"Kaartmakers moeten \m materiaal agressiever gebruiken" Raadsleden vinden (Iscwck leidse agenda Mevrouw Witte (D 66) verlaat de Oegstgeester gemeenteraad Wassenaar koopt grond in Maaldrift Trefpunt Leiderdorp organiseert bazaar O Grond rond Leiderdorps gemeentehuis voor winkels en woningen LEIDERDORP - "Het gebied rond het gemeentehuis blijft bestemd voor winkels en woonhuizen. Als de winkels eenmaal in de kop van de Hoofdstraat zijn geconcen treerd zal de gemeente een uit- stervingsbeleid hanteren. Wél zullen ondernemers zich pok daarna in de leeggekomen win kels kunnen vestigen. Wat de ge volgen voor die winkeliers zijn moet de concurrentie maar uit maken." Aldus wethouder Bezemer gister avond in de vergadering van de Leiderdorpse commissie voor ruimtelijke ordening en openba re werken, waar het nieuwe be stemmingsplan voor het centrum van het dorp aan de orde kwam. Bezemer reageerde hiermee op uitlatingen van diverse commis sieleden die van mening ware dat het nieuwe bestemmingsplan geen rekening hield met het on langs gepubliceerde rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Daarin wordt aangedrongen op concen tratie van winkels in het oude dorp, bijvoorbeeld in het ge meentehuis dat binnenkort leeg komt. Het raadslid Tieken (CDA) was van mening dat winkels die in de toe komst leegkomen niet opnieuw als winkel mogen worden ge bruikt "De gemeente moet in grijpen wanneer iemand zijn winkel wil verkopen. Dat moet goed in het nieuwe bestem mingsplan worden geregeld." Achthovenerweg De populieren langs de Achthove nerweg zullen in één keer worden gerooid en vervangen door essen. De commissie voor ruimtelijke ordening kon gisteravond uit eindelijk toch akkoord gaan met met voorstel van de directeur van gemeentewerken, de heer Van Vliet. Evenals Van Vliet wil het college van burgemeester en wethouders zo snel mogelijk af van de onveilige verkeerssituatie die door de zieke bomen wordt veroorzaakt. "De bomen kunnen elk moment omvallen. Het hele spul is onbe trouwbaar. Het gemeentebestuur is verantwoordelijk voor de on gevallen die hierdoor kunnen ontstaan en dat is een verant woordelijkheid die niemand op zich zou willen nemen", aldus wethouder Bezemer. OEGSTGEEST - Mevrouw Jo ke Witte-Bulten, raadslid voor D'66 in Oegstgeest, zal binnen een halfjaar de Oegst geester raad weer verlaten Zij verwacht dat zij in juni de ontslagaanvrage kan indie nen voor de raad, waar zij nu sinds de nieuwe raadsperiode die in september begonnen is, deel van uitmaakt. De reden van haar ontslag is een baanverandering van haar man die per juni '79 benoemd is tot geneesheer-directeur van het streekziekenhuis Midden-Twente. Zij zullen "Het is vreselijk jammer dat ik dan, na één jaar in de raad ge zeten te hebben in juni alweer moet haken. Maar het zijn be paalde elementen die je moet afwegen tegen elkaar." aldus mevrouw Witte. Voor D'66, de partij die deze raadsperiode vertegenwoordigd is door twee leden na vier jaar buiten de raad te hebben gestaan, zit mevrouw Witte nog in de commissies voor onderwijs en maatschappelijke aange legenheden en verkeer en vervoer. Bij haar vertrek ko men deze twee posten dein ook vrij. Wie haar gaat opvol gen moet in juni gaan blijken. Het is vrijwel zeker dat het een opvolgster gaat worden want nummer drie en vier op de kandidatenlijst van D'66 worden bezet door mevrouw Dijkstra-Van der Baan en mevrouw Meenhorst-Blok. Een van beiden zal de plaats naast D'66 fractieleider Wuisman in de raad gaan Biologen van PPD brengen Zuidhollands landschap