensbroek (in de di recte omgeving van Valkenburg). Er wonen zo'n 4000 mensen en is net als Hillegom overwegend confessioneel. In het dorp zijn een klooster en missie-seminarie gevestigd.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17