Zijl/LGB zorgt voor verrassing Jong Scylla toont zich mentaal sterk hel niet bolwerken tegen US VELDEN LANGER BLIJVEN „OPEN" Fraaie winst op Zian/ Vitesse Ook DIOK naar de Mors? MAANDAG 5 FEBRUARI 1979 SPORT SPORT SPORT Knappe tijd voor Mar jon Knot op de 200 meter wisselslag LEIDEN - Afgelopen zaterdag werd in Leiden de C-competi- tic verzwommen. In dit tref fen behaalden de zwemmers van LZ'86 en Zijl/LGB enkele aardige uitslagen. Uitslagen: 100 meter vrije slag dames: 1. Marie José Steen win kei (Donk) 1.08.9, 2. Maria Haver kort (LZ'86) 1.11.9, 100 meter vlinderslag onder 10 jaar: 1. Edo den Boef (Zij'l/LGB) 1.53.8, 100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1. Fran- goise Braun (Lisse) 1.37.9. 3. Lisette Wallaart (LZ'86) 1.38.5. In het zwembad de Sniep te Waddinxveen werden giste ren B-wedstrijden ver- zwommen. Ook in deze wed strijden lieten de Leidse zwemmers/sters zich gelden. Vooral de tijd van Marianne Knot (LZ'86) op de 200 meter wisselslag meisjes 14 jaar spreekt tot de verbeelding. Met de tijd van 2.55.0 bleef zij ruim vier seconden onder de A-limiet. Uitslagen: 200 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 Mar- jon Rijsbergen (Zijl/LGB) 3.20.3, 100 meter vrije slag meisjes onder 12: 1. Lisette Wallaart (LZ'86) 1.18.8 100 meter vlinderslag heren: 1. Bart Hameeter (LZ'86) 1 09.9. 2. Jan Pieter Heek (LZ'86) 1.10.4. Een Zijl/LGB ploeg streed dit weekeinde om de O.T.C. Bo kaal. Hoewel deze bokaal niet werd gewonnen (DSZ werd lste) werden enkele goede tijden gezwommen. Uitsla gen: 100 meter vrije slag da mes 1. Ati Raadersma (DSZ) 1.01.0, 2. Ria Hassefras (Zijl LGB) 1.01.8. 200 meter wis selslag heren: 1 Edward Maasdijk (Zijl/LGB) 2.14.8 (tevens een nieuw kringre cord). Snellere afwerking waterpolo- competitie BUNNIK (ANP) - De nationale waterpolocompetitie zal het volgende seizoen in de hoofdklasse (heren) versneld worden afgewerkt. De aan passing is noodzakelijk om dat het Nederlands zevental zowel in oktober van dit jaar als in mei 1980 kwalificatie toernooien dient te spelen voor de Olympische Spelen van 1980 in Moskou. Op een bijeenkomst van alle hoofd klasse-verenigingen en de KNZB, die zaterdag in Bun- nik plaats vond, werd beslo ten de volgende competitie eind oktober te laten begin nen. Het bekertoernooi werd vervroegd tot begin septerh- ber om ruimte te maken voor het eerste plaatsingstoernooi, dat begin oktober in Hvar (Joegoslavië) wordt gehou den. De competitie zal eindi gen in het weekeinde van 2 maart 1980. Normaal wordt de competitie afgesloten in het laatste weekeinde van april. LEIDEN - Avanti is in Apeldoorn door Sal to verrassend ruim van tafel gespeeld 9-1. Scylla keerde met een zwaarbevochten 7-3 zege terug van een bezoek aan het hoofdstedelijke Tafeltennishuis, terwijl stadgenoot Docos in eigen zaal minder moeite had met Seine als de cijfers (6-4) doen vermoeden. Bij de dames kende het treffen Scylla-Tempo Team een 4-6 eind stand met Sandra de Kruiff ver boven de rest uitstekend. Zelfs met de Engelse cracks David Tan en Den nis Neal in de Salto-gelederen naast Reinier Jens is een 9-1 verlies voor Avanti te ruim. Ronald Rijsdorp scoorde welis waar via Jens het enige tegenpunt maar krijgt toch duidelijk meer last van zijn verminderde trainingsarbeid. Misschien was de spanning wat langer in het duel gebleven als Betline Vriesekoop in de tweede partij niet met