DOCOS VEILIG NA WINST Doek lijkt voor Leidse dammers gevallen Teleurstellend Donar verliest van Gem/K 2 Wilco van der Zeeuw naar eerste plaats Nervositeit speelt Vlietwijk parten PAGINA 18 MAANDAG 27 NOVEMBER 1978 Sterk Evro verrassend met 6-4 verslagen LEIDEN - Tafeltennisclub Docos weet zich na de verrassend sterke 6-4 winst bij Evro prac- tisch veilig en Scylla kan dat na het verwach te 1-9 verlies tegen Het Hooge Huys, alleen nog worden wanneer het komende week te gen Evro het huzarenstukje van Docos her haalt. Ed Fallaux was weer terug bij Docos en zorgde voor een kostbaar punt door zijn teamgenoten te volgen in de winst op Schoonemeyer. Docos pikte ook het dubbel mee en daarmee lag de weg naar de 6-4 triomf open, want Evro-kopman Van der As, speelt tegen effectvolle spelers als Van der Berg en Bakker zijn nu eenmaal slecht. Toch bleef de spanning nog lang in de wedstrijd omdat Koetsveld één van zijn hoogtijdagen had, waarmee hij Evro behoedde voor een nog duidelijker afstraffing. Scylla had geen verweer tegen Het Hooge Huys uit Alkmaar. Rob van der Zeeuw won als eni ge. Hij versloeg bondscoach Bert Schoofs. Avanti blijft tweede na de puntendeling met Midstars, maar moet de titel definitief aan Tempo Team laten. Ronald Rijsdorp hield Avanti in Groningen op de been en bewees dat zijn vaarwel aan het tafeltennis niet alleen voor Avanti een klap zal zijn. Bettine Vriese- koop en Theo Louwers toonden alleen de zwakte van Ton Pitstra aan. Scylla 3 had meer moeite met Mizu dan de 7-3 eindstand doet vermoeden. Mizu liet het dubbel wat onnodig glippen en had verder geen antwoord op een geconcentreerde Theo Bakker. Een gelijk spel was nog wel haaibaai- geweest als Jaap Polak niet, ondanks moedig verweer, het loodje had moeten leggen tegen Hans de Roode en Johan Wessels. Scylla 3 behoudt hierdoor zijn titelkansen en Mizu zijn degradatiezorgen. Zeker van de titel is Scylla 5, nu tegen Tempo Team 2 Sjoerd Meyer en Patric Swier op nieuw hun honderdprocent-status hand haafden. Ook de Treffers kan na de 7-3 tegen Wibats 2 nog steeds kampioen worden. Avanti 2 behield via een 9-1 triomf op Combi haar kleine kans op promotie, waarbij Jan van Wetie.i zich één keer vriendelijk toonde Dames-Avanti ontmoette Scylla met het eerste en tweede team en ging twee keer onderuit. Team 1 had geen verweer tegen een comple ter Scylla. Van de beide sterkste dames zege vierde Sandra de Kruiff simpel over Brigitte Kooter. In de strijd tussen de "tweede" da mes bleef Stephine v. Gennip Annemiek Smits de baas en het duel tussen de "zwak- sten", Gudy Griethuizen en Nora Bakker, be sliste laatstgenoemde in haar voordeel. Voeg daarbij een gewonnen Scylla-dubbel en de 7-3 eindstand is duidelijk. Avanti 2 had de eerste keer bij Scylla met 6-4 verloren en moest dus nu met 7-3 winnen. Het werd 6-4, hoofdzakelijk omdat bij Scylla Sophia Vaal- burg haar technisch overwicht nog net niet in winst kon omzetten. De games telden dus. Scylla hield één game over en kan volgende week de promotie binnen halen. LEIDEN - De zevende competitie ronde is voor de twee Leidse waterpolo teams gunstig verlopen. De Zijl/LGB behaalde een 8-3 zege op 't Y. LZ'86 won de zeer belang rijke uitwedstrijd tegen Nereus uit Zaandam met 5-6. Katwijk behaalde een 17-2 monsteroverwinning op BZV uit Den Bosch. DKD moestin Ridderkerk de eer laten aan Poseidon. Na een spannende strijd werd met 10-9 verlo ren. Een zeker niet in topvorm verke rend Zijl/LGB heeft