Zeven nieuwe ambtenaren hard nodig' zijn I eicfse agenda De Springplankwordt zeker basisschool RVD WIL GEBOUW IN ZOETERWOUDE Oegstgeester wethouder Van Belle: ,Met PvdA-wethouder is gesprek onmogelijk9 OEGSTGEEST - "Alleen begrotingstechnisch is het onmogelijk om, zoals de VVD verlangt, de verhoging van de onroerendgoedbelasting te halveren tot vijf procent en dit uit personeelskosten te betalen." Aldus reageerde de Oegstgeester wethouder van financiën op dit voorstel van de WD tijdens de begrotingsbehandeling. "Op zich klopt de rekensom heel aardig," zo zei hij, „maar zeven ex tra ambtenaren zijn nu eenmaal hard nodig. Bovendien kunnen we wat ruimte wel gebruiken om extra werkkrachten en kosten van ziek personeel te kunnen opvangen." De WD had amelijk voorgesteld de aanvraag voor zeven extra amb tenaren met één te verminderen en financiële ruimte ontdekt in het feit dat niet alle zeven per 1 januari 1979 in dienst zouden treden. "Er zullen er later aangesteld worden waar door u op die post overhoudt," al dus WD-fractieleider Reilingh. Over de verhoging van de honden belasting met 25 procent zei Van Belle dat dit wel veel ineens is maar dat elk jaar met een paar kwartjes verhogen ook niet doenlijk is. "Dat zou dan administratief meer kosten dan het zou opleveren," aldus de wethouder. "Maar ik denk ook niet dat deze in guldens uitgedrukt kleine verhoging de hondenbezit ters zo zal deren." "De doorwerking van het bezuini gingsplan Bestek '81 in de gemeen- tefinanciën is vanzelfsprekend,' gaf Van Belle ten antwoord op vra- Wethouder Van Belle gen van raadsfracties hiernaar. "Wij hebben daarin geen keuze. Voor de ene partij is die bezuiniging te fors en voor de ander te weinig, maar omdat 65 procent van het gemeen telijk inkomen van het rijk komt moeten we wel mee." legde hij uit. Overigens hield Van Belle de ge meenteraad voor dat er in Oegst- geest een grote belastingruimte be staat die nog steeds niet wordt ge bruikt. "Vergelijkt u de hoogte van onze onroerend-goedbelasting maar eens met die in andere ge meenten, raadde hij de raadsleden aan. "Maar misschien moeten we in de toekomst toch meer van dit nog braakliggende terrein gaan ontgin nen want als de raad tot een hoger voorzieningenniveau in de ge meente besluit moet het geld daar voor ergens vandaan komen," al dus de Oegstgeester wethouder van financiën. "De onrust onder sommige Oegst- geestenaren over de hoogte van de onroerend-goedbelasting is niet te recht," vervolgde Van Belle. "Deze verhoging ten opzichte van de vroegere personele belasting wordt veroorzaakt door een herwaarde ring van de huizen. Die mensen hebben vroeger altijd te weinig be taald," stelde hij. Ook maakte hij duidelijk dat het grote verschil tus sen de aanslagen in 1977 en 1978 ligt in het feit dat over 1977 nog maar zeven maanden personele belas ting verschuldigd was. De onroe rend-goedbelasting wordt echter over het kalenderjaar berekend. VRIJDAG 24 NOVEMBER 19?ë CD A-fractieleider Van Hazel OEGSTGEEST - "Wij zijn alsnog bereid het verkeersleefbaarheids- fonds met vijftigduizend gulden tot honderdduizend gulden te verhogen." Dit antwoordde de Oegstgeester wethouder van fi nanciën Van Bellena kort over leg in het college van B en W op het verzoek van het CDA in deze rich ting "Het geld hiervoor zal uit het overschot van de rekening over 1977 komen." gafhij verder aan. Fractieleider Van Hazel had eer der zijn teleurstelling erover geuit dat de wethouder deze toe zegging wat bedekt had gedaan. "Waarom eerst een slag om de arm houden met de mededeling als er een overschot is", aldus van Hazel. De CDA-leider was hier niet erg te spreken over de houding van de wethouder in het debat. "Onze wethouder van financiën wordt zeer gewaardeerdmaar waarom doet hij altijd, zo belerend?" Technisch klopt het allemaal uit stekend wat de wethouder doet maar er is geen gesprek mogelijk, vond van Hazel. Tevens oordeelde de CDA-leider dot er 1e weinia vi sie in het financiël beleid zat en "dat valt me nu juist van een PvdA-wethouder zo tegen." Fractieleider Kohlbeck