Groenvoorzieningen in de knel door bouw app artementen ILe/bfee agenda "Rechtspraak is geen spelletje sjoelen Geld voor sportpark? Fotoboek over oud Leiderdorp PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978 OEGSTGEEST-"Het is maar zeer de vraag of er bij de nieuwbouw van de kleuterschool aan de Dr. K. Schilderschool in Oegstgeest ooit een zogenaamd speellokaal yoor de kleuters kan worden ge realiseerd". Dit stelde wethou der mevrouw Blom gisteravond in de raadscommissie voor on derwijs, tijdens de behandeling van de begroting voor de inrich ting van deze kleuterschool. De Oegstgeester raad heeft in juni toestemming verleent voor het stichten van een kleuterschool bij de Dr. K. Schilderschool aan de Voscuyl. In augustus is deze kleuterschool begonnen in een leslokaal en de gemeenschaps ruimte van de lagere school, waar ze voorlopig gehuisvest zal blijven. SPEELLOKAAL BIJ NIEUWE KLEUTERSCHOOL ONZEKER Bij verdere uitwerking van de plannen voor de nieuwe kleu terschool is gebleken dat er bij een uitbouw van het bestaande gebouw, waarin de lagere school gehuisvest is, nauwelijks ge noeg ruimte is voor zo'n speello kaal. In de totale begroting voor de inrichting van de kleuter school (52.862,04 gulden) was een bedrag van 12.033,05 gulden op genomen voor het speellokaal. Dit laatste bedrag vervalt nu voorlopig omdat de kleuter school zoals ze nu functioneert nog geen speellokaal heeft en omdat het ook verder niet zeker is of er nog een gebouwd kan worden. Misschien moet worden volstaan met het bouwen van speelwerk lokalen, zo wordt door het colle ge van burgemeester en wet houders in de commissiestuk ken gesteld. In ieder geval zal eerst het speel lokaal gebouwd moeten worden en dan wordt pas opnieuw over de inrichtingskosten gepraat binnen de gemeente. De commissie ging gisteravond wel akkoord met de 40.828,99 gulden die aan inrichtingskos ten zijn overgebleven. Wel vroeg mevrouw Bosman (PvdA) of ge zien de ruime voorziening van les- en speelmateriaal voor deze kleuterschool de andere kleu terscholen ook op wat meer konden rekenen. Wethouder Blom antwoordde echter dat in samenwerking met de inspectie voor het kleuteronderwijs de materialen van de bestaande scholen regelmatig worden aangevuld. ZOETERWOUDE - Als de Zoeter- woudse gemeenteraad vanavond een bedrag van ruim 100.000 gul den beschikbaar stelt kan aan het eind van dit seizoen het hoofd- veld van sportpark Haasbroek worden opgeknapt. In verschillende gesprekken tus sen de gemeente en het bestuur van SJZ is de gebrekkige draina ge van dit veld ter sprake geko men. Naar aanleiding daarvan heeft de stichting Stiboka uit Wageningen de bodemgesteld heid van het terrein onderzocht. Daaruit bleek dat een snelle wa terafvoer niet mogelijk is vanwe ge de geringe doorlatendheid van de humusrijke zware kleilaag. De gemeenteraad zal vanavond ook spreken over een herinrichting van het terreintje van de zuive ringsinstallatie aan de Nassau- laan. Omndat de zuiveringsin stallatie al geruime tijd buiten gebruik is gesteld ligt dit terrein braak. Het is nu een geliefde, maar erg gevaarlijke speelplaats voor de kinderen. Als de raad ertoe besluit 49.200 gul den hiervoor uit te trekken kan aan het terrein een recreatieve bestemming worden gegeven. Bewoners Endepoel tegen plannen "Warmunda" en Mariënhaven WARMOND - Nog voordat het plan voor de bouw van 54 appartementen voor