Nog 45 kamers leeg in gloednieuw gastarbeiderstehnis [Le/cfee agenda Luxe bouwplan aan Hoogmadese weg valt niet erg goed "MEER FIETSPADEN IN OEGSTGEEST ZWEMBAD OEGSTGEEST NU "ECHT" GEOPEND Provincie "duikt" in Trekvaart-probleem Drie plannen voor autoverkeer STAD EN RAND DINSDAG 16 JANUARI 1979 Nu studenten in "Woonoord" te Leiderdorp? LEIDERDORP - "Er 1 een complex huizen dat volop ruimte bood aan één van de belangrijkste minderheids groeperingen die ons land kent: de buitenlandse werk nemers. Iedereen deed z'n best om het de Turken en Marok kanen zo goed mogelijk naar de zin te maken. Een speciale gemeentelijke commissie be geleidde het project tot in de puntjes. Ze zetten in het Woonoord een speciale be heerder neer, stoffeerden de boelen wachtten op huurders. Maar de werknemers wilden liever niet in het spiksplinter nieuwe complex in Leider dorp wonenZe bleven liever in de pensions, hoe slecht die ook waren, in hartje Leiden. Dus bleef het complex halfleeg staan." Het bovenstaande zou best op een sprookje kunnen lijken, maar het is werkelijkheid: In het Woonoord aan de Leider- dorpse Beukenschans staan vijftien woningendat zijn 45 kamers, leeg. Buitenlandse werknemers lijken met geen stok te bewegen uit de Leidse binnenstad te vertrekken Vermoedelijke oorzaken: hef Woonoord is niet centraal ge legen, busverbindingen met Leiden zijn slecht, er is geen winkelcentrum in de buurt en de huur moet tijdens lange afwezigheid (vakantie naar het vaderland) gewoon wor den doorbetaald. De Leidse commissie migranten centra heeft nu alvast de ge meen te maar om ruim f50.000 gevraagd, want zo hoog is het gemis aan huur-inkomsten. Of de gemeente het geld op ta fel legt is nog de vraag. Om het Woonoord nu sneller te laten vollopen probeert de commis sie te bewerkstelligen dat de buitenlandse werknemers die voor langere tijd op vakantie zijn maar een deel (de helft bijvoorbeeld) aan huur te la ten betalenzoals ze dat in het gemeentelijk pension aan de Hooigracht gewend zijn. Maar op wie moeten de extra kosten die deze maatregel met zich meebrengt dan weer worden verhaald, zo vraagt de commissie zich af. De hoop van de commissie mi granten centra is nu geves tigd op de "sluitingsgolf' van de vaak in erbarmelijke staat verkerende Leidse pensions. Ambtenaar Van Infaen, lid van de commissie, daarover: "De gemeente heeft deze situa tie jarenlang oogluikend moe ten toestaan, omdat er geen vervangende woonruimte was. Nu dit er opeens wèl is kun je niet zomaar een nood procedure gaan volgen om die bewuste pensions te sluiten. We weigeren echter van nu af aan vergunningen voor die pensions af te geven, zodat de beheerder stra,fbaar is" Volgens Van Ingen gaat het vooral om pensions in de Hansenstraat, Haarlemmer straat en in de Transvaal- buurt. Dat hij niet de illusie heeft dat de Beukenschans door de sluiting van slechte pensions volstroomt is duide lijk, want de commissie heeft de stichting Studentenhuis vesting al gepolst of zij be langstelling had voor de lege kamers. Van Ingen: "Ze waren zeer geïn teresseerd in de vijftien wo ningen, ook al zou dat maar voor een half jaar zijn." Geen commentaar Voorzitter Meerburg van de Al gemene Woningbouwvereni ging Leiderdorp de vereni ging die het Woonoord voor 94 gulden per kamer (kale huur) aan de commissie verhuurt wil nog geen commentaar ge ven over de leegstand. Van middag zou men een eerste ge sprek met de gemeente heb ben. "Pas daarna kan ik zeg gen welke mogelijkheden aanvaardbaar zijn om de leegstand weg te werken. In elk geval zou ik de bestem ming van het Woonoord niet graag willen veranderen," aldïLS de voorzitter. Dinsdag LEIDERDORP - Duidelijk verrast en geïrriteerd reageer den de leden van de Leiderdorpse commissie voor ruim telijke ordening en openbare werken gisteren op totaal onbekende plannen voor o.m. 62 luxe huizen aan de Hoogmadese weg. vullen is dat voor mij