IGOR BEKENT KLEUR Jevlime Limited verhuisde naar Brabantse Oss Boskoop Show 1979 plantenbeurs op consument gericht Alpheuse hond krijgt eigen pad Selectie is voor mij geen verrassing DONDERDAG 7 DECEMBER 1978 LEIDEN/flEGIÖ PAGINA 23 BOSKOOP - Onder de titel "Bos koop Show 1979" wordt rond Pa sen een plantenbeurs voor het publiek georganiseerd. In tegen stelling tot de traditionele vak beurzen en -tentoonstellingen zal deze beurs helemaal op het publiek worden afgestemd. Tijdens tentoonstellingen in het verleden is telkens weer geble ken dat bezoekers meer willen dan alleen planten kijken. Steeds weer werd gevraagd naar de mo gelijkheid om tentoongestelde waren te kopen en mee naar huis te nemen. Boskoop Show zal de mogelijkheid bieden vervoerbare en direct te gebruiken planten mee naar huis te r Het initiatief voor deze show is ge nomen door VW-directeur W Koelewijn en de journalist Jaap Hage. De initiatiefnemers staat een zuiver commerciële opzet Vrijwilligers- medaille voor J. Spierings ALPHEN AAN DEN RIJN - Bur gemeester R. M. Gallas heeft gis teravond aan Dammenaar J Spierings het jaarteken uitge reikt behorende bij de vrijwilli- gersmedaille. De Dammenaar, die als postbesteller in Zwam- merdam werkt, kreeg dat jaarte ken omdat hij in augustus van dit jaar tibintig jaar deel uitmaakte van de brandweerploeg van het bedrijfszelfbeschermingsobject van het postkantoor. Het gebeu ren had plaats in het postkantoor in Alphen aan den Rijn B en W van Waddinxveen lopen mee in stille tocht WADDINXVEEN - Amnesty In ternational in Waddinxveen houdt aanstaande zaterdag (9 de cember) een stille tocht ter her denking van het feit dat 30 jaar geleden de Universele verklaring van de rechten van de mens werd aanvaard door de Verenigde Na ties. Aan de tocht zal ook worden deelgenomen door burgemeester en wethouders. De stoet vertrekt om 14.00 uur van de Groenvoorde en eindigt bij het gemeentehuis Van daaruit zullen teksten voor telegrammen naar de ambassa des van Egypte, Ethiopië, Gabon en Frankrijk worden opgesteld. voor ogen, waarbij Boskoop naar voren komt als bron van sierge wassen. Naast het aanbod van siergewassen wordt gedacht aan een stand met boeken, materiaal voor tuinaanleg (hout, stenen enz.), kunstmest en andere be strijdingsmiddelen, eenvoudig tuingereedschap enz. Daarnaast zal voorlichting een be langrijke plaats innemen. Daarbij denkt men aan het aantrekken van een deskundige die eenvou dige tuinontwerpjes maakt, een plantendokter en het organiseren van bloemschikdemonstraties en het geven van algemene voorlich ting over het opkweken van plan ten. Volgens de organisatoren heeft men internationaal nu al blijk ge geven van belangstelling voor deze show. Er is sprake van dat de show wordt opgenomen in een "bollentour" van reisorganisaties en een Japanse chartermaat schappij heeft te kennen gegeven mensen over te zullen vliegen SCHIPHOL-Gehuld in dekens is vanochtend een groep Vietnamese vluchtelingen op Schiphol ac komen. De mensen werden in september in volle zee opgepikt door twee Nederlandse schepen woonden tot nu toe in een doorgangskamp in Singapore. De vluchtelingen zullen voorlopig derdak krijgen in vakantiecentra in de Drentse plaatsen Halverte en Borger Intergemeentelijk overlegorgaan op politieke toer ALPHEN AAN DEN RIJN - Het dagelijks bestuur van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek zal met een nieuw voorstel komen over de door de provincie Zuid-Holland uitgebrachte circulaire volkshuisvestingsbeleid. Daarin doet de provincie de gemeenten onder meer een drietal verordeningen aan de hand die de ge meenten kunnen gebrui ken bij de verdeling en toewijzing van huizen. Het algemeen bestuur van het In tergemeentelijk Overlegorgaan kreeg gisteravond een ontwerp- reactie daarop aan de provincie te behandelen. Die reactie ging tot teleurstelling van vrijwel alle gemeentelijke vertegenwoordi gers niet in op de inhoudelijke kant van de circulaire. Dagelijks bestuurslid J. ten Heuvelhof be aamde later dat met deze reactie kool en geit worden gespaard. Alom viel teleurstelling over het stuk van het dagelijks bestuur te beluisteren. Het Hazerswoudse PvdA-raadslid F. Struben: "Het college (dagelijks bestuur) is