Douglas wil geen ADVERTEERT IN DIT BLAD Vrouw overleden na rit op imperial Zweedse wetenschappers werkten voor Pentagon Juist nu voor St. Nicolaas 10,- ANDRE m«o: r N de onmisbare messenset c Volg maaropgewektdie slimme stunthond! C&ol it toch \fo&tde£i^e\! WASHINGTON (GPD) - McDonnell-Douglas on derhandelt met de Ameri kaanse beurscommissie (SEC) teneinde een straf vervolging en daaruit voortvloeiende open baarmaking van de identi teit van omgekochte luchtvaartfunctionarissen te voorkomen. Dit heeft een woordvoerder van de beurscommissie gisteren meegedeeld. Intussen is de Nederlandse ambas sadeur in de VS, mr. R. A. Tam- menoms Bakker, door de beurs commissie al wel op de hoogte gebracht van de naam van de Ne derlander die tussen 1969 en 1976 rond 70.000 gulden van Douglas zou hebben ontvangen, zo heeft onze correspondent in Washing ton vernomen. Staatssecretaris mevrouw Smit-Kroes was van die naam gisteravond evenwel nog niet op de hoogte ge bracht. De staatssecretaris had zaterdag la ten weten dat, naast een verzoek om inlichtingen in de VS, zij zon odig ook in Nederland zelf een onderzoek zou houden. Met het oog daarop heeft zij de directie van de KLM gevraagd haar alle gewenste informatie te verstrek ken. Ook de KLM-directie liet weten pogingen in het werk te stellen de identiteit van de als KLM-functionaris aangeduide persoon te achterhalen. De regeling die McDonnell- Douglas tot stand zou brengen, is in de Amerikaanse rechtsgang mogelijk, en in de praktijk niet ongebruikelijk. Voorwaarde om aan gehele of gedeeltelijke straf vervolging te ontkomen, is dat de belaste partij, Douglas in dit ge- DINSDAG 28 NOVEMBER 1978 val, alle relevante feiten boven ta fel brengt. McDonnell-Douglas zelf is in geen geval van plan bekend te maken welke Amerikaanse en buiten landse luchtvaartfunctionarissen in het verleden op een of andere manier zijn „beinvloed", zo heeft ROME - De Italiaanse premier Andreotti begroet zijn Nederlandse col- het hoofdkantoor in St. Louis la- lega Van Agt in het Chigi-paleis in Rome. Van Agt bracht gisteren een ten weten. ééndaags bezoek aan Rome voor overleg over het nieuwe Europese mone- taire stelsel. GRONINGEN (GPD)-De 20-jarige automobilist G. ten D. uit Veen- dam heeft zondagavond onge veer vijf minuten met een zwaar gewonde vrouw op de imperial van zijn auto naar Veendam ge reden. Het slachtoffer, de 53-jari- ge mevrouw Uien uit Munten dam, overleed aan haar verwon dingen. Even daarvoor had Ten D. de vrouw, die met haar dochtertje in Muntendam fietste, met zijn auto geschept. Ten D., die na het on geval doorreed, maar vermoede lijk niet door had dat het slachtof fer op de auto lag, reed met de zwaargewonde vrouw naar zijn huis in Veendam, een afstand van ongeveer vier kilometer. Naar zijn zeggdn ontdekte de bestuur der pas dat de vrouw bovenop de auto lag toen hij bij zijn ouderlij ke woning in Veendam was aan gekomen. Ten D. vroeg daarna aan zijn moeder een arts te waar schuwen en ging er snel vandoor. Voor het slachtoffer kwam de hulp echter te laat. Zij overleed voor het huis van Ten D. De dader werd later door de politie in Veendam aangehouden. Hij moest een bloedproef onder gaan. STOCKHOLM (GPD) - Zweedse wetenschappers hebben vanaf 1970 grote sommen geld in ontvangst genomen van het Penta gon, het Amerikaanse ministerie van defensie. Het werd gebruikt voor ontwikkeling en onderzoek van wapens en verdere militaire uitrusting. Zowel leger, vloot als luchtmacht waren hierbij, via het Pentagon, betrokken. Het ging om vrij grote bedragen, terwijl dergelijke werkzaamheden voor vreemde mogendheden in het neutrale Zweden, letterlijk volledig verboden zijn. Begin 1970, toen de oorlog in Vietnam nog