PvdA in bollenstreek bundelt de krachten eidse agenda In Oegstgeest behoefte aan 130 kleine woningen VOOR EEN- EN TWEEPERSOONSHUISHOUDENS m mm „Schuld te laat bezorgen van vergaderstukken bij gemeente" VRIJDAG 12 JANUARI 1979 OEGSTGEEST - In Oegstgeest zijn AcUUt honderddertig woningen nodig voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. In de ge meente zijn 2244 kleine hu'shou- dens. Voor de urgente woning- behoevende alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens zijn 40 speciale wooneenheden nodig. 38% is korter dan zes maanden intensief aan het zoeken naar woonruimte. 15% zoekt al vaneen halfjaar tot één jaar, 10% van één jaar tot anderhalf jaar. Anderhalf jaar of nog langer is al 23% van de alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens in Oegstgeest op zoek naar woonruimte. Deze cijfers zijn ontleend aan een rapport dat is opgesteld naar een onderzoek door het Centrum Beleidsadviserend Onderzoek D'Ancona en De Hond (Cebeon) in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting. Onbeantwoord Het onderzoek spitst zich toe op de urgente woningbehoefte van de kleine huishoudens in de ge meente Oegstgeest en geeft een inzicht in de jaarlijkse woning behoefte. Als basis van dit onder zoek diende het eerder gepubli ceerde deel rapport Huisvesting Alleenstaanden en Tweeper soonshuishoudens in de gemeen te Oegstgeest. In dit laatste rap port was nog onbeantwoord gebleven hoeveel woningen er gebouwd moeten worden om aan de vraag van deze groep te vol doen en welke kwalitatieve ken merken deze woningen moeten hebben. Verder was open geble ven hoeveel speciale wooneen heden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens ge bouwd moeten worden. De opstellers van het rapport mer ken op dat niet alleen het aantal woningen van belang is, maar ook de kwaliteit van het woning bestand. "Naarmate de samen stelling yan de woningvoorraad beter is afgestemd op wensen en mogelijkheden van de bewoners, dan zal het aantal verhuiswensen en -bewegingen minder zijn," zo valt te lezen. Er wordt verder ge steld dat de kleine huishoudens een steeds grotere rol gaan spelen op de woningmarkt. De onderzoekers geven zelf aan dat ze met hun onderzoek niet kun nen bepalen hoeveel woningen bijvoorbeeld binnen 2 jaar in een gemeente gebouwd moeten wor den voor de doelgroep en ook niet welke kenmerken die woningen moeten hebben. Wel is het vol gens hen mogelijk het acute te kort aan woningen voor de kleine huishoudens in een gemeente met behulp van het beschikbare onderzoekingsmateriaal vast te stellen. In het rapport Staat de wil om zelf standig te wonen als belangrijk ste reden voor de thuiswonende mensen om zo snel mogelijk te verhuizen. Van deze groep geeft (86%) dit als belangrijkste wens om te verhuizen aan. Van de hoofdbewoners wil 36% in ver band met de woonruimte verhui zen. Verder speelt de woonom geving, de wil om samen te wo nen, het werk, trouwplannen, de gezinsuitbreiding en de wil om een huis te kopen een grote rol om te verhuizen \Tan de urgent woningbehoeven- den hebben 32% zich in laten schrijven als woningzoekende bij een woningbouwvereniging en 30% bij de gemeente. Verder hebben een behoorlijk aantal mensen kontakten gelegd met makelaars, kamerbemiddelings bureaus en huizen bekeken om de verhuiswens te kunnen ver wezenlijken. woningen (gewenst aantal ka mers: 3) en eenzelfde aantal eta gewoningen (2 kamers) 11 drie kamer-flatwoningen: 36. Wat de kosten van een woning be treft wil men 8 etagewoningen voor minder dan f 200 en 6 flats voor minder dan dit bedrag. 7 etagewoningen worden gevraagd voor een bedrag tussen de f200 en f250. Een totaal van 19 koop woningen, 20 met een huur van minder dan f 200,20 met een huur tussen f200 en f250, 10 tussen f250 en f300, 16 tussen f300 en f 350,10 tussen f 350 en f 400, en 8 woningen van 400 gulden of meer zijn nodig. Naast de 36 driekwamerwoningen staan verder 28 vierkamer, 24 tweekamer, 8 vijfkamer, 4 éémn- kamer- en drie zes- of meerka- merwoningen in het rijtje woon wensen van de urgent woning- In het door het CEBEON ge maakte rapport over de ge meente Oegstgeest staan naast de uitwerking van het specifieke onderzoek in deze gemeente ook nog wat getal len van andere randgemeen ten. Zo wordt aangegeven dat in Leiderdorp 1611 "kleine huishoudens" tijdens het on derzoek zijn aangetroffen. De urgent woningbehoevenden in deze gemeente woningen. In Leiderdorp zijn 10 speciale wooneenheden nodig. De gemmente Voor schoten heeft 2846 "kleine huishoudens" binnen de ge meentegrenzen, althans vol gens het onderzoek. 