om de politieke brei heengelopen" Het was volgens Struben juist geweest als het dagelijks bestuur wèl duidelijk had geadviseerd over het al dan niet gebruiken van de door de provincie aange dragen model-regelingen. Burgemeester T.R. Seinstra van Nieuwkoop kwalificeerde het stuk van het dagelijks bestuur als "vaag""Het standpunt van het college is onduidelijk. Hier heb ben we in Nieuwkoop maanden op gewacht omdat we een voor keur hadden voor een regionale aanpak. Wij zijn duidelijk teleur gesteld over de wijze waarop het IGOR met dit stuk aan de gang is geweest" Onelegant ALPHEN AAN DEN RIJN - De komende jaren moet er in Alphen een heel "net" van hondenpaden ko men. Het eerste pad ligt er al enige tijd (achter de Herculesflat), terwijl er een tweede pad moet ko- men langs de oevers van de Zegerplasfin de hoek bij de Saffier straat) .Concrete plannen zijn er ook voor Ridderveld-west. Daar denkt men nog deze winter of komend voorjaar een hondenpad te leg gen in de bosjes langs het Vliestroom tussen Vlie - stroom en Marsdiep, (foto). Zo'n hondenpad van houtsnippers is over hel algemeen ruim een meter breed en minstens 50 tot 60 meter lang. Voor Oud-Alphen heeft de plant soenendienst nog geen concrete plaats op het oog. Het aanbod van geschikte plaatsen is daar veel minder groot dan in Ridderveld. Zodra zich in Oud-Alphen echter een mogelijkheid voordoet zal er ook in dat deel van Alphen een dergelijk pad worden gelegd. Man ernstig gewond SASSENHEIM - Bij een bedrijfs- ongeluki gisteren in Sassenheim, is de 30-jarige J. Walraven ernstig gewond geraakt aan zijn hoofd. Hij moest overgebracht worden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Op een bouwplaats van de firma Bontenbal aan de Hoofdstraat in Sassenheim werd hij aan zijn hoofd geraakt door een haak. De haak schoot los van een betonnen plaat, die net van een vrachtwagen werd getakeld. Inbraak. Bij een inbraak in druk kerij Albedom-Klop aan de Bleekmakerstraat in 't.Heem in Katwijk zijn gisteren een 19-jari- ge Rotterdammer en een even oude Schiedammer op heterdaad betrapt. Bij de inbraak ging in de woning van een van de werkne mers van de drukkerij een stil alarm over. Deze waarschuwde de politie, die de inbrekers kon inrekenen terwijl zij een aantal kasten overhoop haalden. Brand. Een brand in de antiekzaak "Het Stoofje" aan de Zuistraat in Katwijk aan zee heeft gister avond tussen tien en elf uur aan zienlijke schade aangericht. Door vermoedelijke kortsluiting brandde het interieur van de zaak geheel uit. De exacte schade is nog niet bekend, omdat er ook antiek verloren is gegaan waar van de waarde nog onduidelijk is. Burgemeester D. Brouwer de Ko ning van Woubrugge sprak van "een mager schepje uit de ketel", terwijl burgemeester G.J. Van der Kroft van Nieuwveen, Rijnsa- terwoude en Leimuiden weinig goede woorden overhad voor het stuk. Hij vond het bovendien on elegant dat het dagelijks bestuur geheel voorbij gelopen was aan het advies van de commissies ruimtelijke, ordening en finan ciën (dagelijks bestuurslid Ten Heuvelhof erkende later dat het eleganter zou zijn geweest om in ieder geval aan te geven waarom het advies niet is overgenomen door het dagelijks bestuur). Van der Kroft gaf als zijn mening te kennen dat het overlegorgaan een andere houding tegenover de provinciale nota zou moeten aannemen. "Ik vind dat we ons positief op moeten stellen en waardering moeten hebben voor het initiatief dat de provincie ge nomen heeft". Er zou volgens Van der Kroft dan nader uitge werkt moeten worden welke punten uit de modelregelingen wel en niet aanvaardbaar zijn voor de gemeenten. Van der Kroft stelde dan ook voor om het thans ter tafel liggende stuk terug te laten nemen en in een volgende vergadering een nieuw stuk te behandelen. Dagelijks bestuurslid Ten Heuvel hof (Hazerswoude) liet op voor hand al weten "vanavond niet right or wrong dit stuk te gaan verdedigen" "Het gaat hier in derdaad om politieke keuze's". beaamde hij. Hij noemde het voorstel van Van der Kroft om het hele stuk maar terug te ne men een "zwart-wit"-voorstel, maar kon daar toch wel waarde ring voor opbrengen. "Ik kan na tuurlijk wel een uur gaan probe ren de meningen aan elkaar te