niet in het geding. Het ons aangeboden plan zou ik op enkele punten wel wil len wijzigen. Er is in Leiderdorp grote behoefte aan woningen in de vrije sector." Wethouder Thorn staat commissaris der koningin mr. Vrolijk (rechts) bij, tijdens het aanknippen van de onderwater-verlichting OEGSTGEEST - Met het overha len van de lichtknop van de on derwaterverlichting heeft mr. M. Vrolijk, commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland, gister middag officieel het nieuwe overdekte zwembad in Oegst geest geopend. Na deze hande ling was er een zwemdemonstra- tie van jeugdige kunstzwemsters van de zwemvereniging AZC Unique. Het nieuwe bad kan in verscheidene delen worden on derscheiden: een hoofdbassin, een instructiebassin en een warmwater-buitenbassin. Verder is er een recreatiehoek voor de peuters, een personeelsruimte met douche- en kleedgelegen heid en een groot restaurant. De watercirculatie vindt plaats via langs de bassins aangebrachte overloopgoten. Het hoofdbassin heeft een waterniveau dat ook voor minder-validen meer ge bruiksmogelijkheden biedt, doordat het water ietwat over de bassinrand heenkomt. Door de beweegbare vloer in het hoofdbassin kan een waterdiepte worden verkregen van 1.80 m tot 3.20 m. Het verwarmde buiten bassin kan vanuit de zwemzaal worden bereikt via een tocht- sluis. Voor controle op het ge bruik van het zwembad en op de kleedgelegenheid is een gesloten TV-circuit aangebracht. De desinfectie van het water ten slotte, gebeurt door middel van een voor Nederland vrijwel nieuwe methode, waarmee uit keukenzout rechtstreeks in het zwemwater chloor wordt bereid. Voordeel is dat door dit systeem geen hinderlijke dampen meer ontstaan. De totale kosten van het overdekte zwembad hebben ruim f 4,5 mil joen bedragen. Op verzoek van projectontwikke laar Bagón uit Amstelveen die de woningen wil gaan bouwen heb ben burgemeester en wethouders van Leiderdorp de plannen zo lang mogelijk binnenkamers ge houden. Gisteravond mochten de leden van de commissie ineens hun advies uitbrengen over de woningbouwplannen van de projectontwikkelaar die, zo ver zekerde wethouder Meerburg, "geheel vrijblijvend waren opge steld". Het gaat om de bouw van 62 vrije- sectorwoningen (naar een ont werp van architect v.d. Berg uit Leiderdorp) op de plaats waar nu het tuincentrum van Bloemen- daal is gevestigd. De prijzen van de huizen die daar moeten komen zijn door de projectontwikkelaar geschat tussen de f225.000 en f325.000. Daarnaast zijn in het plan 11 villa's gedacht, die bedui dend meer moeten opleveren. De commissieleden wezen dit plan van de hand. Het plan zou voor de commissieleden wel aanvaard baar geweest zijn als er meer so ciale (goedkopere) woningbouw op die plek zou komen (dus meer woningwetwoning of premie- koopwoningen). Directeur H. T. M. Huijstee van de projectontwikkelaarsmaat schappij zei in zijn toelichting dat er weinig mogelijkheden zijn om op het terrein van Bloemendaal woningwetwoningen of premie koopwoningen te realiseren. "De prijs die Bloemendaal voor de grond vraagt is daarvoor veel te hoog. Ik kan geen goedkope wo ningen bouwen op een stuk grond vraagt is daarvoor veel te hoog. Ik kan geen goedkope wo ningen bouwen op een stuk grond van 2,3 hectare dat rond de f 4 miljoen moet opbrengen. Maar ik zal hierover nog verder onderhandelen met de eigenaar. Misschien kan de prijs wat zak ken, anders gaat de zaak niet door. Als de gemeente vasthoudt aan gesubsidueerde bouw, wil ik dat proberen klaar te krijgen. Het hangt alleen van de hoogte van de grondprijs af. Lukt het niet en is er na mei geen toestemming ge geven om te bouwen, dan zeggen we de zaak met het vervallen van onze optie hoogstwaarschijnlijk af." OEGSTGEEST - Ambtena ren van de provincie ko men binnenkort met ver tegenwoordigers van de gemeente Oegstgeest op nieuw praten over de tij delijke maatregelen die genomen