zaterdag avond een uiteindelijk toch nog ruime 8-3 overwinning behaald op 't Y uit Amsterdam. Drie pe rioden heeft 't Y kans gezien om in de buurt van de Zijl/LGB te blijven. In de laatste periode zakt 't Y, mede door het uit het water sturen van hun keeper Ronald Gal, weg en konden de Leide- naars uitlopen van 5-3 naar 8-3. In de eerste perioden werden er, vooral door de Zijl/LGB nogal wat kansen gemist. Het spel van de Leidenaars werd gekenmerkt door onnauwkeurigheid. Hier door werd onnodig veel balver lies geleden. In de laatste perio den kwam de Zijl/LGB wat meer in zijn ritme wat dan ook in de score tot uitdrukking kwam. Al enkele seconden na het begin kon Jan Jaap Korevaar door een mooie intik de bal de Zijl/LGB aan een 1-0 voorsprong helpen. Met Jacob Spijker op de kant zorgde Huub Vermeulen voor de gelijkmaker (1-1). In de resteren de tijd van de eerste periode en de gehele tweede periode konden alleen Albert Spijker en Alex van Belkum nog een gat in de Y ver dediging vinden. International Eelco van Schaick kon voor de Amsterdammers nog tegensco- ren (3-2). In de derde en vierde periode gin gen de Leidenaars beter spelen. Albert Spijker kon na verkeerd overnemen in de Amsterdamse verdediging 4-2 laten aanteke nen. Martin Vreeburg rondde een break doeltreffend af (5-2). Eelco van Schaick kon nog 5-3 laten aantekenen. Verder liet de Zijl LGB het echter niet komen. Stan van Belkum zorgde voor 6-3. 't Y keeper Ronald Gal wond zich hierover zo op dat hij de bal naar het hoofd van de scheidsrechter gooide. Hij werd voor de verdere duur van de wedstrijd uit het wa ter gegooid. Coach Willem Swa- german nam zijn taak over. De strijd was echter al beslist. Jan Jaap Korevaar en Albert Spijker scoorden nog 7-3 en 8-3. LZ '86 heeft zaterdagavond in Zaandam een zeer nuttige over winning behaald op Nereus Door deze overwinning gaat LZ'86 samen met de Gouwe dui delijk aan de leiding van de eerste klasse. De overwinning op de Zaandammers kwam pas in de laatste fase van de wedstrijd tot stand. Bij de stand 5-5 scoorde de negentien jarige Rudy Muusse pas 6 seconden voor tijd de win nende treffer. In deze aantrekkelijke wedstrijd hadden de Leidenaars aanvan kelijk geen vat op het harde aan- valsspel van de Zaandammers Aan het eind van de eerste perio de keek LZ '86 tegen een 2-0 ach terstand aan. Dit was vooral te wijten aan het nerveuze verdedi- cie eerste treffer voor de ZijliLGB in de strijd legen het IJ Slachtbank Tweede-klasser Katwijk trof in BZV een wel erg gemakkelijke tegenstander. In deze zeer een zijdige wedstrijd werd de ploeg uit Den Bosch regelrecht naar de slachtbank gevoerd, eindstand 17-2. Topscorers: Hans v.d. Put te, Paul v.d. Putte. Hans v. Duy- venvoorden ieder 5 maal. Kees v.d. Moolen en Dick v.d. Bent. Het Leiderdorpse DKD verloor van Poseidon met 10-9 en zal dit jaar als debutant geen belangrijke rol kunnen spelen in de derde klasse Topscorers in deze wedstrijd: Frank Dreef (3x) en Ronald Dreef (2x). De Zijl/LGB dames blijven verliezen en gingen dit keer ten onder tegen ZPB. De dames uit Barendrecht waren gewoon te sterk voor de Leidenaars. De eni ge Leidse tegentreffer kwam op naam van Ria Onderwater, die na aangegeven van Marian Neute boom uit een nummeriek meer derheid de ZPB keepster wist te passeren. DIRK KLOOS gen van de Leidenaars. Naarmate de wedstrijd vorderde begonnen de Leidenaars echter steeds beter te draaien. Nereus moest in ver dedigend opzicht meerdere ma len