Alternatief verkeersplan Lommerlust Belastingverhogingen sprong in het duister fe/cfse agenda Kabel-tv tevens Warmondse raad bespreekt door li en W voorgestelde fietsroute Verdeeldheid over hoogte belasting in raad Zoeterwoude VVD Warmond: Benthuizen wil geen uitbreiding Zoetermeer HERZIENING TARIEVEN VOOR ELEKTRICITEIT Eerst profielschets vervolgens enquete VERKEERSSITUATIE GEVAARLIJK BIJ WIJK KERKEHOUT Oudste inwoonster Leiden overleden PAGINA 2 VRIJDAG 1 DECEMBER 1978 WARMOND - De Oranje Nassaulaan in Warmond éénrich- tingsweg in de richting van het centrum en het verkeer vanuit het dorp naar Oegstgeest omleiden via een route door het naast de Oranje Nassaulaan gelegen bestem mingsplan Lommerlust. Dat is het idee dat de WD-fractie gisteravond als alternatief aan droeg in de discussie over de ver keerssituatie in het kader van het plan Lommerlust. Het college van burgemeester en wethouders heeft eerder een plan gelanceerd waarin een fietsroute gedeeltelijk langs de Oranje Nassaulaan en gedeeltelijk door Lommerlust loopt. "Waarom moeten de fietsers gaan omrijden? Kunnen niet in plaats van die weggebruikers de auto's een omweg maken?" zo vroeg Bonjer zich af. Hoe de alternatie- vé fietsverbinding moet gaan lo pen wilde Bonjer nog in het mid den laten. Ook Progressief Warmond zag wel iets in de gedachtengang van de VVD. Wethouder Van der Zalm voegde daar later nog aan toe de plannen voor een fietspad en de ontsluiting van Lommerlust meer in een totaalplan te willen verwerken. In dit plan moet dan ook het gebied naast Lommerlust (richting Oegstgeest) worden op genomen, omdat juist daar de wegen verder gaan. Het CDA was er in eerste instantie ook voor om het plan van de WD nader te bekijken. Burgemeester De Vreeze atten deerde de raadsleden erop dat het alternatief voor de fietsroute pas erg laat op tafel is gekomen: "We moeten uiterlijk de volgende vergadering het bestemmings plan goedkeuren". Verder gaf hij aan dat met de projectontwikke laar Bagon, die de plannen op stelt voor het naast Lommerlust gelegen gebied, zal worden on derhandeld, waarbij onder ande re de terreinindeling aan de orde zal komen. "De mogelijkheid is dan open om een tracé voor een fietspad af te dwingen", aldus De Vreeze. In het verder bekyken van het al ternatief plan van de WD zag De Vreeze een oponthoud dat kos tenverhogend zou gaan werken Het bouwrijpmaken van het ge bied waarop onder andere de ontsluitingsweg komt zal bin nenkort gaan beginnen en een verdere vertraging van het hele plan zou "zulke financiële conse quenties kunnen hebben dat een deel van de geplande woningen niet meer in de sociale sector zouden kunnen vallen" Het kostenaspect zal in zeer korte tijd echter nog geen rol van bete kenis gaan spelen waardoor uit stel tot de volgende raadsverga dering tot de mogelijkheden bleef behoren. Het voorstel van Timmerman (Progressief War mond) werd dan ook overgeno men de fietsroute nog eens nader te bekijken en er 21 december, de volgende raadsvergadering, op terug te komen. De Vreeze zei toe dat hij zou trachten voor die tijd de resultaten van een binnenkort VVD-voorstel eenrichtingsverkeer in de oranje Nassaulaan naar hel centrum toe met Bagon te voeren gesprek al vast in kaart te brengen zodat dit bij de verdere discussie meege nomen kan worden. Eilandje Verder nam het college het idee van de fracties van PW en WD over om alsnog een eilandje te creëren in Lommerlust. Al eerder was in een schetsontwerp van de stede- bouwkundige bij het Poelmeer een eilandje opgenomen, dat door rondom een bomenrij een stukje land uit te graven kan ont staan. Daardoor zouden ook de bomen behouden kunnen blij ven. In latere tekeningen was dit idee echter van de baan. De Vreeze deed het