M De kerstbomen zijn op... 4EE&DB9- DE KERSTMAN 1 DÉ KUPPElMiOÖi Dan opeens een verblindend licht... p ?&-l4icp 4'fW2-64 ilU P li ii p 1 i - 4 li ,.-1",= i Ai i Iff I xrv* i R 4 H'/f' R 1 Miekes kerstfeest in de grote kerk P ET f\ (V Q EEN FIJN KERSTFEEST Het kerstverhaal van vader Waarom we kerst vieren Binnen is het warm Een mooie nieuwe piek ;ATERDAG 23 DECEMBER 197f PAGINA 37 Jozef en Maria waren op stap na het bevel van keizer Augus tus. Het was een lange reis. Wat zagen ze daar een stal. In de stal stond een os. De ezel werd vriend met de os. Er werd een kind geboren. Er is een kind geboren riepen de herders. En de engelen dansten. Claudia Donders Goeiestraat 1 Leiden (9 jaar) vX Redactie: Astrid Guns en Henk de Kat Voor kinderen van 4-12 jaar, elke zaterdag in deze krant. Inzendingen (met vermelding van naam. adres, leeftijd) naar Kinderrubriek "De Klepperdoos" Witte Singel 1 Lelden Rob en Petra stonden naar de kerstboom te kijken. Buiten was het donker geworden en papa had de lichtjes in de boom aangedaan. Het was ineens zo gezellig in de kamer. Petra vroeg aan haar mama of ze kerstliedjes gin gen zingen, en dan ook nog een paar kaarsen aansteken. Iedereen was het ermee eens, het was heel fijn zo met el kaar. liet was de avond voor kerst en mama wilde niet dat we zo laat naar bed gingen, want de volgende morgen zouden we met z'n allen naar de kerk gaan. En dat gebeurde ook. De kerk was prachtig versierd en het rook er heerlijk naar kerstbomen en kaarsen en het kinderkoor zong een heleboel liedjes en wij zongen natuur lijk mee. Na de kerk gingen we ontbijten, lekkere bolletjes en kerst brood. Natuurlijk kaarsen op tafel. Na het eten en de afwas gingen we cadeautjes uitpak ken die onder de kerstboom lagen wat waren er veel dit jaar, zal het dit jaar weer zo'n fijne kerst worden? Ik hoop van wel. Brigitte v. d. Boogaard jaar) Goejestraat 38 Leiden Jolande v. d. Heijden (8 jaar) Opaalstraat 301, Leiden Mam! Gaan we nou eens Kerst vieren in de grote kerk? We gaan altijd naar het kleine kerkje. Nou goed dan Mieke. Joho, einde lijk, we gaan naar de grote kerk roept Mieke en ze danst, dwars door het bordpapieren kerstboompje heen. Rustig aan kind, zo- meteen breek je al je botten van je lijf. Naar de kerk Zo, we gaan naar de kerk. Pakje stevig in want het is nog een heel eind lopen. Ja, het is zeker ver mam, zei mieke toen ze al een uur onderweg waren. Ja, zei ook moeder, waar zitten we eigenlijk? Weet ik veel, ik geloof dat we verdwaald zijn' Mam pap, we zijn toch niet echt verdwaald, roept Mieke. Ja, we zijn echt verdwaald kind. Nou ja, laten we maar wachten tot het licht Het is licht Zo kijk eens, het wordt licht, zegt vader. Gelukkig maar. Zeg, waar zitten we? Ik ken deze streek niet. We zijn hartstikke verdwaald mieke. Nou, dat is een mooie Kerst, zucht Mieke. Nou ja, we zullen maar eens goed kijken, misschien herkennen we iets Aan het dwalen Hee, het is weer bekend, hiér is die ene druipsteengrot. We zijn op het goede pad, roept Mieke Gelukkig, we zijn weer bijna thuis, zegt moeder. Ik krijg hele moeie benen. Zo liepen ze naar huis en zo liep miekes kerstfeest in het honderd. ar het kleine kerkje. En ze w as Tooymans Hooymans (6jaar), Oude Rijnzichtweg 31, Oegstgeest. Het is Kerstmis geworden, de kerstbomen worden in huis gehaald de kerstballen wor den opgezocht en van zolder afgehaald en de lichtjes wor den ook in de kerstboom ge daan de kerstballen gaan ook in de kerstboom. Met kerstmis is het buiten meestal erg koud maar bin nen is het leker warm en ge- zelig bij de kerstboom het lijkt net of er sneeuw in de boom zit maar het is geen het is namaak moeder spuit de na maak sneeuw er over en de boom is mooi. Kerstmis is iets heel belangrijks dat betekent dat de here Je zus is geboren in Betlehem. Arianda Spies Kerklaan 71 Sassenheim (8 jaar) Daar komen ze, Jozef en Maria. 