NOORDWUKSE RAAD GAAT AAN ZELFONDERZOEK DOEN Avanti kan Tempo Team eerste nederlaag bezorgen Rijnsburg verklaart ark tot buiten eigenaar om Avanti op 2 december tegen Lyon Dode op de Hoge Rijndijk Roelofarendsveense nijverheidsschool wint huishouddag Nieuwkoop wil uit brandweerregio GEMEENTE: "JE MOET NIET OM DE ZAAK HEENDRAAIEN" "De pers hoeft niet alles te weten Burgerlijke stand LEIDEN/REGIO NOORD WIJK - De gemeen teraad van Noordwijk heeft zichzelf voor de zo veelste maal beloofd eens te bekijken of de behan deling van de begroting niet wat "zakelijker" kan en met minder doublures. Alkemade (CDA) zei dat de raads leden acht boeken hadden ont vangen met 725 bladzijden tekst. Hij bespeurde een soort competi tie-systeem wat het aantal ter sprake gebrachte onderwerpen betreft. Het PvdA-raadslid Schaap had uit gerekend, dat B en W in hun ant woord ongeveer zeventig zaken hadden behandeld. De CD A-frac tie had een beschouwing van vijf pagina's, de Partij van de Arbeid had er acht bladzijden aan be steed, de WD-Gemeentebelang zestien en de PPR negen. Voor het houden van de beschouwing was Alkemade twintig minuten aan het woord geweest, Schaap zeventien minuten, Rubingh (WD-Gemeentebelang) veertig minuten en Schelvis (PPR) 25 minuten. In het antwoord van B en W ging ruim drie uur zitten. De Geus (CDA) meende dat men B en W geen onvolledige beant woording kon verwijten. "Het kan niet anders dan met een min of meer korte verwijzing vol staan". Daarom had het CDA zich tot de hoofdlijnen in het beleid beperkt. Op de manier zoals het nu gaat is het onbegonnen werk om op alle zaken in te gaan. De Geus adviseerde zijn mede- raadsleden om wat aan zelfon derzoek te gaan doen en zich te richten op een meer zakelijke aanpak. Rubingh was het niet met de CDA- er eens. De fractie van de WD/ Gemeentebelang meent alles nog eens op een rijtje te moeten gaan zetten, zodat B en W weten hoe de raad tegenover de zaken staan. Bussen Nieuwkomer Willms (CDA) nam geen genoegen met het door B en W gegeven antwoord op de vraag vrachtauto's en bussen uit de woonwijken te houden. "Op zich is het een goede zaak, maar er moeten wel plaatsen zijn waar de chauffeurs de wagens kwijt kun nen", merkte burgemeester Bonnike op. Toegezegd werd dat deze kwestie in de verkeers- commissie op niet te lange ter mijn zal worden besproken. Schaap (PvdA) drong nogmaals aan op de aanstelling van een voorlichtingsambtenaar en- het uitgeven van een voorlich tingsblad. Volgens De Geus moeten B en W ernst maken met het aanpakken van de vraag van de stijgende po litiekosten. Deze kosten moeten worden betaald door de centrale overheid. In het verleden vonden wel eens extra-uitkeringen plaats, maar nu deze materie via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt geregeld, vreesde hij dat Noordwijk het gelag zou moeten betalen voor zijn positie als toeristenplaats. Ook overwerk hoort voor reke ning van het rijk te komen, aldus het CDA-raadslid. Hij verzocht om een vergelijking te maken met Katwijk en Zandvoort. Verder nam De Geus de woning bouw in het Middenfgebied- Noord onder de loep. Daarover bestaat bezorgdheid. De kosten zijn de pan uit gerezen. "De schuld daarvan draagt het vorige kabinet, die niet het accent legde HAZERSWOUDE - Nog één punt scheidt Tempo Team in de ereklasse van de herfsttitel. De Amster damse tafeltennissers kunnen dat ontbrekende punt zaterdagavond in Hazerswoude ten