JAN LAMMERS SHOWT ..SHADOW" Zo vader, zo zoon, Forest kan dus verliezen Exclusief. Borg en Vil as niet in Masterstoernooi keukens-bad zoNutsspaarbank! LEIDSE SPAARBANK Eerste nederlaagna42 wedstrijden Bokser in coma MAANDAG 11 DECEMBER 1978 PAGINA 1' SPORT SPORT SPORT SPORT Jan hammers 'draait warm' op het circuit Paul Ricard in Zuid Frankrijk. Zaterdag was hij even op Zandvoort om zijn bolide aan zijn supporters te la ten zien. advertentie ZANDVOORT (GPD)-Tussen testritten in Zuid-Frankrijk en een bezoek aan Argentinië door heeft Jan Lammers zich zaterdag enkele uren vrij weten te maken om zijn formule-l-bolide aan zijn eigen fans te showen. Dat geeft me veel moed. te meer daar ik met echt geprobeerd heb om snelle rondcntijden te maken, maar meer bezig ben geweest met het uittesten van bepaalde din gen. Zo heb ik bijvoorbeeld geoe fend op het starten" Doordat de weersomstandigheden niet al te best waren, werd de pre sentatie van de Shadow-wagen op het Zandvoortse circuit bij gewoond door slechts enkele honderden toeschouwers. Lam mers zelf hield het na een vijftien tal ronden wel voor gezien, omdat er op de glibberige baan toch weinig eer te behalen viel. De Zandvoortse coureur heeft er inmiddels zo'n vierduizend trai ningskilometers in de Shadow DN9B opzitten. Hij keerde vrij dag terug van het Franse circuit Paul Ricard waar hij zijn bolide uitvoerig testte. De wagen is in middels al weer onderweg naar de fabriek in Engeland, waar de komende drie weken door 40 man technisch personeel hard wordt gewerkt aan het perfectio neren van de bolide. Een van de opvallendste veranderingen aan de wagen is de verbreding van de vijf vleugels waardoor de aëro dynamica verbeterd is. Verder is de „body" van de wagen aange past aan het geringe postuur van Lammers. „Afgezien van wat motorische problemen heb ik goed kunnen trainen op Ricard. Ik was onge veer even snel als Regazzoni (Williams) en Patrese (Arrow). Nederlaag zwemploegen De Zijl/LGB LEIDEN - De heren en dames zwemploeg van de Zijl/LGB zijn er niet in geslaagd hun tegen standers te verslaan. De heren uitkomend in de A competitie verloren van Zwemlust/Den Hommel. De dames uitkomend in de B competitie konden niet winnen van Laga. Uitslagen van Leiden: 200 meter vrijeslag jongens onder 16 jaar 1 Peter den Meyer Zwemlust/den Hommel 2.04.2,2. robert van Zijp Zijl/LGB 2.17.3. 100 meter vlin derslag heren: 1. Fred Eefting Zwemlust 59.8, 2. Edward Maas dijk Zijl/LGB 60.6 400 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar 1 Erwin van Dijk Zwemlust/Den Hommel 4.50.1, 2. Mare van Bel- kum Zijl/LGB 4.54.9, 3. Hans La- lau Zijl/LGB 5.07.7. 100 meter vrije slag heren: 1. Fred Eefting Zwemlust/den Hommel 53.6, 2 Edward Maasdijk Zijl/LGB 54.6, 5. Jan Jaap Korevaar Zijl/LGB 56.9. 100 meter vlinderslag da mes: 1. Ria Hassefras Zijl/LGB 1.10.4. Totaal uitslag heren: 1 Zwemlust/den Hommel 2558.7,2 Zijl/LGB 2694.1. Dames: 1. Laga 1791.1, 2. Zijl/LGB 1806.1. Lammers bleef wel in de schaduw van Ligier-rijders Lafiet en De- pailler. „Ik denk dat Ligier in het komende jaar een serieuze be dreiging wordt voor Lotus. Lafiet en Depailler gingen verschrikke lijk hard" Lammers heeft inmiddels al on dervonden dat hij een leven te gemoet gaat, dat bijna uitsluitend uit reizen en rijden zal bestaan Vorige week zaterdag bezocht hij een auto-tentoonstelling in West- Duitsland, daarna was hy enkele dagen in Zuid-Frankrijk, om zich vervolgens via een tussenstop in Zandvoort zaterdagavond naar Buenos Aires te begeven. Daar trainen momenteel Lauda en Hunt. Het komend weekeinde moet Lammers dan aanwezig zijn in Parijs, waar zijn prijs voor het behalen van het Europees kam pioenschap in de Formule-3 wordt uitgereikt. Op 21 januari begint het race-seizoen dan wer kelijk met de Grand Prix van Ar gentinië advertentie r.npohl Badkamermeubelen Programma 2000 De serie Bad 2000 Van Poggenpohl, het bekende keukenmerk Exclusieve badkamers