Stuttgart neemt ositie over van Kaiserslautern Lugdunum winnaar van zaalvoetbaltoernooi FC Twente wil voor meer geld Frans Thijssen AC Milan ook in toernooi van Real Vonk en Zonneveld gestopt bij Volendam MAANDAG 15 JANUARI 1979 Koos Bekooy kapt de bal en passeert zijn tegenstander. LEIDEN - Tweeduizend toe schouwers en ongeveer 300 voetballers hebben het dooi de w LFC georganiseerde zaalvoetbaltoernooi in de Groenoordhal tot een gezellig en geslaagd evenement ge maakt. De honger naar de bal scheen door de slechte toestanden van de velden zo sterk te zijn dat vijftien clubs met hun complete selecties aantraden. Lugdunum won bij de stan daardteams terwijl UVS de eerste plaats bij de reserves voor zich opeiste. De eerste plaats van Lugdunum was overigens een terechte zaak. De ploeg herbergde het meeste talent en speelde de meeste tegenstanders naar een nederlaag. LDWS leek nog een bedreiging voor de Kikkers maar via twee tref fers van Frans Sjardijn de gradeerde Lugdunum die ploeg tot een figurant. Opzienbarend was ook dat LFC niet tot de finales doordrong. De ploeg van trainer Swaak struikelde over Foreholte. De Voorhoutse formatie ver baasde vriend en vijand door tot de eindronde door te drin gen. Ook VTL leverde een goede prestatie af. De Vlietbewo- ners schakelden UVS, welis waar via strafschoppen, uit en kwamen daardoor in de finale poule. De drie finalewedstrijden bo den het publiek niet de span ning en het goede voetbal die daarvoor in diverse wedstrij den wel waren te bewonde ren. Vooral Lugdunum bleef wat onder de maat. alhoewel er van een ploeg die al vijf wedstrijden in de benen heeft zitten geen topprestatie meer verwacht kan worden. De eerste wedstrijd tegen Fore holte eindigde onbeslist (0-0). Een wat tegenvallende pres tatie omdat Koos Bekooy (uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi) nogal wat mogelijkheden kreeg om te scoren. VTL was de tweede tegenstander van de formatie van trainer Ruud de Groot. Deze wedstrijd leverde Lug dunum een benauwde 1-0 ze ge (Wetselaar scoorde) op. De uitslag van VTL-Foreholte was bepalend voor de bezet ting van de eerste plaats. Lange tijd zag het er naar uit dat strafschoppen de beslis sing zouden brengen omdat Foreholte de 1-0 voorsprong leek vast te houden. De ge lijkmaker van Fred van Haarlem leverde Lugdunum uiteindelijk de eerste plaats op. Bij de reserveteams ging de strijd tussen UVS, SJC en Sleutels. Via een 3-1 zege op SJC en een 2-2 deling tegen Sleutels eiste UVS de eerste plaats voor zich op. Randstad Sport kreeg de spor- tiviteitsprijs. Algeheel win naar werd Lugdunum. UVS werd tweede. Koos Bekooy. de beste speler schermt de bal af. het zaalvoetbaltoernooi, WEST BROMWICH VERDRINGT LIVERPOOL STUTTGART (ANP) - VFB Stuttgart heeft, op de eer ste speeldag van de twee de competitiehelft in de Bundesliga, de kopplaats van Kaiserslautern over genomen. Stuttgart dat sinds zijn terugkeer in de Bundesliga in 1977 in 23 thuiswedstrijden 44 pun ten haalde, versloeg Kai serslautern in een uitver kocht stadion (70.000 toe schouwers) met 3-0. Stuttgart heeft evenveel punten als Kaiserslautern, maar een iets beter doel saldo. Hamburger SV heeft, als derde, overigens één verliespunt minder. Zwaar Op het zwaar bespeelbare veld had Stuttgart een aanloopperiode van twintig minuten nodig. Daarna bleef slechts de vraag hoe ver de score in het voordeel van de voor treffelijk spelende Stuttgarters zou oplopen. Uitblinker Ronnie Hellström in het doel van Kai serslautern hield de schade be perkt tot drie treffers, twee voor rust van Förster en Hoeness. één in de tweede helft van Volkert. Na acht weken afwezigheid, vier weken schorsing en vier weken winterpauze, was international Hansi Müller weer terug bij Stuttgart. Een gebrek aan com petitieritme was bij hem niet te bespeuren. Moeilijk Trainer Friedel Rausch, die vroeger bij Schalke werkte, heeft een moeilijk half uur beleefd in zijn debuut bij Eintracht Frankfurt. Na een goed begin zakten de Frankforters volkomen weg en kort voor rust zette Abramczik Schalke op 1-0. Het bleef bij dat ene doelpunt omdat stopper Korbel international Klaus Fi scher in alle opzichten overtrof. Na