mededelingen gemeentebestuur leiden 27nov. tm 1 dec.78 m leiden Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden, Commissie voor Ruimtelijke Or dening, Openbare Werken, Verkeer en Commissie voor Financien. Maandag 27 november a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. (voorafgaand aan een informatieve raadsvergade ring). Enig agendapunt: Bouw van een nieuwe brandweerkazerne, alsme de verbouw van de huidige kazerne. Commissie Huisvesting Migranten Leiden. Maandag 27 november a.s. om 9.00 uur in kamer 125 van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken nieuwbouw Leiderdorp. Toelatingsbeleid nieuwbouw Sluitingsprocedure slechte/gevaarlijke verblijfs- gebouwen. Moskeeruimte. Commissies voor Volkshuisvesting en Milieu, voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer en voor Economische- en Personeelsza ken. Dinsdag 28 november om 19.30 uur in de raadzaal Behandeling van 19.30 uur tot 20.00 uur- Grondtransactie met het aannemersbedrijf Dl Prie B.V. aan de Oude Singel, Lange Zandstraat en Baatstraat, alsmede verkoop perceel grond in de Merenwijk aan Glascom Leiden B.V Behandeling van 20.45 tot 23.00 uur Commissies voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer en voor Economische- en Personeelszaken. Dinsdag 28 november om 20.00 uur in de raadzaal (tot 20.45 uur): Behandeling van het distributie planologisch on derzoek (ter vergadering wordt een toelichting gegeven doorhet Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf) Commissie voor Volkshuisvesting en Milieu. Dinsdag 28 november 1978 om 20.00 uur (tot 20.45 uur) in kamer 263 van het stadhuis Agenda: Vaststelling partiële herziening van het bestem mingsplan Leiden-Zuidwest ten behoeve van de bouw van 92 bejaardenwoningen. Garantie geldlening door de Stichting Nieuw Groenhoven ten behoeve van de financiering van de stichtingskosten van het plan voor 190 pre miewoningen in het Herengracht-Zijlsingelge- bied. Verzoek van de firma Van Brussel B.V om uit breiding van de verkoopdata van vuurwerk voor 1978. Besluit Burgemeester en Wethouders inzake uit gifte in erfpacht van een perceel bouwgrond aan de Kraaierstraat ten behoeve van de bouw van premiewoningen. Jaarrekening 1976/1977 van de woningbouwver eniging "De Goede Woning" Jaarrekening 1977 van de Stichting Centrale Boekhouding van woningbouwcorporaties Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid. Donderdag 30 november a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Subsidie-afrekening 1976 Bureau Maatschappe lijk Werk. Investeringen Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Taakomschrijving bijzonder controleur Huisvesting kunstenaars in Ergon Electric pano Ontwerp-antwoord op brief van het Dienstencen trum inzake vertegenwoordiging in het bejaarden werk. Ontwerp-antwoord op brief van de Commissie Vernieuwd Gecoördineerd Ouderen Beleid inzake tekorten verzorgingstehuizen. Krediet voor verbouwing en inrichting Kon Julianaschool (indien tijdig gereed). Krediet voor het treffen van enige voorzieningen in het zusterhuis van Endegeest. Commissie voor Economische Aangelegenheden en Personeelszaken. Donderdag 30 november a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Voorstel en bezetting cie E.P.Z. O Nota inzake verlenging aanstelling coördinato- Bespreking beleidsplan V.V.V. met het bestuur V.V.V. Voeren van een rechtsgeding Ververstraat 8 (Jesse). Nota vergunning, vuurwerk, de heer A.G.A. van Brussel. Uitgifte in erfpacht perceelgrond aan