184 wo ningen zijn zo snel mogelijk nodig. Er worden daar zo'n 48 speciale wooneenheden ge wenst. Voor Wassenaar zijn 2301 "kleine huishoudens" aangegeven. woningen hoognodig zijn. In deze gemeente is een vraag naar 21 wooneenheden. Ook in de gemeente Leiden heeft het CEBEON zich met het onderzoek verder bezig gehouden. Hier zijn 21.474 "kleine huishoudens" en er is een urgente behoefte aan 1642 woningen. Voor deze ge meente zijn 364 speciale wooneenheden noodzakelijk. behoevenden die als hoofdbe woners willen wonen. Een deel van deze groep is al woonachtig in een woning of is inwonende. Slecht Als de verhuiswens van deze groep wordt ingewilligd, komt een deel van die woonruimte vrij. De on derzoekers laten weten dat een deel van de vrijkomende woon ruimte zo slecht is dat die woon ruimte niet mag worden be schouwd als ruimte die "be schikbaar" komt voor andere ur- Benadering De onderzoekers stellen dat op ba sis van de uitgevoerde analyses een inzicht kan worden verkre gen in de door de urgent woning behoevenden in de gemeente Oegstgeest gewenste woonruim te. Er wordt wel voor gewaar schuwd dat het hier om cijfers gaat die een benadering van de werkelijkheid zijn, mede omdat het om een streekproefonder- zoek gaat. Van de 130 woningen die gewenst worden zijn 103 gewone wonin gen, 7 kollektieve woonruimten en 20 andere mogelijkheden om in te wonen. Uit het onderzoek blijkt dat onder andere de voor keur uitgaat naar 12 eengezins- CXGS «S3 1 gent woningbehoevenden, of pas na ingrijpende maatregelen. Er bestaat verder een kans dat die woonruimte toch niet meer vrij komt voor volgende bewoning, aldus de samenstellers. Bij de slotopmerking wordt gesteld dat verwacht mag wórden dat de pe riode waarin de kleine huishou dens in de gevraagde woningen blijven wonen vrij kort is, zodat er een grote doorstroming zal ontstaan. Dit type woningen zal vooral een functie vervullen als "par- keeroplossing", gedurende de periode tussen het bij de ouders -4% i Oegstgeest. In '68T69 voltooid. Gedeeltelijk onderkomen i alleenstaanden i Volgens het rapport zal naarmate de bouwactiviteit voor deze groep mensen toeneemt een steeds grotere groep jongeren behoefte krijgen om zelfstandig te gaan Wonen. De verdeling van woningen is belangrijker dan nieuwbouwactiviteiten gezien de omvang van de verhuisbewegin- gen, zo wordt gesteld. Deze cijfers van het Cebeon komen volgens een woordvoerder van de gemeente Oegstgeest aardig overeen met getallen uit het to- taalonderzoek dat het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten voor Oegstgeest gedaan heeft naar de woningbehoefte. De stuurgroep Huisvesting Alleen staanden en Tweepersoonshuis houdens zal beide rapporten nu verwerken tot een beleidsadvies aan het gemeentebestuur BOLLENSTREEK - De m Sassenheim woonachtige Nico van der Brugge zal, zo mag worden aangeno men, tot voorzitter worden benoemd van de nog maar pas opgerichte Streekfe- deratie Bollenstreek van de Partij van de Arbeid Hij is de enige kandidaat Alleen de vergadering van de nieuwe federatie moet volgende week nog offi cieel haar goedkeuring geven aan het voorzitter schap van Van der Brugge Tot de oprichting van de Streekfe- deratie Bollenstreek van de PvdA werd besloten tijdens een bijeenkomst van het gewest Zuid-Holland van de Partij van de Arbeid in april van het vorig jaar. Met dit besluit kreeg de PvdA in de bollenstreek opeens een geheel nieuw gezicht. Tot dusver viel dit gebied steeds on der het district Leiden. Andere problemen Nico van der Brugge zegt daarover "De problemen in de bollen streek liggen op een heel ander vlak dan die van de gemeente Leiden. Door onze kleine afvaar diging binnen het district Leiden, één afgevaardigde op 75 partijle den had de bollenstreek maar weinig inbreng. Via deze streek- federatie kunnen we de onder werpen die in de bollenstreek spelen