LEIDSCH DAGBLAD Ambtenaren praten weer met Wiegel let op- le forestier op de achterpagina vandaag FNV-steun voor Van Zeil Miljoenenschade bij brand in Palacehotel fff Geruchten over snelle vrijlating Schuitema DE H0UTBAAN MAANDAG 11 DECEMBER 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35729 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DEN HAAG (GPD) - De vijf ambtenarencentrales gaan vanavond op uitnodiging van minister Wiegel van bin nenlandse zaken weer praten over de ambtelijke inko mens. Aanleiding tot dit gesprek is de wens van de Tweede Kamer het afgebroken overleg te hervatten. De ambtenarencentrales ver wachten dat de minister in eerste instantie zal praten over de doorwerking van de bouwcao in de ambtenarensalarissen. Daar naast verwacht men dat de minis ter de gevolgen van het rapport van de werkgroep, waaraan de ambtenarencentrales hadden meegewerkt, bespreekbaar zal willen maken. Het overleg met de minister werd door de ambtenarencentrales unaniem afgebroken omdat het kabinet bij het parlement een noodwetje had ingediend om de doorwerking van de bouwcao niet per 1 januari te laten ingaan. Het kabinet wilde met deze wet enige maanden de tijd krijgen om de gevolgen van de doorwerking van de bouwcao met de ambtena rencentrales te bespreken. Tijdens het debat in de Tweede Kamer vorige week diende Van Thijn (PvdA) een motie in, waarin de Kamer werd gevraagd weer een open overleg mogelijk te ma ken door verwerping van de rege ringsplannen de doorwerking van de bouwcao teniet te doen. Deze motie werd verworpen. Wel werd een motie van Lubbers aanvaard, waarin werd uitge sproken de bouwcao niet te laten doorwerken. De ambtenarencen trales hopen nu, dat de minister in het overleg zal komen met een combinatie van deze twee moties. In ieder geval is de christelijke centrale bereid om hierover te praten. Dit zou kunnen inhou den, dat de meeste ambtenaren centrales genoegen zullen nemen met een gedeeltelijke doorwer king van de bouwcao in de amb tenarensalarissen. Rapport De ambtenarencentrales vernach ten ook, dat de minister het uit gebrachte rapport van de werk groep ter sprake zal brengen. Hierin wordt onder andere gewe zen op het feit, dat ten aanzien van het betalen van sociale pre mies de ambtenaren bevoorrecht zijn boven de werknemers in het vrije bedrijf. Werknemers in het vrije bedrijf betalen namelijk 2 procent meer aan sociale premies dan de ambtenaren. De ambtena rencentrales vinden in meerder heid dat deze zaak bespreekbaar moet zijn. Verwacht wordt, dat de minister nu van hen zal verlangen dat zij deze 2 procent aan soci&le premies zullen gaan betalen. Een andere zaak die ter sprake zal worden gebracht door de minis- het zogenaamde pensioen- verhaal. Voor hun pen- betalen de ambtenaren (en de met hen gelijkgestelden, de zogenaamde trendvolgers) een lagere pensioenpremie dan de werknemers in het vrije bedrijf. Dit geldt met name voor de hoge re inkomens. De minister zal verlangen, dat men nu een pen sioenpremie zal gaan betalen naar evenredigheid van het in komen. Aan Noordwijkse boulevard Leidenaar breekt enkel na val van barkruk LEIDEN - Dat het afleggen van een cafébezoek niet altijd is ontbloot van gevaar voor de lichamelijke gesteldheid mag als bekend worden ver ondersteld. De manier waar op het bezoek van een 32-ja- rige Leidenaar aan een café aan de Lange Mare gister avond abrupt eindigde in een trieste gang per ambu lance naar het ziekenhuis moet evenwel als een be paald niet alledaagse ge beurtenis worden be schouwd. De man "stortte" namelijk rond*de klok van elf uur van zijn barkruk en kwam daarbij zo ongelukkig terecht dat hij een linkeren kel-fractuur opliep. (Van één onzer verslaggevers) NOORDWIJK - Hotel Palace aan de Wilhelmina-boulevard in Noord wijk is gistermorgen vroeg voor een groot deel uitgebrand. De politie heeft het voorlopige vermoeden, dat de hevige, uit slaande brand door kortsluiting is ontstaan. De schade loopt vol gens de plaatselijke politie zeker in de miljoenen. Eigenaar H. C. van Hese is volgens de politie goed verzekerd. Vandaag komen verzekeringsexperts de schade aan het hotel opnemen. De brand ontstond even voor drie uur in de zolderetage of de eron der gelegen vierde verdieping van het hotel. Er sliepen veertien gasten in het hotel, maar niet op één van de twee etages die voor een goed deel uitbrandden. De gasten werden in hun slaap ver rast, maar hadden redelijk de tijd om zich aan te kleden en het hotel te verlaten. