Begrafenissen doe ik ook graag Weidse agenda Leiderdorpse raad moet uitspraak doen over bouw aan Hoogmadeseweg Subsidie Warmond voor boten-aanlegplaats Voorschoten wil oud zwèmbad ombouwen tot gezondheidscentrum Voorschoten moet Den Haag onder druk zetten Cees Molenkamp 25 jaar koster in Oegstgeest OEGSTGEEST - "Het leukste van mijn werk als kos ter vind ik het versieren van de kerk op hoogtijda gen zoals Kerstmis en Pasen. Vooral het bloem schikken spreekt me bijzonder aan". Dit zegt Cees Molenkamp (63) die vandaag precies 25 jaar geleden het kosterambt van de St. willibrordkerk in Oegstgeest van zijn oom "Ik werkte toen op de tram als bestuurder/conducteur," ver telt de jubilerende koster, "maar toen mijn ome Jan, die het vak 36 jaar gedaan heeft, met pensioen ging, vroeg de pastoor aan mij om het werk van hem over te nemen. In het begin verdiende het niet zo best, want ik had me door het kerkbestuur laten aannemen op hetzelfde salaris als ik op de tram verdiende. Maar in dienst van de kerk vielen de fooien van de tram natuurlijk weg. Gelukkig is daar na an derhalf jaar verandering in gekomen toen ik samen met een begrafenisonderneming hier begrafenissen mocht verzorgen." Contact In het kleine huisje op het ter rein van de kerk praten de heer en mevrouw Molenaar graag over het lange dienst verband van Cees Molenaar met zijn kerk. "Hoe vreemd het ook mag klinken, ook be grafenissen doe ik graag," vervolgt de koster. „Omdat ik een echte Oegstgeestenaar ben ken ik 'hier bijna alle mensen en soms hele fami lies. En juist bij die gelegen heden ontstaat vaak een erg goed contact met de men- Tijdens de afgelopen 25 jaar heeft hij 5 pastoors boven zich gehad, "ja, er is wel het één en ander veranderd in mijn tijd als koster hier. Bijvoorbeeld de lekencommunie, daar heb ik toch wel even aan moeten wennen," vertelt hij. Ook op het terrein van zijn ei genlijke werk is de tijd niet zonder veranderingen aan voorbij gegaan. "Vooral het contact met de pastores is erg veranderd," meent hij. "Vroeger was de afstand tus sen hen en mij groter, maar met de huidige twee zielszor- gers van de St Willibrordpa- rochie kan ik het bijzonder goed vinden. Er is natuurlijk wel eens wat, maar we kun nen er tenminste altijd over praten en dat is in het verle den wel eens anders ge weest," bekent Molenkamp. Schoonhouden Tot zijn veelzijdige taak behoort naast het onderhoud aan kerk en kerkhof ook het schoon houden van het kerkgebouw. "Maar gelukkig heb ik daarbij eens in de veertien dagen hulp van de aktie "Schoon Schip". Dat zijn vijf dames uit de parochie die mij met het schoonmaken komen hel pen," legt Molenkamp uit Over wie er over twee jaar voor in aanmerking zou kunnen komen Molenkamp als koster op te volgen hebben hij en zijn vrouw al vaak gepraat. "Maar ik geloof niet dat jonge mensen er nog intuinen," denkt mevrouw Molenkamp, "want het is zulk onregelma tig werk." Cees Molenkamp zelf hoopt ook na zijn pensionering nog en kele kosterwerkzaamheden te mogen uitvoeren. "Ik zou het namelijk erg naar vinden om van dit huisje, dat eigen dom is van het kerkbestuur, naar een flat te moeten ver huizen," zegt Molenkamp. Dineetje Het feest van het 25-j'arig jubi leum van Cees Molenkamp wordt vandaag gevierd met een dineetje samen met de pastores op de pastorie. Aan staande zondag is er na de mis gelegenheid voor de paro chianen om 'hun' koster te fe liciteren. "En in maart komen natuurlijk nog de 26 collega's van mijn man uit de omgeving om hun ambtsbroeder in de bloe metjes te zetten," vertelt me vrouw Molenkamp enthou siast. HANS SONDERS Oud-trambestuurder Cees Molenkamp, nü jubilerend koster op het kerkhof bij de Willibrordkerk: "Juist bij begrafenissen ontstaat vaak een erg goed contact met de r RECTIFICATIE Verzakkingen in Oegstgeest In een publikatie in deze