Interpro- ject B.V. Nota aankoop grond Merenwijk, de heer A. Kem- peneers. Nota Groenoordhallen, Leidse Paardendagen Commissie voor de Beroepschriften. Vrijdag I december om 16.30 uur, kamer 234 van het stadhuis. Behandeling van een door mevrouw E. Kooij- Barreveld te Bodegraven ingesteld beroep tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 17 oktober 1978, houdende aanschrijving tot het treffen van voorzieningen aan het pand De Sit- terlaan 119 te Leiden Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning inge volge de Hinderwet zijn ingediend' 1. Bestuur Stichting "De Rosmolen", alhier. Op richten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de 98 terrasflats in het complex "De Rosmolen" 2. Van der Luit Begrafenisonderneming, alhier Oprichten van enkele door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het rouwcen- trum aan de Willem de Zwijgerlaan 179 Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennis geving, te weten: 24 november 1978 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die respectievelijk zal worden gehouden op 1. 12 december 1978 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. 2. 12 december 1978 om 15.00 uur in kamer 210 van het stadhuis Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.Wkamer 330 (3e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden inge steld doo» degenen, die' a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt Verkeers maatregelen Komend weekeinde: afsluiting Breestraat in verband met asfal tering. Zaterdag 25, zondag 26 en maandag 27 november a.s. wordt de Breestraat tussen de Maarsmansteeg en het Kort Rapenburg geasfalteerd. Dit werk houdt vooral verband met de ernstige trillingen die het intensieve tweerichting verkeer in de Breestraat veroorzaakt in de omliggende gebouwen en wonin gen. Het werk begint op zaterdag 25 november om 18.00 uur, een uur na de winkelsluiting. Daarna werkt de en nacht door tot het werk klaar is Dat is naar verwachting op maandagavond 27 no vember a.s. Maakt het weer in het komende weekeinde asfalte ren onmogelijk, dan wordt het werk in de loop van januari 1979 uitgevoerd. Verkeer Zolang de asfaltering duurt is de Breestraat tussen de Koornbrugsteeg en het Kort Rapenburg afgeslo ten voor alle verkeer, ook voor bedienend verkeer. Alleen de voetgangers kunnen er nog door. Het ver keer wordt met borden omgeleid. - Op zaterdag 25 november a.s. vanaf 17.00 uur is parkeren in de Breestraat niet meer toegestaan. - (Brom)fietsers kunnen de route Koornbrugsteeg/ Vismarkt/Aalmarkt/Boommarkt in beide rich tingen gebruiken. - Autoverkeer uit de richting station wordt omge leid via het Noordeinde en de Witte Singel. Au toverkeer uit de richtingen Levendaal/Oranje boomstraat wordt omgeleid via de Hooigracht en de Langegracht. - Het busverkeer rijdt in beide richtingen eveneens via de Langegracht en de Hooigracht. Alarmverkeer Politie, brandweer en E.H.D. zullen het komende weekeinde gebruik maken van de Langebrug en van de route Koornbrugsteeg-Vismarkt-Aalmarkt- Boommarkt. Dringend wordt automobilisten dan ook verzocht tijdens de asfaltering niet te parkeren op de Lange brug. De politie zal streng toezien op de naleving van de parkeermaatregelen op de Langebrug, de Koornbrugsteeg en de "marktenroute" en de ver keerssituatie op deze routes nauwlettend in het oog houden. Openbare a Tijdens de asfaltering van de Breestraat rijden de bussen de route Station/Korevaarstraat/Leven- daal in beide richtingen over de Langegracht