van een tijdloos ontwerp Ontworpen vanuit de gedachte, dat de badkamer een wezen lijk onderdeel van het tegen woordige wonen vormt Poggenpohl biedt een ruime keuze badkamermeubelen In massie' houten en kunststof uitvoeringen met achter de deurtjes vele uitgekiende en praktische details In de overzichtelijk ingedeelde Rolff toonzalen kunt u de Pog genpohl badkamers in alle mo dellen en uitvoeringen zien. De Rolff advies- en teken afdeling verzorgt vrijblijvend uw ontwerp en werkt ook de installatie-tekeningen uit. bv Gebr Rolff s Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 Openingstijden maandag 11 vrijdag 9 00-12 30 uur en vai 13 30-17 00 uur Zaterdag van 9 00-13 00 uui Ook donderdagavond van 19 00-21.00 uur VS zegeviert in Daviscup-finale Zaalvoetbal LEIDEN - In de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie ontmoe ten vanavond in Cleyn Duin om acht uur EKL Boys en Sjardin el kaar. Een uur later spelen in de zelfde hal Van der Plas BMW en Glasbergen en B. hun wedstrijd Woensdag wordt er in drie ver schillende hallen gespeeld. In de Leidse Groenoordhallen ont vangt Swift 't W. om acht uur Cleijn Duin. Om vijf voor half ne gen begint in de THB-hal het duel Godyla VT- v. Gerven de J en in de Wasbeekhal spelen Landwer JMB en Oegstgeest te gen elkaar. Hier wordt om half negen begonnen. BOKSEN - Voor 600 toeschouwers heeft Roy Somer zaterdagavond in Assen een profpartij over zes ronden in het bantamgewicht te gen de op een Duitse' licentie boksende Italiaan Jules Pika op punten gewonnen. WIELRENNEN - Hennie Stam- snijder is zaterdag als negende geëindigd in een sterk bezette in ternationale veldrit in het Zwit serse Möhlin. De rit werd gewon nen door de Zwitserse drievou dige wereldkampioen bij de pro fessionals, Albert Zweifel. NEW YORK (ANP)-Björn Borg en Guillermo Vilas hebben de orga nisatoren laten weten niet in aanmerking te willen komen voor het eindtoernooi van de Grand Prix, het zogenaamde Mastertoernooi, dat van 10 tot en met 14 januari in New York wordt gehouden. Ook het deelnemen van Jimmv Connors is onzeker Conners en Borg staan één en twee in het klassement van de Grand Prix, maar hebben te weinig toernooien gespeeld om in aan merking te komen voor de bonus van 100.000 dollar. Deze gaat nu hoogstwaarschijnlijk naar de nummer drie, Eddie Dibbs. Uit protest hiertegen heeft Borg be sloten niet uit te komen bij het eindtoernooi. Connors zou op het punt staan dit voorbeeld te vol- De Amerikaan verprutste zaterdag een mogelijkheid om 30.000 dol lar in de wacht te slepen. In de halve finale van het internatio nale tennistoernooi van Frank furt leed Connors een kansloze nederlaag tegen de onberekenba re Roemeen Ilie Nastase. Met 6-1 en 6-2 werd Connors van de baan geveegd. Nastase bevestigde zijn goede vorm door gisteren in de eindstrijd met Vitas Gerulaitis af te rekenen, al had hij daarvoor wel vijf sets nodig. Nastase, die tijdens de finale nog aan een pijnljke arm-blessure geholpen moest worden, zegevierde met 6-7,6-3, 2-6 6-1 en 6-4. De 30.000 dollar waren voor de Roemeen. In de herendubbelspelfinale van het zelfde toernooi moest Tom Okker met zijn vaste dubbelpart- ner de Pool Wojtek Fibak het on derspit delven tegen het Ameri kaanse duo Gerulaitis/Riessen. De Amerikanen 6-2. met 6-1 |a. alle drie denken ze er 't zelfde over: een eigen bankrekening voor zoonlief! Daarom ook start de Nutsspaarbank een nieuwe dienstverlening: een eigen bank-/spaarrekening voor iedereen van 11 tot 18 jaar. Oftewel: de eigen Piek-Fijn-rekening. Met extra hoge rente. Op alle Nutsspaarbankkantoren ligt daar een dui delijke folder over klaar: „Nieuwerwets: |E EIGEN PIEK-FIJN-REKENING bij de Nutsspaarbank". Gewoon even afhalen op't dichtstbijzijnde kantoor. Zijn u en uw zoonlief weer Piek-Fijn op de hoogte' (deeluitmakend van de Nutsspaarbank) Amerika, zonder Connors en Ge rulaitis, heeft gisteren voor de 25- ste keer beslag gelegd op de