HsTffK Nieuwe scholen in Zoeterwoude-dorp [L eidse agenda Voetpad in Kerkstraat Voorzitter metselt gedenksteen in nieuw clubhuis Blauw-Zwart „Nieuwe burgemeester via enquête zoeken" Ongelukken door gladheid Burgerlijke stand STAD EN RAND MAANDAG 27 NOVEMBER 1978 ZOETERWOUDE - Alleen een strenge winter kan de tot standkoming van twee nieuwe scholen in Zoeterwoude vóór de aanvang van het nieuwe schooljaar nog in de weg staan. In augustus sprak de gemeenteraad zich al uit voor de bouw van een kleuterschool op het ter- de Sjaloomschool, ?n bedrag van 885.000 gulden was gemoeid. In de raadsvergadering van 15 novem ber stelde de raad nog eens een krediet van 2lk miljoen beschik baar voor de bouw van een derde rooms-katholieke lagere school Met de bouw van deze twee nieuwe scholen worden de wensen van de stichting Rooms-Katholieke Scholen Zoeterwoude volledig vervuld. De huidige situatie is als volgt: de twee-klassige kleuterscholen "Hummelhof' en "Zonnegaar- de" hebben zich ontwikkeld tot drieklassige scholen met onder andere een dependance in de Weipoort. De zesklassige lagere scholen "Sjaloom" en "Aloysius" bleven by deze ontwikkeling niet achter en groeiden naar respec tievelijke acht en negen klassen Deze uitbreiding werd opgevan gen door de bouw van nieuwe lo kalen ernaast het hoofdgebouw en door inwoning in de Corbulo- school. Op grond van een in mei vorig jaar opgesteld beleidsplan, met daarin de prognoses voor de leer lingenaantallen tot en met 1990, kwam de stichting R.K. Scholen tot de conclusie dat er in Zoeter woude plaats is voor drie katho lieke lagere scholen (elk zesklas- sig). en drie katholieke kleuter scholen (elk twee-klassig). Een gemengde werkgroep van ge meente en schoolbestuur onder streepte deze conclusie. Integratie Rekening houdend met de door de minister wenselijk geachte inte gratie van kleuter- en lager on derwijs tot basis- onderwijs voor 4- tot 12-jarigen, werden twee mogelijkheden onderzocht voor het realiseren van drie katholieke basisscholen in Zoeterwoude- dorp. Het eerste plan hield in dat er in de omgeving van de Aloysiusschool een nieuwe kleuterschool zou moeten komen. Verder zou op het terrein van de Sjaloomschool de kleuterschool "Hummelhof' moeten komen en zou in de om geving van kleuterschool "Zon- negaarde" een nieuwe lagere school moeten verrijzen. In de omgeving van "Zonnegaar- de" zal in de komende jaren ech ter geen woningbouw van enige betekenis plaatshebben. Er is in het gebied Weipoort, Geerpolder. Zuidbuurtseweg, Zuidhof en Zonnegaarde zelfs al een zekere "vergrijzing" waar te nemen, waardoor het bouwen van een nieuwe school daar niet wense lijk is. Daarbij komt, dat in de nieuwbouwwijken Westeinde II en III zeker behoefte aan een ba sisschool zal ontstaan. Deze feiten hebben er toe geleid dat men een keuze heeft gedaan voor het tweede plan: Dit plan koppelt kleuterschool "Zonnegaarde" aan de lagere school "St Aloy sius" (respectievelijk twee- en zes-klassig). De kleuterschool zal in leerlingenaantal afnemen en zodoende het noodlokaal aan de Weipoort kunnen afstoten. De la gere school telt thans zeven les lokalen en één noodlokaal. In de toekomst wordt de school terug gebracht tot een zes-klassige school. Het zevenae lokaal kan dan dienst doen als vaklokaal (handenarbeid) of als nevenruim te. Noodlokalen zijn niet meer nodig. De kleuterschool "Hummelhof' verhuist van de Noordbuurtse- weg, waar de huidige houten be huizing bijna verrot is, naar het terrein van de ^Sjaloomschool Hier wordt een definitief gebouw geplaatst, waarin de dan twee- klassige kleuterschooleen on derkomen vindt. De lagere Sja loomschool wordt teruggebracht tot zes klassen, onder gelijktijdi ge afstoting van de twee noodlo kalen. Tenslotte wordt een nieuwe kleu terschool (twee-klassig), gekop peld aan een eveneens nieuwe la gere school (zes-klassig) in We steinde III. Deze nieuwe school moet in augustus 1979 gereed zijn. De school wordt gestiueerd bij de kruising Westeindseweg- toekomstige omleidingsweg, aan dezelfde kant als de Corbulo- school. Het kleuterschool-ge deelte zal bestaan uit twee loka len plus een speellokaal. De zes klassen van de lagere school worden rond een centrale aula geformeerd. 