ZEGE VAN DANAÏDEN AAN DE MAGERE KANT Leiden blijft Flamingo's nog maar net de baas Sid Bruinsma ten onrechte uit veld gestuurd P/ Leiden-dames lijden opnieuw ruime nederlaag Atleet Van de Hoorn wint in Boskoop SPORT LEIDEN - Van de drie Leid- se Overgangsklassers in de micro-korfbalcompeti tie kwam alleen De Danaï den tot een positief resul taat. Met 12-8 werd het zwakke DEVD naar een (te) kleine nederlaag ge speeld. De Algemene moest in het Haagse Achilles zijn meerdere er kennen en bleef puntloos evenals Fides Pacta, dat een grote nederlaag 5-14 te incasseren kreeg. rOP kwam in de eerste klasse aan kop door een fraaie zege op Rea dy 10-4. Zuiderkwartier en Cres cendo verloren in deze klasse hun wedstrijd met resp. 14-13 en 8-4. )e Danaïden-DEVD 12-8 (5-3). Het zag er in het begin van deze wed- J strijd niet naar uit dat de doel punten toch nog als rijpe appelen van de boom zouden vallen. Na 13 minuten spelen bracht Eric Fi- lemon de stand eindelijk op 2-0, na voordien een waar bombar dement te hebben uitgevoerd op de korf van DEVD. Uitstekend afvangwerk van Trudy Nap stel- de Eric Filemon in staat om te blijven schieten. Zijn schot had echter niet die zuiverheid van een week eerder toen hij negen doel punten scoorde. Danaïdens tweede aanvalsvak had in het be gin van de wedstrijd veel moeite om de goede richting te vinden en omdat DEVD ook niet tot accep tabel aanvalswerk kwam, bleef de stand lang ongewijzigd. Bea v d. Meel en Cees Christiaanse zorgden er voor dat de marge tot vier doelpunten werd opgevoerd. 'Na rust die met 5-3 was ingegaan liep het scoren aan beide kanten wat gemakkelijker. De ploeg van Gerard Bos had er echter wel voor gezorgd dat DEVD niet meer gevaarlijk kon worden. Via 6-4 zetten Hennie Devilee (2x) en Cees Christiaanse (2x) DEVD op definitieve achterstand 10-6. In de slotfase liep DEVD nog wel in, maar bij 12-8 in de 20ste minuut was de eindstand al bereikt en kwam het spel van beide ploegen niet meer in aanmerking voor het predikaat Overgangsklasse. Doelpunten: Eric Filemon (5x), Cees Christiaanse (3x), Hennie Devilee (3x), Bea v. d. Meel. Fides Pacta-Samos 5-14 (2-6). Geen enkel moment heeft Fides Pacta enige vorm van pressie kunnen uitoefenen op de korf van Samos De Utrechtse ploeg was heer en meester in de goedgevulde Vijf Meihal. Ook in deze wedstrijd duurde het vrij lang voordat het tweede doelpunt door de korf was gegaan. Na veertien minuten werd het 0-2, maar ook Fides tweede aanvalsvak was niet in staat om de nog kleine achter stand weg te werken. Bij rust leidde Samos reeds met 2-6. In de tweede helft hadden de Utrechtenaren geen enkele moei te meer met het doelpunten ma ken. Uit alle standen werd ge scoord, mede door het zeer slech te verdedigen van Fides Pacta. Kenmerkend daarvoor was de wijze waarop Wim Piket Samos elfde treffer om de oren kreeg. Wandelend achter z'n tegenstan der die juist een doorbraak aan het afronden was. De wedstrijd eindigde in een grote nederlaag voor Fides Pacta. Doelpunten: Hennie Pikaar, Dik Onderwater, Daan Carree en Wim Piket (2x) Achilles-De Algemene 10-7 (8-2). De achterstand die De Algemene bij rust bezat was toch te groot om in de tweede helft geheel weggewerkt te worden. In deze snel gespeelde wedstrijd bleef de stand ruim 10 minuten dub- belblank, maar toen Achilles éénmaal gescoord had was er aanvankelijk geen houden