"Roer Vulpen moet hoe dan ook uit zijn boerderij "Spoedige realisatie Haaswijk noodzakelijk eidse agenda Burgerlijke stand PYD A-WETHOUDERS RANDGEMEENTEN EN LEIDEN SAMEN IN VERGADERING "Zekerheid scheppen over toekomst van het ziekenhuis ZATERDAG 6 .TANUARI 1979 Gemeente wil boerderij in Merenwijk slopen LEIDEN/DEN HAAG - "De gemeente wil de boerderij van boer Vulpen in de Merenwijk slopen. Volgens eén rapport van de dienst gemeentewerken verkeert de boerderij in een zodanig bouwvallige staat dat het gevaar oplevert voor de omgeving. Boer Vulpen moet hoe dan ook zijn boerderij uit". ■Oi Deze onverbiddelijke woorden wa ren gisteren te beluisteren uit de mond van mr. Ph. J. de Ruijter de Wildt, advocaat van de gemeente Leiden, tijdens het kort geding dat de gemeente heeft aange spannen tegen boer Vulpen. Zo als bekend heeft de gemeente boer Vulpen al verscheidene ke ren gesommeerd zijn boerderij in de Merenwijk te verlaten. Maar boer-Vulpen die al eerder zijn weilanden heeft afgestaan ten behoeve van de Leidse stadsuit breiding is verknocht aan zijn boerderij en wil graag in zijn ver trouwde omgeving die inmiddels een kinderboerderij is geworden blijven wonen. Boer Vulpen beroept zich op een uitspraak van de heer Vos, direc teur van gemeentewerken dat hij in de boerderij mocht blijven wonen totdat die gesloopt zou worden. Dat was de gemeente tot voor kort niet van plan. Twee jaar geleden stelde de gemeenteraad 250.000 gulden ter beschikking LEIDEN/LEIDERDORP'VOOR- SCHOTEN - Geboren: Neline L. d. v. J. van der Bent en J. van der Plas; Marina A. d.v. W.J. van Egmond en J.G. zv der Deijl; Jeroen v J.H.M. Vinkesteijn en M. Middelkoop; Claudia G.A. d.v. J.T.M. Cornelisse en J. M. Monteba; Wendy M. d v M.J.M. van Steyn en M.M.A.G. de Winter; Stephanie dvH Braggaar en C J. Verhoogt; Paulien C.G. d v M.C.H. Wagemans en E.W.M. Hermans; Walter P. z v. J.P.E, van Schie en Y.C.Schouten; Dimitri z v J.E. Henrichs en Y. van Was senaar; Dennis z v W. Zandvliet en Y.E.M. Uiterdijk; Neil E. z v E. E. War- licht en F.R.M. Thomassen; Ursula d v M. R. Gallert en M.J.C. de Kort; Brenda d. v. J.N.C.Nagtegaal en H. Zaalberg; Johan z v J. S. Filippo en M. M. Geensen; Adrianus J. z. v. J.A.Straver en A.W.de Boeff; Renate M. d.v. K.F.M. Verhoosel en E.M. van der Capellen; Hester d.v. A. Ciere en M. Arnoldus; Jikke v G. Plan ting en B.C.J. Kuijper; Wilhelmina M. dv W. Kamps en G. Winkel; Bob z v J.J.Wvan Went en G. Schipper; Ronald J.W. z.v. J.C.G.van den Berg en M.G.W.Goossens; Daniel P. z v P.J. van den Eisen en M. van der Put; Robin G.W. z v A. Spijker en T.A.A. van der Kraan; Willempje M P. z. v. H. Schellingerhout en T.C. van Hemert: Jeroen R. z. v. A. H. Horsten en B. Boer; Marieke J.M. d v R. J. Kersten en M.A. Wijckerheld Bisdom; D. Ciere: Michael H.W. z v W.F.H. Bran don en E.A.Bakker; Kim D.M. d v J.C.M. van Rooden en M.C.M de Kdning; Jaco- Hij noemde de later aangeboden om de boerderij te restaureren. Daarna wilde men een medewer ker van de gemeentelijke plant soenen dienst in de boerderij huisvesten. De president van de Haagse rechtbank mr. J. H. Blaauw vroeg zich af of destijds de suggestie kon zijn gewekt dat boer Vulpen in zijn boerderij mocht blijven. De vermeende toezegging of sug gestie wordt door de heer Vos echter categorisch ontkend, al dus mr. Ruijter de Wildt. Hij wees er op dat de gemeente vervan gende woonruimte heeft aange boden die boer Vulpen steeds geweigerd heeft. Volgens mr. Ruijter de Wildt heeft de gemeen te de grootste soepelheid be tracht zodat boer Vulpen 10 jaar lang gratis in markt oude omge ving zij het dan langzamerhand rondom volgebouwd, kon blijven wonen. Intussen heeft boer Vul pen niets anders aangekocht, noch een vervangende woning, noch een vervangende boerderij om zijn bedrijf voort te zetten, al dus mr. Ruijter de Wildt. Volgens de gemeente-advocaat is de zaak spoedeisend geworden nu de stal op instorten staat. De gemeente heeft van restauratie afgezien omdat dat veel te veel geld zou kosten. Ook het woon gedeelte zou niet te handhaven zijn. De gemeente heeft boer Vulpen zo lang mogelijk laten zit ten, maar nu moet hij eruit. Die paar koeien kan hij bij wijze van spreken op de markte van maan dag al kwijt", aldus