zijn voor de Haarlemmertrekvaart. Zoals bekend is deze gevaarlijke weg, die dagelijks door enkele duizenden fietsers bereden wordt, op bepaalde uren van de dag voor autoverkeer afgesloten om de veiligheid van de fietsers te verhogen. Talrijke automobilis ten blijken zich echter helemaal niet aan de verbodsborden te sto ren en blijven ook op de "verbo den uren" gebruik maken van deze weg langs het Tolhuis. Hoge prijs Het PvdA raadslid Frans Leijnse stelde nadrukkelijk dat Huijstee het maar eens moest worden met de eigenaar van de grond: "We la ten het gemeentelijke huizenbe- leid niet bepalen door iemand die daarmee een dikke boterham verdiend. De plannen van de projectontwikkelaar zijn alleen gebaseerd op de hoge prijs van de grond." Het WD raadslid Stuyvenberg vond dit laatste echter niet zo'n bezwaar. "Als iemand zijn tas wil Cijfers i de koningin in Zuid-Holland mr. M. Vrolijk deelde 'gistermiddag in de spe ciale raadsvergadering tijdens zijn werkbezoek aan Oegstgeest mee, dat de heer Diepenhorst, lid van het college van Gedeputeer de Staten (het dagelijks bestuur van de provincie) zo "spoedig mogelijk zelf in deze zaak zal dui ken". Er wordt nog gewacht op wat meer cijfermateriaal omtrent de overtreders en dan moet door verkeersdeskundigen bekeken worden welke nieuwe maatre gelen getroffen kunnen worden Beheer Mr. Vrolijk (commissaris der koningin in Zuid-Holland) hier tijdens de speciale raadsvergadering in Oegstgeest. bij zijn werk bezoek aan deze gemeente 5 die in verband met zijn werkbezoek maar zoals hij zei "tegen zijn principe in" zelf gistermiddag tijdens de verbod suren de weg bereed en daar zelf overtreders tegen kwam, gaf nog aan dat het in de bedoeling ligt de weg in beheer te nemen bij de provincie als secundaire weg. De vraag uit de raad of het mogelijk is de middag-afsluiting met een half uur te vervroegen met het oog op jonge leerlingen die vaak al voor drie uur naar huis gaan moet volgens Vrolijk aan de orde komen in het overleg dat binnen kort in de technische sfeer ge voerd wordt. Wat het volkshuisvestingsbeleid betreft gaf Vrolijk aan dat men in de Nederlandse beleidsvoering veel te vroeg is afgestapt van de bepalende maatregelen die na de bevrijding gehanteerd zijp. Maat regelen van wetgevende aard "om de zaak in de hand te hou den". "Ik heb het gevoel dat de woningnood nu ook wel eens te weinig aandacht krijgt" aldus Vrolijk. Standpunt Op een vraag uit de raad hoelang het nog toelaatbaar is dat uit de put van Menten zand gewonnen wordt, antwoordde de commis saris dat het beleid van Gedepu teerde Staten er in principe op gericht is geen nieuwe putten te laten openen en de bestaande zo gauw mogelijk te beëindigen. Bij het onderwerp woonwagenkam pen dat eveneens op de vragen lijst van de raadsleden voorkwam merkte Vrolijk nog op dat het be sluitvormingsproces in de regio Leiden bijzonder traag verloopt. 99 OEGSTGEEST - Langs de hoofd verkeersaders in de gemeente Oegstgeest zijn in principe overal vrijliggende fietspaden gewenst. In de Geversstraat waar suggestiestroken voor fietsers zijn aan^legd ont breekt de ruimte om vrijliggen de fietspaden aan te leggen. Langs de President Kennedy- laan zijn helemaal geen voor zieningen voor fietsers aanwe zig. Daar de President Kennedy- laan een hoofdverkeersadcr is wordt de aanleg van vrijliggen de rijwielpaden in samenhang met een versmalling van de rij baan noodzakelijk geacht. Deze opmerkingen vpllen te lezen in het nog niet openbaar gemaak te tweede verkeersrapport van het ingenieursbureau Dwars He- derik en Verhey, dat wordt opge steld in opdracht van de gemeen te te Oegstgeest. Het bureau stelt dat op de Warm- onderweg, tussen de Kempe- naerstraat en de Leidsestraatweg op de bestaande rijbaan "sugges tiestroken" voor fietsers kunnen worden aangebracht. Tussen de aanwezige bomen moeten dan parkeerhavens worden aange legd, zo dat het