in kaart De vier veldwerkers die van eind april tot en met september bezig zijn geweest om de flora in de Leidse regio i kaart te brengen. Links op de voorgrond de coördinator van het onderzoek, Hanneke den Held. De markt duurt 5 middags 14.00 uur tot 's avonds 22.00 i De voormalige pastorie die van binnen hard toe LEIDERDORP-Het "Trefpunt", een trefcentrum voor kerkelijke groepe ringen in Leiderdorp is, volgens de gebruikers, hard toe aan een inwen dige opknapbeurt. Deze voormalige pastorie van de onlangs gerestau reerde Nederlands Hervormde Kerk, gelegen aan de Eikenlaan, wordt begin volgend jaar voorzien vaneen goede verlichting, van een moderne keuken en de kapotte riolering wordt gerepareerd. Teneinde aan het benodigde geld te komen organiseert de kerkvoogdij aanstaande woensdag 22 november een "Trefpuntmarkt". Men heeft de jaarlijkse bazar van Dorcas, een vrouwenvereniging die vooral veel doet op het gebied van handwerken, aangegrepen om in het hele gebouw attracties op te stellen. Behalve genoemde bazaar wordt aanstaande woensdag een kermis voor de jeugd georganiseerd, er worden films vertoond, er is een rad van avontuur en buiten het gebouw twee marktstands. Voor de inwendige mens zijn naast koffie en thee met gebak ook hartige hapjes en soep verkrijgbaar. WASSENAAR/DEN HAAG - Het Zuid-Hollandse polderlandschap is vlak en biedt de ongetrainde waarnemer alleen maar uitge strekte weilanden. Buitenlan ders, en waarschijnlijk ook veel Nederlanders, vinden het geheel maar een saaie indruk maken. Een indruk, die de biologen van de afdeling natuur, landschap en recreatie van de provinciale pla nologische dienst in Zuid-Hol land zeker niet delen. Bij hun on derzoek naar de Zuidhollandse flora leggen ze zelfs sterk de na druk op graslandgebieden. De echte natuurgebiedei^zoals de Nieuwkoopse plassen, worden overgeslagen. Die gebieden lo pen allereerst niet zoveel gevaar en bovendien is er in de loop van de tijd al de nodige informatie over verzameld. Om zo goed mogelijk de planten groei in de graslanden te kunnen onderzoeken, krijgen de 15 veld werkers die vanaf eind april tot en met september door heel Zuid-Holland trokken, een spe ciale cursus op het agro-biolo- gisch instituut in Wageningen. Planten die de veldwerkers niet thuis kunnen brengen, worden geplukt en meegenomen naar Den Haag waar coördinator Han neke den Held meestal wel raad weet met de benoeming. Door een intensieve begeleiding hoopt zij te bereiken dat de veldwerkers zoveel mogelijk dezelfde onder zoeksmethode volgen. Omdat niet alle graslanden en slootoevers bekeken kunnen worden, werken ze met steek proeven. Een perceel weiland wordt tweemaal doorgelopen waarbij door middel van steek proeven bepaald wordt welke planten representatief zijn voor dat stuk weiland. Niet alleen de soortenrijkdom is van belang maar ook het totale aantal plan ten van één soort levert een be langrijk gegeven. "Het is een enorm verschil of er in een wei land 1 koekoeksbloem of 100 van die bloemen staan", zegt Hanne ke den Held. Ook de waterplan ten worden bekeken en geno teerd. Een aantal waterplanten vormt een handig aanknopings punt voor de kwaliteit van het water. Met behulp van de inven tarisatie van weide-, oever- en wa terplanten krijgt men een goede afspiegeling van de milieuge- steïdheid. Dat neemt niet weg dat bijvoor beeld ook de vogelstand daarvan een indruk geeft. Staatsbosbe heer en Avifauna West-Ned er- De discussies over het belang van natuurbehoud zijn lang zamerhand wat naar de ach tergrond