en de Hooigracht. De bushaltes op de Steenstraat, de Breestraat en de Nieuwe Beestenmarkt vervallen in het ko mende weekeinde. In plaats hiervan stoppen alle bussen dan bij de bestaande bushaltes op de Lan gegracht en de Hooigracht. Dat zijn de haltes Lammermarkt, Langegracht bü Stadsbouwhuis Pelikaanstraat en St. Jorissteeg. Buslijn 60 rijdt het komende weekeinde in beide richtingen langs de route ir. Driessenstraat, Peli kaanstraat, Langegracht in plaats van de normale route langs Hooigracht, St. Jorissteeg, Levendaal, Korevaarstraat, Breestraat. In verband hiermee vervalt tijdelijk de halte van lijn 60 in de St. Joris steeg. Alle bovengenoemde wijzigingen gaan in op zaterdag 25 november a.s. om 18.00 uur en duren tot maandag 27 november a.s., zodra het werk in de Breestraat klaar is. Vermoedelijk zal de Breestraat in de loop van maandagavond weer voor het verkeer worden opengesteld. Om stag natie in de verkeersafwikkeling en ver tragingen voor het openbaar vervoer te voorkomen, zal de politie streng toezien op de naleving van de parkeermaatrege len en de overige verkeersmaatregelen op bovengenoemde omleidingsroutes. Diversen Verhuizing naar het Stadsbouwhuis. In de week van 11 t/m 15 december zullen een groot aantal afdelingen van de gemeente gaan verhuizen Het gaat voornamelijk om: - alle afdelingen van de dienst Gemeentewerken - het bureau Huisvesting - enkele secretarieafdelingen zoals: Stadsontwik keling, Verkeer en Grondzaken en Volkshuisves ting en Openbare Werken. Al deze afdelingen zullen worden ondergebracht in het nieuwe gemeentelijke kantoorgebouw aan de Langegracht: het Stadsbouwhuis. Die afdelingen zitten nu op verschillende plaatsen door de stad verspreid zoals Stadhuis, Boommarkt 6-7, Botermarkt 20, Breestraat 117 en Hooigracht. U zult begrijpen dat zo een verhuizing een heel karwei is. Het zal dan ook wel tot de maandag daarop (de 18e) duren voordat iedereen weer op zijn plaats zit en zijn werk weer kan doen. Daarom moet u er re kening mee houden dat u die afdelingen in de week van de verhuizing niet of nauwelijks zult kunnen bereiken. Hoe gaat het verder? Meteen aantal van de afdelingen die gaan verhuizen hebt u nogal eens te maken. Daarom zult u in de gemeentelijke advertentie, die elke vrijdag in de Leidse dagbladen staat, in de komende weken meer informatie over de verhuizing vinden. We zullen u dan uitgebreider inlichten over de afdelingen die in het Stadsbouwhuis komen en over de manier waar op de kontakten met die afdelingen gaan lopen. Ontwerp - verkeerscirculatieplan Zuid- West. Onlangs heeft de gemeenteraad de hoofdstructuren voor het verkeerscirculatieplan vastgesteld. Daar bij ging het vooral om het functioneren van het au to-, bus-, fiets- en voetgangersverkeer. Inmiddels heeft de hoofdafdeling Verkeerszaken van de dienst Gemeentewerken deze hoofdstructu ren voor Leiden Zuid-West nader uitgewerkt in het "eerste ontwerp-voorstel verkeerscirculatieplan Leiden Zuid-West". Dit stuk is vanaf maandag 27 november a.s. te verkrijgen bij de informatiebalie van Bureau Voorlichting in de hal van het stadhuis, tegen de prijs van 2,50. Behandeling van het voorstel Belanghebbenden en belangstellenden krijgen de gelegenheid om tot 1 februari 1979 hun reacties in te dienen bij Burgemeester en Wethouders van Lei den, Stadhuis. Als de reacties zijn verwerkt brengen Burgemeester en Wethouders een definitief voor stel uit, dat dan ter behandeling wordt voorgelegd aan de Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer, en