koste van Avanti veroveren. Normaal gesproken gebeurt dat ook. Dan slaat de balans door in het voordeel van de ge sponsorde hoofdstedelijke formatie Maar de weten- HAZERSWOUDE - Het dames team van de tafeltennisver eniging Avanti zal de tweede ronde van de strijd om de Jaarbeursstedenbeker tegen het Franse Lyon naar alle waarschijnlijkheid spelen op zaterdag 2 december. Avanti is met de Franse club al tot een principe-overeenstem ming gekomen. Alleen een door bondscoach Gerard Bakker gepland trai ningsweekend op Papendal kan nog roet in het eten gooi en. Daar hebben namelijk twee speelsters van Avanti, Bettine Vriesekoop en Brigit te Kooter, ook verplichtin gen. Bakker heeft echter al la ten weten dat er vermoedelijk wel gespeeld kan worden omdat het trainingsweekend op losse schroeven is komen te staan. schap dat nationaal kam pioen Nico van Slobbe er vanwege een liesoperatie niet bij kan zijn, maakt de situatie niet normaal. Evenals vorige week tegen Midstars zal TT- coach Carel Deken als inval ler fungeren. Tegen Midstars verloor Deken al z'n partijen. Tempo Team staat met nog twee wedstrijden \oo\ de boeg vier punten voor op Avanti, dat de gedoodverfde kampioen kan verplichten tot uitstel van het kampioen schap. Want dat Avanti nu een uitstekende kans maakt op winst lijdt geen twijfel. In een eerder stadium van de competitie slaagden de Ha- zers woudenaren erin het toen complete Tempo Team in ei gen huis te verrassen middels een remise. Toen versloegen Bettine Vriesekoop en Ro nald Rijsdorp elk Han Goot- zen en Rene Hijne. Theo Louwers won ook van Goot- zen. Van Slobbe bleef onge slagen en nam drie van de vijf Amsterdamse punten voor zijn rekening. Daarom maakt Hazerswoude zich op om Tempo Team in deze topper zijn eerste ne derlaag sinds jaren te bezor gen. Waarmee het voortreffe lijk debuterende Avanti in het eerste ereklasse-jaar extra glans aan z'n onverwachte topprestatie zou geven. Met nog twee wedstrijden voor de boeg ziet de stand er als Bettine Vriesekoop volgt uit: Tempo Team 8-14,2. Avanti 8-10, 3. De Veluwe 8-9, 4. Korenbeurs 8-9, 5. Midstars 8-6, 6. Ravensteijn 8-0. Bij de dames richt de aandacht zich op het treffen tussen Ta- naka en Avanti. De winnende ploeg handhaaft zich zonder meer in de ereklasse. De ver liezer is dan niet zeker meer van een plaats in de hoogste klasse, omdat die dan een be slissingswedstrijd moet spe len tegen de nummer twee van de promotie ereklasse. Beiden willen die extra in spanning vermijden. Avanti weet zich verzekerd van het meespelen van Annemieke Smits, zodat er met een goed in vorm verkerende Brigitte Kooter als voornaamste pion winstmogelijkheden zijn. De stand: 1. Amsterdam '78 8-13, 2. Tempo Team 8-9, 3. Scylla 7-8, 4. Tanaka 8-6, 5. Avanti 8-6, 6. St. Aloysius 7-4. op een goedkopere bouw, maar op het verstrekken van huursub sidies. Het is moeilijk geworden woningwetwoningen te bouwen tegen redelijke huurprijzen. Daarom zal men een deel van de verlangens moeten laten vallen." Hij was het bepaald niet eens met Schelvis (PPR), dat de grondprijs zo'n belangrijke rol in de kosten zou spelen. Wat de prijs van de woningwethuizen omhoog brengt, zijn de bouwkosten. Daarom zullen wij moeten zoe ken naar een type woningwet woning, die wel kan worden ge bouwd voor een huurprijs van even vierhonderd gulden per maand. V olksverlakkerij De Geus kritiseerde Schelvis, die het voordeel van premiekoop woning "volksverlakkerij" had genoemd. Premiekoophuizen gaan na een aantal jaren namelijk omlaag wat de kosten betreft, terwijl huurhuizen daarentegen steeds omhoog gaan. Als voor beeld noemde de CDA-woord- voerder de koopwoningen m Boerenburg van zo'n 40.000 tot 60.000. "Deze mensen zitten nu op fluweel". HAZERSWOUDE - De 62-jarige J. van Gijzen uit Hazerswoude is vanmorgen omstreeks half acht bij een verkeersongeluk op de Hoge Rijndijk, ter hoogte van Fasson, om het leven gekomen. De man, die op weg was naar zijn werk, stak plotseling de weg over en werd aangereden door een au tomobilist die vanuit Leiden na derde. Door de klap werd de man op de andere weghelft gesmakt, waar hij werd overreden door een chauffeur die vanuit de tegenovergestelde richting na derde. De zwaargewonde Hazerswoude- naar is in allerijl naar een Leids ziekenhuis vervoerd waar hij enige tijd later aan zijn verwon dingen overleed. Stiltecentrum WASSENAAR - De Dorpskerk aan het Plein in Wassenaar wordt voortaan elke vrijdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur open ge steld als "stiltecentrum". De ker- keraad van dit kerkgebouw speelt daarmee in op de koop avond die nu ook in Wassenaar in de Langstraat gehouden wordt. De kerkeraad ziet dit "stiltecen trum" als "een punt van rust en stilte, waarin zachte tot medite ren stemmende muziek beluis terd kan worden". Als voorbeeld ziet de raad de stilte centra in onder andere Leid- schenhage en Hoog Catharijne in Utrecht. De eerste keer dat de kerk open zal zijn is vrijdagavond 24 november. Vrijdagavond 17 november zal erin de kerk van 20.00 uur tot 21.00 uur feestelijke avondmuziek te horen zijn in verband met het organisa- tenjubileum van de Dorpskerk organist Wim Landman, die 35 jaar het orgel bespeelt. Twee Roelofarendsveense deelneemsters tijdens de nationale huishoud- seholendag in Avifauna. Astrid van Haestregt (links) bereidt de hors d'oeuvre, terwijl Tineke Oomen zich bezighoudt met de vleeswarenschotel. JAARLIJKS KOKKERELLEN IN ALPHENS VOGELPARK ALPHEN AAN DEN RIJN/ROELOFARENDSVEEN - De Roelofarends veense huishoudschool "de Koperwiek" is algeheel winnaar gewor den van de nationale huishoudscholendag, die gisteren in Avifauna werd gehouden. In totaal namen 48 leerlingen van zestien verschillende scholen deel aan de bereiding van vleesschotels, die door een deskundige jury beoordeeld werden op verschillende facetten van het culinaire wezen. Persoonlijk succes was er voor Koperwiek-leerlinge Astrid van Haestregt, die een derde plaats behaalde in de categorie hors d'oeuvres. Jaarlijks Het Bedrijfsschap Slagersbedrijf (BS) stelde de huishoudscholendag vijf tien jaar geleden in met de bedoeling leerlingen begrip en kennis bij te brengen van vlees en vleeswaren. Aan het eind van elk schooljaar wor den zestien huishoudscholen aangeschreven die kunnen deelnemen aan deze jaarlijkse manifestatie. Bij deelname krijgen de huishoudscholen een aantal instructielessen (maximaal vier) waarbij koks van het be drijfsschap leerlingen "op weg naar de wedstrijd" begeleidden. Uit de klas worden dan vervolgens drie leerlingen gekozen die volgens klasge noten en leraressen de meeste kans hebben op een goed eindresultaat. Op "De Koperwiek" kwamen uiteindelijk Astrid van Haestregt. Tineke Oomen en Erna van Klink als beste uit de bus.. Samen met hun lerares Lauwe Rijssens en hun klasgenoten trokken zij gisteren, evenals de vijftien