Raadsleden „Leefsfeer moet beter" Noodbrug over Rijn bij Waaghoofd Kringrecord Maasdijk op 200 meter vlinder Leidse Poppenkeet een groot succes Knoetze wint van Sharkey Kampioenen bij Wallis de Vries Wim Luiten krijgt hoge onderscheiding X X X X X X X Denen beheersen badminton- toernooi SftSllT mKBGWD PAGINA 14 Varia MAANDAG 15 JANUARI 1979 RONDGANG DOOR FLATS MERENWUK LEIDEN - Onder barre weersom standigheden heeft een deputatie bestaande uit raadsleden en be stuursleden van de Leidse Wo ning Stichting zaterdag een rondgang gemaakt door de Arendshorst en Condorhorst. Dat gebeurde op uitnodiging van de bewonerscommissie, die onlangs in een rapport constateerde dat de leefsfeer in deze buurt hard achteruit gaat. Het gezelschap met vertegenwoor digers van PvdA, WD, CDA, PSP, en D'66 bracht eerst een be zoek aan een van de leegstaande flatwoningen. De flat, die acht jaar geleden werd gebouwd, maakte een totaal uitgeleefde in druk. Bovendien lagen op de keukenvloer vele honderden do de kakkerlakken. Volgens de bewonerscommissie hebben de laatste bewoners de ontsmettingsdienst steeds de toegang tot de woning gewei gerd. Pas nadat de bewoners wa ren vertrokken heeft men de be strijding ter hand kunnen nemen. Dat had tot gevolg dat omwo nenden vijfmaal gedurende zes uur hun woningen moesten ver laten in verband met de bespui tingen. Namens de bewonerscommissie werd aangedrongen op een bete re controle. Kritiek was er ook op het onderhoud van de portieken, galerijen, bestrating en groen voorziening. In de portieken werd gewezen op de slechte staat van de brievenhokjes, het ont breken van drangers of haken op portiekdeuren en scheuren in de hallen waardoor water tijdens schoonmaakwerkzaamheden op lager gelegen verdiepingen be landt. Het schoonhouden van de flats was aanleiding tot een conflict tussen mevrouw Kerling, bestuurslid van de LWS en de heer Holswil- der van de bewonerscommissie. Toen de heer Holswilder het ge zelschap attent maakte op de aanwezigheid van flink wat spin rag in de hal als bewijs voor het feit dat het onderhoud nog al wat te wensen overlaat, merkte me vrouw Kerling op dat zoiets geen fundamentele kritiek was. "Bij mij thuis hangt in een hoekje ook wel eens spinrag. Dan haal je even de stoffer er langs en het is weg", aldus mevrouw Kerling. "Als u er zo gemakkelijk over denkt dan ga ik maar naar huis", aldus de heer Holswilder en ver trok. Aandacht vroegen de bewoners ook voor de onduidelijkheid die bestaat over de groenvoorzienin gen rond de flats. De LWS en de Plantsoenendienst kibbelen daarover al geruime tijd. Gevolg is volgens de bewoners dat er niets gebeurt. De struiken zijn zodanig verwilderd dat niemand er meer tussen kan komen en het een broedplaats is geworden voor ratten. Bepleit werd om de strui ken te verwijderen en er een grasgazon van te maken. PvdA-raadslidJan Duivesteijn in gesprek met één van de bewoners die erop wijst dat men al maanden wacht op herstel van het trottoir. Na afloop van de rondgang kwam het gezelschap bijeen in "Op Ei gen Wieken" om de klachten nog eens op een rijtje te zetten. Daar bij werd van de kant van de be wonerscommissie de verbazing uitgesproken over het feit dat juist op de dagen voorafgaand aan de rondgang door schoon maakploegen extra aandacht werd besteed aan de flats. Eén van de bewoners: "Er waren plekken waar al vele maanden rommel lag die juist kort voor de rondgang werd