VYD vindt verhoging belasting veel te fors" Veidse agenda Ook voor moeder-mavo "Zo snel mogelijk met inschrijving voor Haaswijk beginnen" "Huurprijs Winkelhof alleszins redelijk" IN OEGSTGEEST: OEGSTGEEST - ''De onroerend-goedbelasting verhogen met tien procent ineens vinden wij veel te fors. Een ver hoging met vijf procent achten wij wel acceptabel," aldus VVD-fraktieleider Reilingh tijdens de gisteravond in de Oegstgeester gemeenteraad gehouden algemene be schouwingen. Temidden van de vier andere raadsfrakties stond de VVD al leen in het niet volledig instem men met deze door het college van B en W voorgestelde belas tingverhoging. "En de verhoging van de honden belasting met 25 procent vinden wij alleen dan acceptabel als van verdere verhoging in de komen de jaren wordt afgezien," zo ver volgde Reilingh. Zijn partij wil het begrotingstekort dat zou ont staan bij het slechts met vijf pro cent verhogen van de onroerend- goedbelasting dekken uit de be- grotingsgelden die voor een uit breiding van het ambtenaren corps gereserveerd zijn. "Daarom stellen wij voor deze uitbreiding met zeven personen voorlopig tot zes terug te brengen," aldus de VVD. PvdA-fraktieleider Kohlbeck haal de bij zijn beschouwing over de financiële situatie van de ge meente fors uit naar de gevolgen hierin door het bezuinigingsplan Bestek '81. Hij memoreerde aan zijn reeds vorig jaar geuite waar schuwing dat hierdoor vooral die groepen en maatschappelijke sectoren zouden worden getrof fen die geen vuist kunnen maken "Want de gemeenten, die naar onze mening tot die sectoren behoren, moeten de buikriem te fors aan halen." aldus Kohlbeck. "en dit van rijkswege gevoerde beleid waarin Schraalhans en collega Dries de keukenmeesters zijn en dreigen te blijven zal ons nog Protest tegen uitbuiting betekent verlies baan OEGSTGEEST - "Het gros van mijn cliënten werkt tien uur per dag en verdient twee- tot drie honderd gulden per week. We proberen vaak daar niet eens te gen te protesteren, omdat ze dan hun baan kwijtraken". Dit zei Sietske Land, juriste binnen het Amsterdams advocatencollectief gisteravond in Taberna in Oegst- geest op een informatie-avond over illegale buitenlandse arbei ders. Met name werd ingegaan op de si tuatie waar de zogenaamde "Kerkmarokkanen" in terecht gekomen zijn. Dezen maakten geen aanspraak op een verblijfs vergunning, omdat zij niet kon den bewijzen &it zij voor novem ber '74 in Nedwland waren. Land is nu al zo'n driejaar bezig met de verdediging van de "Kerkma rokkanen". ook wel de "182" ge noemd. Nu deze groep na vele acties einde lijk van staatssecretaris Haars (Justitie) toestemming heeft ge kregen om te blijven, blijft voor haar nog een groep van zo'n 300 illegalen over (hoofdzakelijk Turken en Pakistani) die met het zelfde probleem kampen. Hoe ingewikkeld het gastarbei- dersbeleid van de regering is werd door de Amsterdamse juris te nog eens duidelijk gemaakt. "Er zijn zoveel kleine bedrijfjes die zich alleen maar in stand kunnen houden met de goedkope illegalen. Daarnaast heb je de grote bedrijven, die veel illegalen in dienst hebben om hun winsten te kunnen vergroten. De regering kan niet zonder illegalen omdat anders de economie een gevoeli ge knauw krijgt, maar ze zijn ook bang om ze een generaal pardon te geven, omdat ze vrezen dat dit steeds meer buitenlanders aan trekt". "Voor ons advocaten is die angst voor een precedent een groot probleem. Je moet iedere keer weer bewijzen dat er bij de toela ting van een buitenlander niet nog tien anderen achter hem te wachten staan". Mohammed Gedroen, één van de "Kerkmarokkanen" ging gister avond nog kort in op de situatie in de Duif, de kerk waar zij drie maanden tijdens hun protest-ac