Toch een brug in Warmond feffï eidse agenda Oosteinde toch kabel-televisie MEERBURG: „IK BEN CDA-ER Raad besluit Wethouder Oegstgeest probeert" zwembad PAGINA 2 ZATERDAG 23 DECEMBER 1971 LEIDERDORP - "Ik ben CDA- er en ik wil me als CDA-ver- tegenwoordiger in het ge meentebestuur inzetten voor de Leiderdorpse gemeen schap", aldus wethouder Meerburg in een reactie op het gisteren met hem ver schenen interview in deze krant. Naar zijn mening is in het in terview het "PPR-gedeelte" wat al te nadrukkelijk naar voren gebracht. Terwille van een juiste totaal indruk hecht Meerburg er aan nog eens met nadruk te zeggen dat hij positief voor het CDA heeft gekozen: "Al leen al het CDA-programma "Niet bij brood alleen" zou je tot die keuze brengen, ook al heb ik in het verleden mijn licht wel eens opgestoken bij andere politieke partijen", aldus Meerburg. De Warmondse gemeenteraad heeft besloten dat een brug de oeververbinding tussen Warmond en Koudenhoorn gaat vormen. De plannen voor een tunneltje of voor een pont werden donderdag van de tafel geveegd. WARMOND - De mogelijk heid blijft aanwezig dat het gebied Oosteinde in Warmond toch op de ka bel-televisie kan worden aangesloten. In eerste in stantie zal de kabel wor den aangelegd in War mond tot aan de Beatrix- laan. Het stuk aan de He renweg, ter hoogte van het Bos van Krantz valt al bui ten deze aansluiting en behoort evenals het Oo steinde tot de zogenaamde onrendabele gebieden. De CDA-fractie in de Warmondse gemeenteraad stelde bij monde van fractievoorzitter Heijl voor, de tarieven van de kabel-tv niet te verlagen als blijkt dat het ver wachte aansluitngspercentage van 75% in de gemeente over schreden wordt, maar de baten daarvan ten goede laten komen aan een aansluiting voor deze on rendabele gebieden. Komt het percentage boven 75% dan zou dat normaal en tariefsverlaging betekent hebben. Verschillende raadsleden hadden eerder laten blijken moeite te hebben met het uitblijven van een aansluiting in deze gebieden. Burgemeester De Vreeze ant woordde daarop dat het door trekken van de kabel op zich al tijd mogelijk blijft, maar hij wees er op dat dit wel sterk kostenver hogend zou werken. 'Als men in die gebieden geza menlijk de aansluiting zou aan pakken zou het niet zo'n probleem zijn Als daar ook de campinghouders akkoord zou den zijn gegaan dan zou het tarief nauwelijks stijgen. Nu de cam pinghouders niet meegaan wordt het aanzienlijk duurder Hij nam het idee van de CDA-fractie over en gaf aan tezijnertijd de raad op de hoogte te stellen over het aan sluitingspercentage in de ge meente om dan te bezien of de eventuele kosten gebruikt kun nen worden voor het doortrek ken van de kabel naar het Oo steinde. Mevrouw Dalhuisen (progressief Warmond) stelde nog voor te be zien of de aansluiting de War mondse onrendabele gebieden niet opgenomen zou kunnen worden in een overeenkomst met gelijke gebieden in Leiderdorp. Zij dacht hierbij aan de Zijldijk, waardoor de lasten verdeeld zou den kunnen worden. Het college zal ook dit idee bezien" Lommerlust De Warmondse raad ging donder dagavond ook akkoord met het bestemmingsplan Lommerlust, nadat het eerder twee keer was aangehouden. VW-er Bonjer bracht wel nog een voorstel tot wijziging van dit plan naar voren. Hij stelde voor om op verkeers technisch gebied een integrale oplossing voor te stellen voor het gebied Lommerlust en het nog in een ontwikkelingsstadium ver kerende plan Oranje Nassaulaan (Bargon). Verder noemde hij twee ontsluitingswegen voor ie der deelgebied van Lommerlust en het hele gebied een vereiste. Voor de verkeersveiligheid zoudén die ontsluitingswegen dan ge scheiden, op behoorlijke afstand van eikaar gesitueerd moeten worden. In de vorige raadsverga dering had hij al naar voren ge bracht voorstander te zijn van een weg door Lommerlust, waar door de Oranje Nassaulaan van verkeer ontlast zou kunnen wor den, omdat de mogelijkheid dan werd geopend op deze laatste route (parallel aan de weg door Lommerlust) éénrichtingsver keer in te stellen. Dit zou ook de veiligheid voor de fietsers