andere scholen uit het land, naar het vogelpark om daar naar de hoogste eer te dingen. Hors d'oeuvre Iedere "uitverkorene" had zijn eigen opdracht. Voor de school uit de Veen hield Astrid van Haestregt zich bezig met de hors d'oeuvre. Haar in spanningen waren niet vergeefs: van dezestien deelneemsters eindigde zij als derde. Tineke Oomen en Erna van Klink verzorgden respectieve lijk de opmaak van de vleeswarenschotel en de warme vleesmaaltijd. In hun categorie scoorden zij niet hoog genoeg, maar als team wisten zij dan toch de algehele prijs te bemachtigen, wat recht geeft op het verde digen van de wisselbeker, volgend jaar tijdens de zestiende huishoud scholendag. Uitslag: Hors d'oeuvre: 1. Weerselo, 2. Volendam, 3. Roelofarendsveen. Vleeswarenschotels: 1. Couvorden, 2. Bruinisse, 3. Kerkrade. Warme vleesmaaltijd: 1. Groningen, 2. Zeist, 3. Volendam. De prijs voor de meest orginele schotel ging naar een deelneemster uit Goes. NIEUWKOOP - B en W van Nieuwkoop vinden dat de Alphense regio-gemeenten uit de brandweerregio Rijn land (Leidse regio, Alphense regio en kust- en bollen streek) moeten stappen om samen een eigen brandweer regio Alphen te stichten. Burgemeester en wethou ders vinden dat om tal van redenen de aangewezen weg, nu de brandweerregio Rijn land op 10 juli heeft besloten de Alphense alarmcentrale geleidelijk op te doeken B en W vinden het stichten van een eigen brandweerregio Alphen èn uit geografisch en uit financieel èn operatio neel en qua organisatie en kleinschaligheid de aange- RIJNSBURG - Pas nadat de elfde koper zich voor de tweede keer had aangediend (hij wilde zijn handgeld terug) ging er bij de familie Driebergen een lampje branden. Er moest iets niet in de haak zijn. Dat bleek al gauw toen het "Rijnsburgse" gezinnetje op nadere informatie uitging De gele woonark "Voor Anker" langs de Oegstgeesterweg, die te koop was, was tot krot verklaard. Op zich niets aan de hand, ware het niet dat de eigenaar, de familie Drieber gen dus, daar helemaal niet van op de hoogte was gesteld door de gemeente Rijnsburg. Afgedropen De kopers, die als het ware in de rij stonden om het woonschip te betrekken, besloten stuk voor stuk vóór ze tot een defi nitieve aankoop zouden overgaan, nog even het zekere voor het zekere te nemen en bij de gemeente na te vragen of alles in orde was. Daar kre gen ze echter "in goed ver trouwen" te horen dat ze de boot beter niet konden kopen omdat het om een krot ging. Men zou niet verantwoord zijn in de ark te gaan wonen. Tien potentiële kandidaten dropen af en lieten nooit meer iets van zich horen. De elfde, zoals gezegd, wilde zijn hand geld terug hebben. Ambtenaar Boonakker, die bij de gemeente Rijnsburg is belast met de aankoop van woonschepen, geeft eerlijk toe dat de eigenaar van "Voor Anker" inderdaad niet op de hoogte was gesteld In een la ter stadium is dat wel ge beurd. 'Tk wil de gemeente zeker niet vrijpleiten van schuld", ver telt hij. "Als je het menselijke bekijkt is het een trieste zaak Formeel kun je niet om de zaak heen. Wanneer iemand hier komt informeren naar zo'n ark die hij wil kopen, kunnen we toch niet zeggen het is vervelend voor die fa milie, dus het zit zus of zo. Ik vind datje dat antwoord móet geven waarop de koper recht heeft. En niet om de zaak heendraaien. Overigens: alle arken die langs de Oegstgees terweg liggen zijn als krot aangemerkt", laat hij weten. Mevrouw Driebergen