tie gezeten hebben. Uitputting en angst voor toch nog een uitwij zing naar Marokko waar zij ver volgd zouden worden doordat zij acties gevoerd hadden in Neder land (velen hadden naast de hon gerstaking in de Duif al eerder hetzelfde gedaan in '75 in de Mo- zes- en Aaronkerk) bepaalden gedurende die tijd de stemming. menig benauwd moment opleve ren," zo vreesde de PvdA-leider Maar volgens Van Hazel van het CDA blijft er binnen het wijdma- zige net van het overheidsbeleid nog voldoende ruimte voor een typisch plaatselijk gericht so ciaal-economisch plan. "Want hoewel de regeringsvoor nemens vanzelfsprekend van be tekenis zijn, zijn zij niet uitslui tend bepalend en doorslagge vend. Hoe gering deze beleids- marges ook zijn. de taken die in de komende jaren in Oegstgeest moeten worden vervuld zijn groot in aantal en omvangrijk. En we moeten ons bewust zijn dat ten aanzien van hogere en meer dere soorten belastingen voor de financiering hiervan de wil van de burgers om die te betalen af neemt," zo meent het CDA Bazaar in Het Trefpunt LEIDERDORP - De jaarlijkse bazaar, die gisteren in het ontmoetingscentrum Het Trefpunt" in Leiderdorp werd gehouden, heeft een be drag opgeleverd van ruim 5500 gulden. Na aftrek van de kosten zal een groot gedeelte van het bedrag worden be steed aan het moderniseren van het interieur van "Het Trefpunt". Zoals op de foto is te zien be stond er grote belangstelling voor de bazaar. Drie kwartier na aanvang was er al dui zend gulden binnen. "Het Trefpunt" is een ontmoe tingsplaats voor diverse ker kelijke groeperingen, waar onder meer catechisatielessen en kinderdiensten worden georganiseerd. Daarnaast wordt het gebouw regelmatig verhuurd, onder andere voor het houden van concerten Wethouder Bezemer: LEIDERDORP - "De grote vraag blijft natuurlijk wat de gemid delde huurprijs per vierkante meter winkelvloeroppervlak voor de nieuwe winkelvestigin gen in Winkelhof gaat worden Projectontwikkelaar Matser heeft de huurprijs al vastgesteld, maar omdat hij bang is voor spe culatie mag ik de prijs nog niet bekend maken. Zodra hij een to taalbeeld heeft van de aanne- merskosten zal hij de huurprijs officeel bekend maken. Het enige wat ik nu kan zeggen is dat ik de prijs alleszins redelijk vind." Dit vertelde wethouder Bezemer gisteravond in de Leiderdorpse raadscommissie voor midden stands-aangelegenheden De gemeente heeft inmiddels wel de beschikking over het zoge naamde branchepatroon voor Winkelhof. In dit branchepa troon is vastgesteld het aantal en het soort winkels dat in Winkel hof mag verrijzen. Op grond van deze gegevens zal de selectie van de gegadigden voor het nieuwe winkelcentrum worden uitge voerd. Wethouder Bezemer zegde de commissieleden en de midden standers toe dat de gemeente ter verantwoording mag worden ge roepen wanneer iemand wordt afgewezen. Voor de commissieleden gaf het rapport met het branchepatroon nog weinig duidelijkheid. Er kan binnen de gestelde normen nog te veel worden verschoven om een inzicht te geven in de gevol gen die de indeling met zich brengt. Wel is duidelijk dat een groot gedeelte van het 11.750 vierkante meter tellende vloer oppervlak van Winkelhof in be slag wordt genomen door win kels in de voedings- en genot middelensector. Op grond van een vergelijkbaar project van Matser in Hilversum is het waarschijnlijk dat de win keliers in Winkelhof moeten re kenen op een gemiddelde huur prijs van iets boven de 200 gulden per vierkante meter. Daar komen dan nog de service-kosten bij. Belangstelling winkeliers voor raadhuisbuurt LEIDERDORP - Uit een onder de Leiderdorpse winkeliers gehouden enquête blijkt dat tenminste zesentwintig van hen belangstelling hebben voor een vestiging in de