Parkeerprobleem te lijf met NY Contessa verbouwt Contessa ruimt op. Toedracht moord in Tilburg duidelijk VAN DER WIEL Geen gesprek voor bezetters Maagdenhuis Universiteituitslag onderzoek promotie kansen hoogst ernstig D'66-idee over Waard verbijsterde Waal Felle kritiek op economisch beleid RigouReuze Kortingen: 10-20-30-40en 50Z DONDERDAG 23 NOVEMBER 1978 PAGINA 13 Sollicitanten Yoorgeest door mensonwaardige omstandigheden CDA-raadslid Van Zijp bepleit: DUIDELIJKER BELEID OP KOMST LEIDEN - Bij de Leidse universi teit worden de resultaten van een onlangs gepubliceerd onderzoek naar bevorderingskansen van niet-wetenschappelijk personeel "hoogst ernstig" genoemd. Uit het onderzoek bleek dat het pro motie maken door het personeel vaak als een zaak van willekeur wordt ervaren. Verder was voor velen niet duidelijk welke maat staven er worden aangelegd. Het onderzoek, dat werd verricht door een projectgroep van de vakgroep sociale- en organisa tiepsychologie, kreeg de (finan ciële) steun van de ABVA en van de universiteit. Vandaar dat de unviersiteit de onderzoeksresul taten ook niet op zichzelf wil la ten staan. "Het is natuurlijk wel de bedoeling", zegt dr. D. van In- gen Schenau van de afdeling be leidsontwikkeling van de dienst Personele- en Welzijnszaken (PWZ), "dat wij er iets mee gaan doen". Volgens Van Ingen en J. Toelen, hoofd van PWZ, wordt er op het ogenblik aan gewerkt om de per- sonele-organisatie en het beleid voor het universiteitspersoneel doorzichtiger en begrijpelijker te maken. Daar maakt ook het bevorderingsbeleid deel van uit Promotie Mr. T.J. van der Ploeg uit Leider dorp wordt a.s. donderdag 23 no vember aan de Vrije Universiteit in Amsterdam doctor in de rechtsgeleerdheid. "Wij moeten daarvoor naar het veld - naar de mensen die bij de universiteit werken - om te horen wat er leeft. Op die manier kun nen we informatie verzamelen en die weer gebruiken voor de orga nisatie en het beleid" Volgens Toelen is het in de eerste plaats belangrijk om aan de hand van de verkregen informatie (via de chefs van de eenheden) tot een goede beoordeling van functies en functievervulling te komen. De personeelsconsulenten van de dienst PWZ, die contacten on derhouden met het personeel, spelen hierbij een belangrijke rol. Verder houdt PWZ zich bezig met het maken van zg. formatiesche ma's. Daarin wordt aangegeven hoe de functies bij de universiteit zijn opgebouwd. Hieraan kan het personeel dan aflezen wat z'n car rièremogelijkheden zijn. Op het ogenblik bestaat er achterstand in het maken van deze formatie schema's. Volgens Van Ingen en Toelen heeft dat te maken met een gebrek aan mankracht bij PWZ. Het college van bestuur van de uni versiteit bevestigt overigens in een schriftelijke reactie op het onderzoek dat beheerders van universitaire instituten op het ogenblik niet systematisch wor den nageschoold op het gebied van personeelsbeleid. Wel, aldus het college, wordt er aan gewerkt om de contacten tussen deze be heerders (en chefs) en PWZ te verbeteren. Dat is volgens het college de beste garantie om "in goed samenspel" tot een duide lijk bevorderingsbeleid te ko- afgeschrikt LEIDEN - De mensonwaardige si tuatie op Voorgeest en het ont breken van een goed beleid heb ben Anja v.d. Werf en Marijke van Natijne vorige maand doen afzien van een functie als gediplomeerd leidster op deze zwakzinnigenaf deling van Endegeest. In een brief aan het hoofd perso neelszaken van Endegeest schrijven zij dat de negatieve in drukken die zij hebben opgedaan tijdens