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op het moment dat de brand uit brak vertoefden er zo'n tweehon- derd bezoekers in de op de bene denste etage gelegen dancing Mi- ramar, die tot vier uur open is. Deze wilden aanvankelijk niet geloven dat er brand was, maar konden daarvan toch worden overtuigd. Zonder haast of pa niek verlieten ze het etablisse ment om de grote schare toe schouwers uit te breiden. Het enige pand van voor de Tweede Wex-eldoorlog dat nog aan de Wil helmina-boulevard staat, liep vooral grote waterschade op. Het hevige vuur werd bestreden door de brandweerkorpsen uit Noordwijk, Leiden, Katwijk, Noordwijkerhout, Rijnsburg en Voorhout. Er waren tien tot vijf tien bluseenheden bij dit werk aanwezig. De brand was na onge- is het verbrande hotel een trekpleister voor velen. Er waren i op de been dat de politie zelfs dranghekken moest plaatsen veer tweeëneenhalf uur gedoofd. Toen vertrokken de korpsen op dat van Noordwijk na. Deze vrij willigers hebben gisteren tot rond het middaguur nablus- singswerk gedaan en zijn later op de dag nog enkele malen kijkje bij Palace gaan nemen. Tijdens het bluswerk dreigde de brand door de sterke zuidenwind over te slaan naar naastgelegen pan den. Dat gevaar wist de brand weer echter te keren. Op grond van de gestegen kosten heeft de minister van eco nomische zaken de Nederlandse dagbladen toestemming verleend, hun abonnementsprijzen per 1 januari a.s. nader aan te passen. Met ingang van 1 januari 1979 zijn onze abonnementsprijzen als volgt vastgesteld: 43.05 per kwartaal 160.70 per jaar. Van de abonnees, die een machtiging hebben verstrekt tot automatische periodieke afschrijving van het abonnements geld van hun bank- of girorekening, zullen wij gaarne aanne men, dat zij ermee akkoord gaan, dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehou den- De Direktie In zaak van gratis vliegkaartjes UTRECHT (GPD) - De Vervoers- federatie FNV heeft er geen be zwaar tegen dat vakbondsbe stuurders, die onderhandelingen met de KLM voeren, bij hun ver trek vliegkaartjes cadeau krijgen. Dat zegt de woordvoerder van de federatie, Bert Duym. CD A-kamerlid Piet van Zeil maak te onlangs gewag van dit gebruik Aanhoudend zacht tot krachtige zuidwestelijke wind. Mi nimumtemperaturen omstreeks 7 gra den. Max. temp. circa 10 graden. (opgemaakt om 11.15 uur) 12 DECEMBER Zon op: 8.39 uur, onder: 1 G.29 uur, maan op: 15.44 uur, onder: G.OLuur. Hoogwater te Katwijk te 1.37 en 13.55 uur, iaagwater te 9.51 en 22.01 uur. toen bekend werd dat hij enige malen op kosten van de KLM had gevlogen. De onafhankelijkheid van de bestuurder is daarbij vol gens de bonden niet in het ge ding, omdat „de KLM hierbij niet selectjef te werk gaat". Dat bete kent: iedereen krijgt zo'n vlieg- reisje aangeboden, of hij voor de KLM nou een lastige klant is of niet. De bonden beschouwen zo'n af scheidsgeschenk als volstrekt normaal en vergelijken het met de kleine atteptie die vertegen woordigers van werkgevers ook van de bonden krijgen als ze af- SAN SALVADOR (AFP) - Hardnekki ge geruchten over de spoedige vrijlating van de Philips-di- recteur in El Salva dor, Frits Schuite ma, die op 24 no vember door een ex treem-linkse organi satie werd ontvoerd, hebben gisteren in San Salvador gecir culeerd. De geruchten, die door de autoriteiten noch bevestigd noch te gengesproken wer den, werden gevoed door het onverwach te vertrek van het gezin van Schuite ma - zijn vrouw én hun drie kinderen - uit El Salvador naar Guatemala. Een di plomaat van de Ne derlandse ambassa de in San Salvador heeft de vier verge zeld naar de hoofd stad in Guatemala, waar, volgens de ge ruchten, de