Dubieuze rol Beek bij Twente Ambachtelijk. BEVEREN ALLEEN AAN KOP Dronken fans steken arbiter dood poggenpohl keukens-bad SCORES BETAALD VOETBAL PAGINA 14 MAANDAG 27 NOVEMBER 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT ENSCHEDE - Twee spelsituaties stonden gistermiddag centraal bij FC Twente-Feyenoord. En beide keren was een dubieuze hoofdrol weggelegd voor scheidsrechter Jan Beek. De in Enschede door tal van oorzaken toch al niet zo bijster populaire Amsterdammer stond daarmee in feite ook aan de basis van het doelpuntloze resultaat in de ontmoeting tussen deze twee voormalige topclubs. Zijn eerste miskleun beging Beek halverwege de eerste periode toen hij een "strafschopperige" overtreding van FC Twente's doelman Andrè van Gerven con tra Gerard van de Lem gemaks halve met de mantel der liefde bedekte. Zijp tweede, zo moge lijk nog kostbaarder vergissing maakte de lankmoedige arbiter een kwartier voor tijd. Nu depo neerde hij de bal wel op de stip, nadat Andrè van Gerven en Piet Wildschut de doorgebroken Har ry Melis eendrachtig tegen de grasmat hadden gekwakt. Die beslissing op zich was volko men terecht, maar het was Beek kennelijk ontgaan, dat de manier waarop de tien minuten daarvoor voor Gerard van de Lem in het veld gekomen Melis FC Twente's aanvoerder Epi Drost opzij schoof, volledig in strijd was met de regels. Kon de overtreding die Drost daaraan voorafgaande maakte nog net door de beugel, dat gold zeker niet voor het smijtwerk van Melis. Epi Drost bleef derhalve ook ver slagen achter, terwijl Melis zijn opmars naar het Twentse doel ongehinderd kon voortzetten. „Maar eerst greep Van Gerven mij bij het bovenbeen", herin nerde de Feyenoorder zich na derhand pijnlijk nauwkeurig, „en vervolgens kreeg ik een tik van Wildschut". Tot grote woede van de Twentenaren aarzelde Beek geen moment en wees hij gedeci deerd naar de kalkstip. De turbulente gebeurtenissen die daarop volgden waren gênant om aan te zien. Eerst was het Epi Drost die de Amsterdammer in woord en daad attendeerde op zijn foutieve beslissing, vervol gens deed Niels Overweg er nog een schepje bovenop door het scheidsrechterspak van Beek op zijn kwaliteit te testen. De gele kaart voor FC Twente's voor stopper was daarom ook niet meer dan terecht. De zq. in zwang geraakte modderkluiten ontbra ken al evenmin, toen Aad Mans veld uiteindelijk zijn lange aan loop mocht nemen. Maar tot ont steltenis van de luidruchtige Feyenoord-aanhang verdween de bal huizenhoog over het Twentse doel. FC Twente ontsnapte op die manier alsnog aan een achterstand die onvermijdelijk de nederlaag tot gevolg zou hebben gehad. En die nederlaag was wel het laatste dat FC Twente verdiende. Zou er al een ploeg aanspraak op de over winning hebben mogen maken, dan was dat ontegenzeggelijk Twente, al was het alleen al op basis van het grote veldoverwicht en de betere scoringskansen die de formatie van Spitz Kohn in dit boeiende maar te harde duel kreeg. Terecht prees Feyenoord-trainer Vaclav Jezek naderhand het im ponerende optreden van doel man Eddy Treytel, die er in feite in zijn eentje verantwoordelijk voor was dat Feyenoord zijn zes de gelijke spel in een uitwedstrijd behaalde. Niemand zou het hem ook kwaliik hebben kunnen ne men wanneer hij het antwoord schuldig had moeten blijven op ziedende schoten van Hallvar Thoresen en Jaap Bos, die door hun enorme ijver en beweeglijk heid ook een voortdurende be dreiging voor de Rotterdamse verdediging vormden. De zwakte van FC Twente school gistermiddag dan ook niet zozeer in de aanval, maar veel meer op het middenveld, waar Kick van der Vall en Frans Thijssen eigen lijk geen moment bij machte wa ren de Twentse stormloop wat meer te stroomlijnen. Hetzelfde gold in feite ook voor Heini Otto, voor wie echter als excuus