weggehaald. Dat geeft toch te denken". Verscheidene raadsleden kondig den aan van diverse problemen werk te zullen maken. Zo zal men zich onder meer uitgebreid laten informeren over het toewijzings beleid van de LWS. Ook van de zijde van de LWS werden enkele toezeggingen gedaan. Dinsdag avond komen de problemen rond de Arends- en Condorhorst op nieuw aan de orde tijdens een vergadering van de gemeentelij ke commissie voor de volkshuis vesting. LEIDEN - Charmante straatop tredens. Zo noemt het LAK- theater de voorstellingen van de 'Leidse Poppenkeet'. Een trefzekere aanduiding, omdat de vier leden van dit artistieke gezelschap weliswaar geen geperfectioneerde voorstel ling geven, maar zonder enige twijfel wel een zeer humoris tische, waaraan een verre gaand enthousiasme ten grondslag ligt. Men draait sinds kort met subsidie van het Nationaal Jeugdfonds, waardoor wat meer dingen mogelijk worden. Vooral Vir- ga Lipman (Liesje en de stemmen van de meeste ma rionetten in de kindervoor stelling van gistermiddag in het LAK-theater) heeft zich voor die geldelijke onder steuning ingezet. Naast Virga wordt de 'Leidse Poppen keet' gevormd door Karin van Holst Pellekaan (die op een amateurvoorstelling van enig niveau eenvoudig niet mag ontbreken), Cor v.d.Plas en Simon van Leeuwen. Cor is de overspannen poppenbaas, die gaat vissen aan de Reeu- wijkse Plassen en de pop penkast laat voor wat - ie is. De poppen nemen dat niet en gaan een eigen voorstelling maken. Dat kwam gistermid dag goed uit, anders had een afgeladen LAK-theater met kinderen tot ongeveer 9 jaar danig voor aap gezeten. Jan Klaassen en Katrijn zorgden aanvankelijk voor een tus senoplossing, maar al spoedig werd hun (haast klassieke en daarom wat achterhaalde) jacht op een koekepan on derbroken door een pop (Bobby Glitter), die een "show" ging maken. Geheel eigentijds met een optreden van Johnny Travolta ('San dy), waarbij het opviel, dat drie-vierjarigen de tekst vrijwel letterlijk meezongen. Voor zover dat fonetisch tenminste mogelijk is. Karin als Bobby Glitter en Simon van Leeuwen in een onverge telijke creatie als Igor Igoro- witsch en het Grote Enge Beest hielpen mee het ver loop van deze kindermiddag te bepalen. Het Enge Beest was voor de allerkleinste net iets te eng en Bobby Glitter, die een meisje een hand wilde geven bleek een grensgeval. Dit even terzijde gelaten werd de voorstelling van gister middag een doorslaand suc ces. Stafmedewerkers van buurt-, jeugd- en clubhuizen kunnen de 'Leidse Poppen keet' in Leiden via nummer 151443 bereiken. BERT KOEKEBAKKER LEIDEN - Burgemeester en wet houders van Leiden hebben be sloten over de Rijn tussen hel Waaghoofd en de Stille Mare een noodbrug aan te leggen. Het col lege heeft de directeur gemeen tewerken opdracht gegeven hiervoor een plan uit te werken. De brug moet er binnen enkele maanden liggen. De aanleg houdt verband met de werkzaamheden aan de walmu- ren langs de Marktenroute. Over enige tijd is het werk gevorderd tot de verbinding tussen de Hoogstraat en de Maarsmansteeg (bij V en D). Uit de praktijk van het werk by de Koornbeursbrug is gebleken dat het voetgangers verkeer bij het werk aan de wal- muren zeer moeilijk wordt. Vanuit deze ervaring hebben B en W besloten bij het Waaghoofd een noodbrug naar de Stille Mare (naar de Haarlemmerstraat) aan te leggen. Deze brug komt pre cies op de plaats waar ooit een definitieve