fietsverkeer niet door stilstaande auto's wordt ge hinderd. Het rijwielpad langs de Rhijngees- terstraatweg dat in het eerste rapport van DVH als een knel punt is aangegeven, moet vol gens het nieuwe rapport gesplitst worden in twee paden aan beide zijden van de weg. Daarbij wordt wel aangetekend dat de benodig de ruimte voor een fietspad aan de oostzijde van de weg voor een deel alleen kan worden aange legd a.sde V ofdrijtaan vo'i een deel in westelijke richting ver legd wordt. Wat de voetgangers betreft wordt er op gewezen dat de situatie in de Kempenaerstraat momenteel niet optimaal is. Het winkelge deelte is wel ingericht als voet gangersgebied, maar het wordt vrij intensief bereden door au toverkeer. Een afsluiting is voorlopig niet mogelijk in ver band met de bevoorrading van de winkels. Met de realisering van Haaswijk moet volgens de opstellei-s van het rapport aandacht worden ge schonken aan goede voetgan gersverbindingen met de be staande wijken in Oegstgeest. Bij de verbindingen die in het be stemmingsplan zijn opgenomen (brug over kanaal bij de Irislaan, en een over het kanaal tussen de Hazenboslaan en de Hofbrouc- kerlaan) wordt, aangegeven dat de onderlinge afstand tussen de twee bruggen over het Oegst- geesterkanaal 600 meter bedraagt wat extra grote loopafstanden voor de voetgangers met zich mee brengt. DHV denkt dan ook aan twee brug gen met een onderlinge afstand van 400 meter ter hoogte van de Hazenboslaan en de Hofbrouc- kerlaan. "Dit zou een aanzienlij ke verbetering voor het comfort van de voetgangers met zich mee kunnen brengen" zo valt te lezen. De verbindingsbruggen zouden dan ook open moeten staan voor fietsers, De veiligheid en het comfort van de voetgangers moet in woongebieden worden ver groot door snelheidsbeperkende maatregelen voor het gemotori seerde verkeer. Het fietsverkeer moet meer gebun deld worden. De fietsroutes die nen een zo direct mogelijke ver binding te vormen. Verder moet er in de routes een vlakke verhar ding, minimale hoogteverschil len en onderbrekingen en een be schutting tegen weersinvloeden zijn. Voor de woongebieden naar het werken naardewinkelsmoeteen goede fietsverbinding komen. Gedacht wordt daarbij aan ver binding naar en van het Marine Electronisch Bedrijf en het rijks universiteitscomplex en naar en van de winkels in de Kempenaer straat en aan de Lange Voort. Verder zijn fietspaden naar scholen en andere gemeenten van groot belang. Er moet volggns DHV gezocht worden naar de kortst mogelijke route tussen herkomst en be stemming omdat fietsers erg ge voelig zijn voor omrijden. Een probleem daarbij is de aanwezig heid van barrières als de Rijks weg 44 en het Oegstgeester ka naal, die korte verbindingen door midden snijden. In verband met de dunne bebou wing van het poldergebied wordt ten westen van de RW 44 een uit breiding van de bestaande fiets- verbindingen (Almomdeweg, Rijnzichtweg, Wassenaarseweg) niet noodzakelijk geacht. DHV vindt wel de verbindingen die uit Haaswijk moeten komen te ge ring. Gepland is een fietsverbin ding via de Haarlemmerstraat weg en via de brug in het ver- lengdevan delrislaan. "Voorhet oostelijk deel van Haaswijk zou dit belangrijke omrij-afstanden opleveren" aldus het rapport. In dit kader wordt gewezen op het eerder geopperde idee van twee bruggen die ook voor fietsers kunnen worden opengesteld. In principe kunen in Haaswijk ver der alle speciale fietsroutes voor bromfietsverkeer worden afge sloten, zo menen de schrijvers van de hoofd verkeersaders in Oegstgeest zijn de haarlemmer trekvaart en de Dorpstraat in de huidige vorm niet geschikt om een belangrijke verkeersfunctie te vervullen. De afsluiting van de Haarlemmertrekvaartweg op be paalde uren betekent een toena me van het autoverkeer in de Dorpstraat waar het verkeer veel hinder voor de bewoners veroor zaakt (trillingen en lawaai). "De toekomstige structuur moet