meer aan. Zonder dat er aan het spel- beeld iets veranderde kwam Achilles toch binnen vijf minuten van 1-0 op 5-0. Ruud van Vliet en Martin Filippo scoorden in de eerste helft nog wel tegen, maar Achilles leek op een grote over winning af te stevenen. Na rust kwam de zuiverheid bij De Al gemene weer terug. Binnen 12 minuten reduceerde De Algeme ne door treffers van Wim van Vliet, Hennie Rusman en Martin Filippo (2x), de achterstand tot 8-6. Een dubieuze strafworp vel de echter de Leidenaars. Achilles kwam op 9-6, waarna Wim van Vliet wel de achterstand ver kleinde, maar de tijd was echter te kort om het Achilles nog moei lijk te maken (10-7). In de Eerste klasse B wordt de eer ste plaats ingenomen door TOP uit Sassenheim. De Sassenhei- mers wonnen ook hun tweede wedstrijd in deze nog prille mi cro-competitie. Ready werd een gemakkelijke prooi voor TOP: 10-4. Al direct vanaf het eerste fluitsignaal werd Ready in een tang genomen, die pas na 60 mi nuten weer werd opengemaakt. Wilma Kühn (3x), Ineke Wester beek (2x), Ilse Westerbeek, Bert Staat (2x) en Peter Segaar (2x), scoorden. Zuiderkwartier heeft in Het Zui den zijn meerdere moeten erken nen. Met 14-13 werd verloren. Een spannende strijd is daaraan voorafgegaan. Door deze neder laag is Zuiderkwartier buiten verwachting al vrij vroeg naar het tweede plan gerangeerd. Het pas gepromoveerde Crescendo kwam in deze zelfde klasse tegen Quick weer niet tot winst. De eer ste verdediging van beide ploe gen hield de stand lang in even wicht. Pas na 18 minuten kwam Quick op 1-0. De sterkere Dordtse ploeg zag kans de stand tot 5-2 op te voeren. Na rust liep Quick zelfs Bea van der Meel voor De Danaïden op weg naar 3-0. De Leidse korfballers zouden DEVD uiteindelijk met 12-8 verslaan. weg naar 7-2, voordat Crescendo door doelpunten van Piet l'Amie en Louis Kok op 7-4 kwam. Maar Crescendo's eerste aanvalsvak was in de slotfase niet meer in staat om te doelpunten. De eind stand werd bereikt met 8-4. Ove rige doelpunten: Wilfred Corne- lisse en Louis Kok. In de tweede klasse speelde Ons Ei land gelijk tegen NIO 9-9. Bij rust had Ons Eiland een 4-5 achter stand. Na rust zorgden Piet Beekman en Patrick Verra dat Ons Eiland naast NIO kwam (6-6). In de slotfase bracht de wissel die coach Piet Weerheim had inge last bij een stand van 7-9 in het voordeel van NIO toch nog uit komst. Wisselspeler Nan Dege- naars bracht Ons Eiland naast NIO. Overige doelpunten: Olga Soedan, Jan van Klakeren, Wim Nijenhuis en Patrick Verra (3x). Fluks kwam tegen Kinderdijk ook tot een puntendeling. Bij rust leidde Kinderdijk nog met 2-5, maar het hard werkende Fluks zag kans om voorbij Kinderdijk te komen. Met nog twee minuten te gaan leidde de ploeg zelfs met 8-7. In de laatste minuut kwam Kinderdijk toch nog op 8-8. Doelpunten: Corrie v. d. Hoek, Corrie Schelvis, Leni v. d. Plas, Jan Verloop, Kees Imthorn (2x) en Peter v. d. Berg (2x). In de Derde klasse kwam Fiks uit tegen Phoenix. De Oegstgeeste- naren versloegen de Hagenaars met duidelijke cijfers 12-7. Bij rust leidde Fiks met 6-3. In de tweede helft kwam Fiks vrij ge makkelijk'op 12-6. Doelpunten: Aad Knetsch (4x), Dirk Jan El- zenga (3x), Martin Huizing (3x), Ineke Kooy (2x). GERT GRESSIE lEIDEN - In de eerste divisie dames kreeg Parker Leiden opnieuw een I behoorlijke nederlaag te slikken. Tegen koploper Amstelveen werd het 