brugverbinding (de zogenaamde Latta-brug) is ge dacht. De discussie over deze brug is echter nog in volle gang. Bij de dienst gemeentewerken verwacht men dat het werk aan de Marktenroute eind maart gevorderd zal zijn tot de verbin ding tussen Maarsmansteeg en Hoogstraat. Tegen die tijd moet de brug by het Waaghoofd er lig gen. De verbinding is later ook nodig als de walmuren bij de ver derop gelegen Kippenbrug aan gepakt worden. De kosten voor de aanleg van de brug moet de gemeente halen uit de 6 miljoen gulden die in 1977 door de gemeenteraad beschik baar werden gesteld voor het werk aan de walmuren langs de Marktenroute. De kosten van de noodbrug zijn nog niet bekend. Voor de aanleg van een bailey brug, waarover eerder gedacht werd, was zo'n 135.000 gulden nodig. SCHERMEN - Walter Janssen (Zaal Visser) heeft in Zoetermeer het schermtoernooi om de zilve ren sabel gewonnen. Kasper Kardolus werd tweede. LEIDEN - Dr. J.H. van Boom, lector aan de Leidse universiteit, is bij koninklijk besluit benoemd tot gewoon hoogleraar in de or ganische chemie. Prof. Van Boom, die op 14 mei 1937 in Sim- pelveld werd geboren en in 1959 aan het St. Bernardinus College in Heerlen het gymnasium-di ploma behaalde studeerde in Utrecht. In 1965 slaagde hy daar voor het doctoraal examen. In ja nuari 1968 promoveerde hij daar cum laude tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen. Na korte tijd in Engeland te heb ben gewerkt volgde in 1969 zyn aanstelling tot wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de Leidse universiteit. In 1975 werd hy be noemd tot gewoon lector in de organische chemie. Zanger Donny Hathaway overleden (33) NEW YORK (Reuter)-De 33-ja- rige Amerikaanse popzanger Donny Hathaway heeft gis teravond in New York zelf moord gepleegd door van de 15e etage van een hotel in Manhattan te springen. Dit heeft de politie meegedeeld. De grootste hit van Hathaway was "you've got a friend", een nummer dat hy samen zong met Roberta Flack. De zwarte zanger schreef ook muziek. MIAMI (ANP) - De Zuidafrikaanse zwaargewicht Kallie Knoetze heeft zaterdag in Miami de partij tegen de Amerikaan Bill Sharkey gewonnen. Scheidsrechter Jay Edson stopte het gevecht in de vierde ronde nadat Sharkey twee keer was neergegaan. De partij zou gaan over tien ronden. Het gevecht Knoetze - Sharkey trok in de Verenigde Staten bijzonder veel belangstelling niet zo zeer uit sportief oogpunt, alswel omdat Amerikaanse actiegrdfcpen rich verzetten tegen het verlenen van een visum voor de Zuidafrikaan. Aanvankelijk werd Knoetze's vi sum ingetrokken maar vorige week donderdag bepaalde een rechter dat de verblijfsvergun ning van Knoetze ten onrechte was ingetrokken. Daardoor kon het gevecht alsnog doorgang vinden. Actieleider Jesse Jackson heeft tot het laatste moment getracht de partij te verhinderen. Hy deed ook een beroep op de Ameri kaanse televisiemaatschappij CBS het gevecht niet uit te zen den. Zowel in het een als het an der slaagde Jackson niet. Hij zal nu trachten beslag te laten leggen op de beurs van Knoetze, omdat de Zuidafrikaan zonder werk vergunning zou hebben gebokst. De partij tegen Sharkey werd na twee minuten en 55 seconden in de vierde ronde beslist. Toen staakte de scheidsrechter de strijd omdat Sharkey voor de tweede maal in die ronde was neergegaan en geen verweer meer had tegen de 24-jarige Zuidafrikaan. ZWEMMEN - Fred Eefting en Hank Elzerman hebben