Reeks klachten brengt Breehuys in de problemen slagerij BORSJES Plan nieuwe boerderij Meren wijk DAIHATSU AUTO - mEEH 31 januari t/m 4 februari groenoordhal leiden Openingstijden Alles over meubels Een keur van artiesten PERSONEEL PAGINA 18 VARIA DONDERDAG 1 FEBRUARI 1979 Pizzeria Giovanni bistro Le Cornet Zuidboulevard 145, Katwijk aan Zee, tel. 01718- 74860 vraagt voor direct: ten 1e zelfstandig werkend kok ten 2e restaurant kelners en/of serveersters Soil, na tel. afspraak met de heer K. C. van Herp. LEIDEN - Intrekking van de drankvergunning, ver vroeging van de sluitings tijd of zonder meer slui ting. Die maatregelen hangen het Breehuys als het zwaard van Damocles boven het hoofd. Of ze in derdaad worden uitge voerd hangt af van de be slissing van de commissie voor politiezaken, die zich vanmiddag over de klach ten van omwonenden over de overlast die het club huis in de Breestraat ver oorzaakt, buigt. Hamvraag zal er ongetwij feld zijn: hoever reikt de verantwoordelijkheid van de staf van het centrum voor scholieren voor wat er buiten de voordeur ge beurt. Moeten stafleden er po- litieagentje gaan spelen of valt dat buiten hun compe tentie? Ja, zeggen de stafkrachten. Wij hebben alleen te maken met onze bezoekers. Dat mensen die er bij ons niet inmogen buiten herrie gaan schoppen kunnen wij niet helpen. Het komt doordat het Breehuys zo'n beetje het enige centrum is dat de deuren op za terdagavond nog open doet. Nee, zeggen enige buurtbewoners, jullie zijn verantwoordelijk voor de bezoekers die na de sluiting van de soos, twaalf uur 's nachts, op straat vuurwerk afschieten, (brom) fietsen in brand steken, ruiten bekladden of ingooien of gewoon lawaai maken. Geschiedenis Een stukje geschiedenis. Begin de cember vorig jaar begonnen er klachten bij het Breehuys binnen te druppelen over de onrust op zaterdagavond als tegen slui tingstijd van het clubhuis een paar honderd scholieren naar buiten zwermen. De staf van het Breehuys onderving het gemor rel door het initiatief te nemen voor een vergadering op 21 de cember, tijdens welke de buurt bewoners klachten en grieven konden spuien. Het gesprek resulteerde in een aan vraag voor fietsenklemmen in de Schoolsteeg en de belofte van de staf dat het pasjessysteem strikt zou worden gehanteerd. Voor de overlast op de Breestraat na mid dernacht zou er contact worden gezocht met de politie. Blijkbaar verdween de ergernis van enige omwonenden met die be loften niet, want twee weken ge leden kwam er in het stadhuis een brief binnen van een omwo nende. Van den Burgh (die overi gens niet op de vergadering was verschenen) dat bezoekers van het Breehuys wederom voor veel overlast hadden gezorgd. Het verkeer zou "op een niet normale manier" zijn gehinderd, een bromfiets en diverse andere at tributen in brand zijn gestoken enzovoort. Om tafel De brief, door acht andere omwo nenden ondertekend, was voor de gemeente directe aanleiding om eens rond de tafel te gaan zit ten om de binnengekomen klach ten aan een onderzoek te onder werpen. Zowel de omwonenden als de stafleden van het Breehuys mochten er vanmiddag hun woordje over doen. De uitslag van die bespreking is ui teraard nog niet bekend, maar stafkracht Ap Staalman ziet die optimistisch tegemoet. "Je moet toch van goede huize komen wil je de zaak kunnen sluiten", vindt hij. En: "Ik kan me niet voorstel len dat die commissie de belan gen van 250 scholieren langs zich heen laat gaan". De discussie over de overlast moet veel breder worden gezien, zo zijn de stafkrachten unaniem van mening. De herrieschoppers zijn degenen die het Breehuys niet in mogen, of omdat ze geen pasje hebben, of omdat ze duidelijk te oud zijn om als scholier door het leven te kunnen gaan. Daarom is het probleem van de overlast een zaak van politie, buurt en Bree huys. Praten Herman Vreeburg, cultureel wer ken "Met de