Kloof VVV-bedrijfsleven moeilijk te overbruggen In maart weer vier Leidse Paardendageri Doe mee met écht bouclé. Leefsfeer flats in Meren wijk holt achteruit Bij aankoop van een halve liter slagroom een halve liter chocoladevla voor Tunneltegels lieten los V Dr. de Jong lector in Leiden PROVINCIE BETREURT SCHEURING fOENSDAG 20 DECEMBER 1978 LEIDEN PAGINA 13 Mevrouw A. C. Ort weigert medaille LEIDEN - Mevrouw A.C.M.Ort, gymnastieklerares bij het Stedelijk Gymnasium in Lei den, heeft geweigerd een ko ninklijke onderscheiding in ontvangst te nemen. Burge meester Vis zou haar die on derscheiding - een benoe ming tol ridder in de Orde van Oranje Nassau - vanmiddag tijdens een feestelijke bijeen komst inde Groenoordhallen hebben overhandigd. Dezer dagen liet mevrouw Ort weten de onderscheiding niet in ontvangst te zullen nemen, omdat ze per sé niet wil dat aan haar jubileum en pensio nering aandacht wordt ge schonken. Mevrouw Ort was gedurende veertig jaar in Leiden werkzaam en voor dien in Wassenaar en Den Haag. Sinds 1 december 1945 was zij als lerares lichamelij ke opvoeding verbonden aan het Stedelijk Gymnasium. De nieuwe bont kollektie van Lambert De Jong, groots en prijzenswaardig! Korte mode, lange mode, in alle gevallen de mode van nu. Kreaties in edelbont en kreaties die passen bij ieders beurs, o.a. veel sportieve modellen in modieus konijnebont. Bont bij Lambert de Jong, erg veel s voor hoogst Leidse Marokkaan moet 't land uit DEN HAAG/LEIDEN - Een Leidse Marokkaan die in oktober 1976 tot acht maanden gevangenis werd veroordeeld wegens zware mishandeling van een landge noot, moet Nederland verlaten. Dit heeft de Raad van State be paald. Eerder waren ook burgemeester Vis van Leiden en de staatssecre taris van justitie al tot deze conclusie gekomen. De Marok kaan, die sinds 1974 in Nederland werkte en woonde, is tegen deze beslissingen, düs vergeefs in be roep gegaan. LEIDEN - De jaarlijkse ledenvergadering van de VVV- Leiden, gisteren gehouden, vertoonde een bekend beeld. Aan de vierhonderd uitnodigingen die verstuurd waren, had slechts een viertal leden gehoor gegeven. Onderdeel van dat bekende beeld was ook dat de discussie zich toe spitste op de verhouding VW, bedrijfsleven/horeca. i de Groenoordhal: een goed hippisch gebeuren LEIDEN - De Leidse paar dendagen staan ook voor volgend jaar op het pro gramma. Zij zullen op 29, 30 en 31 maart en op 1 april in de Groenoordhallen worden gehouden. Zoals wij destijds uitvoerig hebben geschreven was deze hippische vierdaagse vorig jaar organisato risch beslist geslaagd. Maar het publiek liet het afweten. Zelfs op de laatste avond - die het klap stuk had moeten worden - waren de tribunes maar dun bevolkt. Dat heeft de organiserende stich ting ertoe gebracht de opzet in grijpend te wijzigen. De eerste avond is gereserveerd voor louter en alleen shows en demonstra ties; carrousels, zogenaamd "push-ball" door ponyteams, voltige en dressuur. Tevens zul len de paarden en pony's worden voorgebracht, die de dag daarop zullen worden geveild. Dat ge beurt heel officiéél, compleet met veilingmeester en onder nota rieel toezicht. Wat de wedstrijden betreft heeft het stichtingsbestuur de dres suur laten vallen. Alleen nog springen. Dat begint op vrijdag met L-concoursen dicht) voor combinaties uit landelijke en NVBR - kringen. Op zaterdag komen eerst de pony's aan de beurt, waarna 's middags en 's avonds weer paarden de piste in gaan. Voor middelzware en zware concoursen (M en Z). Op zondag 1 april komt de natio nale top aan de beurt, die zal strijden om de "Zilveren Sleu tel". De wedstrijden zullen die dag omstreeks vijf uur 's middags worden afgesloten. Er zal weer gesprongen worden op de uitstekende lemen vloer van veertig bij zestig meter, die vorig jaar door de stichting is inge kocht. Wel zal op verzoek van de deelnemers de inspringring wat royalere afmetingen