raad huisbuurt. De heer Schouten, middenstander en lid van de raadscommissie voor mid denstandsaangelegenheden, kwam gisteravond mei deze gegevens op tafel. Wethouder Bezemer noemde dit "arsenaal van belangstel lenden" zeer hoopgevend: "Als dat werkelijk zo is be staat er een goede kans dat de raadhuisbuurt als winkelcen trum behouden blijft. Over de bereikbaarheid van dit ge deelte van het dorp hoeven we ons geen zorgen te maken. Driekwart van de mensen komt er op de fiets naar toe. Daarom hoeft het tunneltje onder de Persant Snoepweg niet vervangen of verbreed te worden." Het commissielid Minnee kon meedelen dat een aantal win keliers uit het oude dorp op het moment bezig is met de oprichting van een stichting: "Wij hoeven geen project- ontwik keiaar hier in het oude dorp. Wij zijn mans genoeg als stichting en we hebben voor beelden hoe we zo'n geza menlijk project kunnen reali seren". Branchepatroon LEIDERDORP - Het gisteren bekend gemaakte branchepa troon voor de nieuwe winkel vestiging Winkelhof in Lei derdorp ziet er, op basis van 11750 vierkante meter win keloppervlak, als volgt uit: voedings- en genotmiddelen (zelfbediening, bakker, slager enz.): 36,5%, kleding: 20%; schoeisel: 4,5%: fysieke ver zorging (drogist, parfumerie, kapper): 4%; huishouding en luxe (huishoudelijke artike len, speelgoed, sieraden enz.): 13%; ontspanning en ontwik keling: 12%; horeca 6%; ove rige en diensten (stomerette, banken enz.): 4%; OEGSTGEEST - "Onze fractie dringt aan op een zo snel moge lijk openen van de inschrijving voor Haaswijk om een beeld te krijgen van de behoefte, uitge splitst naar soort woning en prijsklasse," aldus PvdA-leider Kohlbeck gisteravond tijdens de algemene beschouwingen in de Oegstgeester raad. Hij vond daarin D'66 en de PPR aan zijn zijde die verder nog wensten dat hierbij aandacht aan de leeftijden van de inschrijvers en gewenste bijzondere voorzieningen zou worden besteed. "Er blijven anders hierover misver standen bij de inwoners van Oegstgeest bestaan en er blijft een groter idee van willekeur hangen dan nodig is", aldus Bec kers, die daarom overweegt een motie over dit punt aan de raad voor te leggen. "Zolang het nog niet mogelijk is de toekomstige bewoners van de nieuwbouwwijk bij de plannen te betrekken moeten andere groe pen de noodzakelijke inspraak hierin krijgen. Het lijkt ons ge wenst om daarvoor te zijner tijd dan het comité Haaswijk en de vrouwenadviescommissie uit te nodigen", verduidelijkte hij. Achterstand Hij toonde zich geen voorstander van Versnelling van de bouw van Haaswijk. die nodig zou zijn om de opgelopen achterstand in te lopen. "Nog meer versnellen leidt tot de ongewenste situatie dat voor de vulling van de gereedge komen woningen dan bewoners van buiten de regio moeten wor den aangetrokken", aldus Kohl beck. Het CDA, de VVD en ook de PPR staan met het oog op Haaswijk een woonruimteverordening voor". ,,Wij verwachten dat er met de realisatie van Haaswijk een stuk doorstroming in de wo ningbezetting tot stand kan ko men", aldus de WD bij monde van fractieleider Reilingh. "En daarom vinden we dat er voor de bouw van woningen in de sociale sector goede afspraken gemaakt moeten worden om als deze wo ningen in de toekomst leegko men ze voor de Oegstgeester wo ningmarkt te kunnen behou den". Ook Beckers acht koopbedingen voor de premiewoningen hard nodig. Maar hij waarschuwde het college voor een koopbeding zo als die in de gemeente Bodegra ven wordt gehanteerd. "Want dat lijkt naar zijn aard meer op een ongehoorde speculatie van bouwbedrijven dan op een anti- speculatiebeding", zo zei hij "Dat beding houdt ondermeer in dat kopers als ze binnen zes jaar weer verkopen de helft van het verschil