miniem verschil Jens had voorgelaten. Maar erg waar schijnlijk is dat toch niet want tegen Neal en Tan was het verlies groot, hetgeen op zich vooreen 16-jarige dame geen schande is. Theo Louwers die normaal op dit ni veau al moeilijk mee kan, sukkelde met een enkelblessure die hem bij voorbaat kansloos maakte Scylla acteert een klasse lager, met drie zeges op rij boven ver wachting. Twee redenen lijken daarvoor aanwezig. De promotie-ereklasse is in tij den niet zo zwak geweest, maar boven dien toont het zeer jeugdige drietal Kan tebeen, Mever en Swier zich mentaal sterk Bij Tafeltennishuis werd soepel een 4-0 voorsprong genomen waarna de Am sterdammers sterk terug kwamen 3-4. De paniek, die een jong team dan meestal kenmerkt, bleef echter uit en koeltjes lie ten ze ieder hun tweede winst aantekenen 3-7. Ed Fallaux van Docos zal met ge mengde gevoelens terugkijken op het treffen met Seine 6-4. Fallaux heeft altijd moeite met het contra-aanvalsspel gehad maar compenseerde dat met snelle spin- ballen. Na twee zware blessures heeft de Docos-man zijn snelheid echter niet meer helemaal teruggekregen en tegen spelers als Westerhof, Hoof en Hummel wreekt zich dat. Datzelfde trio speelt daarentegen tegen verdedigers altijd slecnt en :r. Ja Docos in Ed van den Bergen Paul Bakker twee - zij het niet pur sang - verdedigers heeft, werd men toch nog vrij eenvoudig twee punten rijker. Scylla 2 kwam met een 7-3 overwinning en een geblesseerrde Sjaak van Veen terug van Irene. Van Veen blesseerde zich in de eerste partij, speelde verder, won de partij maar moest daarna toch opgeven. Dames Scylla kan als alles meezit Tempo Team een punt ontfutselen maar invalster Sophia Vaalburg bleef, hoe verdienstelijk ook. tegen Ine Willems ste ken op 19 punten, dus een 4-6 verlies. Ste- phine van Gennip won één partij tegen Ine Willems) en Sandra de Kruiff deed dat drie keer. LEIDEN/EDE - De Zijl/LGB is de tweede helft van de waterpolo competitie op een meer dan uitstekende wijze gestart. Het Haagse Zian/Vitesse werd met 6-5 verslagen. LZ'86 verging het minder goed. Te gen middenmoter Polar Bears kwamen de Leidenaars niet ver der dan een 4-4 gelijkspel. Kat wijk zette de zege-reeks over minderd voort. USZC werd met 11-7 verslagen. DKD tenslotte won met 6-9 van PCG. De Zijl/LGB won zaterdagavond van Zian/Vitesse, de nummer drie van Nederland, met 6-5. De Hagenaars hadden tot nu toe al leen van AZC en HZC/De Rob ben verloren. De eerste drie pe rioden zag het er in het geheel niet naar uit dat de Zijl/LGB voor een verrassing zou kunnen zor gen. Zian/Vitesse had tot dan een ruime 5-2 voorsprong in handen. De vierde periode bracht echter de grote ommekeer. Hoewel de Leidse formatie voor een schier hopeloze taak stond, liet men het hoofd niet hangen en begon zeer gemotiveerd aan de laatste pe riode. De Hagenaars werden ver op eigen helft teruggedrongen en Leidse doelpunten konden dat ook niet uitblijven. De treffer die Stan van Belkum te gen Veer scoorde, zorgde ervoor dat men de Haagse formatie in de rug kon blijven kijken (5-3). De Zijl/LGB ging onvervaard door. Bij de strafworp die Jan Jaap Ko- reyaar verzilverde (5-^1) begon de Leidse aanhang zich al danig te roeren en het voltallige publiek stond op de banken toen Misdorp een afstandsschot van Alex van Belkum door zijn vingers liet glippen (5-5). Het verdiende gelijkspel leek ech ter toch nog