gedrongen door de grote economische proble matiek waarmee de Wester se wereld worstelt. Maar de resultaten van de discussies zijn duidelijk: bijna iedereen is ervan doordrongen dat bij allerlei ingrepen, zoals het bouwen van een nieuwe woonwijk en het opzetten van een fabriek, rekening gehouden moet worden met de gevolgen voor het leefmi lieu. De afweging van economische en natuurbelangen verloopt in de praktijk echter moei zaam. Natuurbeschermers en biologen zijn al jaren lang bezig om het milieubelang op een verantwoorde manier bij de beleidsbepaling te la ten meetellen. Daarvoor zijn verschillende methoden ontwikkeld, zoals milieu- kartering en waardering en milieueffectrapportage, die stuk voor stuk aanleiding geven tot heftige discussies. Ondanks de grote kritiek is een aantal biologen van de pro vinciale planologische dienst (PPD) in Zuid-Hol land drie jaar geleden be gonnen met het in kaart brengen van de Zuid-Hol landse flora. Een gigantisch karwei dat zeker nog twee jaar in beslag zal nemen. De uiteindelijke resultaten die de zogenaamde "vegetatie- kartering" oplevert, zullen gebruikt worden voor het toetsen van gemeentelijke bestemmingsplannen, de voorbereiding van streek plannen, ruilverkavelingen en recreatieplannen. De afgelopen zomer trokken vier veldwerkers van de PPD gewapend met flora en ver grootglas door de Leidse re gio om zelfs het kleinste plantje op te sporen. land houden zich om die reden bezig met tellingen. "Maar de ve- gelatiekartering is de goedkoop ste manier om een indruk van het milieu te krijgen", aldus Jeroen Clausman, die belast is met de verwerking van de gegevens die de veldwerkers verzamelen. Daarvoor heeft hij een speciaal computerprogramma ontwik keld. Met behulp van dat pro gramma worden de gegevens "vertaald" in milieufactoren, zo als de waterkwaliteit, de vocht- toestand van de bodem, de be- weidings- en bemestingsdruk. Stuk voor stuk factoren die van belang zijn voor de PPD. De ka rakteristiek die op deze manier van een bepaald gebied wordt verkregen, gaat vervolgens een rol spelen bij het maken van een beleid. Duivel In het algemeen zijn de biologen die het oorspronkelijke veldwerk deden, niet bij dat beleid betrok ken. Het is dus maar de vraag of de planologen op een verant woorde manier met de resultaten van de vegetatiekartering gaan omspringen. De biologen van de PPD zijn dan ook van mening dat ze betrokken moeten worden bij het verdere beleid. "In de huidige situatie heb je soms het gevoel dat je je ziel aan de duivel ver koopt", zegt Hanneke den Held. WASSENAAR - "We gaan kopen, waar nooit iets op j geerde Lodder (Partij Was senaarse raad op het plan ders, een stuk grond aan Maaldrift en de Rijksstraa Dit terrein staat bekend als het zo genaamde caravanopslagterrein en is nu geheel ontruimd. Het is eigendom van J. van der Marei, de Wassenaarse zakenman die begin dit jaar plotseling verdwe nen is (zie verder in deze krant). De gemeente wil de grond aanko pen voor 638.000 gulden en ge bruiken voor opslag. De aanwe zigheid van gasleidingen maakt het terrein voor bebouwing ech ter ongeschikt. Een reden voor verschillende raadsleden zich af te vragen wat te doen met zo'n dure aankoop. Volgens wethouder Van Dingstee is binnen het college nog niet duidelijk over een bestemming gesproken. Geruchten over het gebruiken van het terrein voor woonwagens of voor een autos loperij, werden door Van Dings tee naar het fabeltjesrijk verwe- "Het is denkbaar dat er een tijdelij ke oplossing gevonden gaat wor den voor