hun sollicitatiegesprek, hen dermate hebben geschokt dat zij van indiensttreding heb ben afgezien. "Temeer", zo schrijven ze, "daar al deze toe standen een beleid verraden waarmee we ons niet kunnen verenigen". Volgens de twee leidsters werden zij bij hun sollicitatiegesprek on aangenaam getroffen door het schrille contrast tussen het smaakvol aangeklede kalsteeltje van Endegeest en de "trieste, af tandse en verveloze accommoda tie waar de bewoners het maar mee moeten doen". Bovendien werden ze op ongeïnte resseerde wijze ontvangen door zuster Nooteboom, hoofd van de verpleging. "Ze begon gapend een binnensmondse en onsa menhangende verhandeling over het reilen en zeilen van Voor- geest. Werken op Voorgeest is volgens haar een uitdaging voor gediplomeerde leidsters als wij. Wij kunnen ons echter niet aan de indruk onttrekken dat wellicht nooit de middelen en de moge lijkheden zullen worden aange reikt om aan die zg. uitdaging ge stalte te kunnen geven", aldus de twee leidsters. Zij constateerden dat de mensen in zeer ongezellige verveloze slaap zalen met twaalf tot zestien hos pitaalbedden hun verdere leven moeten slijten. "Niets gezelligs, persoonlijks aan de muur. wel vooroorlogse wasbakken op de zaal en elders enkele smerige douches en toiletten. Enkele be voorrechte bewoners hebben een eigen kamer waarvan de kalk van de muren komt", aldus de brief schrijfsters. KRITIEK OP BENOEMING VELDKAMP LEIDEN/DEN HAAG - Bij de voortgezette behandeling in de Tweede Kamer van de begroting 1979 van sociale zaken heeft PvdA-woordvoerder Van der Doef gisteravond kritiek gele verd op de benoeming van dr. G M. J. Veldkamp, de vroegere mi nister van sociale zaken, tot bij zonder hoogleraar in de sociale zekerheid in Leiden. Hij vroeg zich af, of met deze be noeming geen spanning optreedt in tijd en verantwoordelijkheid, er aan herinnerende dat dr. Veld kamp ook al jaren bezig is met een speciale regeringsopdracht tot vereenvoudiging van het stel sel van sociale zekerheid. Van der Doef wees er op, dat met de op dracht "nogal wat gemeen schapsgeld" gemoeid is. Economisch beleidsplan voor 1 juli LEIDEN - Voor 1 juli van het vol gend jaar zal door het college van B en W een economisch beleids plan voor Leiden uitbrengen. Die toezegging deed gistermiddag wethouder Fase nadat daar eer der door raadsleden op was aan gedrongen. Tegelijkertijd waar schuwde ze de Leidse raad om de nodige terughoudendheid te be trachten bij het vragen om nota's over bepaalde zaken. "Elke ge vraagde nota betekent weer een aanslag op het ambtelijk appa raat. Daardoor worden de priori teiten die zijn bepaald vaak ern stig verstoord. Zo plaatste zij vraagtekens bij het nut van een onderzoek naar het arbeidsaan bod onder Leidse vrouwen. Een onderzoek waarom werd ge vraagd in een motie ondertekend door vertegenwoordigers van alle raadsfracties. Het onderzoek zou volgens de ondertekenaars uit gevoerd moeten worden onder verantwoordelijkheid van de Welzijnsraad met inschakeling van het Arbeidsbureau en de So ciale Dienst. CDA-raadslid Bleijie drong er gistermiddag nog eens op aan om tijdig met de raadsleden te spreken ovt# de toekomst van de Stadsgehoor zaal. Bleijie: "We moeten in dit geval niet als zo vaak gebeurt be slissingen met het mes op de keel nemen. We weten dat de beheer der medio februari volgend jaar verdwijnt en daarom is er haast geboden. Volgens wethouder Fase is de nota over de Stadsgehoorzaal inmid dels in concept gereed. "Er zullen geen al te schokkende verande ringen plaats