Verjaardag in mineur voor biljarter Vet r Waarom'n mistachterlamp ook gevaarlijk kan zijn! Topprestaties schaars op 'Azië-Spelen' -#=J artoiclt Maatstaf voor maatwerk. Vilas 'nekt' Australië AJAX EN BENADEREN TENNISSPELER... Valse start op EK 47/2 Shell helpt Shell helpt,deel 10 Hartevelt 'n zachte jonge, voor 'n zachte prijs. VRIJDAG 15 DECEMBER 1978 BEVERWIJK - Om een constante kwaliteit van de selectie te kun nen waarborgen, sturen profclubs praktisch elk week einde scouts naar de wedstrijden van de amateurelftallen in de omgeving. De taak van die scouts bestaat uit het ontdekken van talent dat mogelijkerwijs inge lijfd kan worden' bij de grote groep jeugdige reservespelers die de club reeds onder contract heeft. Zowel de talentenjager van Ajax als die van AZ'67 heeft de jeugdleiding van zijn vereniging de afgelopen maand positief kunnen informeren omtrent de capaciteiten van de middenvel der van het Beverwijkse De Ken- nemers: Frank Janssen. Tot voor kort was hij nog betaald jeugd- tennisser met een beloftevolle toekomst Frank Janssen* die bij de contract- besprekingen de nadruk op een voortzetting van zijn studie heeft gelegd, zegt zelf over een moge lijke overgang naar een betalende club: „Ik weet niet of ik wel toe ben aan het professionele voet bal. Ik heb al een jaar betaald tennis achter de rug en dat is me niet best bevallen. Vooral op het gebied van de begeleiding waren er een hoop moeilijkheden, waar schijnlijk omdat de tennisbond nog niet aan professionele jeugd spelers toe was". ADVERTENTIE In een automobiel is comfort geen luxe, maar bijdrage tot ontspannen en veilig autorijden. Comfort is Elke Mercedes is al tijdens de produklie vo( uniek nummerplaat je, waarop m code alle e van de eigenaar zijn aangegeven. Daarom komt Mercedes-Benz bij het bouwen van uw auto graag aan uw wensen tegemoet. Die wensen kunnen betrekking hebben op een stoel naar maat of een tempomaat voor het auto matisch hanteren van een door u te verkiezen kruissnelheid.Toepasbaar in alle typen vanaf 5-cylinder. Ook biedt Mercedes-Benz u geen kleuren combinaties, maar kleuren die u zélf combineert. Zo kan aan een uitgebreide reeks wensen ten aanzien van uitvoering en accessoires worden voldaan. En zo bouwt Mercedes-Benz niet een auto. Want pas wanneer al uw verlangens bij de fabriek bekend zijn, wordt het produktie- proces van uw auto gestart. Dat kost tijd. Maar daar staat tegenover dat wij,als Mercedes- Benz dealer, u dan ook een individuele aut kunnen leveren, waarin u uw persoonlijke smaak terugvindt. Mercedes-Benz De maatstaf, waarmee andere auto s worden vergeleken. Mercedes-Benz 2S0E. motor: 6 cylinders in lijn: cylinderinhoud2746 cc: rniogen130 k W/177 DIN-pk bij 6000 tpn B.V. L.I.A.M. Leiden, Vondellaan 45, tel. 071-769303 - Alphen a/d Rijn, Gouwestraat 60 a, tel. 01720-73344 Sassenheim, Hoofdstraat 81, tel. 02522-19124. ADELAIDE (ANP) - Door een zege van de Argentijn Guillermo Vilas op de Australiër John Alexander heeft het team van de "rest van de wereld" met 3-2 gewonnen van Australië. Vilas versloeg in Ade laide (Aus) Alexander gisteren in drie sets: 6-4, 345 6-1. Nadat de Australiërs op de eerste dag achter kwamen met 0-2 brachten zij de achterstand terug doordat Tony Roche en John Newcombe het dubbelspel tegen Wojtek Fibak en Vilas na een ma rathonpartij wonnen. Australië kwam zelfs gelijk, toen Roche Fi bak versloeg met 6-4 4-6 6-3. Vi las besliste daarna de strijd. Tijdens het toernooi om de WCT Challenge Cup in Montego Bay op Jamaica heeft de Amerikaan Peter Fleming gewonnen van zijn landgenoot Dick Stockton: 3-6 6-4 6-4. Fleming kwam op het laatste moment naar Jamaica, als vervanger voor Vitas Gerulaitis. In een andere partij van het toer nooi, waar de acht spelers die de meeste punten hebben op de WCT-lijst uitkomen, versloeg Roscoe Tanner Harold Salomon met 6-2 6-3. Volleyballers strijden om Zilveren Tulp RIJNSBURG - Zaterdag 16 de cember organiseert de Rijns- burgse Volleybal Vereniging haar derde zilveren Tulp toernooi in de sportzaal van het complex het Waterbos. Dertien teams zul len aan dit toernooi meedoen. Er zijn twee herenpoules van elk 4 teams en 1 dames poule van 5 teams. Van R.V.V.