van de PvdA verdedigde zijn wethouder met de opmerking dat er ook wel enig begrip bij de raadsleden voor die houding mag zijn. "En ik vind zeker ook niet dat Van Belle onder het niveau werkt van wal van een PvdA-wethouder ver wacht mag worden." aldus Kohl beck, wel raadde hij zijn partij genoot een wat grotere eerbiedi ging van onder raadsleden le vende wensen aan. "Kan hel college niet eens onder zoeken of het mogelijk is de toe gankelijkheid van de parkeer plaats aan de Rijnzichtweg voor automobilisten uit Oegstgeest te verbeterenvroeg raadslid Ka- kebeeke (CDA). "Een doorbraak van de middenberm van deze weg zou hierin verbetering kunnen brengen," voegde hij als suggestie toe. Wethouder Thorn zegde toe een onderzoek hiernaar te laten verrichten. Het idee van D'66 om de vijftigdui zend gulden voor de asfaltering van deze parkeerplaats aan het verkeersfonds toe te voegen werd al eerder door Van Belle als be grotingstechnisch onmogelijk af gewezen. Vrijdag .Kleuterschool meteen aanbouwen 99 OEGSTGEEST - De vierde open bare lagere school in Oegstgeest, "De Springplank", zal in elk ge val als basisschool worden opge zet. Dit zei wethouder Blom gis teravond als antwoord op vragen van raadsleden bij de Oegstgees ter begrotingsbehandeling. Eerder had Kohlbeck (PvdA) op gemerkt dat met een terugloop van het aantal leerlingen in het vooruitzicht geen nieuwe scho len meer moeten worden ge sticht. "Als straks een school Burgerlijke stand Jeroen S.D.,zvJ. G. Wassmeren E. M.T. van der Plas; Johanna E., dv J. J. van Duijvenbode en E. de Lange; Edwiri C L., zv J. Beljaars en A. A. J. Heremans; Tamara, dv N. Pouw en T. Messemaker: Lotte E., dv B. L. A. M. Veldman en L. Wirtz; Terence, zv R. E Wullur en G. Mooij; Marcel C., zv G. J F. Boskamp en J. C. M. van Dijk; Nanouchka, dv H. F. 1. van Waart en J Heinen; Natasja, dv H. Brandt en R. Verbaan; Pieter, zv P Oudshoorn en J. R. Barnhoorn. Dagmar M„ dv K. van den Broek en A. R. Weste rink; Martin L., zv J. van der Plas en L. den Duik. Overleden: A. L. van den Bom (1908), geh gew met H. C. van Leeuwen; M. M. Lakké (1896), geh met J. Brouwer; J. Muusse (1897); C. Rusman (1894); A. van Duijn (1892), geh gew met J. Kloos; C J. van der Vijver (1895)- geh met W. P. van der Valk; M. E Boogaard (1900), geh gew met G. Oskam; J. van Gijzen (1916); A. J. Molenaar (1907);'H. Noppen (1899), geh gew met J. A. Jvangean; G. R. van Urk (1929). Getrouwd: C. M. Kroon en M. Volbeda; P. L. Mieremet en A. Koenen; G. van Bladel en Y. C. Philippo. ZOETEROUWDE. Geboren: Hugo, wordt gebouwd, dan moet er geen nieuwe kleuterschool bij komen", aldus de PvdA-fractie- voorzitter, die bij deze uitspraak wel de nadruk op het woordje "nieuwe" legde. "Als er dan toch een basisschool moet komen, dan is het 't beste zo snel mogelijk contact te zoeken met een "loslo pende" kleuterschool". Kohlbeck doelde daarmee op de Montessorikleuterschool. Ge sprekken tussen vertegewoordi- gers van die school en van de nieuwe vierde openbare school zouden tot een basisschool kun nen leiden". D'66-er Wuisman kon zich met die gedachtengang verenigen en at tendeerde erop. evenals Kohl beck vóór hem al had gedaan, dat door het stichten van een nieuwe school oude werkgelegenheid verloren zou gaan in ruil voor nieuwe werkgelegenheid. En daar keerden beiden zich tegen. 'De Springplank kan een volwaar dige basisschool worden. De kleuterschool moet dan wel nu meteen bij de nieuwbouw aange bouwd worden. Dat bespaart in de eerste plaats een heleboel kos ten en verder betekent het dat wanneer de lagere school een maal draait deze niet nog eens met een verbouwing geconfron teerd wordt". Wethouder Blom was het met beide fractiewoordvoerders eens dat er een bepaalde koppeling moet komen, maar zei nog niet te we ten hoe dat zou moeten gebeuren. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdor informatieavond Baha'i gem 20.14 u 't Parlement. Nieuwe Rijn 52, club v leenstaanden, 20 uur 't Breehuys, Breestraat 19, scholieren fé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 u gehandicaptensoos, 21-24 uur; eethu Repelsteeltje. 