verho gen. Burgemeester De Vreeze ver wachtte dat het plan van Bonjer duurder zou uitvallen en dat dit ten koste zou gaan van de sociale woningbouw die in Lommerlust is gepland. Aanpassen Het CDA zag niets in een weg door Lommerlust en ook Progressief Warmond was van mening dat de oplossing voor het verkeers probleem op de Oranje Nassau laan niet moet worden gevonden door een verkeersroute door Lommerlust aan te leggen. "Er moeten op de Oranje Nassau laan zelf maar verkeersregule- rende maatregelen worden ge nomen, waardoor de automobi list zich moet aanpassen aan de fietsers". "Wel kan de WD op onze steun rekenen tegen het plan om de Oranje Nassaulaan ten behoeve van het autoverkeer te verbreden, als dat er ooit komt", aldus Timmerman. PW zag de aanleg van de weg door Lommerlust verder niet als een verfraaiing van het plan op zich en wees er op dat de weg in het WD-plan doorhet drukste ge deelte van Lommerlust zou lo pen. Bonjer attendeerde er nog op dat de speelmogelijkheden voor kinde ren in Lommerlust door het WD-plan niet in het gedrang zouden komen omdat elders op de plek waar oorspronkelijk de ontsluitingsweg is gepland, een groot speelterrein aangelegd zou kunnen worden. Volgens De Vreeze worden door het idee van een verkeersweg door Lommerlust meer mensen belast dan er ontlast zullen wor den (op de Oranje Nassaulaan). Een externe oplossing van het verkeersprobleem op deze laan kan volgens hem worden gevon- dep, door nogmaals aan te drin gen bij de provincie op een ver brede van de Haarlernmertrek- vaartweg. WARMOND - Een brug zal de verbinding gaan vormen tussen de gemeentehaven in Warmond en het eiland Koudenhoorn. De vraag is alleen nog open hoe die brug er gaat uitzien en daarmee ook hoeveel deze verbinding, of beter gezegd, onsluiting van het eiland moet gaan kosten. Er zullen nu duidelijke plannen worden ontwikkeld door de Heidemaat schappij rond de verschillende alternatieven die er voor een brugver- binding zijn overgebleven. Zo kan er een houten brug (kosten 1 miljoen gulden), een betonnen brug (960.000 gulden) of een beweegbare brug (1.435.000 gulden) worden aangelegd. De plannen voor een tunneltje onder de Leede of een pont-verbinding werden donderdagavond in de Warmondse raad resoluut van tafel ge veegd. De pont moest 860.000 gulden gaan kosten (zonder het salaris van de bestuurder) en de tunnel 4.500.000 of 4.900.000 gulden al naar gelang de plek waar hij gemaakt werd. "Tunnel te duur" "De tunnel is te duur en een pont hebben wij nooit zien zitten" zo zei CD A-fractievoorzitter Heil donderdag. Timmerman (Progressief War mond) sloot zich bij deze uitspraak aan en vroeg de Heidemaatschappij nu maar met alternatieven voor de brugverbinding te komen. Mevrouw Dalhuisen (PW) voegde er nog aan toe in de plannen ook een brugverbinding te bekijken, waaroverheen geen auto's zouden kunnen rijden. De mogelijkheid van auto's naar Koudenhoorn is in een eerder stadium opengehouden voor brandweer, politie en ziekenauto. Volgens Dalhuisen zou de constructie minder sterk hoeven te zijn als het enkel en alleen om een voetgangersbrug zou gaan. Bonjer (WD) vond dat al die verschillende oplossingen wel een verras sing in zich droegen "en dat is de hoogte van de prijzen". "Wij zouden op het ogenblik helemaal niet zo graag een keuze willen maken. Er zijn andere zaken in de gemeente die belangrijker zijn om geld voor uit te geven." De gedachten van zijn fractie gingen uit naar een "eenvoudige roei- of motorbootje" waarmee mensen kunnen worden overgezet. "Een vaste oeververbinding is niet nodig". Timmerman (PW) haakte daarop in door te stellen dat in het mede door de WD-fractie ondertekende collegeprogramma wel degelijk sprake is van een vaste oeververbin ding. "Kopie van lang beest" WD-er Corijn noemde de brug die zou moeten komen daarop slechts"het kopje van een lang beest, het eiland Koudenhoorn". "Het geheel gaat ons een kapitaal kosten. We hebben nog helemaal geen kijk op wat in Koudenhoorn moet worden geïnvesteerd Als de brug er een keer ligt, dan moeten v/e wel investeren. Voordat