schetsje af door te stellen dat het gebied vrijge houden was om eventueel nog eens te gaan dienen voor de aan leg van een ijsbaan (met Olympi sche afmetingen). Verder moet de zandopbrengst van het gebied (én dus ook van het eilandje) ei genlijk dienst gaan doen voor het aanleggen van een wal tegen de geluidshinder van de Schiphol- lijn, zo werd gesteld. Na een schorsing van de vergade ring deelde De Vreeze echter mee dat het bij nader inzien toch moeilijk zou zijn een "Olympi sche" ijsbaan in het gebied in te passen. Het idee voor het eilandje zal nu nader door het college worden bekeken. WARMOND - Een motie van de Warmondse WD geriéht tegen het verhogen van de plaatselijke onroerend-goedbelasting met 3,5 werd gisteravond door een meerderheid van de raad (Pro gressief Warmond en CDA waren het niet met de motie eens ver worpen. De WD had zich evenals de andere twee partijen gekeerd tegen het verhogen van belastingen terwijl er nog geen begroting op tafel is. Alleen stelden de liberalen het harder door de verhogingen "een sprong in het duister" te noemen. Corijn kwam namens de WD met een schema waarmee hij duidelijk probeerde te maken dat de druk van de onroerend-goed belasting in Warmond in verhou ding met die in vergelijkbare ge meente elders erg groot is. "Warmond heeft een afschrik kend regio voor de onroerend- goedbelasting. Ze ligt hier veel hoger dan in ons omringende gemeenten. Het is sociaal-eco nomisch ongewenst de extreem hoge belastinglast nog eens te gaan verhogen" Hij drong er dan ook op aan de onroerend-goed belasting te bevriezen. "Als we de begrotingscijfers in handen had den gehad waren we misschien zelfs met een voorstel gekomen om ze met 10% te verlagen" Wethouder Van Schagen ant woordde daarop dat dit helemaal niet zou kunnen, omdat het reali seren van bepaalde voorzienin gen in de gemeente dan onmoge lijk zou worden. Corijn bleef echter bij zijn stand punt en voerde aan dat het psy chologisch een ongunstig mo ment was om met een verhoging aan te komen omdat door de in voering van de onroerend-goed belasting verschillende inwoners al eerder met een verhoging wa ren geconfronteerd (door een nieuw heffingssysteem). "En dat heeft een bepaalde onrust in het dorp veroorzaakt", aldus Corijn. Van Schagen wees erop dat er ook mensen zijn geweest die dankzij het nieuwe heffingssysteem minder belasting hoefden te be talen "en die hoor je natuurlijk niet". Verder keerde de VVD zich nog te gen de verhoging van de reinigs- rechten met 1% omdat dit vol gens Corijn niet kostendekkend zou zijn. ZOETERWOUDE - Tijdens de gis teravond door de gemeenteraad van Zoeterwoude gehouden al gemene beschouwingen bleek dat de drie partijen in de raad nogal uiteenlopende meningen hebben over de hoogte van de on roerend-goedbelasting. Het CDA was van mening dat de belasting niet moet worden ver hoogd met de voorgestelde 13% en wil in plaats daarvan de reser ves die de laatste jaren flink zijn gestegen aanspreken. De WD daarentegen vond dat "de rek er uit is" en stelde dat tegen over jaarlijks op de begroting drukkende lasten ook inkomsten moeten staan. Ook de problematiek rond de pre mie-koopwoningen die Noorlan- der onlangs in prijs heeft ver hoogd kwam weer aan de orde. De dienst gemeentewerken van Zoeterwoude heeft een eigen overzicht gemaakt van de facto ren die hebben geleid tot de prijs stijging. Inplaats van de 14.000 van Noorlander (waarvan 10.000 aan de kopers werd doorberekend), kwam de dienst maar tot een bedrag van 5.450 aan extra kosten. De gemeente wil de reactie van Noorlander afwachten om te kunnen bepalen wat er verder moet worden gedaan. Hoewel met name Engelkes (CDA) het daar niet mee eens was, acht het college van burgemeester en wethouders het