krant van woensdag 17 januari is, na ge sprekken met betrokkenen over eventuele verzakkingen van hui zen in Oegstgeest misschien de indruk ontstaan dat het bureau Mos in Purmerend grondonder zoek heeft gedaan, vóórdat daar verzakkingen plaatsvonden en dat dit bureau de risico's onder schat zou hebben. Dit is echter niet juist Bureau Mos is pas ach teraf, dus na de verzakkingen, in Purmerend ingeschakeld. De mening die zou kunnen ont staan dat het bureau foute conclusies zou hebben getrokken is dus ook niet op zijn plaats, wanneer het gaat om het gebeu ren op zich (het verzakken van huizen in Purmerend). Bureau Mos heeft achteraf wel ge concludeerd dat de verzakkingen niets met de aanleg van een riole ring (bronbemaling) te maken hebben. Het laboratorium voor grondmechanica in Delft denkt daar anders over. Het zijn deze conclusies geweest, waarover bij de bewoners van de Willibrordlaan/Grunerielaan on gerustheid ontstaan is. WARMOND - De stichting "Bootjeshaven" in Warmond kan waarschijn lijk binnenkort beginnen met de aanleg van een nieuwe oéverbescher- ming voor de ligplaatsen die deze stichting heeft aan de Hof Leede, ter hoogte van het Bos van Krantz. De stichting wil binnen Warmond be taalbare aanlegplaatsen voor bezitters van kleine vaartuigen. De commissie financiën en economische aangelegenheden reageerde gis teravond positief op de subsidie-aanvraag van "Bootjeshaven". De stichting had de gemeente gevraagd om een jaarlijkse bijdrage van 600 gulden. Dit bedrag is nodig om een gedeelte van de lening te kunnen betalen die de stichting nodig heeft om onder meer baggerwerkzaamhe- den te verrichten. De stichting "Bootjeshaven" heeft al geruime tijd aanlegplaatsen aan de Hof Leede. Op die plek staan nu alleen nog maar palen in het water om de bootjes aan te meren. Na de walkantverbetering kunnen de bezitters van de kleine vaartuigjes zonder baggervoeten te krijgen hun boot be reiken. De aangrenzende speelweide zal door de nieuwe beschoeiing 5 aanzienlijk worden verbeterd. 'Brigade' voor oversteken blijft voorlopig bestaan in wijk Meerburg LEIDEN - De oversteekbrigade voor schoolgaande kinderen uit de wijk Meerburg in Leiden blijft voorlopig tot eind maart gehand haafd. Tegen die tijd hoopt de gemeente de aan de bewoners toegezegde stoplichten op de Hoge Rijndijk, ter hoogte van de Leiderdorpse brug te hebben ge plaatst. Het 'ultimatum' van de bewoners voor de plaatsing van de lichten zou vandaag aflopen. Door o.m. de afgelopen vorstperiode kon de gemeente de stoplichten nog niet plaatsen. Het uiteindelijke doel van de ou ders is en blijft realisering van een tunnel onder de Hoge Rijn dijk. Daarover schreven zij on langs ook brieven aan het minis terie van verkeer en waterstaat en de koningin. Die laatste heeft de bewoners inmiddels laten weten dat de brief is doorgestuurd naar de minister. Burgerlijke stand LEIDEN - GEBOREN Nicole Kate de Barg d\ B.A.Bradley en A.E.White; Gerard zv G.W.Koelewijn en G.Nijgh; Cornells zv C.Guijt en H.Ouwehand; Rosemarijn Herma Robertine dv J.L.M.G.Kessels en R.A.Nelissen; Eli sabeth Aleida Wendy dv P.N.Doffer- hoff en GA.M.Gietemans; Raymond Dirk zv J.Goedhart en A J.C.Siebert; Jacobus Jan-Willem zv J.Paauw en A.van der Mefj. OVERLEDEN: J. Hogewoning (1930) echtgenote van H.van Rijn- A.van dei Helm (1979) Het terrein van tuincentrum Bloemendaal aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp. Een bouwplan met voorname lijk dure huizen is op nogal wat bezwaren gestuit. LEIDERDORP - De ge- meenteraad van Leider dorp mag zich komende maandagavond in princi pe uitspreken vóór of té gen huizenbouw op een Voorschoten: plan voor 4-kamerflats voor jongeren VOORSCHOTEN - Na een aantal besprekingen met vertegen woordigers van het gemeentebe stuur van Voorschoten, is het vrijwel zeker dat de Stichting