-zijde zijn dames 1 en 2 en heren 1 en 2 vertegenwoor digd. Onder de deelnemende teams zal ook dit jaar weer een dames- en herenteam worden ge formeerd uit spelers en speelsters van de vroegere volleybalvereni ging Rijnsburg. De volleybaltechnische leiding is in handen van een viertal externe NeVoBo scheidsrechters. De he ren De Winter, Spoormakers, Seijn en Tissing. De zilveren Tulp wordt beschik baar gesteld door de sportraad "Rijnsburg". De finales beginnen om ongeveer 16.30 uur. Na afloop van de finales zullen om ca. 17.30 uur in de sportzaal van "het Waterbos" de prijzen wor den uitgereikt door voorzitter Langerak van de sportraad "Rijnsburg" Lotto en Toto DEN HAAG - De resultaten van lotto en toto 49 zijn: Lotto 48 Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto 50 van zondag a.s., het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen ver deeld over de 2e t/m de 5e prijs. Tweede prijs: 10 winnaars, elk bru to f28.196,60. Derde prijs: 159 f2.294,90. Vierde prijs: 7.649 f58,50. Vijfde prijs: 13.218 winnaars, elk f33,80. Jackpot voor lotto 50 voor zondag 17 december a.s. f 116.103,93. elk bruto Guillermo Vilas Toto 49 Eerste prijs: 34 f3.849,40. Tweede prijs: 872 f93,80. Derde prijs: 8.377 f 13,60. i, elk bruto elk elk Piet Vet "vierde" op EK ankerkader 47/2 zijn dertigste verjaardag met twee nederlagen... VESOUL (ANP) - De dertigste verjaardag van Piet Vet werd een zwarte. Op de eerste dag van het 40ste toernooi om het Europees biljartkampioenschap ankerkad'er 47/2 leed de Nederlandse kampioen twee nederlagen. De Belg Tony Schrauwen (vijf beurten) en de Franse titelverdedi ger Francis Connesson (drie beurten) waren hem veel te sterk. Vet scoorde in het Franse Vespul van 800 mogelijke caramboles er slechts 290. Met nul punten uit twee partijen kan hij in dit toer nooi als kansloos voor de titel worden beschouwd. Geen reden dus om feest te vieren. In de piepkleine zaal, die hem bij zijn binnenkomst al niet aan stond. De koude tafel (met gaatjes in het nieuwe laken) waarop hij niet uit de voeten kon en in een omgeving waarin de Franse taal hem als koeterwaals in de oren klonk, ging Piet Vet kansloos onderuit. De nuchtere Berkhouter, zes we ken geleden de voornaamste pij ler van de winnende Nederlandse ploeg in het Europees landen- kampioenschap vijfkamp, kreeg niettemin enkele kansen op bete re resultaten. Met name in de openingspartij tegen Schrauwen. De leermeester van de Neder landse jeugd kon namelijk voor de zoveelste keer zijn technische perfectie niet paren aan bedwon gen zenuwen. Hij liet vier keer een fraaie aanvangsstoot voor Vet achter, die er alleen in de vierde beurt met een serie van 112 van profiteerde. Voor de rest was de oogst zeer schamel. Vet werd ook nog geholpen door de slechte scheidsrechter, die in de vijfde beurt na elf caramboles gewoon doortelde na een misser. Vet dacht echter dat het "douze" van de arbiter "zitten" betekende in plaats van "twaalf'. Vet zei la ter "Als ik dat geweten had, was ik wel doorgegaan, maar eer ik dat besefte was ik al bij mijn stoel". Schrauwen, die zich door deze zwakke Vet nooit bedreigd voel de, tikte in de vijfde beurt de par tij uit. Zoals later op de avond ook de wat traag spelende titelverde diger Connesson deed. Vet was gestart met 99. Te weinig in het voor topspelers gemakkelijke 47/2 om het moreel van de tegen stander te knakken. Connesson kon terugkomen en met een serie van 212 een voorsprong nemen. Vervolgens hanteerde hij des kundig het carrotte. De Neder landse kampioen vocht zich in de derde beurt door de straffe ver dediging heen, maar nam in de serie-opbouw bij een kopstoot te veel risico en miste. Connesson zou dat niet zijn overkomen. Hij profiteerde er knap van. Opkikker Schrauwen, die zelden in een toer nooi met een overwinning start, kreeg zo'n mentale opkikker dat hij in de tweede ronde de West- duitsp debutant Wolfgang Zenk- ner in twee beurten met een serie van 349 een lesje gaf. Hij nestelde ADVERTENTIE Hoe slechter het weer, hoe belang rijker goede verlichting wordt. Wat dat betreft kan bij dichte mist een mistachterlamp u dan ook een goede dienst bewijzen. Bij beter zicht is het echter verboden die lamp te laten branden. Meer hierover en over de andere onbekende gevaren van rijden bij slecht weer leest u in „Shell helpt" deel 10. "ïSSSHC?. Een mistachterlamp is alleen toegestaan wanneer het zicht minder is dan 50 m. In alle andere gevallen - dus