Politie rolt twee heroine- lijnen op Menno Boelsma snel bij indoor hardrijden Aanval Sandinisten vanuit Costa Rica afgeslagen van SPEELGOED! Riethoven stopt volgend jaar... Olievondst in Mexico Zo'n 800 modellen op Caravan-RAI B O HIFI- en TELEVISIESHOW Challenge Cup voor Biellman DEN HAAG (ANP) - De 16-jarige Denise Biellman heeft zaterdag de strijd om de Challenge Cup kunstrijden bij de dames met overmacht gewonnen. De Zwit serse toonde zich in Den Haag op alle fronten de beste en liet het publiek enkele volkomen nieuwe sprongen zien. De Nederlandse dames speelden bij deze wed strijden nauwelijks een rol van betekenis. De Canadese Neder landse Astrid Jansen Van der Wal was de hoogst geplaatste (7de) landgenote. Rudina Pasveer ein digde op de 15de plaats. Tsjecho- slowakije won het landenklas- sement. Uithof-directeur Jan Klok is voornemens de 400 meter kunst ijsbaan, waar op 3 en 4 februari a.s. de wereldkampioenschappen op de schaats voor dames wordt gehouden te laten overdekken. De kostenschatting varieert tus sen de zeven en tien miljoen gul den. LEIDEN - Joop Riethoven blijft nog één jaar voorzitter van de Leidse wielervereni ging Swift In het nieuwe be stuur, dat door de ledenver gadering werd gekozen, zijn verder twee nieuwe gezich ten te ontdekken*. Secretaris werd Paul Hoogstraaten en Cock van der Hulst is achter Riethoven de tweede voor zitter. Zaalvoetbal LEIDEN - Vanavond worden er in de Cleyn Duin hal in Katwijk twee wedstrijden voor de zaal voetbalcompetitie gespeeld. 20.00 EKL Boys-Van Gerven; 21.00 Van der Plas-Swift. LEIDEN - De verrassing van de tweede competitiewed strijd indoor hardrijden (het z.g. short-track) was het winnen van de twee finales door Menno Boelsma. De jonge Nootdorper, een talent, dat zich bij de eerste wedstrijd in Assen in geen enkele finale reed toonde zich zondagmid dag op de Leidse Ton Menkenbaan zowel op de 500 als 1000 meter de sterkste. Het overwicht van de Leidse teams was evenals in Assen weer dui delijk. De rijders van de Indoor Hardrijders Club Leiden konden zich op de 500 meter met twee man in de finale rijden en op de 1000 meter zelfs met drie. De bei de finales leverden een boeiende strijd op, welke door de 17-jarige Boelsma knap werden gewon- Een aardig intermezzo voor het tal rijk aanwezige publiek was het optreden van Antonio Gomez. De Spaanse kampioen, die al weer enige tijd in Nederland verblijft om zich voor te bereiden op de internationale kampioenschap pen, verscheen in een tweetal in gelaste ritten aan de start. Gomez "behaalde" tweemaal een derde plaats. De uitslagen: 500 meter: 1. Menno Boelsma 52.2, 2. Joop Wolvers 52.8, 3. Arie Ravensbergen 52.9. 1000 meter: 1. Menno Boelsma 1.47.0, 2. Wim den Eisen 1.47.3, 3. Joop Wolvers 1.48.0., 4. Arie Ra vensbergen 1.49.0. Het klasse ment na twee wedstrijden: 1 Voedsel voor vluchtelingen op Hai Hong PORT KLANG - Voor het eerst zijn gisteren levensmiddelen en me dicamenten gebracht aan boord van het vrachtschip Hai Hong dat met 2.506 Vietnamese vluchte lingen aan boord op 9 november bij Port Klang, 32 km ten westen van Koeala Loempoer, voor an ker ging. De vluchtelingen hadden zaterdag dringend om voedsel gevraagd waarop de Rode Halvemaan (het Maleisische Rode Kruis) en de VN-commissie voor vluchtelin gen de hulpverlening organi seerden. Het vervoer geschiedde