18-19.30 uur; film "Crin of the century". 21 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrui soosavond, vanaf 21.30 uur. Ars, Pieterskerkgraeht 9, kunstmark 19.30-22 uur. Sportfondsenbad. Wassenaar, "Me neemexpositie", 20-22 uur. Stadsgehoorzaal, promenade-conce Residentie-Orkest, 20.15 uur. LAK-Theater, voorstelling Engli, Speaking Theatre, 20.30 uur Leidse Schouwburg, Zuidelijk Tone< Globe met "Dimanche" van Michf Deutsch, 20.15 uur Verbum Dei, Plantage, Mellie Uyldeif 19.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, optra den Big Jeff and the Hurricane Roll erf 20 uur. De Hut van Ome Henne, Aagtenstraa) 28, eiereetwedstnjd, 22 uur Cultureel Centrum. Voorschoten, exp< sitie De Vogelvrienden, 20 uur. Stadhuis, begrotingsbehandeling, Gemeentehuis Voorschoten, gemeente raad, 19.45 uur. Kantine Voetbalver. Meerburg, Zoeter] .voude, klaverjasavond, 20 i Zaterdag Sanders (zeepfabriek), Levendaal/hoeli Korevaarstraat, Antiekmarkt, 9.30-17! Breehuys, Breestraat 19, swingavond middelbare scholieren, 20-24 uur. Leidse Schouwburg, Theater van del Lach met "Nee schat nu niet", 20.15 uur LAK-Theater, voorstelling English' Speaking Theatre, 20.30 uur. Sportfondsenbad, Wassenaar, "Mee-, neemexpositie", 11-17 uur. Ars, Pieterskerkgracht 9, kunstmarkt,' Volkshuis, kinderbioscoop, 10.30-12] Morschwyk, Topaaslaan, vergadering] afd. Leiden van de Ned. Ver. Blinden enj Slechtzienden, 14 uur. Oppenheimschool, bazaar buurtvereni-; ging, gehele dag. Rudolf Steincrschool, Cesar Franck- straat, feestelijke dag, 10.30-16 uur. Zevensprong. Bernhardkade, postdui- vententoonstelling. Sleutelstad, 14-lfi fers over het herstel of het op knappen op tafel zullen komen. "Daaruit zal dan moeten blijken of het gebouw gesloopt moet Artsen worden, of dat de gemeente het exploitatie kan kan verhuren". Cultureel Centrum, Voorschoten, expo sitie Vogelvrienden. 20 uur. Klimop, Wassenaar, jubileumavond Matthias, 20 uur. Inspelen Leegstand t Het gebied in Ter Weer waar de 153 woningen komen te staan, (op de achtergrond het Adelbertcollege van Haastrecht (54); L. de Boer (84); C.de Jong (86); L. Laman (1); M. Tetterro (87) Getrouwd: C. H. M. Bakker en C. H M Borst; T. C. M. van Leeuwen en J. A. M T. van der Harg; L. J. G. M. Mooijman en J. M. Hartsteen. Ondertrouwd: A. J. Versteegen en E. A M. van Rijt; L. W. M. van der Hoeven en A. J. C. S. van Leeuwen; B. van der Horst en M. Y. Mendel; A. F. Kleene en W. M. M. Kwak; L. J. M. van der Geest en J. M. M. de Boer; A. P. G. de Jong en W. T. M. Romijn;R.vanEgmondenM C. Blok;J. H. M. Smit en T. J. Qivan Teijiingen. Woningen in Ter Weer vormen druppel op gloeiende plaat WASSENAAR- Half december kan, na een lange tijd van voorbereiding, de eerste paal worden geslagen voor een complex van 153 woningen in Ter Weer in Wassenaar. Era woningbouw J. P. van Eesteren bv uit Rotterdam gaat de woningen bouwen. In Totaal gaat het om 100 wo- t WARMOND - De Warmondse ning wet woningen, 33 premie-koopwoningen en 20 koopwoningen in de muziekvereniging St. Matthias vrije sector, allen ontworpen door architectenbureau Groosman en geeft morgenavond m sportzaal Partners. 150 hiervan worden als zeer urgent aangemerkt, druppel op de "Klimop" in Warmond nog een gloeiende plaat zijn de woningen echter niet. Doordat gedurende vijf jubileumconcert. Ter afsluiting jaar geen enkei woningbouwproject tot stand kwam is het aantal bij de van dit feestjaar zal de Warmond- - - - - - - ------ se bevolking een cadeau over handigen. Aanwezig zijn naast de harmonie, de drumband, de ma jorettes en de minirettes. Bouw woningen Noord-Hofland in gevaar VOORSCHOTEN - Door een kroonprocedure, aangespannen door de Stichting Oud en Leef baar Voorschoten, komt de bouw van driehonderd woningen in Voorschoten in gevaar. De Stich ting maakt bezwaar tegen dem ping van de Voorwatering in het plan Noord-Hofland II. Zolang de Kroon geen uitspraak heeft gedaan, weigert de provin cie een "verklaring van geen be zwaar" af te geven, zodat het niet mogelijk is de gronden