Cas Zwaan redt Rijnsburgse Boys in topper: 2-1 Da's pas bier Positie Roodenhurgnu wel erg troosteloos... Duel Be Fair- Ter Leede (0-0) koud en triest SC Lisse vlak voor tijd naar 2-2 deling Na nieuwe nederlaag tegen De Mussehen(l-O) Verlies UVS-jeugd LDWS laat winst in eerste helft liggen sport! sport DEN HAAG - In de eerste helft moest zaterdag vierdeklasser SC Lisse optreden tegen een beter spelend JAC. De Hagenaars na men door Hans Polman een ver diende voorsprong (1-0). Tien minuten na de hervatting begon het er somber voor SC Lisse uit te zien, want Dik van der Mark ver grootte de voorsprong tot 2-0. Nog in dezelfde minuut ver kleinde Peter Slobbe de achter stand tot 2-1. SC Lisse zette de Hagenaars toen onder enorme druk hetgeen er toe leidde dat de bal tot vier keer toe door een Haagse verdediger van de lijn moest worden weg gewerkt. In de 87ste minuut slaagde Aat van der Pole er in, de gelijkmaker achter de Haagse doelman te werken, waarmee het inhaalduel voor de competitie in 2-2 eindigde. RIJNSBURG - Het ziedend schot waarmee Henk van der Zwan een kwartier na rust Heeijansdam-doelman Cock Meyer op de proef stelde, bracht de ommekeer. Het tot dan erg mat spelende Rijnsburgse Boys leek plotseling de grote waarde van dit duel tegen Heerjansdam, dat immers beslissend was voor de koppositie in de tweede klasse, te beseffen. Het inzicht kwam gelukkig voor de Rijnsburgers net op tijd. Het res terende half uur was nog juist voldoende om de vlak voor rust opgelopen 0-1 achterstand om te buigen in een 2-1 overwinning Daarmee kregen de Rijnsburgers in zoverre waar ze recht op had den, dat het voortdurende over wicht werd beloond. Een over wicht dat echter wel gepaard ging aan fantasieloos spel en een groot gebrek aan stootkracht. Voor dat laatste lieten zich vrij eenvoudig twee oorzaken aanwijzen. Allereerst het ontbreken van de al tijd lastig te bespelen Piet Haas noot, die nog een schorsing uitzit. De andere angel in de Rijnsburg se aanval, Henk van der Zwan liet zich in de eerste helft veelvuldig terugzakken naar het midden veld, maar de ruimte die hij daar door creeerde in de voorste linie, werd slechts zelden benut door opkomende middenvelders. Gevolg was dat een geïsoleerde Gé Perfors op rechts en Cas Zwaan op links sporadisch gevaarlijk konden worden, temeer omdat het tweetal nauwelijks van bruikbare ballen werd verkeerd wegwerken in de Rijnsburgse achterhoede (waarin steunpilaar Anne Ouwersloot was vervangen door de jonge Leo van Delft) kwam Visser alleen voor Smit, maar hij speelde de bal te ver voor zich uit. Daarna was het de beurt van Rijns burgse Boys, dat opportunistisch in de aanval ging. Eerst was het Gert Ouwersloot, die in de vijfen twintigste minuut met een vlie gend schot de onzeker keepende Meyer passeerde. Acht minuten later bereikte een harde lage voorzet van Henk Merbis de in gelopen Cas Zwaan, die van dichtbij kon scoren (2-1). De nog resterende tijd leverde Heerjansdam niet veel meer op dan een buitenspelgoal van (al weer) Visser. Eigenlijk had de Rijnsburgse voorsprong nog verder uitgebreid moeten wor den, middenvelder Ruud van der Voort schoot na een lange solo van dichtbij hoog over. BART JUNGMAN trok, in een poging een snelle voorsprong te forceren. Hier door zou Ter Leede dan ge dwongen zijn om wat terug te doen, waardoor er ruimte zou ontstaan voor open voetbal. Het liep echter niet zoals men wilde, integendeel, naarmate de druk van de Waddinxve- ners toenam, trokken de Sas- senheimers zich verder en verder terug in een onneem bare vesting. Anderzijds bleef Be Fair zonder enig uitzicht op succes zijn heil zoeken in het principe "hoog voor de pot". Een en kele keer werd getracht uit de tweede lijn te schieten, maar deze schoten werden geken merkt door een bedroevend gebrek aan gevoel voor de juiste richting. "Hoogtepunt" van de wedstrijd zou de penalty van Jan van Rijn worden. Deze werd toe gekend, toen een inzet van Wout Roskam door een Sas- senheimse verdediger met de hand gekeerd werd. In eerste instantie zag Van Rijn zijn schot door invaller doelman Albert Koppier gestopt. Hij kreeg van de overigens goedleidende arbiter de kans om het