Kvle blinkt eindelijk uit Hagens naar Flamingo's Wiersma na zege aan kop 'Storm' bij Feyenoord Bob Boverman: „Er gaan tien atleten naar AMATEURS WILLEN WERKLOZEN BIJ CLUBS INZETTEN Eenvoudige zege P/Leiden WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 PAGINA 17; ARNHEM - Tussen de tien en twintigDat was de eerste reactie van KNAU's nieuwe trainingscoördinator. Bob Boverman. op de vraag hoe groot de binnenkort aan het Nederlands Olympisch Comi té (NOC) voor te leggen voor lopige selectie voor Moskou wordt. "Eerder tien dan twin tig, ja, tien is wel een mooi ge tal", was het antwoord "in tweede termijn", waarmee de 34-jarige Amsterdamse le raar lichamelijke opvoeding duidelijk te kennen gaf dat de KNAU lering heeft getrokken uil het lesje van de Europese kampioenschappen in Praag en weer met beide benen op de grond staat. Nederland telt maar enkele atletiektoppers en daarmee dient zo optimaal mogelijk te worden gewerkt. Dit is één van de opdrachten die de sinds kort op part-time ba sis in KNAU-dienst getreden Bob Boverman zich op korte termijn heeft gesteld. Daar naast een gerichte aanpak bij de jeugd, die het komende jaar al moet proberen een re delijk figuur te slaan bij de Europese kampioenschappen in Polen. Dc sub-top komt even op een lager pitje te staan om straks te groeien naar een situatie waarin ook die categorie de volle aan dacht kan krijgen die hen in het nieuwe trainingsplan is toebedeeld. Moeilijk Bob Boverman, met wiens be noeming een einde lijkt te zijn gekomen aan de turbulente toestanden, die zich rond het KNAU-trainerskorps af speelden, staat voor een moeilijke opgave. "Omdat je zowel op korte als lange ter mijn moet werken. De Olym pische Spelen van Moskou naderen. Rond de komende Kerst had ik al graag met de voorlopige selectie een trai- nigskamp willen hebben, evenals voor de jeugdselectie Dat zal nu rond Pasen wor den." "Daarnaast zal er hard gewerkt moeten worden om via bij scholing, waarmee al begon nen is, goed verantwoorde re gionale trainingen van de grond te krijgen. We moeten een netwerk hebben van steunpunten in de regio. Een netwerk met zo vakkundig mogelijke club- en district strainers", aldus de Amster dammer, die ondanks de be paald niet ideale uitgangspo sitie waarin de eerste profes sionele trainingscoördinator die de KNAU ooit heeft ge kend. vol goede moed is. "Ik hoop het als trainingscoör dinator zeker drie jaar vol te houden .Als ik het niet zag zit ten zou ik er nooit ingestapt zijn." Een weinig ideale uitgangspo sitie is niet te sterk uitgedrukt want uiteraard kan semi-prof Bob Boverman de uitdaging, zoals hij het noemt, niet alleen aan. Volgens zijn fasering van het trainigsplan - "Je moet wel met tussenstations werken anders verlies je het overzicht" - moet de atle- tiekunie toe naar vijf vak- groeptrainers (sprint, mid den- en lange afstand, sprin gen werpen en meerkamp) en daarnaast naar een flink aantal nationale trainers, als ARNHEM - De Koninklijke Neder landse Atletiek Unie heeft zich kandidaat gesteld voor de orga nisatie van de wereldkampioen schappen op de damesnummers 400 meter horden en 3000 meter. Deze onderdelen worden niet verwerkt op de Olympische Spe len van Moskou. De internationale atletickfedera- tie (IAAF) zoekt naar een aange sloten organisatie die in 1980 die organisatie op zich wil nemen. het even kan voor elke atle- tiekdiscipline één. Tot nu toe is er maar één vakgroeptraï- ner (Peter van Wijk voor het springen) en zijn er slechts vijf nationale trainers. Advertenties