'c Is een heel end. Héhé, daar zien ze het torentje al. En daar is de poort. Ze lopen binnen. Maar ja, er wa ren al zóveel mensen in de stad om zich te laten inschrij ven. Er is geen enkele herberg meer vrij. donker. Ze staken gauw een kaars. Nu gaan ze in het hooi slapen. In het veld bij Bethlehem liggen herders. De schapen grazen wat. Maar dan opeens een verblindend licht. En dan ho ren ze een stem zeggen: Vreest niet, want ik verkon dig u een grote blijdschap. Heden is geboren Jezus Christus, de zaligmaker. Gaat En toen kwamen er meer enge len en ze zongen: "Ere zij god in den hoge." En toen gingen ze weg. De herders gingen op weg en vonden Jezus. Dick van Duyvenbode (9 jaar) Schelpendam 15 Katwijk aan Zee Mieke heeft al 2 dagen lang kerstvakantie. Dat vindt ze erg leuk. Want dan mag ze moeder helpen met afwassen en stoffen. En 's-avonds verteld vader een kerstverhaal, dat is altijd heel mooi. Opa en Oma komen ook bij hun logeren, dat vindt Mieke nog leuker. Ze zit nu met opa een spelletje te doen. Het is al 6 uur, vader leest de krant. Oma en moeder maken de tafel mooi met kaarsen en nog veelle andere dingen. Ze gaan nu eten, ze bidden, en dan gaan ze eten. Mieke zegt: pap, waarom vieren wij nu kerstfeest. Daar vertel ik j e vanavond een mooi verhaal over. O ja dat vond Mieke wel leuk. Na het eten gaan oma en haar moeder afwassen. Als ze klaar zijn gaan ze allemaal om de tafel zitten en dan verteld vader een mooi verhaal over de here Jezus die toen op aarde kwam. Na het verhaal moest Mieke naar bed, en ze droomde over het verhaal van de heere Jezus. Wilma van Egmond (9 jaar) Jan Tooropstraat 92 Katwijk aan Zee ÊoocKa, - P>^r> AyK LjjüLaa-» Er stond een huisje aan de dijk Daarin woont een meisje. Dat meisje heet Linda. Ze was 9 jaar en zat in de vierde klas Het was kerstmis en erg koud Linda had vrij van school. Haar vader had haar iets be loofd. Dat ze morgenmiddag iets gingen kopen. En Linda mocht mee Geheim Ze wist nog niet wat ze gingen kopen. Als jullie een geheim kunnen bewaren zal ik het jullie vertellen. Ze gingen een kerstboom kopen. Want Lin da had een goed raport. Daar om mocht ze mee een kerst boom kopen, snappen jullie? Ze had een 7 voor taal, een 8 Sn eindelijk was het zondag middag. Maar toen ze er aan kwamen en om een kerst boom vroegen, waren ze op Echt waar, vroeg Linda on gelofelijk. Echt waar, zei de verkoper, 't is echtwaar ze zijn op Nou ja, niets aan te doen Lin Dan gaan we maar weer naar huis. Kom je Lin' Toen ze thuis Kwamen zei moe der, wat is er aan de hand wat kijken jullie sip. En waar is de kerstboom9 Die kerstbomen die zijn op moeder, zei Linda. Zometeen komt oom Jan jongens, om mee te helpen met de kerst boom op te zetten. Maar nu hoeft hij van mij niet te ko- He wat kijken jullie droevig. Wat is er aan de hand? De kerstbomen zijn op, riepen ze allemaal tegelijk in koor! O, is dat het. Nou ik weet er al wat op. Jullie komen gewoon een weekje bij mij logeren. Dan hebben we toch een pret tige kerstmis. Simone van Strien Assumburg 90 Alphen a. d. Rijn (8 jaar) Mariëlle Langezaal (8 jaar) Bakhuis Roozenboomstr.33 Leiden Op een dag zei de kerstboom in het bos: "Wat heb ik een kaal hoofd. Wat zal ik er aan doen?" Toen er een uur om was wist hij het. Ik hoop dat iemand mij komt halen en me mee naar huis neemt, om te ver sieren. En het was zo, de volgende dag werd hij gekapt Hij werd meegenomen in een wagen van de kerstman. Een hele tijd later kwam hij in de plantencentrum aan. Er waren wel zesenzestig bomen. Negentien dagen later werd de kerstboom verkocht aan een arme meneer. Die dacht "Nu kan ik mijn kinderen verrassen" .En het was zo. Drie dagen later zat het hele gezin om de mooie kerst boom. Toen zei de meneer "Ik ga een nieuwe piek voor de kerstboom kopen". Een uur later kwam hij thuis met versieringen en een hele mooie piek. Net zo één als de kerstboom wou. En hij was heel erg blij! Uit. Karin Moene (9 jaar) Albatrosstraat 11 Leiderdorp.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 37