Nooit de ambitie gehad om mij in gemeentepolitiek te gaan storten" [Leidse agenda Voorstel tot verlaging hulpverleningstarief Nieuw lid voor raad Leiderdorp Gemeente Benthuizen gaat bomen planten Jeugdige vandalen vernielen de ijsbaan in voorschoten VRIJDAG 8 DECEMBER 1978 De heer Meerburg; oud-wethouder en voorzitter AWL: LEIDERDORP - "In al die jaren dat ik in Leiderdorp ge woond en gewerkt heb, is er ontzettend veel veranderd. Afgezien van de ontwikkeling van de Oranjewijk, het Doeskwartier en de Hoofdstraat is in het andere deel van Leiderdorp geen steen op de andere gebleven. Het oude raadhuis bijvoorbeeld, was vroeger veel lager. Het bouw sel dat er nu staat heb ik nog zien voltooien. Het aanzicht werd heel anders. Daarom vindt ik het raadhuis zoals dat er nu bij ligt niet zo waardevol meer voor Leiderdorp" Aan het woord is de heer Meerburg, thans voorzitter van de Leider- dorpse woningbouwvereniging AWL, die eind volgend jaar deze functie zal neerleggen. Meerburg heeft de stormachtige ontwikkeling van Leiderdorp in de afgelopen jaren zeer bewust meegemaakt. Daarbij heeft zijn wethouderschap 16 jaar lang een zeer belangrijke rol gespeeld. "Toen ik in 1958 wethouder van openbare werken werd, hield dat niet zoveel in. Goed, je had je raadscommissies, maar dat wa ren er maar twee: één voor open bare werken en één voor onder wijs Binnen die commissies kwamen natuurlijk ook andere onderwerpen ter sprake. Zo had ik zijdelings te maken met de woonverhuurcommissie die later is overgedragen aan de woning bouwvereniging Niets openbaar Meerburg vertelt dat Leiderdorp tot 1970 slechts twee wethouders gehad heeft. Behalve de raads vergaderingen, waarin het publiek overigens geen spreek recht had, was er niets openbaar "Het was een heel ander stelsel waarin een wethouder minder werk had dan tegenwoordig. Nu hebben we zelfs een aparte afde ling "voorlichting" Toch bete kent de mogelijkheid van in spraak een verbetering voor de Leiderdorpers. Hun problemen of wensen kunnen op deze ma nier beter tot uiting komen in de totstandkoming van nieuwe plannen", meent Meerburg, die voordat hij wethouder werd nooit kan vermoeden dat hij zo veel met de gemeente Leiderdorp te maken zou krijgen. ïk ben opgeleid in de timmerzaak van mijn vader. Die werd ge meenteopzichter en had het ont zettend druk met zijn werk. Op mijn achtteinde jaar dreef ik de zaak al en heb deze zien uit groeien tot een zaak met 45 man personeel. Het is toendertijd nooit mijn ambitie geweest om me in de gemeentepolitiek te storten." Reserveman 'Ik stond nummer vier op de kies lijst en dat betekende voor mij dat ie als reserveman buiten schot bleef. Maar de toenmalige wethouder overleed en ik werd naar voren geschoven. Toch heb ik het wethouderschap goed kunnen vervullen. Naarmate de ze bijbaan meer en meer tijd vroeg, samenhangend met de ontwikkeling en uitbreiding van Leiderdorp, kon mijn oudste 'zoon de zaak gedeeltelijk over nemen. Anders had ik het niet vol kunnen houden. Ik kon me op deze wijze makkelijker en rusti ger aan mijn taak als wethouder wijden. Maar er zijn dagen ge weest dat ik beter in de zaak had kunnen zijn, dat is zeker." Als geboren en getogen Leiderdor per heeft Meerburg zich ook na het langdurige wethouderschap verder in het openbare leven "ge stort". Nadat in 1968 de Algeme ne Woningbouwvereniging werd opgericht en in plaats kwam van de gemeentelijke woningver- huurcommissie werd Meerburg niet lang daarna voorzitter. Tot vandaag de dag is hij dat nog steeds. Maar de oud-wethouder en oud-zakenman ziet over een jaartje het woordje "oud" ook voor zijn voorzittersfunctie ver schijnen. Kerkelijk wal Zijn vertrek komt in zicht: 'Ik kan niet langer voorzitter blijven dan tot het eind van het volgend jaar. De reglementen tikken me op de vingers. Toen ik zeventig was mocht ik nog een keer voor een periode van vier jaar herkozen worden. Volgend jaar wordt ik 74 imm Oud-wethouder en oud-zakenm .installeerde twee burgemeesters en daal. zodat ik de maximale tijd dan heb uitgezeten" Uitrusten na al die activiteiten gaat Meerburg niet. rAls ik daar weg ben krijg ik weer een hoop tijd voor andere dingen, zoals het kerkelijk werk dat ik vóór mijn wethouderschap ook al deed. Verder houd ik mij bezig met het uitzoeken van mijn fami liestamboom, waarmee ik al tot 1630 ben gekomen" - Nog eens terugkijkend op wat ge weest is zegt Meerburg "Een van de leukste dingen die ik in Lei derdorp heb mogen doen is wel het installeren van twee burge meesters geweest. In 1962 was dat burgemeester Gallas en in 1969 burgemeester Van der Have. De eerste paal voor de flat aan het Engelendaal heb ik ook nog ge slagen" Maar bovenal heeft mijn vrouw mij door de jaren heen ontzettend gesteund. Ik was veel van huis, maar zij heeft nooit gekankerd daarover. Zoiets doet ze gewoon niet en dat is voor mij erg belang rijk" ROEL ZAADNOORDIJK LEIDERDORP - In een extra raadsvergadering op 21 decem ber aanstaande wordt de heer A. Roest beëdigd tot raadslid van Leiderdorp. In dezelfde vergade ring zal een nieuwe wethouder worden gekozen. Deze vacatures moeten worden vervuld wegens overlijden, vori ge week, van wethouder Gordijn. De heer Roest (36) is lid van de ARP. Hij is voorzitter geweest van de AR-kiesvereniging Lei derdorp en maakt op het ogenblik deel uit van het bestuur van het CDA, een functie die hij zal moeten opgeven wanneer hij raadslid is. Roest is directeur-beheerder van de hoofdafdeling inwendige ge neeskunde van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Zijn be langstelling ligt op het gebied van financiën en economie Afsluiten De Storm van 's Gravesandeweg in Wassenaar zal ongeveer 2 we ken voor alle gemotoriseerde verkeer worden afgesloten. Dit in verband met werkzaamheden aan een oude duiker in de Kas- wetering, die gelegen is onder deze weg en wel tussen de Duin- rellweg en de Van Zuylen Van Nijeveltstraat. De volgende week zal met de werkzaamhe den begonnen worden. Kabeltelevisie (1) De buurtschap Kerkehout in Was senaar zal nog deze maand de aansluiting van de kabel-tv in BENTHUIZEN - De gemeente Benthuizen is van plan de Omleidingsweg in de gemeente van beplanting te voorzien. Het gemeentebestuur is van mening dat de nieuwe weg, die de zuidzijde van het dorp begrenst, er maar kaal bij ligt. Daarom heeft men in overleg met Staatsbosbeheer een beplantingsplan opgesteld. Langs de buitenkant van de weg worden 266 populieren geplant, van een soort dat 's zomers geen pluizen verspreidt. Tussen de autoweg en het fietspad wordt een bosplantsoen aangelegd met onder meer wilde roos lijsterbes en eglantier. De totale kosten van het plan bedragen 23.500, waarvan 40% wordt ge subsidieerd door staatsbosbeheer De gemeente is van plan een begin te maken met de beplantingswerk zaamheden op 14 maart van het volgend jaar, het is dan nationale boom- plantdag. Ook de beplanting langs de Van Leeuwenhoekweg heeft de aandacht van de gemeente. De destijds aangebrachte beplanting heeft het zwaar te verduren gehad ten gevolge van de reconstructie van de weg en v/at er nu nog over is aan groen is niet meer dan onkruid. De gemeente is van plan de beplanting te vernieuwen en tevens een gedeelte van de beschoeiing te vervangen. Dat laatste is nodig in ver-' band met de zeer slechte en slappe bodemstructuur ter plaatse. De totale kosten van de werkzaamheden worden begroot op f21.250,- t De Omleidingsweg in Benthuizen, gezien vanaf de Provinciale Weg huis krijgen. Voor de andere wijken zal het nog even duren, vaak nog tot ver in het volgend jaar. Er is nu een globaal tijd schema opgezet. In het eerste kwartaal '79 wordt de kabel aangelegd in de buurtschap Nieuw Wassenaar, in het gebied begrensd door de Kerkeboslaan, de Rijksstraatweg, de Houtlaan en de Laan van Hoogwolde. Ver der in het gebied Stoeplaan- Buurtweg-Rust en Vreugdlaan en Oud Wassenaarseweg en in het gebied Schouwweg, Zande