niet juist juridi sche stappen te ondernemen. Het college vindt dat de bewoners zelf in actie moeten komen. Voorlopig wordt het antwoord BENTHUIZEN - De gemeente Benthuizen is van plan alles in het werk te stellen om te voorkomen dat Zotermeer gaat uitbreiden in de richting Benthuizen. Dit blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van het raads lid Van Loon (VVD). Uit een gesprek dat het college van burgemeester en wethouders van Benthuizen met Zoetermeer heeft gehad, blijkt dat Zoetermeer op korte termijn wil starten met de voorberidingen voor een bestem mingsplan voor de zogenaamde bouwlokatie Noord. De gemeente Benthuizen heeft Zoetermeer laten weten dat deze uitbreiding onaanvaardbaar is en dat men overweegt alle rhogelijk- heden van de Wet op deruimtelijke ordening te gebruiken om de uit breiding te voorkomen. De ge meente denkt dat het zinvol is de middelen van deze wet te gebrui ken, omdat ook de provincie geen voorstander is van wijk noord. Een voorstel van Van der Post (PZ) om het voorgestelde bedrag van 1250., met 990., te verho- gen vond geen steun, omdat de M°cht, de gemeente Zoetermeer raad van mening was dat het ondanks alles toch gaan uitbreiden werk van de cursusleiding op dan wil Benthuizen overleg over de vrijwillige basis moet geschie- ?yentuele inrichting van het plan Noord. WASSENAAR - De Wassenaarse raadscommissie voor financiën heeft zich gisteren gebogen over een wijziging van de elektriciteitstarieven. Het energiebedrijf Rijnland stelt een wijziging voor in de zogenaamde goedkope uren. Dat zijn de uren waarin een lager tarief geldt, in combi natie met een hoger vastrechtbedrag. Tot nu toe gold deze regeling in het week-end, verder van 's avonds 23.00 uur tot 's morgens 7 uur en overdag van 11.30 tot 14.30 uur. Rijnland stelt de aangesloten gemeenten voor de goedkope uren overdag met een half uur te verminderen en te laten ingaan om 12.00 uur. Ter compensatie wordt het tarief dat in de goedkope uren geldt met 0,1 cent per kWh verminderd. Fractievoorzitters Oegstgeest over benoeming nieuwe burgemeester OEGSTGEEST - "Wij hebben zo van Noorlander afgewacht "ên lanS mogelijk geprobeerd een open wordt de kwestie op 21 decem ber, in de volgende raadsverga dering, opnieuw bekeen. Het voorstel van B en W. om het organiseren van VOS (vrouwen oriënteren zich op de samenle- enquete overeind te houden. Maar tenslotte hebben we met een com promis genoegen moeten nemen. Dat was het commentaar van D'66- fractievoorzitter van de Oegstgees- ter politieke partijen. Onderwerp WASSENAAR - Bij het begin van de wijk Kerkehout in Wassenaar waar de zeven nieuwe woningen worden gebouwd, zullen gevaar lijke situaties ontstaan wanneer deze bewoond zijn. De bewoners moeten dan namelijk de weg op draaien zonder enig uitzicht op het verkeer van en naar Kerke hout. Deze vrees heeft dr. Stoe- linga, voorzitter van de buurtver eniging Kerkehout uitgesproken. Hij heeft enkele suggesties ge daan die de toestand ter plaatse volgens hem kunnen verbeteren. Het verleggen van de rijweg, verkeerslichten bij de Ouder- meulenlaan wil omzeilen, een halt toe te roepen. De voorzitter van de buurtvereniging heeft in middels van wethouder Van Dingstee de toezegging gekregen dat het college en de ambtelijke verkeerscommissie en techni sche diensten hierover op korte termijn met de buurtvereniging overleg zullen plegen. Van Leeuwenpark zover mogelijk van de huizen af LEIDERDORP - De Leiderdorpse en de aanleg van een fietspad zijn ideeën die de voorzitter naar vo ren heeft gebracht. Een reconstructie van het begin van Kerkehout kan volgens Stoelinga worden ingepast in eventuele verbeteringen van de parallelweg bij de wijk. Deze weg wordt gereconstrueerd om het