'Derde school Om straks aan het begin van het nieuwe schooljaar zonder problemen te kunnen beginnen zijn er diverse commissies in het leven geroepen. De commissie "derde school" heeft onder meer vele scholen, verspreid over heel Nederland bezocht. Aan de hand van de opgedane ervaring is ver volgens een programma van ei sen ten aanzien van het gebouw en de speelterreinen opgesteld. Op advies van deze commissie zal de nieuwe school worden ge bouwd door aannemingsbedrijf Tetteroo te Lèidschendam, naar een ontwerp van architect J. W Hoe heet ik? 'Hoe heet ik en hoe komt dat zo Dat is de titel van de lezing die de heer Kruimel woensdag houdt in de serie culturele och tenden georganiseerd door Het Nut en de UvV-Voorschoten. De lezing begint om 10 uur in De Werf. Vergulden Eveneens door Het Nut Voorscho ten wordt woensadg een ver guldavondje georganiseerd. U weet wel: een taaitaai-pop ver sieren met suiker en degelijke Tijdens het vergulden wordt -hoe raadt u het- "Het verguld avondje" uit de Camera Obscura van Hildebrand voorgelezen. Aanvang 20.15 uur in het Cultu reel Centrum. WASSENAAR - De bewoners van de Kerkstraat in Wassenaar krij gen aan de westzijde van hun straat een voetpad van 2 meter breed. Zij hebben de gemeente hierom verzocht omdat aan deze kant vier toegangen komen tot het nieuwe gebied "Spinbaan" De plaats waar in de toekomst het trottoir komt te liggen wordt thans als parkeerruimte ge bruikt. In plaats hiervan zullen nieuwe parkeerstroken en par keerhavens aan de andere kant van de straat worden aangelegd. Om de inritten tot het nieuwe ge bied "Spinbaan" te verwezenlij ken hoeft weining te veranderen aan het groen en de straatverlich ting. Slechts enkele jonge bomen moeten worden verplaatst, één dode boom zal worden verwij derd. Op verzoek van diverse bewoners en winkeliers zullen aan de Burchtlaan en de oneven zijde van de Kerkstraat in totaal elf parkeermeters worden geplaatst. In verband met de aanleg van een nieuw parkeerterrein aan de Kerkstraat dicht bij de Langs traat zal een aantal verkeersmaat regelen in de directe omgeving worden getroffen. Het gaat hier bij voornamelijk om regelingen voor eenrichtingverkeer. Deze zullen niet voor fietsers gelden. Het verkeers- en welzijnsovgrleg moet zich nog over deze maatre gelen uitspreken. VOORSCHOTEN - De politie van Leiden heeft vrijdag de ille gaal in Nederland verblijvende Tunesiér C.N.N.B.S. aangehou den, die na overbrenging naar het politieburau in Voorschoten ver antwoordelijk bleek te zijn voor een drietal oplichtingen. In totaal had hij voor 15.000 gulden buit gemaakt bij de Rabobank in Voorschoten en banken in Gouda en Den Haag. De man wordt morgen voorgeleid voor de rechter in Den Haag. Thijs van het architectenbureau Cusell, Willems en Thijs te Den Haag. Deze combinatie heeft een rijke ervaring op het gebied van scholengebouw in Nederland. Omdat de derde school bevolkt gaat worden door leerlingen die nu onderwijs genieten in de be staande scholen is er tevens een overgangscommissie gevormd. Deze commissie wil een algeme ne ouderavond organiseren, waar verdere bijzonderheden over de derde school en ook over 'de bouw van de nieuwe "Hummel hof' op de speelplaats van de Sjaloomschool zullen worden gegeven. Het on derwij steam van de nieuwe school is inmiddels al bekend. Dit team, bestaande uit mevr. E. Vergunst, mej. M. Jongen (kleu teronderwijs), mevr. E. Elder- horst, dhr. T. van der Meer, dhr. F Dickhoff, mej. E. van Westerop en mej. Z. van Zoelen (lager on derwijs), is nu al druk bezig uit te zoeken hoe het onderwijs op de nieuwe school moet gaan plaats hebben. De benoeming van het nieuwe hoofd van de school zal gebeuren volgens de gangbare procedure, met inspraak van bestuur, team derde school en de bestaande ou- dercomité's. Het is nog niet bekend welke naam de derde school zal gaan dragen. Het ligt in de bedoeling dit via een prijsvraag uit te maken. Maandag Troef, Noordeinde 2a, fotografie; yogaj Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou] i wengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yogaj t'ai chi, 19.30 uur; gitaar; Go-club, 20 uur.