verloren te gaan toen Albert Spijker uit het water werd gestuurd. Het eindschot bij het uitspelen van deze man-meer-si- tuatie werd in eerste instantie door keeper Theo Uittenhout ge stopt en in de herkansing be landde het schot naast het doel. De Zijl/LGB restte toen niets an ders dan de bal in eigen gelederen te houden en zodoende de tijd vol te maken. Veer dekte echter Keeper Uitten hout uit zodat de Leidenaars toch een normale aanval konden op bouwen, met het risico dat een mislukt schot de genadeklap kon zijn, omdat Veer dan alleen voor het Leidse doel zou verschijnen. Zover kwam het echter niet. Stan van Belkum slaagde erin via een schitterende boogbal de winnen de treffer te scoren. LZ'86 is de tweede competitiehelft slecht begonnen. In Ede bleven de Leidenaren tegen Polar Bears steken op een 4-4 gelijkspel. LZ'86 was veel meer in de aanval. Deze aanvallen waren echter zo onmachtig en zo systeemloos uitgeveerd dat er voor het doel van Polar Bears keeper Busser weinig gevaar ontstond. De uit braken van de Edenaren waren veel gevaarlijker. Na een doel puntloze eerste periode kon Ruud Muusse nog wel voor 0-1 zorgen, maar hierna was het woord aan Polar Bears. Jansen, Butz en Kleermans bezorgden de Edenaren een 3-1 voorsprong. Op dat moment (ruim in de 3de pe riode) zag het er somber uit voor LZ'86. De zaken werden nu echter wat energieker aangepakt. De eerste goed uitgevoerde aanval bracht Gerard Soet in schietpositie. Hij aarzelde niet (3-2). In de laatste periode leken de pupillen van coach Gijs v. d. Leden toch nog een overwinning te gaan halen. Jan de Graaf (strafworp) en Ruud Muusse brachten de stand op 3-4. Dertig seconden voor tijd werd Ruud Muusse uit het water ge stuurd. Twee schoten wist LZ- keeper Erik Vos te keren, de der- Alex van Belkum (De Zijl/LGB wordt fel op de huid gezeten door Zian-speler Ton van den Bosch negen) de moest hij laten gaan (4-4). De gelijkmaker wérd 'in de allerlaat ste seconde gemaakt zodat het spel niet meer hervat behoefde te worden. .Katwijk behaalde een regelmatige 11-7 overwinning op UZSC uit Utrecht. Odanks het ontbreken van keeper Henk Vooys en Paul van Putte moest UZSC toch zijn meerdere erkennen in de Kat- wijkse formatie. Topscorers: H. van Duyvenvoorde (4x) en Hans van Putte (3x). DKD draait als debutant in de der de klasse nog steeds leuk mee. Ditmaal won men van PCG met 9-6. Topscorers: F. Brink (4x) en H. van Hove (2x). Vivax uit Oegstgeest heeft najaren thuiswedstrijden gespeeld te hebben in Boskoop, eindelijk het nieuwe zwembad in Oegstgeest in gebruik genomen. In dit nieu we zwembad, symbolisch ge opend door wethouder Thorn met een inworp, trad men aan te gen WIK Vlaardingen. Deze eer ste "echte" thuiswedstrijd werd gevierd met een 11-1 overwin ning. De Zijl/LGB-dames blijven aan de verliezende hand. Dit keer waren ze het slachtoffer van Nereus uit Zaandam. Met 3-7 gingen de Leidse dames kopje onder. DIRK KLOOS ZLC 50 jaar LEIDEN - Ook de receptie van het vijftigjarige ZLC stond in het te ken van de vorstperiode. Over de hoofden van de jubilarissen heen vroeg Ad Dusée de Leidse sport stichting alvast de voetbalvelden dit seizoen wat langer open te houden. "Want", zo motiveerde de voorzitter van de KNVB Af deling Leiden zijn verzoek, "we zijn door deze winter zodanig achter geraakt op het schema dat, ondanks de instelling van mid- weekse wedstrijden