mocht gelden dat hij het gemis aan kracht op de rechtervleugel (Ma nuel Sanchez Torres) moest compenseren en daardoor veel loopwerk moest verrichten. Trainer Spitz Kohn zal later de ver ontschuldiging voor het midden trio aanvoeren dat er voorin te veel balverlies werd geleden, zo dat de ploeg voortdurend attent moest blijven op snelle Rotter damse counters. „We hadden af gesproken", aldus Kohn nader hand, „dat we zoveel mogelijk op de helft van de tegenstanders zouden spelen. Maar zo'n speel wijze houdt nu eenmaal bepaalde risico's in". Dat Feyenoord daar van niet kon profiteren, pleit niet voor de kracht van de aanval, waarin de IJslander Petur Petur- son te weinig gewicht in de schaal legde en daarmee het gelijk van Spitz Kohn bevestigde dat hij voor FC Twente geen wezenlijke versterking zou hebben bete kend. Zowel Feyenoord (gehandicapt door blessures van Van Deinsen, Budding en Jansen) als FC Twen te verkeert momenteel in een ombouwfase. Het duel van gis termiddag toonde echter aan dat de Rotterdammers in dat opzicht duidelijk verder gevorderd zijn dan de formatie van Spitz Kohn. In het slotkwartier maakte FC Twente ook duidelijk een uit- ADVERTENTIE Poggenpohl Form 2000 MC88 massief eiken. De sfeer van eeuwen her. Van het oude ambacht. De Poggen pohl MC88 maakt van uw keu ken een rustiek middelpunt in uw woning Op ambachtelijke wijze uitgevoerd Bewerkt mas sief eiken Met markant profiel in rustieke stijl Klassieke kroonlijst als afsluiting van de wandkasten. Met mondgebla- zen glas-in-lood ramen. Met de Poggenpohl MC88 biedt Poggenpohl U een unieke mógelijkheid om Uw keuken op geheel ind'viduele wijze in te richten Poggenpohl keukens zijn na jaren nog steeds even aktueel als vandaag. In de overzichtelijk ingedeelde Rolff toonzalen ziet U de Poggenpohl keukens in alle modellen en uitvoeringen. De Rolff advies- en tekenafdeling verzorgt vrijblijvend de ont werpen en werkt ook de instal latie-tekeningen uit bv Gebr Rolff's Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndi|k. Tel 071-899206 Openingstijden maandag t/n vrijdag 9 00-12 30 uur en van 13 30-17 00 uur Zaterdag van 9.00-13 00 uur Ook donderdagavond van gebluste indruk. Het verdedi gend uiterst solide in elkaar ste kende Feyenoord bezat niet meer het vermogen om te schakelen op een meer aanvallende speelwijze. Zodoende verspeelden de Rot terdammers de mogelijkheid op een eerste uit-overwinning, die in theorie wel degelijk aanwezig was, maar op basis van de 75 mi nuten daarvoor hoogst onver diend zou zijn geweest. EREDIVISIE NAC-Vitesse 0-0 Scheids rechter Keizer. Toeschouwers 5.000. MVV-Go Ahead Eagles 2-1 (1-0). 23. Kowalik 1-0 (straf schop), 47. Schneider 1-1 62. Van Marwijk 2-1. Scheidsrech ten Weerink, 6000 toeschou- FC Den Haag-Ajax 0-0. Scheidsrechten Geurds. Toe schouwers: 12.400. Volendam-Roda JC 1-2 (1-0), 30. Plat 1-0, 70. Nanninga 1-1, 89. De Jong 1-2. Scheidsrech ten Bosman. Toeschouwers: 4500. FC Utrecht-PSV 2-2 (2-1). 15. Deijkers 0-1, 21. Cabo 1-1, 26. Van Veen 2-1, 80. Van Kraay echten 8500. Sparta-AZ'67 2-3 (2-2) 10. Van Rijnsoever 0-1,38. Kist 0-2, 44. Van Staveren 1-2, 45. Mor gan 2-2, 74. Van Hanegem 2-3. Scheidsrechten Mulder. Toe schouwers: 8000. FC Twente-Feyenoord 0-0. Scheidsrechten Beek. Toe schouwers: 12.500. NEC-Haarlem0-1 (0-0). 84. Huyg 0-1. Scheidsrechter Draaisma. Toeschouwers 2500. PEC Zwolle-FC WV 3-2 (0-1). 45. Hilkes 0-1, 53. Hilkes 0-2, 65. Jans 1-2, 72. Israël 2-2, 82. Hoekstra 3-2. Scheidsrech ter Oetelmans. Toeschouwers 5000. EERSTE DIVISIE Excelsior-Heerenveen 3-2 (0-1). 30. De Blaauw 0-1. 66. Roggeveen 1-1. 79. Ernst 2-1 (strafschop). 86. Patinama 3-1. 88. Van der Heijden 3-2. Scheidsrechten Van Swieten. Toeschouwers: 2100 FC Groningen-FSC 3-1 (0-0). 55. Ruijs 0-1. 64. Swanenburg 1-1. 68. Boer 2-1. 