"Risico verzakken van huizen veel te groot" eidse agenda Commissie eens met sluiting Vogelweidschool Rijkspolitie naar Leiderdorp MOTEL IN VOORSCHOTEN Bewoners wijk JVillibrordlaan in Oegstgeest f houden handtekeningenactie STAD EN RAND OEGSTGEEST - Enkele bewoners van de Willibrordlaan, de Grünerielaan en de Kamphuizenlaan in Oegstgeest hebben de overige bewoners van de wijk, de gemeente en de plaatselijke raadsleden in brieven laten weten dat men geen grote risico's wil lopen met hun huizen bij de aanleg van sportvelden. Zij zijn gisteravond begonnen met een handtekeningenactie in hun wijk, waarmee men wil aanto nen dat de ongerustheid over het verzakken of scheuren van hun huizen nog niet is weggenomen. Zij verzetten zich niet tegen de aanleg van de UDO-sportvel- den, maar tegen de methode waarop dat plaatsvindt. Vorige week wees mevrouw Van Vloten (WD) er in de raads- br openbare wer ken op dat bij de wijkbewoners ongerustheid en onduidelijkheid was ontstaan nadat hun een brief had bereikt waarin een experti sebureau aanmeldde binnenkort de huizen te komen controleren op scheuren of eventuele andere gebreken. (Zie het LD van 10 ja nuari). Dit hield verband met de zogenaamde bronbemaling die moet gaan plaatsvinden omdat er voor de aanleg van de velden van UDO tegenover de Willibrord laan grote grondwerkzaamheden moeten worden uitgevoerd. J'Mjt fcfcj&tStef- Het gebied waar de drie sportvelden, een half verhard, kleedgelegenheden zullen komen. Op de achtergrond de Willibrordlaan, een gedeelte van de wijk waar men bang kingen en scheuren. een kantine en huizen van de is voor verzak- LEIDERDORP - Het voorstel van de Leiderdorpse wethouder van onderwijs, Jos Verdier, over te gaan tot vervroe^e sluiting van de Vogelweidschobl werd gister avond door de raadscommissie voor onderwijs unaniem goedge keurd. Wegens het sterk gedaalde leerlin gental zal de school al in augustus aanstaande worden gesloten. De 37 leerlingen zullen grotendeels naar de Voorhofschool verhui zen. Het PvdA raadslid Hewitt benadrukte dat het voorstel van de wethouder niet alleen een zaak is van de ouders: "Ik vind het on verantwoord dat één onderwijzer voor drie klassen tegelijk moet staan. Het gaat hier om het wel zijn van de kinderen. In een ande re school zitten ze tenminste in een eigen klas". Eén van de ouders had bedenkin gen tegen de verhuizing van zijn kind: "Het is beslist niet leuk voor een kind naar een andere school te moeten verhuizen. Het komt op een vreemde school en krijgt daar te maken met andere onderwijsmedthodes" Wethouder Verdier gaf toe dat er misschien wel wat "pijngeval- len" zullen zijn maar dat deze be slist niet mogen worden opgebla zen. "Het verzoek om een over- blijfcentrum in de Voorhofschool te realiseren kan ik niet waarde ren. Ik wil eerst zien of er ouders bereid zijn iets te doen". De commissie ging gisteravond te vens akkoord mei een subsidie aanvrage die de voortgang van de VOS-cursussen in Leiderdorp mogelijk moét maken. Deze cur sussen worden gegeven om vrouwen die -vroeger geen kans hebben gehad wat bij te laten le- De commissieleden gaven ook hun toestemming voor een bedrag dat de leidsters die de cursussen ge ven willen hebben voor hun tijd rovende werk. "De avonden die wij nodig hebben om de cursus te geven kosten ons in elk geval een oppas, verder hebben wij onkos ten aan papieren telefoon", aldus Marijke Nuiver, een van leidsters van de Leiderdorpse VOS-cur- Alleen het WD raadslid mevrouw Tichler was van mening dat het VOS-werk geheel vrijwillig moet worden gedaan: "Schoolbestu ren doen toch ook van alles zon der er een vergoeding voor te vlagen. Nee, ik vind de VOS pri ma, maar dertig gulden per avond voor een leidster vind ik overdre ven. Dan geef ik liever alleen een subsidie voor de gemaakte kos ten. Vrijwilligerswerk hoeft niet te worden gesubsidieerd", aldus mevrouw Tichler. VOORSCHOTEN - De yoorscho- tense raadscommissie voor openbare werken ging gister avond accoord