bedrijven, die op andere plaatsen in de gemeente in moei lijkheden zijn geraakt", aldus de wethoüder. De belangstelling die de gemeente Den Haag al heeft getoond voor de grond, zal op "Bovendien zijn wij van mening dat de resulaten van de kartering openbaar moeten zijn. Als amb tenaren kunnen we geen politie ke stellingname hebben. Maar een aktiegroep die zich voor het behoud van een gebied wil inzet ten, moet wel een beschikking hebben over onze gegevens. De kritiek, dat vegetatiekartering geen wetenschappelijk verant woorde methode is, wijzen de biologen van de PPD van de hand. "Het is zeker wetenschap pelijk wat we doen. Voor even tuele fouten van de veldwerkers hebben we bijvoorbeeld een goed controlesysteem. En om een zo goed mogelijk beeld te krijgen van een gebied, gaan we in ver schillende jaargetijden kijken, aldus Jeroen Clausman. Boven dien beweren Den Held en Clausman dat het onderzoek de mogelijkheid biedt voor mi lieueffectrapportage het be schrijven van de gevolgen die een ingreep, zoals een ruilverkave ling. zal hebben op het milieu. Dat is trouwens wel een mogelijk heid op lange termijn. Rijnstrcek- Zuid is bijvoorbeeld dit voorjaar >or zoveel geld een terrein louwd kan worden", zo rea- iaar) gisteravond in de Was- n burgemeester en wethou- kopen op de hoek van de niks uitlopen."We zitten zelf erg omhoog met de beschikbare grond, dus het antwoord aan Den Haag laat zich wel raden". De raadsleden gaven het college daarop het voordeel van de twij fel en gingen akkooord met de aankoop. Schoolgebouw De raad stond verder positief ten opzichte van de overname van het schoolgebouw aan de Van Heeckerenstraat die nu nog bezet wordt door klassen van het Adel- bertcollege, totdat de noodbouw bij de nieuwe school klaar is. Verder wordt er onderwijs aan volwassenen gegeven via het avondcollege Noctua en Calis. De verschillende fracties waren van mening dat het "educatieve' School Over de vraag 'Van wie is die school eigenlijk' komt van avond de heer Gunneman spre ken in de aula van de Christelij ke mavoschool aan de Vossius- laan in Leiderdorp. Daar wordt dan de jaarvergadering van de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs te Lei derdorp gehouden. Aanvang 20.30 uur. Tekenkunst In het Creatief Centrum in Voor schoten houdt mevrouw Meyer- Simons vanavond een lezing over tekenkunst, met het accent op werkwijze en techniek. Aan de hand van dia's worden teke ningen van 16e, 17e en 18e eeuw- se meesters bekeken. De avond, georganiseerd door 't Nut, begint om 20.15 uur. 'Ik leer nog' Onder de titel "Ik leer nog" even eens vanavond houdt de heer Uijttenhout vanavond een dia- lezing over de historie van de in kaart gebracht terwijl daar volgend jaar met de grootscheep se ruilverkaveling zal worden be gonnen. Door over een aantal ja ren de kartering in dat gebied nog eens te herhalen, krijgt men een beeld van de gevolgen voor de flora die de ruilverkaveling heeft. Op grond daarvan kan men voor spellingen doen over het effect van toekomstige ruilverkavelin gen. Opmerkelijk is het dat de vegeta tiekartering die de PPD in Rijns treek-Zuid uitvoerde 'geen rol meer heeft gespeeld bij de beslis sing over hel al dan niet doorgaan van de verkavelingsplannen. "Daardoor lijkt het mooiste stukje van Rijnstreek-Zuid vol gendjaar het eerst op de schop te gaan." Ook het streekplan Zuid- Holland West is tot stand geko men zonder gegevens over de flo ra. Wel ligt het in de bedoeling om het provinciale aankoopbeleid van waardevolle gebieden bij te stellen aan de hand