Ook Katwijk wil naar Voorhout uitwijken Afoetb al verenigingen protesteren tegen 'onredelijke' stijging V) Proef met afsluiting Hoofdstraat in Hillegom Alkemade wil huur terreinen verhogen JEUGD-KIJKDAG IN LISSESE MOLEN Noordwijks vogelasiel houdt open middag99 Joegoslavische dansers treden op in Tripodia in Katwijk Jan Leunk (ARC): "Ik zou die voorzet zelf willen geven 99 DONDERDAG 23 NOVEMBER 1978 LEIDEN/REGIO PAGINA 33. KATWIJK- Ook Katwijk heeft (net als Noord wijk) plannen om toekomstige woningzoekenden onder te brengen in nieuwe huizen te Voorhout. Dit zei wethouder J. J. van Oosten (PvdA/PPR) van volkshuisvesting gisteren tij dens de bespreking van de gemeenteplannen voor 1979 De bouwgrond in Katwijk raakt zo langzamerhand uitgeput. Naar ver wachting in de "woonkoek" in 1985 of wellicht ietsje later op. Van Oosten kondigde aan dat het gemeentebestuur van Katwijk dat van Voorhout eens voorzichtig wil gaan polsen over bouwen daar voor Kat- wijkse woningzoekenden. In die gemeente moet een wijk met 1500 huizen komen voor mensen uit de gehele bollenstreek. Aanhouding NOORDWIJK - De politie heeft een 21-jarige taxichauffeur uit Leiden aangehouden die in de afgelopen weken ver schillende diefstallen heeft gepleegd. Vorige week pleegde de taxichauffeur een inbraak bij een bejaarde vrouw in de Noordwijkse Julianastraat. Hij verschaft® zich toegang tot het huis via een raam aan de achterzijde. De dader ging er vandoor met ongeveer 450 gulden. Na een uitgebreid onderzoek kwam de politie de taxichauffeur op het spoor. Bij zijn verhoor be kende de Leidenaar de in braak. Bovendien bekende hij zijn baas te hebben getild en een portemonnee te heb ben gestolen van een collega. Het geld zette hij om in heroï- i Hillegom: de gemeente wil onderzoeken (via drie proeven) wat de gevolgen zijn van afsluiting van deze VOETBAL - De Engelse voetballer Kevin Keegan. die speelt voorde Westduitse vereniging Hambur ger SV, is door alle Duitse be roepsvoetballers uitgeroepen tot speler van het jaar. Keegan be haalde 96 stemmen en eindigde daarmee ver voor Sepp Maier, die 42 maal gekozen werd. Zeehaven Wethouder J. Bergman (CDA) kondigde aan. dat de Katwijkse gemeente raad in januari een rapport aangeboden krijgt over de aanleg van een zeehaven voor watersporters in Katwijk. Die kan bij het Uitwate ringskanaal komen, maar Bergman noemde de voorziening veel te duur De kosten bedragen 25 miljoen gulden, zo hebben Hiswa-deskundigen uitgemaakt. "Ik dacht dat dat plan de ijskast wel in kan", aldus de wethouder concluderend. Wethouder N. Parlevliet kwam met het nieuws, dat er aan de Tramstraat, op de plek waar nu nog de oude garage van Kamsteeg staat, 90 bejaar denwoningen gaan worden gebouwd. Bij die huizen komt een diensten centrum, waarvan ook de oudere bewoners van het in aanbouw zijnde project van 56 bejaardenhuizen langs de nabijgelegen Voorstraat ge bruik zullen kunnen gaan maken. Varkevisserstraat Wethouder J. van Dijk (SGP/GPV) tot slot deelde mee dat van de grondig op te knappen 193 woningwetwoningen zes bewoners de omgeving de Secretaris Varkevisserstraat die opknapbeurt niet wensen. Van Dijk liet weten dat de eigenares van de huizen, de Katwijksche Bouw vereniging, die mensen niet zal dwingen hun huis wel te laten opknap pen. De panden zullen worden overgeslagen. HILLEGOM - Het gemeentebestuur van Hillegom wil volgend jaar een proef nemen met tijdelijke af sluiting van het centrum (de Hoofdstraat) voor het verkeer. De proef zal genomen worden in ja