Op advertenties waarin vak groeptrainers worden ge vraagd komt nauwelijks res pons. Hetgeen zeker voor een deel te wijten is aan de strub belingen in de afgelopen maanden waarin trainers als Van den Goolberg, Swinkels en Wijsen verdwenen. Hoewel de nieuwe structuur vereist dat deze functies via open sollicitaties bezet moeten worden, beraadt de KNAU zich nu over een andere aan pak, het zelf benaderen van geschikte kandidaten. "Als je langs deze democratische weg geen mensen krijgt, zul je zelf het initiatief moeten nemen", aldus KNAU-voorzitter Wim de Beer. Met het aanstellen van een part time trainingscoördinator is de KNAU dus nog niet uit de problemen, want een van de belangrijkste doelen van het trainingsplan, waar Bob Boverman helemaal achter staat, is het werken met die vakgroeptrainers - later wel licht ook als part-timers - als een belangrijke schakel met de nationale, de districts- en clubtrainers. Die vakgroep trainers hebben een belang rijke taak bij de kennisover dracht naar de basis, van waaruit - het langere ter mijnwerk dus - straks de doorstroming moet komen. Ze hebben vooral ook een organi satorische taak. De namen kunnen dus nog niet worden ingevuld, maar Bob Boverman hoopt er binnen niet al te lange tijd uit te zijn, daarbij strevend naar een aantal trainers die samen een hecht team kunnen vormen. Alleen in een goed teamver band kunnen problemen, waarop de KNAU blijkbaar patent lijkt te hebben, in de hand worden gehouden. "Het grote voordeel van de nu uit te werken nieuwe opzet is dat ik gedurende halve dagen in KNAU-dienst ben. Dus tijd heb om alert te zijn, om in te springen op de momenten dat het nodig is. Dat was in het verleden niet zo. Veel van die vervelende toestanden waren daaraan te wijten", aldus Boverman, die binnenkort met het KNAU-bestuur gaat praten met het NOC. De KNAU heeft voor zichzelf al een aantal (nog niet vrijgege ven) criteria voor uitzending naar Moskou op papier gezet. "Ik ben ervan overtuigd dat we er samen met het NOC uit komen. In januari verwacht ik dat de criteria officieel worden. Met het NOC is al eerder dit jaar afgesproken dat er stringente afspraken gemaakt moeten worden om herhalingen van '76 te voor komen", aldus KNAU-voor- zitter Wim de Beer, daarmee doelend op de affaires Mieke Sterk en Ruud Wielart. "Zoals ook in de verwezenlijking van het trainingsplan deze af spraken en de taakverdeling centraal staan. Je voorkomt dan veel misverstanden die vaak uitgroeien tot situaties zoals we die in de laatste maanden hebben gehad." WORMER - Op de laatst gehouden vergadering van de sectie amateurvoetbal (26 november) in Zeist heeft de Zaanse vereniging WSV '30 via de Noordhollandse af gevaardigde J. Leegwater een plan gelanceerd om de hui dige werkloosheid mee te helpen bestrijden door werklo zen in te passen in het steeds nijpender wordende gebrek aan voldoende kader binnen de clubs. In eerste instantie is het de bedoeling van WSV „een discussie op gang te brengen die ertoe leidt dat voor verenigingswerkzaamheden betaalde krachten kunnen worden aangesteld". De eerste stap in deze richting werd enige maanden geleden gezet door het bestuurslid Gerard Veerman, werkzaam op de afdeling onderwijs van de gemeente Zaanstad, die genoemde mogelijkheden had onderzocht en vervolgens te berde gebracht in een bestuursvergadering. Een discussie leidde tot een brief van waarnemend voorzitter Maarten Schermer naar de KNVB in Zeist waarin hij onder meer aanroerde dat steeds minder mensen bereid zijn