rijpad, Prinseweg. Kabeltelevisie (2) In het tweede kwartaal '79 wordt de aanleg voltooid in het gebied Spelderslaan, Van Zuylen Van Nijeveltstraat, Havenkanaal, Deylerweg, Rijksstraatweg, Paauwlaan. En in het laatste kwartaal komt de rest van Was senaar Noord, zoals Oostdorp, Van Polanenpark, Dueyleroord en het gebied Papelaan/Vinke- laan. Voor het vierde en laatste kwartaal blijft dan nog villa park De Kieviet, omgeving Ja gerslaan en het gebied Maal drift. En dan is er ook nog een niet-rendabel gebied waar de aanleg niet voltooid wordt. Dorpskerkmuziek In de Wassenaarse Dorpskerk op het Plein zullen komend jaar weer de nodige kerkconcerten gegeven worden. Het eerste is 28 januari. De solisten Leo van Doeselaar (orgel), Monica Hgett en Nicolette Moonen (beiden viool) zullen dan optreden. Ver der zijn er bijna maandelijks concerten onder andere van het Wassenaarse Kamerkoor, het Wassenaars Vocaliter en het Kamerkoor Musica Vocale. We zullen er in deze rubriek nog na der op terugkomen. In Wassenaar van f 30.- naar f 20.50 Met schoppen en bezems probeert men het ijs in Voorschoten nog wat te fatsoeneren. VOORSCHOTEN - De IJsclub Voorschoten is ernstig gedu peerd door enkele jeugdige van dalen. De afgelopen dagen heb ben zij de ijsbaan aan de Antho- nie van Leeuwenhoekkade op sommige plaatsen zo vernield dat de kans dat er nog een redelijke schaatsbaan van gemaakt kan worden, uiterst klein is. Dc heer Verbeek van de ijsclub: "Het grootste gedeelte van de dag hebben we wel enige bewaking, maar dan kan natuurlijk niet 24 uur per dag. We zijn ook niet de enige ijsbaan die er last van heeft. Ook van zusterverenigingen ho ren we vaak dat banen vernield worden omdat men het voortijdig kapot trapt of er allerlei pen op gooit". Gisteren was men op de ijsbaan be zig om met behulp van schoppen en bezems de grootste obstakels te verwijderen. Overigens zag het er vanochtend naar uit. dat de weergoden een nog ingrijpender stempel gaan drukken op de kwaliteit van de ijsbaan. WASSENAAR - Als de Wassenaar se gemeenteraad in haar vergade ring van komende maandag zich positief opstelt ten opzichte van de verlaging van de eerste hulp- verleningsgelden dan zakt het bedrag daarvoor van 30 naar 20,50 gulden. Het voorstel tot verlaging met 9,50 gulden komt na een sug gestie uit de raad die in de laatste raadsvergadering (21 november) gegeven werd. Verschillende raadsleden vroegen toen wethouder Caron, te bezien of de tarieven voor Wassenaar aan te passen waren aan die van de regio (20,50 gulden). Wethouder Caron wees er toen op dat de hoogte van de hulpverle- ningsgelden samenhing met de komst van een dokter. Hij zei verder toe dat de 30 gulden die nu betaald worden bevroren worden totdat de andere gemeenten in de regio gelijk lopen. Terugbrengen Verschillende raadsleden zagen echter meer in het terugbrengen van het Wassenaarse bedrag en niet te wachten totdat de bedra gen in de regio met Wassenaar gelijk liepen. PvdA-er Greep vond dat Wassenaar dan maar gelijk een stapje terug moest doen "anders worden de andere gemeenten later ook met een flinke kostenverhoging opgeza deld, als ze zich ineens aan Was senaar gaan optrekken". Wethouder Caron zei toen toe te onderzoeken of 22 gulden past bij de tarieven die de dokters in Was senaar hanteren. Komende maandag ligt nu het nieuwe voorstel van het college van burgemeester en wethouders op tafel. Zij hebben "uit een oog punt van consequente aanpas sing aan de regio" nu zelf het idee van een tariefsverlaging overge- 20,50 gulden is trouwens een voor lopig tarief dat gehanteerd wordt in de regio. De ziekenfondsraad is samen met de betrokken ge meenten in overleg over de tarie- De voorgestelde verlaging van het tarief in Wassenaar betekent een teruggang van de inkomsten met 1900 gulden over een jaar. Hierbij wordt uitgegaan van ongeveer 200 hulpverleningen per jaar. Mevrouw Van der Veen (WD) vroeg zich in de bewuste raads vergadering nog af waarom