met de plannen van het restaurant "De Gouden Leeuw" voor de bouw van een uit dertig eenheden bestaand motel in de directe nabijheid van het restaurantbedrijf aan de Veurse- weg. De gemeente Voorschoten en de directie van het bedrijf hebben overeenstemming be reikt over enkele noodzakelijke verkeersmaatregelen. Ter hoogte van de inrit worden verkeerslich ten geplaatst en tussen het motel en de achtertuinen van de wo ningen aan de Veurseweg komt een brede groenstrook. De kos ten van deze voorzieningen wor den door het bedrijf betaald. De raadscommissie besloot tevens de beveiliging te adviseren van de bocht in de Koningin Juliana- laan bij het gemeentehuis ten behoeve van het fietsverkeer. Vanuit de richting Leiden wordt Normaal Van de kant van de gemeente werd er in de commissievergadering op gewezen dat het onderzoek van het expertise-bureau een normale gang van zaken is bij dergelijke projecten en dat ook het Adviesbureau voor Grond mechanica Mos uit Rhoon\was ingeschakeld om de bodemge steldheid en de grondwaterstand te controleren. Om het project te verzekeren wil de verzekerings- maatschappij eerst een duidelijk onderzoek van deskundigen om trent de risico's die men loopt. Blijkt door de controle van Mos dat er geen gevaar bestaat dan zal de verzekeringsmaatschappij de aanleg wel verzekeren zo werd van de kant van de gemeente meegedeeld. Wanneer Mos ech- lijk is ook van de bewoners een bijdrage te vragen. De oudste zes banen van het ten- nisbanenconiplex in de gemeen te worden op advies van de raadscommissie grondig her steld. De overige acht banen ver keren nog in redelijke staat. Het tekort dat op het ogenblik be staat, ten bedrage van f9.133.-, wordt door de pachter van het complex voor zijn rekening ge nomen. Omdat hij de beschik king heeft over een automatische sproei-installatie die werkbespa- ring oplevert zal de pachter dit niet - aan de huurders door berekenen. Voor de gladheidsbestrijding heeft de gemeente Voorschoten tot nu toe 130 ton zout en 180 ton zand op de wegen gestrooid. Doordat de gemeente zout en zand gemengd gebruikt bestaat er op dit moment nog geen tekort aan strooimiddelen. ter vindt dat de risico's te groot zijn en de verzekeringsmaat schappij geen verzekeringaan gaat, dan gaat de aanleg niet door, zo viel verder te horen tijdens de commissievergadering. De gemeente liet na deze vergade ring nog een briefje uitgaan naar de bewoners in een poging de onduidelijkheid en ongerustheid rond het expertise-onderzoek weg te nemen. De ongerustheid rond het onder zoek is ontstaan omdat er voor de aanleg van de sportvelden ingrij pende grondwerkzaamheden moeten plaatsvinden. De boven laag van het terrein waarop de velden worden aangelegd is vette kleigrond, totaal ongeschikt voor de aanleg van sportvelden. Onder de zware kleigrond bevindt zich een zandlaag, die volgens het ad vies van de Sportfederatie wel geschikt is voor sportvelden. Nu gaat men, als tenminste alles volgens plan verloopt, de zoge naamde diepspitmethode toe passen, waardoor simpel gezegd de beide grondlagen worden verwisseld; het zand komt boven, de zware kleigrond eronder. De gemeente heeft deze methode ook moeten toepassen bij de aanleg van de korfbalvelden iet wat verderop in de Voscuijl. Vol gens de heer Dobbelaar van de gemeente Oegstgeest zijn er grondwerkzaamheden nodig tot 5'/2 meter beneden het maaiveld. Dobbelaar wijst er op dat men on der andere bij het busbanenplan en de aanleg van het nieuwe zwembad op dezelfde .manier te werk is gegaan door het inscha kelen van een expertisebureau en het houden van grondonderzoek, om daarna een verzekering te kunnen afsluiten. "En daar is ook alles goed gegaan" a,dus Dobbe laar. Schade Volgens mensen die met de hand tekeningenactie begonnen zijn, zullen er grondwerkzaamheden plaatsvinden, op sommige plek ken zelfs tot zeven meter diep. De bronbemaling die nodig is bij de ze werkzaamheden, kan volgens de bewoners grote schade aan hun eigendommen