Devilee 'redt' Danaïden: 12-11 Jeugdspeler Meyer Scylla aan overwinning Schaats- kalender Zwaar bevochten zege van dames Gemini/K NORTHA IN SLOTFASE NAAR WINST Ook Fides Pacta wint Vlietwijk veel te sterk voor zwak optredend Veglo: 9-2 Aya van Gemeren snel op horden MAANDAG 22 JANUARI 1979 LEIDEN - Het microkorfbalprogramma heeft het afgelo- De wedstrijd tegen HKC was er een pen weekend ondervonden dat slechte weersomstandig- met volop spanning. Halverwege heden ook de binnensporten niet onaangeroerd laat. Ze ven Leidse teams kwamen door de gladde wegen niet in actie. Alleen de tegenstanders van De Danaïden (HKC) en Fides Pacta (Geldrop) trotseerden het slechte weer. Ex-koploper HKC kwam tegen een fel De Danaïden niet tot winst. De Leidenaars, die vorige week nog roemloos ten ondergingen bij de gradatiekandidaat DEVD, her stelden zich knap via een zwaar bevochten 12-11 overwinning. Fides Pacta won eveneens. Fides Pacta-Geldrop 12-9 (8-1). In de eerste 30 minuten bleek al snel dat Fides Pacta zich geen zorgen hoefde te maken. Terwijl de ver dedigers van Geldrop van het kastje naar de muur werden ge stuurd, creëerden de aanvallers van Fides zich vele kansen. Tot aan de rust haperde de aanvals- machine niet (8-1). De voor sprong werd in de tweede helft tot 10-3 uitgebouwd. Daarna stokte het zuivere schieten plot seling. Geldrop zag kans om ge vaarlijk dichterbij te komen. Bij 11-8 en nog 8 minuten spelen zag coach Hans van Zonneveld geen andere uitweg meer om de nade rende Geldroppers tegen te hou den door op balbezit te spelen. Vier minuten ononderbroken bleef de bal in handen van de Leidenaars. Eén keer balverlies betekende evenwel 11-9; de Lei denaars trokken met de 12-9 zege toch aan het langere eind. Doel punten: Daan Carrée 3x, Dik On derwater 3x, Nico Pikaar 3x, Diet Rijsbergen, Yvonne Neuteboom en Patricia Gottmer. De Danaiden-HKC 12-11 (8-5). Wie er kampioen wordt en wie er zal degraderen in de Overgangsklas se D is nog niet bekend. Wat wel zeker is dat door de overwinning van De Danaïden op HKC het Leidse team zich zo goed als ze ker in veiligheid heeft gespeeld. LEIDEN - Het al uit de eerste klas se van de badmintoncompetitie gedegradeerde Veglo heeft het in de derby tegen het Voorschoten- se Vlietwijk niet kunnen bolwer ken. De Leidenaars gingen met 9-2 ten onder. AlleeiL^Jolly Ben- nink hield zich goea staand. In het damessingle won zij met 6-11 en 10-12 van Jorinde Bisschop en samen met Irene de Vrindt ver sloeg zij in het damesdubbel nogmaals Jorinde, die een duo VANDAAG Nieuwkoop: plassentocht 35 en 70 km; start 10.00 uur, aanmelden 01724-8260 en 01725-1267/1761. Polsbroek: wedstrijd-toertocht over 40 km; aanvang 10.00 uur. Wilnis: koppelwedstrijd; start 20.00 uur, telefoon 02979-3174. LexmoncL marathonwedstrijd he ren a en b, over 100 ronden. Start 19.00 uur. Aanmelden bij de baan. Hoeksewaard: marathonkam pioenschap Zuid-Holland over 100 ronden. Start om 13.30 uur bij recreatieoord binnenmaas. Tele foon 01866-1543. Aanmelden tot 13.00 uur. MORGEN Onderdijk: wedstrijdtocht over 100 km. Start 12.00 uur aan de Grote Vliet. Aanmelden tot 11.00 uur, telefoon 02280-2133 of 1249. Bergambacht kortebaan voor he ren senioren. Aanvang 19.00 uur. WOENSDAG Bergambacht kortebaan heren ju nioren a en b. Aanvang: 19.00 uur. Nieuwe Niedorp: gewestelijke kampioenschappen Noord Hol land/Utrecht. met Helga van Balgooyen vorm de (8-15 en 7-15). In het herenenkel was de meest for se overwinning voor Vlietwijk van