hebben. Wel zal er duidelijkheid moeten komen over het toekomstige beheer aldus wethouder Fase. LEIDEN - Het CDA-raadslid Van Zijp heeft gisteren m de Leidse raad de suggestie gedaan om de parkeerproble men te lijf te gaan met de oprichting van een zogenaamde "Parkeer NV". Van die vennootschap zou behalve de ge meente ook de Kamer van Koophandel, middenstanders en particulieren deel moeten uitmaken. De NV zou zich niet alleen moeten bezig houden met het bouwen van parkeergarages, maar ook de winstgevende exploitatie van parkeermeters zou daarin ondergebracht moeten worden. Volgens Van Zijp functioneert een dergelijke vennootschap in het Franse Lij on erg goed. In een mo tie vroeg hij dan ook het college te willen onderzoeken of een der gelijke opzet ook in Leiden haal baar is. Op het punt van het parkeren deed hij nog een andere suggestie, na melijk om een deel van het par keerterrein aan de ir. Driessen- straat te reserveren voor autobe zitters die in Pancras-Oost en Maredorp wonen. Met deze maat regel zou bereikt kunnen worden dat de grote parkeeroverlast in deze wijk wordt verminderd. Van Zijp kwam met de suggestie omdat volgens hem het parkeer terrein een groot deel van de week slechts voor een klein deel benut wordt terwijl de omrin gende straten vol met auto's staan. Alleen op donderdag avond en zaterdag zou het par keerterrein helemaal beschik baar moeten zijn voor het win kelende publiek. In een reactie op de suggestie zei wethouder Waal dat in het vol gend jaar verschijnende laatste deel van het verkeerscirculatie plan plaatsen zullen worden aan gewezen waar dergelijke par keerders het best kunnen staan. D'66-raadslid Glaubitz constateer de dat het illegaal parkeren in de stad een groot probleem is en dat er voor de politie geen beginnen aan is. "Maar de weerstand tegen parkeergarages begint te zwich ten voor het gezonde verstand", zo stelde hij vast. Naar het oor deel van Glaubitz is een parkeer garage alleen aantrekkelijk wan neer in de directe omgeving veel hogere parkeertarieven worden geheven. Het aantal parkeer wachters dat op het ogenblik in Leiden rondloopt vond hij veèl te gering en verder bepleitte hij een geleidelijke opheffing van de "blauwe zone" ten gunste van parkeermeters. VVD-Zonne- vylle vroeg in een motie om voor 1 juli een wegsleepregeling voor verkeerd geparkeerde auto's te maken. Sprekend over de werk zaamheden die in de binnenstad plaats hebben sprak CDA-raads lid Van Zijp over "hap-snap-po- litiek", terwijl het PvdA-raadslid Bordewijk de "explosie van werkzaamheden" als de "vruch ten van de prioriteit die het vorige college aan het binnenstadsher stel heeft gegeven" Van Zijp laakte het feit, dat de be volking via folders op de hoogte is gesteld over de vernieuwing van de marktenroute, maar daar van inmiddels op diverse punten wordt afgeweken. Wethouder Waal vroeg zich in een reactie of een folder basis zou moeten zijn voor een verder te voeren beleid. "Ik geef de voorkeur aan de besluitvorming in de raad en nadere overwegingen tijdens de uitvoering van de werkzaamhe den", aldus de wethouder. Naast de complimenten van PvdA- zijde voor het binnenstadsbeleid was er ook kritiek. Zo heeft vol gens PvdA-er Bordewijk de ma nier waarop allerlei werkzaam heden werden uitgevoerd vragen opgeroepen. Hij vroeg zich af of de dienst gemeentewerken wel voldoende mankracht heeft en of een deel van de voorbereiding en toezicht op bestratingen niet be ter uitbesteed zou kunnen wor den aan derden. Wethouder Waal liet gisteravond blijken daar