krijgen dan vorig jaar het geval was. De vertegenwoordigers van de laatste groep zijn nog altijd van mening dat de VW zich te wei nig aantrekt van het bedrijfsle ven en de horeca, de WV vindt op haar beurt dat het bedrijfsle ven te weinig belangstelling toont voor de VW. Nadat dit tijdens de jaarvergade ring van november vorig jaar ook al naar boven kwam, is de WV zich gaan bezighouden met de vraag: wat is de WV, wat zijn haar taken en hoe moet ze die ta ken vervullen. Dat mondde in ok tober j.l. uit in een rapport: "Een basis voor beleid". De bedoeling is om in samenspraak met de ge meente binnen niet al te lange tijd te komen tot een daadwerkelijk vaststellen van dat beleid. De ver tegenwoordigers van het be drijfsleven die gisteren aanwezig waren, blijken echter nog lang niet tevreden met wat de WV heeft geproduceerd. De heer Brummer (LCC en Stich ting Leidse Binnenstad): "Ik zie zo weinig nieuwe dingen, zo wei nig initiatieven". De heer Spaar garen (Holiday Inn) was nog iets feller in zijn kritiek: "Wij zijn in Leiden altijd stil blijven staan bij de drie-oktoberviering, maar er zijn zoveel meer mogelijkheden om Leiden te activeren. Wie weet bijvoorbeeld waar in Leiden Rembrandt geboren is? Ik kom bij ambassades die nog nooit van Leiden hebben gehoord, en dan de hele informatie rond de Tour de France. Het is toch onbegrij pelijk dat ik het programma bij de secretaresse van de burge meester heb moeten opvragen" Wat VVV en bedrijfsleven gemeen hebben is de wens om Leiden naar buiten toe te 'verkopen'. Ze hebben elkaar daarin echter nog steeds niet helemaal gevonden. KOFFERS GEROOFD LEIDEN - Een Frans echtpaar is gistermiddag op het station be roofd van drie koffers. Het echt paar had de koffers op een per- ronkar neergelegd alvorens even te gaan bellen. Toen het terug kwam waren de koffers verdwe nen. De inhoud vertegenwoor digde een waarde van ongeveer tienduizend gulden. LEIDEN - Vierhonderd tegeltjes aan de muren van de tunnel bij het Stationsplein hebben van nacht de geest gegeven. Door de inwerking van de vorst lie ten de tegeltjes in het viaduct Rijnsburgerweg los. De vallende tegeltjes veroorzaakten geen schade aan auto's. De dienst ge meentewerken heeft de resten vanmorgen verwijderd. Alleen voor Melkunie- of Menken Landbouw produkten. De wens tot samenwerken is er, die was er vorig jaar cok al. Brummer: "Door de uitermate slechte opkomst op de jaarverga deringen komen de opmerkingen van degenen die wel komen, en dat zijn bijna altijd dezelfden, misschien over als harde kritiek. Maar begrijp wel dat wij hier zit ten omdat we het beste met de VVV voorhebben. Wij zijn gebaat bij een sterke VW, een WV die ook economisch gericht moet zijn. Gelukkig zit er een stijgende lijn in de mate waarin er iets ge beurt in Leiden, maar we moeten nog veel meer aan de weg timme ren. Want we zien nu helaas dat Leiden alleen maar in negatieve zin in de publiciteit komt. We willen allemaal hetzelfde, we hebben elkaar nodig. Waarom M. Spaargaren felle kritiek komt er dan geen gesprek op gang tussen VW, bedrijfsleven en misschien nog wel anderen?" Van meerdere kanten kwam die wens naar voren, en ook van de kant van de WV zei men in de richting van een geregeld contact en het kweken van vertrouwen te willen verder werken. LEIDEN - De bewonerscommissie van de Arends- en Condorhorst (Merenwijk) hebben nogal wat kritiek op het beleid dat de Leid se Woningstichting (LWS), de gemeenteraad en het college van i W beide horsten. De kritiek is voor namelijk gericht op de directeur van de LWS, de heer Streefland en op wethouder Verboom van Volkshuisvesting en krijgt ge stalte in een nota die onderweg is naar een aantal officiële instan ties, waaronder de LWS, de Leid se gemeenteraad en het college van B en W. Volgens C. Sherrif, de voorzitter van de bewonerscommissie, is het hoogbouwgedeelte van de Merenwijk een wijk