strdfcs, de competitie niet voor 31 mei afge werkt zal zijn". Piet Biegstraaten voorzitter van de sportstichting stemde toe onder één voorwaar de. "Het langer openhouden van de velden impliceert automatisch dat de openingsdatum later zal zijn. De rustperiode van 6 weken is namelijk strikt noodzakelijk. Daar wordt niet van afgeweken". Voor de tweede maal binnen een half jaar waren alle „prominen ten" van de Leidse voetbalwereld naar het sportcomplex van ZLC getogen om de receptie van de afdelingsclub luister bij te zetten. Wethouder Tesselaar van sport zaken en Piet Biegstraaten over handigden de gebruikelijke bal len, de KNVB en de Afdeling Leiden schonken vlaggen en wimpels terwijl de Leidse clubs, uit handen van secretaris Oomes van de CCLV met een gevulde enveloppe en een pot mosterd op de proppen kwamen. Om aan te geven dat ZLC nu "waar Abra ham de mosterd haalt". clubhuis hield, krijgt i i ZLC. dat zaterdag ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan wethouder Tesselaar van sportzaken een voetbal uitgereikt. LEIDEN - Wethouder Tesselaar van sportzaken onthulde zater dagmiddag op de receptie van ZLC dat het sportcomplex Mors- kwartier naar alle waarschijn lijkheid met twee velden zal wor den uitgebreid. De gemeente Leiden heeft tussen de velden van DOCOS en "Het Haagsche Schouw" nog een stuk terrein ter beschikking dat volgens Tesse laar ruimte biedt voor twee sportvelden, die aan rugbyver- eniging DIOK toegewezen wor den. Tesselaar. "We moeten nog bekijken of het een haalbare kaart is maar wat de financiën be treft voorzie ik geen problemen". Het veld dat nu bij DIOK in ge bruik is zal voor een renovatie plan worden gebruikt. De velden in de Kikkerpolder zijn alle aan een opknapbeurt toe. De her stelwerkzaamheden kunnen sneller verlopen als door de ver huizing van DIOK de Kikkerpol- derclubs het vrijgekomen veld roulerend kunnen gaan gebrui ken. LEIDEN - Na Marcel Hessels heeft nu ook Tjeerd Scheffer een 300 game gegooid bij een training voor de Leidse bowlingkam pioenschappen, die deze week worden gehouden. Scheffer. oud kampioen van Leiden, scoorde zijn "perfecte game" met als ge tuigen een aantal leden van de Bowling Bond Leiden. Hij even aarde daarmee het record van de huidige Leidse kampioen Hes sels. die vorig jaar een 300 game gooide. Deze game. met twaalf strikes op rij het hoogst haalbare, bij het bowlen, werd in Neder land eerder gescoord door acht personen. Het opmerkelijke aan de prestatie van Tjeerd Scheffer is dat hij de eerste in Nederland was die de 300 game wierp met "bovenhands effect". Tijdens de Leidse jeugdbowling- kampioenschappen heeft de kampioen bij de junioren, Dies Verburg. zijn titel geprolongeerd. Na een felle strijd met Han van der Meer sleepte Verburg, steu nend op zijn ervaring, het kam pioenschap zaterdag binnen. Bij de dames nam Petra Kort de titel over van Paola de Leeuw, die overstapte naar de senioren. Bij de aspiranten bleek Ron van der Hoeven de sterkste, terwijl Ilone Rijsbergen na een spannend ge vecht met Tonkie Collee als win nares bij de meisjes uit de bus kwam. Han van der Meer was in de singles bij de junioren uiter mate sterk gestart en eiste de eer ste plaats op met Michel Weenink als goede tweede. Dies Verburg was na een slecht begin geklas seerd op de vijfde plek, maar wist zich in de dubbels, evenals Hans Klom. te plaatsen voor de finale. Met één pin