83. Swanen burg 3-1. Scheidsrechten Ette- koven. Toeschouwers: 13.000. Wageningen-Heracles 4-1 (1-0). 28. Braam 1-0. 47. Van Vijfeiken 2-0 (strafschop). 56. Hazelhekke 3-0. 78. Oostrom 3-1 (strafschop). 86. Hazelhekke 4-1. Scheidsrechten Manuel. Toeschouwers: 4600. FC Vlaardingen-De Graaf schap 0-3 (0-2). 6. Koenders 0-1. 27. Jacobs 0-2. 58. Brinks 0-3. Scheidsrechten Thomas. Toe schouwers: 700. Eindhoven-SW 1-1 (1-1). 2. KreftO-1. 31. Schapendonk 1-1. Scheidsrechten Janssen. Toe schouwers: 3100. Telstar-SC Amersfoort 0-1 (0-0). 83. Hulshorst 0-1. Scheidsrechter: Klint. Toe schouwers: 600. Helmond Sport-Veendam 1-2 (1-2). 14. Seubers 0-1. 20. De Raad 0-2. 31. De Wert 1-2. Scheidsrechten Van Dijken. Toeschouwers: 3500. FC Amsterdam-Willem II 1-2 (1-0). 27. Van de Merkt 1-0. 51. Van Rooy 1-1. 70. Van Geel 1-2. Scheidsrechten Gans. Toe schouwers: 350:. SC Cambuur-FC Den Bosch 0-4 (0-1). 42. Peeters 0-1. 72. Kamps 0-2. 82. Nijdam 0-3. 90. Breuer 0-4. Scheidsrechten Klinkers. Toeschouwers: 4600. Van Gerven valt naar de verkeerde kant, maar tot grote opluchting vanaf elf meter overschieten de Twente-doelman gaat Mansveld BELGRADO (ANP) - Dronken supporters hebben in de Joe goslavische plaats Modrica kort voor het einde van een amateurwedstrijd scheids rechter Zdravko Danilovic doodgestoken. Deze zond enkele minuten voor het einde twee spelers van de bezoekende club het veld uit. Dronken aanhangers storm den het veld in en gingen de arbiter met fietskettingen en stenen te lijf. Toen de klu wen mensen uiteenging, lag Danilovic dood op de grond, omgebracht door messteken. Supporters van de thuisclub aanschouwden van dichtbij de taferelen, maar kwamen niet tussenbeide, omdat zij in aantal ver in de minder heid waren. Kaiserslautern weer met beide benen op de grond DEN HAAG - De koplopers van verschillende Europese landen hebben geen makklijk weekein de achter de rug. Strasbourg in Frankrijk en de FC Kaiserslau tern moesten flinke klappen in casseren, terwijl Real Madrid te- weden moest zijn met een pun- tendeling. In België blijft het stuivertje wisselen. Omdat Beve- ren wel won en Anderlecht juist niet, leidt de eerste nu weer alleen in de Belgische eerste-klasse. Li- verpol behoudt nog steeds zijn twee punten voorsprong op Ever- ton in de Engelse league. WEST-DUTSLAND Op vrij hardhandige wijze heeft orussia Monchengladbach aan getoond, dat ook Kaiserslautern verstaanbaar was: 5-1. Het enige mazzeltje dat er voor de gedesil lusioneerde koploper overbleef was het slechte profiteren van de achtervolgers. Alleen Bayem Munchen kroop twee punten dichterbij. Ineens was daar weer het uitgeba lanceerde team, dat Borussia in vorige seizoenen kenmerkte Speels en doelmatig werden de aanvallen opgezet. Binnen vier minuten was het raak. De Deen Simonsen maake 1-0 en even la ter mocht hij opnieuw 2ijn han den juichend in de lucht steken: 2-0. Even leek het erop of Kai serslautern nog iets terug kon gaan doen - het kwam via Geye op 2-1 - maar in de tweede helft maakten Delhave, Kulik en Brunslin aan alle illusies een eind en was de eerste nederlaag een feit. De nummers twee en drie van de Bundesliga, Hamburger SV en Stuttgart, profiteerden maar half van de misstap van Kaiserslau tern. Beide ploegen kwamen te gen respectievelijk Eintracht Frankfurt en Hertha BSC niet verder dan een mqger doelpunt loos gelijkspel. Bayern Munchen profiteerde wel volledig. HekkesluiterFC Nurn- berg werd met 4-0 terecht gewe- Met kampioen FC Koln gaat het de goede kant op. Door een 5-2- overwinning op Bochum speel den de Keulenaars zich in de middenmoot. ENGELAND De twee ploegen uit Liverpool, de club met die zelfde naam en Ever- ton, geven elkaar in de Engelse League geen duimbreed meer toe. Met twee punten voorsprong in het voordeel van Liverpool blijft de