nuari. en is principe vastgesteld op twee koopavonden en éen za terdagavond. Het gemeentebestuur neemt de proef om er achter te komen de gevolgen zullen zijn het centrum helemaal wordt afge sloten. De consequenties voor on der meer het verkeer en de buslij nen zullen worden bekeken. De busmaatschappij NZH heeft haar medewerking toegezegd. Het volledige afsluiten van de Hoofdstraat "hangt" nog op de kostenverdeling die gemaakt moet worden als de Hoofdstraat na de afsluiting wordt omge werkt winkelerf. Er wordt ge dacht aan een verdeling van 80 procent van de kosten voor de winkeliers en 20 procent van de kosten voor rekening van de ge- Dezelfde verdeling van kosten heeft de gemeente vastgesteld voor het Henri Dunan plein, waar in overleg met de winkeliers een parkeerterrein is aangelegd. Via een zogenaamde baatbelasting gaat de gemeente de winkeliers aanspreken. Met de winkeliers in de Hoofdstraat is echter nog steeds geen definitieve stemming over deze kwestie ALKEMADE - De voetbalverenigingen in Alkemade zijn het niet eens met de aangekondigde huurverhoging van de sportvelden. Zij vrezen dat een huurverhoging met 13,5% een drastische contributieverhoging tot gevolg zal hebben. De clubbesturen vinden het ook een onevenredige stijging in ver gelijking met andere verhogin gen. De voetbalverenigingen hebben nu een brief aan burge meester en wethouders gestuurd, waarin ze hun bezorgdheid uit spreken over de op handen zijnde huurverhoging. Wethouder H. M. L. van Duijkeren (financiën) bleek het daar in de vergadering van de commissie financiën niet mee eens. Volgens hem is in het verleden de geld ontwaarding niet altijd doorbe rekend naar de voetbalclubs. Met de nu voorgestelde verhoging is eigenlijk sprake van een verho ging met 60% vanaf 1970. Een ge rechtvaardige verhoging vinden B en W. Bovendien, zo zei Van Duijkeren. is het helemaal niet zo erg dat een volwassen clublid een behoorlij ke contributie betaalt; hij krijgt er tenslotte heel wat voor terug. De leden van de commissie finan ciën bleken het in grote lijnen wel met de wethouder eens. Zeker nadat hen duidelijk was gewor den dat er in de jaren 1975, 1976 en 1977 geen sprake was geweest van een huurverhoging. De commissie financiën zal de ge meenteraad dan ook adviseren akkoord te gaan met een huur verhoging van 13,5%. Als de ge meenteraad daar ook mee in stemt betekent dat dat de clubs volgend jaar f 1600 aan huur moe ten gaan neertellen voor hun vel den. (In 1970 was dat f 1000). LISSE - Dë jeugd van Lissc krijgt de kans om het reilen en zeilen van een molen van heel nabij mee te maken. Jongens en meisjes van tien tot vijftien jaar kunnen volgende week zaterdag (2 december) de Zemel molen aan de Poellaan bewonderen. Het juiste tijdstip is nog niet be kend. Deelnemers krijgen hiervan persoonlijk bericht van de molenaar. Het is de bedoeling van Pieter van der Veek, de molenaar dus, om bij de jeugd wat belangstelling op te wekken voor een uitstervend vak: mo lenmaker. Louter en alleen daarom houdt hij een kijk- en werkdag. Op die dag zal er onder meer uitleg worden gegeven over hoe die molen werkt en hoe zeilen moeten worden voorgelegd. Door vertoning van foto's en dia's hoopt de molenaar één en ander duidelijk te kunnen maken. Jongeren die belangstelling hebben om eens een kijkje in de molen te gaan nemen, moet dit vantevoren melden bij Pieter van der Veek, Eerste Poellaan 72, Lisse, telefoon 02521-14253. NOORDWIJK-De stichting Vogelasiel Noordwijk houdt a.s. zaterdag een "open