mr. De Ruij ter de Wildt. De raadsman van boer Vulpen, mr H. K. Garvelink, betwiste dat de zaak nu ineens spoedeisend zou zijn. Volgens hem heeft de ge meente 10 jaar lang stilgezeten en de boerderij laten verkommeren. Hij bestreed dat de stal nu op in storten zou staan. Boer Vulpen gelooft niet dat de gemeente de boerderij wil slopen. Zijn advocaat meende dat de dranghekken die na een storm rondom de boerderij geplaatst werden en die twee maanden la ter weer werden weggehaald, een vorm van intimidatie waren. Boer Vulpen was al eerder over rompeld door drie heren die met een sleutel voor de deur stonden voor een flat aan de Willem de Zwijgerlaan waar hij met zijn ge zin in kon trekken, aldus mr Garvelink. GS: Uit het oogpunt van volkshuisvesting 55 OEGSTGEEST - "Uit een oogpunt van volkshuis vesting moet een spoedige realisering van het be stemmingsplan Haaswijk in Oegstgeest noodzake lijk geacht worden" zo stellen Gedeputeerde Sta ten (het dagelijks bestuur van de provincie) in een verklaring rond het onge grond verklaren van een bezwaarschrift van de werkgroep Milieuzorg Oegstgeest tegen de bouw van een brug over het Oegstgeesterkanaal. De Werkgroep heeft eerder in haar bezwaar aangegeven dat de ge plande brug tegenover de Iris laan richting Morsebelpolder, geen verkeersontlastende functie heeft voor de Dorpsstraat maar alleen dient ter ontsluiting van de nieuwbouwwijk Haaswijk. Te gen deze wijk heeft de werkgroep Milieuzorg nog een beroep bij de Kroon lopen. Omdat het volgens de werkgroep gaat om een brug die dienst gaat doen om met de bouw te kunnen starten, wordt deze door de Mi lieugroep afgewezen. Men vindt het niet terecht dat bouwactivi teiten gaan plaatsvinden voordat de Kroon een uitspraak heeft ge daan over het bezwaar tegen de hele wijk. Het college van Gedeputeerde Sta ten is het met de Milieugroep eens dat hier vooruitgelopen wordt op een bestemmingsplan. Het college geeft aan dat de brug inderdaad dient ter ontsluiting van het gebied voor het bestem mingsplan Haaswijk. Verder wordt toegegeven dat vooruitlo pen op een bestemmingsplan zo als dit nu gedaan wordt betekent, dat de Kroon rond het nog die nende bezwaar tegen het plan voor een voldongen feit wordt Adriane G. M. d v A. Pronk en G.M.T. van Geest. Overleden: G.M.J. van Haag(69) geh gew met T.J. van Beukering; H. Klein (70) geh met C. Klein; E. van Ark (54) geh met D. J. van Duyvenboden; C. J. van Poel geest (84) geh met M.W.Keyser M. Groe- neweg (1893). eengezinswoning in de Meren wijk ideaal voor menig woning zoekenden maar niet voor boer Vulpen die zijn hele leven boer is geweest. Boer Vulpen voelt zich door de gemeente zeer misleid. De president van de Haagse rechtbank zal volgende week uit spraak doen. OEGSTGEEST-De eerste vergadering van de streekfederatie Leiden en omstreken van de PvdA zal komende vrijdag gehouden worden in gebouw Taberna aan de Julianalaan in Oegstgeest. Deze streekfederatie heeft tot doel een overleg op gang te brengen tussen Pvd A-bestuurders .fracties en leden uit de Leidse regió. Deelnemende Pvd A-af delingen komen uit Leiden Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond, Voorschoten, Wassenaar en Zoeter- woude. Op de eerste vergadering zal onder meer het bestuur van de federatie gekozen worden. Het PvdA-statenlid Marietje van der Molen zal een inlei ding houden over actuele ruimtelijke ordeningsproblemen in de regio. Het woningbouwbeleid zoals dat gepresenteerd is in het Streekplan Zuid-Hol land West zal het belangrijkste discussiepunt van deze avond worden. De avond, die om 20.00 uur begint zal besloten worden met een politiek café zodat PvdA-ers uit de Leidse regio elkaar op een wat meer informele leren kennen. geplaatst als de brug kan worden aangelegd. GS meent evenals de milieugroep dat een dergelijke handelen "in het algemeen niet gewenst moet worden geacht" en "dat er dan ook slechts incidenteel aan een dergelijke anticipatie medewer king verleent dient te worden" De incidentele medewerking heeft nu betrekking op Oegst geest omdat de omstandigheden volgens GS daartoe aanleiding geven. Naast het belang voor de volks huisvesting meent GS dat de kalcht tegen de verkeersdruk op Oegstgeest, na de realisatie van