die de laatste jaren zienderogen achteruit holt. "De LWS, eigenaar van de 256 woningen in de Arends- en Con dorhorst, en de gemeente Leiden hebben meerdere keren onder kend dat er het nodige hapert aan de leefsfeer in en rondom de flats maar doen er verder niets aan" aldus de heer Sherrif. In haar nota wijst de bewoners commissie onder meer op het laakbare toewijzingsbeleid bij de LWS. Men ergert zich vooral aan het feit dat in een groot aantal woningen.in de horsten tijdelijke bewoners worden gestationeerd in verband met renovatiewerk zaamheden waardoor er nooit sprake kan zijn van een stabiele, homogene populatie. Wethouder Verboom heeft indertijd toege zegd dat het wisselwoningen- experiment zou worden afge bouwd maar naar de zin van de bewonerscommissie gebeurt dat in een veel te traag tempo. Drugshandelaren overgebracht LEIDEN - De Leidse politie heeft de drugshandelaren, die zij vrij dag kon aanhouden, naar Den Haag overgebracht. Het betrof een 33-jarige Leidenaar die twee- ëneenhalve gram heroïne in zijn woning aan de Groenesteeg had. In een pand aan de Geregracht werd 370 gram hasj gevonden. In verband daarmee werden een 33- jarige en 32-jarige man en vrouw aangehouden. Ook de man werd naar Den Haag overgebracht. De vrouw werd zondag naar huis ge stuurd. Ook het feit dat er slechts één huismeester is voor beide hor sten, dat beloofde reparaties vaak maar half of helemaal niet wor den uitgevoerd en dat de maat schappelijke begeleiding van de bewoners zeer te wensen overlaat wordt in de nota aan de orde ge steld. Van LWS-directeur Streéfland wordt gezegd: "Wat moeten we aan met een man die de ene keer dit en de andere keer dat zegt? En op momenten dat van hem het verlossende woord wordt verwacht zelfs helemaal niets zegt?" En over wethouder Verboom: "De heer Verboom heeft eens gezegd dat hij "voor geen goud" in een flat zou willen wonen. Hij heeft makkelijk pra ten. Hij woont met een wethou derssalaris in een woningwet eengezinswoning". Tot slot komen de bewoners in hun nota met een uitgebreid wensen pakket en worden de Leidse poli tici opgeroepen om zich sterk te maken voor het inwilligen van een aantal van deze wensen zodat de achteruithollende leefbaar heid van in het bijzonder de Arends-en Condorhorst een halt toegeroepen gaat worden. LEIDEN - Dr. B. D. de Jong, chef de clinique bij de heelkundekli- niek van het academisch zieken huis in Utrecht, is aan de Leidse universiteit benoemd tot gewoon lector in de plastische chirurgie. Dr. De Jong (52) studeerde in groningen, volgde aan de heel kundige universiteitskliniek van Utrecht de opleiding tot plastisch chirurg en werd in 1962 inge schreven in het specialistenregis- ter. In 1965 promoveerde hij. Hij werkte in het militaire hospitaal "Mathijsen" (Utrecht), in "De Lichtenberg" en in het St. Elisa beth Ziekenhuis (beiden te Amersfoort). Regionale brandweer LEIDEN/DEN HAAG - Het pro vinciaal bestuur van Zuid-Hol land betreurt de dreigende scheuring in de regionale brand weer Rijnland. Dit zie mr. Vrolijk, commissaris van de koningin, gisteren desgevraagd. Zoals be kend hebben Alphen aan den Rijn en omliggende gemeenten het voornemen om zich uit Rijn land terug te trekken en zelf een regionale brandweer, met een ei gen centrale meldpost, te vor men. Dat gebeurt voornamelijk uit financiële overwegingen. Ge deputeerde Bonne erkende ove rigens dat het technisch waar schijnlijk mogelijk is om zowel in Alphen en omgeving als in Lei den en omgeving een regionale brandweer in te stellen. Verlies LSG tegen Lisse LEIDEN - Na drie krappe 5Va-4V2 overwinningen heeft het derde tiental van LSG in de Leidse schaakcompetitie nu zijn Water loo gevonden tegen Lisse 1, dat de Leidenaars op een royale 3-7 nederlaag lijkt te gaan trakteren. Oorspronkelijk werd een voorlo- 'pigé IV2-3V2 stand bereikt, maar omdat LSG alvast twee hangpar- tijen opgaf heeft Lisse