American Stars terecht winnaar Blitz-toernooi Everton verliest ongeslagen record Ceegan voetballer iaii het jaar; Rensenbrink derde CESAR MENOTTI NU ZONDER WERK DAMESTEAM IN FINALE TEN ONDER DENSDAG 27 DECEMBER 1978 SPORT \RIJS (ANP) - De voor de West- duitse club Hamburger SV spe lende Brit Kevin Keegan is door het Franse voetbalblad "France Football" uitgeroepen tot beste speler van Europa van het jaar 1978. Op de tweede plaats kwam de Oostenrijker Krankl, derde werd Rob Rensenbrink. Ruud Krol bezet samen met de Zweed se doelman Ronnie Hellström de zesde plaats. eegan is de vijfde Britse voetbal ler die de "gouden bal" krijgt. Stanley Matthews (1956), Dennis Law (1964), Bobby Charlton (1966) en George Best (1968) gin gen hem voor. et klassement van France Foot ball ziet er als volgt uit: 1. Kevin Keegan (Eng) 87 punten; 2. Hans Krankl (Oos) 81; 3. Rob Rensen- 'brink 50; 4. Roberto Bettega (Ita) •28; 5. Paulo Rossi (Ita) 23; 6. Ruud Krol en Ronnie Hellström 20; 8. Kennie Dalglish (Scho) en Allan Simonsen (Den) 10; 10. Peter Shilton (Eng) 9. uud Krol en Rob Rensenbrink zijn de Nederlandse spelers in het "wereldelftal" van 1978, dat de Spaanse sportkrant "AS" heeft samengesteld. Het elftal ziet er als volgt uit Fillol (Arg); Krol (Ned); Tresor (Fra); Passarella (Arg) en Cabrini (Ita); Stielike (Wdl); Gemmill (Scho) en Hansi Muller (Wdl); Rossi (Ita); Kempes (Arg) en Rensenbrink (Ned). nhaalduels de eerste divisie werden twee in haalwedstrijden gespeeld. De ka rakteristieken zijn: Amersfoort- Eindhoven 1-4 (0-2), 25. Jacobs 0-1, 41. Schapendonk 0-2, 52. Soers 0-3,71. Jacobs 0-4,82. Pon- 1-4. Scheidsrechten Bakker Toeschouwers: 850. De inhaalwedstrijd tussen FC Gro ningen en De Graafschap eindig de in een gelijkspel 1-1. Het veld was bevroren, maar uitstekend bespeelbaar. De karakteristiek: FC Groningen- De Graafschap 1-1 (0-Ó). 77. Bak ker 1-0. 86. Van Veenendaal 1-1. Scheidsrechten Jonker. Toe schouwers: 15.300. Gele kaart: Trentelmann (De Graafschap) wegens onderuithalen van tegen stander. De eredivisiewedstrijd NEC-PSV ging niet door in verband met de slechte terreinomstandigheden. Stand eerste divisie: Fortuna SC 17 11 4 Groningen 16 9 6 Graafschap 16 7 7 Excelsior 16 8 5 Den/Bosch 16 8 5 Wageningen 15 7 5 Willem/II 16 5 9 Eindhoven 15 4 9 Heracles 17 5 7 Amsterdam 16 Cambuur 16 5 5 Veen dam 16 6 3 Helmond/Sp 17 5 4 Vlaardingen 16 4 4 Heerenvecn 16 4 4 SW 15 3 4 Telstar 16 3 4 Amersfoort 16 3 2 Dordrecht 16 2 3 2 26 37-17 1 24 31-11 2 21 28-18 3 21 25-17 3 21 28-13 3 19 28-20 2 19 26-18 2 17 16-12 5 17 19-22 4 6 22-17 6 15 18-21 7 15 22-27 8 14 22-30 8 12 15-22 8 12 16-25 8 10 17-29 9 10 16-27 1 8 17-37 1 7 15-35 Groningen kampioen eerste periode. FC Den Bosch heeft in Beringen een vriendschappelijk duel tegen de Belgische eredivisieclub ver loren met 4-1. Er waren 1000 toe schouwers. De tweede helft van dit vriendschappelijk treffen werd na een half uur gestaakt, omdat door opvrienzend weer de ondergrond gevaar begon op te leveren voor de spelers. Na over leg met de trainers staakte de scheidsrechter het duel. Rob Rensenbrink: derde plaats LONDEN (ANP) - In Engeland verkeren de beroepsvoetbal lers in deze dagen in staat van permanente mobilisatie. Met vier wedstrijden in ne gen dagen resteert de Britse broodvoetballer nauwelijks tijd voor de kerstkrans en de oliebol. De eerste "double" leverde dit weekeinde een paar aardige verrassingen op. Zo verloor Everton