poli tie en brandweer-hulp gratis is en eerste hulp dat verder niet kan zijn. Pauluskleuterschool Verder moet de raad maandag avond nog beslissen over het her stellen van een constructiefout die bij de bouw van de Pau luskleuterschool aan de Brem- horstlaan gemaakt is. Door deze fout treedt regelmatig lekkage ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Morswegkwar- tier. Noordbinnenstad, Noorderkwartier en Groenoord) H.C. Jasperse, Witte Sin gel 72, tel. 124961; wijk 2 (Kooi en Me ren wijk) H.A.M.M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; wijk 3 (Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk, zuidbinnenstad) Stolk. Burggravenlaan 16, tel. 125820; wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier) zaterag dr. Roos, tel. 766123; zondag A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Leiderdorp - O. Du Ry v. Beest Holle en M.P Hennink, Vlaskamp 16, tel. 89100 (zat. en zond. spreekuurtje van 12.30-13 Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666 (van zat. 10 uur tot maandag 07 uur). Voorschoten - zaterdag (tot 23 uur) S. v.d. Kooy, B.S. v.d. Oyelaan 13, tel. 6951; zondag S.M. Platteel, A. Diepenbrock- laan 6, tel. 5417. Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 8 tot 15 december door apotheek Cen traal, Breestraat 74. Leiden, tel. 120552. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude - Gezond heidscentrum Berkenkade Leiderdorp, spreekuur ma. t/m do. 14-15 uur, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan tel. 4641. Warmond -T. Miedema. Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 05222-10542. DIERENARTSEN G .Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405 (van zat. 13 uur tot maandag 09 uur). VRIJDAG Hooglandsekerkgracht, 7e Huizinga-le- zing prof. Karei van het Reve, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, algemene beschouwingen 19.45 uur. Raadhuis De Paauw, Wassenaar, exposi tie pentekeningen Robert van Lit, 19.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, inf. avond Bahai 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, scholierenca fé 15-17.30, soos Mirakel, 20-24 uur, ge handicapten soos 21-24 uur, eethuis Re pelsteeltje 18 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum soosavond, vanaf 21.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, vanaf 21 't Breehuys, Breestraat 19, swingavond voor middelbare scholieren 20-24 uur. Sanders, Levendaal hoek Korevaar- straat, antiekmarkt 9.30-17 uur. Politiebureau Leiderdorp, Acacialaan, kijkmiddag voor gestolen fietsen 14-16 Zalencomplex Camphuys, Rhijngees- terstraatweg, antiekbeurs 10-17 uur. Lak-theater, Levendaal 150. theater groep "De Vlek" met "het web" 20.30 Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, go-gongtournooi 11 uur. Anna Pauwlonastraat 1, duivenexposi- SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Dierenhulpdienst op. Het bestuur van de Oecume nische Schoolvereniging "De Paulusschool" heeft nu gevraagd om medewerking van de ge meente bij het herstellen van de dakconstructie. Het college van burgemeester en wethouders is wel van mening dat het herstellen van deze fout niet in de categorie "normaal onderhoud" thuis hoort. Kleuterschool wordt opgeheven LEIDERDORP - De Leiderdorpse kleuterschool "Klein Duimpje" wordt per 1 april van het volgend jaar opgeheven. Het aantal kleu ters van deze openbare kleuter school aan de Kom van Aaiweg vertoont al enkele jaren een da lende tendens. Op 27 november van dit jaar werd de school door nog slechts één kind bezocht. Dit was aanleiding voor het college van burgemeester en wethouders de raad te adviseren over te gaan tot sluiting van de kleuterschool. Een onvermijdelijk gevolg van deze sluiting is dat de hoofd- kleidster, mevrouw M. Di Bella- van der Reijden, ontslag moet worden aangezegd. Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij vc uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2