Dick Oostergo. Hij liet weinig heel van Frans van Houten: 15-2 en 15-1. Ook Ron Lapré en Henk Westerbeek hadden tegen res pectievelijk Dick van Wijk (15-12, 15-8) en Wim van Rooy (18-13, 15-12) genoeg aan twee sets. Al leen Pim Koemans moest in een beslissende derde set tegen Hans van Harteveld de winst veilig stellen. Na 3-15 en 15-7, won hij met 15-10. Bij de dames bleek het zusje van Jorinde, Rozemarijn Bisschop succesvoller. In drie sets versloeg zij Irene de Vrindt (12-11,7-11 en 11-5). In het gemengd dubbel was Vlietwijk oppermachtig. Roze marijn Bisschop en Dick Ooster go bleken te sterk voor Nolly Bennink en Hans van Harteveld (15-3 en 15-7) en ook Helga van Balgooyen en Ron Lapré hadden weinig moeite met Irene de Vrindt en Wim van Rooy (15-7 en 15-6). Het herendubbel leverde Vlietwijk eveneens twee punten op. Dick Oosterjgo en Pim Koemans ver sloegen Hans van Harteveld en Dick van Wijk met 15-5 en 17-16, terwijl 15-7 en 15-4 de eindscore was bij het duel Ron Lapré/Henk Westerbeek-Wim van Rooy Frans van Houten. BC Leiden was in de tweede klasse veel te sterk voor Haarlem 4. De •Noordhollandse ploeg kwam er niet aan te pas en keerde met een 8-0 nederlaag weer naar huis te rug. De gedetailleerde uitslagen: Jan Slingerland-B. Lage weg 18-17, 15-3; Herman Strik-H. Draayer 15-9, 15-3; Lineke La- man-N. Gerbranda 5—11.11—0, 12-10; Dorie Koelemij-M de Wit 11-2, 11-0; Lineke Laman/Enzo Spadon-N. Gerbranda/B. Lage- weg 15-3, 15-4; Dorie Koelemij Jan Slingerland-M. de Wit/H. Draayer 15-5, 15-12; Enzo Spa don/Herman Strik-B. Lageweg H. Draayer 15-10, 15-4; Lineke Laman/Dorie Koelemij-M de Wit/N. Gerbranda 15-3, 18-16. de eerste helft had de ploeg 1 Gerard Bos nog een 3-5 achter stand. die voor rust gemakkelijk en verdiend werd omgebogen in een voorsprong 8-5. In de tweede spelperiode bleef de marge van 3 doelpunten tot aan de 20e minuut gehandhaafd. HKC kwam echter met nog twee minuten te spelen op gelijke hoogte 11-11 en het zag er naar uit dat De Danaïden een bijna gewonnen wedstrijd uit handen zou geven. Een magni fieke doorloopbal van Hennie Devilee, die een te gretige tegen stander achter zich liet, beteken de evenwel de Leidse overwin ning: 12-11. Doelpunten: Hans v.d. Leek 2x, Eric Filemon 3x, Hennie Devilee 2x, Cees Christiaanse 2x, Joke van Nood, Bea v.d. Meel en Ingrid van Haren. GERT GRESSIE ■k Danaïden-speler Eric Filemon onderneemt een schietpoging die de Leid se korfbalploeg een doelpunt zal opleveren. De Danaïden won de partij tegen HKC met 12-11. LEIDEN - In de volleybalcompeti tie werd dit weekeinde in ver band met de ijzel slechts een be scheiden programma afgewerkt. Bij de heren ging Gem/K 2 op be zoek bij SVC in Den Haag. Door de gladheid arriveerde Gem/K een kwartier te laat, waardoor er geen tijd voor inspelen was. Des ondanks liep men in de eerste set uit naar 1-8. Maar SVC kwam knap terug en wist de set met 15-11 op zijn naam te brengen. Gem/K legde zich daar niet bij neer en bracht met 10-15 de stand op LEIDEN-Aya van Gemeren, atleet van het Leidse AV Holland, zorg de zaterdag voor de beste Leidse verrichting tijdens indoor-atle- tiek-wedstrijden in de Utrechtse veilinghal aan de Croeselaan. Van Gemeren kwam in de koude hal tot een knappe tijd op de 50m horden bij de heren: 7.4 sec. Na tionaal gezien een goede verrich ting. Alleen Sjaak Hurkmans van het Amsterdamse AAC was nog juist iets sneller dan Van Geme ren (7.3 dec). Ook de tweede plaats in Utrecht was er voor Holland-sprintster Jelina