de winst al binnen. De Lissenaren gaan nu samen met Alphen aan de leiding van de eerste klasse, maar kun nen op meer bordpunten dan de Rijnstreekbewoners bogen. Lei derdorp werkte zich ten koste van Bodegraven op naar de mid denmoot. Voorlopig staat het nog 4V2-IV2 voor de Leiderdorpers, en al zullen de gasten ongetwijfeld nog wat terug gaan doen, de winst kan Leiderdorp vermoe delijk niet meer ontgaan, nu Se- lier in zijn partij tegen Meevissen over een gezonde pluspion be schikt. NVCB-vergadering Kerstconcert Kerststukjes De afdeling Leiden ,en omstre ken van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plant kunde stelt leden en belang stellenden vanavond in de gelegenheid om kerststukjes te ■maken. Dat gebeurt in het Rijksherbarium aan de Schelpenkade 6. Er is deskun dige leiding aanwezig en de kosten voor een pakket basis materialen bedraagt f 7,50. Extra materialen zijn in een speciale stand te koop. Niet vergeten een scherp mesje, tang of schaar mee te nemen en een voorwerp om het stukje op te maken. Aanvang 8 uur. De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond afdeling Lei den houdt vanavond een ver gadering in de Maranatha- kerk aan de Dijkstraat 2a. De vergadering die om acht uur begint staat in het teken van de kerstviering. Ook belang stellenden zijn welkom. Postduiven De uitslag van de tentoonstel lingswedstrijd die werd geor ganiseerd door de verenigin gen "Het Oosten" en "De Snelvlieger" had de volgende resultaten: mooiste geheel: gebr. v. d. Heyden, mooiste oude doffer: W. Fokker, mooi ste oude duivin: Dokkitm en Zn., mooiste jonge doffer: gebr. v. d. Heyden, mooiste jonge duivin: W. Fokker, mooiste hokkenshow: H. Gijsman: In het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk wordt mor genavond een kerstconcert gegeven door het Shell-vrou- wenkoor uit Schiedam. Het koor bestaat uit ongeveer 65 dames. De avond begint om half acht en duurt tot half tien. De kosten zijn één gulden met inbegrip van een kopje koffie. Alain Tanner Morgenavond om kwart over negen wordt de filmcyclus van de Zwitserse regisseur Alain Tanner, die in de maand december in het Film huis van het Leids Vrijetijds centrum Br eestraat 66plaats had, besloten met de film "La Salamandre" uit 1971. De film gaat over twee vrienden, een journalist en een schrij ver, die een oude moordzaak gaan onderzoeken. Voor naamste hoofdpersoon is een meisje, dat bij gebrek aan be wijs is vrijgesproken. De toe gangsprijs bedraagt vier gulden. Kerstspel In de Rudolf Steinerschool aan de Cesar Franckstraat 9 wordt morgen en vrijdag avond het "Paradijs- en Kerstspel" opgevoerd. De op voering is behalve voor ouders van leerlingen ook toeganke lijk voor belangstellenden. Aanvang 20.15 uur. Hengelsport (1) Hengelsportvereniging Zuid- West" viste de kerstwedstrijd in Zaandam. De vangst was matig. Met tien man werden er 127 met een aewicht van 42.800 gram gevangen. De uitslag: 1, C. Schouten 8550 gram (24 stuks), 2 H. Moenen 7950 (21), 3. W. Moenen 5470 (21), 4. B. Ruis 5420 (12), 5.1. Mazurel 5300 (16), 6. H. Schou ten 3980 (12), 7. G. v. d. Laan 2770) (9), 8. H.V. d. Laan 1800 (7), 9. E. Schreuder 1390 (4), 10. R. de Bezemer. Hengelsport (2) Visclub "Albatros" viste de ze vende wedstrijd in Oude We tering en Stille Rijn. De uit slag was: 1. H. Valk jr. 1890 gram (26 stuks), 2. J. v. Went 1630 (28), 3. H. Valk sr. 1230 (17), 4. W. J. v. Steenbergen 1090 (17), 5. H. v. d. Mey 1010 (19), 6.R.v. Dijk 970 (19), 7. H. v. d. Voet 860 (13), 8. W. W. v. Steenbergen 830 (11), 9. J. Bouwmeester 820 (13), 10. K. Arnoldus 680 (7). Zuiver scheerwollen bouclé- blouson. De trend voor 1979. Kies uit alle actuele kleuren, waaronder bordeaux. Maten 34 t/m 44. Meer dan 50 vestigingen. Leiden: Haarlemmerstraat 163a Leidsenhage: Jasmijnhof 8 Tijdens alle kerstkoopavonden geopend.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13