het besluit wordt genomen m oet er enig zicht komen op wat ons nog staat te wachten aan kapitaalslasten op Koudenhoorn". Burgemeester De Vreeze antwoordde daarop dat er wel degelijk hoofdlij nen voor Koudenhoorn (op het gebied van recreatie) vast liggen. Hij wees er nog op dat na nieuwe ontwikkelingen die zich voorgedaan hebben, te verwachten is dat Warmond nog een redelijk bedrag in de portemonnee krijgt" om op Koudenhoorn voorzieningen aan te bren gen. Met "nieuwe ontwikkelingen doelt hij vermoedelijk op nieuwe zandcontracten voor de gemeente. Ook zag hij voor Koudenhoorn nog mogelijke financiële hulp van andere overheidsinstanties in het ver schiet liggen. Wethouder thora (links met ambtsketen) maakt z de eerste sprong in het nieuwe zwembad. OEGSTGEEST - Samen met de andere leden van de bouw- vergadering, die de werk zaamheden aan het nieuwe overdekte zwembad in Oegst geest hebben begeleid, deed wethouder Thorn gistermor gen de eerste sprong in het nog ternauwernood volgelopen bad. slechts enkele weken vóór de of ficiële opening, die op 15 ja nuari door de commissaris van de koningin, mr. Vrolijk wordt verricht, was het water zover op temperatuur dat het geheel kon worden beproefd. Voor de 4,5 miljoen gulden kostende sportaccommodatie die naast het reeds bestaande open bad Poelmeer is gelegen en dezelfde naam draagt, was de eerste steen pas enkele maanden geleden, in augus tus ingemetseld. Buiten het vijfentwintig meter lange recreatie - en instruc- tiebad zijn in het complex een peuterbadje en een apart in- structiebad voor kleuters op genomen. Een nieuwigheid is de in de open lucht gelegen maar door een sluis met het grote binnenbad verbonden whirl-pool. Vanuit de bodem van dit vijfhoekige badje wordt niet sterke stralen lucht door het water geperst wat een masserende en heilzame werking op het lichaam van de zwemmer schijnt uit te oe fenen. Op dit moment wordt nog flink gesleuteld om de ultra-mo derne waterreinigingsin- stallatie op tijd in gebruik te kunnen stellen. Deze appara tuur moet door met behulp van electrolyse direct uit het zwemwater te maken chloor hinderlijke oog- en ademha lingsirritatie voorkomen. Pas tijdens de officiële opening zal de accommodatie door de bouwer aan de gemeente worden opgeleverd en zullen jong en oud voor de eenheids prijzen van 3 gidden het wet houder Thorn en de zijnen kunnen nadoen. fiïïDdtf to toteM©!? LEIDEN - Er is een tijd geweest dat men zich zorgen maakte over de opvolging van de Gro te Drie van het Nederlandse cabaret. De namen var. Wim Kan, Wim Sonneveld en Toon Hermans golden slechts. Die tijd is al lang voorbij. Herman van Veen, Paul van Vliet, Bram en Freek, Seth Gaai- kema, Ivo de Wijs, Sieto Ho ving en Henk Elsink behoren nu tot de cabaretiers, over wie men dikwijls hoort. Bij som migen van hen zijn de scherpe kantjes van de wilde jaren zestig weliswaar behoorlijk afgesleten, maar het swin gende geluid van een nieuwe tijd klinkt in de meeste caba retshows duidelijk door. Wim Sonneveld leeft niet meer, Toon Hermans lijkt met zijn bijtjes- en bloemetjesblij moedigheid op dood spoor te zijn geraakt. Wim Kan kan met zijn grote verbale virtuo siteit op het gebied van vooral de politieke actualiteit geen kwaad doen. Als conferencier heeft hij zich een bijna onaan tastbare status verworven, die algemeen wordt gerespec teerd. Dat bleek gisteravond ook in de Leidse Schouwburg, waar de vader van het vaderlandse cabaret voor het eerst na jaren weer op de planken stond. Het doek is nog niet op, of er klinkt al applaus. De ver wachtingen zijn duidelijk hoog gespannen in de zaal, die de hoge toegangsprijzen ten spijt moeiteloos is volge stroomd. Verwachtingen, kende kabinettenkraker uit Kudelstaart voor een belang rijk deel tegemoet komt. Niet van gisteren immers zijn Kans grappen over de poli tiek van vandaag, onnavolg baar zijn diens typeringen van degenen die deze politiek bedrijven. Weergaloos knap weet hij bijvoorbeeld de op positieleider uit Buitenvel- dert en de Travolta-achtig ge- pommadeerde premier zon der ook maar één hulpmiddel