spreekt over een "belachelijke toe stand", die zo snel mogelijk uit de wereld moet worden geholpen. "D'r is nog nooit iemand bij me geweest om naar die boot te kijken. Ik verdenk de gemeente dat ze voorbij gereden is en toen heeft gezegd die boot is een krot. Wat verderop ligt een schuit die is getaxeerd op vijf tigduizend gulden. Dat noe men ze ook een krot. Toch een lachertje? Ik geloof dat de gemeente daar zevenduizend gulden voor wil neertellen om De ark "Voor Anker", door de gemeente als krot betiteld. hem te kopen. Men ruikt ge woon naar chantage". Twee honden Een gezin uit Leiden, dat jaren op kamers heeft gewoond en niet in aanmerking kwam voor een woning, heeft de "gok" toch genomen en de ark "Voor Anker" gekocht. Voor achttienduizend gul den. Mevrouw Joziasse, die nu er samen met haar man in woont, stelt: "Als ze me eruit willen zetten komen ze maar. Ik heb hier twee grote Duitse doggen rondlopen. Die zullen me heus wel verdedigen", haalt ze strijdbaar uit. 'Weet je wat ik nou niet be grijp? Als die boot een krot is, ik bestrijd dat, hadden ze hem direcht moeten opruimen toen 'ie leeg was. Maar niet nü hiermee op de .proppen ko men. Ik ben blij dat ik einde lijk eens een dak voor mezelf boven het hoofd heb. .Jaren heb fk ingewoond omdat er aan geen huis te komen was. En nu zou dit gebeuren...." In december betaalt ze gewoon haar liggeld aan Rijnland. Laat het Hoogheenraadschap niets van zich horen, dat weet zij voldoende, zoals ze zelf zegt. "Maar gaat de gemeent* moeilijk doen, dan haal ik e een advocaat bij. Die boot i'; prima. Ze noemen het loutc en alleen een krot, omdat d onderkant van staal is ge maakt". Tóch valt er wel te praten met mevrouw Joziasse. "Als ze met zo'n twintigduizend gul den over de brug komen, achttien voor de ark en drie voor de inrichting en ze bie den me een leuk woninkje aan, wil ik er best eens over nadenken. Anders niet." Afwachten De gemeente Rijnsburg kan niets ondernemen. "We moe ten dit ongewild toelaten", zegt ambtenaar Boonakker. "Je kunt niet optreden. Na tuurlijk, je kunt die ark weg slepen. Maar waar moet je ermee naar toe? Het enige dat we kunnen doen is die men sen rustig laten zitten. Als ze eens weg willen zullen ze er wel rekening mee moeten houden dat die opbrengst van de boot een stuk lager zal zijn dan die heeft gekost." De familie Driebergen laat het er niet bij zitten. Ze heeft, via de vereniging Zuidhollands Woonschepen Overleg, zowel bij de gemeente Rijnsburg als bij de provincie geprotes teerd tegen deze behandeling. Wassenaarse winkel mag na zes jaren uitbreiden WASSENAAR - Na zes jaar onder handelen en afwachten krijgt B. Voorham van het schildershuis aan de Van Hogendorpstraat (de vroegere Achterweg) in Wasse naar nu eindelijk de kans een stuk grond van ongeveer 105 vierkante meter te kopen. Hij wil deze lap grond hebben voor de uitbreiding van zijn winkel. Het onderhandelen heeft zo lang geduurd omdat de gemeente sinds '72, toen het zaakje begon, in totaal zes maal haar visie op de stedebouwkundige situatie rond het bedrijf van Voorham heeft gewijzigd. Voorham wilde zijn zaak uitbrei den, gelegen op de hoek van de Langstraat, door een rechte aan bouw met een plat dak neer te zetten. De gemeenteraad accepteerde dit idee bij de vaststelling van het plan voor het centrum van het dorp. Maar later heeft de gemeen te de architect Peetoom enkele ideeën laten uitwerken voor be paalde