aan de Verkeers- De data en tijdstippen waarop deze commissies het definitieve voorstel gaan behandelen zullen te zij ner tijd via deze gemeentelijke advertentie worden bekend gemaakt. Afsluiting Hoge Morsweg Maandag 27 november a.s. begint de aannemer met de voorbereidende werkzaamheden t.b.v. de aanleg van een rioleringssysteem voor het nieuwbouwplan "Koppelstein". In verband hiermee, is het noodzakelijk het gedeel te van de Hoge Morsweg tussen Turkooislaan en de Haagsche Schouwweg, voor alle verkeer af te slui ten. Naar verwachting zullen de werkzaamheden 3 weken in beslag nemen. Het verkeer zal worden omgeleid door plaatsing van de gebruikelijke ver keersborden. Sint Nicolaasmarkt in het Waag gebouw. Ook dit jaar zal in het Waaggebouw weer de tradi tionele Sint Nicolaasmarkt worden gehouden en wel van zaterdag 25 november t/m dinsdag 5 de cember 1978. De markt zal dagelijks opengesteld zijn van 10.00 uur v.m. tot aan de sluitingstijd van de winkels (behalve zondags). De volgende artikelen zijn o.a. vertegenwoordigd: Chocolade en suikerwerken, koek en banket, siera den (ook buitenlandse), postzegels en munten, pos ters en etsen. Oosterse kleding, lederwaren en lede ren jassen, Chinese snuisterijen, enz. Om de sfeer te verhogen zal gezellige Sint Nico- laasmuziek klinken. Installatie Werkgroep Onder steuningsinstituten. Op maandag 27 november a.s. om 20.00 uur zal wet houder Tesselaar van Onderwijs op een openbare vergadering in de Burgerzaal van het stadhuis de "Werkgroep Ondersteuningsinstituten" installe- Voorgeschiedenis. In juni 1978 stelde de gemeenteraad het eindrapport organisatie sociaal-cultureel werk vast. Deze nota gaat over onderdelen van de reorganisatie in de sec tor Welzijn. De raad sprak zich toen ook uit voor het steunen van maatschappelijke initiatieven door de gemeente. Dat gebeurde in de vorm van een besluit om (voorlopig) twee zogenaamde ondersteunings instituten op te richten voor: 1. de gebieden waar de Leidse Jeugd Aktie zich mee bezig houdt zoals buurt- en clubhuiswerk, speeltuinwerk, jongerenwerk etc. 2. de gebieden waar de Welzijnsraad zich mee bezig houdt zoals stadsvernieuwing/renovatie, wijkor- ganisaties, maatschappelijke zorg etc. Werkgroep. Bij het besluit om deze twee ondersteuningsinstitu ten op te richten heeft de gemeenteraad voor ogen gehad dat ze op den duur tot één instituut zouden kunnen samengaan. Om dit te bevorderen heeft de raad B. en W. toen opgedragen om daarvoor een werkgroep in te stel len. Deze "Werkgroep Ondersteuningsinstituten" heeft dan ook als taken: - om de samenwerking te bevorderen - om een (mogelijk) gezamenlijke huisvesting te bevorderen - om voor 1 januari 1980 aan de raad advies uit te brengen over de mogelijkheden om te komen tot één ondersteuningsinstituut. De Werkgroep bestaat uit leden van B. en W. er) de Raad, ambtenaren, en medewerkers van de Leidse Jeugd Aktie en van de Welzijnsraad. Voorzitter is wethouder Tesselaar. Op de agenda voor de eerste bijeenkomst t Werkgroep op 27 november a.s. staat: Opening en installatie; Vaststelling van de taken; Opstellen van een werkplan: Afspraken voor het vergaderen; De gemeenschappelijke huisvesting. de Grofvuil ophaaldienst Fietsen en bromfietsen FIETSEN levering regelrecht van de fabriek. Kinderfietsen met zijwielen v.a. 3 jaar f 59,50 v.a. 3 jaar f 114,90 v.a. 5 jaar f 114,50 v.a. 8 jaar f 139,-. Racefiets met 10 versnelling f245,-. Sportfiets met verlichting 149,-. Sportfiets met 3 versnelling f 215.