in Nash ville in de VS zwemwedstrijden gewonnen. Eefting won de 200 yards wisselslag en Elzerman de 500 yards vrije slag. DEN HAAG - De staatssecreta ris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk Wallis de Vries heeft zaterdag een bijeenkomst gehouden voor de sporters die in het jaar 1978 een wereldtitel behaalden. Aanwezig waren Keetie van Oosten-Hage wielrennen Harm Wiersma (dammen); de zeezeilers Dijkstra en Koeke- bakker, de plankzeilers Derk en Bep Thijs; de dameshoc- keyploeg; worstelaar Chris Dolman; de zweefvlieger Se- len; de met goud gelauwerde kampioenen in de sport voor gehandicapten en de 73-jari- ge Wim Dalmeijer, wereld kampioen snelwandelen voor superveteranen. De staatsse cretaris sprak zijn waarde ring uit voor de door de aan wezigen geleverde prestatie. Op de foto haalt Wallis de Vries Keetie van Oosten-Hage naar voren. Hij deed dat, gezien de hilariteit bij de aanwezigen, blijkbaar op zeer aardige wijze. LEIDERDORP - De kring Gouwe Rijnstreek organiseerde zater dagavond de eerste ronde van de Speedo jaargang wedstrijden. Uitslagen van dit zwemgebeuren. 100 meter schoolslag jongens 1970/1971: 1. Edo den Boeg Zijl LGB 1.49.3, 2. Marco Mulder LZ'86 1.56.5, 100 meter vlinder slag meisjes 1969: 1 Sandra Kik kert Katwijk 1.45.0,2. Yvonne de Kier 1.47.4, 100 meter rugslag jongens 1969: 1. Jaco de Jong Boskoop 1.32.8,3. Remco Filippo LZ'86 1.38.1, 100 meter vlinder slag meisjes 1967: 1. Marianne Knot LZ'86 1.25.6, 2. Hedy An- neeze Zyl/LGB 1.26.8, 100 meter vrijslag meisjes 1966: 1. Rianne den Duik Katwijk 1.11.1,2. Karin v. d. Linden Zyl/LGB 1.11.4. 100 meter schoolslag jongens 1966: 1. Reinier Haasnoot Zyl/LGB 1.23.4. Alphen In het zwembad de Dillen te Al phen aan den Rijn werden de Kring-winterkampioenschappen A klasse verzwommen. In deze als vanouds zeer sfeervolle wed strijden lieten vooral de zwem- mers/sters van LZ'86 goede tij den noteren hoewel zeker stad genoot De Zijl/LGB niet vergeten mag worden: Zijl/LGB-zwem- mer Edward Maasdijk noteerde zelfs een kringrecord op de 200 meter vlinderslag heren tijd: 2.13.6. Uitslagen: 50 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1. Yvonne Flippo LZ'86 48.2, 2. Yvonne de Kier LZ'86 48.9, 100 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar 1. Yvonne de Kier LZ'86 1.45.6, 2. Yvonne Flippo LZ'86 1.46.1. Al gemeen kring-winterkampioen: 1. Yvonne Flippo LZ'86, 2. Yvon ne de Kier LZ'86. 50 meter schoolslag onder 12 jaar: 1. An drea Grimm Zyl/LGB 42.9,2. He dy Anneeze Zyl/LGB 43.7, 3. Wendy Montanus LZ'86 43.7,100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1. Wendy Montanus LZ'86 1.32.6, 2. Marianne Knot LZ'86 1.34.0,3. Hedy Anneeze Zijl/LGB 1.34.0. Algemeen kring-winter kampioen: 1. Wendy Montanus LZ'86 50 meter vlinderslag jon gens onder 14 jaar 1. Wilco v. d. Zeeuw LZ'86 32.6, 2. Edwin Hou ten BZPC 33.6, 100 meter vlin derslag jongens onder 14 jaar: 1. Wilco v. d. Zeeuw LZ'86 1.11.5,2. Hans Lal au Zijl/LGB 1.13.5, 200 meter vlinderslag jongens onder 14: 1. Wilco v. d. Zeeuw LZ'86 2.39.6,2. Edwin v. Houten BZPC. 2.40.9. Algemeen kring-winter kampioen: 1. Wilco v. d. Zeeuw LZ'86,2. Edwin v. Houten BZPC 3. Hans Lalau Zijl/LGB. Verdere kring-winterkampioenen: 50, 100 en 200 meter vlinderslag heren Edward Maasdijk (Zijl LGB) 50,100 en 200 meter school slag meisjes onder 16 jaar Ellen Hoogenboom (LZ'86). LEIDEN - Leidenaar Wim Luiten is zaterdag door