Da- viscup. Tijdens de finale-wed strijd tegen Groot Brittannië ze gevierden de Amerikanen giste ren in Palm Springs met 4-1. In het voorlaatse enkelspel won de 19-jarige John McEnroe met ge mak van de lange Buster Mot- tram: 6-2,6-2 en 6-1In de laatste ontmoeting won Brian Gottfried met 6-1, 6-2,6-4 van John Lloyd. Eerder hadden McEnroe en het dubbel Smith/Lutz voor de pun ten gezorgd. McEnroe rekende af met John Lloyd in drie sets: 6-1, 6-2 en 6-2. Smith/Lutz zegevier den met 6-2, 6-2 en 6-3 over Cox en Lloyd. Buster Mottram zorgde voor het ene Engelse puntje door in vijf sets Brian Gottfried te ver slaan: 4-6, 2-6, 10-8, 6-4 en 6-3. DUSSELDORF - De Westduit ser Jürgen Krause ligt na zijn wedstrijd van zaterdag nog steeds buiten bewustzijn op de neurologische afdeling van een kliniek in Essen. Vijf minuten na zijn onbesliste geeindigde partij in het middengewicht tegen Chris tian Heyman als onderdeel van de Bundesliga-wed- strijd Mülheim-Boxring Berlin, werd Krause onwel. In de kleedkamer raakte de 26-jarige amateur buiten bewustzijn. De ringarts, be handelde hem twintig minu ten met een zuurstofappa raat. Daarna werd Krause naar een ziekenhuis in Essen vervoerd. Na het ongeval kwam de dis cussie op gang over de hou ding van de scheidsrechter Hermann Wintrich. Hem werd verweten het harde ge vecht niet afgebroken te hebben. Evenals de aanwe zige official van de West- duitse boksbond vond Win trich echter dat daar geen reden toe was. De ontmoe ting werd na het ongeval ge staakt. In het afgelopen jaar zijn acht dodelijke ongevallen in de bokssport bekend geworden. Onder de slachtoffers waren twee amateurs: de Ameri kaan Michael Flynn en de Spanjaard Salvadore Pons. Het is de tweede keer binnen één jaar dat in West-Duits- land de bokssport in op spraak komt. Op 17 decem ber van het vorige jaar raak te Jörg Eispel na een gevecht LONDEN (ANP) - Notting ham Forest is precies een hele (Engelse) competitie ongeslagen gebleven. Na Sportschool Leiden houdt „inzameling" GOUDA - De sportschool Leiden is op het taekwondo-toernooi in Gouda zeer goed voor de dag ge komen. Van de dertig beschikba re prijzen werden er liefst vijftien door Leidse deelnemers gewon nen. Eer werd in Gouda gestre den op bandkleur en in twee ge wichten. Eerste prijzen waren er voor. Carlos Pique, Ronald van Oort, Hans en Fred Go en Foppe Hillebrand. Een tweede prijs werd behaald door Ton van Ber- kel, Mohammed El Bali, Hans Leurink en Ruud van Ooyen. Op een derde prijs werd beslag ge legd door Henk Kok, John Cas per, Paul de Nobel en Fred Otto. Gerard van den Berg won de de- monstratieprijs. Damesteam oefent tegen KRV LEIDEN - Vanavond zal de dames selectie op het KRV-terrein (19.30) een oefenwedstrijd spelen tegen KRV. De selectie, die onder leiding staat van Lourens Mouter (trainer UDO) zal bestaan uit de volgende dames: Coby Zandvliet (Kickers), Conny Hoogervorst, Ellen Vlasveld, Jolanda Over- beek, Erna de Goede (allen Rand stad Sport); Anneke Koelewijn, Gerrie Kranenburg (beiden SJC); Thea Ram, Thea Steen-Verduin, Inge van Elshout, Marleen Trouw (allen Alphia); Jose Kortekaas, Ria Grimbergen, Mirjam Lem mer (allen SC Lisse); Donatha Verver (UDO); Christa Duiven voorde, Ilse Meuse (beiden SVLV); Paula Brouwer (Ter Leede). Op 20 december zullen de dames tegen Iduna (TAW ter rein 20.00) wederom in actie ko men. 42 wedstrijden zonder ne derlaag moest de „record kampioen" van Engeland, Liverpool, er aan te pas komen om een einde aan Nottingham Forest recor dreeks te maken. Het werd 2-0 op Anfield Road. Het was de eerste overwinning van Liverpool op Nottingham Forest in achttien maanden. Het ge beurde in een prachtige wed strijd. Terry McDermott scoorde beide doelpunten, de eerste uit een strafschop. Liverpool was oppermachtig. Forest werd vol komen overklast. Zelfs Brian Clough, de schreeuwerige mana ger van Nottingham, raakte er van onder de indruk. Hij applau- diseerde voor de