dan ook gericht zijn op een ontlasting van de Dorpstraat van autover keer"). Om een zo goed mogelijke oplos sing voor de verkeersproblema tiek in het noorden van de ge meente te vinden heeft DHV drie varianten ontworpen. De eerste variant betekent een verbeterde weg langs de Haarlemmertrek vaart met afsluiting van de Haar lemmerstraatweg. Het externe verkeer van en naar het noorden wordt volledig gecon centreerd op de Abtspoel weg. Haaswijk wordt ontsloten via de Kennedylaan en de Haarlemmer straatweg/Dorpsstraat. Het auto verkeer zal op de Kennedylaan behoorlijk toenemen met deze variant. In variant 2 is de route langs de Trekvaart afgebogen via Haaswijk en komt deze route te genover de Irislaan op de Kenne dylaan uit. Voor Haaswijk is dit een goede ont sluiting maar de wijk wordt dan wel belast door veel ^xtern en doorgaand verkeer, zo wordt ge steld. Wel is de verkeersdrukte op de Kennedylaan ietwat minder, en houdt een vrij evenwichtige verdeling van het autoverkeer op het wegennet in. De derde variant is een combinatie van de eerste twee. Dit houdt concreet een ver beterde Trekvaartweg in, een goede ontsluiting van Haaswijk met doorgaand verkeer door deze wijk en langs de Abtspoelweg en een nauwelijks door dit verkeer belaste Kennedylaan. DHV re deneert verder in de richting van een mogelijke afsluitng van de Dorpsstraat voor doorgaand au toverkeer. Dit indien het au toverkeer vanuit het noorden via de Haarlemmertrekvaart of via Haaswijk geleid zou kunnen worden. "Daardoor wordt tevens OEGSTGEEST - Ten het autoverkeer in Oegstgeest wordt nog aan verschillende al ternatieven gewerkt door het verkeersdeskundige bureau DHV. Het eerste alternatief is het afwikkelen van het doorgaande verkeer via de hoofdverkeersa ders. De route Marelaan-Wal- deck Pyrmoi^tlaan-Oranjelaan moet dan onaantrekkelijk ge maakt worden voor het door gaande autoverkeer. De Schou- tpnburgstraat moet eenrich tingsverkeer krijgen. Alternatief 2 houdt het streven in en om het verkeer vanuit woon buurten zo direct mogelijk op de hoofdverkeersaders te brengen en het rijden door woonbuurten te beperken zonder dit volledig onmogelijk te maken. Het exter ne verkeer moet niet door het centrale woongebied naar de be stemming rijden, maar zo lang mogelijk via de hoofdverkeersa ders en dan over zo kort mogelij ke afstand de woonstraten belas ten. In alternatief 3 worden niet alleen de externe maar ook de interne verplaatsingen per auto die bui ten de eigen woonbuurten ko men, via de verkeersaders afge wikkeld. Tussen de woonbuur ten onderling is verder geen con tact per auto mogelijk. Hiervoor moeten op een groot aantal rou tes onderbrekingen voor het au toverkeer worden aangebracht. DHV heeft deze drie alternatieven rond het autoverkeer gecombi neerd met de wensen van de ove rige weggebruikers. Hierdoor zijn zogenaamde structuur-al ternatieven ontstaan. Het derde structuuralternatief is het meest rigoreuze en biedt volgens DHV de meeste mogelijkheden voor een veilige afwikkeling van het verkeer buiten de hoofdverkeer saders. Daarin zijn de Laan van Oud Poelgeest en de Rhijngees- terstraatweg voor het autover keer nog beschikbaar als noord- zuidverbinding. Dit betekent ook minder autoverkeer op de Ter wee weg. Behalve op de Lijtweg zijn in dit derde alternatief ook nog afsluitingen voorzien op de Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20 A, vrouwenhuis, vrou wencafé, een thema-avond over "Vrouw en gezondheid", 20 uur. Troef, talencursussen; cabaret, 20-22 Vrijetijdscentrum, publiciteitsgroep, jazzballet, zelf kleren maken, tekenen en schilderen, 20 uur. KWJ, Beweging Werkende Jongeren, Noordeinde 2 A, geopend ma. t/m vr. van 10-17 uur, klachtenspreekuur di. van 17-20 uur. Leidse Schouwburg, toneelgroep Baal "Bekende gezichten, gemengde ge- Oegstgeest, openbare avond voor leden en belangstellenden van de Theosofi sche Vereniging, 20 uur. 