het bestuur van de Budo Bond Nederland gepromoveerd tot zevende dan. Deze hoge on derscheiding viel Luiten ten deel voor zijn bijzondere verdiensten voor de judosport. Wim Luiten is directeur van de gelijknamige sport scholen in Leiden en Rijnsburg. Bovendien is hij sedert enkele jaren voorzitter van het district Zuid-Holland en tevens lid van het hoofd bestuur van de BBN. Wim Luiten SPORTTOTO Toto 1 2 3 Ajax-Haarlem AZ-Go Ahead Den Haag-PSV Sparta-WV NEC-Vitesse jVlW-Feyenoor<^ Utrecht-Roda PEC-Volendam NAC-Twente Heerenveen-Heracles Vlaardin gen-Willem II Eindhoven-Den Bosch Helmond-Amsterdam Lotto De winnende getallen zijn: 3-5-11- 17 - 21 - 36. Reservegetal 9. Supertrio Het supertrio werd gelopen m de Carlos Plutoprijs te Hilversum. De uitslag is: 1. nr. 6 Mephisto (L. Dooper), 2. nr. 9 Nellie Windspiel (L. Schoonhoven), 3. nr. 11 Nera Hanover (H. Hamming). Niet gestart nr. 8 Nono Norton. De inleg bedroeg f 242.121, de uitke ring is f540,40. Duitse lotto HAMBURG - In de Westduitse lot to zijn zaterdag de volgende win nende getallen getrokken: 5 8 9 12 16 45, reservegetal 42. In de loterij spel 77 is het volgende winnende getal uit de bus geko men: 3 4 0 3 4 4 7. Bürgler wint de afdaling CRANS MONTANA (AFP) - De Zwitser Toni Bürgler heeft giste ren in Crans Montana een afda ling gewonnen die meetelt voor het klassement voor de wereld beker. Zijn landgenoot Peter Müller eindigde als tweede. De ook al uit Zwitserland afkomsti ge Peter Lüscher heeft nog steeds de leiding in het klassement om de wereldbeker. Kampioen In- gemar Stenmark (Zweden) is tweede. In het Japanse Sapporo heeft de Finse wereldkampioen Tapio Raisanen een internationale wedstrijd skispringen van de 90- meter schans gewonnen. De Noor Dag Jensen eindigde als tweede. Anne Vlieg uitgeschakeld BRIGHTON (ANP) - De open Engelse tafeltenniskampioenschappen zijn een grotendeels Chinese aangelegenheid geworden. Koeo Yao-hoea versloeg in de Finale van het herenenkelspel zijn landge noot Liang Ke-liang met driemaal 21-18. In het dubbel versloeg dit tweetal de Hongaar Gabor Gergely en de Tsjech Milan Orlowski. De Nederlander Anne Vlieg kwam niet verder dan de tweede ronde, waarin hij verloor van de Brit Jackson. De Engelse Jill Hammersley won in de finale van het damesenkel van de Hongaarse Judith Magos. HAARLEM (ANP) - Geheel vol gens verwachting is het interna tionale badmintontoernooi van de Nederlandse kampioen Duinwyck beheerst door de De- De organiserende vereniging had het geluk dat het toernooi slechts een paar dagen na de wedstrijd Nederland-Denemarken om de Thomas-beker viel. Daardoor was het veld met mannen als Pri, Helledie en Fladberg zeer sterk bezet. Svend Pri zegevierde in het here nenkelspel door met 15-3, 15-18 en 15-2 zijn landgenoot Helledie te verslaan. Samen versloegen de Denen in de eindstrijd van het herendubbelspel de Nieuwzee- landse broers Brian en Richard Purser. De finale in het damesenkelspel le verde een overwinning op voor Hanke de Kort. Haar tegenstand ster Marjan Ridder gaf in de tweede game op. Daarvoor had Marjan Ridder samen met haar man Rob in het gemengd dubbel wel van Hanke de Kort en haar partner Piet Ridder gewonnen. In het dames dubbel was de eerste plaats weer voor Hanke de Kort en Inge Robbe, die het Westduit se koppel Schulta-Jansen/ Morsch versloegen. lichtreklame 071-13 40 01

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14