Haaswijk, ongegrond is. Het col lege is van mening dat voor een te grote verkeersdruk op het we genstelsel van Oegstgeest niet gevreesd hoeft te worden. De vierde kamer uit de commissie AROB (administratief recht en beroep) geeft in haar advies aan GS aan dat, het bezwaar van de werkgroep (dat op de afwikke ling van de Kroonprocedure wordt vooruitgelopen) onge grond is. De belangen die nu in het geding zijn en de urgentie van het bouwplan kunnen een proce dure die nu gevolgd is wettelijk rechtvaardigen zo wordt gesteld. Korte termijn De gemeente Oegstgeest moet vol gens de berekeningen van de re gionale woninglpouwcommissie (voor de Leidse l!980tot 1 januari 1980: 440 woningen gebouwd hebben. "Met het oog daarop dient op korte termijn met de woningbouw in Haaswijk te worden begonnen. De onderha vige brug dient, onder meer als ontsluiting voor het te bouwen gebied. In verband met de reali sering van de voor Haaswijk op gestelde planning moet zo spoe dig mogelijk met de bouw van de brug worden begonnen". De vierde kamer meent dan ook dat het college van Gedeputeerde Staten terecht medewerking heeft verleent aan het bouwplan, door het bezwaar van de milieu groep ongegrond te verklaren. Oud-staatssecretaris Hendriks voorzitter bestuur AZL i •>1 LEIDEN - Oud-staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) heeft gistermiddag officieel zijn intrede gedaan als voorzitter van het bestuur van het Academisch Ziekenhuis Leiden. Dat gebeur de tijdens de nieuwjaarsbijeen komst in de aula van het AZL-ge- bouw. In een korte toespraak voor het ver zamelde ziekenhuispersoneel zei de ex-bewindsman vandaag het koninklijke besluit van zijn be noeming te hebben ontvangen. Hij vond het niet het tijdstip om nu zijn visie op de toekomst van het Leidse ziekenhuis te geven. Een opmerking daarover wilde hij wel kwijt: "Ik wil graag zekerheid scheppen over de toekomst van het ziekenhuis. Hendriks zei het van groot belang te vinden dat in het AZL naast onderwijs en on derzoek, de behandeling van de patiënt zo goed mogelijk moet zijn. Verder kondigde hij aan de komende periode gesprekken te zullen voeren met de verschil lende geledingen \an het zieken huis. Tenslotte deelde hij mee op korte termijn in contact te zullen tre den met minister Pais van On derwijs en Wetenschappen om een antwoord te krijgen op vra gen die nu nog leven rondom het AZL. Zoals algemeen directeur drs. Ver- hey daarna in zijn nieuwjaarstoe spraak opmerkte betreft dat vooral de onzekerheid rondom de nieuwbouw en de gevolgen van de financiële bezuinigingen voor onderwijs, onderzoek en patiën tenzorg in het ziekenhuis. Wij Nederlanders zijn in het algemeen wel erg gesteld op die ren. Dit mag onder andere blij ken uit de speciale televisiespots die zijn samengesteld, met name om de gevederde vrienden te helpen. Dit mag men in de ons omringende Westerse landen nog eens zoeken, om maar al helemaal van de zuidelijke Eu ropese landen te zwijgen. In Leiderdorp maakte onze fo tograaf een foto aan de Laan van Ouderzorg van een scène die steeds meer alledaags gaat worden. Een vrouw schudt een plastic zak broodkruimels leeg over zich tegen, elkaar verdrin gende eénden. Zij hebben het nu evenals alle andere vogels erg moeilijk. Laten we daarom met zijn allen nog meer gaan letten op die diertjes, opdat ook zij de winter goed doorkomen. Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, Breestraat 19, swingavond middelbare scholieren, 20-24 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, start wan deltocht, 9-14.30 uur. Witte Singel, schaatsfeest, 11 uur. Rapenburg 48, postduivententoonstel- ling, 11-23 uur. Volkshuis, nieuwjaarsbijeenkomst De Ratel, 18 uur. Op Eigen Wieken. Valkenpad, nieuw jaarsbal De Jolige Hutspotten, 20 uur. Antonius Clubhuis, nieuwjaarsbal De Hutspotten, 20.45 uur. Praathuis, Duinrel, Wassenaar, olde wi- venbal van De Deylknotsen, 20 uur. Zondag Middelweg 1.., Leids Poppentheater, 14.30 125802. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, start wan deltocht, 9-14.30 uur. Rapenburg 48, postduivententoonstel- ling, 11-17.30 uur. Volkshuis, "Femke", ontmoetingscen trum voor wouwen, 10.30-13 uur. kindervoorstelling Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, Noordeinde 2a, fotografie; yoga; Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou wengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga; t'ai chi, 19.30 uur; gitaar; Go-club, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, ma., di., do. en vr., overblijfsoos, 12-13.15 uur. Kantine NEM, ingang Vijf Meilaan, ruil, en veilingavond van "De Postzegel- vrienden". 20 uur. 't Bruggehoof, Steenschuur 11, amateur- fotografie, 20 uur. Volkshuis, "Femke", ontmoetingscen trum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17 film van Ferreri, 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Dorpshuis, Hoofdstraat, Leiderdorp, vergadering Oranje Vereniging, 20 uur. Artsen t- Hendriks tijdens zijn toespraak voor het verzamelde ziekenhuispersoneel. Prof. dr. Cohen benoemd tot hoogleraar natuurkunde op Lorentz- leerstoel LEIDEN - Professor dr. E. G. D. Cohen is voor de periode van 1 februari tot 31 mei 1979 aan de Leidse universiteit benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de theoretische natuurkunde. Hij zal in deze functie de Lorentz- leerstoel bezetten. Hij is tot nu toe als hoogleraar verbonden aan de Rockefeller University in New York. Professor Cohen, die op 16 januari 1923 te Amsterdam gebo ren werd en in 1940 aan het Ba- laeus Gymnasium in Amsterdam slaagde voor het eindexamen gymnasium bèta studeerde aan de hoofdstedelijke universiteit Natuurkunde. Hij slaagde in '52 voor het doctoraal examen en in '57 promoveerde hij tot professor aan de Universiteit van Amster dam tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld "On the Theory of Liquid State". Van '57-'59 werkte hij respectievelijk aan de University of Michigan in Ann Harboir en de John Hopkins University in Baltimore (beiden in de VS). In '59 kwam hij terug bij de Universiteit van Amster dam waar hij tot lector aan het instituut voor Theoretische Fysi ca werkte. Vier jaar later keerde hij terug naar de VS om als gewoon hoogleraar aan de Rockefeller University in New York te gaan doceren. In '69 en '72 was hij nog als gasthoogle raar verbonden aan het Collége de France in Parijs. Hij is redac teur van het Journal of Statistical Physics en van de tijdschriften "Physica" en "Physis Reports". Verder is hij nog lid van de Ne therlands Physical Society en in 1969 was hij gedurende zes maanden als Van der Waals pro fessor aan de Universiteit van Amsterdam verbonden. Van de hand van professor Cohen zijn vele publikaties, waarvan een aantal in samenwerking met an deren geschreven, verschenen. Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier. Noorderkwartier, noord-binnen stad en Groenoord): M.J.H. van Tol, Sit- tcrlaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi en Merenwijk): H.A.M.M. Meyer, Stokroos 1. tel. 122113; Wyk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; Wijk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): van zaterdag 10 tot zon dags uur vm.: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797; van zondag 8 tot 24 uur: A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Leiderdorp - J. van der Leden, Hoofd straat 8, tel. 894539 (zaterdag); J. van de Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539 (zon dag). Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - De weekenddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur vm., wordt waargenomen door: HA. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - De dienst van vrijdag 23 tot zaterdag 23 uur, wordt waargenomen door. B E. van Beusekom,vPiet Heyn- laan 6, tel. 071-763551van zaterdag 23 tot zondag 23 uur door: A. Meiman, lel. 2493. Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 5 tot 12 jan., waargenomen door: Apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 071-120502 en Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 071-255482 Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is m'et openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444. gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel. 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst wordt waargenomen door: F. Muurling, Plant soen 23, Leiden, tel. 071-125057. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2