leerling-verplegers van het bejaar dencentrum Mariënhaven gepubliceerd is, zijn de discus sies al volop in gang. Maar liefst 60 bewoners van de wijk Endepoel hebben, weliswaar voorbarig, bezwaar aange tekend tegen de plannen. De woningstichting Warmunda, die de bouw voor haar rekening neemt, slaat het geheel beteuterd gade. Intussen dringt het bestuur van Mariënhaven aan op een snelle uitvoering van de bouw plannen. De eerste paal had al in augustus de grond in moeten gaan. Vice-voorzitter De Winter van de woningstichting zegt "meer dan teleurgesteld" te zijn over de krachtige tegenwerking die de bouwplannen ondervinden. Op verzoek van Mariënhaven heeft de woningstichting zich begin van dit jaar belast met de uitvoe ring. Te duur Mariënhaven had zelf al een plan opgesteld voor de bouw van de 54 wooneenheden maar het leek met het oog op de finaciën voor deliger als de woningstichting het karwei zou overnemen. De woningstichting Warmunda stemde uiteindelijk toe maai; stelde wel een aantal voorwaar den. Het plan zou ook voor War- mondse woningzoekenden soe laas moeten bieden. Bij nadere bestudering bleek bovendien dat het plan van Mariënhaven" veel te duur was om in de woningwets ector gerealiseerd te worden. De woningstichting stelde daarom voor om zelf maar een plan te maken. Hoewel Mariënhaven voor 80.000 gulden zijn eigen ar chitect moest "afkopen", ging het daarmee akkoord. Het voormali ge bestuurslid van de woning stichting, Stol. belastte zich met het ontwerp. Volgens opdracht van de woningstichting betrok hij in een vroeg stadium de om wonenden bij zijn plannenmake rij. In het begin waren de reacties niet afwijzend, bij tijd en wijle zelfs positief. Stols plan omvat drie lokaties: twee aangrenzende op de Ganzenwei en één achter de sportzaal "Klimop" op de Vliet- toekomst meer personeel uit de streek gaat aantrekken zodat er steeds meer woonruimte ter be schikking komt voor Warmondse woningzoekenden. De bezwaren van de omwonenden richten zich niet zozeer tegen het plan zelf alswel tegen de planolo gie. In het kort komt het erop neer dat men Endepoel 2 al vol genoeg vindt en recht meente te hebben op groen in plaats van nog meer beton. Vooral de bouw van de gemeente werkplaats aan de Van de Wou destraat heeft veel kwaad bloed gezet. Oorspronkelijk zouden er volgens het bestemmingsplan groenvoorzieningen en speel weiden op die plaats komen. De omwonenden vinden dat het verlies gecompenseerd moot worden door de appartementen op een andere plaats neer te zet ten. Gemeentesecretaris Zoete melk wijst erop dat de apparte menten van het begin af aan deel hebben uitgemaakt van het be stemmingsplan. De kwekerij bij de gemeentewerkplaats biedt volgens hem voldoende compen satie, maar omwonenden vinden het maar een armetierig gedoe Begrip het c i 55 c persoons- en 9 twëepersoonsap- partementen. Warmondse wo ningzoekenden kunnen al direkt aanspraak maken op die 9 twee persoonsappartementen en bo vendien op 6 eenpersoonseenhe den. Enthousiast De Winter is bijzonder enthousiast over het plan van Stol. Hij be schouwt het als een goede kans voor Warmond om het aantal wo ningen voor alleenstaanden op peil te brengen. De Winter ver wacht dat Mariënhaven in de Voor de bezwaren tegen de bouw van een deel van de appartemen ten op de Vlietwei heeft Zoete melk, en ook De Winter, meer be grip. "Daar ga je inderdaad het bestemmingsplan wijzigen. Tot