nog eens over te doen, daar er een speler te vroeg zou zijn ingelopen. Volkomen beduusd schoot hij de bal toen naast het doel, zodat de enige mogelijkheid om de wedstrijd nog een aantrekke lijk laatste kwartier te bezor gen in rook opging. De kwalificatie "triest, koud en ellendig", die Piet van Mul- lem na afloop van het duel gaf, was dan ook de enig juis te. Rijnsburgse Boys-aanvaller Gé Perfors op weg naar het doel van Heerjansdam. Zijn actie leverde geen doelpunt op. ROTTERDAM - Slechts eenmaal leek Roodenburg in het tochtige inhaalduel tegen de Musschen te gaan scoren. Tien minuten voor tijd kon Ed Strijk alleen op de Mus- schen-doelman Eddy Zoeter aflopen. Een "professione le" overtreding van Jan Schouten, een centimeter buiten het strafschopgebied, verhinderde evenwel een Leidse treffer. Het leverde Jan Schouten vanzelfsprekend een officiële waarschuwing van scheidsrechter Krouwel op, maar de Musschen pakten de 1-0 overwinning. de positie op de ranglijst van de eerste klasse werd daarmee wel erg troosteloos. Het zag er aan vankelijk niet naar uit, dat het met Roodenburg zo zou lopen. De Leidenaars konden weer over de herstelde Aad de Groot be schikken en bouwden ondanks de harde tegenwind zelfs een licht overwicht op. Na ongeveer een kwartier was het met dit overwicht wel gedaan. Wim Lan- cel, Roodenburgs laatste man raakte na een trap van Arie Bud- denberg geblesseerd en moest de rest van de eerste helft hinkend uitspelen, terwijl de Musschen geholpen door de wind en de iets grotere balvaardigheid meer en meer kwamen opzetten. De Rotterdammers boekten al vrij snel resultaat. Na twintig minu ten kon de ellenlange Rini van Santen uit een hoekschop van de oud-Holland Sporter Paul Rood nat langs Sjaak Nievaart en de op de doellijn staande John van de Wetering en Wim Ligtvoet kop pen (1-0). Roodenburg bleef hierna in de ver drukking. Nog geen vijf minuten later leek de Musschen weer te gaan scoren, toen na een drietal hoekschoppen op rij vrijwel de gehele Leidse achterhoede, Sjaak Simpele zege van Teylingen DELFT - Een eenvoudige 1-4 overwinning op hekkesluiter BEC heeft Teylingen aan kop van de derde klasse gebracht. In het begin bood de Delftse ploeg nog wel enige tegenstand, maar nadat Paul van Nobelen in de tweeën dertigste minuut met een omhaal had gescoord, was het snel ge beurd met BEC. Nog geen minuut later belandde een schot van Piet Hoogervorst op de paal, waarna Paul van No belen de terugspringende bal alsnog achter doelman Dickhoff werkte. Na twaalf minuten in de tweede helft was een schitterende kop stoot van Peter van Rijn goed voor 0-3. Voordat Aad van Delden in de laat ste seconden de eer voor BEC had kunnen redden, schoot Ferry van der Vlugt de vierde treffer voor Teylingen in de touwen. met de wind in de rug proberen iets terug te gaan doen. Pas in de slotfase lukte dat. Daarvóór moest Roodenburg het vooral hebben van "lange halen", waar Rob Brittijn en de bij vlagen goed spelende Ed Strijk weinig mee konden doen. En ook de aan- valsacties van Peter Ciere en Wim Ligtvoet hadden weinig succes. In de slotfase leek het dan toch te gaan gebeuren, toen Ed Strijk na een combinatie met Rob Brittijn kon doorbreken. Meer dan een vrije trap leverde het evenwel niet op. WALTER V.D. ES De vervanging in de tweede helft van middenvelder Wil Groenen dijk door rechtsbuiten Henk Merbis (Van der Zwan ging nu definitief naar het middenveld en Perfors koos de spitspositie) bracht de benodigde mankracht in de aanval. Baat Heerjansdam had uiteraard veel baat bij die weinig effectieve speelwijze van Rijnsburgse Boys Trainer Den Blyker had vier man op het middenveld geposteerd, waar al in een vroeg stadium de Rijnsburgse aanvallen konden worden gedemonteerd. Boven dien bezit Heerjansdam m Jan Visser één van de gevaarlijkste spitsen van de tweede klasse B Ogenschijnlijk wat traag, maar erg slim spelend en met het hoofd heel sterk. Hij was het ook die Heerjansdam in de veertigste minuut aan de leiding hielp. Een hoekschop van Dick Monshou- wer werd door RBB-doelman Smit hopeloos gemist, waarna Visser eenvoudig raak kon kop pen. De nummer negen van Heerjansdam had vlak na