race naar het Engels kampioenschap interessant. Liverpool had geen moeite met het laaggeplaatste Middlesborough. Het werd een eenvoudige over winning van 2-0, dankzij het doeltreffende werk van Terry McDermoitt en Greame Souness. Everton pakte de twee punten bij Norwich City, zij het met een doelpunt minder: 0-1. Titelhouder Nottingham Forrest liet ook geen steekje vallen. For rest won, en bleef opnieuw onge slagen, met 1-0 van Bolton Wan- deres door een treffer van John Robertson. Nottingham Forrest staat nu gelijk met West Brom- wich Albion, die slechts door een omstreden strafschop van Tony Brown een 1-1-gelijkspel kon slepen uit de wedstrijd tegen As ton Villa. Na lange tijd grepen de spelers van Ipswich Town ook weer eens een overwinningspremie. Uit tegen Manchester City, waar voor het eerst de Poolse international Deyna meespeelde, werd een 1-2 zege behaald. FRANKRIJK Het Franse Strasbourg verkeert de laatste tijd in een impasse. Tegen Nantes leed het een pittige ne derlaag van 3-0, waardoor het verschil tussen die twee tot twee punten is gereduceerd, al heeft Strasbourg èèn wedstrijd minder gespeeld. Tussen deze twee ploe gen bevinden zich nog Monaco en St. Etiënne. Bij Sochaux kwam St. Etiënne niet verder dan de beginstand: 0-0. Op de vijfde plaats staat Lyon, dat met 2-1 over Paris FC zegevierde. BELGIE In België is het dit seizoen een ko men en gaan van clubtrainers. Dit weekeinde werd de trainer van La Louviére, Léon Semmeling, ontslagen, nadat zijn elftal met 1-5 van het veld was geveegd door Lokeren (vier doelpunten van de Deen Larson) en een paar dagen daarvoor had Ernst Hap- pel zijn ontslag ingediend bij Club Brugge. Daardoor is het aantal ontslagen trainers dit sei zoen op vier gekomen. Beveren echter, gaat intussen on gestoord door en blijft de eerste- klasse aanvoeren. A was het niet overtuigend, toch won Beveren weer, nu van Charleroi. Daarvoor moest het wel eerst een door Nico Braun opgelopen achterstand goedmaken. Nadat Erwin Albert voor 1-1 had gezorgd, was het nipt voor tijd Truyens, die toch nog 2-1 scoorde. Antwerp rukte op naar een tweede plaats, die het deelt met Water schei. In het belangrijke duel te gen Anderlecht bezorgde Snel- ders Antwerp de overwinning. Waterschei had een gemakkelij ke dag. Het werd een afgetekende 5-0-zege op Beerschot. Op de tri bune zat George Knobel, die de nieuwe trainer van Beerschot wordt. Van daar afkon hij consta teren dat doelman Tomaszewski momenteel èèn van de zwakste plekken in het elftal is. De zege voor Waterschei viel zo groot uit door enkele falikante missers van de doelman. RWD Molenbeek draait helemaal met e koplopers mee. Het heeft zich naast Anderlecht en Club Brugge (2-2 tegen Winterslag) op een vierde plaats gewurm. Door een doelpunt van de - laatste tijd - uitstekend spelende Kareltje Bonsink werd de zege op Lierse SKe Stand: feit. SPANJE Barcelona heeft een gevoelige ne derlaag geleden. Tegen Gijon delfden de Barcelonezen met 3-1 het onderspit. De achterstand op lijstaanvoerder Real Madrid be draagt daardoor nu vier punten. Gijon kwam dank zij deze over winning op gelijke hoogte met Barcelona. Real Madrid moest tegen stadgenoot Atletico met een gelijkspel (2-2) genoegen Atletico Bilbao zakte door zijn ver- liespartij tegen Huelva met 3-2 van de tweede plaats naar de der de. Honved, dat afgelopen woensdag Ajax een pootje onderuithaalde, deed het zaterdag in de Hongaar se competitie opnieuw niet slecht. Het won piet 3-1 van Sal- gotarjan en voert de Hongaarse ranglijst aan met één punt voor sprong op Honved Dosza, dat achttien punten heeft. Clubs willen uitsluitsel over oefenduel van Oranje (Van onze sportredactie) ALKMAAR - AZ'67 is een van de vier clubs die van de KNVB wil weten of de oefenwedstrijd van Oranje tegen Italië nu wel of