Gospel-kerstconcert in Stadsgehoorzaal CSSB3BHB28 Jongeren willen lid worden van twee kerken KERKDIENSTEN 3 Problemen in Velp rond Samen op weg" ZATERDAG 16 DECEMBER 1978 Nog steeds weten de hervormde en gereformeerde kerkeraden van Velp niet wat zij aan moeten met dat koppige groepje van zestien jongeren dat met pasen van dit jaar in een van de plaatselijke kerken openba re belijdenis van het geloof aflegde en daarna het "dubbellidmaatschap" van beide kerken aanvroeg. Kerkordeliik is zo'n tweevou dig lidmaatschap eenvoudig onhaalbaar Men kan, als bij voorbeeld de eigen kerk te ver uit de buurt ligt, nog wel gastlid van een andere kerk worden. De kerkrechtelijke barrière is voor deze jongeren - vast houdend en strijdbaar als ze zijn - echter geen reden tot berusting en deemoedig zwijgen. Integendeel, zij vin den dat de beide kerken, die een paar jaar geleden zo hoopgevend "samen op weg" zijn gegaan, nu maar eens heel concreet moeten aan vaarden dat historische regels in de kerk niet altijd het laat ste woord mogen heb- ben.Want wil men, zoals in dit geval, ernst maken met de gedachten waaruit het hele toenaderingsstreven van her vormden en gereformeerden is opgekomen, dan moet er aan de traditionele vormen van ons kerkelijke leven toch zijn te tornen. Eigen hokje De Velper kerkeraden hebben het er intussen maar moeilijk mee. Een gereformeerde kerkrecht-specialist zit er nu al zeven maanden op te broe den hoe Velp dit varkentje ordelijk zou moeten wassen. Hij heeft nog steeds niet laten weten hoe ver hij met dat on derzoek is gekomen. Waaruit de betrokkenen hebben ge concludeerd dat de opdracht hem hoofdbrekens kost. En dat terwijl, naar alle waar schijnlijkheid, volgend jaar pasen opnieuw een groep be- lijdeniscatechisanten het dubbellidmaatschap - zowel van de hervormde gemeente als van de gereformeerde kerk - zal aanvragen. Niet dat deze jongeren dit nu zo'n ideaal middel vinden om hun persoonlijke onvrede over de kerkelijke geschei denheid tot uitdrukking te brengen. Ze willen best toe geven dat ze hier een nood oplossing aandragen. Maar dat kan nou eenmaal niet an ders zolang hervormd en ge reformeerd twee afzonderlij ke kerken zijn. Hun ervaringen met elkaar ge durende een aantal maanden hebben hun geleerd dat er geen essentiële verschillen tussen beide kerken zijn. In dat geval achten zij het ook niet verantwoord om in het eigen hokje terug te keren. Als je samen in alle harmonie een tijdlang hebt nagedacht en gepraat over God, bijbel, geloof en de praktische con sequenties daarvan. dan schept dat verplichtingen. Verbondenheid Een groep jongeren in Velp liet zich vorig jaar inschrijven bij het "leerhuis" - een vorm van catechisatie - van de plaatse lijke predikanten Van Endt (hervormd) en Wijbenga (ge reformeerd). Een aantal van nen- tussen 17 en 33 jaar -gaf. toen de cursus een goed eind op weg was, de wens te ken nen om met pasen 1978 open bare belijdenis te doen. Ech ter. niet ieder in zijn eigen kerk, maar gemeenschappe lijk, net zoals zij samen, met een diep gevoel van verbon denheid, het leerhuis hadden doorlopen.. Voor de betrokken predikanten was hun verlangen nauwe lijks een verrassing. Ze had den het wel verwacht. Pas kort vóór de belijdenis, toen de predikanten hen vroegen naar hun kerklidmaatschap (doop), hoorden de leden van de groep van elkaar welke kerkelijke achtergrond zij hadden. De deelnemers die