koopsom-verkoopprijs aan het bouwbedrijf moeten af staan," legde hij uit. Verkeer Om de door B en W afgewezen ver hoging van vijftigduizend gulden voor het verkeersleefbaarheids- fonds toch mogelijk te maken hebben CDA, VVD en D'66 eens gezind voorgesteld de asfaltering van de parkeerplaats aan de Rijn- zicht weg te laten vervallen "Wellicht kan dat bedrag dan ge bruikt worden voor een ver- keersvoorziening met een hogere prioriteit", stelde Reilingh. "Ten aanzien van het binnenkortte verwachten verkeersplan blijf ik bevreesd", zo zei Beckers", dat wegen teveel gezien blijven wor den als iets waar je je over voort beweegt in auto's en niet als stra ten waar mensen wonen". Kohl beck voegde daaraan toe dat daarom de voorstellen en sugges ties van de plaatselijke actieve en deskundige werkgroep "Ver keer" en van de "ENWB" altijd met zorg te behandelen. Volgens de PvdA-er moet de raad het voornemen hebben de fietsers nooit een mindere kwaliteit weg aan te bieden dan de automobilis ten en "dat dan in Haaswijk echt waar te gaan maken". Reilingh attendeerde erop dat zijn partij, Oegstgeester WD, in het liberale regionale overleg het ïn- tiatief. te praten over de reginale verkeersproblematiek, al geno men heeft. Kohlbeck zei verder dat zijn partij wil trachten een gewestelijk overlegorgaan van de grond te krijgen waarin geza menlijk de belangen op ver keersbeleid behartigd kunnen worden. Commissie Voorschoten: 'Verhuur lokalen aan kleine verenigingen" VOORSCHOTEN - Het gemeente- bestuur van Voorschoten heeft nog niet besloten wat er in de toekomst met het Cultureel Cen trum moet gebeuren. Een onder zoek naar de wijze waarop ver schillende gebouwen kunnen worden gebruikt is in volle gang. Dit kan echter pas worden afge rond als de uiteindelijke gege vens van het Micropolisplan in Bijdorp bekend zijn. Dit deelde wethouder Marselis gis teravond mee in de vergadering van de raadscommissie voor wel zijn en onderwijs. Het Micropo lisplan behelst de aanleg van een woon- annex recreatiegebied in een gedeelte van Bijdorp. De ge meente heeft echter alleen inte resse voor Micropolis als ook een theatertje in dit gebied wordt neergezet. Verschillende commissieleden spraken zich echter uit voor een spoedige opdeling van het Cultu reel Centrum onder de vereni gingen. Bovendien wilden zij zo mogelijk reeds nu de leegstaande klaslokalen in de voormalige de pendance van de Rembrandt- scholengemeenschap verhuren aan kleine verenigingen. Ook het onderzoek naar wat er met de aula bij het scholencomplex Noord-Hofland moet gebeuren kan nog niet worden afgerond. De gezamenlijke kerken van Voorschoten, die op zondag de aula gebruiken, willen óf dat deze aula wordt vergroot óf grond om er zelf een voor meerdere doel einden te gebruiken kerkgebouw op neer te zetten. Als de aula wordt uitgebreid zou daar ook het Pastoor van Bemmelen ge zondheidscentrum in onderge bracht kunnen worden. Bij de bespreking van de gemeen tebegroting voor 1979 en het be leidsplan in de commissie voor welzijn en onderwijs kwam ook de voorlichting aan de orde. Vol gens wethouder Marselis zal spoedig een voorlichtingsamb tenaar worden aangesteld. Pas daarna kan een gemeentelijk in formatiecentrum worden opge zet. Met het bedrag van 80.000 gulden dat voor de aanleg van een woonwagenkamp was uitge trokken konden de commissiele den zich minder goed verenigen. Het is immers nog steeds niet be kend waar dit kamp moet komen. Hiervoor geld te reserveren in 1979 lijkt daarom voorbarig. Een punt van kritiek op het be leidsplan was, dat hierin geen concrete voorstellen werden ge formuleerd ten aanzien van de huisvesting van jongeren en een persoonshuishoudens. Op een suggestie van Visser (PvdA) om