nu toe was dat stuk grond be stemd voor uitbreiding van de sportzaal of voor een ander ge bouw met een openbare functie." Stol heeft de Vlietwei noodge dwongen bij zijn plannen be trokken. Op de Ganzenwei is het bouwperceel doodeenvoudig te klein. "Wil je alle appartementen op de Ganzenwei bouwen, dan moet je daar een veel m'assaler blok neerzetten." Zo'n massaal bouwblok dreigt er ook te komen als Mariënhaven zijn eigen plan weer van stal haalt. Dat plan is bijna gereed voor uitvoering. De aanvraag van de bouwvergun ning zal nauwelijk probleem op leveren omdat het ontwerp in overeenstemming is met het be stemmingsplan. De woningstichting, het gemeen tebestuur en de bewoners die het plan van Mariënhaven kennen, zijn allen van mening dat het plan van Stol een stuk vriendelijker is. De omwonenden zien wel in dat ze een gevaarlijk spel spelen door zich tegen dat plan te verzetten. Maar via het opstellen van een aantal alternatieven proberen ze het onderste uit de kan te halen. De grote vraag is wie er eventueel gaat opdraaien voor de kosten die een planwijziging met zich mee brengt. Bovendien heeft De Win ter duidelijk gemaakt dat hij niets voelt voor alternatieven. De op dracht van Mariënhaven is im mers om zo snel mogelijk te gaan bouwen. Als dat de woningstich ting onmogelijk wordt gemaakt, zal ze haar opdracht teruggeven Inmiddels is het plan van Stol bijna in kannen en kruiken. De ver wachting is dat het nog dit jaar ter inzage wordt gelegd. Bij voorbaat hebben al 60 bewoners van En depoel bezwaar aangetekend en dat zullen er waarschijnlijk nog wel meer worden. Uiteindelijk is het de taak van de gemeenteraad om de knopen in deze heftige belangenstrijd door te hakken. Of het zover komt, hangt echter sterk af van de opstelling van Ma riënhaven. FIETSER GEWOND WASSENAAR - De 52-jarige Ha genaar G.R.H. is gisteravond ern stig gewond geraakt toen hij op zijn fiets in Wassenaar bij het kruispunt Den Deyl de Rijks straatweg overstak. Hij werd ge schept door de 29-jarige autobe stuurder J.v.d.H. uit Den Haag die op dat ogenblik door groen licht op de Rijksstraatweg reed. De fietser die het rode licht op de Lange Kerkdam, waar hij reed, negeerde, werd met een schedel basis- en heupfractuur overge bracht naar het ziekenhuis. Poging tot inbraak ketst af op ruit LEIDERDORP - Bij juwelier De Jonge in het Leiderdorpse win kelcentrum Santhorst is van nacht een mislukte poging tot in braak gedaan. Het was de tiende keer in successie dat werd gepro beerd bij de juwelier in te breken. Dat de inbraak ditmaal geen suc ces had was te danken aan de nieuwe lexanruiten die De Jonge zich had moeten aanschaffen om nog voor verzekering in aanmer king te komen. Bij zijn poging brak de inbreker de buitenste ruit, waardoor hij de alarminstallatie in werking stel de. De lexan-ruit kreeg hij niet kapot. Een herinnering uit grootmoederstijd een gezicht op de Hoofdstraat uit 1927. toen Leiderdorp nog slechts 2000 inwoners had. Links op de foto het huidige gemeentehuis, destijds woonhuis van de burgemeester. LEIDERDORP - Mevrouw Rita Pieterse-Zwetsloot heeft van morgen haar prentenboek van Leiderdorp op de Leiderdorpse markt gepresenteerd. Zij overhandigde het eerste exem plaar van deze herinnering uit grootmoeders tijd aan burge meester Van der Have uit Lei derdorp. Wegens problemen met het binden was het boek vanmorgen nog niet Disco Vanaf 3 december