van de Meer op de 50 meter bij de meisjes A. Zij stak met de Amsterdamse Marleen Sibeijn (Sagitta) duidelijk boven de rest van het deelneemstersveld uit. Beiden notéerden driemaal 7.1 sec, zowel in serie, halve finale als finale. De jury kende de zege toe aan de Amsterdamse. Van de aanwezige Holland-leden (vertegenwoordigers van de an dere Leidse clubs of het Lisser De Spartaan lieten deze indoor-kans ongebruikt) vielen nog meer re delijke prestaties te noteren. Jos- ke Boom werd vierde op de 50m dames in 7.2 sec, Aya van Geme ren kwam bij het verspringen he ren tot 6.12m en sprintte op de 50m evenals Bert Paauw i 1-1. Hierna was weer de beurt aan SVC (15-8). Gem/K kwam nog éénmaal terug (8-15), maar werd in de vijfde set eigenlijk wegge speeld, via 8-0 naar 15-11Met de 3-2 kon ieder zich tevreden stel len. Donar ging op bezoek bij het onderaan staande Bruinsma. Het miste de met vakantie zijnde Adriaan Timmer en speelde een zeer wisselvallige wedstrijd. De eerste set ging naar Bruinsma: 15-11, daarna won Donar (9-15). De derde set was tekenend voor het weinig stabiele Donar, dat met een 5-13 voorsprong toch de winst naar Bruinsma zag gaan: 16-14. Donar pakte toch een punt door de vierde set winnend af te sluiten (8-15), terwijl Bruinsma het duel won door de vijfde wet (15-7) op zijn naam te brengen. Bij de dames ontving Gem/K het hoger geklasseerde Dynamiek. Met invalster Petra van Wissen en Leotien Poot in een hoofdrol speelde Gem/K een sterke wed strijd. Men startte erg goed in de eerste set, die met 15-12 werd binnengehaald. Daarna ging het mis (5-15), maar in de derde set wist men een 1-11 achterstand in te halen en om te buigen naar 12-12. Helaas ging die set toch verloren (12-15). Dynamiek dacht er al te zyn, maar vergiste zich danig in de vechtlust van Gem/K, want met 16-14 en 15-5 wist Gem K de zwaar bevochten 3-2 zege veilig te stellen. In de Promotieklasse heren trot seerde LUSV de slechte wegen om in Schoonhoven DOS te ont moeten. Het werd een boeiend duel, dat in de eerste set na de stand 14-14 net iets gelukkiger door LUSV werd gewonnen. Daarna verplaatste het spelbeeld zichten voordele van DOS: 15-11. LUSV gaf zich niet zomaar ge- met 12-15 nam het zelfs een 1-2 voorsprong, met als sterkste wapen een goede serve. De wat gevarieerdere aanval van DOS en de zwakke LUSV-pass waren er daarna de oorzaak van, dat DOS met tweemaal 15-13 de strijd in zijn voordeel besliste: 3-2. NOVO 1 leed een 1-3 neder laag bij VW en omdat naaste concurrent Radius wél een punt pakte, is de situatie voor de Noord wijkers nog troostelozer. LEIDEN - Als Avanti's derde man Theo Louwers, zoals tegen De Korenbeurs, met lege handen blijft moet of Rijsdorp of Vriese- koop dat met een hattrick com penseren. In Schiedam echter boog Bettine Vriesekoop het hoofd voor het topspingeweld van Hans Lingen en Ronald Rijs dorp ging onverwacht de mist in tegen Hans v. d. Broek. Voeg daarbij het verlies in het dubbel en de pijnlijke 6-4 nederlaag is verklaard. Even pijnlijk en met dezelfde cij fers dolf Docos het onderspit te gen "de broekies" van Scylla. Ed Fallaux opende voor Docos goed met winst op Patrick Swier waarna Paul Bakker via de ner veuze Sjoerd Meyer voor 2-0 zorgde. Daarna werd echter dui delijk dat het verschil in training door Ed v. d. Berg c.s. niet met routine viel te compenseren. Scylla liep naar 5-2 vooral door een goed spelende Frits Kante been die v. d. Berg en Fallaux simpel opzij zette. Een dwalende leiding weerhield