aan de noodrem trekken wat niet altijd even consequent werd bestraft door het verder redelijk leidende scheidsrechtelijk duo Pas aan het einde van de derde periode kreeg LZ'86 aansluiting met Nereus door een mooi doel punt van de grieperige Jan v Duuren. LZ'86 trok in het begin van de vierde periode de goede lijn door en wist Nereus in de verdediging te drukken en uit te lopen tot 5-3. Nereus toonde toen karakter en door een partij po- werplay van de fysiek sterke Ton Stam, die zeker de meerdere was van het Leidse verdedigingsblok, "vocht" Nereus zich naast de Leidse formatie (5—5). De emotioneel reagerende coach Gijs v.d. Leden over de spannen de slotfase: "Eindelijk hadden wij een keer het geluk aan onze zijde door in de slotfase een man meer situatie te verkrijgen, hoe wel de manier waarop dit ge beurde niet helemaal bevredi gend was. Waarom scheidsrech ter Goose Nereus keeper Her mans uit het water stuurde was mij niet helemaal duidelijk. Met deze overwinning ben ik natuur lijk wel tevreden en zeker over het feit dat de schutterscapacitei- ten van Rudy Musse uit de verf kwamen". Scores LZ'86: Rudy Muusse (3x), Jan de Graaf (straf- worp), Jan v. Duuren en Bram v.d. Leden. NOVO: weer hoop voor toekomst LEIDEN - De heren van Gemini hebben in de vol leybal-competitie aan het duel tegen Lycurgus toch nog één punt overgehou den. De ploeg ging met 3-2 ten onder. Meer zat er ook eigenlijk niet in Twee spelers moesten met een blessure aan de kant blijven en er werd zonder wissels en met slechts één spelverdeler (Peter de Bakker) gespeeld. Ook het spel liet te wensen over: het blok was niet afdoende en de aanval liep niet als gebruikelijk. Donar-Ge- mini K2 kenmerkte zich vooral door de slechte arbitrage. Bij Do- nar was de pass erg zwak en de verdediging te traag om Gem/K2 voldoende tegenspel te kunnen bieden. Van Gem/K-zijde leverde de serre diep in het achterveld steeds problemen op, waardoor de aanval onvoldoende kon draaien. Niettemin werd het me de door het goede werk van Cas per Brusse een 1-3 overwinning voor Gemini/K (14-16, 9-15, 15-" en 6-15) Bij de divisie-dames kwamen zowel Gem/K 1 en 2 niet in het veld Leython speelde zijn zwak ste wedstrijd van het seizoen. Nu dient gezegd te worden dat te genstander Edamerg goed draaide en naarmate de wedstrijd vorderde praktisch feilloos vol leybal afleverde. De snelle set up's naar buiten waren zo goed, dat de Leython-dames vaak niet aan blokken toekwamen. Met 3-15, 2-15 en 4-15 won Edam dit treffen gedecideerd. NOVO speelde tegen Van Santen Lcyland beter dan men de laatste tijd gewend was. Oorzaak was het weer beschikbaar zijn van Joke van Ommen, die vorige maand een baby kreeg. NOVO kan zo langzamerhand weer met het ver trouwde Team van vorig jaar aan treden. Gisteren was Van Santen nog te sterk, al maakte NOVO het de Haagse dames wel lastig. Het werd 3-1, maar NOVO heeft weer hoop voor de toekomst. In de promotieklasse heren was de onverbiddelijke topper het treffen tussen de r NOVO 2 en ZOVOC. Het werd dan ook een fraaie wedstrijd in Noordwijk. De entourage was dan ook goed: de bombolle tri bunes zorgden voor volop sfeer Onder de uitstekende leiding van arbiter Spoormakers ontspon zich een heerlijk duel, waarin de jonge NOVO-ploeg toch in de vijfde set het onderspit dolf tegen het iets gerouewineerder ZO VOC, dat als sterkste wapen zijn ijzersterke verdediging had. Vrijwel elke bal werd van de vloer geveegd. Na tweeëneenhalf uur volleybal