met politievaartuigen en mijnen vegers. Joop Wolvers, 9 punten, 2. Wim den Eisen en Menno Boelsma 8,4. Arie Ravensbergen 7, 5. Cees Boer 5, 6. Jimmy Ratney en Gijs Rijneveld beide 1. De ploegenstand: 1. Leiden-A (Arie Ravensbergen, Cees Borst, Wim den Eisen en Cees Boer) 47, 2. Leiden-B (Joop Wolvers, Dorus Borst, Jimmy Ratney en Wim Borst) 41,3. Delft 38,4. HCA 1 35, 5. Alblasserwaard 1 27,6. Leiden- C (Alex Jansen, Wim v.d. Vlugt, Co Oudshoorn en Jan v.d. Hoorn) 18 en Alblasserwaard 2 eveneens 18, 7. HCA 2 7. Algemeen klasse ment 1. Leiden-A 14,2. Leiden-B 12, 3. Delft 9, 4. HCA 35. NOVEMBER 1978 KEES VAN KUILENBURG schaatswedstrijden. Menno Boelsma gaat hier aan de leiding in een van de series op de 500 meter tijdens de gistermiddag op de Ton Menkenbaan gehouden indoor MANAGUA/WASHINGTON (Reuter/UPI) - Guerrilleros van het Sandinistische Bevrijdings front zijn zaterdag vanuit Costa Rica Nicaragua binnengevallen en hebben drie leden van de Na tionale Garde gedood. De Natio nale Garde heeft de opstandelin gen teruggedrongen en enkele guerrilleros verwondingen toe gebracht. Dit is officieel in de Ni caraguaanse hoofdstad Managua bekendgemaakt. Volgens de autoriteiten hebben de Sandinisten de laatste dagen 150 aanvallen ondernomen op ban ken en winkels. De verhoogde ac tiviteit van de guerrillastrijders zou verband houden met het ul timatum van het "brede opposi tiefront" dat 21 november af loopt. De oppositie heeft geèist dat president Somoza van Nica ragua vóór die datum te kennen geeft af te zullen treden. De San dinisten zijn niet bij het overleg betrokken en hebben laten weten dat zij Somoza via de strijd tot aftreden zullen dwingen. Waar nemers verwachten spoedig een nieuwe opleving van de burger oorlog. De Interamerikaanse commissie voor mensenrechten van de OAS heeft de Nationale Garde van Ni caragua beschuldigd op grote schaal ongewapende burgers te hebben gedood, onder wie kinde- Volgens het rapport werden hele families door de Nationale Garde geëxecuteerd, omdat in hun woonwijk Sandinisten actief wa ren geweest. De Nationale Garde vergreep zich volgens het rapport aan de burgerbevolking na de te rugtrekking van de Sandinisten uit verscheidene steden. Ooggetuigenverslagen melden dat jongeren hun eigen graf moesten graven waarna zij werden dood geschoten door de leden van de Garde. Een getuige heeft tegen over de commissie verklaard dat hij gezien heeft hoe de soldaten met de bajonet de buik van zijn GRONINGEN (ANP) - Dit weekeinde zijn twee heroïnelij nen opgerold die vanaf het Groningse Muntendam naar Amsterdam en naar West-Duitsland liepen. Vijf Neder landers en drie Westduitsers zijn gearresteerd. moeder openreten terwijl de ge slachtsdelen van zijn zwager werden afgesneden en in zijn mond werden geduwd. Volgens Latijnsamerikaanse di plomaten is het rapport van de commissie een van de schok kendste in de geschiedenis van Latijns-Amerika. MEXICO-StAD (DPA) - Bij Vera- crus aan de Golf van Mexico is een olieveld ontdekt van 2.400 vierkante kilometer met een re serve van ongeveer 80 miljard barrels olie (een barrel is 159 li ter). Bovendien is er nog een gro te voorraad aardgas ontdekt. Onlangs werd bij de Mexicaanse stad Tampico een olieveld van 100 miljard barrels ontdekt Er is een hoeveelheid heroïne met een totale waarde van ongeveer 30.000 gulden in