gelegen tussen de Admiraal de Ruyter- singel en het toekomstige zwem bad aan de spoorlijn bouwrijp te maken. De Voorwatering moet vergraven worden omdat hei wa ter te hoog ligt en het terrein dwars doorsnijdt. De Keuning (WD) noemde het in de vergadering van de commissie openbare werken gisteravond een ergerlijke zaak dat een stich ting bestaande uit drie personen steeds maar de plannen van het gemeentebestuur probeert te dwarsbomen. VOORSTRAAT VOORSCHOTEN WORDT NIET AFGESLOTEN 0 VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft last van kat ten; in verschillende wijken wordt zelfs gesproken van een kattenplaag. Wethouder Eve- leens zei dat spoedig moet wor den ingegrepen om het probleem van de half-verwilderde katten aan te pakken. Op de een of ande re manier zal er een uitdunning van het kattenbestand moeten plaatsvinden, in overleg met de bevoegde instanties. Kunstmarkt in Ambachtshuis VOORSCHOTEN - De door de kunstkring Voorschoten georga niseerde kunstmarkt in het Am bachtshuis aan de Voorstraat is gisteravond geopend. De kunstmarkt biedt een grote ver scheidenheid aan artikelen, zoals tekeningen, etsen, zeefdrukken, plastieken, wandkleden en ke ramiek. Voor iedere beurs is er origineel kunstwerk te koop. De mark VOORSCHOTEN - De Voorstraat in Voorschoten zal niet worden afgesloten. Dit bleek gisteravond in de vergadering van de raads commissie voor openbare wer ken. Het afsluiten van de Voor straat is onder andere niet moge lijk door de aanwezigheid van het postkantoor en van diverse grote bedrijven. De gemeente zal Het probleem van de parkeerchaos ter plaatse nog nader bestuderen, wellicht sa men met vertegenwoordigers van bewoners en zakenleven, dit op voorstel van Aikcns (D'66. Het ziet er naar uit dat in het midden van volgend jaar in Voor schoten een parkeerplaats voor vrachtwagens kan worden ge realiseerd. De gemeente denkt aan ruimte op het industriege bied aan de Dobbeweg. Het ge bied ligt weliswaar niet centraal, maar andere mogelijkheden zijn Wanneer het parkeerterrein een feit is komt er in het dorp een par keerverbod voor alle vrachtwa gens. Uitbreiding Wassenaars koffiehuis toegestaan DEN HAAG/WASSENAAR - De uitbreiding van het historisch koffiehuisje van de heer Van der Sman aan de Buurtweg in Wassenaar mag blijven. De Raad van State heeft de be zwaren hiertegen van enkele omwonenden afgewezen. Zij vreesden dat de uitbreiding van het koffiehuisje- met een ruimte van acht vierkante meter voor toiletten en een aanrecht- voor overlast in de buurt zou zorgen. De gemeen te Wassenaar en het provin ciebestuur van Zuid-Holland hadden voor deze bouw toe stemming gegeven. Verder liet zij weten dat wel dege lijk rekening gehouden moet worden met een leegstand van lokalen en scholen in de nabije toekomst. Hoe ze gebruikt moe ten worden valt volgens haar nog moeilijk te bepalen "omdat we niet weten wanneer en waar lo kalen vrij komen. Het is in Oegst geest bijzonder moeilijk daarom trent voorspellingen te doen" al dus de wethouder. Voor de huisvesting van de Julia- napeuterspeelzaal, die nu nog onderdak is in de Julianaschool, is nu ook een oplossing gevon den. De Mariaschool kan dienst doen als onderkomen. Er leeft nog steeds de wens de peuters onder te brengen in de Montesso rischool, maar dit gebouw ver keert in zeer slechte staat. Mevrouw Blom zei dat in een vol gende commissievergadering cij- De vraag die het CDA woensdag had gesteld bij de algemene be schouwingen of de Pedagogische Academies niet wat meer zouden kunnen inspelen op wat de School Advies Dienst (SAD) nu doet, werd door mevrouw Blom negatief beantwoord. 