Frits Kessel: "Rensenbrink spelen Oionfoer krijgt zijn zin Tip in rib. 35® 35® Cleijn Duin zorgt voor verrassing Kessler nog drie jaar AZ? mode 35,- Zege zaalvoetballers Rijnsburg rïjetkippeleuerfjes [kunt u alle ka uan patë tot DINSDAG 14 NOVEMBER 1978 ADVERTENTIE ZEIST (GPD) - De opluchting bij Rob Rensen- brink was duidelijk merkbaar, nadat hij gisteren van bondsarts Frits Kessel te horen had gekre gen dat zijn blessure aan de linkerenkel voor morgenavond zo goed als genezen zou zijn. Rob Rensenbrink: enkelblessure genezen. Kessel liet zich over de blessurebe handeling erg optimistisch uit. „Er zit wat vocht in zijn gewricht, waardoor Rob op dit moment nog niet optimaal kan bewegen. Me disch gezien zie ik geen reden om hem niet mee te laten spelen. Voorwaarde is wel dat zijn enkel de komende dagen niet te zwaar wordt belast. Vandaag zullen we ZEIST (GPD) - De machts strijd binnen de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond is beslist. En Herman Chou- foer, het met technische za ken belaste bestuurslid van de sectie betaald voetbal, is als de grote overwinnaar naar voren gekomen. Zijn reorganisatieplannen be treffende de begeleiding van het Nederlands elftal zullen alsnog worden uitgevoerd, zij het dan dat er nog enkele maanden voorbij zullen gaan voordat alle wensen van Choufoer zullen zijn ge realiseerd. In september had Choufoer zelf het startsein voor de reorganisatie gegeven. Maar omdat er mutaties in de per sonele sector waren aange bracht - met name de chef van de afdeling voorlichting en PR, Hans Hamstra, was daarbij betrokken, ontstond er in Zeist enige deining, met als gevolg dat het bondsbe- stuur de zaak terugdraaide toen Choufoer op vakantie was. Na diens terugkeer werd de bal weer in bewe ging gebracht en getuige het persbericht dat de KNVB gisteren verstrekte, heeft Choufoer de winnende tref fer gescoord. Het persbericht luidt als volgt: a. Binnen het bondsbestuur en het sectiebestuur betaald voetbal bestaat geen ver schil van mening over een noodzakelijke reorganisatie in het administratief appa raat betaald voetbal, onder andere met betrekking tot internationale aangelegen heden; b. Op basis van het personeels beleid binnen de KNVB is het tijdstip voor incidentele veranderingen echter nog niet aangebroken; c. Er wordt wel naar gestreefd dat binnen enkele maanden een aantal in voorbereiding zijnde maatregelen opera tioneel wordt. LEIDEN - De zaalvoetbalcompeti- tie '78-'79 begint een interessante uitgave te worden. Elke week zijn er wel verrassende ontwikkelin gen te bespeuren en het spelpeil geeft zeker geen reden tot klagen. Gisteravond in de Cleijn Duinhal in Katwijk leed EKL Boys een onverwachte 5-2 nederlaag tegen Cleijn Duin. Landwer kon Glas bergen de Best lang bijbenen maar moest in de slotfase toch capituleren (6-5). Cleijn Duin-EKL Boys 5-2 (4-2). In tegenstelling tot de vorige week (toen werd Glasbergen nog ver slagen) was het in deze wedstrijd mis met EKL. Belangrijkste man Frans Sjardijn kwam er in dit duel nauwelijks aan te pas terwijl zijn ploeggenoten evenmin tot imponerende daden wisten te komen. De Leidse ploeg onder vond zichtbaar het gemis van de basisspelers Pracht, Collé en Moesman want toen de formatie in de tweede helft een 4-2 achter stand diende weg te werken kon opponent Cleijn Duin fluitend stand houden en de voorsprong zelf vergroten. De openingsfase leek een geheel Michels coach Aztecs' bij LOS ANGELES (ANP/AP) - Rinus Michels is coach geworden van de Los Angeles Aztecs, een club, die uitkomt in de North Ameri can Soccer League. De eigenaar van de club, Larry Friend, wei gerde het salaris van Michels te onthullen, maar zei wel dat de 50- jarige Nederlander de best be taalde coach in de NASL zou worden. "Nimmer tevoren was er in onze league een coach met een dergelijke uitnemende interna tionale reputatie aan het werk", aldus Friend. Michels verklaarde in Pasadena te genover de pers: "Ik breng ken nis, ervaring en bovenal liefde voor het spel mee. Als iemand mij enkele