*' Breehuys, Breestraat 19, ma., di., do. en vr. overblijfsoos,. 12-13.15 uur. Leidse Schouwburg, "Celinge" met o.ai 1 Mary Dresselhuys en Jo de Meyere, 20.15 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Clubhuis Op Eigen Wieken, Valkenpad schrijfavond Amnesty International, 2C Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, Russische film, 20 uur. Vrouwenhuis, Nieuwe Rijn 20a, oprich-! ting Leidse Abop vrouwengroep, 20 uur. Stadhuis, informatieve raadsvergade-lB 19.30 uur; gezamenlijke cie. verga dering over de nieuwe brandweerkazer- ne, 20.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, behandeling L WASSENAAR - Vit erkentelijkheid voor de zelfwerkzaamheid"Dat stond te lezen op de gedenksteen die voorzitter Lammers (foto) zaterdagmorgen in de gevel van het nieuwe clubgebouw van Blauw-Zwart metselde Een plechtigheid waarbij hoewel als 'eenvoudig" aangekondigd,niet minder dan drie Wassenaarse wethouders aanwezig waren: Caron, Van der Klaauw en Dijkstal. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder Dijkstal zijn bewondering uit voor de zelfwerkzaamheid, die blauw-Zwart in staat heeft gesteld de f raaie accommodatie rond de speelvelden te completeren. De bouw is inmiddels zo ver gevorderd dat een indruk gevormd kan worden van het nieuwe clubgebouw. Er komt onder andere een kantine met kaart- en praathoeken, een dranken en een snackbar, een ruime keuken, een kantoor en een magazijn. Gemeentehuis Wassenaar, verkeer- en welzijnsoverleg, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finani ciën (begroting), 19.30 uur. Meditatie De Stichting onderwijs in de we tenschap der creatieve intelli gentie blijft ijverig lezingen ge ven. Morgenavond wordt weer een inleidende lezing gehouden over het transcedente meditatie programma. Dit gebeurt aan de hand van wetenschappelijk on derzoek dat naar de effecten van deze meditatie-techniek is ver richt. De lezing heeft plaats in het Ge meentecentrum, Prinses Marij- kelaan 4 in Voorschoten en be gint om 20 uur. Volleybal De Zoeterwoudse volleybalver eniging Meerburg houdt mor genavond een ledenvergade ring. Deze begint om 20 uur in 'De Eendenkooi'. Van Eijzinga: met pensioen In verband met opvolging Van Eijzinga: OEGSTGEEST - "Het zou uniek voor Nederland zijn als via een enquête onder de bevolking wordt gepeild aan welke wensen een nieuwe burgemeester moet voldoen." Dit zegt CDA-fractie- leider Van Hazel van de Oegst- geester gemeenteraad. "Het idee om aan de profielschets over de opvolger van burgemeester Van Eijzinga een bredere basis te ge ven is geboren tijdens een verga dering van de fractievoorzitters," legt hij uit. "De normale procedu re zou zijn dat elke partij afzon derlijk begint april de commissa ris van de koningin in Zuid-Hol land een lijst met wensen betref fende de nieuwe burgemeester aanbiedt." De opvolging van burgemeester Van Eijzinga is actueel geworden omdat deze per 1 september 1979 met pensioen gaat. "Maar het plan van een enquête onder de bevolking is nog in een zeer vroeg stadium," vertelt Van Hazel. "Eerst moeten de raadsfrakties in intern beraad zich nog hierover uitspreken. Eerlijk gezegd verwacht ik niet dat het zo'n grote kans zal maken. Wel denk ik dat we met één pro fielschets van alle in Oegstgeest werkzame politieke partijen kunnen volstaan. We zouden dan hiermee via leider van de grootste raadsfractie in Oegstgeest. Mocht de enquête door gaan dan zullen vragen worden gesteld als: moet de nieuwe burgemeester een man zijn of een vrouw, een academicus of juist niet, moet hij al dan niet bestuurlijke ervaring hebben. PvdA-fractieleider Kohlbeck is het wel eens met het idee van een en quête. "Vooral als we dan ook de maatschappelijke organisaties in Oegstgeest zo'n formulier laten invullen," zegt hij. Als hij in de hoge hoed van de uiteindelijke beslisser over de opvolging van burgemeester Van Eijzinga kijkt, de minister van binnenlandse za ken, ziet hij daaruit wel een vrouw te voorschijn komen. "Vrouwen zijn in Nederland erg ondervertegenwoordigd op bur gemeestersposten," meent