zaterdag in Coven try zijn ongeslagen record in deze competitie. Negentien duels bleef de club uit Liver pool zonder nederlaag, de twintigste maakte een einde aan deze fraaie reeks. In de eerste achttien minuten van de tweede helft scoorde Co ventry City drie maal door Ian Wallace, Gary Thompson en voormalig New York cosmos-ster Steve Hunt. Everton vocht sterk terug door doelpunten van Mick Lyons en Bob Latchford en werd in de laatste seconden van de (verdiende) gelijkmaker be roofd toen een Coventry- verdediger zijn geslagen doelman met succes te hulp schoot. Het herstel van Ever ton liet niet lang op zich wachten. In een zeer aan trekkelijk duel werd op tweede Kerstdag op eigen veld met 1-0 gewonnen van Manchester City, dat zater dag Nottingham Forest op 0-0 hield. Billy Wright werd in de 70e minuut matchwin- Door deze resultaten bleef Everton één punt achter op stadgenoot Liverpool. De Europese bekerhouder kwam zaterdag niet in actie. Het duel tegen Wolverhamp ton was één van de vijftien afgelastingen op die dag. Op tweede Kerstdag maakte de koploper duidelijk, dat aan het verlies van de super-cup aan Anderlecht geen schade lijke neveneffecten kleefde voor de competitie. Op "Old Trafford" werd Manchester United voor 55.000 toe schouwers met 0-3 opgerold. Voor Arsenal was twee ont moetingen in drie dagen te veel van het goede. Zaterdag werd de derby tegen Totten- ham Hotspur meer dan vlek keloos afgewerkt. De spurs figureerden op eigen veld te gen een zeer aanvalslustig Arsenal, waarin middenvel der Brady schitterde en zijn Argentijnse collega Ardiles volledig overspeelde. Een hattrick van Alan Sunder land en doelpunten van Sta- pleton en Brady (0-5) zorg den voor de grootste zege op die dag. Gisteren echter werd het duel met mede runner-up West Bromwich Albion schlemie lig verloren. Door Robson en Brown nam Albion binnen vijf minuten met twee tref fers afstand. Daarna domi neerde Arsenal de overige vijfentachtig minuten. Ver der dan een tegendoelpunt van Brady uit een strafschop leverde dat overwicht niet op. Bundesliga In Hamburg worden de ge ruchten steeds hardnekkiger dat Kevin Keegan aan het einde van het seizoen de plaatselijke SV zal verruilen voor Barcelona. Voor de Hamburger SV niets minder dan een ramp, zoals zaterdag tijdens de inhaalwedstrijd tegen Arminia Bielefeld bleek. Met drie doelpunten bezorgde hij zijn ploegmak- kers, die zeer magertjes pres teerden, een prettige jaar wisseling. Arminia kon te genover de hattrick van de Brit slechts één treffer stel len. De opmars van FC Köln werd gestuit door de nederlaag van 1-2 tegen een zeer aan vallend ingesteld Stuttgart. Ook na het doelpunt van Okudera voor Köln: in de 24e minuut met een afstands spetter van ruim 25 meter verplaatste het wedstrijd- beeld zich niet cn pakte Stuttgart dankzij Dieter Ilöhness de winst. BUENOS AIRES (ANP) - Cesar Menotti, de coach van voetbalwereld- kampioen Argentinië, loopt sedert zaterdag zonder werk. Menotti kon geen overeenstemming bereiken met de Argentijnse voetbalbond over een nieuw vierjarig contract. Menotti wenste niet afgescheept te worden met een habbekrats. Integen deel, hij was van mening dat het honorarium voor een nieuw contract navenant moest zijn aan de prestaties die hij afgelopen zomer bewerk stelligde. Dus verlangde Menotti een handgeld van 150.000 dollar (tegen de 300.000 gulden) plus een maandsalaris van 10.000 dollar. De Argentijnse voetbalbond