Jongerenhuisvesting Voorscho ten als experiment 4-kamerflats ter beschikking Jcrijgt voor ge meenschappelijke bewoning door jongeren. De besprekingen zijn op gang ge komen nadat de stichting in de zomer van 1978 een kraakactie had uitgevoerd. Waar de flats gaan komen is nog niet bekend. De Stichting Jonge renhuisvesting ziet wel een mo gelijkheid om de boerderij Cor nelia Hoeve eventueel geschikt te maken voor jongerenhuisves ting. Concrete gegevens hierover zijn echter ook nog niet bekend. Vanavond zal in het jongerencen trum de Lindehoeve een verte genwoordiger van de Stichting Jongerenhuisvesting vanaf 21.00 uur over de laatste ontwikkelin gen berichten omtrent de jonge renhuisvesting in Voorschoten terrein aan de Hoogmade seweg (waar nu nog het Garden Centre Bloemen daal BV is gevestigd). Projectontwikkelaar Bagon uit Aalsmeer is van plan op dat stuk grond 62 villa's te bouwen. Het gaat om 15 ééngezinswoningen voor een prijs van 225.000 gulden per woning, 14 ééngezinswonin gen die 50.000 gulden duurder zullen zijn dan de eerstgenoemde en 22 patiowoningen voor een prijs van 325.000 gulden per wo ning. Voor 11 villa's zyn nog geen prijzen bekend. Bezwaren De commissie voor ruimtelijke or dening en openbare werken heeft twee weken geleden tijdens een vergadering laten weten in prin cipe niet tegen woningbouw op die plek te zijn, maar er kwamen tegen het ingediende bouwplan van Bagon nogal wat bezwaren. Naast de ongesubsidieerde bouw die er gepland is, moet volgens de commissieleden in redelijke ma te sociale woningbouw plaats vinden (goedkopere huizen). De bebouwing daar mag volgens de commissie niet ten koste gaan van de voor Buitenhof noodza kelijke woning-aantallen. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp kunnen zich met de ze laatste aantekening van de commissie wel verenigen. Van de kant van B en W wordt opge merkt dat de gesprekken die rond de bouwplannen hebben plaatsgevonden een vrijblijvend karakter hebben gehad. "Om de ideeën van Bagon te laten zien is voorgesteld een bouwplan te laten maken", aldus B en W, die daartegen geen bezwaar hadden. "Dit betekent niet dat wij achter dat bouwplan staan. Wij hebben daarover bewust geen uitspraak gedaan", zo stellen B en W nu in een stuk dat in de komende raadsvergadering ten sprake komt. en W zijn wel tot de conclusie gekomen dat door woningbouw op het terrein het vroegere lan delijke karakter van de Hoogma deseweg niet meer in het geding is. Bebouwing zal naar de mening van B en W geen schade aanrich ten aan het gezicht van het gebied en alleen maar een voortgang zijn van een in het verleden begonnen bouwontwikkeling in het Essen- park, het Munnikkenpark en langs de Munnikkenweg. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft plannen om het voormalige instructiebad om te bouwen tot een gezondheids centrum, ter vervanging van het huidige ds. Fortgenscentrum. Uitbreiding van dat centrum stuit op bezwaren, onder meer van omwonenden. Voor het noodgezondheidscentrum in Noord-Hofland zijn bespre kingen gaande met onder meer de gezamelijke kerken. De moge lijkheid is aanwezig om de aula van het scholencomplex Noord- Hofland uit te breiden. De aula wordt nu al gebruikt door de kerken in de wijk. Door uitbreiding van de aula kunnen én de kerken én de vereniging "Gezondheidszorg" Voorschoten een goede huisvesting krijgen, zo wordt geredeneerd. Van de kant van de "Gezondheidszorg" is weinig enthousiasme voor dit plan. Men vreest de eigen identiteit te verliezen, en wel op praktische gronden. Volgens de vereniging is het dagelijkse gebeuren in een gezondheidscentrum moeilijk te verenigen met het schoolleven. De vereniging "Gezondheidszorg" heeft trouwens nog steeds geen verpleegkundige kunnen aantrekken. Dit bleek bij bespreking van het jaarverslag van deze vereniging