volledig aan de gang was, werden de werkzaamheden ondanks het verbod van de regering tot 1978 voortgezet. Zweedse univer siteiten en instituten en technische hogescholen ontvingen de Amerikaanse fondsen en namen ze ook in ontvangst. De resulta ten van het onderzoek kwamen ten goede aan Amerika, maar natuurlijk heeft men er ook in eigen land voordeel uit getrok ken. Deze onthullingen werden gedaan in het maandblad Internationale Studies van het Instituut voor Internationale Politiek in Stock holm. Er wordt bovendien op gewezen dat het uitermate onge lukkig is dat het Amerikaanse Congres en het Pentagon Zweedse wetenschappers op een dergelijke manier'konden beïnvloeden en gebruiken. Bovendien vraagt men zich af hoe het mogelijk is geweest dat wetenschappers jarenlang hebben verzwegen dat ze geld kregen van het Pentagon. En dat terwijl ze niet konden overzien welk gebruik werd gemaakt van hun bevindingen. In Stockholm is een officiële regeringsverklaring uitgebleven, maar verwacht wordt dat geen geld meer zal worden geaccepteerd en dat in de toekomst scherpere controle zal worden uitgeoefend. Pullovers Shetland en Lambswool in v hals - Ronde hals. Slipovers Col en vesten. In Uni, strepen, gedessineerd Pullovers Hemden Pantalons en Costuums Jacks Slips Sokken Zelfbinders in zuiver scheerwol vanaf 25,- Acryl enorme sortering zowel in V-hals als in vesten vanaf 19,75 Fnanel ruiten en Uni ruim gesneden met 2 borstzakken, maar ook getailleerde hemden in Uni, strepen, werkjes en afgepaste dessins Tweed-wol/polyester. Jeans en Corduroy in bandplooi straight en flair pantalons vanaf 65,- Costuums met vest vanaf 298,- Diverse soorten, gevoerde jacks, 4 4 C& ideale dracht in wol en katoen V3ll«Sl J 1 vj" (Mini) voor de moderne man heerlijke dracht in de kleuren: Aqua, d.bruin, zwart, wit, marine en rood f 5j95 5 prachtige kleuren per 5 paar 10,- Een schitterende collectie, ook in Uni en Club Ties één prijs For Fashion Haarlemmerstraat 235, Leiden, tel. 071-134456 zoet auto's, afd. amerikanen heeft een nieuw hoofdkantoor: valkenburg, voorschoterweg 17,' tel. 01718-13900. "'V' Kom ook naar Valkenburg, want wij hebben een grandioze voorraad zeer kompleet en scherp geprijsde amerikanen. de vestiging Voorburg blijft volledig in bedrijf als showroom auto import financiering-inruil-leasing /Hirer voorschoterweg 17, valkenburg (zh), tel. verkoop en werkplaats: 01718-13900/16275. tel. magazijn. 01718-15394, telex 39331 Filiaal Voorburg: Westeinde 91a, tel. 070-861106. openingstijden: ma.-za917.30 uur. do.: koopavond tot 21.00 uur. Met de messenset van de Kookshop hebt u het juiste mes altijd bij de hand. Om alles te snij den, van vlees tot .alle soorten groenten. Nu voor elk karwei een pas-, send mes. KGDX SHOP Kookshop, voor de bovenstebeste keukenspullen. Lange Mare 67 Leiden telefoon 070-144746 BOEKEN SWERIS BONTMANTELS Bonthoeden. Kijk bij Nederl. grootste bontmagazijn, verge lijkbaar 20% a 25% goedko per! Het bespaart U veel geld. Volle garantie. Kredietservice mogelijk. Dit kan alléén: Het Bontpaleis, Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010-14.33.37. Reisgeld terug bij koop. Koopavonden tot 21 iedereen leest de krant altijd en overal. Uffc iedereen leest de krant altijd en overal. Snuffel triomfeertop de afdeling lingerie. Nachtjapon met aangerimpelde kraag en taille. Nachtjapon van heel zacht aanvoelende Lichtvoetige strook aan onderkant. Fijne 100% 100% polyamide. Sierlijk kraagje met strik. Er zijn wekelijks EXTRA Snuffel aan biedingen op de damesafdeling. Let dus op de gele hond met de rode stippen. polyamide. In 5 droomtinten. 36-4615; Bleu, rose en linde. 40-52 15;

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 16