toebrengen, "omdat hierdoor het grondwa- een apart fietspad aangelegd tot aan de Prinses Margrietlaan. De lange invoegstrook die nu bestaat van Julianalaan naar Margriet- laan wordt verkort tot 20 meter. De gemeente wil verder het stop pen op de rijweg van moeders die hun kinderen naar de Parkschool brengen tegen gaan door het aanbrengen van een verhoogde afscheiding tussen autoweg en fietspad. De kosten van deze re constructie bedragen f44.100,-. In Voorschoten staan nog tachtig woningen, veelal in het natuur gebied die nog niet zijn aangeslo ten op het rioleringssyteem. De commissie ging daarom gister avond accoord met het beschik baar stellen van een voorberei dingskrediet van f15.000,- voor de aanleg van riolering in de Wil genlaan. De gemeente rekent op een bijdrage voor deze aanleg van het rijk. Daarnaast wil men on derzoeken in hoeverre het moge- terpeil op een zeer laag niveau gebracht wordt". "Dit kan voor deze hele wijk tot ge volg hebben dat de huizen gaan verzakken, funderingen en mu ren gaan scheuren enzovoort. Bovendien kunnen onze tuinen zeer veel schade oplopen, omdat door een lage grondwaterstand de bomen en heesters kunnen dood gaan. U begrijpt dat onze eigendommen als ze deze schade zullen oplopen enorm in waarde zullen dalen. Dat de gemeente deze risico's onderkent blijkt wel uit het feit dat ze zich hiertegen proberen te verzekeren. U zult begrijpen dat veel bewoners in deze omgeving dit alleen voor de aanleg van sportvelden niet kun nen accepteren, temeer omdat er andere methoden van aanleg zijn, waar geen enkel risico voor ons uit voortvloeit". In hun brief aan de gemeente vra gen de bewoners met klem, van de diepspitmethode af te zien en een andere manier van aanleg toe te passen. Mevrouw Out een van de bewoonsters: "Er kunnen ook velden met een drainage systeem komen". Dobbelaar stelt daartegenover dat de diepspitmethode de enige mogelijkheid is om redelijke sportvelden op die plek te krij gen. Wanneer de gemeente toch besluit tot aanleg dan zullen de onderte kenaars van de briefde gemeente voor alle schade die gaat komen aansprakelijk stellen. Verder vragen de bewoners of ze nauw keurig op de hoogte gehouden kunnen worden van de resultaten van het bodemonderzoek van Mos en de mate van de risico's die door de deskundigen aanwezig wordt geacht. Ook willen de be woners over alle voorwaarden bij het afsluiten van een verzekering op de hoogte gesteld worden. Purmerend De ongerustheid onder de. bewo ners van de wijk, die rond 1954 ontstaan is, is nog ietwat toege nomen door verzakkingen in Purmerend, een zaak die enkele weken geleden# in het nieuws stond. Volgens de heer Baak, een van de ondertekenaars van de brieven, zijn de zaken op zich niet te vergelijken, maar hij noemt het Dansavond De Stichting Dienstverlenings centrum Oegstgeest houdt van avond een dansavond. Aanvang om 20.00 uur en het geheel zal plaatsvinden in de grote zaal. Plaats van handeling: Lijtweg 9 te Oegstgeest. v.i.o.s. Drumbandvereniging V.I.O.S. zal donderdag om 20.00 uur een al gemene ledenvergadering hou den. Op de agenda staan de ver schillende jaarverslagen, enige benoemingen en verkiezingen en het vaststellen van de begro ting voor het komende jaar. Alle leden worden _uitgenodigd om naar de kantine van v.v. SJZ te komen. Nut Voorschoten Het Nut in Voorschoten houdt op donderdag een openbare be stuursvergadering over het pro gramma voor het volgend sei zoen. Het adres is "De Werf' en iedereen die ideeën heeft is om 20.15 uur van harte welkom. Soos Zoeterwoude In de soos van Zoeterwoude is het maken van collages het hoofd onderwerp op de donderdag te houden bijeenkomst. Dit is niet alles daar ook de plaatselijke disco weer voor het nodige dans en luistcrplezier zal zorgen. Sportinstuif De sportcommissie van de KPJ Zoeterwoude organiseert a.s. vrijdag een sportinstuif in de gymzaal. Er zullen 10 verschil lende onderdelen worden afge werkt en de aanvang is bepaald op 20.30 uur. Iedereen wordt verzocht