te portretteren. Die herken baarheid zó op te kunnen roepen, dat kan Kan nog steeds alleen. Trouwens, niet alleen het kabi net krijgt zoals gebruikelijk bij deze cabaretier een beurt, ook Menten, Aantjes en Dut- man passeren met vele ande re beeldbuisbeheersers Kans éénmansrevue. Eén lange praatrevue met als onderbre king enkele, in de vorm van liedjes en sketches gegoten flitsen uit een veertigjarig ca baretleven met Corry Vonk. En de vorm van deze terug blik doet toch wel verouderd aan. Kan kan dan wel zeggen dat hij een leeftijd heeft be reikt waarop hij voor half geld naar zijn eigen voorstelling mag kijken maar dat hoeft een wat vlottere presentatie naast de gebruikmaking van een wat 'snellere' theater techniek toch niet in de weg te staan. De middelen, waar van Wim Kan en Corry Vonk zich in deze show bedienen roepen hoe dan ook een geda teerd beeld op en dat is ge woon jammer. Jammer om dat gemakkelijk het door Wim Kan zelf opgeroepen beeld kan ontstaan van onze lieve vorstin die als maar door blijft regeren". Afstand van de troon zullen beiden, zowel de koning van ons cabaret als de koningin van ons land, eens moeten doen. Wanéér, dat is de grote vraag PIETER C. ROSIER Versiering koetsjes verdwenen KATWIJK - De twee paarden die woensdagmiddag van een trouwkoetsje waren losge broken en aan een tocht vol vernielingen begonnen, heb ben de Katwijkse stalhouder Kuyt behalve schade aan het koetsje nog een extra gevoe lig verlies opgeleverd. Twee nikkelen staarten met gebloemd lofwerk, die onder de lantaarns hangen, zijn in de consternatie zoek geraakt. Voor stalhouder Kuyt een kostbaar verlies want het gaat om exemplaren waar heel moeilijk aan te komen is. De stalhouder hoopt dat de ver sierselen van hel trouw koetsje weer spoedig bij hem worden terug bezorgd. Leiden/Leiderdorp - Getrouwd: F. N. Minuscoli en M. K. van der Velde; E. Rombout en M. E. J. We ber; H. A. DRKSE EN J. S. Schuil; G. Tomei en M. M. Noordermeer; R. A. Koppers en H. M. van Grie ken; F. Stikkelorum en S. H. M. de Munter; H. Kettenis en V. A. de Jong; P. C. van Steijn en M. Witte- braad; Witbraad; M. Mesen Men sen R. J. M. van Zijp; R. A. Vrede en D. M. Best; R. Koet en C. Petit; G. Polane en G. M. Bekker; N. H. J. de Jong en J. M. Erades; H. A. M. Onderwater en G. G. Kammenga; W. F. Coert en M. van den Burg; T. Mieremet en J. M. T. Bosman; A. Sasburg en A. W. J. de Jager; H. H. J. van der Meer en J. T. Kok; W. C. L. van den Brandeler en E. Kaag- LEIDEN - Elk jaar weer op nieuw een evenement, het Kerst concert van K. O.! Elk jaar een andere sfeer met andere medewerkenden Maar één ding verandert nooit: de sa menzang. Onze Leidse concert gangers bepalen al jaren hun eigen tempo, hun eigen retenu- to's - kortom hun eigen stijl. Daar kan geen Engelse dirigent, noch een Gewestelijk Orkest iets aan veranderen. Het bijzondere dit jaar waren de medewerkenden, een aantal prominenten uit de muziekwe- rela, alsmede Henk van Ulsen met zijn soms badinerende, dan weer ernstige gedichten - die hij meesterlijk heeft gezegd. De prominenten; het London Choral Society onder leiding van Nicolas Cleobury, een koor met een mooi geëgaliseerde lich te klank, intelligent vooral, dat een andere "Messiah" van Handel bracht, dan de door gaans loodzware versie die men in ons land te horen krijgt. Het waren uiteraard slechts enige delen, voldoende om dit koor te bewonderen. Het merkwaardi ge was dat het geen onderscheid maakte in de Barok van Handel .en van Bach. Alles was licht en doorzichtig gehouden. De Franse solist Bernard Sou strot, een meesterlijke trompet tist, vertolkte Tartini's Concert in D met een subliem spelend Gewestelijk Orkest. De meeste ovaties gingen naar deze solist uit. Een niet steeds dankbaar werk was het Concert in e van Telemann voor blokfluit en dwarsfluit, respectievelijk met Frans Brüggen en Frans Vester als solisten, waarschijnlijk om dat beide instrumenten aan vankelijk niet geheel zuiver op elkaar waren afgestemd. Alleen het laatste deel kwam weerga loos overrompelend en tintelend Rest ons nog te noemen