zich in te zetten voor de vereniging. „Het logische gevolg hiervan is dat steeds minder mensen steeds meer werk op hun schouders gelegd krijgen. Voor bij het bestuurskader" aldus de brief, dreigt een aantal mensen vooral op vitale posten er de brui aan te geven. Want wie is er tegenwoordig nog bereid om bijvoorbeeld het avonden en weekeinden verslindende ambt van voorzitter, secreta ris of penningmeester van een grote vereniging voor langere tijd op zich Een kreet waarin veel kaderleden van clubs zich kunnen vinden, omdat vrijwel iedereen ermee te maken heeft of krijgt. De leidinggevende figuren van WSV, zoals oud-voorzitter Ben te Riele, waarnemend pen ningmeester Martin van Buuren, secretaris Jan Evers en de reeds ge noemde Maarten Schermer hebben de suggestie inmiddels ook al op de tafel van de gemeente gedeponeerd, waar het inmiddels in de commissie onderwijs van Wormer ter sprake is geweest. Daar is, aldus heeft WSV vernomen, beloofd dat er met andere verenigingen uit het dorp contact over deze aangelegenheid zal worden opgenomen. Stap voorwaarts Ondanks het dorpse karakter, dat de vordering tot nu toe op dit punt heeft, is deze ontwikkeling toch een belangrijke stap voorwaarts in de richting waar ze naar toe moet: een landelijke aangelegenheid voor alle ama teurclubs. Bovendien werd het voorstel van WSV op de jaarvergadering van de sectie amateurs door het bestuur in het algemeen en voorzitter Jo van Marie in het bijzonder instemmend begroet. Daarbij werd de verzekering gegeven dat op alle mogelijke manieren, ook via het Nationaal Sport Overleg binnen de Nederlandse Sport Federatie, vanuit de KNVB openingen zullen worden gemaakt om te onderzoeken in hoeverre werkloosheid en kadergebrek binnen de clubs kunnen wor den bestreden. Dat dit initiatief van WSV inmiddels al bekendheid heeft gekregen in het land blijkt uit adhesiebetuigingen die bij secretaris Jan Evers zijn bin nengekomen. Hij zegt hierover: „Waarschijnlijk mede naar aanleiding van het feit dat we afschriften van die brief naar de bond ook hebben gestuurd naar onder andere het ministerie van CRM in Rijswijk, Gede puteerde Staten van Noord-Holland, de Federatie van Zaanse amateurs en de afdeling Noord-Holland van de KNVB. En nu maar hopen dat het zich als een olievlek over het land gaat verspreiden" Het bestuur van WSV wil er bij dit initiatief overigens geen twijfel over laten bestaan dat het niet de bedoeling is het betalen van zulke mensen op de verenigingskas te laten drukken. Men stelt: „We denken aan een tewerkstelling door de overheid in het kader van de bestrijding van de werkloosheid". En secretaris Evers vult aan: „Als op deze manier ie mand kan worden aangetrokken die vanuit een centraal punt in de club administratief werkt, zouden we al op een geweldige manier zijn gehol pen. Nu voer ik het praktische deel van het secretariaat, iemand anders heeft het ledenbestand onder zijn beheer en weer een ander de contribu tieregeling" OUD BEIJERLAND - Na het huzarenstukje van afgelopen zaterdag tegen Den Bosch heeft Parker Leiden zich gis teravond in Oud Beijerland goed gekweten van zijn taak. Het duel tegen BOB, dat pas nog zegevierde over Gronin gen en in het knusse thuishalletje vaak een moeilijk te bestrijden tegenstander is, werd vrij eenvoudig in een 96-109 overwinning omgezet. Vijf minuten voor tijd be droeg de voorsprong van de Leidenaars 26 punten. Op vallend figuur deze keer was Dave Kyle. De al vaak bekri tiseerde Amerikaan speelde nu 'zoals het hoorde', bij vla