een jongere n-vertrouwenarts aan te stellen, met name voor drugsproblemen, antwoordde de wethouder dat de financiële middelen hiertoe ontbreken. KAAG - In café-bar-dancing De Bonte Koe op het Kaageiland treedt komende zondag voor het eerst sinds lange tijd weer een jazz-band op. Het is een selectie uit de Lime House Jazz Band, de "Fred Hoorn's Blue Five" gehe ten. Deze groep treedt op vanaf 14.30 uur. DONDERDAG 23 NOVEMBER 19 i Donderdag D'66 en PPR Oegstgeest over leegkomende schoollokalen Troof, Noordeinde 2, voorlichting erfb 9 J geleiding dienstweigeraars, van 20-21.1 uur, tel. 140866. 4 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofili open cafe avond. 21-24 uur. t Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsew< 33, Voorschoten, tel. 01717-330 spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bon 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandsekeij gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architectenwinkel, Pieterskerkhof 1' vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werkli zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uil tel. 130983. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, spoi cafe; fotografie; saxofoon; Go-club, 1 Dienstencentrum, v. Hoogendorpstraa tentoonstelling en informatie over i' stellingen voor kinderen van 0-12 jaa 18.30-20 uur. Leidse Schouwburg, Toneelgroep Thei -j ter met "Het buitenverblijf (deel 1), 20.1 I LAK-Theater, Schotse Folk groe "Tannahill Weavers", 20.30 uur. Speeltuingebouw, Vogelwijk, buurtvei gadering bestemmingsplan. 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad begroting. uur, vr. 14 uur. NPB gebouw. Lange Kerkdam, Wassi naar lezing "5000 jaar glas in de moni mentale kunst", 10 uur. Sjelter, Leiderdorp, ontmoetingsmil dag werklozen, 14-16 uur. Gemeentehuis, Wassenaar, cie. maa schappelijke voorzieningen, 20 uur. Gemeentehuis, Voorschoten, cie. opeit bare werken, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, Gemeentt raad, 19.30 uur. i Gemeentehuis Leiderdorp, cie. Oude Dorp, 20 uur. Ars. Pieterskerkgracht 9, Kunstmark; I 19.30-22 uur. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst di j apotheken in de regio Leiden wordt va 17 tot 24 nov., waargenomen door Zu| der Apotheek, Lammenschansweg 1 Leiden, telefoon 071-123553; Apotheé Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lé derdorp, telefoon 890000. Indien na 11 uur 's avonds niet meer mi] gelijk is met openbaar vervoer naar d apotheek te komen kan men uitsluiten voor spoedrecepten van een taxi, tek foon 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk Gezondheidscentrum Leiderdorp, Be' kenkade, spreekuur ma. t/m do. va 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezoridheidscentnin v.d. Waalslaan, telefoon 4641, spreekuu ma. en vr. van 16-17 uur. Warmond - Zr. A. Vriend, flat "De Hoe ge Wei". 203 Sassenheim, telefoo 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefool 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van i! nood verkerende moeders, eventueq met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr 14-15 20^21 udr, wo. 9-10, do 19-20 uui Tel. 126802. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Teh weepark 2, tel. 151068. Vrijwillige hulpverlening OEGSTGEEST - Leegkomende schoollokalen in Oegstgeest moeten in de toekomst zeker niet alleen aan peuterspeelzalen de KPJ brengt 'Tinus de tiran' ZOETERWOUDE - Een beeld van de generale repetitie van Tinus de tiran". De KPJ-Zoeterwoude brengt dit blijspel, in drie bedrijven, ge schreven door J. de Beer van Belver en geregisseerd door J. Knijneuburg. vrijdag- en zaterdagavond op de planken. Centraal in dit stuk staat een waardeloos kalf dat tenslotte