gymschoenen en sportkleding mee te nemen. Dansfestijn De Leiderdorpse Carnavalsver eniging "De Rijnschuimers" or ganiseert zaterdag een groot dansfestijn. Naast het optreden van de prins en zijn Raad van Elf zal door de prins en zijn prinses aan de bezoekers worden voor gesteld. Tevens treden op: de blaaskapel "De Sprotbuiken" en het combo "De Montana's". De avond wordt gehouden in zaal Zijlkwartier aan de v.d. Marck- straat te Leiderdorp en de aan vang is 20.30 uur. wel een coïncidentie dat ook daar het bedrijf Mos grondonderzoek gedaan heeft en daar geen risico's heeft geconstateerd. De riolering kon daar vervangen worden. De waterstand zakte tot 4 meter on der het maaiveld waardoor ver zakkingen plaatsvonden. Het laboratorium voor grondme chanica in Delft gaf in perspubli caties aan dat de verzakking te wijten was aan het dalen van het water. Mos verklaarde volgens dezelfde publicatie dat de daling van de grondwaterstand en de verzakking niets met elkaar te maken hadden. Het vertrouwen in het onderzoek van het bureau Mos heeft daardoor bij de bewo ners toch wel een deuk gekregen. Dobbelaar: "Wij zien hier hele maal geen moeilijkheden tenzij het grondonderzoek anders zal uitwijzen". Ook de expertise die volgens Dob belaar in feite een bijzaak is om dat het afsluiten van de verzeke ring hoofdzakelijk afhankelijk is van het bodemonderzoek is bij de bewoners slecht gevallen. Aan de gemeente is gevraagd om ko pieën van het onderzoek dat in de huizen wordt gedaan. Het bureau Lengkeek dat zich met de exper tise bezighoudt werkt echter al leen met bandopnames en foto apparatuur in de wijk. Worden er grote gebreken geconstateerd dan wordt wel een rapportage gemaakt. Baak vertelt dat Lengkeek heeft la ten weten dat de bewoners een kopie kunnen krijgen, maar daar moeten ze dan wel 150 gulden voor betalen. "En dat voor een onderzoek wat we zelf helemaal niet gevraagd hebben. En dat is toch wel een rare zaak". Dobbelaar geeft aan dat het voor de gemeente ook te duur wordt het onderzoek via kopieën te ver spreiden. "Maar het zal best te re gelen zijn dat de bewoners de bandjes op het gemeentehuis komen afluisteren. Maar daai moeten burgemeester en wet houders wel eerst de toestem ming toe geven". Baak tenslotte: "Ik begrijp niel waarom de gemeente zich indek tegen risico's zonder diegener die die risico's lopen, te waar schuwen. En dan, waarom zo'r risico's allen voor sportvelden". CHARLES LENNART2 Boerenkielbal Ook de Zoeterwoudse carnavals vereniging "De Hangkonten" laat zich niet onbetuigd. In het Don Bosco zal zaterdag om 20.30 uur een boerenkielbal worden gehouden. Naast het combo Hamar en de boerenblaaskapel "De Rammeljetsers" zal ook het bekende duo Frank en Mirella een optreden verzorgen. Boere- noutfit gewenst (niet verplicht) Studenten in Leiderdorps woonoord LEIDERDORP - Studenten die in Leiden studeren maar door het gebrek aan kamers zich ver bui ten deze gemeente hebben moe ten vestigen, zullen binnenkort hun intrek in het Leiderdorpse woonoord voor gastarbeiders kunnen nemen. Het gaat hier om een tijdelijke maatregel die Lei derdorp wil nemen om de leeg stand van het woonoord voorlo pig tegen te gaan. Op dit moment staan er vijftien woningen leeg door het te kleine aanbod van buitenlandse gastarbeiders. Vijf van deze woningen zullen voor deze groep worden gereserveerd opdat zij in het komende halfjaar alsnog naar het woonoord kun- hen komen. Inmiddels is in Leiden een proce dure aan de gang waardoor negen pensions in deze gemeente gelei delijk zullen worden gesloten. Verwacht wordt dat de mensen uit deze pensions grotendeels naar het Leiderdorpse woonoord zullen komen. Als echter blijkt dat over een half jaar het aanbod weinig veranderd is, zullen ook werkende jongeren in de gele genheid worden gesteld het woonoord "vol te maken". In zijn commentaar op de situatie meent Leiderdorps wethouder Arie Meerburg dat Leiden niet zomaar naar de Stichting Leidse Studentenhuisvesting is gestapt. "Er is bewust voor de studenten gekozen. Deze groep heeft name lijk geen woonvergunning nodig. Daardoor kan over een halfjaar altijd weer ruimte worden ge maakt als er zich veel gastarbei ders komen aanmelden. Zodra het contract van de verhuurster, de Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp is veranderd, zullen de eerste studenten er in kunnen", aldus de wethouder. "Maar als het "buitenlandse" aanbod over een halfjaar nog zo als nu is vind ik wel dat de wer kende jongeren uit Leiderdorp de eerste kans moeten krijgen". Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21-24 Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansen, 19.30 uur; etsen, jazzballet, tekenen en schil deren, gitaar, pottenbakken, 20 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur. tel. 146596. Ceasar Franckstraat 9, cursus, mu ziekbeoefening, 20 uur. Stadhuis begeleidingscie. openbare werken binnenstad, 19 uur. Hoogland Huis, Moriaansteeg 103, Ge nootschap Nederland-Israël, 20 uur. Rijksherbarium, lezing over varens, 20 Gemeentehuis Leiderdorp, cie. econo mische aangelegenheden, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën en economische zaken, 20 uur. Gemeentecentrum Lijtwëg, Oegstgeest, dansavond voor bejaarden, 20 uur. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309. Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur. Vrijetijdscentrum, sportcafé, fotografie, saxofoon, Go-club, 20 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembrugge, ruilavond Philatelica, 19.30 uur. Leidse Schouwburg, "De Trap" van Ge rard Lemmens, 20.15 uur. LAK-Theater, LAK-Cinema, 19,21 en 23 Stadhuis, cie. maatschappelijke aange legenheden, cie. ruimtelijke ordening, 20 uur. Gesprekscentrum, lezing over Edgar Allen Poe, 20 uur. Antonius Clubhuis, vergadering dien stenbonden FNV, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 12 tot 19 januari door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden', telefoon 071-123553; Apo theek R. van Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, telefoon 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, telefoon 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon ten noorden van de Rijn 134604, te lefoon ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, telefoon 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, V.d. Waalslaan telefoon 4641. Warmond - Zr. C. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, telefoon 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar, yertrouwelijk. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Bas van Kleef, Opaal straat 48, tel. 071-760058. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Het Adviesbureau voor Grondmechanica Mos houdt dagelijks de grondwaterstand in het gebied waar de velden komen bij. Hier zijn ze bezig in de Willibrordlaan. Binnenkort wordt een rapportage over de grondstruc tuur verwacht. Het gebouw van Noorlavder in Leiderdorp, waar de Rijkspolitie zal intrekken. LEIDERDORP/DEN HAAG - Het Korps Rijkspolitie district 's Graven- hage zal met ingang van 25 januari vanuit de huidige vestiging te Den Haag naar een nieuw pand verhuizen, dat gelegen is aan de v.d. Valk Boumanweg te Leiderdorp. Het gebouw is eigendom van Noorlander bouw bv, die het verhuurd heeft aan de rijksgebouwendienst. In het nieuwe pand zullen worden ondergebracht: de districtspolitie, de meld kamer van het district, de recherchegroep, de groep technische recher che en de controleur bewapening rayon III. Overigens betreft het hier eigenlijk een "tijdelijke" vestiging, daar er plannen zijn voor een defini tieve vestiging in de buurt van het Elisabeth Ziekenhuis Maar deze plannen zijn nog volop in ontwikkeling en er wordt aan een termijn van ongeveer 5 jaar gedacht. De huidige verhuizing kan wellicht door enige vertraging in het bouwproces enkele weken langer duren dan in feite was gepland. Raadscommissie accoord

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2