gen zelfs erg goed. Tot 18-18 heeft het ploegje van de Zuidhollandse eilanden de illusie gehad het de landskampioen op nieuw moeilijk te kunnen maken. In de Vijf Meihal dwong BOB het team van Hennie Blom een paar weken geleden tot een geforceer de eindsprint, omdat het erg lang stand had weten te houden. Toen evenwel concentreerden de Leidse spelers zich op heel ande re zaken (EC) dan op het nietige BOB, dat door omstandigheden zonder zijn Amerikanen moest uitkomen. Zeer ongedwongen spelend onder het motto 'we zijn toch kansloos' steeg het compleet uit Nederlan ders bestaande BOB toen tot gro te hoogte, met name Wim Ben schop excelleerde als nooit tevo ren. Maar dit keer was Mike Schulz er weer bij en ook nieuwe aanwinst Ed Murphy. En die eis ten weer alle ballen voor zich op Het spel van BOB liep dan ook lange tijd over twee schijven. Dan kun je tegen Leiden met zijn gro te spelerspotentieel natuurlijk niet maken, dan gaat het met vijf Nederlanders echt nog beter. Agressiever Enfin. Hennie Blom keek het tot 18-18 aan en haalde toen zijn spelers aan de kant. Drong aan op een agressiever benadering van de twee 'gastarbeiders', vroeg om een hoger tempo en meer re bounds. En hij vond een goed ge hoor. want niet alleen joeg Lei den door Plaat en Collins fervent achter elke bal. de heren zagen terloops ook nog kans om BOB vijf minuten lang van scoren af te houden. BOB schoot dan weliswaar erbar melijk slecht, maar het was toch vooral de verdienste van Woud stra en Bruinsma (die ondanks een zware verkoudheid alles kon, Leids topscorer worden incluis) die elke rebound pakten. Hoewel Harrie Kip, ogenschijnlijk nogal vermoeid, bij de prestatie van zijn overige teamgenoten achterbleef en dan ook gewisseld werd voor Dave Kyle, was het gevolg van een en ander duidelijk. Bij rust stond Leiden veertien punten voor: 40-54. Tijd om op adem te komen (of wak ker te worden, want beide Ame rikanen van BOB moesten een half uur voor het duel van hun bed "gelicht" worden) kreeg het team van coach/speler Charis Si- deris niet, want Leiden, met ,met Dave Kyle in de basis, wenste het karwei snel en goed af te maken BOB zag nauwelijks nog kans om door de fanatiek uitgevoerde Leidse verdediging te breken en moest vaak moedeloos toezien hoe Bruinsma, Plaat en Collins er keer op keer alleen van door gin gen. Bovendien ging nu Dave Kyle zich nadrukkelijk met het spel be moeien. Behalve een paar nuttige rebounds en blocks strooide de al DEN HAAG (ANP) - De bijna 24-jarige tweede spelverde ler van Parker Leiden, Emill Hagens, mag van het dage lijks bestuur van de Neder landse basketbalbond terug naar zijn oude vereniging Flamingo's. Delta Lloyd zal hem niet kunnen inlijven. Bram Brakel, de voorzitter van deze laatste vereniging, had met medeweten van Ha gens een overschrijvings formulier aangevraagd voor de speler van P/Leiden. Ha gens zette daar echter zijn handtekening niet onder en vroeg inplaats daarvan een tweede formulier aan om de overgang naar Flamingo's te kunnen regelen. Het dagelijks bestuur van de N.B.B., dat van de topsport liga deze kwestie te behan delen kreeg, is van mening dat alleen het overschrij vingsformulier, waarop de handtekening van Hanges voorkomt, geldig is. Eventu eel kan Bram Brakel een formele geschillenprocedure aanspannen. Mocht blijken dat DL/Amster- dam wel degelijk een claim had op Hagens, dan zal dat niet kunnen leiden tot een Aagens ongeldig verklaring i reeds verleende over ving naar Flamingo's. bijna door de supporters ver guisde center