middag". Iedereen die geïnteresseerd is in de werkzaamheden van de stichting kan tussen 14.00 en 16.00 uur terecht in het asiel aan het Dompad (achter het politiebureau). De stichting zoekt overigens nog een aantal medewerkers, die in de och tenduren of in de avonduren de verzorging van de vogels op zich willen Op de foto wordt door één van var geprobeerd een zieke vogel weer a van de activiteiten van het asiel. KATWIJK - De 41 leden sterke folkloristische dansgroep Ivo Lola Ribar uit Joegoslavië treedt zaterdag op in Katwijk. Het be roepsgezelschap geeft 25 novem ber om 14 uur een twee uren du rende show weg in Tripodia. De dansgroep maakt momenteel een toernec door Nederland. Dit in verband met een nationale feestdag in Joegoslavië op woensdag 29 november. Het en semble doet daarbij Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Katwijk aan. Het komt naar Katwijk om dat deze plaats door de vriend schap met de Joegoslavische gemeente Ohrid een speciale band met dat land heeft. Het optreden zaterdagmiddag wordt georganiseerd door de ge meente Katwijk en het visver- werkende bedrijf Ouwehand. Dat bedrijf heeft een groot aantal Joegoslavische mensen in dienst. Toegangskaarten zijn morgen van 9 tot 12 uur te verkrijgen bij K O in gebouw Tripodia te Kat wijk en de gehele dag bij de VW aan de Boulevard 68. LISSE - Automobilisten uit Lisse kunnen a.s. zaterdag gratis de stand van hun koplampen laten controleren. Veilig Verkeer Ne derland, afdeling Lisse, tekent voor de organisatie. Met de wintermaanden voor de deur zal de WN ook de banden alsmede de accu aan een onder zoek onderwerpen. Plaats van handeling is het benzi nestation op de hoek van de Grachtweg Ruishoornlaan. Van tien tot vier uur kunnen autobe zitters hier terecht. NIEUWKOOP - "Ze zeggen van me dat ik een echte ouder wetse spits ben. Ik ben bang dat ik tot m'n veertigste in de voorhoede zal spelen", zegt Jan Leunkwiens plannen door zijn komst naar ARC ei genlijk doorkruist werden Want de 32-jarige Nieuwko- per. de huidige regio-topsco rer bij de zaterdag amateurs, wilde dit seizoen eindelijk op zijn nu favoriete plaats van vleugelverdediger gaan ope- Onenigheid met zijn trainer bij Uithoorn, waardoor zijn (verlate) overgang naar ARC een feit werd, alsmede het ge brek aan een centrumspits bij de Alphenaren, stonden die positieverandering in de weg. Met zes doelpunten uit acht wedstrijden is Leunk het idool van de Racing-jeugd gewor den. Dat laatste doet hem deugd. "Ik ben blij dat men mij geaccepteerd "heeft. Dat doet je goed en dan wil je je nog meer bewijzen. Want als je je een vreemde voelt, gaat dat ten koste van je spel En ook het feit dat hij voor het zestiende jaar noodgedwon gen in de voorhoede speelt, vindt hij niet echt bezwaar lijk. Alleen: "Als spits ben je teveel afhankelijk van ande ren. Je moet een goede pass krijgen, anders begin je niets Die pass zou ik zelf willen ge ven. Dat zou ik fantastisch vinden. Ik hoef niet persé te scoren, hoewel ik van elk doelpunt kan genieten. Die spelvreugde heb ik in me. En daarom zou ik nog jaren door kunnen gaan. Maar ik zou graag eens naar achteren gaan om echt mee te voetbal len. Ik heb het ook wel eens ge daan. Bij Kennemerland heb ik een half jaar als laatste man gespeeld. Het liefst speel ik als back. Vanuit de derde linie penetreren, dat zie ik helemaal zitten". Jan Leunk, een Tukker van ori gine, is na veel omzwervingen bij ARC gekomen. Geboren in Goor (Overijssel) begon hij bij vierde klasser SV Hector om na