Nico de Raad, en Dieuwke Aalbers, een nog wat prille sopraan. En vooral het Gewestelijk Orkest, dat het programma waarin het een groot aandeel heeft gehad, heeft ingestudeerd onder lei ding van cellist Jaap Terlinden. Het was opmerkelijk hoe goed tot in details alles was voorbe reid. BEP REIJNDERS ZATERDAG Breehuys, Breestraat 19, swingavondi middelbare scholieren 20-24 uur. Sanders, Levendaal (hoek Korevaarstr.) antiekmarkt 9.30-17 uur. Ton Menken ijsbaan, Vondellaan, kerstwandeltocht WIK 9-15 uur. Hooglandse kerk, adventsconcert Leid se Cantory, 20.15 uur. Schouwburg, Oude Vest, optreden Wim Kan 20.15 uur. Herenstraat 64, Kon. Julianaschool, kerstfeest voor kinderen 4-12 10 uur. LPV-clubhuis, Anna Paulownastraat, tentoonstelling "Avibus" 10-22 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen worden de diensten waargenomen door Wyk I (Morskwartier, noord-binnenstad. Noorderkwartier en Groenoord): E. Nieuwenhuis-Smalbraak, tel. 767185 (van zaterdag 10 tot zondag 24 uur); H. Aelberts, Noordeindsplein 2A, tel. 122268 (maandag); J. Reinders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947 (dinsdag). Wijk II (Kooi en Merenwijk): J. de Bruy- ne Kernstraat 11, tel. 141225 (van zater dag 10 tot zondag 24 uur); P. Derchant, Hooigracht 61, tel. 123752 (maandag); R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 140734 (dinsdag). Wijk III (Waard, Pro- fessorenwijk, Tuinstadwijk en zuid-bin nenstad; G. Pieterse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 124403 (van zaterdag 10 tot zondag 24 uur); J. van Gent, Zoeter woudse Singel 28, tel. 122538 (maandag); A. van Luyk, Wasstraat 2A, tel. 122522 (dinsdag). Wijk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): H. Engel, Burggravenlaan 102, tel. 141097/121334, A. Boer. Kenne- dylaan 46, tel. 310420 (maandag): W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035 (dinsdag). Leiderdorp-F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zaterdag); H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 390529 (zon dag). Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13.00 uur op Merelstraat 184 A, tel. 891000; J. van de Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539 (maandag); J. van der Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (dinsdag). Maandag en dinsdag spreekuur van 12.30-13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 156505 (zaterdag en zondag); D. Held, Marelaan 36. tel. 152255 (maan dag); E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130 (dinsdag). Voorschoten - A. Meiman, J.W. Friso- laan 13, tel. 2493 (zaterdag); C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag); J. Vnj- enhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356 (maandag); S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (dinsdag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393 (zaterdag, zondag, maandag en dinsdag). Apotheken De avond-, nacht-en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vnjdag 22 dec. tot dinsdag 8 uur vm.: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 071-763134 en Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. De dienst van af dinsdag 8 uur vm. tot vrijdag 29 dec., wordt waargenomen door: Apotheek Tot Hulp der Menscheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 121060 en Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoe- drecepten van een taxi tel. 122444 ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753 Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 071-410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan tel. 4641. Warmond - zr. C.J. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137 (za terdag en zondag); zr. B. Wennekers. Oude Rijn 91A, Leiden, tel. 071-141889 (maandag en dinsdag). Dierenartsen Leiden - A W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel. 071-146686 (zaterdag en zondag); F. Muurling, Plantsoen 23, Lei den, tel. 071-125057 (maandag en dins dag). SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormabg marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2