Hoe wordt de Europese Gemeenschap bestuurd? 'M UVA na Donderdag 7 juni1979? Europese verkiezingen. Kom op voorEurHpa, «SOl ir randstad uitzendbureau vertegenwoordiger makelaardij j.van iterson biedt aan LEIDSCH DAGBLAD BEZORGERS(STERS) BOEKEN inkoop van boeken op bijna elk gebied. BOEKHANDEL SWERIS Prinsessekade 4 - Lelden Telefoon 071-125065. Bij MATZE specialiteiten voor lage prijzen Ananas groot blijk 0,98 Boerenkool of spinazie literblik 0,69 Snijbonen, witte bonen of tuinbonen 3/4 pot 0,98 G. Glorie tafelmargarine pondje 1,48 Vette Jonge kaas kilo 6,90 Tarweblskwi rol 1,00 Sardines, dubbelboog blik 0,79 Prisma koffie pak 2,98 Koffiefilters no. 2 zak 80 st. ...1,29 Erwten, kapucijners of witte bonen kilo 1,50 Ariel koffer 5,85 Dixon koffer 6,85 Dreft vaatje 7,45 Sandeman sherry per fles6,45 Rosé 4 fl10,00 Koffiemelk 3 blik ..1,00 Aluminium folie 25 meter2,45 Keukenrollen decor 2 st1,50 Hulsvuilzakken 20 st. oprol 1,99 Maroc Clementines 25 st1,98 Goudreinetten, Cox of Golden Delecious 2 kilo1,50 Nieuwe Rijn 91, Tel. 123226 Radicale weggeef-opruimingü BONTMANTELS bonthoeden. Krankzinnige koopjes, 25% t/m 60% korting. Volle garantie. Goedkoper kan absoluut niet. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. Bovendien als extra reclame bij koop reisgeld binnen geh. Ned. voor 2 pers. terug. Koopavond tot 21.00 uur geopend. Pro systems service vraagt schoon makers (sters) werkzaamheden gelegen in Leiden. Tijden zijn tussen 7.00 en 9.00 uur ('s morgens). Tel contact opnemen met de heer Korff, tel. 070-658288. n juni worden er voor het .eerst Europese verkiezingen gehouden. Voor het eerst gaan we rechtstreeks onze vertegenwoordi gers kiezen in het Europees Parlement. Dat gebeurt rond 7 juni in alle negen landen van de Europese Gemeenschap: West-Duitsland, Groot-Brittannië, Italië, Frankrijk, Nederland, België, Denemarken, Ierland en Luxemburg. Daarin wonen bij elkaar 260 miljoen mensen. Méér dan in Amerika, méér dan in de Sowjet-Unie. Ook wij Nederlanders gaan naar de stembus om op te komen voor Europa. Maar waarom eigenlijk? Het Europese bestuur. De Europese Gemeenschap- in Brussel heeft een aantal taken van de nationale regeringen over genomen. Taken die geen land meer alléén kan uitvoeren. Zoals de zorg voor milieu en energievoorziening, herstel van de economie, werkgele genheid enzovoort. Er is, naast de nationale regeringen, een soort Europese regering „in wording" gevormd. Europese Commissie. Het dagelijks bestuur is in handen van de Europese Commis sie. Daarin hebben 13 commissarissen zitting. Mensen die onafhankelijk zijn van de nationale regeringen. Een van die 13 is de Neder lander Ir. Henk Vredeling. Deze Commissie bereidt de diverse plannen en besluiten voor, voert ze ten dele zelf uit en contro leert de uitvoering door de lidstaten. Raad van Ministers. De uiteindelijke beslissingen worden genomen door de Raad van Ministers, die regelmatig bijeen komt in Brussel of in Luxemburg. In deze Raad zitten 9 minis ters van de 9 lidstaten. Welke ministers dat zijn is afhankelijk van het onderwerp waarover het gaat. Het kunnen de ministers van Economische Zaken zijn, maar ook die van Landbouw of Sociale Zaken enzovoort. Het nieuwe Europees Parlement. Die Raad van Ministers moet beslissingen nemen. Maar liever niet op eigen houtje. Het Europees Parlement moet volop kunnen meebeslissen. Op dit ogenblik gaat dat nog niet goed genoeg. De 198 Euro-parlementariërs van nu zijn benoemd door de negen nationale parlementen, niet recht streeks gekozen door de Europese burgers. Dat beperkt hun macht en invloed. De 410 leden van het nieuwe Europees Parlement zullen wél rechtstreeks gekozen worden. Omdat ze gekozen zijn zal de Raad van Ministers wel naar hen moeten luisteren. Europa zal niet langer alleen een zaak zijn van technocraten, ambte