Kohlbeck, "en Oegstgeest is bij uitstek een gemeente waarin een vrouw als burgemeester op haar plaats zou zijn." Dijenkletsend plezier bij 'Slapstick moralisé' OEGSTGEEST - Als twee "moderne stad cowboys" als "superhengsten" de ene na de andere vrije-stadse-merrie temmen totdat een merrie hen temt, dan is er meer aan de hand. Vooral als je weet dat Dimitri Frenkel Frank dit thema als achtergrond voor zijn nieuwe komedie "Lip stick" heeft gekozen. Nu, komedie was er genoeg. De voor driekwart gevulde aula van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest heeft er gister avond dijenkletsend van ge noten. Hugo -Van goede wil- Metsers en Pleuni -Stille kracht- Touw, voorbeeldig gecompleteerd door Jules Royaards en Steye van Bran denberg konden het stuk dan ook alles geven wat het nog nodig had: geloof in het ge halte ervan. Want hoewel voormalig reclametekst schrijver Frenkel Frank tot zeer originele taalvondsten in staat is (hij weet zelfs cliche's als "nee, nou wordt ie mooi, nou wordt ie fraai" zo in te passen dat er om gelachten wordt omdat het een cliché is) iets "Theater van de Lach"-erigs had het stuk wel. Compleet met door de lucht vliegend serviesgoed, blote benen en overspel. En dat al les maakt het stuk nu juist zo moeilijk te beoordelen. Ver pakt Frenkel Frank zijn "boodschap" alleen maar zo omdat er dan tenminste naar gekeken en geluisterd wordt7 Rokkenjagers De boodschap: twee notoire rokkenjagers vallen beiden voor die ene vrouw. Hoewel een van hen in hun tot blok hut omgebouwde zolderka mer nog alles in het werk stelt de naderende "ondergang" te voorkomen zijn ze hopeloos verliefd. Na het weerspannige ontkennen van die realiteit .kunnen ze er tensloote niet meer omheen. Aangedaan beseffen ze wat dat inhoudt. De wilde vlinderjaren van vrouw naar vrouw zijn voor bij. Handenschuddend be kennen ze wat dat betekent: de volwassenheid is bereikt. En opeens weet ik wat "Lip stick" voor een stuk is. Geen slapstick zondermeer maar een slapstick moralise. HANS SONDERS LEIDEN - Als gevolg van de glad heid hebben zich het afgelopen weekeinde in Leiden verschei dene verkeersongevallen voor gedaan. Op rijksweg 44, ter hoog te van het Plesmanviaduct, raak te de auto van een 23-jarige Ha genaar zondagochtend ten ge volge van de plaatselijke glad heid in de slip en kwam vervol gens tot stilstand tegen de vang rail. De bestuurder en een 24-jari- ge vrouwelijke passagier raakten beiden licht gewond aan het hoofd. Gisteravond belandde een 22-jarige i Den Haag met zijn auto in het water van de Zoeter- woudse Singel. Ook hij was ten gevolge van de gladheid geslipt. In de nacht van vrijdag op zater dag tenslotte was het gladde wegdek Van de Zoeterwoudse- weg er de oorzaak van dat een personenauto, bestuurddoor een 19-jarige Leidenaar, tegen een lantaarnpaal botste. De bestuur der liep hierbij een flinke snij- wond aan het hoofd op en twee inzittenden liepen verwondingen op aan gezicht en benen. De voor zijde van de auto raakte totaal vernield. LEIDEN-Geboren: Sabrina, dvW Wassink en G. Noordervliet; Roé- lant, zv J.J. Groen en D.M. Baro nesse van Slingelandt; Leenderf J zv C.P. Noort en J. van Buuren. Overleden: W-. Sierat (1905); C Keijzer (1906). Qetrouwd: J. J. Kok en M. C. An- deweg; D. E. Vos en W. M. Brink- Ondertrouwd; T. C. Kroezen en J G. Schippers; P. J. L. Wetselaar en G. M. Engel; F. G. Veijgen en R. L. L. Balak; I. A. Stokkel en C. P Schild; A. Neuteboom en A. van Kleeff; M. van Es en M. van der Wilk; C. J. Montagne en W. J. Be- kooij; R. J. H. de Rooij en C. A. J Dickhoff; G. Heruer en C. M. Hoo- gervorst; A. J. van Weeren en M. D Wiessenberg; N. H. J. de Jong en J M. Erades; R. A. Vrede en D. M Best; J. W. Planjer en G. J. M. Col- lignon; M. Sloos en W. de Jong. LEIDERDORP - Geboren: Cathe- lijn A., dv A. G. J. de Vries en I. A M. Knepfle (Leiden); Meike E., dv A. I. J. M. de Man en M. A. H. Blommestein (Voorschoten); Tes sa, dv J. P. Dopheide en J. E Goldschmidt (Leiden); Pascal C. L. zv P. H. M. Schoenmaekers en H. C M. Kaagman; Claire-Marie-Anne, dv H. J. M. Hal en A. M. A. van der Horst; Ingrid, dv K. Stephanus en W. H. de