gezamenlijk bekijken en eventueel daarover een geza menlijk standpunt bepalen" Binnen de streekfederatie van de PvdA vallen voorlopig de afde lingen van de partij uit Hillegom, Lisse, Noord wijk, Rijnsburg Sassenheim, Katwijk, Valken burg, Warmond, Voorhout en Noordwijkerhout. Er zal worden uitgegaan van drie afgevaardig den per afdeling. Volgens de werkgroep die de streekfederatie Bollenstreek heeft voorbereid moet de federa tie niet alleen fungeren als over legorgaan, maar moet zij ook ac tiviteiten op touw zetten. Begin februari zal daarom al worden begonnen met een kadercursus en er wordt tevens gedacht aan een cursus "Introductie Raads werk' Dit moet gebeuren in sa menwerking met de Stichting Vormingswerk van de Partij van de Arbeid. "Maar", zo zegt Van der Brugge, zelf lid van de werk groep: "We willen meer. We den ken aan het opzetten van diverse groepen, zoals een groep 'rooie vrouwen' en een groep 'jonge so cialisten' Om zoiets alleen in Sassenheim op te zetten heeft geen zin. Dan komen er mis schien maar drie mensen, maar samen met de afdelingen uit de andere bollengemeenten moet dit mogelijk zijn. Een streekfede ratie moet dit kunnen organise- Ook hoopt de werkgroep na ver loop van tijd commissies in het leven te roepen, waarin deskun digen, maar ook raadsleden zit ting hebben Niet inslapen Van der Brugge zegt over zijn func tie als toekomstig voorzitter van de Streekfederatie Bollenstreek van de Partij van de Arbeid: "Mijn belangrijkste taak is te zor gen dat we niet inslapen. Je ziet dat nog wel eens op afdelingsver gaderingen, die slecht worden bezocht. We zullen moeten pro beren het levend te houden" Zelf is Van der Brugge werkzaam als ambtenaar bij de overheid in Den Haag. Hij is al lid van de PvdA sinds 1954. "Toen ik drie en een half jaar geleden in Sassen heim kwam wonen, bezocht ik wel eens een afdelingsvergade ring. Je laatje gezicht zien en dan rol je er vanzelf in. Ik kwam eerst in het bestuur en toen ook in de werkgroep terrecht," vertelt hij. Door de voorbereidingswerkgroep zijn punten opgesteld, waarmee de federatie zich in de toekomst zou moeten bezighouden. De belangrijkste: streek- en be stemmingsplannen, welzijn, ver keer, openbaar vervoer en huis vestingszaken. Hierover zegt hij. "Wij zijn voor een vrije vorm van samenwonen. Het blijkt dat in de bollenstreek vooral jongeren gro te huisvestingsproblemen heb ben. Of ze zijn te jong voor een woning, of ze moeten gaan trou wen om voor een woning in aan merking te komen. Als je deze groepen uitsluit kun ie als ge meentebestuur makkelijk zeg gen dat het met de woningzoe kenden best meevalt" Met de geboorte van de federatie ver wacht Van der Brugge ook meer inbreng binnen het gewest Zuid- Holland van de PvdA. "We kun nen elkaar gaan steunen" Zwevende kiezer Ook hoopt hij ook middels deze fe deratie de PvdA in de bollen streek beter te „verkopen" Van der Brugge denkt daarbij aan ge zamenlijke propaganda voor de Europese verkiezingen (juni '79) en ook aan het winnen voor de partij van wat hij noemt de "zwe vende kiezer" Wat de financien aangaat zal de nieuwe federatie het moeten stellen met de door de landelijke PvdA beschikbaar ge stelde r.ubsidie voor federaties binnen de partij het bedrag van 1100 gulden. Over de exacte doelstelling van de federatie zal woensdag 17 januari in zaal Wels in Noordwijk worden vergaderd. Dan zal ook het be stuur van de federatie definitief worden gekozen. Als spreker die avond is uitgenodigd Max van den Berg, kandidaat voor het voorzitterschap van de Partij van de Arbeid, en ex-wethouder van Groningen. De aanvang is acht Hoofdbesteller PTT-kantoor Voorschoten: VOORSCHOTEN - "Het is hier geen imbeciel zooitje" zo rea geerde de hoofdbesteller van het PTT-kantoor in Voor schoten op het gisteren in de ze krant geplaatste berichtje over het te laat bezorgen van vergaderstukken waardoor de commissievergaderingen in deze gemeente niet konden doorgaan. Gemeentesecretaris De Graaff gaf aan dat er een vaste af spraak met het PTT-kantoor is om alle stukken die op vrij dagmiddag voor vijf uur be- bundeld worden aangebo den, zaterdagmorgen besteld worden. Zaterdag kreeg nie mand de gemeentestukken bezorgd, enige raadsleden ontvingen stukken op