Philips- directeur spoedig in vrijheid zou worden gesteld. De ontvoerders van Schuitema die ook twee Britse bankiers hebben ontvoerd, eisten vanmorgen de vrijlating van vijf politieke gevange- San Salvador ver klaard. Hij zei dat de ontvoerders hem hadden aangezocht als bemiddelaar, samen, met een ver tegenwoordiger van het Rode Kruis, een van Amnesty Inter national en een di- plomaat uit een neu traal land. Ook in ruil voor de vrijlating van de in El Salvador ont voerde Japanse za kenman Suzuki moeten politieke gevangenen worden vrijgelaten. NIEUWE EIKEN BIELS 250 cm lang 10x20 cm (ruw) 39,50 p st. 9x 9 cm (glad) 29,50 p.st. 6x 9 cm (glad) 23,00 p.st. 4x 9 cm (glad) 19,50 p.st. tóch even kijken bij zelfbouwcentrum zijldijk 22 - leiderdorp tel. 071-899311 OP het terrein van de Verenigde Touwfabriek Zaterdags tot 5 uur geopend. zich een weg door het Foto Jan Holvast 22 PAGINA'S De druiven waren erg zuur voor AZ'67. Na de 1-2 nederlaag tegen Ajax spuide Georg Kessler, de coach van het Alkmaarse team, kritiek op de Amsterdammers, die AZ uit het spel zouden hebben gehaald "met schoppen en trappen". In feite echter, had AZ'67 de nederlaag aan zich zelf te wijten. Ajax kan door de overwinning in Alkmaar de leiding in de eredivisie over van Roda JC, dat, tob bend met een vormcrisis, bij NAC niet verder kwam dan 0-0. De Amsterdammers gaan op kop dankzij een be ter doelsaldo. Zo beperkt als het voetbalpro gramma was in het afgelo pen weekeinde zo uitvoerig werd er vergaderd. Door de Bondsvergadering van de KNVB, bijvoorbeeld. Het machtigste orgaan van de voetbalbond vernietigde het besluit tot invoering van de shirtreclame, die nu voorlo pig van de baan is. Ook de leden van de schaatsbond kwamen bijeen. Tijdens een tumultueze vergadering werd de felste tegenstander van het bestuur verslagen door de leden van de KNSB. Ook Hans van Helden kreeg een nederlaag te slikken. Niet hij, maar Joop Pasman werd gisteren als zesde man geselecteerd voor de schaats- interland komend week einde tegen Noorwegen. Op de tien kilometer die giste ren in Groningen werd gere den, viel het doek voor Van Helden. De basketballers P/Leiden herstelden zich van de more le dreun van Barcelona. In de nationale competitie werd een zege geboekt op koploper Den Bosch. De ijshockeyers van Leiden Lions zijn de competitie sterk gestart. Landskam pioen Heereveen werd za terdagavond met 4-2 versla gen. In eigen huis nog welGisteravond zege vierden de Leidenaars met 4-3 over Nijmegen, waar door ze nu de ranglijst samen met Tilburg aanvoeren. PAGINA 11-17 Gouverneur- generaal neergeschoten in Iran TEHERAN (Reuter) - De gouve- neur-generaal van de Iraanse provincie Hamadan, is neerge schoten en met zware verwon dingen in het ziekenhuis opge nomen. Dit is vandaag vernomen in officiële kringen in Teheran. Volgens oppositiekringen werd de gouveneur zesmaal beschoten door een opstandige militair. In officiële kringen werd dit niet onmiddellijk bevestigd. Opnieuw zijn vandaag in de Iraanse hoofdstad honderdduizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren tegen het bewind van de sjah- (Zie ook pagina 7.) Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan Maandag t/m vrijdag van 18.00-19.30 uur Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of210221. scheid nemen. „De waarde van de presentjes die wij geven is weliswaar veel kleiner dan van een vliegticket, maar in feite kost een ticket de KLM ook heel wei nig: „Wat ze krijgen is namelijk een lege plaats in een toestel", al dus woordvoerder Duym. Dat bestuurders na hun contacten met de KLM zo'n reisje aangebo den krijgen is volgens Duym „een bestendig gebruik". Er zijn geen gevallen bekend waarin af scheid nemende bondsbestuur- ders een ticket geweigerd heb ben. STAAT DER NEDERLANDEN Si LENING 19*78 PER 19SOX19S9 inschrijving volgens het tendersysteem op 12 december a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs «fcfai lengen; 4 weken lang het LEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Gironr. Hokje aa

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1