'Meer steun nodig van CD A-fractie' f slagerij BORSJES LEZERS SCHRIJVEN DE SLAGER WAAR HET GEHAKT ZO LEKKER IS! SPORT? MET DEKRANT OP DE ERETRIBUNE. Gemeente Katwijk DONDERDAG 18 JANUARI 1979 VARIA PAGINA 11 Christen-democratische bewindslieden Gewonde fietser reed door LEIDEN - Bij een ongeluk dat in de nacht van maandag op dinsdag gebeurde op de Lage Rijndijk, zijn zowel de auto mobilist als de fietser die erbij betrokken waren doorgere den. Een politie-agent die naar huis fietste was daar toe vallig getuige van, en volgde de automobilist. Die kon worden aangehouden, waar bij bleek dat hij een glaasje op had. De politie heeft de fiet ser, die gewond werd, echter niet kunnen achterhalen, en verzoekt hem of haar zich in verband met het onderzoek te melden aan het bureau van politie, bij de verkeersonge- vallendienst. LEIDEN - De gemeente Leiden heeft volgens burgemeester en wethouders geen enkele verant woordelijkheid voor het conflict in verpleeghuis Zuydtwijck. Wethouder Schoute van volksge zondheid hoeft volgens het colle ge dan ook geen contact te zoe ken met bestuur, directie, perso neel en verpleegden van het ver pleeghuis. Desondanks is de wethouder be reid het bestuur van Zuydtwijck uit te nodigen voor een gesprek over het conflict dat vorige maand in het verpleeghuis ont stond naar aanleiding van het ontslag van een therapeute en het op non-actief stellen van drie collega's. De wethouder is bereid DEN HAAG (GPD) - Zonder be leidsconclusies te trekken, heb ben CDA-fractie en christen-de mocratische bewindslieden gis teravond in Den Haag hun eerste gezamenlijke overleg afgerond. Het enige besluit dat werd geno men, was de afspraak om derge lijke discussies vaker te houden. Wederzijds werd wel enige kri tiek gespuid. Zo lieten de 20 CDA-bewindslieden (die overi gens niet allen aanwezig waren; zo was defensie-minister Schol ten afwezig in verband met een bezoek aan de Antillen) weten dat Schoute wil wel praten met bestuur Zuydtwijck over dat gesprek verslag te doen in de commissie voor maat schappelijke aangelegenheden. Dat antwoorden B en W op vra gen van de PvdA-raadsleden Hes zij van de fractie meer instem ming met het kabinetsbeleid wensen. Premier Van Agt liet tijdens een onderbreking van het beraad we ten dat ook de fractie op onder delen van het beleid kritiek heeft. Maar er was volgens hem geen sprake van kritiek als zou het ka binet niet voldoende het pro gramma uitvoeren. Naar verluidt betroffen die onderdelen voor namelijk het beleid van minister Andriessen van financiën. Op twee concrete beleidspunten meent de fractie dat hij het beleid en Van Dongen. Zoals eerder gemeld leidde het conflict op Zuydtwijck er vorige maand toe dat één in het verpleeghuis werk zame therapeute werd ontslagen en dat drie anderen in verband met dat ontslag vrijwillig ontslag namen per 1 januari. Zij werden echter voortijdig op non-actief gesteld waardoor de therapeutes hun werk niet konden afmaken. De wethouder meent dat het toe zicht op de verpleging in een ver pleeghuis als Zuydtwijck berust bij de inspectie voor de volksge zondheid. Voor het goed functio neren van het verpleeghuis ligt de verantwoordelijkheid bij be stuur en ondernemingsraad van Zuydtwijck. van mede-bewindslieden niet voldoende ondersteunt. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om de so ciale woningbouw. Zowel de fractie alsook de bewindslieden van volkshuisvesting (minister Beelaerts van Blokland en staats secretaris Brokx) zouden meer geld willen uittrekken voor meer woningbouw in deze sector. Vooral met het oog op de komende begrotingsbehandeling heeft minister Beelaerts in een zeer duidelijke brief onomwonden la ten weten dringend geld nodig te hebben. De fractie ondersteunt hem daarbij. Minister Andriessen is evenwel nog niet met toezeg gingen over de brug geko- Dat geldt ook voor een deel van het volksgezondheidsbeleid. De Kamer heeft in een motie uitge sproken dat het zgn. kruiswerk moet worden ondergebracht in de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Ook dit plan wordt vooralsnog door An driessen te duur gevonden. De discussie over dit onderdeel had in het beraad een wat ander ka rakter dan over de woningbouw, omdat de verantwoordelijke be windsvrouwe - staatssecretaris Veder van volksgezondheid - niet van het CDA maar van de WD is. Sportzalen In deze krant van 13 januari j.l. las ik hot artikel van Paul do Tombe getiteld: Trainen langs de weg, of klaverjassen in de kantine. Als direkteur van één van de scho len van het complex "Crones- teijn", (waarom wordt deze naam nog steeds gebezigd, terwijl dit complex al drie jaren Lam men - schanspark heet?) voel ik mij aangesproken door de opmer king, dat de scholen van dit com plex met zalen als sporthallen, weigeren de Leidse spoi-tbeoefë- naar deze oefenruimten beschik baar te stellen. In de eerste plaats kan niet worden gesproken van sporthallen. De afmeting van twee van deze sportgelegenheden zijn 16x28 m en worden betiteld als sportzalen. Verder moet ik vaststellen dat zeer onzorgvuldig wordt omgespron gen met een aantal feiten. Als leraar lichamelijke oefening en sinds 1962 werkzaam in de ge meente Leiden, heb ik persoon lijk het nijpend tekort aan goed geoutilleerde zalen in deze ge meente ondervonden. In de loop der jaren is mede dankzij de be moeienis van de Sportstichting en de uitbreiding van het aantal onderwijsvoorzieningen met vaklokalen voor de lichamelijke oefening een grote verbetering opgetreden. Desondanks blijft een aantal groe pen sportbeoefenaars verstoken van voor hun sport geschikte oe fenruimte, hetgeen uiteraard bij zonder spijtig is te noemen. Dat deze groepen een zondebok zoe ken voor hun probleem is begrij pelijk en hun goed recht. Het verdient echter aanbeveling om eens na te gaan wat de preciese reden is, dat zalen van bijzondere scholen voor een deel gesloten blijven voor de sportverenigin gen. De oorzaak ligt nl. in de exploitatie sfeer. Een bijzondere school die haar gymzaal in de avonduren vei huurt aan sportverenigingen moet de door hel Rijk vastgestel de huurbed ïagen verantwoorden in haar boekhouding en kan een zeer gering deel bestemmen ten eigen bate. Dat betekent, dat alle slijtage, beschadigingen, bewa king, openen en sluiten ten laste komt van de schoolexploitatie. Ten laste derhalve van het leer lingenbudget. Met een gemeentelijke zaal ligt de ze materie totaal anders. De zaal wachten materiaalvervanging, beschadiging, e.d. worden door de gemeente betaald. De scholen zelf blijven buiten schot in finan cieel opzicht. Bovendien bepaalt de gemeente zelf welk soort sportbeoefening in welke ac commodatie kan plaatsvinden en heeft via de Sportstichting con trolemogelijkheden op het juiste gebruik van de zaal, veld of zwembad. Wanneer de Sportstichting in staat zou worden gesteld de bijzondere schoolbesturen tegemoet te ko men in financieel of materieel op zicht dan is het niet denkbeeldig, dat meer zaalmogelijkheden ter beschikking zullen komen. De Leidse school aan het Lammen- schanspark heeft vanaf de in ge- bruikname van haar sportzaal 16x28 m) in 1975, in goed overleg met de Sportstichting elke avond de zaal