lijmen en misschien vind ik dan een kleine meerderheid voor ons voorstel, maar ik voel daar niet voor", liet Hazerswoude's bur gemeester spontaan weten. Hij zei er persoonlijk geen moeite mee te hebben het stuk terug te nemen en liet verder weten zich te realiseren dat het IGOR daar mee bewust op de politieke toer ^la een schorsing bleken ook de overige dagelijkse bestuursleden daarmee in te kunnen stemmen. Dat betekent dat er een nieuw voorstel wordt geproduceerd Waarop burgemeester Van der Kroft liet weten blij te zijn dat het dagelijks bestuur nu "kleur heeft bekend". Waarop Ten Heuvelhof alert reageerde: "Maar uit dat zwart-wit voorstel van U kan ook een grijze combinatie voort ko men" Open brief van werkgroep aan inwoners ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Alphense bedrijf Jevlime Limi ted, dat begin dit jaar in opspraak kwam door de verkoop van Zuid- afrikaanse wijn, is verhuisd naar Oss. De Alphense werkgroep Zuidelijk Afrika heeft nu een open brief geschreven aan de be volking van Oss om zich te ver zetten tegen de vestiging van het importbedrijf in hun woonplaats. Met name de Boycot Outspan Aktie deed in april van dit jaar een be roep op de bevolking om niet langer Zuidafrikaanse wijn te kopen. Het bedrijf zelf werd ge vraagd de verkoop van Zuidafri kaanse "bloedwijnen" te staken. Het bedrijf weigerde dat overigens Jevlime Limited wees er in een open brief op, een handelsonder neming te zijn en geen politieke of filantropische instelling. Het stelde onder meer dat zij bij de verkoop van wijn niemand om de tuin leidde; de betreffende wij nen werden duidelijk als zijnde Zuidafrikaans aangeboden. De directie van Jevlime Limited zei verder bij die gelegenheid dat haar leverancier "De Bergkel- ders" bekend staat om haar voor uitstrevende houding ten aanzien van rassenrelaties. Volgens de di rectie bestaan binnen het bedrijf geen discriminerende toestan den op loon-, sociaal- of welk ge bied dan ook. De Alphense werkgroep Zuidelijk Afrika wijst er in haar open brief nogmaals op dat de Verenigde Naties hebben opgeroepen tot een economische boycot en dat de werkomstandigheden van de zwarte arbeiders op de wijnplan tages miserabel is. In Alphen: Raad beslist 21ste over regio-brandweer ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeenteraad van Alphen aan den Rijn zal op 21 december ja of nee moeten zeggen tegen een voorstel om uit te treden uit de brandweerregio Rijnland. Dat zei burgemeester R. M. Gallas gis teravond tijdens een vergadering Intergemeentelijk het Interker kelijk Overlegorgaan Rijnstreek. Daar bleek ook dat Rijnsater- woude tot nog toe de enige ge meente is waar al een besluit is kwe De gemeenteraad van Zevenhove die vorige week moest beslissen of ze al dan niet uit wilde treden, heeft de beslissing uitgesteld tot 19 december, liet de vertegen woordiger van deze gemeente J. S. Wagenaar weten. Hij voegde daar nog aan toe: Het ware ons liever geweest als Alphen voorop was gegaan". De heer Wagenaar sprak echter de verwachting uit dat Zevenhoven de andere ge meenten wel zal volgen als beslo ten wordt tot uittreding. AZC-spclcr Frank van den Akker: ALPHEN AAN DEN RIJN - "Het komt op dit moment niet als een verrassing voor me, want ik heb al eerder bij de selectie gezeten. Wel vind ik zo'n verkiezing leuk. Het is toch een bekroning voor al die jaren dat je met water polo bezig bent," aldus Frank van de Akker over zijn verrassende entree in de selectie van bondscoach Ivo Trum- bic. De 26-jarige AZC-speler is door de Joegoslaaf uitverkoren om de voorbereidingen op de Olympisch spelen in Moskou (1980), waarvoor Nederland zich overigens eerst nog moet kwalificeren, mee te maken. Behalve Van de Akker zijn ook ploeggenoten Buunk, Van Es, Keman en Noorde- graaf geselecteerd. Stroboer twijfelt nog en heeft bedenk tijd gevraagd. "Omdat ik 26 ben zou je het misschein een late erkenning kunnen noemen." zegt de Al- phenaar. "Maar vroeger heb ik op 16-jarige leeftijd ook in de jeugdselectie gezeten. Toen kwam ik duidelijk snel heid te kort, waardoor ik nooit in een vertegenwoordi gend team ben uitgekomen." Vier weken terug informeerde Trumbic bij Van de Akker of deze interesse had voor het spelen in