prakkizeerde geen moment over deze "on mogelijke" salariseisen en kwam met een tegenvoorstel: 40.000 Ameri kaanse munteenheden ineens en een maandsalaris van 4.000 dollar. Menotti brak hierop de contacten met de voetbalbond af. In de Argentijnse hoofdstad circuleren overigens al langere tijd geruchten dat River Plate bereid is Menotti in dienst te nemen tegen het dubbele tarief van wat hij aan de bond vroeg. SPORTTOTO Pe 5bMë Af De grootste sortering schoeisel en verenigingskleding Laag in prijs en 10% korting Ook voor uw wintersportartikelen en schaatsen Vergelijk eerst prijzen elders, dan koopt u bij ons. Lange Mare 104, Leiden t.o. Hartebrugkerk bij Haarlemmerstraat DEN HAAG - De uitslagen van de in het afgelopen weekeinde ge speelde wedstrijden, die voor komen op het formulier van sporttoto 51. zijn: Chelsea- Bristol City 0-0; Coventry City- Everton 3-2; Derby County-As- ton Villa 0-0; Leeds United- Middlesbrough 3-1; Liverpool- Wolverhampton Wanderers af gelast, vervangend 1; Manchester City-Nottingham Forest 0-0; Norwich City-Queens Park Ran gers afgelast, vervangend 1; Tot tenham Hotspur-Arsenal 0-5; Bristol Rovers-Stoke City 0-0; Cardiff City-Fulham 2-0; Luton Town-West Ham United afgelast, vervangend 3; Newcastle Uni ted-Burnley 3-1; Wrexham- Sheffield United afgelast, ver vangend 2. Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit 3 -1 - 3 - 1-1-3-1-2-3-1-3-1-2. Lotto De winnende getallen van lotto 51 zijn: 4-23-28-33-36-40, reserve- getal: 5. Eerste prijs (inclusief jackpot): f 600.353,84. Tweede prijs: f 162.657,69. Derde prijs: f243.986,54. Vierde prijs: f325.315,39. Vijfde prijs: f325.315,39. Westduitse Lotto: Winnende ge tallen: 12 - 15 - 21 - 30 - 32 - 48. Reservegetal: 28. Spel 77: 0 2 9 3 9 0 7. SUPERTKIO (Roselprijs in Hil versum): Juiste volgorde: 8-3-9. Uitslag: 1. Nummer 8 (Polarstar, A. v.d. Blonk), 2. Nummer 3 Perry Anjo (H.W. Langeweg), 3. num mer 9 (Petra Morgan M.L. v.d. Togt). Niet gestart Ocanja. Om zet f260.743,-. Uitkering: f639,- Me uwe center Leiden maakt opwachting 'OORSCHOTEN - Het tiende Kerst-toernooi van de bas ketbalvereniging Blitz kreeg hoe dan ook nog een interes sant slot. En dan niet eens zozeer omdat het duel tussen de American Stars en BOB een redelijk spannend beeld te zien gaf en er best aardig gespeeld werd, maar meer omdat bij BOB ene Terry Thomas zijn Opwachting maakte. ussen het in groten getale opge komen publiek (1600 man), dat zich bij het voorstellen van de ploegen vertwijfeld afvroeg wie dat nu weer in vredesnaam mocht zijn, keken een aantal ogen zeer gespannen toe. Met name die van P/Leiden-coach Hennie Blom stonden op scherp Want Thomas, die met BOB ove rigens in de finale strijdend ten onder zou gaan, moet de nieuwe center van de huidige landskam pioen worden. 'f deze 2 meter lange, zeer blonde en op het eerste gezicht nogal Hollands aandoende Thomas ook inderdaad de opvolger van David Kyle gaat worden staat nog te be zien. Hoewel de knap gespierde - hij leek meer op een gewichthef- fer dan op een basketballer - Thomas enkele aardige dingen liet zien (ondermeer een knaller van een dunk) kon men zich in Leiden-kringen geen goed beeld vormen van wat deze voormalige prof van de Detroit Pistons ei genlijk allemaal wel kan. We gaan daarom morgen naar Londen", sprak Blom na afloop van de eerste kennismaking. "Hij speelt daar met het Canadese team een paar wedstrijden en we hopen dat we dan wat