Kantebeen daarna van een hattrick en toen Patrick Swier een 19-16 voor sprong tegen een verder zwakke Ed v. d. Berg vergokte lag bij een 5-4 een puntenverdeling weer in het verschiet. In het slotduel moest de pas 13-jarige Sjoierd Meyer opboksen tegen Ed Fal laux en het pleit voor de mentale hardheid van deze Scylla dreu mes dat hij eigenlijk heel simpel zijn team aan de eerste punten hield. De heren van Scylla 2 bestreden gladde wegen en de zo mogelijk nog gladdere vloer van Aloysius met succes: 3-7. Een goed begin in de hoofdklasse dus, waarvoor Wibo van Gennip een ongeslagen basis legde en waarop Rob v. d. Zeeuw en Sjaak van Veen ieder twee keer zegevierden. Afgelastingen waren er ook bij ta feltennis natuurlijk te over en Scylla 3 leverde dat een vrij weekend op. Mizu veegde met Scylla 4 de, vloer aan. Vooral Po lak was erg op dreef. Thomas van Nes was zo vriendelijk om door verlies tegen Hans de Roode Scylla althans nog één tegenpunt toe te staan: 9-1. Hein Chrispijn trok voor Scylla 5 de "truken- doos" drie maal open hetgeen Rini Hansen evenaarde. Debu tant Azier moest twee keer wen nen. De dames van Scylla ont vingen Aloysius en om het Scyl- la-feest te completeren sloegen Sandra c.s. met 7-3 toe. De "W.K.-gangster" de Kruiff won tweemaal en Stephine van Gen- nip verdedigde zich tegen de zusjes Blanckaert voldoende. Samen sleepten ze ook het dub bel uit het vuur en daarmee zijn dan zes Leidse punten verklaard. Het zevende punt nam invalster Sophia Vaalburg voor haar reke ning en dat is na ruim een jaar trainen een verrassend snel suc ces. De dames van Scylla 2 kwa men tegen Red Star wat in de problemen, omdat Liesbeth van Es een complete off-day had. Gelukkig compenseerden Ma rian Zoetemelk en Monique Blom dat net voldoende: 6-4. Scylla-speler Patrick Zwier (links) staat gereed om de door Ed Fallaux geslagen bal met veel topspin te retourneren.Scylla won het duel tegen DOCOS verrassend met 6-4. Incompleet Olga/Saturnus volledig kansloos Bij de meisjes B liet Nettie LEIDEN - Drie wedstrijden in de i verdienstelijke tijd op de 50m afdrukken. Dertiende overwinning van Snoeyink STEIN (ANP) - Herman Snoeyink heeft gisteren in Stein (Limburg) zijn dertiende seizoenoverwin ning in het veldrijden behaald. De Denekamper, die voorgaande zondag door een val de nationale titel aan Hennie Stamsnijder moest laten, reed de concurrentie op ruime achterstand. Kees van der Wereld uit Nieuwkoop, de be roepsrenner in het gezelschap, kwam als tweede door de finish op 59 seconden. De uitslag in Stein is: 1. Snoeyink (Denekamp) 22 km in 1.05.18; 2. Van der Wereld (Nieuwkoop) op 59 sec; 3. Groenendaal (St. Mi- chelsgestel) op 1.28; 4. Brouwers (Horst) op 1.56; 5. Francissen (Vlijmen) op 3.27. zaalhandbalcompetitie konden niet doorgaan omdat of de scheidsrechters óf de bezoeken de ploegen het moesten laten af weten. De dames van Olga/Saturnus verlo ren in Den Haag van HMSH, dat na een kwartier de incomplete roodwitte formatie (slechts vijf veldspeelsters) totaal onder de voet liep. Na een 8-2 ruststand werd het uiteindelijk 15-3. In de tweede divisie had kam pioenspretendent HVS uit Stompwijk geen enkele moeite met Desiree Odin. De ruststand van 5-2 voor de pupillen van Jan Mackaay, was een schamele af spiegeling van het overwciht dat HVS al in de eerste helft ten toon spreidde. Na de hervatting een zelfde spelbeeld. HVS domi neerde en Desiree Odin kon al leen proberen de schade zo be perkt mogelijk te Houden. Dat lukte