tot het doen van belijdenis hadden besloten kwamen toen overeen om na de belij- denisdienst het dubbellid maatschap aan te vragen. De dienst, feestelijk in woord en toon, had plaats op de vroege paasmorgen in de "Oude Jan" te Velp, een gaaf romaans kerkje nu hervormd, waar voor meer dan duizend jaar geleden nijvere monniken de bouwstenen hebben aange sjouwd. De kerkeraden wis ten echter met dat vreemde verzoek geen raad en moesten de nieuwe belijders dan ook voorlopig teleurstellen Sterk maken Die zijn er niet moedeloos on der geworden. Aan "Weer woord", een christelijke jeugd- en jongerenblad, ver telden zij dat ze vastbesloten zijn hun streven door te zet ten. Ze hadden er eerst geen idee van dat hun wens zoveel moeilijkheden zou geven. Immers, hervormden en gere formeerden zijn een paar jaar geleden op landelijk niveau welgemoed in het project "Samen op weg" gestapt, en plaatselijk heeft dat inmid dels geresulteerd in tientallen werkgroepen. Wie dat proces naar eenwording serieus neemt, moet zich, zo redeneren de jongeren, niet steeds door formele beletsels de weg laten versperren. An ders zal het een doodlopende weg blijken te zijn. En daar aan wensen zij hun inzet niet te verspillen. De Velper groep, die zich door positieve reacties van allerlei Na in de Velper "Oude Jan geloofbelijdenis te hebben gedaan .vroeg e jongeren het "dubbellidmaatschap" van beide kerken aan kant in haar streven gesteund weet, wil zich, hoewel zij hierover nog moet doorpra ten, "tot het uiterste sterk maken" (aldus "Weer woord"). Op pogingen tot inschakeling in de gewone kerkelijke activi teiten gaan de leden voorlo pig niet in. Zij willen hun ac tie in eerste instantie richten op het bevorderen van ge meenschappelijke catechisa ties, het beïnvloeden van jon geren die hieraan deelnemen, het warm houden van de kwestie van het dubbellid maatschap en het bespreek baar maken van hun motie ven in groepen binnen de beide kerken. Nog onlangs hebben zij op een hervormde gemeente-avond vrijuit hun zegje mogen doen. Welke kerk bijvoorbeeld moet je noemen als je ver huist of solliciteert? Eén lid van de groep kreeg daar al mee te maken. Bij een sollici tatie gaf hij op: "hervormd- gereformeerd" Maar dat kan gemakkelijk verwarrend werken omdat de rechts-or- thodoxe vleugel in de Her vormde Kerk, de Gerefor meerde Bond, zich ook zo noemt, als een predikaat van leerstellige zuiverheid. De Velpers zouden het dan moe ten omdraaien: gerefor meerd-hervormd. Een ander lid van de groep heeft de jaarlijkse bijdrage aan de eigen kerk al gehalveerd en de helft gereserveerd voor de andere kerk zodra die het lidmaatschap openstelt Gevolgen ,-k Het gebeurde in Velp toont in elk geval aan, dat het gere formeerd-hervormde plan „Samen op weg" aan de basis iets heeft losgemaakt. Er wordt hier en daar al flink gemorreld aan de structuren. Méér dan velen voor mogelijk houden. De beweging is on stuitbaar. Het is nu eens geen zaak van een paar goedgelo vige eenlingen. Het officiële beleid zal daarop toch op een of andere wijze moeten inspelen. Het zal be reid moeten zijn oude regels te her-overwegen en, waar nodig, nieuwe te formuleren. Individuele leden en groepen op het grondvlak hebben kennelijk behoefte aan speel ruimte. Zij willen - soms ver rassend en uitdagend - con creet invullen wat het samen geloven en samen kerk-zijn voor hen nü betekent. S.J. de Groot LEIDEN - Twee bekende Neder landse gospelgroepen - "The Burning Candles" uit Zwolle en "The Challengers" uit Velp - ma ken volgende week een kerst- toernee door België en Neder land. Hun gast is de Engelse zan ger Len Magee. De toernee begint zondag in het Belgische Leuven en komt donderdag 21 december naar Leiden, waar om 8 uur in de Stadsgehoorzaal een concert wordt gegeven. De organisatie berust bij de stichting Gospel Music International te Velp en het Leidse interkerkelijke Petra jeugdkoor. De presentatie van het programma is in handen van de radio- en tele visieomroepster Nen van Rams- horst. De evangelist Ben Hoe kendijk houdt een korte kerst toespraak. Iets over de uitvoerenden. "The Burning Candles" is al meer malen op de Nederlandse televi sie te zien geweest. De groep telt ongeveer 20 leden en maakte al verscheidene platen. Ook buiten de grenzen zijn de Candles graag gezien en gehoord. In augustus keerden zij terug van een toernee door Indonesië. "The Challengers" treden regelma tig op in kerken, concertzalen en theaters. Onlangs verscheen hun derde L.P. Samen met "The Bur ning Candles" maakten zij dit jaar een speciale kerstplaat. Len Magee, die niet alleen zanger maar ook componist is, werkte een paar weken geleden nog mee aan de One Way Day in Utrecht. In korte tijd kreeg hij in ons land ruime bekendheid. Goede naam Paul Groeneveld van Gospel Music International: "Vorig jaar hebben wij voor het eerst zo'n toernee georganiseerd. De Utrechtse Jaarbeurszaal was afgeladen. Daar moest dit jaar gewoon een vervolg op komen. Wij hebben toen contact gezocht met het Pe trakoor in Leiden. Dat kenden wij al langer. De zaak was snel beklonken". Het concert in Leiden is feitelijk bedoeld voor het noordelijke deel van de Randstad. En Rob Gijbeis van het Petrakoor "Ik hoop dat de zaal goed vol komt, om twee redenen. Het pro gramma is gewoon erg goed en als dit concert slaagt, zijn wij in de toekomst in staat meer grote concerten en artiesten naar Lei den te halen. Leiden heeft ook in de wereld van de gospelmuziek een goede naam opgebouwd. Wij bouwen dit graag nog verder uit" Op de concertavond in Leiden zal tevens worden bekendgemaakt welke groepen gaan meewerken aan het gospelfestival dat in fe bruari volgend jaar in de Gehoor zaal te Leiden wordt gehouden. De kersttoernee van "The Burning Candles" en "The Challengers" gaat behalve naar Leiden ook naar Arnhem, Valthermond, Zwolle en Vlaardingen. LEN MAGEE (uit Engeland) zingt op het gospel-kerstconcert ir Leiden Geen zender meer. Nu Radio Mi Amigo definitief uit de lucht is, is ook dominee Toornvliet, die vrij wel dagelijks van dit illegale middel gebruik maakte voor godsdienstige halfuurtjes, zijn zender kwijtgeraakt. Hij heeft er slapeloze nachten van gehad "Een meisje schreef: "de dag is nou zo leeg geuyorden"Nooit hebben wij geweten dat zovelen naar on ze uitzendingen uitzagenjonge ren en ouderen, mensen van ker ken en groepen en buitenkerkelij ken. Een moeder: "mijn zoon gaat nooit meer naar de kerk maar luisterde wel naar elke uitzen ding van de radiogemeente". Een zieke: "dit was altijd het medicijn dat ik nodig had". Toen de zender eenmaal zweeg, begonnen bij ons en al onze medewerkers de tele foons te ratelen. Een stroom van reacties" Aldus de 70-jarige pre dikant. Maar ds. Toornvliet geeft de moed nog niet helemaal op. "Het gonst van de geruchten. Wij kunnen niets