beslag genomen, een kleine hoeveelheid hasjies en groot bedrag aan geld. De arrestatiereeks begon vrijdag avond in Zuidbroek, waar drie Westduitsers werden aangehou den, die een hoeveelheid heroïne ter waarde van ongeveer f 30.000 bij zich hadden. Het waren de ge broeders H. J. J. A. (28) en P. A. (20) en de 21-jarige A. B., alledrie afkomstig uit het Westduitse Warsingsfehn. Naar aanleiding van de aanhouding van de Westduitsers werden za terdagmorgen vroeg in Munten dam vier Nederlanders gearres teerd, drie op straat en één later in een woning. Het waren de ge broeders H. A. M. (31) en F. W. M. (21) uit Muntendam, de 25-jarige C. A. D. en de 25-jarige B. I. H., beiden uit Groningen. Gistermiddag verrichtte de politie opnieuw een arrestatie. De 28-ja- rige S. L. S. werd in Veendam aangehouden. Er is in deze zaak een groot bedrag aan geld inge nomen. Nog onduidelijk is hoe groot het bedrag precies is. Muntendam fungeerde in de heroï nelijnen als een centraal distribu tiepunt. Vanuit Amsterdam werd de heroïne via Groningen naar Muntendam gebracht. Vandaar liep een lijn naar West-Duitsland, terwijl de heroïne vanuit Mun tendam ook naar een aantal plaatsen in de provincie Gronin gen werd gedistribueerd, aldus de Groninger rijkspolitie. De he roïnehandelaren opereerden sinds een aantal weken vanuit Muntendam. De actie dit weekeinde werd uitge voerd door de recherchegroep van de rijkspolitie Groningen in samenwerking met de rijkspoli tie Muntendam en de gemeente politie Veendam. De politie ver wacht op korte termijn nog meer arrestaties in deze zaak te kunnen verrichten. In de Amsterdamse RAI wordt van zaterdag 9 tot en met zondag 17 december de jaarlijkse tentoonstelling van caravans gehouden. Er zullen, zo bericht de RAI, 800 modellen worden getoond van 128 merken uit dertien landen. Het aantal exposanten is 184. De tentoonstelling omvat 73 caravanstands, waarvan 36 met tour caravans, 27 met tent- en vouwwagens en 37 motorcaravans. Ver der zijn er negen stands met bagageaanhangers, 64 met onderde len en accessoires en 41 informatiestands op het gebiéd van cara van-en, kamperen en toerisme. De afdeling Caravans van de RAI heeft voorts besloten tot de in stelling van een onderscheiding voor de „caravanner van het jaar", een onderscheiding die dit jaar voor het eerst wordt uitge reikt. Criterium is welke persoon de gebruiksmogelijkheden van de caravan op uitzonderlijke manier naar voren heeft gebracht. De prijs bestaat uit een oorkonde en een geldbedrag, waarvan de hoogte nog moet worden vastgesteld. Wegens enorm succes verlenging van de grote Eenvoud, met een kwaliteit die alléén Bang Olufsen biedt en natuurlijk bij Dagelijks vrijblijvend demonstraties. voor dienst en vakmanschap. Botermarkt 25, Leiden. Tel. 122669. Onze sinterklaas kollektie is weer kompleet. U kunt nu nog rustig - kijken - kiezen - kopen. 150 m2 speelplezier voor jong oud bij Oudshoorn, Haarlemmerstraat 160. AANBIEDINGEN: Traxi-spel van 34.50 voor24.50 Stoommachine van 69.50 voor49.50. Aktie-pop voor jongens 3.95. Safari-tent voor aktiepop of barbie, van 12.95 voor 7.95. Badkamer van 26.50 voor 16.50. Grote baby-plaspop van 25.- voor 15.-. Lappenpop Jessy-Jones groot van 47.50 voor 29.50. klein van 9.95 voor 5.95. Houten fort van 27.50 voor 17.50.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 10