'De Pedagogische Academies kunnen inderdaad wel inspelen op nieuwe ontwikkelingen op onderwijsgebied. Maar een alge hele overname van de diensten van de SAD is niet mogelijk, want een taak als de concrete begelei ding van onderwijsprocessen zal niet door de Pedagogische Aca demies overgenomen kunnen worden. Daar zijn deze scholen niet voor. Er is misschien wel een overheveling mogelijk van be paalde andere taken". Op een verzoek van Beckers (PPR) de samenwerking tussen bijzon der en openbaar onderwijs te stimuleren antwoordde me vrouw Blom dat dit al gebeurt. Binnen het schoolhoofdencon vent zijn er al gesprekken daar over gaande en ook de onder- wijsdag die onlangs gehouden werd was op deze samenwerking gebaseerd. Mevrouw Blom zei verder nog toe door te gaan met het stimuleren van de integratie van kleuter- en lager onderwijs en ook zal bezien worden hoe het experiment van de onderwijsdag voortgezet kan worden. Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad. Noorderkwar tier en Groenoord): J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412; Wijk II (Kooi en Merenwijk): Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 133834; Wijk III (Waard, Professoren wijk, Tuinstadswijk en zuid binnenstad): A. van Luyk, Wasstraat 2A, tel. 122522; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): H. Engel, Burggra- venlaan 102. tel. 141097. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door H. B. van Wijk, v. d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529 (zater-1 dag); F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zondag). Beide dagen spreekuur van 12.30-13 uur op Merelstraat 184A, tel. 891000. Oegstgeest - De weekenddienst van za terdag 10 uurvm. tot maandag 7 uur vm. wordt waargenomen door D. Held, Ma- relaan 36, tel. 152255. Voorschoten - B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-766462 (zaterdag); A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159 (zondag). Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 24 nov. tot 1 dec j door Haven Apotheek, Haven 18, Lei-j den, tel. 071-120085; Apotheek Beker, Kempenaerstraat 1B, Oegstgeest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude - Gezond heidscentrum Leiderdorp, Berkenkade tel. 071-410131, spreekuur ma. t/m do 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijlweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v (I. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Automobilist manoeuvreert auto talud in LEIDERDORP-Vermoedelijk ten gevolge van overmatig drankge bruik is vannacht om half twee een automobilist ter hoogte van de Zijlbrug in Leiderdorp, van de provinciale weg geraakt en met zijn auto in het land terecht ge komen. Hij is met hoofd- en rugletsel in het Elisabeth-zie- kenhuis opgenomen. De politie heeft een bloedproef gedaan. Vólgens stuurdei bezit vai zyn passagier was van de auto niet een rijbewijs. de be- ZOETERWOUDE - De Rijksvoor lichtingsdienst is van plan in Zoeterwoude een bedrijfsge bouw met woonruimte te bou wen, ten behoeve van de afdeling Tentoonstellingen. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Rijksge bouwendienst. De dienst heeft een schetsplan ingediend en het wachten is nu op toestemming van de commissie die zich bezig houdt met het verlenen van ver gunningen in het kader van de Selectieve Investerings Rege ling. Deze SIR houdt zich bezig met het spreiden van overheidsdiensten over het gehele land Inmiddels wacht de Rijksvoorlich tingsdienst al meer da een jaar op toestemming om te mogen bou- VOORSCHOTEN - In de wijk Bij dorp komt een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandi capten van 18 jaar en ouder. Dit deelde wethouder Marselis gis teravond mee in de raadscom missie voor welzijn en onderwijs. Het is de bedoeling dal halver wege volgend jaar met de bouw wordt begonnen. Jaarlijkse rommelmarkt Leiderdorpse padvinders LEIDERDORP - Dit weekend houdt de Leiderdorpse padvin- dersgroep Van de Does Liethorp de jaarlijkse rommelmarkt. Ook dit jaar zijn er bij de padvin ders weer veel koopjes te halen, zoals gastoestellen, speelgoed, bankstellen, antiek, televisie-en radioapparatuur enz. De verkoop wordt gehouden zater dag 25 november van tien uur 's morgens tot ongeveer drie uur 's middags. De rommelmarkt wordt gehouden in het troephuis "De Zandput", gelegen achter de Mauritssingel, precies in de bocht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per postf226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2