concreets zeggen, maar waarschijnlijk zal de golflengte 319 meter blijven. Wij hebben ge lukkig een goede naam onder de disjockeys en managers. Zij zul len onze uitzendingen zeker een plaats willen geven. Wie het zul len doen, welk schip....? Wij tasten in het duister. Maar....God is ge trouw" Subsidies RIJNSBURG-Bij de hervormde kerkvoogdij in Rijnsburg is be richt uit Den Haag binnengeko men dat de Grote Kerk voor sub sidie in aanmerking komt zodra aan de hoognodige-restauratie wordt begonnen. Het*rijk steunt zo'n werk in de regel met de helft van de kosten. Burgelijke ge meente (30), provincie (10) en kerkelijke gemeente (10 procent) moeten dan voor de rest zorgen. De plannen zullen nu snel wor den uitgewerkt. LEIDEN - Ds. S. Meijers, her vormd predikant te Leiden, is volgende week woensdag 25 jaar dominee. Hij begon zijn loopbaan in Hoog-Blokland, ging daarna achtereenvolgens naar Ameide- Tienhoven en Ermelo en kwam in oktober 1976 naar Leiden, waar hij ds. G.C. Post opvolgde. Met ds. A.J. de Jong is ds. Meijers de predikant van de wijken rond de Marekerk. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te IJsselmuiden J. van de Ketterij Zetten. Intrede: kandidaat J. Haakman hoopt op 21 januari intrede te doen in de hervormde gemeente te Zwam- merdam (als opvolger van ds. J. Mostert). Geref. Kerken: beroe pen te Nijeveen H. Koetsveld Den Helder. Geref. Kerken Vrij gemaakt Buiten Verband: be dankt voor Groningen A.H. Algra Sliedrecht. Simonis Tweede bisschop. Kardinaal Willebrands heeft de Raad van Kerken meegedeeld, „een "en tweede bisschop" moeilijkheden met de raad heeft. Te vrezen valt, volgens de kardinaal, dat ook de ze zijn diocesane bijdrage zal in trekken als zijn zorgen niet wor den weggenomen. Zoals bekend, heeft mgr. Gijsen van Roermond dat al gedaan. Die "tweede bisschop" bleek ai gauw mgr. Simonis van Rotter dam te zijn. Deze bevestigde dat tegenover het ANP. Hij voegde er nog aan toe, dat behalve de bis schop van Roermond en hijzelf ook nog andere bisschoppen vra gen hebben. Op de aard daarvan wilde mgr. Simonis niet ingaan. Het bestuur van de Raad van Ker ken wil mgr. Simonis, samen met kardinaal Willebrands, graag ontvangen en de gelegenheid ge ven zijn zorgen uit te spreken. Dat gebeurt op 26 februari. Barrière Gemengd huwelijk. De angli- kaanse bisschoppen van, Enge land zijn weinig te spreken over de richtlijnen die hun rooms-ka- tholieke collega's hebben uitge geven voor een rk huwelijksslui ting tussen anglikaanse en rk partners. Daarin wordt gezegd dat zo'n huwelijk wel onder de eucharistieviering mag worden gesloten maar dat de anglikaanse partner niet aan de communie mag deelnemen Een anglikaanse bisschop wijst er in een commentaar op, dat het wéinig zin heeft een huwelijks plechtigheid met een mis te ver binden als het paar niet samen ter communie mag gaan. Hij erkent dat het voorschrift van de rk bis schoppen in overeenstemming is met de pauselijke richtlijnen, maar, zo voegt hij eraan toe, die worden in andere landen soepe ler gehanteerd. De anglikaanse primaat, aartsbis schop Donald Cogan, sprak over een "barrière aan de communie bank". LEIDEN - Herv Gem.: Hoogl. kerk 10 mevr. ds. De Mey, 11.45 oec. stud, dienst Marekerk lOds. Meijers. 5. De Jong; Mar. kerk L. Morsw. 10 ds. v. Achterberg; Me- •renwijk 10 ds. Hortensius en pastoor Van Well, ingebruikneming kerk "De Regenboog": Bethl. kerk Dnftstr. 