van de gege vens die de kartering oplevert. Verder zal de vegetatiekartering een rol spelen bij plannen voor Midden-Delfland, Bodegraven doel dat het gebouw is opgelegd moet worden omgezet in „So ciaal-culturele" bestemming, waardoor er meer instanties ge bruik van kunnen maken. Mevrouw Van der Heiden (Wer kend Wassenaar) meende zelfs dat de beide avondopleidingen voor volwassenen beter in andere scholen "die toch 's avonds leeg staan" kan worden gegeven, zo dat er nog meer ruimte vrijkomt Wethouder Dijkstal zei toe de "sociaal-culturele" bestemming na te streven en te bekijken in hoeverre beide avondcolleges el ders kunnen worden onderge bracht. De raadsleden waren het met el kaar eens dat voor de jongeren- sociëteit "Time Out" naar een andere ruimte moet worden om gezien. Het gebouw aan de Van Heeckerenstraat waar "Time Out" belangstelling voor had is volgens de raad niet geschikt, mede omdat er al vormingswerk voor volwassenen plaatsvindt. "Time Out" kan verder waar schijnlijk per 1 januari, beschik ken over een beroepskracht, zo besliste de raad gisteravond. Hoge Rijndijk. Aanvang 20 u, in de Eendenkooi aan de Oranje laan in Zoeterwoude. De lezing is georganiseerd door de stich ting Oud-Zoeterwoude. De belangrijkste resultaten van de keuring die voor de pluimvee en vogeltentoonstelling in Was senaar gehouden werd waren als volgt konijnen- jonge voedster Witte Wener van S. Rozema; jonge ram: Zwarte Hollander van P. den Haan; cavia's: Harald Tjepkema. Hoenders: jonge hem Brahmakriel van H.J.v.d. Cingel; jongehaan: Hollandse kriel van L. Serlie. Sierduiven: jonge duivim Norwich kropper van W.M. van Tol; jonge doffer; holle kropper van J. Mee lis. Kanaries A-klasse: 1. blank mo- zaiek van J.L. de Boer; goud Isa- bel van C. de Best. Bastaarden: J.H. Scholte Albers. Tropische vogels: zebravink van C.G. Balk. Grote parkieten C.G. Balk. Noord, de Krimpenerwaard en het beheerplan voor het landgoed Duivenvoorde dat Gedeputeerde Staten en Staatsbosbeheer gaan opstellen. Subjectief Wim ter Keurs van de afdeling mi lieubiologie van de Leidse uni versiteit hoopt dat de vegetatie kartering ditmaal op een verant woorde manier gebruikt wordt. "Wij hebben in het verleden nog al wat kritiek gehad op het mi- lieukarteren. Onze kritiek is er vooral op gericht dat weten schappers eigenlijk een heel subjectief oordeel geven over wat waardevol is in de natuur en wat niet. Erg veel natuur wordt op de ze manier al bij voorbaat opgeof ferd omdat er elders altijd waar devollere stukken zijn." Volgens Ter Keurs krijgen plano logen en andere beleidsmensen door de vegetatiekartering een wapen in handen waarmee ze al lerlei ingrepen in het milieu kun nen rechtvaardigen. "De vegeta tiekartering van de PPD brengt ook dat soort risico's met zich mee omdat er een waardering in meespeelt: dit stukje land is waardevol en dat niet." Veel milieukarteerders hebben overigens een enorme kater overgehouden van de manier waarop planologen met hun ma teriaal zijn omgesprongen. "Het wordt hoog tijd dat karteerder hun materiaal wat agressiever gaan gebruiken." Om dat te be reiken heeft de afdeling milieu biologie de PPD-biologen bena derd. "Samen willen we onder zoeken of er bij de vegetatiekar tering niet meer de nadruk kan worden gelegd op effecten. Dat is erg belangrijk omdat de gevolgen van allerlei ingrepen voor het mi lieu nu nog vaak ontkend of ver doezeld worden," aldus Ter Keurs. Ter Keurs wijst er bovendien op dat met een "goede vegetatiekarte ring" toch nooit de noodzaak van de ingreep ter discussie gesteld kan worden. "Praten over de ge volgen van de aanleg van een weg of een ruilverkaveling is natuur lijk heel nuttig maar je moet altijd in eerste instantie vaststellen of bijvoorbeeld het boerenbeleg wel gediend is met een ruilverkave ling. Wanneer de noodzaak vol doende is aangetoond kan die uitvoering gekozen worden die het minst schadelijk is voor het milieu.", aldus Ter Keurs. JAN BONJER DINSDAG 21 NOVEMBER 1978 Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe. 