in beginsel niet afwijzend tegen over te staan. Tenslotte was er PvdA-er Mentzij die vond dat het binnenstadsbe leid niet goed overkomt bij de bevolking. In een motie vroeg hij eventueel een projectbureau LEIDEN - Grote verkeersop stoppingen op het Noordein de, het gevolg van de ontrui ming van de Doelenkazerne die eind december voltooid zal moeten zijn. Zoals bekend verhuist de in de Doelenka zerne ondergebrachte Koks- school van de Koninklijke Landmacht naar de Haar lemse Ripperdakazerne. De verhuizing van de Koksschool gebeur i in verschillende etappes. Eerst verhuizen de beroepssoldaten en tussen kerst en nieuwjaar gaat de grote meute, de dienstplichti gen, naar de Ripperdakazer ne.Op woensdag 13 december zal de gemeente Leiden tij dens een plechtige bijeen komst op het kazerneterrein officieel afscheid nemen van de Koksschool. LEIDEN - Tot grote verbijstering van wethouder Waal en een aan tal raadsleden heeft het D'66- raadslid Glaubitz gisteravond in de Leidse raad gevraagd om een tweede verbinding voor het in dustrieterrein De Waard. Volgens Glaubitz zou onderzocht moeten worden of het mogelijk is om naast de Sumatrabrug ook een verbinding tot stand te brengen met de Kanaalweg. Wethouder Waal hield het nieuwe raadslid voor dat juist enkele maanden geleden in het kader van het ver keerscirculatieplan beslissingen zijn genomen over de wegen structuur in Leiden, en dat het wel erg vreemd overkomt wan neer zo kort daarna via een motie de zaak weer op z'n kop wordt gezet. Verder wees hij erop dat over de destijds gekozen oplossing lang durig is gesproken met de wijk- comité's van de omliggende wij ken en uitgebreid is gediscus sieerd in de raad. "Als we nu de zaak weer terugdraaien zal het uitgelegd worden als onbe trouwbaarheid van de gemeente En dat zal óok in andere zaken van invloed zijn. Volgens wet houder Waal is er geen enkel nieuw feit dat een wijziging zou rechtvaardigen, waarbij het bo vendien de vraag is of de hogere overheid wel zou willen subsidië ren. "Sterker nog: we zouden het risico lopen de subsidie voor de fiets- en voetgangersbrug die er komt te verspelen", aldus Waal. Van Zijp (CDA) Ron de Man, autojournalist, draagt een bril van Nieuwe Rijn 62, Leiden. Tel. :071-124108 WEETALLES VAN BRILLEN ÉN SPECIALIST VOOR KONTAKTLENZEN AMSTERDAM (ANP) - Het college van bestuur van de universiteit van Amsterdam heeft "in dit sta dium" geen behoefte aan een ge sprek met de delegatie van de be zetters van het Maagdenhuis, het administratieve centrum van de universiteit. Dit heeft het college gistermiddag telefonisch laten weten aan de actieleiding, die in een brief om een gesprek op korte termijn had gevraagd. Het standpunt van het college werd gisteravond bekend gemaakt in een vergadering van enkele hon derden studenten en bezetters in de hal van het Maagdenhuis. De bezetting werd gisteren al in en kele edities van dit blad gemeld. Tijdens de vergadering werd ook een groot aantal solidariteits verklaring voorgelezen. De voorzitter van het college van bestuur mr. G. Cammelbeek gaat vanmiddag met minister Pais spreken over een deel van de om streden algemene maatregel van bestuur, waardoor het Amster damse universiteitsbestuur meer bevoegdheden krijgt om in te grijpen in de samenstelling van de vakgroepbesturen. Het uni versiteitsbestuur is er namelijk niet gelukkig mee, dat het vol gens de al ontworpen maatregel van de minister ook zou moeten bepalen welke studenten in de vakgroepbesturen zitting mogen nemen, aldus een woordvoerder van