een 'gouden kalf blijkt te zijn, met alle iierwikkelingen van dien. De voorstelling worden gehouden in "ons Hnis" en beginnen op 20.30. Tijdens de pauze wordteen verloting gehouden. Na afloop is er gelegenheid om te dansen. ruimte bieden. Dit stelden de fracties van D'66 en PPR gister avond samen in de begrotings vergadering van Oegstgeest "Ook voor de volwasseneneduca tie mogelijkheden moeten bie den", aldus D'66-er Wuisman. PPR-fractieleider Beckers wees er op dat in het onderwijs de on derwijsinhoud en -methodiek voor iedereen steeds belangrijker worden. Hij deed de suggestie een overlegorgaan in het leven te roepen voor school besturen, on derwijzers en ouders. "Overigens zal zo'n samenwerkingsvorm ook de verspilling die ons onderwijs bestel nu nogal eens aankleeft, kunnen voorkomen", aldus Bec ker. JB Verkeersveiligheid Wuisman bracht in herinnering dat zijn partij voorstander blijft van een basisschool in Haaswijk, "omdat een school een integre rend deel uitmaakt van een wijk" Hij voegde eraan toe dat wanneer de school er niet gaat komen wel de verkeersveiligheid voor de schoolgaande kinderen uit deze wijk gewaarborgd wordt. Alle partijen in de raad juichten de koppeling van lagere en kleuter scholen toe. Dit voorstel, gedaan door het college van burgemees ter en wethouders zou de toe komstige eenwording in de ba sisschool kunnen voorbereiden, zo wordt geredeneerd. "Maar dat er nog wel enig water naar de zee zal stromen voordat deze koppels werkelijkheid zijn, spreekt van zelf', zei Beek (PvdA). De VVD hoopt dat in de toekomst een regionaal beheerde School Advies Dienst (SAD) zal kunnen worden opgericht. "Mede om in aanmerking te komen voor een rijkssubsidie, maar ook om als gemeente in het bestuur ervan te kunnen deelhebben", aldus Rei lingh (WD). CDA-er Van Hazel vroeg zich in dit verband af of de Pedagogische Academisch niet wat meer zou den kunnen inspelen op wat de SAD's nu doen. "Dit kan dan ze ker de thematische begeleiding van zo'n instituut aan de scholen in de toekomst overbodig ma ken", zo zei hij. Welzij nsplan Alle fracties uitten zich positief over het opstellen van een wel- zijnsplan. Van Hazel (CDA) zei dat zijn partij ervan uitgaat dat het particulier initiatief bij de planning en uitvoering van een welzijnsbeleid een belangrijke plaats gaat innemen. Zijn partij heeft alvast een werkwijze ont wikkeld, waaruit de totstandko ming van een welzij nsplan voor de gemeente kan voorkomen. Ook de WD benadrukte dat de gemeente bij het opstellen van een planning voor het welzijns beleid de activiteiten van de par ticuliere organisaties niet moet overnemen. Kohlbeck (PvdA) onderstreepte dat er een overzicht van de ver schillende welzijnsorganisaties moet komen, "niet alleen voor het overwegen van prioriteiten als er subsidie-aanvragen aan de orde zijn, maar ook om lacunes in de welzijnssfeer te kunnen op sporen". D'66-er Wuisman liet eveneens we ten voorstander van een wel- zijnsplan te zijn. "En ook als de gemeente niet in het kader van de Kaderwet Specifiek Welzijn als proefobject aangewezen wordt, dan dient de gemeente op eigen kracht zo'n plan te ontwikkelen", aldus de D'66 fractieleider. Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange gracht 246A, telefoon 149064. Informatit over vrijwilligerswerk. Dagelijks ge opend van 9-17 uur. Belangengroep alleenstaanden Belangengroep alleenstaanden Leidefi en omstreken, telefoon 144729, b.g.g 891096. Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, vooi mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten] telefoon 142154/761557. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement fl55,50 J aarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2