snelrijdend sluipverkeer, dat de gemeentebedrijven zijn begon nen met de voorbereidingen voor de sloop van het Van Leeuwen park. De bestrating wordt opge broken en de oude gevelsteen wordt verwijderd, zodat de firma Koen uit Leiderdorp aanstaande maandag met de eigenlijke sloopwerkzaamheden kan be ginnen. vingl-cursussen te subsidiëren van bespreking was een te houden werd door de raad overgenomen, enquete naar de onder de Oegst- geester bevolking levende wensen ten aanzien van een nieuwe burge meester. Hierover beraden de ver schillende raadsfracties zich thans, omdat volgend jaar burgemeester Van Eysinga met pensioen gaat. 'Wij wilden een enquette", legde Wuisman uit, "waarbij de menin gen van de verschillende fracties niet zouden worden afgedrukt. In tegendeel de vragen zo formuleren LEIDEN - De oudste inwoon ster van Leiden, de 102-jarige Jansje La Court-Viele, is gis terochtend in het bejaarden centrum Groenhoven aan de Witte Rozenstraat overleden. Jansje Viele werd op 3 mei 1876 in Leiden geboren en heeft onafgebroken in de Sleutel stad gewoond. Haar echtge noot overleed in 1960 op 82-ja- rige leeftijd. Het echtpaar La Court kreeg vier kinderen. Pas op honderd-jarige leeftijd is Jansje Viele verhuisd naar Huize Groenhoven, waar zij de laatste twee jaar van haar leven heeft doorgebracht. De begrafenis waaraan een rouwdienst vooraf zal gaan is maandag 4 december op de begraafplaats Rhijnhof. Door het overlijden van Jansje Viele is de heer A. Geerlings, inwoner van het bejaarden centrum De Lorentzhof, de oudste inwoner van Leiden geworden. De heer Geerlings hoopt op 9 januari aanstaande zijn 101-ste verjaardag te vie- Wuisman: ...compromis dat de mensen er vrij op zouden kunnen antwoorden. Andere frac tievoorzitters wensten echter eerst te komen met een gezamelijke pro fielschets waaraan de nieuwe bur gemeester moet voldoen. Naar aanleiding hiervan willen zij de mensen vragen wat die ervan den ken., aldus Wuisman. Het compromisvoorstel dat uitein delijk uit de bus is gekomen houdt in, dat de politieke partijen net als de inwoners van Oegstgeest de antwoorden op de vragenlijst in- vullen."Deze zijn bedoeld als sug gestie, om de mensen wat op weg te helpen. Het is beslist niet de be doeling dat hierdoor de beant woording in een bepaalde richting wordt gedwongen", aldus, nog steeds Wuisman. Of de enquete ook op deze manier wordt uitgevoerd is nog afhanke lijk van de goedkeuring door de raadsfracties. CDA-fractievoorzitter Van Hazel verwacht, dat de vragenlijst eind januari aan de inwoners van Oegst geest wordt voorgelegd. "We weten nog niet of we het in een huis aan huis te verspreiden vragenlijst zul len zoeken of dat het een publikatie in de kranten wordt. Want de waar de van een dergelijke enquete is na tuurlijk sterk afhankelijk van de mate waarin erop wordt gerea geerd. Reageren weinig mensen dan moet je je afvragen in hoeverre de uitslag representief te noemen is", sprak Van Hazel gisteren als zijn mening uit. VVD-fractie voorzitter Van Rei- lingh was niet voor commentaar bereikbaar. Verwacht wordt dat de commissa ris van de koningin in Zuid Holland de Oegstgeester gemeenteraad be gin volgend jaar om een profiel schets voor de opvolger van bur gemeester Van Eijsinga zal vragen. Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, scholierenca fé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur;gehandicaptensoos, 21-24 uur; eet huis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Leidse Schouwburg, "Gelukkige da gen" en "Vele wegen...", twee eenakters, 20.15 uur. LAK-Theater. videiopresentatie van "Klink" en "De man met de bloem in zijn mond", 20.30 uur. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, le zing "De opstanding van Christus we tenschappelijk bewezen", 20 uur. De Vrolijke Arcke, Pieterskerkchoor- steeg, buurtavond Pieters- en Acade- miewijk, 20 uur. Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, Breestraat 19, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. LAK-Theater. Toneelgroep Centrum met "En nou ik 20.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, Hot- House: concert Willem Breuker Kollek- tief, 21.00 uur. Nieuwe Rijn 20a, contactavond paren, 21.30 uur. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802.Leidse Schouwburg. Concertino Unisono, poppen- en pantomimethea ter, 14.30 en 20.15 uur LAK-Theater, kindervoorstelling: groep Spektakel met "Kleine dieren", 15 uur. Haarlemmerstraat 73b, ontmoetings centrum voor vrouwen "Femke", 11.-13 uur en ma. van 9.30-12.30 uur. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, Noordeinde 2a, fotografie; yoga; Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou wengroep, di. van 0-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga; t'ai chi, 19.30uur; gitaar; Go-club, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, ma., di., do. en vr. overblijfsoos, 12-13.15 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, film "1'Innosence", 20 uur. Gemeentehuis, gemeenteraad, 19.30 Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, Noord-binnestad, Noorderkwarier en Groenoord): M. van Tol, Sitteflaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi en Merenwijk): P.L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 210890' Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tjuin- stadwijk en 2uid-binnestad): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. 10 tot zondag 8 uur vm.: F. Lahr, Zoe- terwoudse Singel 11, tel. 120347; van zondag 8 tot 24 uur: W. Schellekens, Pa- ganinistraat 24, tel. 764035. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door J. van der Leden. Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zaterdag) spreekuur van 12.30-13 uur; F. Kemme Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zondag), spreekuur vm 12.30-13 uur op Merel- straat 184 A, tel. 891000. Oegstgeest -De weekenddienst van za terdag 10 totmaandag 7 uur vm., wordt waargenomen door E.W.F. van Walche ren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten- W. van Dam, Palestrina- laan 29, tel. 3960 (zaterdag); B. van Beu- sekom, Piet Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, Oranje Na ssaulaan 10, tel. 10834. Apotheken De avond- en nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 1 tot 8 dec., waargenomen door. Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden tel. 120136; Apotheek Voorschoten Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het ra 11 uur 's avonds niet-meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitslui tend voor spoedrecepten, van een taxi tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Iuterkruis, Middelweg 38, tel 121753. LeiderdorpfZoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91 A Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202 Voor allen die in moeilijkhe den verkeien. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruien). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. WASSENAAR/DORDRECHT - Het gemeentebestuur van Wassenaar heeft van een inwoner van deze plaats, de heer Van der Spek, een brief gekregen waarin gevraagd wordt een onderzoek in te stellen naar een mogelijk alternatief ge bruik van de kabels voor de ka bel-televisie. Van der Spek vraagt zich af of die kabels gelijktijdig gebruikt kun nen worden voor een ander doel naast het overbrengen van een tv- en FM-signaal. Hij denkt hierbij speciaal aan een alarmsignaal voor bijvoorbeeld zelfstandig wonende bejaarden, lichamelijk gehandicaptenhartpatiënten enzovoorts. De briefschrijver wijst in dit verband op een proef in de gemeente Dordrecht met een alarmsysteem via de kabel-tv- verbindingen. 