kan de Zoeter- woudse jeugd elke zondagmid dag swingen. Soos de Ruïne or ganiseert namelijk elke zondag tot aan het voorjaar vanaf 2 uur een disco. Muziekfestijn Bejaarden De Wassenaarse Katholieke Be jaarden vereniging viert zater dag 2 december om 2 uur in het Jeroenshuis het Sint Nicolaas- feest. Naast de komst van Sint is er een optreden van het Zoeter- meerse dans- en expressiecen trum "Wazoem". IJsclub Vanavond houdt de IJsclub Zoe- terwoude de ledenvergadering in het clubhuis van S.J.Z. aan vang acht uur. Op het program ma staan bestuursverkiezingen, contributieverhoging, beman ning van enkele commissies en een terugblik op het met natuu rijs gezegende seizoen '77/'78. Heerlijk avondje Vrijdagavond organiseerd de KPJ in Zoeterwoudc een "heerlijk avondje". Het is nog niet bekend wat er allemaal te doen valt, maar in elk geval komt de Sint. Plaats: Don Boscohuis, aanvang 20.30 uur. Er is muziek van Stu dio 17. Feest Ook vrijdag cn alweer in Zoeter- woude: een feestavond van Pro gressief Zoeterwoude, in de kleine zaal van Ons Huis, aan vang 20.30 uur. Vrijdagavond verzorgt de onlangs heropgerichte Zoeterwoudse Mandolinevereniging een mu ziekfestijn in Ons Huis. aanvang 20.00 uur. Medewerking van de accordeonvereniging "Excel sior" en mandoline-ensemble "Entre Nous" uit Hillegom. Verkeersplan Wassenaar niet nodig WASSENAAR - Het opstellen van een verkeersplein voor Wasse naar is niet noodzakelijk. Het is bovendien zinloos zolang niet bekend is wat de hogere overhe den zullen doen met de geplande wegen rond Wassenaar. Dit is de conclusie van de verkeersdes- kundige professor Volmuller, die deze heeft verwerkt in een rap port over de Wassenaarse ver keerssituatie. Volgens de gemeente is het uitwer ken van een dergelijk plan een kostbare zaak, maar het gemeen tebestuur is toch bereid een ver- keersdeskundig bureau in te schakelen. Daar kan men dan een verkeerscirculatieplan op stellen dat niet te duur en te ingewikkeld zal worden. Mr. Tj. Halbertsma van de vereni ging "Vrienden van Wassenaar" vraagt zich af of een verkeersplan nu wel nodig is. Hij zoö het geld dat voor zo'n plan nodig is liever besteed zien aan praktische ver- keersoplossingen, zoals bijvoor beeld verkeerslichtinstallaties. Donderdag Troef, Noordeinde 2a. voorlichting begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140886. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open cafe avond, 21-24 uui Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies. 19.30-21.30 Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, yr. van 14-16 tel. 130983. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; fotografie; saxofoon; Go-club, 20 uur; vrouwenfilm, 20 uur. Stadhuis, voortzetting begrotingsbe handeling, 19.30 uur. Markt, Leiderdorp, werklozen tingsmiddag, 14-16 uur. Gemeentehuis Wassenaar, cie. finan ciën, 17 uur; cie. onderwijs, cultuur recreatie, 17 uur; cie. algemene zaken, 20 Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad, 20 uur. De Paauw, Wassenaar, vergadering Wassenaarse raad v. jeugd en jongeren, Apotheken verkrijgbaar, zodat de vele be langstellenden zich bij mevrouw Pieterse konden inschrijven voor een exemplaar. De inschrijvers ontvangen hun boek thuis. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Yvonne, dr van F.A. Minneboo en M.A.P. Plasman; Wil- co, zn van R,J. Knetsch en H. de Langen; Dirk, zn van L. Welmers en E. de Jong; Linda J.C., dr van J. Ouwerkerk en M. Kruit; Robert W. zn van L.W.H.B. Sen- trop en E.M.J. Quanjer; Jeoffry F.S. zn van R.R.F. Petit en e.k. Gellweiler; Dan ny zn van J.B.H. van der Kwaak en T.C. van der Boog; Bob C.H. zn van T.B. de Bets en A.M.T. van Dillen; Rutger zn van H.B.M. Schouten en M.G.A.G. de Hoogh; Johanna C.N.,dr van W. de Vries en J. Heemskerk; Maatje, dr van M.L. Remmelzwaal en J.de Vries; Steven F.P.J., zn van J.J.L. Broers en L.G.M. Kolk; Henriëtte R., dr van H.J. Klein en W.C. de Haas; Wendy B„ dr van H.J. Klein en W.C. de Haas; Wilma, dr van D. van Duijn en C.Sta; Stra; A., dr van J. van der Plas en J.C. Brandsma; Dionysa M., dr van A. Harmsen en T.J.M. van der Velden; Rutger L., zn van jhr. W.R. Wi- chers en A. J.M. Adriaansz; Maarten C., zn van C.J.M. van Ruiten en C.L.M. Dekker; Miriam A.J.., dr van A.T.J. van den Anker en V.A. Groenendijk; Peter P.J.M., zn van H.G.M. Stol en M.H.M. Stol; Irma, dr van W. van Duijvenboden en A. van der Plas; Christiaan L., zn van A.C. Overdijk en T.G. Tegelaar; Saman- tha R., dr van T. Mens en W.G. Salier; Jozef J., zn van J.A. van Grieken en C.W. Oostdam; Peter, zn van D. Vreugdenhil en H. Beere; Ria S., dr van R. Kalicharan en D.D.S. Bhadai; Maria C., dr van H.A.W. van Bezu en C.M. Franken; De borah, dr van D. de Jong en C. van Eg- mond; Mattheus, zn van G.J. Groen- woud en M. J. Borst; Hanne M., dr van F. de Ridder en G.H.F. Brandse; Charlotte E., dr van J. Suir en E.A.N. Walvoort; Willem, zn van T.C. Los en G. Hameling. Overleden: N. Stikkelorum (1909), geh, met L. Azier; H. La Rooij, (1906); C.J.M. van Ooijen (1906), geh. gew. met A. J. Da- gelet; W. Heijmans (1900); J.J.T. Verhaar (1938); Q.H. Doeswijk (1900); R. van der Plas (1900); J. van der Plas (1913); A.F.M. van der Geld 1926) echtgenoete van R.O. Beeldsnijder; M. Colpa (1908); A. Mus (1908), geh. gew. met H. Brouwer; S.G.M. Schönfeld (1963); J.C.J. Karelse (1897) echtgenote van J. Gerritsen; H.C. Zindel (1905); C.Greeve (1899), echtgenote van J.M. Koenekoop; J.G. Verhoog (1903); H. Werkhoven (1912), echtgenote van M.H. Kuivenhoven; G.L. Hughes (1973); L. van Wingerden (1916), echtgenote van P.R. Biesheuvel; M. Fuchs (1905). Gehuwd: H. Bakker en I. Peek; G.J. Dubbeldeman en C. de la Rie; N.A. van Es en A.B.G. Edman; A.A.S. ten Kate en W. Vroon; L.H.M.J. ter Haar en M.C. Groenewegen. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 24 nov. tot 1 dec door Haven Apotheek, Haven 18, Lei den. tel. 071-120085; Apotheek Bek. Kempenaerstraat 1B. Oegstgeest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude - Gezond heidscentrum Leiderdorp, Berken kade, tel. 071-410131, spreekuur ma t/m do. 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond-Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voer hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwij s winkel Dienstencentrum Koos Reugebrink, vertrekkend voorzitter van de commissie beroep- en bezwaarschriften: LEIDERDORP - "Ik houd erg van de rechtspraak. Als voorzitter van de Leiderdorpse commissie voor beroep- en bezwaarschriften heb ik naast dat uurtje vergade ren heel wat vrije tijd besteed aan het uitzoeken van juridische vraagstukken. Zulk voorberei dend werk doe ik graag. Ik ben als lector verbonden aan de juri dische faculteit in Leiden. Als ik wil kan ik daar om advies vragen. Ik verbeeld me echt niet dat ik de grootste deskundige