geen doorgang zal vinden. Ajax, Feye noord, PSV en AZ'67 hebben tot dusver daarover geen enkele af spraak gemaakt met de inmid dels afgetreden bestuursleden van de sectie betaald voetbal Ho- gewoning en Zwikstra. AZ-voorzitter Arie Ligthart: „Wij hebben deze wedstrijd met een vraagteken op de agenda's gezet, maar we willen nu als belangrijk ste leveranciers van het Neder lands elftal weten waar we aan toe zijn. Immers, het moet ook de KNVB duidelijk zijn, dat wij naast interlands zelf ook aanbie dingen krijgen om oefenwed strijden in het buitenland te spe len, en dat is voor de clubs nog altijd een extra bron van inkom sten. Het bestuur van Vitesse heeft Volendam laten weten, dat aan valler Terry Hendriks 125.000 gulden moet kosten. Van dit be drag verlangde de Arnhemse club 25.000 gulden ineens. De nog resterende ton zal Volendam dan moeten afbetalen in de komende twee seizoenen. Verdere conces sies wil Vitesse niet doen. Bestuurslid G. van Amerongen (Vi tesse) begrijpt niet dat Volendam dit een ongunstige regeling vindt. „We zijn niet van plan aan liefda digheid te doen ten gunste van Volendam, dat best onze concur rent in de strijd tegen degradatie kan worden. Volendam weet nu onze condities". Jan Mak, trainer van Volendam, vond het bedrag veel te hoog voor Hendriks. „We geven het nog niet helemaal op inzake Terry Hen driks, maar naar mijn gevoel moeten we uitzien naar een ande re speler. Misschien wel Loek Ur- sem van AZ, als dit tenminste mogelijk is De leden van de supportersclub van FC Volendam zullen zater dagavond ontbreken bij de wed strijd Ajax-Volendam. Het be stuur van de supportersclub heeft besloten geen busreizen te organiseren naar clubs waar fans door vandalisme een slechte naam hebben opgebouwd. „Onze supporters blijven thuis als wij bij Feyenoord, FC Utrecht, FC Den Haag en Ajax moeten voetballen. Het neemt uiteraard niet weg, dat er toch aanhangers op eigen gelegenheid Volendam kunnen aanmoedigen. Op eigen risico. Een gewaarschuwd sup porter telt voor twee", aldus de redactie van het programmablad van Volendam. George Knobel is de nieuwe trai ner van de Belgische eerste divi sieclub Beerschot, waar Rik Coppens, ontslag nam. De voor malige bondscoach van het Ne derlands elftal zal met ingang van de komende week de trainingen bij de Antwerpse club waarne men. De Hongaar Andreas Beres wordt de opvolger van Ernst Happel als trainer van de Belgi sche kampioen Club Brugge. Hij gaat werken in de funktie van „technisch direkteur". Beres trainde eerdjer reeds de Belgische verenigingen Anderlecht en Beerschot. In de jaren vijftig speelde hij met onder meer Fe- rencz Puskas in het Hongaarse nationale team. PAARDENSPORT - Het hoofd nummer van het concours hippi- que van Berlijn, de strijd om de Berliner Bar, is gewonnen door wereldkampioen Gert Wiltfang. Tweede werd Europees Kam pioen Johan Heins met Fernan do. Wiltfang en Heins waren de enige twee ruiters, die de beide manches foutloos voltooiden. WIELRENNEN - Bij een wieler- veldrit in De Zilk is Nico Slin- gerlandt uit Noordwijkerhout als eerste geëindigd. Ruud Onos uit Lisse legde beslag op de tweede plaats, terwijl zijn plaatsgenoot Jan van Dijk als derde finishte. HANDBAL - De 39-jarige Limbur ger Guus Cantelberg zal het Ne derlands heren zaalhandbalteam tot en met februari 1979, wanneer de Nederlandse ploeg in Spanje deelneemt aan de wereldkam pioenschappen in de B-groep, als trainer-coach begeleiden. BRIDGE - Het Zweedse team Gö- the-Morath en Lidquist-Brunzell heeft, net als vorig jaar, het inter nationale najaarstoernooi in Am sterdam gewonnen. 1900-21.00 T££TON £A/ 0£ /<0/0A/£l 2W OP /?CTTUM£/?000 AAA/- 6£ArOM£A/ OM P4A#7£ ZO£K£A/ A/AA/? C£ SAOOAIOOS V£#PIV£- AJ£N S/AJOA/ 3 SMAA/£A0OS

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 14