tijdens de vergadering van de commissie voor welzijn en onderwijs gisteravond. On danks vele advertenties heeft nog niemand het aangedurfd deze functie te aanvaarden. De vacante plaats wordt nu nog bij toer beurt vervuld door een wijkverpleegkundige. Sluiproute Het oorspronkelijke landelijke ka rakter van die weg en de omge ving daarvan is naar de mening van B en W langzaam aan het ver anderen tot "een gewone weg met bebouwing in het dorp". Een verandering die onder meer is in gezet met de ontwikkeling van de Oranjewijk en de achterliggende gemeenten, waardoor de Hoog madeseweg steeds meer als slui proute wordt gebruikt en de bouw van onder meer de tennis- hal, het overdekte zwembad -en het verpleeghuis "Leythenrode". Uit de gesprekken tussen Bagon en het gemeentebestuur is naar voren gekomen dat de nieuw bouw in eersie instantie beschik baar moet zijn voor Leiderdor pers. Verpleegtehuis "Prinsenhof": VOORSCHOTEN - De directie van het verpleegtehuis "Prinsenhof' in Leidschendam heeft de gemeenteraad van Voorschoten verzocht druk uit te oefenen op de gemeente Den Haag, om de terugplaatsing van bejaarden uit dit verpleegtehuis naar een bejaardentehuis mogelijk te maken. Een bejaarde die opgenomen wordt in "Prinsenhof' en daar verbetering ondergaat, wil veelal graag terug naar het eigen bejaardentehuis. Dat is altijd te regelen als het om de drie gemeenten gaat die in een samenwer kingsverband "Prinsenhof' op poten houden. Die drie gemeenten zijn Leidschendam, Voorschoten en Voorburg. Zodra het echter een Haagse inwoner betreft moet een beroep gedaan worden op de bejaardenvoor zieningen in de randgemeenten. De directie van verpleegtehuis "Prinsenhof' wijst in haar jaarverslag over 1977 in dit verband nog eens op het ernstige tekort aan bejaardentehui zen in Den Haag. Druk op Den Haag is echter nodig, volgens de directie omdat mede in het belang van de bejaarde terugplaatsing in "eigen" tehuis mogelijk gemaakt moet worden. "Prinserthofzelf ondervindt ook steeds meer moeilijkheden met de te rugkeer van bejaarden naar huis. Bij ontslag uit het Leidschendamse verpleegtehuis blijkt dat niet altijd hulp van een plaatselijke verpleeg kundige aanwezig is. DONDERDAG 1 FEBRUARI 1979 Donderdag Troef, voorlichting en begeleidir dienstweigeraars, 20-21.30 uur, 14U866. Nieuwe Rfjn 20 A, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 UUR. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309. spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, '/rij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, fotografie, saxofoon, Go-club, 20 uur. Leidse Schouwburg, "Laat me los, hou me vast", blijspel van Murray Schisgal, met o.a. Rijk de Gooyer, Doris van Ca- neghem en Willy van Heesvëlde, 20.15 Lutherse kerk, Hooglandsekerkgracht, Koopavond-concert, 20.30 uur. Groenoordhal, Woon-Ideaal beurs, 13-17 en 19-22.30 uur. Stadhuis, cie. onderwijs en cie. ruimte lijke ordening, 20 uur. Zoölogisch lab., Kaiserstraat 63, lezing over "De Arend", 20 uur. Noordeinde 2a, bijeenkomst Ned. Ver. van Huisvrouwen, 13.30 uur. Gesprekscentrum, lezing over bio-in- dustrie, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. open bare werken, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst dei- apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 26 januari tot 2 fe bruari door. Apotheek Reyst, Steen straat 35, Leiden telefoon 071-120136; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedtecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91A Leiden telefoon 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten'Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441* (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnementf 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en .in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2