10 mevrouw ds. Westra; Bevr. kerk Z W 9 ds Boogert; Vredesk. 10 dr Lamping; Waalsek. 10.30ds Ribs;Aead.Z 10.15ds. Bakker: Diac.huis 10.30 ds. Overgaauw Valkenburg; Endegeest 9.30 gez. dienst met eucharistieviering olv pastor Bos houwers, medew. "De Leidse Sleutel tjes"; Petrakerk Sur.straat 10.30 hr. Haa ring, dienst voor doven. Geref. Kerk: Zuiderkerk 10 ds. Sijtsma, 5 ds. Ver doorn; Petrakerk 10 prof. dr. v. d. Berg. 5 ds. Van Leeuwen (herv.); Oude Vest 10 ds. De Raadt Valkenburg, 5 ds. Schaafsma Utrecht; Mar.kerk L. Morsw 10 ds. v. Achterberg, 5 ds. Sijtsma; Bevr. kerk ZW 10.30 ds. Verdoorn, 5 ds. Van Loenen Leiderdorp: Groenhoven 10 ds. Vegter O.geest; De Mirt 10 hr. Huigen; Mierennest 10 hr. Wielinga; "De Regen boog" (Merenwijk): 10 ds. Hortensius en pastor Van Well (ingebruikneming ker kelijk centrum); Petrakerk (Sur.str.): 10.30 hr. Haaring, dienst voor doven. Ge ref. Kerk (dolerend) Groot-Leiden (Lok- horstkerk): 9 hr. Veth Capellea. d. IJssel, 5 hr. Van Drunen Ridderkerk. Geref. K. Vrijg. (Hrengr.): 10 en 5 ds. Gootjes. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur 9): 10 en 5 ds. Peppink Kampen. Geref. Gem. (N. Rijn): 10 en 4.30 ds. Boogaard. Geref. Gem. in Ned. (Bethl. kerk Driftstraat): 11.30 en 5.30. Evang.-Luth. Gem. (Hoogl. Kerk- gracht): 10.15 ds. Happee. Re- monstr.-Doopsgez. Gem. (Pieterskerk straat): 10.30 mevr ds. Kuipers. Baptis tengemeente (O. Rijn 3): 10 ouderling Schipper. Evang. Christengemeenschap (Middelstegracht 3): 10 hr. dikkes. Zen dingswerk Middemachtsroep (Zoe- terw.singel 21): 5 nam. hr. v. d, Keur. Evangeliecentrum Zijlsingel 2: 10 hr Zijlstra, di, 8 rev. Kweku. Ghana, vr. 8 jeugdsam. Leger des Heils (Hooigracht): 10 en 7.30. Nieuw-Apost. Kerk (H. Rijn dijk 24): geen dienst. Christian Science (Steenschuur 6): 10.30. Kerk van J. Chr. v. d. Heiligen der L. Dagen (Steenschuur 6): 10.15 Zevendedagadventisten (Lok- norstkerk): zal. 23 dec. 9.45 bijbelbe spreking. 10.30 kerstzangdien st, ds. Bouwer. Oud Kath. Kerk (Zoeterw. sin gel): 10. Rooms-Kath. kerken: Meren wijk 10 (ingebruikneming "De Regen boog)" Haagweg zat. 7, zond. 9, 10.45, 12 en 6.30; Steenschuur zat. 10 en 7, zondag 8.30, 10, 11.30. 6 en 7: Lammenschansw. zat. 7, zond. 9,10.30,12 en 6; Haarl.str. zat. 7. zond. 9.30,10 45.12.15en 6.30. Rijndijk 281 zat. 7. zond. 9.30 en 11.30; Boshuizerl. zat. 7, zond. 9.30 en 11: Herensingel zat 7. zond. 8.30. 9.30 en 11. ABBENES - Herv. Gem.. 9.30 ds AARLANDERVEEN - Herv. Gem 10 ds. Wolthaus, 7 ds. Lefeber. Geref. Kerk: 10 ds. Fernhout, 6.30 hr. Tenyenhuis. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 6.30 ds. bijkerk, Putten. R.K. kerk: zat. 7, zond. 7.30 en 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN - Herv. Gem.: Adv. kerk 10 ds. Bogers, 3 ds. v. d. Heiden, kerstzangdienst. mmv Leger des H., dienst voor en met gehandicap ten; Kruiskerk 10 ds. Vlok Gouderak; Opst.kerk 10 ds. v. d. Heiden, 6.30 ds. Cnossen Woerden; Nabij 10 jeugdkapel; G.H. kerk 9 dr. v. Santen; De Bron 10.30 dr. v. Santen, 6.30 ds. Verheul, Ashram 9.30 ds. Verheul; Oudsh.kerk 10 ds. Oort; Sionskerk 9.30 en 6.30 ds Verploeg, avondmaal. Geref. Kerk: Mar. kerk 10 hr. Tenyenhuis. 6.30 ds. Vree; Salv. kerk 10 ds. Vree, 6.30 ds. Fernhout; G.H. kerk 10 ds. 't Hart. 6.30 ds Hartkamp; De Bron 9 ds. Schaafsma Utrecht, 10 hr. Taselaar. Zie ook herv. gem. Geref. Kerk Vrijg.: 8.45 en 6.30 stud. Wilschut. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 4.30 ds. Hamstra. Oud Geref. Gemeente: 9.30 en 4. di. 7.15 hr. v. d. Meer. Baptistengemeente: 10 en 6.30 ds. Koekkoek; Noord (Sportlaan): 10 hr. v. d. Vlugl. Volle Evang. Gem. (school Preludeweg): 10. Leger des Heils: 10 en 6.30 uur. Corn, de Vlamingstr. Re- monstr. Kring: 4.30 nam. ds. Kolkman, kerstzangdienst. R.K. kerken: Bon. kerk zat. 7. zond 8.30, 10 en 11.30: Piuskerk zat 7, zond. 9,10.30 en 11.45; De Bron zat. 7, zond. 9 en 11.30. BENTHUIZEN - Herv. Gem 9.30 en 6 ds. Exalto. Geref. Gem.. 9,30 leesdienst, 7 ds. Van Gelder, Gouda. BODEGRAVEN - Herv. Gem.: Dorps kerk 10 en 6.30 ds. Droogers; Salv. kerk 10 en 6.30 ds. Richter; Bethl.kerk 10 en 6.30 ds. De Vreugd. Avondmaal. Geref. Kerk: 10 en 6.30 ds. Buitenhuis. BOSKOOP - Herv. Gem.: Dorpskerk 9.30 ds. Stelwagen, 6.30 ds Heymans; De Stek 9.30 ds. Heymans. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds. Omta. Chr. Geref. Kerk: 9 ds. Toorman Den Haag, 3 ds. Brandsma, Ermelo. Geref. Gem.: 9.30 en 6. Opwek kingsgemeente (Concordia): 9.30. Verg. v. Gelovigen (Nieuwstraat): 9.30 en 5. R.K. kerken: kerk zat. 7, zond. 9.30 en 11; De Stek zat. 5.30. HAZERSWOUDE-Herv. Gem.: 9.30 ds. Trouwborst Benschop, 6.30 ds. Bos, Zeist. Geref. Kerk: 10 ds. Nierop, 5 ds. Versluys. R.K. kerk: Anker zat. 7, zond. 8.45 en 11.15; Bern. zond. 10; dorp zat. 7. zond. 8, 10 en 11.30. HILLEGOM - Herv. Gem: 10 ds. Roth- fusz. 5 ds. v. Bruggen. Geref. Kerk: 10 ds. De Zeeuw Voorschoten, 5 zie herv. Chr. Geref. Kerk: 11 ds. Visser, 6 ds. Carher A.dam. R.K. kerk: Mart. kerk zat 7, zond. 8.30, 10. 11.30 en 12 45; JozelVerk zat 7, zond. 8.30, 10 en 1130. HOOGMADE - Herv. Gcm.: 10 ds. Hoo- gendijk Alphen. R K. kerk zat. 7, zond. 10. DE KAAG-Herv. Gem.: 10 ds. Carstens. R.K. kerk: zat. ,7, zond. 8 en 10. KATWIJK AAN DEN RIJN - Herv. Gem.: dorpskerk 10 ds. Arkeraats, 6 ds. Gebraad; Ontm.kerk 10 ds. Gebraad, 6.30 ds. Wisgerhof. A.foort, schoei Nar- cisstr. 10 ds. Schepers. Geref. Kerk: 10 ds. Vrolijk, 5 ds. v. d. Horst. R.K. kerk: zat. 7. zond. 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE - Herv. Gem.: N. Kerk 10 ds. Vink, 6 ds. De Jong: O. Kerk 10 ds. Vroegindewey, 5.45. zang. 6 ds. Schuurman jeugddienst; Ichtuskerk 10 ds. Hovius, 5 ds. Boer; Pniëlkcrk 9.30 ds. Baas, 6 ds. Vroegindewey: Gr. v. Pr.school 10 ds. De Jong; Overduin 2 ds. Baas. Geref. Kerk: Vr. kerk 10 ds. V. Hal- sema, 5 ds. Vrolijk; Tr. kerk 10 ds. v. d. Horst, 5 ds. v. Halsema. Geref. Kerk Vrijg.: 10.15 en 3.30. Geref. Kerk Vrijg. Buiten V.: 8.45 en 7 ds. Roukema. Chr. Geref. Kerk: 10en5. Geref. Gem.: 10 en 5, di. 7.30 ds. Harinck. Volle Evang. Gem. (Voorstraat 100): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Herv. Gem.: 10 ds. v. Malssen te L.dorp. en ds. v. d. Linden, 5 zie geref. Geref. Kerk: 10 ds. Versluys, 5 interk. adventsviering. LEIDERDORP - Herv. Gem. en Geref. Kerk: Dorpskerk 10 ds. Knorth, 3 ds. Bovenberg Leiden, dienst met geestelijk gehandicapten. 6.30 ds. Geursen; Hoofdstr.kerk 10 mevr. Jacobi; Schep- pingskerk 9 en 10.30 ds. Doesburg, 7 nam. volkskerstzang. Baptistengemeen te: 10 br. De Vries. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9. 10.30 en 12. LEIMUIDEN - Herv. Gem.: 9.30 ds. De Vree, avondmaal. 7 volkskerstzang in Het Spant Geref. Kerk: 9.30 ds. Los. 7 zie herv. R.K. kerk: zat. 7, zond. 7,30,9.30 en 11.15. LISSE-Herv. Gem.: Dorpskerk 10ds. v. d. Meer S. heim, 7 ds. De Gelder; Pau- luskerk 10 ds. De Gelder. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. De Wit. Geref Kerk Vrijg: 10 dienst, 2.30 kand. v. d. Hoeven. Geref. Kerk Vrijg. Buiten V.: 10.45 en 5. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 ds. v. Dijken Ge ref. Gem.: 10 en 4. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3n. R.K. kerken: Agatha zat 7. zond. 8.30, 10 en 11.30; Peolhuys zat 7. zond 9 en 11.30; Maria zat. 7, zond. 8.30, 10 en 11.30; Engelbew. zat. 7, zond. 8, 9.30, 11 en 5.45. NIEUWKOOP - Herv. Gem.: 9.30 ds. v. d. Kooy te Woerden, 6.30 ds. Vink Kat wijk aan Zee. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 ds. Nooteboom. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 215 ds Hamstra, avondmaal. R.K. kerk: '.at 7, zond. 7.30, 9 en 10.45. NIEUWVEEN - Herv. Gem: 9.30 kand. Teeding, 6.30 ds. Van 't Kruis, Oosternij- ker. Geref. Kerk: 9.30 ds. Koers, 7 ds. Damsma Rijnsburg. R K. kerk: zat. 7. zond. 9 en 11. NIEUW-VENNEP-Herv. Gem: 9.30 ds. Quak, Vianen, 7 ds. Goverts. Geref Kerk: 9.30 en 4.30 ds. Wijngaarden. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 ds. Visser. R.K. Kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11. NOORDEN - Herv. Gem.- 9.30 ds. Koo ien IJsselstein, 7 ds. Zoutendijk. Geref. Kerk (Woerdense Verlaat): 10 ds. War ner, Utrecht, 7 ds. Schaafsma, Utrecht. R.K. kerk: zat. 7.30, zond. 9 en 10.30. NOORDWIJK - Herv. Gem.: Voorstr. 10 dr. Jansen, 7 ds. Warnink; S Mio 9 dr Jansen; Hoofdstr. 9 ds. Warnink, avondm., 10.30 ds. Keuning, avondm., 7.30 nam. ds. Keuning. mmv. Echo dei Duinen; De Rank 10 kand. Guvt Kat wijk, 3.30 ds. v Eyk Gouda; Vierboet Boerenburg 10 jeugdkapel, vrijdag 22 dec. 7 nam. volkskerstzang in Jeroens- kerk. Geref. Kerk Vinkenlaan 10.30 ds. Warnink; st. kerk 9.30 en 11 ds. Bosman, zie ook herv. gem. Ned. Prot. Bond: 10.30 hr. Klijnsma. R.K. kerken; Zee 9.30 en 11; Binnen 8,10 en 11.30. NOORDWIJKERHOUT - Herv. Gem.: 10 ds. Kalkman Anna Paulowna, mmv Harpe Davids. R.K. kerk: Jozef zat. 7, zond. 10 en 11.30; Viktor zat. 7, zond. 9.30 en 11. OEGSTGEEST-Herv.Gem.: Gr.Kerk 1 ds. Baart en pastor Litjens, oec. dienst; Pauluskerk 10 ds. Ter Linden; Gem. centr. 10.30 dr Balkestein Sliedrecht, 7 prof. dr. Berkhof; Gem. centr. 10.30 d6. Sasse, jeugdkerk; Endegeest 9.30 pastor Boshouwers; Van Wijckersloolh 4.30 ds. De Haan. Geref. Kerk: 10 ds. Heems kerk. Zie ook herv. gem. Geref. Kerk Vrijg: 10 30 kand. v.d. Hoeven. 3 ds. Zomer. Geref. Kerk Vrijg. Buiten V.: 8.45 leesdienst, 4 ds. v.d. Berg. R.K. Kerk: Will, kerk zat. 7, zond. 9,10.30en 12; Bon. Kapel zat. 6.30, zond. 9 en 11. Vólle- Evangeliegem. (gem. centr.): 4 hr. v.d. Brugge. OUD-ADE - R.K. kerk: zat. 7, zond. 8.30 en 10.30. OUDE EN NIEUWE WETERING - Herv. Gem.: 9.30 ds. Lalleman, 5 ds. Roos Amsterdam, jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 ds. Hartkamp Alphen, 5 ds. Huis man Rijnsburg. R.K. kerk: zat. 7, zond. 8,9.30 en 11.30. ROELOFARENDSVEEN - R.K ker ken: P. Banden zat. 7, zond. 8,9.30 11 en 12.15; M. Pres. zat. 7, zond. 8,9.30 en 11. RIJNSATERWOUDE-Herv.Gcm.: 9.30 ds.Hanemaayer Alphen, 7 ds. Stelwagen Boskoop. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 2.15 ds. Bouw, avondmaal. RIJNSBURG - Herv. Gem.: Grote Kerk 9.30 ds. Damsma, geref., 5 ds. v. Niel, adventzangdienst, mmv koren; Bethel- kerk 9.15 ds. v. Niel, 5 ds. v.d. Bogerd. Geref. Kerk: Petrakerk 9.30 dr. v. Oeve- ren, 5 ds. Zwarts Apeldoorn; Imm. kerk 9 ds. Zwarts, 10.30 ds. Bakker Amstel veen, 5 dr. v. Oeveren; Mar. Kerk 9.30 ds. v.d. Bogerd, herv., 5 ds. Damsma. Geref. kerk Vrijg.: 10.45 en 7 ds. Zomer, in herv. Bethelkerk. Chr. Geref. Kerk: 9.30 ds. De Joode, 5 ds. v. Amstel, Ede. Evang. Christengemeente (aula mavo) 10 br. v.d. Brink. R.K. gemeenschap (aula tuinb. school): zat. 7, zond. 10.30. RIJPWETERING - R.K. kerk: zat. 7. zond. 7.30, 9 en 10.30. SASSENHEIM - Herv. Gem.: 9 ds. Keu ning Noordwijk, 10.30 ds. Lefeber Al phen, 7 ds. Korenhof Heemstede, open- deurdienst. Geref. Kerk: 10 ds. v.d. Werff te Voorhout, 5 hr. Stam. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Rebel, avondmaal. R.K. kerk: zat. 7, zond. 8, 9.30 en 11. TER AAR - Herv. Gem.: 10 en 6 30 ds. Lindenburg. Geref. Kerk; 10 en 6.30 ds. Huisman Rijnsburg. RK. kerk: dorp zond. 9 en 12; Langeraarzat. 7, zond. 8.30 10 en 11.30. VALKENBURG - Herv. Gem.: 10 ds. Hemmes te Oegstgeest. 6 30 ds. Teyge- ler, Scheveningen. Geref. Kerk: 9.30 ds. Bouma Noordwijk, 6.30 hr. Brouwer Katwijk. Geref. Kerk Vrijg.: 9.30 en 7 ds. Hoff, avondmaalij. VOORHOUT - Herv. Gem.: 10 ds. Bro kershof. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9, 10.30 en 11.45. VOORSCHOTEN - Herv. Hem.: Dorps kerk 10 ds. Meijering, 5 feest zondags school; aula NH 9.30 vic. Bijl; Hulp en Heil 10 ds. Lentz. Geref. Kerk: 10en5ds. De Zwart. Geref. Kerk Vrijg.: 10 en 5. R.K. kerken: Laur. kerk zat. 7 zond. lOen 11.30; aula NH 11; M. Godskerk zat. zond. 8.30 en 10.30. WADDINXVEEN - Herv. GemBe thelkerk 9 ds. Verboom. 10.30 ds. Ver- welius 5 ds. Verwelius, 6.30 ds. Van Vliet Papendrecht; Hoeksteen 9.30 ds. Blenk Woubrugge, 6.30 ds. Verboom; Imm. kerk 10 ds. v. Gelder Driebergen, 5 ds. Voors, ortugaal. Geref. Kerk. Kr. kerk 10 ds. Modderaar, 5 ds. Sybrandi Mont- foort; Ontm. kerk 10 ds. Reeven R. dam, 5 ds. Korteweg Bergambacht. Oud Ge ref. Gem.: 10 en 6.30. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5. Volle Evang. Gem. (Lin- dengaarde 17a): 9.30 R.K. Kerk: Ontm. kerk zat. 7, zond. 8.45,11.45 en 7; Viktor zat. 7, zond. 10. WARMOND - Herv. Gem.: 10 en 5 ds. Den Tonkelaar. R.K. kerk: zat. 7, zond. 8 30 10 en 11.30. WASSENAAR-Herv. Gem.: Dorpskerk 10 ds. Steenstra, avondmaal, 7 ds. Kom- mers te Katwijk, avondmaal: Kieviet- kerk 10 ds. Wiersma; Messiaskerk 10 ds. v. Zanten, avondmaal; Dorpscentrum 9.30 ds. Kommers. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. v.d. Meulen; Zuid 10 en 5 ds. Van dei- Kamp. Ned. Prot. Bond: 10.30 prof. Hee- ring. WOUBRUGGE - Herv Gem.: 9.30 ds. Bronsgeest Nieuwkoop, 6.30 ds. Blenk Oudewater. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30. ds. Bezemer. Ned. Prot. Bond: 7 nam. pater Van Sasse van Ysselt. R.K. kerk: zat. 7, zond. 10. ZEVENHOVEN - Herv. Gem.: 9.30 ds Van Roon Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 9.30 hr. Sehreuder Oudewater, 7 hr. Christ, Leiden. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9 en 10.45. ZOETERWOUDE - Herv Gem 10 ds De Mooy O. geest R.K. kerken: Jans- kerk zat. 7 30, zond. 9.30; Chr. Dienaar- kerk zat. 7, zond. 8.30, 10 en 11.30; Rijn dijk, Meerburg, zat. 7, zond. 10,12 en 6. ZWAMMERDAM - Herv. Gem,: 10 hr. v.d. Linden Capelle, 6.30 ds. Hane- maayer. Geref. Kerk: 10 en 6.30 hr. v.d. Kraan R. dam.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 4