met de score 9-4 voor HVS nog redelijk. Voor HVS scoorden Cobia Goemans (4), Ank van der Bosch (3), Lenie van der Bosch en Sjanie Waayer, ieder 1. De dames van Northa troffen in de derde divisie een ruw Westlandia. Niet alleen in taalgebruik maar ook in daden overschreed de Westlandse formatie herhaalde lijk de grenzen van het oirbare. Aanvankelijk had het "rauwe" optreden succes, want een dui delijk geïntimideerd Northa stond met de rust met 5-8 achter. Na de hervatting echter bleek Carel Caron zijn speelsters goede in structies te hebben gegeven. De persoonlijke dekking die West landia toepaste op Lydy Vink ge beurde namelijk verre van fout loos. Van de gaten die daardoor in de Westlandse defensie vielen, kon een nerveus Northa in de eerste helft niet, maar in de twee de helft wel profiteren. Via 11-11 werd het in de slotminuut door Mary Hydra- van der Berg 12-11 voor Northa, dat de twee puntjes best kan gebruiken. Oase had met degradante Vires et Celeritas veel moeite. Wel toonde de ploeg van Bram Ob- bes een betere spelopvatting, maar de geweldige inzet van Vi res et C. nivelleerde het verschil in technisch kunnen vrijwel ge heel. Dat het toch 7-4 voor Oase werd dankte de Oud Adese ploeg behalve aan schutter Helma van de Geest (goed voor vier treffers), vooral ook aan keepster Monique van der Meer, die maar liefst vijf strafworpen stopte. ton Klon - verkeersongeluk - ook cirkelspeler Henk Vcrwey. Dat leek tegen een fel Hercules op verlies te zullen uitdraaien. In de tweede helft liep de in degrada tiegevaar verkerende Rijswijkse formatie naar 12-7. Maar juist toen op de Hercules bank voor bereidingen werden getroffen voor een feestje na afloop van de wedstrijd (bij winst zou Hercules het afdeHngs eeret|-Uasseschap LEIDEN 0p verzoek van Parker Leiden-zijde heeft de NBB zater- wijckers (eerste divisie), Hellas 3- HW '70 (afdelings tweede klas se) en ONDO-MMO, heren (afde lings tweede klasse). FRANK BONTE Chauffeur stopt behouden) kwam Saturnus met een vernietigende eindsprint. Bij 13-13 velde Steven Schrader met een flitsend schot Hercules defi nitief: 14-13. De heren van Olympia verloren van Northa met 21-22 in een volko men gelijkopgaande wedstrijd, die zoals aanvoerder Piet van Dam van Northa zei de zege bij de "gelukkigste" ploeg had ge bracht. De dames van Olympia wonnen met 19-8 van HEC. De heren van MSV, zonder Jaap van der Linden en Rien Sluys, kon den tegen HMSH geen vuist ma ken, 11-20 en Northa 2 liet weinig heel van Oase, dat ondanks het goede werk van doelverdediger Arthur Jansen, met 22-14 kon in pakken. De wedstrijden, die geen doorgang vonden waren: Foreholte-Vole- dagavond de wedstrijd BV Am- stelveen-Leiden afgelast. Leiden vroeg hierom omdat de chauffeur van de spelersbus halverwege de rit naar Amstelveen weigerde verder te rijden. Dit vanwege de slechte weersomstandigheden. In het radioprogramma "Langs de lijn" spraken de coach van Amstelveen, Theo Kinsbergen, en de sponsor van Leiden, Bock- weg, hun ongenoegen uit over het niet doorgaan van deze wedstrijd. Bockweg zei zelfs dat de wed strijd wat hem betreft voor Lei den met 0-2 verloren verklaard mocht worden. Kinsbergen vond dat de afgelasting niet in het be leid van een "professionele" bond paste. "Desnoods had ik ze wel met een busje opgehaald", aldus Kinsbergen. Door de afge lasting kwamen de dames van de Groene Uilen tevergeefs uit Gro ningen. Zij moesten de voorwed strijd spelen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12