58-84. P/Leiden kende een zwakke start (2-18) en eigenlijk is dat de oorzaak geweest van de nederlaag, want, en met name in de tweede helft, daarna i ging het gelijk op. Het gat kon evenwel niet overbrugd worden, ondanks het goede werk van Annette Maassen, die 24 punten scoorde, (n de rayon-hoofdklasse deed Nijssen Trotters erg goed werk door concur- I rent Anguilla te verslaan waardoor de Leidse ploeg nu alleen aan de j leiding gaat. Tot aan de rust ging het gelijk op, maar na de pauze liep Nijssen Trotters snel uit. De Spakenburgers zagen twee basisspelers met vijf fouten naar de bank vertrekken en dat was de nekslag voor I Anguilla. Topscorer bij de Leidenaars werd Peter Paul Maassen met 25 j punten, gevolgd door Eric Berendsen en Wil Moerer met 16 punten. Rolstoel-basketbal De rolstoelbasketballers van De Sleutels hebben in Den Haag vrij eenvou- dig gewonnen van rode-lantaarndrager Kameleon. Door openingstref- fers van Jaap van Beelen en André van der Meulen samen met de gemiste vrije worpen van de Hagenaars leidde De Sleutels al spoedig met 4-12. Dankzij doelpunten van Van Eek en Werner brak de rust aan i met 10-24. jNa de pauze moesten Adriaan van der Klein en een Kameleon-speler met vijf persoonlijke fouten naar de kant. De Hagenaars hadden geen wissel- j spelers tot hun beschikking, waarop de numerieke meerderheid goed J door De Sleutels werd uitgebuit. Eindstand: 18-40. Samen met RIS 2 I gaat De Sleutels nu met zes punten uit vier wedstrijden aan de leiding. LEIDEN - Nog steeds gewikkeld in Europa Cup-perïkelen moest Parker Leiden gisteravond voor de competitie aan treden tegen Flamingo's, dat, ongesponsord, ergens on deraan de ranglijst van de eredivisie bungelt. Dat de landskampioen het momenteel juist tegen die staartclubs erg moeilijk heeft wees het duel van vorige week tegen Punch al uit. Nu werd er dan wel gewonnen, zij het met het kleinst mogelijke verschil (80-79), maar punten zijn punten en slecht spel of niet, daar kwam die bittere na smaak die Leiden aan deze wedstrijd overhield dus niet vandaan. Debet daaraan was het wegzenden van Sid Bruinsma in de chaotische slotfase die dit treffen nog verder deed ontsieren. Bruinsma zelf kon daar overigens weinig aan doen. In feite werd de Nederlandse Ame rikaan het slachtoffer van een foutieve analyse van het scheids rechterlijke duo, dat de fanatieke poging van Bruinsma om de bal vast te houden beoordeelde met "slaan naar een tegenstander" Hetgeen absurd was, want hoe wel Al Watson inderdaad vrij hard tegen de grond sloeg kwam dat enkel en alleen, omdat Bruinsma plotseling zijn handen van de bal terugtrok, waardoor zijn tegenstander als een soort katapult fungeerde. Bruinsma verdiende met zijn handelswijze een opzettelijke fout te krijgen, maar zeker niet om weggestuurd te worden. Wayne Armstrong, de andere Amerikaan van Flamin go's solliciteerde daarentegen wél naar een oneervolle gang naar de kleedkamer, want hij was degene die in het tumult dat op dit alles volgde Bruinsma een klap gaf en hem bovendien in het gelaat spuwde. Dat zag iedereen, behalve de arbiters. Toen er ook nog wat handtastelijkheden ach ter de spelersbank ontstonden was de chaos compleet. Die turbulente eindfase van dit duel, dat óók nog een open en zeer spannend slot zou krijgen stond regelrecht in tegenstelling tot hetgeen zich in de voorgaande vijfendertig