onderdelen van het cen trum, waaronder ook de "hoek van Voorham De architect te kende een uitbreiding met een speelser karakter (verspringende gevels en kappen). Voorham toonde zich bereid de ideeën te verwezenlijken, mits de gemeente van haar kant de bouwkosten op zich nam. Het college van burgemeester en wethouders heeft daartegen nu verder geen bezwaar. Deze kwes tie wordt aan de raad, die maan dagavond bij elkaar komt, voor gelegd. De grondprijs is door het college vastgesteld op 200 gulden per vierkante meter. Dat is de prijs die bij het begin van de onder handelingen gold. Het college vindt het billijk om deze prijs aan te houden omdat Voorham scha de heeft geleden door de jaren lange onmogelijkheid om zijn winkel uit te breiden. Bovendien zou de uitbreiding aan vankelijk aan het Tuinpad plaatshebben en wel in drie la gen, terwijl nu in één laag ge bouwd wordt en daarbij aan de kant van de Langstraat. De commissies technische dien sten en financiën zijn akkoord gegaan met de verkoop van de grond en het betalen van de ver goeding voor meerkosten. Over de grondprijs zijn de meningen verdeeld. Er zijn enkele leden die van mening zijn dat een hogere prijs gevraagd moet worden (van 250 gulden tot 285 gulden). KATWIJK - Wethouder Parlevliet heeft zich gisteravond uiterst voorzichtig opgesteld met het doen van mededelingen in de openbare corrtmissievergadering voor sociale-en personeelszaken Hij weigerde een specificatie te geven over hoe een bedrag van ruim 80.000, nodig om onder meer de kozijnen van de Zonne- bloemschool te vervangen, zal worden besteed. De kostenverdeling zal voor de ge meenteraad als vertrouwelijke kennisgeving ter inzage zijn. De CDA-wethouder lichtte dit als volgt toe: "De pers hoeft niet pre cies te weten hoeveel geld ermee is gemoeid...." Parlevliet merkte ook op dat de commissie na elke "openbare bijeenkomst" nog even in "beslo ten kring" zal napraten. "Om te kunnen ventileren", zoals de wethouder dat noemde. LEIDEN - Geboren: Bettine H. dr van B. van Duijn en B.C.H. Sorgdrager; Nini M. dr. van A.T.J. Vernooij en A.C.M. van Leeuwen; Marco, zn van C W. Nieu- wenberg en C M. Culpa. Grietje L. dr van T van Iterson en G.L van Leeuwen; Maarten G. zn. van A. Schouten en C Guijt; Carulus A. zn. van L.C.M Hooge- veenen C M. van Tol; Saskia. dr van T T. van der Mast en M. van Eek; Arjan. zn. van F. Plugen J. Guijt, FijkeB.J. dr van P. Dijkdrent en F. van der Plas; Dome- nique M., dr. van A.R.M. Kadirbaks en A.M. Percia; Ülga, dr. van K. Passchier en A.H.M. van der Valk; Anna H.L.W., dr. van N D. van der Burg en G.M. van Tilburg; Bob, zn. van P.J. Boom en Y.H.J. Gladpootjes; Danielle H.L., dr. van J.A.T Uljee en L. van den Burg; Lo- dewijk C.H zn. van L.F.M. Vlugman en N.M.S. de Jonge. Overleden: B. van Dijk (1908); E. Asfaou (1933); N.H. Bink (1924); J. Pison (1909); J van Egmond (1898), geh. gew. met A. Kaptein; J de Bruyn (1907); K P. Wiek- hart (1896); L. van Dissel (1898). geh. gew. met D. van Leeuwen; J Bruins (1897). geh. gew. met P. Dost; C.E.J. Balk (1899). echtgen. van G G. Koppers: J H M.M.Loenen (1919); D van der Leest (1978); HJ. Troost (1936). J.J. Dillo (1899), geh. gew. met A Griffioen Getrouwd L.C. van der Wilk en V. Sorn- chit; A. van der Post en E.A. Pelmelav Ondertrouwd J.J.A. den Elzen en HC.M van Seggelen (Warmond); K. Jansen en J.G.A. Schuil. (Warmond).

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 35