rust zette Grabowski de wed strijd naar zijn hand. Lorant maakte gelijk uit een strafschop, Grabowski zorgde zelf voor 2-1 en zeven minuten voor tijd on derstreepte Wenzel het Frank- fortse overwicht met een derde treffer. Hertha werkte zich, ten koste van Darmstadt, iets omhoog. De 7000 toeschouwers in het Berlijnse Olympia-stadion zagen Nussing Zaalvoetbal LEIDEN - Het programma deze week in de zaalvoetbalcom petitie te spelen wedstrijden zijn: vanavond in Cleyn Duin hal: 20.00 uur EKL Boys - Sv\ ift; 21.00 uur Van der Pias-Van Gerven. In de Groenoordhal wordt woens dag om 20.00 uur de topper Sjar- din - Glasbergen gespeeld. Daar na volgt om 21.00 uur Oegstgeest- Cleyn Duin. In de Wasbeekhal te Sassenheim spelen op dezelfde dag Landwer en Godyla tegen el kaar (20.25 uur). MADRID (ANP) - AC Milan zal als vierde ploeg deelnemen aan het eerste toernooi om de Santiago Bernabeubeker. Dit toernooi wordt georga niseerd door Real Madrid ter nagedachtenis van de pas overleden voorzitter Berna- beu. Daarvoor werden meervoudige winnaars van de Europese beker voor landskampioenen uitgeno digd. Naast Real Madrid (zes cups) verklaarden Ajax en Bayern München (drie cups) zich be reid deel te nemen. Als vier de club werden eerst Liver pool, Manchester United en Internazionale uitgenodigd. Deze clubs zegden af. Zater dag werd besloten tussen AC Milan (twee cups landskam pioenen en twee bekerwin naars) en Benfica (twee be kers landskampioenen) te lo ten. AC Milan was de geluk kige. AC Milan speelde dit seizoen Europees voetbal in het toernooi om de UEFA- beker. In de derde ronde werd de Italiaanse club uit geschakeld door Manchester City. ENSCHEDE (ANP) - Het is, volgens manager Ton van Dalen, niet te verwachten dat de overgang van Frans Thijssen naar Ipswich Town binnenkort rond zal komen. Ipswich, dat tijdens de onderhan delingen over Arnold Mühren al belangstelling voor Thijssen had getoond, is opnieuw aan de markt gekomen na de overgang (voor bijna twee miljoen gulden) van zijn middenvelder Talbot naar Arsenal. "Robson", vertelde Van Dalen, "heeft contact gezocht en mij gezegd welk bedrag hij be schikbaar had voor de totale transactie. Dat is niet voldoende, want behalve de vergoeding aan FC Twente, moet hij dan ook aan de eisen van Thijssen, wiens con tract met ons tot het einde van dit seizoen loopt, voldoen". De manager van Ipswich T heeft Van Dalen meegedeeld de zaak nog eens te zullen bekijken. Wegens blessure t Arsenal-aanvaller FrankStapleton scoort de winnende goal. Forest-verdediger Viv Anderson komt net te laat. twintig minuten voor rust het enige doelpunt maken in een duel met weinig krachtsverschil. Engeland Het ouderwetse winterse weer heeft ook in Engeland de voet balsport danig parten gespeeld. In de eerste divisie gingen slechts vier wedstrijden door. Ondanks de koude was zaterdag de der tiende een uitstekende dag voor West Bromwich Albion om vodr het eerst in een kwart eeuw de eerste plaats in de competitie te bezetten. Stuntman West Bromwich Albion speelde met 1-1 gelijk in de uitwedstrijd tegen Norwich City en staat nu één punt- voor op Liverpool en Everton, clubs die niet in actie kwamen. Een succes voor mana ger Ron Atkinson, die zaterdag precies één jaar in dienst was van Albion. Atkinson is een stunt man. Hij kocht vorige week maandag voor twee miljoen gul den David Mill van Middles brough om hem in de eerste de beste wedstrijd op de reserve bank neer te zetten en hem daar de gehele wedstrijd te laten zit ten. Albion kon Mills kennelijk missen. In Norwich werd - gezien de om standigheden - niet slecht ge speeld. In de elfde minuut scoor de Cyrille Regis. Dat doelpunt leek voldoende voor de overwin ning, maar zes minuten voor tijd zorgde Martin Peters (hij scoorde in '66 voor Engeland in de WK-fi- nale tegen West-Duitsland) met een kopbal voor de verrassende gelijkmaker. Verwarmd Arsenal verwarmde het veld, zodat de wedstrijd tegen kampioen Nottingham Forrest kon door gaan en dat was vooral financieel belangrijk, want er kwamen 52.158 toeschouwers opdagen. Ze zagen in de kou een hartverwar mende wedstrijd, die door Arse nal met 2-1 werd gewonnen. Het was