voorsprong voor Verburg op Van der Meer werd de finale aangevangen, die in de derde game werd beslist, toen Verburg uithaalde met 221 te genover 167 voor van der Meer. Petra Kort had bij de dames-junio ren alleen af te rekenen met Charlotte Rosier, hetgeen ze ge decideerd deed. Bij de mannelijke aspirantjes bleek Ron van der Hoeven heer en meester. Hij won zowel de titel in de singles als in de dubbels (sa men met Hans Kort). Cees Albers werd door zijn laatste game. 144, nog gepasseerd door Hans Kort, die de tweede plaats pakte met zijn sterke eindspurt van 208. De felste strijd werd uitgevochten bij de aspirant-meisjes. Tonkie Collee kwam voortdurend dicht bij Ilone Rijsbergen, maar met een geweldige vechtlust trok Ilo ne uiteindelijk zowel bij de singles als in de all eventsfinale aan het langste eind. Tonkie Collee won wel dubbel titel, samen met Marie Louise de Vo gel. UITSLAGEN Singles Jongens Junioren: 1. Han van der Meer 853. 2. Michel Wee nink 840, 3. Hans Klom 813: Meisjes Junioren: 1. Petra Kort 753. 2. Charlotte Rosier 553: Jon gens Aspiranten: 1. Hans Kort 599,2 Ron van der Hoeven 599.3. Cees Albers 591; Meisjes Aspi ranten: 1. Ilone Rijsbergen 527. 2. Tonkie Collee 496. 3. Sandra Strijk 465. Doubles Jongens Junioren: 1. Ruud Zandbergen/Dies Verburg 1047, 2. Michel Weenink/Hans klom 1001, 3. Frank Kemper/ Frank Segaar 991: Meisjes junio ren: 1. Petra Kort/Charlotte Ro sier 757; Jongens Aspiranten: 1. Ron v.d. Hoeven/Hans Kort 851, 2. Ronald Onderwater/Cees Al bers 818, 3. Frank Scheffer/Rick Montanus 722; Meisjes Aspiran ten: 1. Tonkie Colee/Marie Louise de Vogel 789,2. Ilone Rijsbergen/ Tjeerd Scheffer: op de 300 Sandra Strijk 706. 3. Jacqueline Rosier/Jeanctte. Ginter 537. Alle Evenls Jongens Junioren: 1. Dies Verburg 2231,2. Han van dei- Meer 2205, 3. Hans Klom 2187; Meisjes Junioren: 1. Petra Kort 1862, 2. Charlotte Rossier 906; Jongens Aspiranten. l.Ron van der Hoeven 1706, 2. Hans Kort 1660,3. Cees Albers 1652; Meisjes Aspiranten: 1. Ilone Rijsbergen 1484, 2. Tonkie Colee 1359, 3. Sandra Strijk 819. LEIDEN - De heren van Gemini/K hebben het in de eerste divisie van de volleybalcompetitie niet kunnen bolwerken tegen US. Nu was de start al slecht, want de ploeg belandde eerst in een verkeerde hal, en arriveerde daardoor ruim te laat in de goede zaal. Ook wisselingen in de opstelling deden Gemini geen goed. De Amsterdamse studenten wonnen gemak kelijk via 15-12. 15-7 en 15-10 met 3-0. Nee, dan deden de Gemini/K reserves het stukken beter tegen Bruinsma 2. Eigenlijk was het een vrij eenzijdige wedstrijd met een dominerend Gem/K, dat het zwakke Bruinsma binnen drie kwartier met lege handen liet staan. Setstanden waren hier 7-15,4-15 en 3-15. Donar beleefde in Zeist niet zo'n prettige dag. Cito was op revanche uit, voor de eerder dit seizoen geleden neder laag. Cito won de eerste set (15-9) maar Donar liet daarna zien wat het kon (1-15), zakte daarna echter weer diep weg (15-7, 15-6), door een tekort aan trainingsarbeid. Bij de dames deed Gem/K het voortreffelijk door thuis Nijmegen'73 een 3-1 nederlaag toe te brengen. In de eerste drie sets werd er letterlijk om de punten gevochten, getuige de 16-14, 15—17 en 16-13, waarmee Gem/K een 2-1 voorsprong nam. Pas in de vierde set kon Gem/K soepel draaiend zijn tegenstander definitief weg drukken: 15-7. Leython kon zijn opvallende prestatie van vorige