meer te ROZENBURG - Het damesteam van Roemenië heeft het vierlan- denbasketbaltoernooi in Rozen burg gewonnen. In de finale ze gevierde Roemenië met 72-70 over Nederland dat hierdoor naar de tweede plaats verwezen werd. Polen werd derde door met 81-74 de baas te blijven over Finland. zien krijgen. Hij deed al meer mee in de nationale ploeg dus dat is voor hem een vertrouwd iets. Nu kwam hij net uit het vliegtuig. Je kan maar moeilijk eisen stellen aan iemand die 48 uur niet gesla pen heeft. Hij is snel, dat wel. Niet zo groot voor een center. Maar dat zegt niet alles", aldus Hennie Blom, die maar weinig van het Blitz-toernooi gezien heeft, want s ochtends om tien uur zat hij al op Schiphol te wachten. Gezellig Niet dat hij erg veel gemist heeft, want hoewel het Blitz-toernooi een uiterst gezellig en sfeervol gebeuren was, stond het gebode- ne niet op al te hoog peil. Twee uitzonderingen daargelaten: het spel van de American Stars en de bij het publiek zeer in de smaak vallende dunkwedstrijd in de pauze. Dat laatste was inderdaad een hele leuke onderbreking. Zes man mochten deze meest spectaculai re handeling van het basketbal aan de toeschouwers demonstre ren en met name specialist Ar thur Collins en de Urkse Ame rikaan Russell Chapman maak ten er een mooie show van. Voor al Chapman deed enkele origi nele dingen en hij werd dan ook terecht bekroond met de titel 'dunkkoning". Zijn spel was trouwens ook zeer behoorlijk. Als gast fungerend bij de Haagse eer ste divisie club Jumpers werd hij ook nog topscorer van het toer nooi. Al kon hij op z'n eentje toch niet verhinderen, dat Jumpers afging als een gieter. Roemloos Datzelfde gold trouwens voor de Keser All Stars, een door Europa reizend team, dat voornamelijk bestaat uit Amerikanen die zich in de kijker willen spelen. Geen van hen was echter van eredivi sie-niveau. Het spel van de als gast optredende Emill Hagens leed er zwaar onder. Hij kon er in ieder geval weinig aan doen dat de "Stars" uiteindelijk met een roemloze vijfde plaats genoegen moesten nemen. Het duel om de derde en vierde plaats ging tussen Punch en Dor drecht. Laatstgenoemde won omdat de Amerikanen van Punch op het appèl ontbraken én omdat Dordrecht de tijd best wel tot behoorlijk spel in staat is. Vooral Rene Ridderhof maakt zich steeds nadrukkelijker waar. Vrij eenvoudig greep Dordrecht dan ook de zege: 65-46. Het toernooi kreeg tenslotte een goede winnaar in de American Stars, een team van in Nederland spelende Amerikanen onder lei ding van Mart Smeets. De bas ketbalkenner bij uitstek had een beste ploeg bij elkaar getrom meld met onder andere Wayne Armstrong (de beste speler van het toernooi), Tony Parker, Hank Smith, John Franken, Clint Johnson, Al Davis en Pete Harris. Behalve een uitstekende inzet en de uiteraard aanwezige kwaliteit beschikten de heren over veel gevoel voor show en het publiek in De Vliethorst kon dat natuur lijk wel waarderen. Armstrong kreeg vele malen de handen op elkaar door zijn fraaie blocks en kogelharde dunks. BOB moest als laatste buigen voor het geweld dat de American Stars ontketenden. Lange tijd ging het in de finale gelijk op, omdat Mike Schulz (32 punten) niet wilde op geven. Maar de dunk van Terry Thomas ten spijt "gastarbeiders" met 75-64. Deze interessante afsluiting van het S/MON S. SMAKPIOOS pus vot&u/vs a //V U£T 6SUU/A1 IV//tl'/V C/VC&?- UUUO£l£U

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17