Forest's tweede nederlaag in deze competitie. Het grote probleem voor manager Brian Clough dit seizoen is het scoren. In de Engelse eerste divisie zijn er nog slechts drie clubs die minder vaak scoorden dan de kam- pioensploeg. Tegen Arsenal bleef het bij één doelpunt. Dat kwam in de 38ste minuut op naam van John Robertson. Arsenal werkte in de tweede helft de achterstand weg. In de 61ste minuut bracht Price de gelijkmaker op zijn naam en negen minuten voor tijd verschalkte Stapleton doelman Shilton opnieuw: 2-1. In tegenstelling tot Bristol City - Tottenham Hotspur (0-0) was Leeds United - Manchester City een aardige wedstrijd. Hawley zorgde in de 44ste minuut kop pend voor 1-0, terwijl Brian Kidd vier minuten voor tijd van twintig meter afstand voor de puntende- ling zorgde. VOLENDAM - Theo Vonk en Cor Zonneveld zullen stoppen met betaald voet bal in Volendam. Zowel Vonk als Zonneveld zien hun terugkeer in de hoofdmacht van de eredi visieclub uit het vissers dorp vanwege blessures niet meer zitten. Oefen meester Jan Mak: „Wat Theo Vonk betreft, heb ik er in mijn achterhoofd wel rekening mee gehouden toen hij zich uitte over hartklachten. Bij Cor Zonneveld leek de verbetering van een bles sure zich door te zetten, hoewel hij alweer anderhalfjaar op non- actief staat. Zonnevelds blessure blijkt echter nauwelijks verbe terd te zijn. en ik zie hem ook niet meer terugkeren". Jan Mak heeft het bestuur van de eredivisieclub op de hoogte ge bracht van de nieuwste ontwik kelingen binnen zijn selectie. Mak: „Er zullen op korte termijn beslissingen genomen moeten De eerste divisieclub Eindhoven leent voor de rest van de voetbal competitie Gerard van Berlo van MW. Van Berlo werd anderhalf jaar geleden door MW van Hel mond Sport overgenomen. Na promotie naar de eredivisie ver sterkte de Maastrichtse club zich ook met Bert van Marwijk waar door Van Berlo als specifieke lin kerspits hoofdzakelijk in het c- elftal kwam te spelen. Hans Posthumus, de 31-jarige spits van NEC, is afgekeurd voor betaald voetbal. Dokter Wout Honig, de clubarts van NEC, heeft Posthumus geadviseerd zijn loopbaar te beëindigen. De robuuste spits sukkelde al meer dan een jaar met een rugblessure. Hans Posthumus begon zijn voetbalcarrière bij de ama teurclub WOG en speelde als semi- en fullprof bij Wageningen, Feyenoord, Racing Mechelen, Lierse SK en NEC. Dordrecht Een aantal Dordse middenstanders en de supportersvereniging heb ben eens steunfonds betaald voetbal opgericht ten behoeve van de eerste divisievereniging FC Dordrecht. Er is reeds een be drag van 12.000 gulden binnen gekomen. Het bedrag zal niet in eerste instantie ten goede komen aan de club, maar aan de spelers. In het uiterste geval is er de mo gelijkheid dat de bedragen zullen worden teruggestort van de spe lers naar de club. Ook van andere zijde worden initia tieven ontplooid om het even tuele verdwijnen van de hekke- sluiter uit de eerste divisie te voorkomen. Tijdens een gesprek in Zeist tussen afgevaardigden van FC Dordrecht, vertegen woordigers van de KNVB, de WCS en WON, is de aanzet tot een reddingsplan voorde Dordse club gegeven. Getracht zal onder meer worden het gemeentebestuur van Dor drecht meer te interesseren voor de positie van de eerste divi sieclub. Het sectiebestuur van de KNVB is niet van plan de salaris sen van de Dordrecht-spelers langer dan tot eind januari voor te schieten. Vizier van Hans Krankl worden om de selectie vullen. Zoals de zaken er staan, zullen er zeker drie spelers bij moeten komen op scherp: vijf goals BARCELONA - De Oostenrijker Hans Krankl heeft zich weer aan de top van de Spaanse topsco rers-ranglijst genesteld. Met vijf treffers had hij gisteren het grootste aandeel in de overwin ning van 9-0, die Barcelona op Rayo Vallecano behaalde. Johan Neeskens scoorde twee keer. Krankl zorgde in zestien wedstrij den voor achttien doelpunten. HANDBAL - Het Nederlandse zaalhandbalteam heeft in het in ternationale toernooi in Sofia dit weekeinde twee nederlagen ge leden. Zaterdag verloor de ploeg met 31-15 van Hongarije, gisteren bleek ook Bulgarije te sterk (24-19).

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 10