ben die er bestaat, maar mijn waardering voor de rechtspraak in Leider dorp is nu wel afgelopen. Aan het woord is Koos Reugebrink, die tweeëneen half jaar voorzitter is geweest van de commissie be roep- en bezwaarschriften. Wie een beroep op deze commissie doet zal voortaan echter iemand anders op de voorzittersstoel aan treffen. Reugebrink heeft zijn "ontslag" aan de gemeente Lei derdorp aangeboden. Een daad die hij zich erg heeft aangetrok ken, maar voor zichzelf moest doen. "Het spel van de recht spraak wordt hier in Leiderdorp niet zuiver gespeeld". "In onze gemeente heeft de com missie, als in alle kleinere ge meentes, een adviserende func tie. Het college van burgemeester en wethouders vraagt over een bepaalde zaak advies en wij ge ven dat. Leiden werkt als grote gemeente heel anders. Daar heeft de commissie voor beroeps- en bezwaarschriften geen advise rende stem maar een beslissende. Dan komt het wel eens voor, zoals bij de bouwvergunning voor meubeltoonzaal Mijnders, dat het college het oneens is met de uit spraak van de commissie. Dan krijg je twee partijen die hun recht hogerop zoeken, bij de Kroon. Maar in Leiderdorp neemt het college het advies van een commissie beroep- en be zwaarschriften niet eens serieus Ik heb dat te vaak moeten mee maken. Hebben wij als commis sie een advies uitgebracht, dan weet een juridische ambtenaar van gemeentewerken het wel even beter te vertellen. De com missie bestaat echt niet uit kleine jongens, maar toch wordt het ad vies van deze deskundigen ter zijde geschoven als dat niet past in het straatje van B en W." Grap Koos Reugebrink vindt het jammer dat één van zijn vele opmerkin gen als grap de ronde doet, terwijl hij het in ernst had bedoeld. "In een raadsvergadering heb ik eens gezegd "juridisch is alles moge lijk." Dat is ook zo. Je kunt een jurist alles vragen te regelen wat je maar wilt. Hij is in staat zó te formuleren dat het gewenste standpunt heel redelijk lijkt. Dat doet het gemeentebestuur van Leiderdorp nou ook. Gewoon naar zich toe redeneren met al lerlei nieuwe argumenten, als de oude door de commissie zijn weerlegd. En dan komt de poli tiek ook nog eens om de hoek kij ken. Zo'n politisering van de rechtspraak is volstrekt fout." "De druppel die voor mij de emmer deed overlopen was een brief van het vorige college aan de raadsle den. Daarin zette het college ten aanzien van een bepaalde kwes tie opnieuw zijn standpunt uit- Dat standpunt week af datv stond niet apart in die brief meld. Ons advies met een heel nieuw verhaal rdat en W. Dan wordt onze commissie toch niet serieus genomen. Het is geen spelletje sjoelen, zoiets van: wie wint houdt tenminste de eer aan zichzelf. Daarmee ben ik het niet eens, daarvoor heb ik teveel met de rechtspraak op." Toch heeft Reugebrink via de copmmissie voor beroep- en be zwaarschriften veel kunnen doen. "Bijvoorbeeld voor het woonwagenkamp. Hiertegen wa ren dertig bezwaarschriften in gediend, maar die werden alle maal ingetrokken na een gesprek met de toekomstige bewoners van het kamp. Dat vond ik een prachtig resultaat. Maar in andere zaken, bijvoorbeeld juridische problemen op het ge bied van ruimtelijke ordening, heeft de gemeente fouten ge maakt. Men is blijkbaar nog niet klaar voor het overdragen van beslissingsbevoegdheid. Reugebrink- ik houd rechlspraak" archieffoto LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2