maanden geleden had ver teld dat ik in Los Angeles als coach zou gaan werken, dan zou ik hem voor gek hebben ver klaard". "Naderhand kreeg ik echter te ho ren dat dit het juiste moment voor Europese toptrainers is om naar Amerika te komen. Larry Friend vertelde mij over de toe komst van het voetbal in Ameri ka en de grote uitdaging, die wer ken bij deze club betekende. Dat deed mij beslissen een contract te tekenen", aldus Michels. ander wedstrijdverloop op te le veren. Frans Sjardijn bracht EKL al snel op 0-1. Twee beheerste doelpunten van de goed spelende Wim Guyt verlegden de krachts verhoudingen. Weliswaar zorgde Rob Willers nog voor de gelijk maker maar Huig Schaap en Ar nold Boers brachten Cleijn Duin op een verdiende 4-2 voorsprong. EKL moest daarom na de doelwis- seling aanvallend opereren om de wedstrijd met een aanvaardbaar resultaat te beëindigen. De in ventiviteit ontbrak om Cleijn Duin-doelman Kees Kuyt te doen capituleren. Vlak voor tijd zorgde Ron Kamphues nog voor 5-2. Glasbergen-Landwer 6-5 (3-2). Een leuk wedstrijdje waarin beide ploegen vooral aanvallend op dreef waren. De wedstrijd leek bij een 5-2 stand voor Glasbergen beslist maar een versnelling van Landwer deed de spanning bij 5-5 weer terugkeren. De routine van de Rijnsburgse formatie gaf ech ter de doorslag waardoor het dappere Landwer alsnog een ne derlaag kreeg toegediend. Piet Hoogervorst gaf de Sassen- heimse bezoekers de leiding. Piet Haasnoot liet direct daarop 1-1 aantekenen. De mooiste goal van de wedstrijd, die werd gescoord door Hennie Zoet (hij schoot een uitworp van doelman Paul van der Zwaan ineens achter De Mooy) leverde Landwer weer een 1-2 voorsprong op. Glasbergen toonde zich toen wat agressiever wat het team via doelpunten van Wil Groenendijk, Anne Ouwer- sloot en Piet Haasnoot (2x) tot 5-2 deed uitlopen. Landwer beschouwde de wedstrijd nog niet als verloren want drie treffers van Piet Hoogervorst brachten de Sassenheimse for matie langszij. Piet Haasnoot schoot de thuisclub in de slotfase naar de zege. ROB ONDERWATER een looptraining houden en mor gen kan hij dan wat baloefenin gen doen. De tijd is te kort om hem een serieuze test te laten af leggen, maar ik geloof niet dat dat Plet vertrouwen dat Rensenbrink in de medische staf van Zeist had gesteld, werd dus niet be schaamd. De Anderlecht-vedette gaf al eerder te kennen zijn bles sure liever in Zeist onder behan deling te willen stellen dan dat het karwei zou worden opge knapt door de verantwoordelijke artsen in Brussel. „Er wordt hier veel meer aandacht geschonken aan het genezingsproces. Ik word vijf a zes keer per dag behandeld, waardoor de kans op een spoedig herstel groter is dan bij Ander- lecht. Vooraf had ik goede hoop dat ik zou kunnen meespelen, anders was ik natuurlijk niet in gegaan op het verzoek van Zwartkruis om hier naartoe te komen" Intussen heeft Rensenbrink door zijn keuze zich bij Oranje te wil len voegen wel de woede van zijn werkgever op de hals gehaald. De Brusselse club is ten eerste al niet gelukkig met de uitspraak dat de verenigingsdoktoren onvol doende zorg aan de kwetsuur zouden besteden. Men vindt dat de medische begeleiding bij An- derlecht daardoor in diskrediet is gebracht. Daarnaast zijn de Bel gen van mening dat hun sterspe ler hoe dan ook extra risico's neemt door morgenavond in het strijdperk te treden, Anderlecht-official Schelfhout heeft de affaire aangekaart bij Zwartkruis, die op die manier lichtelijk onder druk werd gezet. De bondscoach gaat er echter van uit dat de medische staf de zaak moet afhandelen. Kessel zal dan ook zijn Belgische collega Mal- vaux over de situatie inlichten, waarna zal blijken hoe hoog men de perikelen rond Rensenbrink opneemt. Het is waarschijnlijk dat de fit-verklaring vanuit Zeist althans een deel van het onge noegen wegneemt. Het heeft er alle schijn van dat de opmerkelijke escapade van Ren senbrink voortvloeit uit de slech- ADVERTENTIE Voorverkoop Europa-cup Parker-Badalona .