naren, bewindslieden en economen, maar van alle kiezers in Europa. Daarom zijn de Europese verkiezingen zo belangrijk. Met uw stem kiest u één van de 25 Nederlanders in het nieuwe Europees Parlement en versterkt u de fractie van uw voorkeur. Er zijn momenteel 6 Euro pese fracties. Stemmen, dus. Uw stem heeft alles te maken met een betere inspraak bij wat er door de Europese ministers in Brussel wordt besloten. En met een betere controle op de Europese Commissie. Uw stem heeft alles te maken met de politieke koers die Europa gaat varen. Op 7 juni gaat u naar de stembus om op te komen voor Europa. U kiest dan één van de 25 Nederlanders in het Europees Parlement. U krijgt een stem in de toekomst van Europa. Dus in uw eigen toekomst. Doe mee aan de Europese verkiezingen op donderdag 7 juni. Publikatie van het Nationaal Comité Rechtstreekse Verkiezingen Europees Parlement, Alexanderstraat 2,2514 JL's-Gravenhage. Tel. 070 - 63 59 52. direct werk op kantoor voor: terminaltypiste met ervaring op een NCR 7200 machine, bij een instelling in het centrum van Leiden. Hele dagen, voor 2 weken. typiste mod. talen zelfstandige kracht met ruime werkervaring en diploma's handelscorrespondentie mod. talen. Hele dagen, voor enkele maanden, bij een bedrijf in de omgeving van Lei den. secretaresse met goede kennis van de moderne talen. Grote zelfstan digheid en organisatietalent zijn voor deze functie een vereiste. Hele dagen, voor 1V2 maand. typiste ned. voor net uittypen van een verslag bij een bedrijf in Alphen a/d Rijn. Hele dagen, voor een korte periode. Bel ook onze banenlijn (071 -130137) deze geeft op ieder moment van de dag informatie over de beschikbare ba nen. Leiden, Kort Rapenburg 6, tel. 071-149541 Alphen. Vondelstraat 18, tel. 01720-93505 tussen 14.00 en 17.00 uur) Katwijk, Cleijn Duijnpark 12, tel. 01718-71215 (tussen 14.00 en 17.00 uur) Civa b.v. Is alleenvertegenwoordiger voor Nederland van het be roemde parfumhuis Houblgant en is een dochteronderneming van Multi-Pharma b.v., één van de belangrijkste importeurs van ge neesmiddelen in Nederiand. Naast de verkoop van parfumerieën behartigt Civa b.v. tevens de verkoop van drogisterijgeneesmidde len van het moederbedrijf. In verband met de snelle groei van omzetten en aktiviteiten wil zij haar verkooporganisatie uitbreiden met een voor het noordelijk deel van Zuid-Holland Gedacht wordt aan een dynamische verkoper, die een ruime erva ring heeft in de verkoop van cosmetica en/of geneesmiddelen aan parfumeriespeclaalzaken en drogisterijen. Voor deze funktie bieden wij een goed basissalaris, vakantietoeslag en 13e maand, provisie met een minimumgarantie, onkostenver goeding en een auto van het bedrijf. Hebt u interesse in deze aantrekkelijke baan, schrijf dan uw sollici tatie t.a.v. de heer G. Prins, die ook gaarne bereid is nadere inlichtin gen te geven. Civa b.v., Eemmeerlaan 3, Postbus 216 1380 AE WEESP Telefoon: 02940-15055 LidNBM LidMCC Leiden, Morsweg. Goed onder houden tussenwoning met ach tertuin. Ind. begane grond: entree, woonkamer met plavuizen en open haard, keuken, toilet, bad kamer met ligbad en douche. 1e verd.: open trap, overloop, 2 slaapkamers en bergkast, c.v. gas. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 170.000,- k.k. Incl. totale meubilering en stoff. Nieuwe elektrische bedrading en riolering. leiden, oude singel 188 telefoon 071 -146441* onroerende goederen Geld nodig voor een nieuwe bromfiets, fiets of een extra zakcentje? e.d. Neem dan een krantenwijk bij het Leidsch Dagblad. gevraagd voor Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Boven de 15 jaar. Hoge beloning. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1 te Leiden of tel. 071-144941 tst. 141 en vragen naar Dhr. J. Werk.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14