maan dagmiddag, de meeste raads- en commissieleden ontvin gen dinsdagmorgen de stuk ken en de laatste kwamen pas woensdag aan. Volgens de hoofdbesteller ligt deze fout duidelijk bij de ge meente en is de PTT zeker niet in gebreke gebleven: "De gemeente heeft vrijdagmid dag gebeld en gevraagd of de stukken bezorgd kunnen worden. De directeur van het kantoor heeft dit toen toege zegd. maar de vergaderstuk ken zijn als briefpakjes be zorgd en die gaan zaterdags niet meer mee. De gemeente heeft het dus fout afgegeven Hadden ze het als brief of als expresse-stuk afgegeven dan waren ze zaterdagochtend wel bezorgd". Maandag heeft de PTT de briefpakjes die als bestelstukken gelden ook niet kunnen bezorgen in ver band met de gladheid. 'Wij willen dan ook een rectifi catie van de kant van de ge meente". Want we worden zo afgeschilderd alsof het hier een imbeciel zooitje is" aldus de hoofdbesteller Werkgroep Een werkgroep houdt zich al vanaf april '78 bezig gehouden met werkwijze, voorbereiding en tot standkoming van de federatie De eigenlijke oprichtingsverga dering vond onlangs plaats. Aan staande woensdag wordt de eer ste officiële federatievergadering gehouden. rziiiji voor Italiaanse arbeiders 111 Nederland OEGSTGEEST - De Societa Dante Alighieri organiseert maandag 22 januari in het dienstverlenings centrum in Oegstgeest een lezing over problemen van Italiaanse arbeiders in Nederland. De lezing wordt gehouden door C. Mari- nelli. Hij is maatschappelijk wer ker geweest voor Italiaanse ar beiders in Nederland. Marinelli heeft een scriptie geschreven ge titeld "Mio padre un Italiano ma noi siamo delle Olandesi". Dov'è il mio posto?" ("Mijn vader is een Italiaan, maar wij zijn Nederlan ders. Waar hoor ik bij en waar mag ik bijhoren.") De Societa Dante Alighieri wil graag haar bestuur uitbreiden met twee leden Presidente van de Societa is mevrouw Rörsch Schalekamp in Oegstgeest (A. van Neslaan 421; telefoon 071-152713) Strandloop De Atletiek-vereniging A.V. Hol land organiseert zondag een strandloop. De start is om 11.00 uur, men kan zich laten in schrijven nabij de strandopgang aan de Wassenaarse Slag te Was senaar. Afstanden die gelopen kunnen worden zijn 2-4-8-12 km. Bridgen In Warmond kan men op maandag 15 januari een partijtje bridge spelen. Oorspronkelijk zou deze avond op dinsdag worden ge houden, maar is dus nu ver plaatst naar maandag. Plaats van handeling is 't Trefpunt en ook eenlingen zijn van harte welkom. Voorjaarsprogramma (Huisvrouwen) Het voorjaarsprogramma van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Leiden/Oegstgeest bevat ook dit jaar weer tal van mogelijkhe den, aantrekkelijk voor iedere vrouw, ongeacht leeftijd of aan leg. De onderwerpen van de och tend- en middagbijeenkomsten, waarbij het Jaar van het Kind een grote rol speelt, variëren van o.a. een optreden van het cabaret van Wieke Muiier tot t? i i een show van eigengemaakte iSllJSpei kleding. Ook zullen de rommel markten t.b.v. een projekt voor de vrouwen in de derde wereld niet ontbreken. Voorts heeft de excursieleidster weer voor een uitgebreid programma gezorgd. het programma. De kursusleid- ster organiseert verscheidene dingen (talen-kursussen, brid ge). Verdere gegevens: tel. 150710 en 134656. Zo staan cr bv. dagexcursies naar St. Niklaas en Arnhem op De afdeling toneel St. Matthias uit Warmond zal vandaag en mor gen het toneelstuk "Een beeld van 'n man" opvoeren. Het be treft hier een blijspel van Hcm- mink-Kamp, waarin ontzettend leuke voorvallen schuilen. Bei de avonden aanvang 20.15 uur en de lokatie is 't Trefpunt. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Alex J.M. zn v: J.A.M. de Groot en H.A.M. Berg, Elisabeth F. dr v: H. Talsma en E.C.P. Buizer, Ewout S. zn v: C. den Ouden en M.J.G. Hagenaar, Christiaan A. zn v. C.G.M. van der Hoeven en E.M.M. Slingerland. GEHUWD: C.C. Verhagen en H.M.B.M. van Meurs, A.C.M. de Jong en M.A.C. Turk, M.W.C.M. van Marwijk en J.C.M. Meijer. WARMOND - Geboren: Stephan Klaas zv L.A.P. Huiser en L.M.C Hoogteijling; Cornelis zv J.C Heemskerk en C.T. Meiland; Ilo- na dv J.L.G. de Winter en R.P.M. Keijsers; Cyana dv J.J.M. Cozijn en A.M.M. Koek. HUWELIJKEN: J.J.A. den Elzen en H.C.M. van Seggelen; J.H. Stol