(Spanje) (wo. 15 nov.) kassa 5 Meihal: vanavond 18.30-21.00 uur. te sfeer die bij Anderlecht is ont staan na de miserabele verrich tingen van de laatste weken. Hij geeft toe op dit moment veel lie ver onder de Oranje-collega's te vertoeven dan het zoveelste probleem van zijn club te moeten aanhoren. „Het kan wat mij be treft geen kwaad dat ik er een paar dagen tussenuit ben. Op dit moment verlang ik naar het Ne derlands elftal. Ik heb me er men taal helemaal op ingesteld dat ik tegen Oost-Duitsland van de par tij ben". Zwartkruis stelt zijn pupil morgen avond alleen op als hij de volledi ge garantie heeft dat de blessure is genezen. „Elke speler moet voor zo'n belangrijk duel top-fit zijn", meent Oranje's verant woordelijke man. „Naar mijn idee is de affaire met Rensen brink vooral een psychische zaak". Daarom heeft Zwartkruis ook geen moment overwogen de grillige linkerspits naar huis te sturen. „Als hij zelf zegt dat het mogelijk moet zijn te spelen en als hij graag naar Zeist komt, dan kan ik hem toch moeilijk wegja gen" Chris Lantrok herstelt zich van vormcrisis DEN HAAG - De Leidse bokser Chris Lantrok heeft een langdu rige "black out" overwonnen. Gisteravond deed de zwaarwelter van DTS eindelijk weer eens van zich spreken, door in de hoofd partij in het Haagse Amicitia de Vlissinger Marinisse te verslaan. Een zege op punten die voor Lan trok nog meer reliëf kreeg, omdat dat gebeurde in een partij, waarin hij tegen zijn oude gewoonte in nu eens rustig "opbouwde" De 25-jarige Leidenaar, die vijf kilo moest toegeven op zijn met 75 kilo eigenlijk te zware tegenstan der (Lantrok: "Eigenlijk mocht het niet, maar ik wilde zelf graag tegen hem boksen") werd in de eerste ronde wel een paar maal goed geraakt, maar kwam gesti muleerd door trainer Dik Snik goed terug. Dat resulteerde in de derde ronde in het neergaan van zijn partner, in de puntenwinst en in het herstel van zijn zelfver trouwen. Lantrok: "Het is een poosje zeer slecht met mij gegaan, mede door een verandering van werkkring, maar ik geloof dat dit de omme keer is" Lantrok is overigens uitgenodigd voor de boksinterland tegen Frankrijk op 11 december in Amicitia, waar gisteravond ook nog een ander DTS-lid in de ring kwam. Nieuweling Bert van der Heiden kwam een onbeslist overeen met de Hagenaar Heu, die eigenlijk al C-klasser is. Daarmee werd nog eens onder streept dat het ook met DTS zo langzamerhand weer beter gaat, nu een aantal boksers is terugge komen, die de club eerder verla ten hadden. ZAANSTAD (GPD) - AZ'67 overweegt trainer-coach Georg Kess ler een nieuw driejarig contract aan te bieden. Op 1 december is er een gesprek met Kessler, die onder goede voorwaarden wel ge negen is langer in Alkmaar te blijven werken. Het bestuur van AZ is erg tevreden „met de goede en menselijke aanpak van Kess ler", zodat de kans op een meerjarig contract groot is. AZ heeft gistermorgen een gesprek gehad met de Belgische voet balclub Waterschei, die opnieuw probeert wisselspeler Loek Ur- sem voor de rest van dit seizoen te strikken. Deze week praat het AZ-bestuur nog met de speler Hugo Hovenkamp en Ronald Spelbos over contractverlening. ADVERTENTIE Leuk, zo'n corduroy rok met hesje. Kies uit de kleuren raf, brique, zwart, groen en donkerbruin. In de maten 38 t/'m 46. Draag daar zo'n licht talon met bandplooien komt in geruwde katoenen blouse bij- de kleuren zwart, roest, grijs, 'n.^e kleuren ^cru, zand, zwart, Deze vlotte corduroy pan- groen, blauw en beige In de maten 36 t/m 46, gnjs en beige. En in de maten 36 t/m 44. Leuk combineren met zo'n aangeruwde acryl pullover. U vindt 'm in vele actuele mode kleuren. In de maten s, m, I en xl. Leiden:Haarlemmerstraat 163 a (donderdag-koopavond); Leidsenhage: Jasmijnhof 8 (donderdag-koopavond). ritw<s&- //V M£7~ OC£/. VZW OE 7£(3£W- SS APtntas- Z//v<sY.'J GeCJ££S7- //v nz &07TUM&e- <Xk5 - 7^9/«£" L Cs-z Zl/W VOORZET O/VZS 7&/EE- Meer dan 50 vestigingen. mo tëorra- meroog;. zrr zozus a£7&Ot/ü£\ M££r J 7&&E/Z: VaXZt7TE& S/rtow s: SW&/OOS ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13