't Parlement, PvdA-avond over West- Duitsland 20 uur. Gesprekscentrum, lezing over macro biotiek, 20 uur. Stadhuis, cie. volkshuisvesting, 20 uur. Cultureel Centrum, Voorschoten, ver gadering schoolbegeleidingsdienst, 17 Gemeentehuis Voorschoten, cie. open bare werken, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. onder wijs, 20 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21-24 Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansen, 19.30 uur; etsen, jazzballet, tekenen en schil deren, gitaar, pottenbakken, 20 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur, tel. 146596. Ceasar Franckstraat 9, cursus, mu ziekbeoefening, 20 uur. Stadhuis begeleidingscie. openbare werken binnenstad, 19 uur. Hoogland Huis, Moriaansteeg 103, Ge nootschap Nederland-Israél, 20 uur. Rijksherbarium, lezing over varens, 20 Gemeentehuis Leiderdorp, cie. econo mische aangelegenheden, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën en economische zaken, 20 uur. Gemeentecentrum Lijtweg, Oegstgeest, dansavond voor bejaarden, 20 uur. Donderdag de Almondeweg minder aan trekkelijk voor sluipverkeer tus sen Rijnsburg en Oegstgeest en zal het autoverkeer in sterkere mate van de Rijnzichtweg ge bruik maken". DHV verwacht dat de verkeers druk op de Endegeesterstraat- weg en de Wassenaarseweg be langrijk kan afnemen wanneer in de toekomst het Academisch Ziekenhuis en het universiteits complex via de Plesmanlaan worden ontsloten. De doorgaan de relatie tussen de Oegstgees- terweg en de Rijnzichtweg moet in de toekomst worden afgewik keld via de Warmonderweg, de Leidsestraatweg en de Gevers- straat. Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309. Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur. Vrijetijdscentrum, sportcafé, fotografie, saxofoon. Go-club, 20 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembrugge, ruilavond Philatelica, 19.30 uur. Leidse Schouwburg, "De Trap" van Ge rard Lemmens, 20.15 uur. LAK-Theatef, LAK-Cinema, 19,21 en 23 Gesprekscentrum, lezing over Edgar Allen Poe, 20 uur. Antonius Clubhuis, vergadering dien stenbonden FNV, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 12 tot 19 januari door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, telefoon 071-123553; Apo theek R. van Breest Smallenburg, Loe- vestein' 6, leiderdorp, telefoon 071-890000. Indien het na 11 uur "s avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, telefoon 122444 gebruik maken. •WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon ten noorden van de Rijn 134604, te lefoon ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, telefoon 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, V.d. Waalslaan telefoon 4641. Warmond - Zr. C. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, telefoon 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag cn nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Admiraal Ruijterlaan, de Hazen boslaan, de Hofbrouckerlaan en de Rozenlaan. Verder zijn nog af sluitingen voorgesteld op het Wilhelminapark en de Endegees- terlaan, waardoor de omgeving verkeersluw wordt gemaakt. Bij het eerste structuuraltematief is er naar gestreefd het doorgaande verkeer om de woonbuurt heen te leiden. In het tweede zijn maatre gelen ingevoerd om ook aan het noord-zuid gerichte verkeer be perkingen op te leggen. In deze beide gevallen kan het verkeer tussen de winkelcentra Lange Voort en Kempenaerstraat ge bruik maken van de Terweeweg. Het derde is erop gericht het au toverkeer ook tussen de ver schillende woonbuurten zoveel mogelijk via de hoofdverkeersa ders te leiden. Hierbij wordt ook het autoverkeer tussen beide winkelcentra via de Laan van Oud Poelgeest of de Rhijngees- terstraatvveg geleid. In dit alter natief is het gehele gebied tussen de hoofdverkeersaders ver keersluw. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2