Deze maand Extra in Ouders van Nu: opVXkantie met de Kleintjes. De wereld is nog groot genoeg. EXTRA uitneembare brochure Wonen in een winkel. De wereld vanWL. Brugsma. Koningen der kazen. Dat alles. En meer nog. In de nieuwe, Ouders van Nu over Zwangerschap en Geboorte Ouders van Nu over Babies Ouders van Nu over Peuters £n moeder móeten- naar elkaar toegroeien j doen Ouders van Nu over Huwelijk en Gezin V I Ouders van Nu over I Kleuters Ouders van Nu over schoolgaande kinderen Ouders van Nu I en de V\ste Rubrieken Ouders van Nu Verrassend Nieuw van nu Steeds meer winkeltjes zijn geen winkeltjes meer. Fotografe Bertien van Manen nam een kijkje in een voormalige melkzaak en in een vroegere drogisterij. Wat zij zag zal u verrassen: leuke zithoekjes, een schitterend trappehuis, een ligbad omkleed met spiegels, kortom, kleine paradijsjes. Er zijn op onze planeet nog talloze plekjes, waar u nooit bent geweest. Ook dit jaar reist Avenue u vóór. Wanneer u tenminste méér wilt dan lekker lui in de zon bakken. Méér wilt zien. horen, beleven. Wat wilt u? Avontuur...? Cultuur...? Avenue bezoekt de Cora Indianen in Mexico, met hun bizarre rituelen. W.F. Hermans slentert door Philadelphia en ontdekt er hartje Parijs Transsylvanië verrast José Henderikx met oude muziek, dans en klederdracht, die er leven als nooit tevoren. De wereld is nog groot genoeg Avenue zet vaste voet op de grimmige Hebriden, waarvan sommige eilanden slechts bereikbaar zijn met een vliegtuigje dat alleen met eb op een mysterieus strandje kan landen Hans Ferrée is uw enthousiaste gids in Nieuw-Zeeland, een brok natuur dat zich beleven laat als een prachtig fotoboek, en Avenue fietst rond op het in veel opzichten verrassende eiland Kos. Informatie óók over ontdekkingsreizen per truck dwars door Afrika, trektochten door de Himalaya en een reis naar het Zuidpoolgebied. En verderEgypte, Turkije, Afghanistan, Avenue vertelt welke souvenirs écht de moeite van het mee naar huis nemen waard zijn. Zoals gezegd, de wereld is nog groot genoeg. Exclusiefin Avenue een uitneembaar boekje met schitterende tekeningen van cartoonist Jaap Vegter. Op zijn onnavolgbare wijze relativeert hij de mens in zijn omgeving. In contrastrijk zwart en wit. Franse Roquefort, Engelse Stilton en Italiaanse Gorgonzola, drie verrukkelijke blauwe kazen, boordevol karakter. Wina Bom proefde voor u deze sierlijke, grillige wonderen der natuur, koos de recepten en vond hun ideale wijnpartner. AVI Overal te koop. f 4,95. „En die mens die moest om te overleven, gereed schappen maken. En ja, toen gebeurde het Toen vond ie die stok en maakte ie twee stokken in mekaar en daar heb je de ellende, proost". Een openhartig interview van Cri Stellweg met een genuanceerd denkende W.L. Brugsma, die van paardenfokkers niet links mag zijn en die van links geen paardenfokker mag wezen. De kleurrijke reisgidsen liggen weer klaar. De vakanrievoorpret voor de komende zomer is begonnen. En de vraag is: waar zullen we dit jaar eens naar toe gaan? En nog belangrijker: kunnen de kleintjes eigenlijk wel mee? Ouders van Nu geeft daar een groot aantal nuttige wenken over in een extra brochure: „Op vakantie met de kleintjes!' Die staat vol met praktische tips: waar kinderen her leuk vinden, wat 't reizen plezieriger voor ze maakt en war u beslist moet meenemen op reis. Plus heel wat suggesties voor spelletjes onderweg en ter plekke. Verder in het januarinummer: Zelfs bij een nonuale bevalling zijn er soms kleine ingrepen nodig. Er hoeft dan echt geen sprake te zijn van operatie. Wat voor ingrepen zijn het en waarom worden ze gedaan? Daarover het informatieve artikel: „Als de natuur hulp nodig heeft." Moeder en Baby vormen een zo duidelijke twee-eenheid, dat je er eigenlijk van uit gaat dat die twee zonder meer goed met elkaar kunnen opschieten. Dat dat niet zonder meer zo is, leest u in: „Naar je baby toegroeien!' Hoe vaak horen ouders niet van hun peuter: „Kan zelf!" Je moet dan soms heel wat geduld opbrengen. Maar aan de andere kant is 't toch: jong geleerd, oud gedaan. Hester is zo'n peuter en het artikel „Kan zelf" gaat over haar zelf-doen-aspiraties. klbnf f ingrepen bijeen f bevalling baby EEN tweejarige wil van alles zel de problemen vaneen weekend huwelijk leen ook knappe school kinderen kunnen overwerkt raken leidraad voor uw vakantie Wat voor huwelijksleven heb je als één of beide kostwinnende partners hun baan niet in de woonplaats hebben? Weekendhuwelijken blijven er over. Ze komen in toenemende mate voor. Vr t Ouders van Nu sprak mensen die in zo'n situatie zitten. Ze vertellen in: „Het weekend huwelijk - wachten op betere tijden!' In: „Het stemmetje van het if geweten" gaat Ouders van Nu in op 1 de vraag of kleine kinderen van nature j§ goed en kwaad onderscheiden. Of dat 't van buitenaf wordt aangeleerd. De vaste rubriek „En voor je het weet zitten ze alweer op de grote school" vertelt deze maand o.a. over het belang /an goed leren schrijven, over Jora die 'n ongelukkige indruk maakt en over die lastpakken van uw gasten. I Elke maand in Ouders van Nu naast j de vele artikelen, verhalen, reportages en interviews de vaste rubrieken: Samen, Man Vrouw, Praktisch en de Medische Encyclopedie voor vrouwen. Ouders van Nu heeft een aantrekkelijke gedaanteverwisseling ondergaan. Kijk nu bij uw tijdschriftenwinkel. Het januarinummer ligt voor u klaar voor f3,95. ouders

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 26