'JHet op de CAI aangesloten kastje in de woning, waarmee door middel van een drukknop een alarmsignaal kan worden gege ven naar politie of brandweer, zal de bewoner op zijn minst een gerust gevoel geven en zal in tijd van nood mensenlevens kunnen redden", aldus Van der Spek. Verder dringt hij er bij de ge meente op aan ook nog andere mogelijkheden die de CAI biedt te onderzoeken. Van der Spek attendeert voorts op een opmerking van Casema, die de CAI in V/assenaar gaat exploi teren, tijdens een informatie-bij eenkomst in Kerkehout. Daar werd toen gezegd dat de hoofdka bels ook geschikt zijn voor ge bruik anders dan voor tv en FM. Van der Spek merkt zelf in zijn brief op niet gelukkig te zijn met het kabel-systeem op zich, omdat naar zijn mening het maat schappelijk leven met nog eens vier zenders erbij niet gediend is. Toch respecteert hij het door een raadsmeerderheid genomen be sluit maar vraagt zich nu af hoe de uitvoering verder in zijn werk gaat. Naast de vraag hoe de ka bels nog verder te benutten zijn dringt hij er ook op aan niet aan "gevelverontreiniging" te doen bij de aanleg. Hij doelt hiermee op het buiten langs de gevels aan brengen van de kabels. In de gemeente Dordrecht waar de huizen al op de kabel-tv zijn aan gesloten verwacht men over een paar maanden te kunnen begin nen met de proef. In principe is de alarmlijn voor iedereen die op de kabel is aangesloten toeganke lijk, anders gezegd iedereen kan door een druk op een knopje dat in verbinding staat met het kastje dat in huis is aangebracht alarm geven. Bij de proef in Dordrecht heeft men voor de ontvangst van het alarm een centraal ontvang stapparaat geïnstalleerd bij de meldposten van de GGD en de brandweer. Volgens de heer Van Miltenburg die nauw betrokken is bij de proefneming in de gemeente Dor drecht, moet deze proefperiode ook een inzicht geven in het ge bruik van de alarmknopjes "Misbruik van het alarmsysteem is natuurlijk niet uitgesloten. Dat moet gewoon bekeken worden. In ziekenhuizen komt het ook wel eens voor dat op het verkeerde knopje wordt gedrukt." Veel extra kosten levert het volgens Van Miltenburg niet op,omdat de kabel die er al ligt gewoon ge bruikt kan worden. Wat wel kost baar zal worden is het opzetten van een heel nieuwe apparaa t op de ontvangstposten. Zo zal er een team gevormd moeten worden dat dag en nacht aanwezig is om het systeem efficiënt te laten zijn. "We moeten afwachten of we er alle vergunningen voor krijgen. De PTT zal ook haar medewer king moeten verlenen willen we het van de grond krijgen". Van Miltenburg wijst er nog op dat in feite maar 113 deel van de ge bruiksmogelijkheden wordt uit gebuit bij een normale kabel-tv aansluiting waarbij men meer tv-kanalen en betere FM-verbin- dingen kan ontvangen. "213 deel van de kabel is nog onbenut. Een heel klein deel daarvan wordt nu benut door het alarmsignaal, maar dan blijven er nog een hele boel andere mogelijkheden over" aldus Van Miltenburg. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdiedacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leider- Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uilsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezarging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. KwarQalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per pest Jaarabonnement Jaarabonnement per pest f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij jutomatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. f 59,60 f 155,50

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2