bezoekers kun je praten. En dat wordt dan ook fre quent gedaan. Je kunt ze op het hart drukken dat ze rustig naar huis moeten gaan om niet met die herrieschoppers te worden ver ward. Afgezien van dat: je zit als clubhuis in het hartje van de stad. Er ko men nou eenmaal een paar hon derd mensen naar buiten tegen twaalven die door een nauwe straat een weg naar huis moeten zoeken. Helemaal geruisloos kan dat natuurlijk nooit". Hoe het ook zij: zowel de bezoekers van het Breehuys die van de prins geen kwaad weten als de negen vrijwilligers, die samen met twee stafkrachten elke zaterdag de soos runnen, dreigen de dupe te worden van de op handen zijnde maatregelen. Maatregelen die als ze worden doorgevoerd volgens de staf alleen maar een verschui ving van het probleem tot gevolg kunnen hebben. Wim Kuin: Want als ze er hier niet meer in kunnen, gaan ze ergens anders heen, en als we een uur eerder dicht moeten hangen ze ook rond op straat. Ze gaan echt niet eerder naar huis". Haarlemmerstraat 209 Tel. 126413, Lelden LEIDEN - De gemeente heeft vandaag de plannen gepresenteerd voor de bouw van een nieuwe boerderij in het, wijkpark van de Merenwijk. De boerderij zal komen op de plaats van de oude boerderij die binnenkort moet worden ontruimd. Volgens een rapport van de dienst gemeente werken is herstel van de oude boerderij onmogelijk. De boerderij moet daarom op korte termijn worden gesloopt. De nieuwe boerderij zal volgens het oude Zuidhollandse model worden gebouwd en zal bestaan uit een stal voor de dieren met een hooizolder, een school biologisch centrum en een dienstwoning voor een ambtenaar van de afdeling plantsoenen. Voor de tijdelijke huisvesting van deze ambtenaar zal binnenkort een noodwoning worden geplaatst aangezien voortdurend toezicht op de dieren niet langer kan worden gemist. Deze woning zal na het gereed komen van de definitieve woning dienst gaan doen als onderkomen voor de afdeling plantsoenen van gemeentewerken. Tijdens de bouwperiode, die ongeveer acht maanden gaat duren, vindt deze afdeling onderdak in de op het terrein aanwezige keet. Met de firma H.J. Verbij uit Hoogmade zijn reeds onderhandelingen ge voerd over de bouw van de boerderij. Deze firma is specialist in de boerderijbouw en heeft diverse boerderijen in Zuidhollandse stijl ge bouwd en gerestaureerd. Deze firma is ook molenmaker en heeft on dermeer de nieuwe wieken gemaakt van molen De Valk. Voor de restauratie van de oude boerderij had de gemeenteraad al een kwart miljoen ter béschikking gesteld. De kosten voor de bouw van de nieuwe boerderij en de noodwoning zullen 720.000 gulden gaan bedra gen zodat de raad nog 470.000 gulden op tafel moet leggen. Het voorstel zal vanavond in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening aan de orde komen. Deze commissie moet zich dan ook uitspreken over het intrekken van het voorstel om de boerderij te restaureren en over de De voorgevel van de nieuw te bouwen boerderij in de Merenwijk. ontruiming van de oude boerderij door boer Vulpen. LEIDEN - Vanaf maandag wordt er in Leiden weer grofvuil opgehaald. De dienst gemeentewerken kon dat bijnatwee weken lang niet doen vanwege de slechte weersomstandigheden. Verwacht wordt echter dat de kraakwagen maandag weer kan rijden. De wijken waar de afgelopen dagen volgens het schema grofvuil zou worden opgehaald moeten echter een beurt overslaan. De gemeente ziet geen kans om die achterstand nog in te lopen. Dat niet alle Leidenaars op de hoogte blijken te zijn van de mededelingen van de dienst gemeentewerken bleek ondermeer in de Merenwijk.Bij ver schillende flats (op de foto de flat aan deMilanenhorst) stonden vandaag grote hoeveelheden grofvuil. Voorlopig geen 'koude-toeslag' LEIDEN - Een koude-toeslag voor gemeentelijk personeel (reini ging, brandweer, eerste hulp dienst) in Leiden zit er voorlopig nog niet in. Dit