minuten had afge speeld. Er was toen slechts spra ke van een zeer lauwe vertoning waarin het Leiden aan inspiratie ontbrak om echt afstand te ne men en Flamingo's de klasse moest ontberen om het tamme spel van de kampioen aan de kaak te stellen. Zonder zich druk te maken verkreeg Leiden al snel tien punten voorsprong, maar mocht Flamingo's, dat in die fase uitsluitend steunde op zijn Ame rikanen, op slag van rust terug komen tot 44-41. De enige die in de eerste helft voor opwinding kon zorgen was een muis, die blijkbaar ook het spoor bijster geraakt was. Na rust liep Leiden door de inbreng van Collins en Bruinsma eerst weer weg tot 52-44 en 62-50 om vervolgens weer langzaam in slaap te sukkelen. Armstrong toonde toen een paar keer zijn klasse (erg fraaie blocks en een dunk) en mede door toedoen van Johan Koster die plotseling met scherp schoot kroop Flamingo's dichterbij om met 68-69 zelfs de leiding te nemen. Toen had het aardig kunnen worden, maar het incident rond Bruinsma gooide eerst roet in het eten. Leiden nam daarna weer de leiding over, kreeg een paar kansen om weg te lopen, maar stuitte opeens op zeer fel verzet. Even werd het toen toch leuk, ging het snel over en weer en waar niemand vooraf op gerekend had gebeurde, net als tegen Punch, opnieuw: Flamingo's kreeg plot seling de kans om de titelhouder onderuit te halen. Met nog 33 seconden te spelen na melijk, bij de stand 80-79, ver kreeg de ploeg van Janbroers balbezit en daarmee de kans om de wedstrijd uit te spelen. Lei den, met Plaat en Hagens, joeg zeer fanatiek achter de bal, maar kon in feite alleen nog maar ho pen op een fout van Flamingo's. En onder juichkreten van de 800 toeschouwers kwam die inder daad. Koster was verantwoorde lijk voor de wilde worp die Fla mingo's meteen de wedstrijd kostte, want Leiden heeft nu eenmaal te veel klasse in zich om, met nog tien seconden te spelen, de bal uit handen te geven. On danks vier persoonlijke fouten van het vertwijfeld rennende Flamingo's bleef het inderdaad 80-79. Waarmee Leiden opgelucht aan het volgende karwei kon gaan den ken, met die restrictie, dat het ge- LEIDEN - Hoewel Emill Ha gens gisteren tegen Flamin go's nog vrolijk meespeelde en over anderhalve week ook nog met zijn ploeg zal afrei zen naar Barcelona voor het belangrijke Europa Cup tref fen met Juventut is het niet aannemelijk, dat de interna tional/spelverdeler nog veel langer in Leiden zal vertoe ven. Een beslissing over zijn vertrek is nog niet genomen. Pas op 8 december een dag na het Spaanse avontuur, zal men zich bij Leiden over de ontstane situatie beraden. Losstaand hiervan heeft de Leidse titelhouder zich ove rigens opnieuw danig ver sterkt. De nieuwe man heet Robert Oostveen, de Cana dese Nederlander van BOB de revelatie dit Het is een publiek geheim, dat Emill Hagens, dit jaar over gekomen van BC Markt uit Utrecht, niet erg kan aarden in Leiden. Naar zijn zeggen kan hij bij Leiden niet opti maal functioneren omdat studieperikelen hem dat verhinderen, maar ook het feit, dat hij vaak in de scha duw van Mitchell Plaat met een plaats op de bank genoe gen moet nemen, zal wel een rol meespelen. Vorige week, na afloop van de door hem zo uitstekend gespeelde Euro pa Cup wedstrijd tegen Crystal Palace, meldde hij zich in elk geval bij sponsor Bockweg en coach Blom met de mededeling dat hij het niet meer zag zitten. Met