en J.M.B. van den Assem; N.M. Captem en C.M. van Rijn; A.G. Duurland en C.J.M. van Tonge ren; J.A. Zoet en A.J.C.T. Augus- tinus; R.C. Ellerton en H.C. Sik- king; M.W.M. van Kesteren en J.A.M. Welsink; T.W.M. Duynho- ven en J.M.S. Versluys; F.T.M. van Tongeren en A. Cuvelier; J.J van der Hulst en B.C. Schoo. OVERLEDEN: P. Bakker weduwe van B. Broek (1894); C.W.B. Ro- ters (1886) e/v J.N. Knoops; J.E. van der Linden (1899) elv B.G. Stijn; A.W. Ouwendijk (1896) we duwe van H. van Polanen; J. Scheltens e/v elv J.T. van Segge len; C.V.A. Degens (1912) e/v H.W. van der Horst; S.W. Hogen- boom (1899) e/v A.M.T. Vetten. LEIDEN - Geboren: Lorien dv D. J. de Roode en C.S. Vink; Esther dv W.R. Monfils en M. Burgwal; Bart zv A. Smit en N. Plug; Richard John zv J.J. Laman en C.J.M. Re- OVERLEDEN: R. van der Mark (1916) e/v W.F. van As; J. de Haas (1896); W.F. Staas (1920); R.E. Monsanto (1906); G. van der Beek (1934). Vrijdag 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. 't Breehuys, schoherencafé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur; gehandi- captensoos, 21-24 uur, eethuis Repel steeltje, 18-19.30 uur; optreden van het trio Elastiek, 21.30 uur. Volkshuis, klaverjas- en spelavond, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal, optreden van groep Flairck, 20.15 uur. K en O-gebouw, Hazewindsteeg. ka mermuziek door het Kernensemble, 20.15 uur. Taberna, Oegstgeest, vergadering streekfederatie PvdA, 20 uur. Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. 'Breehuys, Swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur LAK-theater, "Willem de Zwijger", mu- Frans Halsema, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal, concert door het Resi dentie-Orkest, 20.15 uur. Zondag Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Stadsgehoorzaal, koffieconcert door het Erasmus-trio, 11.30 uur. LAK-theater, kindervoorstelling De Leidse Poppenkeet, 15 uur. Volkshuis, "Femke" ontmoetingscen trum voor vrouwen, zo. van 10.30-13 uur, ma. van 9.30-12.30 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volger.de artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd, 138, telefoon 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): F.B. Kruis, Kla proos 34, telefoon 126371; Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnenstad): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, telefoon 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur vm.: B. Roos, telefoon 766123, van zondag 10 tot 24 uur A. van Rijn, Melis- setuin 5, telefoon 210797. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door L. Middendorp en P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, telefoon 410070. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13.00 uur op Hoofdstraat 40. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, telefoon 156505. De weekenddienst gaat in op zaterdag 10 uur en eindigt maandag om 7 uur. Voorschoten - J.H. Vrijenhoek, V.d Oyelaan 38, telefoon 2356 (zaterdag); F Koopmans, R. Wagnerlaan 69, telefoon 6352 (zondag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, telefoon 10030. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 12 tot 19 januari door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, telefoon 071-123553; Apo theek R. van Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, telefoon 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, telefoon 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon ten noorden van de Rijn 134604, te lefoon ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, telefoon 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum V.d. Waalslaan telefoon 4641. Warmond - Zr. C. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, telefoon 02523-3137 DIERENARTSEN Leiden - De weekenddienst wordt waargenomen door: G. Roest, Haag- huishof 5, Leiderdorp, telefoon 071-890405. SOS-dienst den verkeren. Dag ei Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koorn brugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 fiuv. do, 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 23884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232.10 Losse nummers f 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2