ter beschikking gesteld van de Leidse sport. Ook inciden teel is dat gebeurd op zaterdagen en zondagen voor de voet balclubs. Dat hiervan is afgezien komt o.a. doordat de zaal schade ondervindt van het zaalvoetbal- spel in het algemeen. De vouw wand die aan een korte zijde is aangebracht bleek niet bestand tegen het trappen met een bal. (Om budgettaire redenen kon niet voor afdoende materiaal ge kozen worden). Wellicht zal deze nadere toelichting ertoe leiden, dat meer begrip kan worden opgebracht voor de bij zondere schoolbesturen die hun sportaccommodatie niet be schikbaar stellen aan de Leidse sporter. Hopelijk zal de Sportstichting ooit eens in staat zijn om tijdens haar onderhandelingen met schoolbe sturen niet rnet lege handen be hoeven te komen. Met de hulp van docenten lichamelijke oefe ning die in het voorjaar en het najaar in staat worden gesteld de oefenterreinen van de voetbal verenigingen (of zijn die van de gemeente?) te gebruiken voor hun lessen lichamelijke oefening moet er voor iedere sporter voor elk jaargetijde en elke weersom- stand'gheid een aangepaste oe fengelegenheid te vinden zijn. C.E. van Oort direkteur, Leidse school voor MEAO Lammenschanspark 4 Leiden SKI - De Oostenrijkse Annemarie Moser-Proell heeft gisteren de afdaling in de Zwitserse plaats Meiringen, die meetelt voor de wereldbeker dames, gewonnen. Ze was precies anderhalve se conde sneller dan nummer twee, de Westduitse Irene Epple: 1.37.44. Derde werd de Zwitserse BernadetteZurbriggenin 1.37.66. Moser voert het klassement voor de wereldbeker aan. VOOR AL HET ONDERHOUD AAN UW AUTO St. Aagtenstraat 14 - Leiden - tel. 125709 VOOR DE BOTERHAM: 150 gr. slagersham 100 gr. lever samen 100 gr. pekelvlees J 100 gr. achterham Filé americain, p.st 250 gr. rookworst VARKENSROLLADE, mager kilo 13,98 RIBKARBONADEkilo 9,80 SCHOUDERKARBONADE kilo 7,80 DOORR. RUNDERLAPPEN kilo 8,98 RIBLAPPEN, MAGER kilo 11,98 Haarlemmerstraat 209 Tel. 126413, Leiden Kort Galgewater 1 (hoek Morsstraat) Tel. 071 - 120375 Voordat de nieuwe voorjaarskollektie binnenkomt, k moeten alle enkele stuks en gebroken series de deur uit. K Alle restanten worden met fikse kortingen verkocht. Kom vlug kijken of uw maat er bij zit. (De opruiming begint op donderdag 18 januari). Geldig t/m woensdag 31 januari 'Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van: 1. de "Regeling Bebouwde Kom 1946"; 2. het bestemmingsplan "Katwijk aan den Rijn"; 3. het bestemmingsplan "Hoornespolder" en in samenhang met artikel 50, lid 8 der Woning wet vergunning te verlenen voor: 1. het verbouwen en vergroten van het pand Van der Vegtstraat 23, alsmede voor het uitbreiden van de daarbij behorende achtererfbebouwing, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A. nr. 11098; 2. het vergroten van de achtererfbebouwing be horend bij het pand J. van der Perkstraat 6, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie D 3. het inpanding verbouwen van het pand Fagel- straat 12 tot een fysiotherapeutisch instituut, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie C, nr. 81 gedeeltelijk. De tekeningen behorende bij de bouwplannen liggen met ingang van maandag 22 januari 1979 op de gemeentesecretarie (kamer 108-109) gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vrijstelling(en) schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk, 18 januari 1979. Burgemeester en wethouders van Katwijk, de secretaris, de burgemeester, G. Feenstra. C.A. Bos. LEIDEN Stationsweg 4C Donderdag koopavond VVVVVVVVVSVvVVVVVV

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11