-. Opoefiets geheel compleet 269,50. Vouwfiets f 169,-. Keuze uit 1500 in prijs verlaagd fietsen op alle fietsen 1 jaar garantie. Rijwiel Cash Carry Dusoswa b.v. Turf- 1-2-3, Leiden. Tel. 071-124409. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 27 november Wijk 2 en 8 woensdag 29 november Wijk 5 en 7 donderdag 30 november Wijk 4 en 6 vrijdag 1 december Wij geven een leuk inruilprijsje voor oude fiets bij aankoop van een jwe Batavus, Gazelle, Sparta, Peugeot fietsen. Tweewielerspe- POLANEN Haarlemmerstraat 2015 Meiplein KADO-IDEE vizieren voor integraalhelmen anticondenssleuven, 1 helder en 1 donker van f 29,90 nu samen voor f20,-. Onderdelen Struik, Hooi gracht 51, Leiden. Tel. 071-122026. Dames BROMFIETS 1 '/2 jaar oud. Met verzekering. Te lefoon 155096. Lijsterstraat 27, Leiden. YAHAMA t.k. veel chroom. Prijs f 950,- 071-769487. Bartokstraat 3, Lei den. Fietsen, onderdelen, alle maten bromfiets- en fietsbanden, gereed schap voor fiets-doe-het-zelvers. Rijwielhandel DE JONG Herensingel 4, Leiden. Telefoon 124622. PUCH Grand Prix. B.j. '77, erg T.e.a.b. Tel. 071-764294. KREIDLER te koop. 5 bak super ster wielen als nieuw en veel chroom. Aangeboden Sparta BROMFIETS Prijs f100,-. Tevens kleine com pressor en verfspuit. Prijs n.o.t.k Tel. 071-154406. Te koop KREIDLER Superstar groen 1 jaar oud. Tel. 01713-3806. Te koop gevraagd gebruikte BROMFIETSEN zoals Kreidler, Zundapp, Yamaha, enz. Moeten in prima st. verkeren. En niet te oud zijn. Bert Mey, Middelweg 30, Leiden-Cen- trum. Telefoon 142557. ONDERDELEN voor Kreidler, Zündapp en Yamaha bromfietsen. Nieuw, gebruikt of verchroomd. 20 soorten Buudy- seats. Uitlaten, cylinders, enz. Bert van der Mey, Middelweg 30, Lei- Te koop aangeboden DUCATI motorfiets, 160 CC, t.e.i 071-134837. Te koop Stelling met volglas kweekaquaria en alle toebehoren. Incl. showaquarium 150x50x40 cm. Prijs n.o.t.k. Kiekendiefhorst 94 Leiden. Vrijdag na 20.00 uur. Za terdag tot 18.00 uur. Te koop kanarie vogels poppen en mannen bij elkaar. Atjehstraat 29 Leiden. Tel. 121571 alleen zater dag tot 13.00 uur. Te koop Perzische Kittens. 11 we ken. met stamboom. N. Beetstr. 33 Leiden. Tel. 763572. Gratis af te halen 3 witte katertjes en 1 wit poesje. 8 weken oud en zindelijk. De Genestetstraat 10, te lefoon 768952. Liefst na 18.00 uur. Wegens omstandigheden aange boden een lieve bastaard herder, 4 mnd. oud, prijs n.o.t.k. Oosterstraat 12, Leiden. Wegens verhuizing aangeboden prachtig hoek aquarium en toebe horen. Inh. 270 L. Arendshorst 54 Leiden. Te koop juwel aquarium L. 60xBr. 30xH. 34. compleet met verwar ming en pomp en div. benodigdhe den. Geheel staat op eiken onder bouw. D.C. v. Egmond, Haarlem merstraat 119, Leiden na 17.00 uur (boven drog. Vrijenhoek). Te koop aangeb. zwarte dwerg- poedeltjes 8 weken oud. zonder stamboom. Roversbroekdijk 31 Lisse, tel. 02521-14595. Te koop aangeb, Perzische kater tjes 8 weken oud, met stamboom, vader: int. kampioen. Rovers broekdijk 31, Lisse. tel. 02511-14595. Te koop mooie 4-jarige Shetland stamboek pony, merrie, kleur vos, mak en bereden, 550,- C. Heenk, Oudshoornseweg 118 B, Alphen aan de Rijn. Mooie effen donkergrijze poes aan komen lopen. Omg Zoeterwoud- sesingel. Eig. of goed tehuis ge zocht. Telefoon na 18.00 uur 071-124295. gezocht v Goed t gecastreerde kater. En gester. poes. Plm. 1 jaar oud. Telefoon 071-124295. Om dat ik met mijn hobby stop: Ka naries mannen 17,50 Poppen 7,50 tel: 071-144407.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 14