het be gin van de tweede helft de wed strijd zelfs in het voordeel van zijn ploeg kunnen beslissen. Na LEIDEN - Het regionale jeugd- team van Katwijk boekte het af gelopen weekeinde een 0-0 ge lijkspel bij Xerxes. UVS verloor met 2-1 bij CW CVV-UVS 2-1 (1-0) CW begon in deze wedstrijd erg aanvallend wat de Rotterdamse ploeg ook enige kansen opleverde. Een beoordelingsfout van UVS doelman Bob van Putten hielp CW aan een 1-0 voorsprong. Na de rust kwam UVS via Jim Hou- waart op gelijke voet. Een verde- digingsfout in de Leidse ploeg was de oorzaak dat CW toch met de overwinning ging strijken. Xerxes-Katwijk 0-0 Een verdien stelijk resultaat van de Katwijkse formatie, die de laatste wedstrij den bepaald geen grootse vorm etaleerde. Voor de rust kreeg Katwijk via Adrie Nijg en Jaap van Duyn nog mogelijkheden om te scoren. Doelpunten bleven echter achterwege. Ook John van de Wetering (foto) werd op de doellijn gepasseerd bij de Rotterdamse treffer Nievaart incluis, achter de doel lijn terecht kwam. De bal schoof echter rakelings voorlangs. LEIDEN - LDWS is er niet in geslaagd om van de laatste plaats in de Roodenburg kon zich maar nau- tweede klasse af te komen. Tegen het op gelijke hoogte gestationeerde welijks aan de steeds heviger ONA, dat echter een beter doelgemiddelde heeft kwamen de Leidenaars wordende druk ontworstelen. Er niet verder dan een 1-1 gelijkspel. werd erg veel balverlies geleden LDWS, dat in de eerste helft veruit de beste ploeg was, nam al na drie op het middenveld, terwijl in de minuten de leiding. Een overtreding van ONA-verdediger Hans van Dijk verdediging een tweede Rotter- op de rand van het strafschopgebied werd tot groot ongenoegen van de damse treffer alleen met veel Gouwenaren, bestraft met een penalty. Cees de Roode maakte vanaf elf kunst en vliegwerk kon worden meter geen fout 1-0. voorkomen. Zo moest Sjaak Nie- ONA, dat met een defensief concept aan de wedstrijd was begonnen, kon vaart zijn ^uiterste best doen bij een schot van Arie Buddenberg en moest Wim Ligtvoet zijn doelman op de doellijn assisteren bij een kopbal van Rini van San ten. Na rust werd Wim Lancel vervan gen door Nico van As (als laatste man) en konden de Leidenaars i die vroege tegenvaller moeilijk omschakelen. LDWS bleef daardoor sterker, maar er werd te onzorgvuldig met de kansen omgesprongen. In de tweede helft kwam ONA terug, dank zij een doelpunt in de twintigste minuut van Bertus Burger, die in de tweede helft Hans Meerveld was komen vervangen, kwam dat ook in de stand tot uitdrukking. Ook daarna was de Goudse ploeg nog een aantal maal dichtbij een treffer. De uitblinkende LDWS-doelman Wim Visser kon echter erger voorko men. Zo greep hij uitstekend in bij kansen voor ONA's gevaarlijkste man Cock Starreveld. Be Fair-speler Wim Bron haalt uit voor een schot WADDINXVEEN - Ter Leede. dat naar Waddinxveen was gekomen om een punt weg te halen, is in zijn opzet volledig geslaagd. In een bar slechte wedstrijd, die zich 80 van de 90 minuten op de Sassen- heimse helft afspeelde, deden de mannen van trainer Tur kenburg geen enkele poging om tot aanvaardbaar voetbal te komen. Tot overmaat van ramp bleek Be Fair ook niet in staat het gebeuren een aantrekkelijker aanzien te geven. De einduit slag (1-0) was dan ook een juiste weergave van dit pijn lijke vertoon van wederzijds onvermogen. Be Fair-trainer Piet van Mul- lem: "Behalve Wim Bron en Frits van Dijk, die hun nor male vorm bereikten, heeft d e ploeg de slechtste wedstrijd sinds tijden gspeeld. Wij had den geen antwoord op het ne gatieve spel van Ter Leede. dat collectief voor de pot bleef hangen. Daarom zou het ook voor ons niet verdiend zijn, wanneer wij de beide punten gepakt hadden". Ter Leede kwam er rond voor uit, dat het slechts met het oogmerk om één punt te ver dienen naar Waddinxveen gekomen was. Met een der gelijke instelling bewijst men het voetbal een slechte dienst. Allen, die de moeite genomen hadden het kille herfstweer te trotseren kwamen van een ijskoude kermis thuis. Be Fair treft in deze nog de min ste blaam, aangezien het van meet af aan fel ten aanval

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17