het oog op de belangrijke wed strijden van de komende weken (Södertalje, Rotter dam, Den Bosch en Badalo- na) hield men van Parker zijde de zaak voorlopig aan. Op 8 december valt dan de definitieve beslissing. Los hiervan heeft de lands kampioen zich tussentijds aanzienlijk weten te ver sterken door Robert Oost veen, een 20-jarige Canadees met een Nederlands pas poort in te lijven. Oostveen speelde dit jaar voor BOB, maar raakte in het duel te gen Frisol zodanig aan zijn enkelbanden geblesseerd dat hij het gips in moest. Re den voor BOB om hem zijn congé te geven, want Finan cieel gezien bleek dit alles geen haalbare kaart voor de ploeg uit Oud Beijerland. Meer clubs toonden interes se voor de "verrassing van het jaar" en in eerste instan tie zou hij naar NN Donar in Groningen verhuizen. Lei- den-manager Frans van Eg- mond kwam evenwel op het laatste moment met een be ter voorstel op de proppen en wist zich zodoende van Oostveens' niet geringe ver diensten te verzekeren. Van Egmond: "De overschrij ving, die tussen 1 en 15 de cember moet geschieden, is rond. Hij is niet gekocht als eventuele vervanger van Hagens, maar met het oog op de toekomst. Aan de Europa Cup mag hij niet deelnemen. Trouwens hij kan waar schijnlijk pas in januari spe len, eerst moet zijn blessure genezen. Een goede, dat ze- /.K. zicht van Blom op onweer bleef staan. Tenslotte zal de zaak rond het wegzenden van Bruinsma nog wel een staartje hebben. Scores Leiden: Collins 22; Plaat en Bruinsma 12; Woudstra 11; Kip 10; Van Rooden 6; Kyle 4 en Ha gens 3. Scores Flamingo's: Watson 22; Armstrong 21 en Koster 15. AD VAN KAAM SKIËN - De Zweedse wereldkam pioen Ingmar Stenmark heeft in de openingswedstrijd van het skiseizoen genoegen moeten nemen met de tweede plaats. De Bulgaar Popangelof was zaterdag in het Italiaanse val Senales de beste. BILJARTEN - Stella Artois heeft zaterdag in Rotterdam de Euro pese titel voor biljartteams ge wonnen. In de finale tegen DCB Bochum kwam het remise over een, waardoor beide verenigin gen op hetzelfde aantal wed- strijdpunten uitkwamen. Omdat Stella vier matchpunten meer veroverd had dan de Westduitse formatie, legde de Twentse club beslag op de Europese titel. BOSKOOP - De zaterdag verlopen Flora-loop in Boskoop is bij de heren gewonnen door Martin van Hoorn van AV Holland uit Leiden. Hij legde de 9 kilometer af in 28 minuten en 47 seconden. Vierde werd zijn clubge noot Jos Renne. Bij de dames (3000 mtr.) eindigde Marika Zethof als eerste, terwijl Marian van Schie van de Bataven uit Leiden tweede werd. Van de C jongens (2000 mtr.) was de Bataaf Remco Teegelaars de snelste Bij de A meisjes won Tina Bunsma en bij de C meisjes Maries Bunsma, beiden van de Bataven. In Sinaai (België) heeft Annie van de Stiphout, de Nederlandse veldloop kampioene, zondag een internationale cross voor dames gewonnen. Zondag werd in Tilburg de Loop der azen van de warande-cross door Gerard Terbroke (Ciko 66) gewonnen. Over de tien kilometer deed hij 28 minuten en 42,7 seconden. De Bataven Wibo Lelyveld en Bram Wasse naar eindigden op een respectievelijk dertiende en vijftiende plaats. Marcel Hondsbeek de Bataven finishte bij de C jongens als eerste. i door Rob het duel tegen Amstelveen. De Eis Vijfwinkel scoort voor P/Leiden \Leidse dames verloren met 58-84.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19