plotseling met hele knappe passes, terwijl hij daar naast niet vergat te scoren. Een opmerkelijke wederopstanding van deze Amerikaan die mede verantwoordelijk was voor de 25 punten voorsprong die Leiden bij 67-92 bereikte. Waarna de ploeg het meteen wel voor gezien hield Een flinke verslapping opeens en het gevolg was, dat BOB de kans kreeg om wat terug te doen. Mur phy greep die aan om zijn pun tentotaal flink op te vijzelen, de Nederlanders om nu eindelijk ook te tonen wat ze waard waren Van Solm flapte er opeens vier achtereen in, Benschop nog een paar meer. Helpen deed het evenwel niet veel meer. Het was slechts het bekende beperken van de schade. Scores Leiden - Bruinsma 25, Col lins 24, Plaat en Woudstra 18, Kyle 14 en Van Rooden 8. Scores BOB - Murphy 35, Schulz 25, Benschop 16, Van Solm 12 AD VAN KAAM verkoudheid met 25 punten topscorer AMSTERDAM - Harm Wiersma heeft in de tweede ronde van de internationale damvierkamp weer eens duidelijk zijn grote klasse getoond, waarvan Rob Clerc het slachtoffer werd. Het andere duel Sjtsjegoljev-Gant- warg eindigde in een remise, waardoor Wiersma nu alleen aan kop gaat. Het talrijke pubhek keerde voldaan huiswaarts en daarin had onge twijfeld Ton Sijbrands een groot aandeel. Vijf uur lang wist hij de toeschouwers te boeien met zijn unieke uitleg, waarbij het duel Wiersma-Clerc ongetwijfeld het hoofdmenu vormde. Vanaf de opening koos Wiersma voor de aanval en hanteerde Clerc het wapen van de omsingelingstac tiek. Het centrum kwam volledig onder controle van Wiersma, waarbij hij zich niets aan trok van de door Clerc ingenomen hek stelling die ten doel had zijn te genstander in zijn bewegings vrijheid te belemmeren. Toen de Amsterdammer gedwongen werd deze te verbreken werd het duidelijk, dat hij in grote moei lijkheden was geraakt. Harm Wiersma Even zag het er nog naar uit, dat Clerc door de mazen van het net zou glippen, maar zover kwam het niet, want Wiersma wikkelde het eindspel fraai af. Het andere duel Sjtsjegoljev-Gantwarg was minder spectaculair dan hun ge vecht uit de eerste ronde. En voornamelijk kwam dit op conto van Sjtsjegoljev, die enkele scherpe varianten uit de weg ging. Zonder al te veel problemen werd naar remise afgewikkeld. De stand na twee ronden: 1. Wiersma 3 punten, 2. Gantwarg en Tsjegolev 2, 4. Clerc 1. ROTTERDAM - Na een vrij lange periode, waarin Feyenoord zich in rust heeft mogen koesteren is bij die club de storm weer opge stoken. Voorzitter Leo van Zandvliet, se cretaris Jan de Jong en pen ningmeester Dick Nieuwland zijn tijdens de algemene leden vergadering de wacht aangezegd. Het genoemde driemanschap, tevens commissarissen van de NV Stadion Feyenoord, wenst echter geen gehoor te geven aan de verlangens van de leden en gaat zich beraden over de te ne men stappen. Geruchten als zou de voormalig directeur van AZ'67, Hans Kraay zijn benaderd door FC Brugge, worden door de Utrechter tegen gesproken. "Ik heb in Brugge be slist geen gesprek over de functie van technisch-directeur gehad", aldus Kraay. "Ik laat op dit mo ment de zaken rustig op mij af- I De Engelse eerstedivisieclub Manchester United heeft er ruim vier miljoen gulden voor over om het Argentijnse duo Daniel Pas- sarella en Matildo Fillol te con tracteren. Op maandag 18 de cember wordt een definitieve be slissing ten aanzien van een even tuele transactie verwacht. 7ze/t/y/ 1 j S/MOA/ s. SM/W6- Zoos Giz- ^W6£AJ\ z/r.I - L recM/SCte 7beT/SOf£ - 77fi>$

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17