week niet herhalen. De nummer twee Valkenberg/M was weliswaar in het veld niet veel sterker, maar elke keer gaf Leython zijn moeizaam opgebouw de voorsprong even zo snel weer uit handen door een serie pass-fouten. Zo kwam men in de derde set met 2-9 voor maar toch verloor de ploeg met 16-14! De overige sets gingen met resp. 15-10 en 15-11 ook naar Valkenberg/M. NOVO speelde een prima partij tegen koploopster OVRA en even leek het er op dat ze net als Leython vorige week, voor een stuntje gingen zorgen. Helaas had OVRA in de vijfde set iets meer geluk. Toch werd nog één punt bemachtigd (3-2) via 13-15,15-11,15-11,9-15 en 15-6. Gem/K 2 speelde tegen Radius in de eerste set het best. Ook voor het publiek was dit het meest aantrekkelijke deel van de wedstrijd, omdat beide teams met volle overgave probeerden die set binnen te halen. Gem/K was de gelukkige met 17-15. In de tweede set werd men daarna evenwel finaal weggeslagen: 1-15. De strijd leek weer volledig open, maar daarover besliste Gem/K anders, want met tweemaal 15-12 werd de zege veilig gesteld in een nogal rommelige wedstrijd. In de promotieklasse heren blijft Leython punten verliezen aan laag ge plaatste ploegen. Nu werd een gedeelte van de winst in Zevenhuizen gelaten, waar Zevenklappers mot een sterke partij het redelijk voor de dag komende Leython met een 3-2 nederlaag confronteerde. Via 15-12, 14-16, 15-12, 14-16 en 15-5 wist Leython toch nog één punt over te houden aan dit duel. De topper was natuurlijk nummer twee LUSV, tegen koploper Zovoc. Zovoc bezat duidelijk meer lengte in de ploeg, terwijl LUSV iets slimmer speelde. LUSV startte erg sterk met 15-7 setwinst, maar gaf even gemakkelijk de volgende weer weg: 3-15. In de derde set op 3-4 werd één der Zovoc-spelers door de bal in het gezicht getroffen, waarbij zijn bril z'n neus nogal beschadigde en hij uit moest vallen. Van de consternatie maakte Feri de Geus handig gebruik door de set naar 10-4 te serveren, daarmee de 15-11 winst gestalte gevend. Nog eenmaal kwam Zovoc. vooral ook door slecht wisselen aan LUS V-zijde, terug (13-15), maar in de vijfde set wist de aanvallend sterke Roy de Roo het Zovoc-blok finaal aan diggelen te slaan (15-7), daarmee een kostbare 3-2 zege voor LUSV uit het vuur slepend. NOVO 2, de nummer drie op de ranglijst profiteerde meteen, door met een 3-1 zege op Radius 2 de tweede plaats in te nemen. De ploeg speelde niet geweldig, maar de puntjes waren welkom. Bij de dames verraste LUSV door tegen Tornado 2 een 0-2 voorsprong op te bouwen (11-15,14-16). In die fase speelde het een pittig partijtje. Toen Tornado echter met 15-10 de derde set pakte, zakten de studentes weg, en met 15-9 en 15-6 werd het toch nog een 3-2 nederlaag. Leython 2 speelde in een koude hal tegen Velo niet geweldig. De start was nog wel goed: 7-15, maar veel pass-fouten en persoonlijke foutjes brachten Velo daarna een 15-10 winst. De derde set ging door wat scheidsrechterlijke dwalingen eveneens verloren (15-4), maar in de vierde set waren alle problemen weer opgelost. Met sterk aanvalsspel (Laurien Kehrer) werd Velo weggevaagd: 2-15. In de vijfde set ging men aanvankelijk zo door, tot 3-14 maar toen volgde de klap. Alles ging fout en onder hoogspan ning wist Leython op het nippertje toch no>? te winnen 17-J99-'i zege veilig te stellen. ger RENES

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12