ging via 10-15, 15-13, 7-15 en 8-15 de zege met 2-3 naar Zovoc Dat resultaat was gunstg voor Leython dat zelf van Radius won en hierdoor opklom naar een ge deelde eerste plaats. Leython on dervond overigens nog flink wat tegenstand van Radius dat zich niet zomaar gewonnen gaf. In de eerste set kon Radius via 0-6 zelfs een 4-11 voorsprong nemen Toen pas raakte Leython inge speeld en won de set alsnog met 15-13. De volgende set werd een moeiteloze 15-3, maar in de derde set spartelde Radius nog even te gen, maar met 15-10 was de 3-0 winst toch voor Leython. LUSV herstelde zich van de slechte resultaten door een 3-0 zege op het zwak selende NOVO 1. Bij de dames draaide LUSV in de eerste set niet zo best - 15-8 - maar daarna kreeg tegenstander Thor het wat moeilijker. Niette min kon de ploeg na 16-14 en 17-15 de wedstrijd met 3-0 afslui ten. Gem/K 3 trok de goede lijn van dé afgelopen weken niet door en verloor bij DOS met 15-5,15-13 en 15-8. Vooral de pass was slecht, terwijl ook de aanval niet erg uit de verf kwam. Leyth 2 en Leython 3 vochten verbeten om de punten. Vooral het spel van Leython 3 was een verademing na de trage verto ningen van de afgelopen weken Niettemin was de aanval van Leython 2 te sterk en bovendien werden er verdedigend een hoop fouten gemaakt. Het werd 8-15 10-15 en 12-15 yoor Leyhton 2. GER RENES Redelijke uitslagen van De Zijl LEIDEN - De Zijl/LGB heren ploeg, uitkomend in de A compe titie, heeft in Leiden de eerste competitie ronde verzwommen. Zonder tot echte uitschieters te komen werden er over het alge meen redelijke tijden gereali seerd. De Zijl/LGB dames heb ben zich in de B competitie rede lijk kunnen handhaven in de door de Zijl/LGB zelf georgani seerde wedstrijden. LZ'86 uit Leiden heeft in het zwembad "De Kuip" in Strijen LEIDEN - Vlietwijk heeft het in de badir.mtontoppcr tegen PSV niet kunnen bolwerken. De Voorschcter.se ploeg verloor kansloos met 9-2 en is nu welhaast uitgeschakeld voor de titel. Ook Veglo incasseerde een nederlaag. De Leidse formatie ging tegen VELOIImet l-10ten onder. In de tweede klasse moest BC Leiden in de strijd tegen Drop Shot II met 5-3 het onderspit delven. De nervositeit speelde bij Vlietwijk in het duel tegen PSV een te grote rol. Vooral de heren Lapre en Oostergo speelden beneden hun gebruikelijke niveau waardoor de tegenstander zich voor de destijds in Voorschoten 6-5 geleden nederlaag, kon revancheren. Ron Lapre en Jorinde Bis schop zorgden voor de winstpartijen. Veglo was in het duel tegen VELO volslagen kansloos. De Leidenaars werden op alle fronten door hun tegenstander overklast. Door deze nederlaag is de positie van Veglo op de ranglijst er bepaald niet rooskleuriger op geworden. Nollie Bennink boekte de enige winstpartij. Lange tijd zag het er naar uit dat BC Leiden in het duel tegen Drop Shot nog een gelijkspel zou behalen. Echter, in de slotpartij tussen de heren Spadon/Slingerland tegen Turpijn/Gill werden de Leidenaars, na een voorsprong van 8-12 in de derdegame, via 10-15,15-12 en 15-12 toch met een nederlaag geconfronteerd. HEEMSTEDE - Na de nederlaag van het Leidsch Dam Genoot schap tegen DC Heem stede, maar vooral door de verrassende zege van mede degradatie kandidaat Constant uit Rotterdam op het ster ke DC Assen, lijkt het doek voor de Leidena- ren in de eerste klasse landelijk gevallen te zijn. Samen met het Groningse Ruxy Dual II zal LDG het volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk in de regionale hoofdklasse bord en steen moeten hante ren. Slechts een klein kansje kan LDG nog voor de aan staande degradatie behoe den, maar dan is winst in de laatste ronde op Ons Genoe gen uit Utrecht, dat slechts een punt van koploper Houdt Stand verwijderd is, geboden en zal Constant moeten ver liezen van het hoger geno teerde DC Bussum. Maar zelfs als Constant van DC Bussum mocht verliezen, waar grote kans op bestaat gezien het klasseverschil. dan nog lijkt een gunstig resultaat van de Leidenaars tegen Ons Genoegen toch een te grote opgaaf. \an de kop ziet het er naar uit dat Houdt Stand de titel en de promotie naar de hoogste klasse niet meer kan ontgaan. Ditmaal wonnen de Gronin gers van DC Bussum. In de laatste ronde krijgt Houdt Stand middenmoter DC Heemstede te bekampen. DC Heemstede was evenwel voor de LDGers nog te sterk. Het technisch toch niet tot de mindere behorende LDG brak ook deze keer het gebrek aan wedstrijdervaring op. Vooral in tijdnood weet dit tiental zich geen raad en sta pelt fout op fout. Zelfs de ge- renomeerde Evert Bronstring lijkt hieronder gebukt te gaan, want tegen de als niet zo sterk bekend staande H. van der Vossen verloor hij op een hem ongebruikelijke wijze; hij blunderde. Ook zijn broer Piet Bronstring volgde hem in het voetspoor en verloor van J. Boerigter. Tekenend voor de mentale in stelling van de LDGers was het blije gezicht van Wim Heemskerk na zijn remise te gen P Belien; "Ik ben al te vreden als het zonder fouten gaat". Uitslag Heemstede-Leiden 12-8; 1. Th. Tielroov-M. Lei- wakabessy 2-0. 2. Ir. H. J. van der Vossen-Drs E. P. H. Bronstring 2-0,3. N. van Hall- Drs A. A. J. van der Kwartel 1-14. Ir.H. F. van der Vossen- Drs F. Ong 0-2, 5. J. Sterel-W. Kleyn 1-1. 6. J. Boerigter- P.Bronstring 2-0, 7. H. Be- lien-H. de Koning 0-2. 8. P. Belien-W. Heemskerk 1-1, 9. G. van der Eem-S. van der Kwartel 1-1, 10. H. van Hall- W. Blom (reserve) 2-0. weinig kunnen overtuigen. Er werden voornamelijk tweede of' derde plaatsen behaald. Uitzon dering was Wilco v.d. Zeeuw die op de 200 meter rugslag onder de 16 jaar een uitstekende eerste plaats behaalde. Uitslagen uit Leiden: 100 meter schoolslag jongens onder 14 jaar 1. Hans Lalau Zijl/LGB 1.21.4, 2. Bart Groenheide Zijl/LGB 1.22.7, 3. Reinier Haasnoot Zijl/LGB 1.27.0. 100 meter vlinderslag meisjes onder 12 jaar: 1. Karin v.d. Linde 1.17.7. Zijl/LGB, 3 An- netv. Tol Zijl/LGB 1.20.1.100 me ter vlinderslag jongens onder 12 jaar: 1. Mels v. Walderveen Zwemlust 1.25.4, 2. Reinier Haasnoot Zijl/LGB 1.25.6. 200 Wisselslag dames: 1. Ineke Ran DJK 2.26.1, 2. Ria Hassefras Zijl/ LGB 2.36.9. 100 meter vrije slag jongens onder 14 jaar. 1. Marc v Belkum Zijl/LGB 1.05.1, 3. Hans Lalau Zijl/LGB 1.05.7. 200 vrije- slag heren: 1. Fred Eefting Zwemlust 1.56.4, 3. Edward Maasdijk Zijl/LGB 1.59.0 Uitsla gen Strijen: 200 meter schoolslag dames: 1. Ellen Hoogeboom LZ'86 3.01.7. 100 meter rugslag meisjes onder 16 jaar: 1. Petra Fortuin Strijen 1.16.6, 3. Jolanda Haverkort LZ'86 1.20.3.100 meter rugslag meisjes onder 10 jaar: 1. Eugenie Lewis Kempvis 1.21.4.3. Yvonne Flippe LZ'86 1.38.5. 100 meter rugslag jongens onder 10 jaar. 1. Pierre Kuipers PCG 1.37.6, 2. Twan Sibon LZ'86 1.38.1. 100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 3. Wendy Montanus LZ'86 1.32.9.200 meter rugslag jongens onder 16 jaar 1 Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 2.31.4.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 18