ook bij regen - is het verboden en bovendien gevaarlijk. De felheid ervan doet dan namelijk de auto achter u in het niets verdwijnen. zich gelijk aan de leiding. Vanuit die positie kan zijn technisch vermogen hem nog ver brengen. De strijd zal gaan tussen hem, Connesson, zijn landgenoot Die lis en mogelijk de Westduitser Hose. De laatste kende op de eer ste dag eveneens heel wat problemen, hoewel hij wel won. Van zijn gemiddelde van 177 uit de Duitse selectie-vierkamp voor deze Europese titelstrijd bleef niet veel over. Dielis kon rustig trainen tegen de zwakke broeder Mastny (Oost). Tegen de tweede Fransman Couespel gebruikte hij onnodig veel beurten. Vet kan hooguit nog hopen op de derde plaats, zoals vorig jaar in Em- meloord, maar dan moet hij van daag al beginnen met zowel Hose als Dielis te verslaan. 4 pnt 2. Connesson 3. Dielis 4. Hose 5. Vet 6. Couespel 349 h.s. 261 100.00 296 61.53 162 61.53 99 36.25 161 26.94 66 25.71 25 8.22 Leeuwarden blijft startplaats Elfstedentocht LEEUWARDEN - De vereniging ,,De Friesche Elfsteden" verga derde deze week over het voor stel van de elfsteden winnaar 1933 Abe de Vries om de toerrijders in de verschillende elf steden van Friesland te laten starten. Dat voorstel van De Vries kreeg ech ter geen schijn van kans en werd door niemand van de aanwezigen gesteund. De Vries: „In 1963 zijn veel mensen voor niks naar Leeuwarden ge komen. Ze werden niet in staat gesteld de tocht uit te rijden. In Holland hebben velen tegen mij gezegd: J e hebt gelijk, er moet in verschillende plaatsen worden gestart". Er gebeuren-met de op zet van nu veel ongelukken en velen, die starten krijgen geen kruisje, doordat ze niet tijdig in Leeuwarden terug kunnen ko- Als enige bestuurslid, dat eerdere elfstedentochten organisatorisch heeft meegemaakt, gaf de pen ningmeester Herman van Sloo- ten repliek. „We hebben het in 1947 geprobeerd om in alle elf steden te starten. Het is levens gevaarlijk en wij hebben onze verantwoordelijkheden. Boksen afgelast BANGKOK (ANP) - De atletiekwedstrijden van de Aziatische Spelen in Bangkok lijken - ondanks het feit dat de Internationale Amateur Atle tiek Federatie (I AAF) de wedstrijden niet erkent en er geen topprestaties worden geleverd - het hoogtepunt te worden. Dat werd gisteren op de eerste dag van het atletiekprogramma duidelijk. In de morgenuren toen de series werden gehouden, waren er reeds 10.000 toeschouwers, 's middags bij de eerste finales was dat aantal verdub beld. De organisatoren verwachten dat de komende dagen de belang stelling van de toeschouwers nog zal toenemen. Voor het gastland Thailand verliep de eerste dag succesvol want de Thai- landse 4 x 100 meter damesploeg veroverde de gouden medaille in een overigens internationaal onbetekenende tijd van 4(5.20 seconden. Voor prestaties die het internationale niveau benaderen zorgden de Chi nezen en de Japanners. Het speerwerpen werd gewonnen door de Chi nees Chen Mao Mao met 79.24 meter. Het hoogspringen dames leverde een verrassing op. Het goud was niet voor de Japanse favoriete Tamami Yagi, die dit jaar reeds 1.90 meter heeft gesprongen, doch voorde Chine se Cheng Ta-Chen, die zegevierde met 1.88 meter. De Japanse Yagi had duidelijk moeilijkheden met de gravel aanloop en kwam niet hoger dan 1.84 m. Het polsstokhoogspringen was met 5.10 meter voor Tomomi Takashashi. De Japanner won het goud omdat de Chinees Kuang-Hui zich bij zijn eerste poging op 5.55 meter blesseerde en vervolgens de strijd staakte. Het bokstoernooi op de Aziatische Spelen, is voor onbepaalde tijd van het programma geschrapt, nadat supporters gisteren de ring bestormden na een nederlaag van een Thailandse bokser. De organisatie maakte bekend dat het programma van gisteravond is afgelasten de rest van het toernooi voor onbepaalde tijd uitgesteld Het bleef onduidelijk of het boksen helemaal van de Spelen verdwijnt. Offi cials verklaarden dat er pas weer gebokst wordt als er afdoende politie bescherming komt. De supporters bestormden de ring en weigerden die te verlaten, nadat de jury van de partij in de kwartfinales van het bantamgewicht tussen de Zuidkoreaan Hwang Chul Soon en Pradit Arisathit uit Thailand de overwinning op punten toekende aan de eerste. ADVERTENTIE MA JONGE JENEVER

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17