blijkt uit het ant woord van burgemeester en wet houders op vragen van CPN- raadslid Hoeven. Eergisteren meldden wij dat vol gens wethouder Fase (perso neelszaken) het college waar schijnlijk tot toekenning van een extra toelage zou overgaan. Uit het gisteren verschenen ant woord van B en W blijkt echter dat men toekenning van een zo genaamde 'koude-toeslag' nog in overweging houdt. Het college wil eerst het verdere verloop van de winter afwachten. B en W menen dat het werk van brandweer en eerste hulpdienst tot nu toe niet dermate overbelast is dat een speciale vergoeding ge rechtvaardigd zou zijn. Het extra werk vloeit volgens het college voort uit de aard van het werk bij brandweer en hulpdienst. Een toelage voor het personeel bij de gemeentereiniging vinden B en W ook nog niet nodig. Volgens het college is het werk daar ver licht door minder dienstverle ning aan het publiek en het inzet ten van extra personeel. Het college moet verder het ver zoek van CPN-raadslid Hoeven voor een koude-toeslag aan bij standtrekkers afwijzen. B en W geven aan dat de gemeente niet bevoegd is extra bijstand te ge- DE SLAGER WAAR HET GEHAKT ZO LEKKER IS! RIBKARBONADE kilo 9,80 HAASKARBONADEkilo 9,80 SCHOUDERKARBONADE kilo 7,80 DOORR. RUNDERLAPPEN kilo 8,98 RIBLAPPEN, magerkilo 11,98 ROSBIEFLAPPENkilo 15,48 Salades, eigen fabrikaat P- 150 gr. selderiesaiade 150 gr. champignonpaté 150 gr. slagersham 150 gr. ontbijtspek filé, per stuk stuk 1.20 1,48 1,98 1,58 1,20 1,25 Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van: 1. de "Regeling Bebouwde Kom 1946" 2. het bestemmingsplan "Katwijk aan den Rijn" en in samenhang met artikel SO, lid 8 der Woning wet vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een keukenuitbouw tegen de achtergevel van het pand Roest van Limburg straat 13, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A, nr. 8498; 2. het bouwen van een bedrijfspand op een perceel aan de Valkenburgseweg 82-84, kadastraal be kend gemeente Katwijk, sectie D, nrs. 42 en 43. De tekeningen behorende bij de bouwplannen lig gen met ingang van maandag 5 februari 1979 op de gemeentesecretarie (kamer 108-109) gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de ge legenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vrijstelling(en) schrifte lijk bij hen in te dienen. Katwijk, 1 februari 1979. Burgemeester en wethouders van Katwijk, de secretaris, de burgemeester, G.Feenstra. C.A. Bos Gemeente Katwijk Voor minder dan u denkt rijdt u in zo'n fantastische nieu- kom vpor een proefrit REEDS VANAF 9500,-. Cuore - Charmant - Charade. Grote collectie occasionauto's. Bovag-garantie. HOGE RIJNDIJK 4 LEIDEN TEL 071-125259 Elke dag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Erg veel meubelzaken zijn vertegenwoordigd. Van leer tot klassiek. Van rotan tot eiken. We noemen wat namen: Van der Meer, Topform Stam Holthaus, Woontoon uit IJmuiden. De bruine lantaarn is er met echt Engels, Frans en Duits antiek en geeft daar ook vrijblijvend voor lichting over. En zo zouden we nog uren kun nen doorgaan. Alles is aanwezig voor een paar plezierige uurtjes overdekt en verwarmd winke- Informatie, goed. Maar entertainment is ook nooit weg. Daarom treedt er op de Woonideaalbeurs elke dag een andere artiest op. Donderdagavond: Vrijdagavond: Mieke Saskia en Serge len. Met een aanbod dat loopt van koopjes tot zeer duur. Een aanbod dat u nu overzichtelijk bij elkaar aantreft, terwijl u er anders vele ma len voor in de auto zou moeten stappen. Gevraagd voor ons filiaal te Leiden SLAGER LEERLING SLAGER en WINKELMEISJE SLAGERIJ BUNNIK Van de Waalsstraat 19, Lelden. Telefoon 01720- 72112. GEVRAAGD: voor kwekerij en pakloods G. KOOIJ ZN. B.V. Boomkwekerij Biezen 118 Boskoop. Tel. 01727-2208 ji- Watje zegtbenje zelf en wat in de krant staat is waar.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18