de universiteit. De Amsterdamse studentenorga nisatie Obas heeft de bezetting van het Maagdenhuis afgekeurd. Zij vindt deze actie "zinloos, tijd verspillend en een poging om onhoudbare standpunten door te drijven". KEUKEN 1 leuke dingen voor uw keuken "J gezellig Decorette behang i bijpassende stof aan de rol J schorten, tafellakens 1 en servetten I honderden Flexa kleuren I Voor meer informatie: Decorette Antwoordnummer Sassenheim TILBURG (GPD) - De 24-jarige Fons M. heeft gisteren tegenover de recherche van zijn woonplaats bekend dat hij even oude Jeffrey 1 genote, Diny B.-S., heeft gebracht. M. 1 gearresteerd nadat 1 met de diens echt- m het leven as maandag de moord Voor de Tilburgse recherche is de toedracht van de moord nu dui delijk op de vraag na wie het fa tale schot op de vrouw heeft ge lost. B., die nog steeds in het zie kenhuis wordt verpleegd aan zijn buikwond, is gisteren niet ge hoord. DEN HAAG (GPD) - Minister Van Aardenne van economische za ken heeft gisteren van bijna alle partijen in de Tweede Kamer, maar het meest van de Partij van de Arbeid, kritiek gekregen. Zijn staatssecretaris voor het midden- en kleinbedrijf kreeg van me vrouw N. Salomons de wind van Minister van Aardenne werd een gebrek aan gericht verwijt om knelpunten op te lossen verwe ten door de socialistische opposi tie. Zijn regionaal beleid werd "fataal voor de zwakke regio's" genoemd. Ook het CDA heeft op dit punt zorgen, terwijl de WD bepaald niet tevreden is over het prijsbeleid. PvdA-woordvoerder Van der Hek vond dat de minister de thuis markt verwaarloost, dat hij te veel overlaat aan de werking van het marktstelsel. De binnenland se vraag moet worden gestimu leerd, evenals de export, aldus Van der Hek. De WD bekritiseerde het prijsbe leid van haar partijgenoot, dat Portheine als "argwanend en be tuttelend" beschreef. Hij vond Van Aardenne's spectaculaire ingreep in de patatprijzen "nu niet het meest stralende voor beeld van wat wij onder prijsbe leid verstaan". Na vijf jaar is staatssecretaris Ha- zekamp niet veel verder geko men dan "goede voornemens en sympathieke gedachten", maar de concrete beleidsdaden blijven uit, aldus Nel Salomons (PvdA), die een fundamenteel andere aanpak bepleitte. Kritiek op Hazekamp kwam ook uit eigen kring. CDA-spreker Van Muiden beschreef de visie van de bewindsman als "te mager" en hij miste een gefundeerde beleids- beschouwing met uitgangspun ten. Ld op zijn vrouw had toegegeven. De poltiie heeft gisteren nog een derde verdachte gearresteerd, de 22-jarige modinette A. F., de vriendin van B., die van de plan nen van de twee mannen op de hoogte was. Ook heeft zij het geld gegeven voor de aankoop van een wapen, een flobert-geweer. Jeffrey B. was M. een maand gele den tegengekomen en had hem verteld dat hij zijn vrouw wilde doden om plaats te maken voor zijn vriendin. Bovendien zou hij bij de dood van zijn vrouw een kwart miljoen ontvangen van de levensverzekeringmaatschappij waarbij hij haar leven had verze kerd. B. beloofde M. tien procent van dat bedrag als hij zou mee werken aan een geënsceneerde roofmoord die de politie moest misleiden. Dit gebeurde, waarbij M. omwille van de geloofwaar digheid een schot in de buik kreeg van Jeffrey B. ADVERTENTIE Van 13 november tot en met 2 december: alles moet weg uit onze winkel: dames- en herenschoenen, laarzen, tassen Donkersteeg 12-14 moet helemaal leeg! Profiteer dus vlug. Let op: 's maandags is Contessa open van 13.00-18,00 uur

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13