het Nederlands team. Nadat hij al een trai ningskamp op Papendal met de nationale ploeg ter voorbe reiding op de eerder dit jaar gehouden WK in Berlijn had meegemaakt, wilde de AZC- leggen. De stijl van de Oost- Europese landen volgen, dus. Dat zou de oorzaak zijn dat het in Berlijn zo slecht ging. Maar daar staat tegenover dat het in Montreal juist zo goed ging. De vraag is nu wat er moet gebeuren." Waarmaken De AZC-aanvaller is toch be wust van het feit dat hij zich nog helemaal waar moet ma ken om straks een plaats in het Trumbic-zevental te ver overen. "Het zal inderdaad erg moeilijk zijn om bij de eerste elf te ko men. Daar streef je echter naar en dan moet jeer naar toe zien te werken. Bij voorbaat zit ik er niet bij. dat weet ik. Maar aan de andere kant is het natuurlijk niet uitgesloten. Het zal knokken worden en als ik een kans zie dan kan ik dat vrij aardig opbrengen." Van de Akker heeft daarbij het voordeel dat hij in een kwali tatief sterke ploeg zwemt. Landskampioen AZC is de hofleverancier voor de natio nale selectie. En het geval wil dat de Alphense ploeg in een fase zit waarin inzet en men taliteit van het allergrootste belang zijn. De Geurtsen- formatie domineert dit sei zoen niet als in het voorgaan de jaar, toen de competitie slechts een tweestrijd was tussen AZC en De Robben. Trainingskamp "Omdat er in de voorbereiding op Berlijn een aantal spelers waren afgevallen na enkele grote toernooien in het bui tenland had Trumbic me al gevraagd voor dal trainings kamp. Eigenlijk om voldoen de spelers voor een wedstrijd te hebben. Ik kon toen zelfs nog mee naar een toernooi in Joegoslavië, maar dat ging niet omdat m'n werk me op eiste en ik bovendien een enorme conditionele achter stand had. Ik heb wel zoveel mogelijk gedaan in dat trai ningskamp. Zoals bekend werd Berlijn, waar ik wel als toeschouwer aanwezig was, een puinhoop. Dat was het al, maar de WK vormde een be vestiging." Van de Akker vervolgt: "Dat bijna iedereen, ondanks de slechte prestaties en sfeer, nu toch weer van de partij wil zijn, komt door de veranderde aanpak. Er is een reorganisa tiecommissie in het leven ge roepen. Hoe het nu allemaal precies moet is nog niet he lemaal duidelijk. Maar zeker is dat alle goede spelers be schikbaar zijn en ze niet bij voorbaat nee tegen het Ne derlands team hebben ge zegd. Trumbic heeft met ie dereen een persoonlijk ge sprek gehad en inzet ge vraagd voor Het Olympisch toernooi in 1980." Volgens Van de Akker zou het Nederlands team "nieuwe stijl" vooral een "Hollandse" basis krijgen. Hij: "Trumbic bepaalde de spelpatronen en wilde de individuele vrijheid meer en meer aan banden Nu hebben zich daar ook ande re ploegen (VZC, Zian) bijge voegd en ligt een uiterst nipte overwinning op Neptunus Arnhem vers in het geheugen. Van de Akker: "Het spel van oris is wat verzadigd, niet zo fris van de lever. Je weet datje gaat winnen, maar het dringt niet door dat het wel eens moeilijk kan worden. Die Eu ropa-cup-uitschakeling had ons wakker moeten schud den, maar dat is niet gebeurd. Het kunnen vechten zijn we niet meer gewend. Dat zag je bij Neptunus. We hebben zeer slecht gespeeld en enorm veel kansen onbenut gelaten. Het is puur geluk dat we daar toch Frank van de Akker beseft als geen ander dat het knokele- ment terug moet keren in de Alphense gelederen, wil de ploeg in de komende zware ontmoetingen met VZC (za terdag in Alphen) en Zian (volgende week in Den Haag) niet echt uitglijden. Hij on derkent het gevaar, maar vraagt zich af of de totale ploeg dat ook doet. "Denk er om dat VZC en Zian vreselijk moeilijk te bestrijden zijn. En toch geloof ik niet dat die overtuiging cr bij ons inzit. Misschein dat het vier verlies punten worden en dat ieder een dan pas wakker is. VZC is erg beweeglijk en bezit veel snelheid. Bovendien verzet Bras in de verdediging veel goed werk. En zoals ik Zian, dat met Veer en Misdorp in uitstekende vorm weer hele maal terug is, heb zien spelen, tip ik die ploeg zelfs als kam pioen. We zullen echt een paar keer alles opzij moeten zet ten," weet Van de Akker. Frank van de Akker:- Zo'n verkiezing isioch al die jaren datje bezig bent."

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 23