tegenstander na afloop. Door de overwinning handhaafde Liverpool zich aan de leiding in de competitie met twee punten voorsprong op stadgenoot Ever- ton, dat met 3-1 Birmingham City versloeg. Oswaldo Ardiles, de Argentijn, was weer eens uitblinker bij Totten- ham. Hij scoorde het enige en BILJARTEN - Cees van Ooster hout (Uithoorn) is gisteren in Ammerzoden Nederlands kam pioen biljarten in de spelsoort kunststoten geworden. Het was voor de tweede maal dat deze ti telstrijd werd gehouden. Het eer ste kampioenschap dateert van mei 1955 en werd gewonnen door Piet Kruythof. ADVERTENTIE Motobécanc. Fietsen op z'n Frans. YT", yS jf winnende doelpunt dat Ipswich Town, de club van Arnold Müh- ren, met 1-0 versloeg. Manches ter City, succesvol in het UEFA- bekertoernooi, kon ook, niet van Aston Villa winnen en wacht nu al twee maanden op een competi tiezege. Stadgenoot Manchester United deed het bij Derby Coun ty veel beter: een overwinning met 3-1. Derby was al vijftien wedstrijden thuis ongeslagen West-Duitsland Het slechte weer drukte ook danig op het wedstrijdprogramma in de Bundesliga. Slechts vier van de negen wedstrijden vonden door gang. Niettemin waren er enkele markante uitslagen. 1. FC Kai- serslautern verstevigde de kop positie door Werder Bremen met 4-0 te verslaan en Fortuna Düs- seldorf bracht Bayern München aan het verstand dat de glorie van weleer nog niet terug is: 7-1. Een andere verrassing was het verlies (2-1) van Schalke '04 bij het laag geplaatste MSV Duisburg. Gyula Lorant, de trainer van Bayern Munchen, verklaarde na de zware nederlaag van zijn ploeg bij Fortuna Düsseldorf dat min stens drie doelpunten uit buiten spelpositie waren gescoord Daarmee kon hij de afgang van zijn club als kampioenskandi daat echter niet verdoezelen. Bayern stond na 20 seconden al op achterstand door een af standsschot van Allofs. de nieu we topscorer in de Bundesliga 11 treffers). Het werd halverwege de eerste helft nog wel gelijk door Augenthaler, maar daarna ging de Münchense verdediging zo blunderen, dat de sterk spelende thuisclub voor de grootste over winning in dit seizoen tot nu toe kon zorgen. Allofs, Seel en Gün- ther scoorden allen tweemaal. België t.b.v. Nat. Puzzelactie ,,Het Gehandicapte Kind" Anderlecht leverde in de Belgische eerste divisie een wanprestatie door de uitwedstrijd tegen FC Luik, voorlaatste op de ranglijst, met maar liefst 4-0 te verliezen. Anderlecht had dit bedroevende resultaat volledig aan zichzelf te wijten. FC Luik speelde helemaal niet zo opzienbarend maar vond een totaal ongeïnspireerde te genstander tegenover zich. Het was alsof Anderlecht, in het be gin van de week nog met 3-1 win naar tegen Liverpool in de eerste wedstrijd om de Supercup, geen voorhoede in het veld had staan, zo weinig werd er op de aanval gespeelm ghet middenveld liet zich bovendien keer op keer ver rassen door de Luikse acties. Bij de rust was het 1-0 voor FC Luik door een treffer van Quarante. In de tweede helft voegden Suzic, Debougnoux en Slijvo daar tref fers aan toe. Koploper is nog steeds Beveren, dat op eigen veld met Kortnjk geen enkele moeite had (5-0). Hierdoor werd Beveren herfst- kampioen. Er moet weliswaar nog een wedstrijd voor de "eerste ronde" worden gespeeld, maar Beveren kan met drie punten voorsprong niet meer worden achterhaald. Stenmark ongenaakbaar SCHLADMING (Reuter) - De Zweedse wereld bekerhouder In- gemar Stenmark is het nieuwe ski-seizoen zaterdag goed be gonnen. Een reuze-slalom in Schmadling, meetellend voor de wereldbeker, werd door hem overtuigend gewonnen De Zwit ser Peter Lüscher eindigde als tweede. In allebei de manches was Stenmarkt het snelst. De Oostenrijkse Annemarie Moser is haar poging om de wereldbeker bij de dames te heroveren, goed begonnen. Zij behaalde een rui me overwinning in de eerste af daling van het seizoen bij het Ita liaanse Piancavallo.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17