Rooij (Leiden); Marijke M. J., dv A. F. Dol en A. P. M. Feiten (Leiden); Cornelis L. J., zv J. M. van der Veer en C. B. van den Akker (Leiden); Thijs J., zv P. J. A. van Mensch en J. van Seters (Leiden); Michel A., zv A. A. van Duijn en H C. Dommering (Leiden); Laura, dv R. van Heusden en A. C. Steutel- Jeroen, zv H. B. H. van der Feltz en M. M. E. Hoogeboom (Leiden). Overleden: T. M. F. C. Sturm (73), geh met J. C. van Toren (Leiden): M. J. van Erkel (78, Leiden); W. E. J. Wemmers (84), geh gew met B. J. Engelsman (Voorschoten); T. M. G. Jorna (60), geh met N. J. J. Goddijn (Oegstgeest). Ondertrouwd: H.H.J, van der Meer en J. T. Kok; R. P. Burggraaf en D van der Zwan: M. J. van Ooijen en M. E. A. I. van Dijk; G. P. Dalla Palma en M. van der Zanden; B. J van Maris en A, M. van der Kracht Nieuw zwembad belemmert uitbreiding Forescate VOORSCHOTEN - Het bestuur van tennisvereniging 'Forescate' verwijt de gemeente Voorscho ten en de commissie voor sport en recreatie toezeggingen, zoals de renovatie van een zestal ba nen. niet te zijn nagekomen. Dit staat te lezen in het jaarverslag van de tennisvereniging. Volgens de secretaris is de oorzaak hiervan de andere opzet van de functionele commissies (burger commissies), waar de commissie voor sport en recreatie er eén van is. Deze commissie is de primair verantwoordelijke beheerder van het sportpark. Een andere oor zaak is volgens het bestuur van de tennisvereniging de oneven wichtige aandacht voor een nieuw zwembad. Het probleem waar de vereniging nu mee kampt is dat een gebrek aan banen verdere uitbreiding onmogelijk maakt. 'Forescate' heeft op dit moment al een wachtlijst van junioren. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst dq apotheken in de regio Leiden, worq waargenomen van 24 nov. tot 1 dec door Haven Apotheek, Haven 18, Lei den, tel. 071-120085; Apotheek Beker, Kempenaerstraat 1B, Oegstgeest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude - Gezond heidscentrum Leiderdorp, Berkenkade tel. 071-410131, spreekuur ma. t/m do 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teil 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v' d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerpleir, 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoq— 071-125202. Voor allen die in moeilijkhj 1 den verkeren. Dag en nacht bereikbaal Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 14317 (kantooruren). Spreekuren ma., di. e wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uui Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde (voormalig marinecomplex), tel. 13077,, Geopend: maandag en woensdag va 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag va Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Vo< hulpverleningen aan verongelukte ka' 1 ten, vogels e.d. in de gemeenten Leidei j Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nackQ bereikbaar, tel. 134687. fyt Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leidei Rembrandtstraat 21, aanvragen huL. voor bejaarden en langdurig zieken e gezinsverzorging. Telefoon 1494-L (maandag t/m vrijdag 9-10 e 1494-L-, 1-2 uur)!% Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Outj uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw D; Spreekuren sociale raadsvrouw. Bij nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.0 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 3| ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstrai 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartie Buurthuis Morskwartier, Topaaslaa 1 tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuil stadwijk: Herenstraat 45, vrij dik 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moederl Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyi Hofdijck 32, Oegstgeest, telefo< 071-153652. Dierenbescherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tf 071-126325, geopend maandag t/m vrj dag van 12-17.30 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 07U210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per postf226,90 Losse nummers f 0,601 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2