Helpman (Groningen) en Kennemerland (Haarlem) via een trainerscursus in Zeist (op advies van Siem Plooyer) als hulptrainer bij de Voorburgse eerste klasser Wilhelmus te belanden. In het tweede jaar werd hij topsco rer toen Wilhelmus weer tweede klasser was en trainde hij de interregionale jeugd. Als trainer/speler keerde hij terug naar Kennemerland en na nog eens driejaar met veel plezier bij tweede klasser Uit hoorn gezeten te hebben, is hij nu aan z'n eerste seizoen bij ARC bezig. Leunk: "Bij Uithoorn kreeg ik ruzie met trainer Jan Daas.Ik was daar de oudste speler en aanvoerder. Onze opvattin gen botsten en hij wilde me kwijt. Dat maakte hij echter pas openbaar toen de over schrijvingsperiode al voorbij was. Ik vond dat niet zo eer lijk, want hij had het eerder moeten zeggen." De Nieuwko- per meldt dat het derhalve met zijn bedoeling was om naar ARC te gaan", maar overdrijft niet als hij zegt het "uitstekend" getroffen te heb ben. Vooral de organisatie en begeleiding hebben indruk op hem gemaakt. tW' Jan Leunk (ARC): "er is sprake van een vormcrisis, maar we zijn niet achteruit gegaan qua voet bal". Toch verkeren hijzelf en zijn ploeg in een moeilijke periode. Leunk tobt met een hinderlij ke achillespeesblessure en ARC maakt, als koploper in de derdeklasse,een vormcrisis door. Over zijn blessure, die hem zaterdag al tot de rol van invaller noopte, zegt Leunk: Dat kan wel vier tot vijf we ken duren. Het is 'n lastige blessure, die alleen door rust kan genezen. Een indirect ge volg van het bekerduel tegen MMV en 'n keer trainen op gravel met de B -selctie. Ik ga nu wel elke wedstrijd mee, maar in principe alleen als invaller". De moeilijke fase die zijn ploeg - drie verliespunten in de laat ste vier, soms fortuinlijk afge sloten, wedstrijden - nu doormaakt baart hem geen grote zorgen. "Er is sprake van een vormcrisis, maar we zijn niet achteruit gegaan qua voetbal, vindt hij. "Vol gens mij weegt de geestelijke last - het bovenaan staan - te zwaar. Het is de angst om te verliezen. Daar komt bij dat de overtuiging bij een aantal spelers zoek is. Dat knaagt aan het zelfvertrouwen. Van het een komt het ander. Je ziet dat er dan te gehaast gespeeld wordt, onnodig balverlies wordt geleden omdat de rust verdwenen is. Dat heerst in elke linie wel. Het is een taak van de oudere spelers in het elftal om die rust terug te brengen. Daar zijn we steeds mee bezig, proberen het hoofd koel te houden". Leunk vervolgt: "Ik heb als een enorm positief punt ervaren dat we in deze mindere perio de toch elke zaterdag punten halen. Daar komt natuurlijk geluk bij. Zoals tegen Doto, toen we in de laatste vijf mi nuten van 2-0 achter toch op 2-2 kwamen. Maar dat geluk kun je afdwingen. Als je niet doprgaat tot het einde kom je nooit meer op 2-2. Ook dat doelpunt van zaterdag, op nieuw in de laatste minuut. Een kwestie van als team blij ven knokken om de punten". De ARC-spits weet het zeker. "Als deze periode voorbij is, gaan we weer veel beter voet ballen. En dan kunnen we een sterkere tweede helft draaien dan de eerste. Inzet, zelfver trouwen en geluk spelen daarbij een rol. Maar ook zouden de linies beter op el kaar moeten indraaien. Het middenveld moet meer pene treren en bij balbezit ineens versnellen, in plaats van te veel een tempo spelen. Dan hebben we een kwalitatief sterk elftal en moeten we eer ste of tweede kunnen worden. Wat mij betreft gaat het tus sen DSO, Unicum en ARC". WIM VAN WANROOY

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 33