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwenhuis, thema avond "Vrouw en Onderwijs, 20 uur. Troef, Noordeinde 2 a, talencursussen; cabaret, 20-22 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, publi- citeitsgroep; jazzballet; zelf kleren ma ken; tekenen en schilderen 20 uur; IKB- avond, 20 uur. KWJ, Noordeinde 2 a, Beweging Wer kende Jongeren, geopend ma, t/m vr. van 10-17 uur, di. klachtenspreekuur van 17-20 uur. Leidse schouwburg, English Speaking Theatre Amsterdam "Kennedy's Child ren", 20.15 uur. De Zevensprong, Bernhardkade 35, ten toonstelling en informatie instellingen voor kinderen van 0-12 jaar, 15.30-17.30 en 18.30-20 uur. Stadhuis gemeenteraad begroting, 19 K en O-gebouw, Hazewindsteeg, dia avond, 20 uur. Jan Ligtharschool, Damlaan 1, fancy- fair, 19 uur. Sterrewacht, lezing "Archeologie en Astronomie", 20 uur. Bevrijdingskerk, vergadering Hout- en Bouwbond CNV, 20 uur. Lakenhal, filmavond Oud Leiden, 20.15 Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat 17, lezing "De leer van Boeddha" 20 uur. Kreatief Centrum, Voorschoten, lezing over tekenkunst, 20.15 uur. De Eendenkooi, Zoeterwoude, lezing over de historie van de Hoge Rijndijk, 20 Gemeentehuis Leiderdorp, cie. maat schappelijk welzijn, 20 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-24 Troef Noordeinde 2a, "Meidengroep", 20-22 uur; sport 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, 19.30 uur; etsen; jazzballet; te kenen en schilderen; gitaar; pottenbak ken, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19 scholieren- sportcafe, 15-17.30 uur; eethuis Repel steeltje, 18-19.30 uur. De Mirt, Lage Rijndijk 64, tentoonstel ling en informatie instellingen vooor kinderen van 0-12 jaar, 15.30-17.30 uur en 18.30-20 uur. Romanuszaal (achter Hartebrugkerk), lustrumviering belangengroep alleen staanden, 19.30 Stadhuis, gemeenteraad begroting, 19 uur, do. 14 uur. Noordeinde 2a, zuivelmiddag Ned. Ver van Huisvrouwen, do. 14 uur. Deylzicht, Wassenaar, bingo-avond, 20.30 uur. Het Trefpunt, Eikenlaan .Leiderdorp, markt van 14-22 uur. Taberna, Oegstgeest, informatie over kerk-Marokkanen en gastarbeiders, 20 Gemeentehuis Voorschoten, cie. welzijn en onderwijs, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. midden standsaangelegenheden, 20 uur. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 17 tot 24 nov., waargenomen door Zui- der Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, telefoon 071-123553; Apotheek Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp, telefoon 890000. Indien na 11 uur 's avonds niet meer mo gelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrepepten van een taxi, tele foon 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk - Gezondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, telefoon 4641, spreekuui ma. en vr. van 16-17 uur. Warmond - Zr. A. Vriend, flat "De Hoo ge Wei",> 203 Sassenheim, telefoor 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag var 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2